Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,745 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός φθηνών laptops

~kynthia (Κύνθια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~kynthia
H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε στις 14:52, 06-10-09:

Μην τρελαίνεστε.
Εγώ ένα καημένο Turbo-X έχω, 2 cpu στα 1,8GHz, 2038 RAM και μάπα κάρτα γραφικών, μια Intel chipset - δεν λέω, ψήνω πολύ αγορά νέου λάπτοπ με καλή κάρτα γραφικών, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δηλαδή, αλλά σηκώνει και Autocad, PSP, Corel, Maya, όλα όσα χρησιμοποιούμε στη σχολή (πολλές φορές και ταυτόχρονα).

Δεν λέω ότι πετάει στο Maya, αλλά την παλεύει.
Πάντως Mac ούτε συζήτηση, εκτός κι αν θες να παίρνουν όλοι οι συμμαθητές σου τα σπασμένα προγράμματα χαλαροί κι εσύ να ψάχνεις το πιο φτηνό Maya (2,375 ευρώ btw).

Α, όσον αφορά την οθόνη, είναι μεν πιο ξεκούραστη η 17'', αλλά εγώ θα προτιμούσα να μια ελαφρώς μικρότερη. Βοηθάει σε πολλά μαθήματα να έχεις το λάπτοπ μαζί στη σχολή κι αν είναι πιο μαζεμένο/πιο ελαφρύ διευκολύνει αρκετά την κατάσταση, χωρίς ιδιαίτερες απώλειες στην άνεση που προσφέρει η οθόνη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 16:18, 06-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nerya
Μην τρελαίνεστε.
Εγώ ένα καημένο Turbo-X έχω, 2 cpu στα 1,8GHz, 2038 RAM και μάπα κάρτα γραφικών, μια Intel chipset - δεν λέω, ψήνω πολύ αγορά νέου λάπτοπ με καλή κάρτα γραφικών, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δηλαδή, αλλά σηκώνει και Autocad, PSP, Corel, Maya, όλα όσα χρησιμοποιούμε στη σχολή (πολλές φορές και ταυτόχρονα).

Δεν λέω ότι πετάει στο Maya, αλλά την παλεύει.
Πάντως Mac ούτε συζήτηση, εκτός κι αν θες να παίρνουν όλοι οι συμμαθητές σου τα σπασμένα προγράμματα χαλαροί κι εσύ να ψάχνεις το πιο φτηνό Maya (2,375 ευρώ btw).

Α, όσον αφορά την οθόνη, είναι μεν πιο ξεκούραστη η 17'', αλλά εγώ θα προτιμούσα να μια ελαφρώς μικρότερη. Βοηθάει σε πολλά μαθήματα να έχεις το λάπτοπ μαζί στη σχολή κι αν είναι πιο μαζεμένο/πιο ελαφρύ διευκολύνει αρκετά την κατάσταση, χωρίς ιδιαίτερες απώλειες στην άνεση που προσφέρει η οθόνη.
Εγώ πάντως ακόμα και σε ΑΠΛΑ σχέδια π.χ. σε solid edge με ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ λαπτοπ και τρώω τα κολλήματα της ζωής μου (ssd δίσκο, 4gb cl-4ram, vga 9400)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σελήνη
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε στις 17:12, 06-10-09:

Μπορώ να πω οτι μας μπερδέψατε λιγάκι. Θα τα κοιτάξουμε και αυτά!

Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos4
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 22:04, 06-10-09:

Evina13,θα σου πρότεινα να πάρεις αντί notebook,desktop pc γιατί με τα ίδια λεφτά παίρνεις ένα πολύ ισχυρό pc που θα μπορεί να χειριστεί άνετα τις εφαρμογές.Επίσης θα υπάρχει και δυνατότητα αναβάθμισης,ενώ το laptop σε 2 χρόνια μπορεί να μην είναι σε θέση να ικανοποιεί τις ανάγκες σου.Αν παρόλα αυτά θες laptop τσέκαρε κάποιο το οποίο να έχει ισχυρό επεξεργαστή,καλή κάρτα γραφικών,2gb+ μνήμη,και μεγάλης χωριτικότητας HDD(Hard disk drive)

Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε στις 22:41, 06-10-09:

Ο λόγος που προτιμάει λάπτοπ είναι η φορητότητα, αφενός επειδή πέρασε θεσ/νίκη και θέλει να μπορεί να τον μεταφέρει αφετέρου επειδή χρήσιμο θα είναι να τον παίρνει και στη σχολή ενίοτε.

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...-PDA0X-069.htm αυτός πώς σας φαίνεται;

Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 22:57, 06-10-09:

πολύ καλή επιλογή!

Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Σελήνη έγραψε στις 23:05, 06-10-09:

Μόνο η οθόνη την προβληματίζει κάπως(είναι λίγο μεγάλη) αλλά κατα τ'άλλα μια χαρά...

Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

O manos4 έγραψε στις 23:35, 06-10-09:

μα η οθόνη καλό είναι να είναι μεγάλη..

Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Σελήνη έγραψε στις 23:36, 06-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από manos4
μα η οθόνη καλό είναι να είναι μεγάλη..
δυσκολεύει λίγο στις μετακινήσεις, απλά...

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 16:55, 07-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Evina13
Μόνο η οθόνη την προβληματίζει κάπως(είναι λίγο μεγάλη) αλλά κατα τ'άλλα μια χαρά...
Μ' αρέσει που την προβληματίζει η μεγάλη οθόνη κι όχι ότι είναι ACER... (το λέω από προσωπική εμπειρία, χαλάνε εύκολα και έχουν χάλια service...)

Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Σελήνη έγραψε στις 18:10, 07-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Μ' αρέσει που την προβληματίζει η μεγάλη οθόνη κι όχι ότι είναι ACER... (το λέω από προσωπική εμπειρία, χαλάνε εύκολα και έχουν χάλια service...)
Σοβαρά;:!: Αυτό δεν το είχα ξανακούσει...

Παράθεση

Ironboy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ironboy
Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε στις 18:45, 07-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Evina13
Σοβαρά;:!: Ααυτό δεν το είχα ξανακούσει...
Αληθεια λεει το παιδί εδώ!Μακρυα τετοια laptop:iagree:

αμα το θες για επαγγελματική σχεδίαση θα σου πρότεινα αυτό στα 2.230(ω ναι ειναι ακριβο αλλα αφου θες Mac?!).

Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Σελήνη έγραψε στις 18:54, 07-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ironboy
Αληθεια λεει το παιδί εδώ!Μακρυα τετοια laptop:iagree:

αμα το θες για επαγγελματική σχεδίαση θα σου πρότεινα αυτό στα 2.230(ω ναι ειναι ακριβο αλλα αφου θες Mac?!).
Όχι, δε θέλει μακ η κοπέλα που ψάχνει για το λάπτοπ...

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,374 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 09:51, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Evina13;6296λ81
Σοβαρά;:!: Αυτό δεν το είχα ξανακούσει...
Λοιπόν η acer είναι μια πάρα πολύ καλή μάρκα και ο λόγος που είναι φτηνά τα Laptop είναι ότι είναι η ιταλικη μάρκα (εντός ευρωπαικής ένωσης) και δεν πληρώνεις στην εισαγωγή φορολογία επειδή είναι εντός ευρωπαικής ένωση. Όταν παίρνεις άλλες μάρκες επιβαρύνεσαι και με την φορολογία για αυτό είναι πιο ακριβά.
Τώρα όσοι είχαν βρίζουν τα acer απλώς είχαν πάρει τέτοιο φορητό πριν 2,5 5 χρόνια. Η εταιρία τότε στόχευε σε πιο οικονομικούς υπολογιστές ενώ σαν καινούρια σχετικά εταιρία υπήρχαν προβλήματα και στην θερμοκρασία.
Τώρα η εταιρία εδώ και 2 χρόνια έχει αλλάξει πρόσωπο προς το καλύτερο. Έχουν βγει αρκετά ποιοτικά μοντέλα όπως είναι το acer 8935G. Ενώ το σερβις το έχουν βελτιώσει αρκετά προς το καλύτερο. Πλέον το πλαίσιο αποτελεί εξουσιοδοτημένο κατάστημα σέρβις για τα acer.
Όσο για τα apple έχουν με διαφορά το χειρότερο σέρβις στην Ελλάδα. Έχουν ένα κατάστημα σε όλη την Ελλάδα. Ενώ το σέρβις το έχει αναλάβει άλλη εταιρία η rainbow. Λοιπόν απόφυγε τα apple γιατι αν και ποιοτiκά μοντέλα και όμορφα το λειτουργικό της apple θα σου δημιουργήσει πολλά προβλήματα. Εφαρμογές που έχουν οι άλλοι και είναι απαραίτητα για την σχολή απλά δεν θα παίζουν. Ενώ αν συγκρίνεις τα χαρακτηριστικά του acer ΤΩΝ 1300 ευρώ με το macbook των 2500 θα προσέξεις στα τεχνικά χαρακτηριστικά νικάει το acer. Εγώ έχω εδώ και 1,5 χρόνια acer aspire 6920g και δεν έχει πάθει τίποτα. έπαιρνα με τα ίδια λεφτά mac με 1gb ram με χάλια κάρτα γραφικών και με 80gb χώρο. \
Επίσης το mac θα δημιουργήσει και αρκετά προβλήματάκια. Π.χ. για να το συνδέσεις με τηλεόραση μέσω dvi ΄θα πρέπει να αγοράσεις ένα ηλίθιο gadgetaki που στην ουσία ένα καλώσιο είναι με 20 ευρώ.

