Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,821 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός φθηνών laptops

NickTheGreek3 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NickTheGreek3
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 355 μηνύματα.

O NickTheGreek3 έγραψε στις 12:26, 15-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άλλο Φρούτο
Με 750 ευρω,για τα παιχνιδια που θελεις να παιζεις,παιρνεις ΥΠΕΡκαλο πισι.
Καλα δεν παιζω μονο αυτα, παιζω και Medieval 2 Total War, L4D κτλ που εχουν αρκετες απαιτησεις. Το θεμα ειναι τι χαρακτηριστικα να ψαξω. Για laptop μιλαω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:27, 16-04-11:

με 750 παιρνεις αψογο πραμα,,με i5 ή και i7 και 4 γιγα μνημη..για το μελλον..

θα ριξω μερικα παρακατω να δεις
ενα εξαιρετικο

ASUS X52JU-SX289V - Laptop - Core i5-480M 2.66 GHz - 15.6" LED 649euro

για παιχνιδια και γενικα θεωρουνται τα καλυτερα,,τα asus στις διεθνεις μετρησεις βγαινουν τα πιο αξιοπιστα απο όλα με λιγοτερες βλαβες κλπ..
αμεσως μετα καλες αξιοπιστες μαρκες ειναι toshiba ,lenovo ..sony

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 16-04-11 στις 14:49.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NickTheGreek3 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

O NickTheGreek3 έγραψε στις 15:41, 16-04-11:

Πω! Τα σπαει το εργαλειο! 2,66GHz επεξεργαστης, 4GB RAM, μισο TB σκληρος! Δεν περιμενα να κυκλοφορει laptop με τετοια χαρακτηριστικα σε τετοια τιμη. Διαρκεια μπαταριας δεν διευκρινιζει, αλλα κατα τα αλλα ειναι κατσε καλα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:34, 16-04-11:

και η πιο ποιοτικη μαρκα..
μονο bluetooth λειπει,,απο οτι ειδα..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NickTheGreek3 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

O NickTheGreek3 έγραψε στις 20:16, 16-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και η πιο ποιοτικη μαρκα..
μονο bluetooth λειπει,,απο οτι ειδα..
E δεν βαριεσαι, δεν μου πολυχρειαζεται το bluetooth.
Ευχαριστω για την βοηθεια!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:38, 18-04-11:

Hello!
Ψάχνω λάπτοπ. Θέλω να έχει μεγάλη οθόνη, πάνω από 15.6 (τείνω προς 17) ίντσες, και δουλεύω σταθερά office, συχνά Photoshop και περιστασιακά AutoCad και Indesign.
Έχω εντοπίσει αυτά εδώ, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω για επεξεργαστή i7, αντί i5.
Καμία πρόταση;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:45, 18-04-11:

μεχρι ποσα λεφτα?

προτεινω i5,(ο i7 τρωει πολυ ενεργεια νομιζω..απο οτι εχω διαβασει..ειναι υπερβολικος για λαπτοπ..)
απο μαρκες asus,toshiba,lenovo sony ή hp το πολυ..

Θέλω να έχει μεγάλη οθόνη, πάνω από 15.6 (τείνω προς 17) ίντσες, και δουλεύω σταθερά office, συχνά Photoshop και περιστασιακά AutoCad και Indesign.
γιαυτα που λες,,τα λαπτοπ που δειχνεις 900 ευρω κλπ λιγο υπερβολικα μου φαινονται,,ενα asus πχ σαν αυτο που εβαλα πριν 650 ευρω,,μια χαρα θα ειναι..

Παράθεση

NickTheGreek3 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

O NickTheGreek3 έγραψε στις 10:31, 22-04-11:

Δεν μου λες ρε Αγγελε, η μνημη της καρτας γραφικων παιζει μεγαλο ρολο; Γιατι το laptop που εβαλες πανω εχει 512ΜΒ και εχω δει laptop με 1000 και.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:48, 22-04-11:

οχι απολυτη,, αν εχει αρκετη μνημη ραμ ο υπολογιστης,,οπως 4γιγα,,δεν υπαρχει προβλημα..

ο επεξεργαστης της καρτας γραφικων παιζει ρολο,,και της cpu και πανω απο όλα,η ram..με μπολικη τετοια,,δεν φοβασαι τιποτα για το μελλον..

αυτη ειναι η αποψη μου τουλαχιστον απο οτι εχω δει και διαβασει..