Σε συμβουλεύω να πας στο Plaisio να δεις τον acer (με την εικόνα του θα εντυπωσιαστείς σίγουρα) και αγοράσε το γιατί αυτά που λένε οι άλλοι δεν ισχύουν.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:16, 17-10-09:

ενας φιλος μου ειπε να του βρω το καλυτερο λαπτοπ μεχρι 1000 ευρω...και εγω ρωτω...διαβασα οτι τα πιο αξιοπιστα ειναι τα sony vaio και toshiba ...αλλα τα toshiba καπου διαβασα οτι εχουν πεσει πια σε ποιοτητα αλλα και οτι τα vaio εχουν δσκολη υποστηριξη και πρεπει να φυγουν στο εξωτερικογια καθε βλαβη... να προτεινω vaio? καθηγητης ειναι ο ανθρωπος..

λετε να γινεται να παρεις ενα μαρκας και να πεις στο καταστημα να του αλλαξει δισκο πχ -σε 7200 στροφες πχ)ή πρεπει να το παρεις οπως εχει και να του αλλαξεις μετα ?
προτιμα 15αρα οθονη, και καλυτερα να διαρκει αρκετα η μπαταρια.

ποσο ειναι η διαρκεια σε ωρες των περισσοτερων λαπτοπ?επισης δεν ενδιαφερεται για μεγαλη καρτα γραφικων κλπ.δεν θελει να παιζει ο ανθρωπος..

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:02, 17-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ενας φιλος μου ειπε να του βρω το καλυτερο λαπτοπ μεχρι 1000 ευρω...και εγω ρωτω...διαβασα οτι τα πιο αξιοπιστα ειναι τα sony vaio και toshiba ...αλλα τα toshiba καπου διαβασα οτι εχουν πεσει πια σε ποιοτητα αλλα και οτι τα vaio εχουν δσκολη υποστηριξη και πρεπει να φυγουν στο εξωτερικογια καθε βλαβη... να προτεινω vaio? καθηγητης ειναι ο ανθρωπος..

λετε να γινεται να παρεις ενα μαρκας και να πεις στο καταστημα να του αλλαξει δισκο πχ -σε 7200 στροφες πχ)ή πρεπει να το παρεις οπως εχει και να του αλλαξεις μετα ?
προτιμα 15αρα οθονη, και καλυτερα να διαρκει αρκετα η μπαταρια.

ποσο ειναι η διαρκεια σε ωρες των περισσοτερων λαπτοπ?επισης δεν ενδιαφερεται για μεγαλη καρτα γραφικων κλπ.δεν θελει να παιζει ο ανθρωπος..
Επειδή το θέλει για δουλειά:

http://www.skroutz.gr/s/52153/Dell-XPS-M1530-T8300.html

και καθάρισες με 800 ευρώ. Σίγουρα άλλες μάρκες μπορούν να σου δώσουν λίγα περισσότερα στα υποσυστήματα στα ίδια λεφτά, αλλά για κάποιον που θέλει ποιότητα, αξιοπιστία και υπεύθυνο after sales, μιλάμε μόνο για Dell και δη της σειράς XPS. Και με τσακιστερό επεξεργαστή Τ8300 μέσα. Κι αμα θέλει ντε και καλά να φτάσει τα 1000 ευρώ, ας βάλει άλλα 2 GB RAM μέσα να πάει στα 4 και ας προσθέσει κι έναν 2.5"αρη σκληρό 500γιγα εξωτερικό να κάνει τη δουλίτσα του άνετα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:40, 17-10-09:

ειναι πραγματικα η dell πιο αξιοπιστη απο τη sony και τη toshiba πχ tecra?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:32, 17-10-09:

θα ηθελα να σα ςρωτησω κι εγω κατι εσας που τα ξερετε αυτα!

με ενδιαφερει ναγορασω λαπτοπ, εννοειται πως 1000 ειναι πααρα πολλα για τη δουλεια που το θελω.
για τ δουλεια μου εχω τον γραφειου, ο αλλος θα ναι επιπροσθετος.
με ενδιαφερει σχετικα μεγαλουτσικη οθονη για να μη κουραζομαι, καλο πληκτρολογιο(οχι πολυ μικρο, να μπορω να γραφω κυριως).
ουτε παιχνιδια να σηκωνει, ουτε ιδιαιτερα πολλα προγραμματα μονο τα βασικα οφις, προγραμμα για ταινιες οχι κατι ιδιαιτερο δηλαδη.

που να πρωτοκοιταξω λετε? εχεις καμια ιδεα η καποιο λινκ να ενημερωθω?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:32, 17-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
θα ηθελα να σα ςρωτησω κι εγω κατι εσας που τα ξερετε αυτα!

με ενδιαφερει ναγορασω λαπτοπ, εννοειται πως 1000 ειναι πααρα πολλα για τη δουλεια που το θελω.
για τ δουλεια μου εχω τον γραφειου, ο αλλος θα ναι επιπροσθετος.
με ενδιαφερει σχετικα μεγαλουτσικη οθονη για να μη κουραζομαι, καλο πληκτρολογιο(οχι πολυ μικρο, να μπορω να γραφω κυριως).
ουτε παιχνιδια να σηκωνει, ουτε ιδιαιτερα πολλα προγραμματα μονο τα βασικα οφις, προγραμμα για ταινιες οχι κατι ιδιαιτερο δηλαδη.

που να πρωτοκοιταξω λετε? εχεις καμια ιδεα η καποιο λινκ να ενημερωθω?
Οταν λες μεγαλη οθονη ενοεις 17αρα, η οτι δεν θες notebook;

Εγω ειμαι καπως ερωτευμενος με αυτο. 18,4 ιντσες οθονη (δεν νομιζω να υπαρχη μεγαλητερη για λαπτοπ), "γεματο" πληκτρολογιο, και για αυτα που λες πως τον θελεις, δεν νομιζω να σε ενδιαφερουν καθολου τα χαρακτιριστικα. Fujitsu ειναι και το desktop μου και το laptop μου, και 5 χρονια με το πρωτο και 1 χρονο και κατι με το δευτερο, δεν εχω κανενα παραπονο και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. Το μονο του αρνητικο ειναι ο επεξεργαστης, αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα εφοσων δεν θες να το φορτωσεις με βαρια προγραματα.
Βεβαια αν προτιμας 17αρα οθονη ριχνεις την τιμη (αλλα χανεις λιγο απο το πληκτρολοογιο) και αν σου κανει και η 15αρα η τιμη πευτει ακομα περισσοτερο.

Η δικη μου γνωμη ειναι πως για την δουλεια που το θελεις, το πιο φτηνο ειναι και το καλητερο... Η μαρκες δεν λενε και πολλα πλεον... Ναι μεν η vaio σου δεινει καλητερα υλικα, αλλα δεν νομιζω να βαλεις φορτιγα να το πατανε η να το κρατισεις για καμια 10αρια χρονια... Οποτε πιστευω πως το πλεονεκτιμα εχουν τα φτηνα, αφου προσφερουν περισσοτερα σε χαμηλοτερη τιμη, και θα κρατισουν για χρονια ουτος η αλλος.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:50, 17-10-09:

Σε ευχαριστω νταρκ.
νομιζω 17αρα θα ηταν ιδανικη.
αυτη που χω ειναι 19 οποτε υπολογιζω λιγο πιο μικρη.
η 19 ειναι τεραστια που δεν ξερω βρε παιδια εσας αλλα εμενα με κουραζει μερικες φορες.
θα παω να το κοιταξω κι απο κοντα.
αν εχετε καμμια αλλη προταση μου λετε!

ευχαριστω και παλι!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:49, 17-10-09:

αλλα δεν νομιζω να βαλεις φορτιγα να το πατανε
που το ξερεις?

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 21:58, 17-10-09:

Κοίτα για τη δουλειά που τον θες σίγουρα πάνω απο 600Ε δεν δίνεις σε καμία περίπτωση. Και θα ήταν ακόμα λιγότερα γιατί πολύ απλά ο φθηνότερος υπολογιστής στην αγορά έχει πια δυνατότητες 10 φορές παραπάνω απο τα απλά πράγματα που ζητάς να κάνεις. Ο μόνος λόγος που ανεβένει λίγο είναι γιατί θέλεις 17αρα οθόνη. Ο υπολογιστής που σου πρότεινε ο κρόνος αν είδα καλά είναι fujitsu-simens. ΜΑΚΡΥΑ.. βγάζουν προβλήματα τα pc αυτά όλα απο τις πρώτες και όλας μέρες απο απλά μέχρι πιο σύθνετα. Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα HP. Μηχανήματα σκυλιά. Αυτή τη στιγμή έχω 3 λάπτοπ HP με το πρώτο να τον έχω 2,5 χρόνια πια. Δεν μου έχουν παρουσιάσει το παραμικρό και είναι γενικά πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής σε κάθε μηχάνημά της. Απο εκεί και πέρα acer(++φθηνότερα), asus, toshiba(++καλύτερη εγγύηση) εξίσου αξιόπιστες. Απο θέμα δυνατοτήτων δεν θές κάτι το ιδιέτερο. Κάρτα γραφικών δεν κοιτάς, ραμ η χαμηλότερη που κυκλοφορεί στην αγορά είναι 2 γιγα που είναι υπέρτεραστια για την δουλεια που θες να κάνεις, επεξεργαστής εννοείται core 2 duo(διπύρηνος) στα 2 GHZ μινιμουμ γιατί ο επεξεργαστής είναι επεξεργαστης όπως και να το κάνουμε, και απο εκεί και πέρα όλες οι εταιρίες έχουν όλα τα απαραίτητα όπως wi-fi καμερες κτλ κτλ κτλ....
Με ποιο τρόπο ενδιαφέρεσε να τον αγοράσεις? με ηλεκτρονική αγορά η να πάς σε ένα κατάστημα γιατί αυτό παίζει σημαντικότατο ρόλο. Έχω να σου δώσω πολλά λινκ αλλά είναι όλα προφανώς για e-shoping...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:10, 17-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Ο υπολογιστής που σου πρότεινε ο κρόνος αν είδα καλά είναι fujitsu-simens. ΜΑΚΡΥΑ.. βγάζουν προβλήματα τα pc αυτά όλα απο τις πρώτες και όλας μέρες απο απλά μέχρι πιο σύθνετα. Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα HP. Μηχανήματα σκυλιά. Αυτή τη στιγμή έχω 3 λάπτοπ HP με το πρώτο να τον έχω 2,5 χρόνια πια. Δεν μου έχουν παρουσιάσει το παραμικρό και είναι γενικά πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής σε κάθε μηχάνημά της. Απο εκεί και πέρα acer(++φθηνότερα), asus, toshiba(++καλύτερη εγγύηση) εξίσου αξιόπιστες.
Ο καθενας με το μακρυ του και το κοντο του.. (δεν αναφερομαι σε εσενα συγκεκριμενα, απλα γενικα ως προς το θεμα της μαρκας καθε ατομο που θα ρωτισεις λεει και αλλα...)

Απο δικη μου προσωπικη εμπειρια (2 δικα μου, 2 ξαδερφου και 3 φιλων) τα fujitsu δεν εχουν εχουν κανενα προβλημα...
Απο προσωπικη παλι εμπειρια (1 στα 2 φιλων) τα hp ειναι προβληματικα...
Για τα acer παλι λεγονται πολλα... Μαλλον ειναι λαχειο... Ειτε θα σου κατσει το καλο που δεν μασαει, ειτε πανω στο 6μηνο θα μαζευεις τα κοματακια του.
Για τα toshiba δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο, αλλα ουτε και τιποτα καλο....

Γενικα το συμπερασμα που εχω βγαλει, ειναι οτι αλλα λογια να αγαπιομαστε... Ολα πανω κατω τα ιδια ειναι, και αμα δεν τα κακομεταχειριζεσε δεν εχουν προβλημα... Ισως να μην αντεξουν μια δεκαετια, αλλα πλεων μιλαμε για 2-3ετιες...

Ε αμα το θες για τετια χρηση... Σορυ αλλα δεν εχω ψαχτει σχετικος!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:34, 17-10-09:

βρηκα αυτο...αψογο φαινεται...

http://www.skroutz.gr/s/70559/Sony-V...N-NS21Z-S.html

για φορτηγα υπαρχουν τα lenovo thinkpad..για το στρατο μιλαμε..

Παράθεση

.sn0b

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη .sn0b
H .sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H .sn0b έγραψε στις 12:10, 21-10-09:

Γειά σας.Εδώ newbie
Λοιπόν,αν και ξέρω να χειρίζομαι αρκετά καλά το πισι μου,δεν έχω ιδέα ποιά είναι εκείνα τα κριτήρια που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου τώρα που πρόκειται να αγοράσω ένα λάπιτοπ
Επεξεργαστές,μνήμες,σκληροί δίσκοι,μάρκες,όλα ακούγονται άγνωστα
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Καλό μεσημέρι :xixi:

Παράθεση

audirs6 (Αλέξανδρος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη audirs6
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O audirs6 έγραψε στις 12:30, 21-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από .sn0b
Γειά σας.Εδώ newbie
Λοιπόν,αν και ξέρω να χειρίζομαι αρκετά καλά το πισι μου,δεν έχω ιδέα ποιά είναι εκείνα τα κριτήρια που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου τώρα που πρόκειται να αγοράσω ένα λάπιτοπ
Επεξεργαστές,μνήμες,σκληροί δίσκοι,μάρκες,όλα ακούγονται άγνωστα
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Καλό μεσημέρι :xixi:
Γεια!!!Καταρχην ειμαι μενω και γω στα Γιαννιτσα!!!Για εναν υπολογιστη πρεπει-
1)ο επεξεργαστης αν θελεις ταχητητα προτιμησε Athlon στα 2.8hz διπλοπυρηνο εννοειται.Αν εχεις απαιτησεις για δουλεια προτιμησε Intel Dual core ή ανώτερο!Στα 2.8 θα ειναι αψογος!!
2)Καρτα γραφικων για προγραμματα σχεδιασης η απαιτιτικα παιχνιδια!!! Προτημισε NVidia Ge force ή Radeon Ati...στα 256 ειναι καλα.
3)Για φορητο προτημησε να εχει σκληρο στα 200 με 300gb.
4)Μια οθονη 16 ιντσων πιστευω θα σε ικανοποιησει!!!!
5)Οτι αλλο θελεις πιο ειδικο ρωτησε με....εχω 5 υπολογιστες σπιτι μοθ και τους εχω μαθει και απο εξω και απο μεσα!!!!

Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη djimmakos
Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε στις 12:37, 22-10-09:

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...-73-450-BD.htm

Καλό δεν είναι;

Πείτε γνώμες και γρήγορα γιατί θέλω να το παραγγείλω.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 13:09, 22-10-09:

Turbo-X? Sure... Και να μου το χάριζαν, δεν θα το έπαιρνα.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 13:15, 22-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Turbo-X? Sure... Και να μου το χάριζαν, δεν θα το έπαιρνα.
Τα Τurbo-X νομιζω τα βγαζει μονο το πλαισιο,οποτε σε θεματα επισκευεις θα πρεπει να επισκευτεις μονο αυτα τα καταστηματα..
Ωστοσο θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν ειναι καλα,εχει η αδερφη μου..

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:10, 22-10-09:

Καταρχάς, από αισθητικής άποψης για μένα είναι τα χειρότερα που έχω δει ποτέ. Και κρίνω από άλλους που είχαν και έχουν γράψει σε τεχνολογικά φόρουμ τα χειρότερα γι'αυτά. Εξάλλου, όπως είπες στο πλαίσιο θα πρέπει να πας για service και εκεί πραγματικά πολύ λίγοι νιώθουν.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 17:10, 22-10-09:

Έτσι γίνεται και με τα acer... τέσπα, turbo x το μόνο καλό που έχω δει εγώ είναι φλασάκια, τα οποία σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να χρησιμοποιήσουμε άμα τα θέλουμε για να bootάρουμε απ' αυτά. Παρακάτω, χέσε μέσα...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,248 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:45, 18-11-09:

Σκοπεύω να πάρω ένα λάπτοπ για να κατεβάζω και να βλέπω σειρές και να παίζω και κάνα παιχνιδάκι. Τι μου προτείνετε;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:00, 18-11-09:

Παιχνίδια και laptop ίσως να μην είναι καλή ιδέα. Εκτός από το κόστος είναι ότι τα παιχνίδια αυξάνουν αρκετά την θερμοκρασία με αποτέλεσμα ίσως να μειωθεί η διάρκεια ζωής του υπολογιστή.

Ωστόσο όπως και να έχει, πρέπει να πάρεις κάτι που να μην έχει κύκλωμα Intel για τα γραφικά, όπως επίσης να μην έχει shared ram

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,248 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:25, 18-11-09:

Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο λάπτοπ;

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:33, 19-11-09:

Λοιπόν αποφάσισα να πάρω αυτό

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...206-465101.htm

Τι λέτε οι ειδήμονες;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:20, 19-11-09:

καλυτερα οχι turbo χ...
δες εδω http://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/...GB.html?page=2

καποιο μαρκας.... θα κοιταξω εγω και θα σουπω...ιελεις στν τιμη αυτη περιπου..ποιο ειναι το ευρος που μπορεις να δωσεις?

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:22, 19-11-09:

Μέχρι 600 ευρώ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:29, 19-11-09:

μια πληροφορια..οταν πηγα και πατησα και ειδα κατι λαπτοπ στο carrefour..ειδα οτι την πιο γερη και ποιοτικη αισθηση σε πληκτρολογιο και γενικα κατασκευη την ειχαν τα lenovo και dell.
αλλα σε δημοσκοποησεις βγαζουν ως πιο αξιοπιστα sony vaio και toshiba..