βασικα η διαφορα στην αποδοση ειναι μηδαμινη

Παράθεση

NickTheGreek3 (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

O NickTheGreek3 έγραψε στις 17:46, 22-04-11:

Οκ ευχαριστω!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:56, 06-05-11:

Τι γνώμη έχετε για τα Vaio;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:30, 06-05-11:

στις μετρησεις βγαινουν τα πιο αξιοπιστα μετα τα asus toshiba,αλλα εχω την εντυπωση οτι πουλανε πολυ φιρμα,,και δεν αξιζουν τοσο..

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα ***
H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 00:30, 30-09-11:

Γεια σας..Ψάχνω για ένα λαπ τοπ μέχρι 700 ευρώ! Με καλή κάρτα γραφικών για να μπορώ να παίζω και κανά παιχνιδάκι και επεξεργαστή τουλάχιστον i5! Ας με βοηθήσει όποιος μπορεί και ξέρει από αυτά...

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 00:57, 30-09-11:

για τα vaio εχω να πω πως αξιζουν τα χρηματα τους γιατι εχουν καλη κατασκευη ( το πλαισιο τους ειναι καλοκατασκευασμενο και οχι προχειροδουλεια ) εχουν προσεγμενη μητρικη με ποιοτικα υλικα και δυσκολα βγαζει προβλημα , παντα εχουν καλη οθονη με καλη ευκρινεια , καλη μπαταρια , τελειο τροφοδοτικο και οταν λεει η σονυ οτι εχει 18βολτ εξοδο με 19 αμπερ παντα εχει 18βολτ με 19 αμπερ ουτε 18, 34 βολτ ουτε τιποτα ακριβεια περιπου στο +-2% τελειο δηλαδη ( με το πολυμετρο παντα μετρουσα 18,05βολτ .) και γενικα τα περιφερειακα και εξτρα που προσεφερε η σονυ σε καθε μοντελο ειναι παντα ποιοτικα και με καλη υποστηριξη σε οδηγους . απο εκει και περα το μονο ελλατωμα που εχουν ειναι το σερβις . αμα σου χαλασει ισως και να ξεχασεις να το δεις για μηνες και οταν το παρεις μπορει να εχει αλλο προβλημα . αυτο δεν συμβαινει επειδη εχουν ασχετους τεχνικους αλλα επειδη εχουν ενα σερβις για ολη την ευρωπη οποτε καταλαβαινετε τι συμβαινει . αλλα πιστευω πως αξιζει η αγορα του . με αριστα το 100 και χωρις να λαβω υποψιν το σερβις το βαθμολογω 95/100 δευτερο σε βαθμολογια βαζω τα τοσιμπα με 85/100 αλλα με καλυτερο σερβις . τα υπολοιπα ειναι πιο κατω του ανταγωνισμου αυτων των δυο . μπορει να προσφερουν πολλα αλλα απο ποιοτητα ειναι σε χαμηλο επιπεδο και αυτο φαινεται αν ζητησετε στατιστικα ( αν κρατουν ) απο ενα εργαστηριο που επισκευαζει λαπτοπ . εκει θα δειτε ποιες μαρκες πανε πιο συχνα για επισκευη . αλλη κατηγορια ειναι τα apple

Αρχική Δημοσίευση από Κατερίνα ***
Γεια σας..Ψάχνω για ένα λαπ τοπ μέχρι 700 ευρώ! Με καλή κάρτα γραφικών για να μπορώ να παίζω και κανά παιχνιδάκι και επεξεργαστή τουλάχιστον i5! Ας με βοηθήσει όποιος μπορεί και ξέρει από αυτά...
ζηταω και εγω καλο αυτοκινητο 1400 κυβικα με 100 αλογα οικονομικο να κανει 0-100 σε 6.5 δευτ με πλοηγο και και και .
λοιπον καλο λαπτοπ με 700 ευρω και να παιζεις και παιχνιδια και i5 λιγο δυσκολο εκτος αν πας σε λυση tourbox innovator και αλλα τετοια κονσερβοκουτια . κανε το ποσο κοντα στα 900 να σου πω προτασεις . δεν το παιζω εξυπνος αλλα αν θες καλο λαπτοπ και οχι οπως ειπα κονσερβοκουτι ανεβασε το ποσο η ριξε λιγο της απαιτησεις σου η παρε σταθερο . μπορεις να δεις την παραπανω τοποθετησει μου για να καταλαβεις τι εννοω προσωπικα με την λεξη καλο λαπτοπ γιατι τα λαπτοπ ειναι σαν μια αυτονομη ηλεκτρονικη συσκευη και οχι σαν τους κανονικους υπολογιστες που επιλεγεις εσυ τα κομματια .
να κανω και 2 προτασεις 1) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904593
2)http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908953