θα ψαξω αμεσως..μη βιαστεις..
επανερχομαι ..
να τα ερχονται..

http://www.skroutz.gr/s/92344/Dell-I...-4-320-VH.html

http://www.skroutz.gr/s/89328/Packar...65-DT-005.html

να και vaio..

http://www.skroutz.gr/s/92266/Sony-V...-NW21EF-S.html

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...-PJA02-151.htm

αυτο το κοβω για την καλυτερη περιπτωση και σε μεγαλο μαγαζι κλπ και με windows 7 μεσα.και με 500disko..

http://www.skroutz.gr/s/97000/Dell-I...Windows-7.html

όοορμα..........
μην εξαντληθει κιολας..γιατι το βλεπω ευκαιρια..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 19-11-09 στις 14:03.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:17, 19-11-09:

Από τα δύο τελευταία, λες το τελευταίο που μου έδωσες;

Γιατί το προτελευταίο έχει μεγαλύτερη οθόνη.

Όποιο μου πεις θα πάρω!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:24, 19-11-09:

η μεγαλυτερη οθονη ειναι και πιο βαρια και τρωει περισσοτερη ενεργεια..ειναι για υποκαταστατο σταθερου υπολογιστη..τα καλυτερα λαπτοπ ειναι τα μεσαια νομιζω..συμβιβασμος φορητοτητας και οθονης..

η αδελφη μου ειχε παρει με17αρα οθονη και το μετανιωσε και μετα πηρε 15αρα..
μην κανεις το λαθος..
επισης το τελευταιο ειναι σε μεγαλο μαγαζι με καλο σερβις αν χρειαστει και ευκολιες πληρωμης βεβαιως...

το μονο αρνητικο που ειδα σε reviews.ειναι..οτι ειναι γυαλιστερο και φαινεται η σκονη και πρεπει να το καθαριζεις πιο συχνα λογω εμφανισης....
εχει και χρωματα... πιο προτιμας?

εγω λεεω για το τελευταιο..ta acer εχουν φημη και ειναι ψευτικα σε σχεση με τα dell..πηγαινε στο μαγαζι εκει στο multuramaκαι δες το..νομιζω οτι θα ειναι το πιο στιβαρο σε πληκτρολογιο και γενικα σε κατασκευη...

τρεχα και αρπα το ,απλα..μπορει να μην υπαρχει για πολυ..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:55, 19-11-09:

Τι έχουν τα turbo-x;
Απ΄όσο ξέρω έχουν και μεγαλύτερη εγγύηση. Δεν είναι αυτό από μόνο του θετικό;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:14, 19-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Τι έχουν τα turbo-x;
Απ΄όσο ξέρω έχουν και μεγαλύτερη εγγύηση. Δεν είναι αυτό από μόνο του θετικό;
To αρνητικό τους είναι ότι τα βγάζει μόνο το πλαίσιο,αν δεν κάνω λάθος, οπότε για ανταλλακτικά πρέπει να απευθυνθείς εκεί..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:32, 19-11-09:

η ποιοτητα ειναι σαφως χαμηλοτερη απο αλλες καλες μαρκες..δεν μιλαμε για μπαουλο υπολογιστη(οπου πραγματικα δεν παιζει κανενα ρολο..),αλλα για λαπτοπ..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:08, 19-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από theodora18
To αρνητικό τους είναι ότι τα βγάζει μόνο το πλαίσιο,αν δεν κάνω λάθος, οπότε για ανταλλακτικά πρέπει να απευθυνθείς εκεί..
Και τι έχει το πλαίσιο; Εξυπηρετικότατοι είναι, γρήγοροι και φτηνοί.
Μην πω για τη siemens που με έτρεχαν στου διαολου τη μάνα για ένα ανταλλακτικό και που με χρέωσαν τα κέρατά τους για να μου κάνουν back up τα αρχεία μου.
Χίλιες φορές πλαίσιο.