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-09-11 στις 02:40. Αιτία: merge
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 01:56, 30-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Τι γνώμη έχετε για τα Vaio;
Αν δεν απατωμαι,ενας φιλος μου εχει τετοιο λαπτοπ και ειναι ευχαριστημενος.Μηπως ομως ειναι πιο διαφημισμενα απ΄οσο ''θα πρεπε?''

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 16:30, 30-09-11:

Βασικά έχω βρει πολλούς υπολογιστές γύρω στα 700 που είναι πολύ καλοί! Όπως http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...-RDP02-014.htm.. Οπότε ξέρω τι μπορώ να πάρω με αυτά τα λεφτά :-)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:57, 30-09-11:

δες και τα προηγουμενα που εχουν προταθει σε αλλους

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 02:04, 01-10-11:

Βασικά έχω βρει πολλούς υπολογιστές γύρω στα 700 που είναι πολύ καλοί! Όπως http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...-RDP02-014.htm.. Οπότε ξέρω τι μπορώ να πάρω με αυτά τα λεφτά :-)
Μακρια απο acer

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:58, 01-10-11:

αν και γραφω τωρα απο acer 7 χρονων ,συμφωνω για τα σημερινα λαπτοπ.

λαπτοπ i5 μεχρι 700 ευρω ερχοονταιιιιιιιιιιιι
και το καλυτερο για μενα2,66ghz i5..

ASUS X53SJ-SX132V

και σε hp χειροτερα για μενα
http://www.multirama.gr/products/pro...3&catid=010200
http://www.skroutz.gr/s/345404/HP-Pa...lion+G7-1100ev
http://www.skroutz.gr/s/347005/HP-g6-1024-sg-eg.html
http://www.skroutz.gr/s/327674/HP-Pa...1004ev-sv.html
καισε dell με την καλυτερη καρτα γραφικων
http://www.skroutz.gr/s/331733/Dell-...4GB-500GB.html

και σε τοσιμπα..
http://www.skroutz.gr/s/385187/Toshi...-C660-1TK.html

ολα i5. καλες μαρκες. και με ξεχωρες καλες καρτες γραφικων για παιχνιδια..

κορωνευς τι γνωμη εχεις γιαυτα?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 01-10-11 στις 08:39.
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 11:05, 01-10-11:

αν και γραφω τωρα απο acer 7 χρονων ,συμφωνω για τα σημερινα λαπτοπ.

λαπτοπ i5 μεχρι 700 ευρω ερχοονταιιιιιιιιιιιι
και το καλυτερο για μενα2,66ghz i5..

ASUS X53SJ-SX132V

και σε hp χειροτερα για μενα
http://www.multirama.gr/products/pro...3&catid=010200
http://www.skroutz.gr/s/345404/HP-Pa...lion+G7-1100ev
http://www.skroutz.gr/s/347005/HP-g6-1024-sg-eg.html
http://www.skroutz.gr/s/327674/HP-Pa...1004ev-sv.html
καισε dell με την καλυτερη καρτα γραφικων
http://www.skroutz.gr/s/331733/Dell-...4GB-500GB.html

και σε τοσιμπα..
http://www.skroutz.gr/s/385187/Toshi...-C660-1TK.html

ολα i5. καλες μαρκες. και με ξεχωρες καλες καρτες γραφικων για παιχνιδια..

κορωνευς τι γνωμη εχεις γιαυτα?
καταρχην αγγελε θα εχεις καταλαβει οτι οταν αναφερομαι σε λαπτοπ ποτε δεν μιλαω για καρτεσ γραφικων και αλλα τετοια . παρα μιλαω για ποιοτητα κατασκευης , εννοωντας καλο στιβαρο πλαισιο μητρικη καλοσχεδιασμενη με ποιοτικα υλικα , ευκολα προσβασιμες περεφερειακες συσκευες , υποστηριξη σε οδηγους , σερβις . επειδη σχεδον ολα τα λαπτοπ της αγορας τα εχω πιασει για επισκευη απο το 2006 περιπου μεχρι τωρα υποστηριζω πως οταν ακουτε ACER - HP - TOYRBOX - INNOVATOR - LENOVO κλπ ΜΑΚΡΙΑ . λαπτοπ τα οποια σχεδον ποτε δεν πηρα με σημαντικο προβλημα και οχι τοσο συχνα ηταν τα VAIO - TOSHIBA - DELL και τα βαζω σε σειρα . οποτε καταλαβαινεται τι θελω να πω . βεβαια για να πω την αληθεια η τοσιμπα τωρα τελευταια τα μοντελα που εχει που ειναι κατω απο 500 ευρω τα εχει ψιλοχαλάσει οσο αφορα στο πλαισιο τους αλλα και παλι προβλημα δεν βγαζουν . οποτε συμπερασμα παρτε οτι θελετε απο αυτα τα 3 που προτεινω . μην ψαχνετε ευκαιριες λαπτοπ αλλης μαρκας - επιλεγουν κακοκατασκευες με σκοπο να ριξουν το κοστος να πεσει η ποιοτητα του λαπτοπ ωστε να χτυπησουν την αγορα.

Παράθεση

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ
H ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ έγραψε στις 12:36, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΡΩΝΕΥΣ
καταρχην αγγελε θα εχεις καταλαβει οτι οταν αναφερομαι σε λαπτοπ ποτε δεν μιλαω για καρτεσ γραφικων και αλλα τετοια . παρα μιλαω για ποιοτητα κατασκευης , εννοωντας καλο στιβαρο πλαισιο μητρικη καλοσχεδιασμενη με ποιοτικα υλικα , ευκολα προσβασιμες περεφερειακες συσκευες , υποστηριξη σε οδηγους , σερβις . επειδη σχεδον ολα τα λαπτοπ της αγορας τα εχω πιασει για επισκευη απο το 2006 περιπου μεχρι τωρα υποστηριζω πως οταν ακουτε ACER - HP - TOYRBOX - INNOVATOR - LENOVO κλπ ΜΑΚΡΙΑ . λαπτοπ τα οποια σχεδον ποτε δεν πηρα με σημαντικο προβλημα και οχι τοσο συχνα ηταν τα VAIO - TOSHIBA - DELL και τα βαζω σε σειρα . οποτε καταλαβαινεται τι θελω να πω . βεβαια για να πω την αληθεια η τοσιμπα τωρα τελευταια τα μοντελα που εχει που ειναι κατω απο 500 ευρω τα εχει ψιλοχαλάσει οσο αφορα στο πλαισιο τους αλλα και παλι προβλημα δεν βγαζουν . οποτε συμπερασμα παρτε οτι θελετε απο αυτα τα 3 που προτεινω . μην ψαχνετε ευκαιριες λαπτοπ αλλης μαρκας - επιλεγουν κακοκατασκευες με σκοπο να ριξουν το κοστος να πεσει η ποιοτητα του λαπτοπ ωστε να χτυπησουν την αγορα.
Απ οτι καταλαβα τα hp δεν ειναι καλα κατα τη γνωμη σ, ε? η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν τα πολυσυμπαθω γενικα τα προιοντα αυτης της μαρκας. αλλα χτες ακουσα οτι μια φιλη μ εχει ενα λαπτοπ hp απο το 2004 και δεν εχει παθει τπτ απολυτως. κ δεν ειναι οτι το χρησιμοποιει αραια και που...

α! να σε ρωτησω κ κατι αλλο. εχω εναν επιτραπεζιο innovator απο το 2007. και δεν μ εχει παρουσιασει τιποτα μεχρι τωρα. τωρα τελευταια ομως δεν κλεινει. τι εννοω? παταω εναρξη-σβησιμο-απενεργοποιηση και εμφανιζεται η μπλε οθονη π λεει "εγγραφη μη αποθηκευμενων δεδομενων στο δισκο" κ κολλαει εκει. δεν σσβηνει μετα η οθονη. βεβαια τις δυο τελευταιες μερες δεν ανοιγει κιολας, μου εμφανιζει κατι το οποιο δεν θυμαμαι να σ πω. αυτο μπορει να διορθωθει με ενα φορματ? εχω xp.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 01-10-11 στις 14:39. Αιτία: κουμπί επεξεργασίας για να προσθέσουμε ο,τι άλλο θέλουμε :)
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:15, 01-10-11:

κορωνεα..

για την ποιοτητα κατασκευης στιβαρη κλπ συμφωνω απολυτως,,

τωρα για dell διεθνως και εδω εχω ακουσει οτι χαλανε συχνα και ευκολα σε σχεση με vaio toshiba κλπ ...και στα χερια οτι επιασα,,ειναι πιο ψευτικη κατασκευη,,εξωτερικα βεβαια,,μεσα δεν ξερω..
για hp acer κλπ νταξει..

asus δεν εχουν τυχει?επειδη ειναι και η μητρικη asus βγαινουν κορυφαια..απλα εκανε λαπτοπ για αλλους τοσα χρονια..και τωρα τα πλασαρει μονη της..

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 14:20, 01-10-11:

Γι'αυτόν τι λέτε? http://www.multirama.gr/products/pro...5&catid=010200

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 15:16, 01-10-11:

κορωνεα..

για την ποιοτητα κατασκευης στιβαρη κλπ συμφωνω απολυτως,,

τωρα για dell διεθνως και εδω εχω ακουσει οτι χαλανε συχνα και ευκολα σε σχεση με vaio toshiba κλπ ...και στα χερια οτι επιασα,,ειναι πιο ψευτικη κατασκευη,,εξωτερικα βεβαια,,μεσα δεν ξερω..
για hp acer κλπ νταξει..

asus δεν εχουν τυχει?επειδη ειναι και η μητρικη asus βγαινουν κορυφαια..απλα εκανε λαπτοπ για αλλους τοσα χρονια..και τωρα τα πλασαρει μονη της..
αλλο μητρικες αλλο λαπτοπ . το λαπτοπ ειναι ενα ενιαιο μηχανημα . η μητρικη ειναι ενα εξαρτημα . μην το ξεχνας . και οχι δεν ειναι καλα τα ασους . δυστυχως . δεν ξερω αν αργοτερα αλλαξουν , αλλα αν αλλαξει κατι θα το πω . τα dell απο θεμα πλαστικο δεν ειναι καλα αλλα ... απο εκει και περα ειναι καλοφτιαγμενα . και μην ξεχνατε το σερβις . σημαντικος λογος να διαλεξεις λαπτοπ .
για να ξερετε υπαρχουν 2 εταιρειες σε ολο τον κοσμο που κατασκευαζουν μητρικες καρτες γραφικων κλπ . εκει πανε ολες οι εταιρειες και ζητανε παραγωγη και κατασκευαζουν τα προιοντα τους . και αναλογα τι υλικα και τι ποιοτητα κατασκευης ζητανε αναλογα βγαινει και το κοστος . η ασους πχ βαζει καλα υλικα καλοκατασκευασμενα αλλα πληρωνεις και λιγο φιρμα . αναλογα πανε και στα λαπτοπ .

αρκετα καλο αλλα ψαξε λιγο παραπανω αν δεις και κατι αλλο .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 01-10-11 στις 17:51. Αιτία: Συνεχόμενες Δημοσιεύσεις
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 16:38, 01-10-11:

αρκετα καλο αλλα ψαξε λιγο παραπανω αν δεις και κατι αλλο .
Έχω ψάξει πάρα πάρα πολύ και νομίζω ότι κατέληξα σ'αυτόν

Παράθεση

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ
H ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ έγραψε στις 17:29, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ
Απ οτι καταλαβα τα hp δεν ειναι καλα κατα τη γνωμη σ, ε? η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν τα πολυσυμπαθω γενικα τα προιοντα αυτης της μαρκας. αλλα χτες ακουσα οτι μια φιλη μ εχει ενα λαπτοπ hp απο το 2004 και δεν εχει παθει τπτ απολυτως. κ δεν ειναι οτι το χρησιμοποιει αραια και που...

α! να σε ρωτησω κ κατι αλλο. εχω εναν επιτραπεζιο innovator απο το 2007. και δεν μ εχει παρουσιασει τιποτα μεχρι τωρα. τωρα τελευταια ομως δεν κλεινει. τι εννοω? παταω εναρξη-σβησιμο-απενεργοποιηση και εμφανιζεται η μπλε οθονη π λεει "εγγραφη μη αποθηκευμενων δεδομενων στο δισκο" κ κολλαει εκει. δεν σσβηνει μετα η οθονη. βεβαια τις δυο τελευταιες μερες δεν ανοιγει κιολας, μου εμφανιζει κατι το οποιο δεν θυμαμαι να σ πω. αυτο μπορει να διορθωθει με ενα φορματ? εχω xp.
αν γινεται απαντησε μ