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
η ποιοτητα ειναι σαφως χαμηλοτερη απο αλλες καλες μαρκες..δεν μιλαμε για μπαουλο υπολογιστη(οπου πραγματικα δεν παιζει κανενα ρολο..),αλλα για λαπτοπ..
Σε τι διαφέρει δλδ το λαπτοπ;
Έχεις δει ότι δεν είναι καλά; Και αν δεν ειναι και βγάζουν προβλήματα γιατί έχουν τόσο μεγάλη εγγύηση; Τους συμφέρει κάτι τετοιο σαν εταιρεία;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:26, 19-11-09:

Σε τι διαφέρει δλδ το λαπτοπ;
το σασι,η οθονη , το πληκτρολογιο, η μπαταρια μη μητρικη καρτα κλπ.εχουν τεραστια διαφορα απο λαπτοπ σε λαπτοπ..πηγα και ειδα ..τα dellειχαν πληκτρολογια στιβαρα και ποιοτητας,ενω αλλα λαπτοπ ωευτικα ετοιμα να σου μεινουν στο χερι..

στο λαπτοπ δεν μπορεις να αλλαξεις ποτέ πληκτρολογιο,σασι,οθονη κλπ..γιαυτο και πρεπει να ειναι της καλυτερης ποιτητας..

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:00, 20-11-09:

Βρε άγγελε, μην μου συγκρίνεις τα Dell με τα turbo-x. Ναι μεν συμφωνώ μαζί σου, ότι καμία σχέση τα turbo-x με τα dell, ωστόσο ένα turbo-x από ένα acer δεν έχει τίποτα να ζηλέψει. Μάλιστα ισχύει αυτό που είπε η Ηρώ. Όταν μια εταιρία δεν έχει (καλό) service στην Ελλάδα τότε καλύτερα ... άστο.

Βέβαια τα Dell και στο θέμα service είναι άλλη φάση.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 00:31, 20-11-09:

Βρε άγγελε, μην μου συγκρίνεις τα Dell με τα turbo-x.
εγω συγκρινω αυτα τα δυο.σε ποιοτητα κατασκευης δεν συγκρινονται...
εγω που μολις ¨βαρεσα¨" μερικα λαπτοπσ στο καρφουρ ,,εντυπωσιαστικα θετικα απο τα dell,lenovo και συγκριτικα ολα τα αλλα toshiba,sony ,hp εμοιαζαν ψευτικα!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:36, 20-11-09:

Το πήρα το λαπτοπάκι, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι οτι έβαλα το Age of Empires και δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά το κεντράρει και αφήνει τις δύο γωνίες κενές. Πώς μπορώ να το διορθώσω; Επίσης τα γραφικά δεν είναι και τέλεια...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:19, 20-11-09:

με γεια!για το παιχνιδι...βαλε αναλυση πλατια στις ρυθμισεις(του παιχνιδιου) δοκιμασε αυτες με μεγαλο πρωτο νουμερο και μικρο δευτερο, οι ολες/......γιατι ειναι wide η οθονη... ελπιζω να βοηθησα..
γενικα φαινεται γερο,το πληκτρολογιο καλο?τα windows 7 πώς σου φαινονται?παρουσιαζει καλα τα χρωματα κλπ?
ποση μνημη δειχνει?ειναι windows 64?

εχω μια χαρα σαν να ειναι δικο μου ενα πραγμα..

ελπιζω να εισαι ικανοποιημενη με την επιλογη μου
και αν δεν εισαι ,,δεν θελω να ξερω..
πλακα κανω..

Επίσης τα γραφικά δεν είναι και τέλεια..
του παιχνιδιου ή του λαπτοπ(παντως στις κριτικες λνε οτι εχει εχει πολυ καλη οθονη...?βαλε κανα πο μοντερνο παιχνιδι-δρασης πχ με πιο εντυπωσιακα γραφικα για να κρινεις καλυτερα.

ενημερωσε με για εντυπωσεις..

και τελος μια πολυ καιρια και ουσιαστικη ερωτηση που χρηζει αμέσου απαντησεως..

Τι χρωμα πήρες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 20-11-09 στις 14:43.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:02, 20-11-09:

Έβαλα και τις δύο αναλύσεις που έπαιρνε το παιχνίδι και τα γραφικά high quality.

Κοίτα δεν είχα ποτέ laptop για να ξέρω αν φαίνεται καλό κλπ, η ιστορία θα δείξει - δώσε μου τη διεύθυνσή σου σε περίπτωση που θέλω να σε σκοτώσω!

Τα windows 7 καλά φαίνονται, μου θυμίζουν τα vista και εκνευρίζομαι, αλλά οκ. Ωραία φαίνονται τα χρώματα, προς το παρόν καλά.

Το χρώμα είναι μωβ (ναι ναι αυτό το κηδειών λολ).

Ερώτηση: επειδή θέλω να κατεβάζω σειρές και να το αφήνω τη νύχτα να κατεβάζει, νου είπαν οτι πρέπει να πάρω κάτι που το ψύγει (δεν ξέρω πώς λέγεται). Να πάρω το φτηνό λες; Για πες κανένα.

Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους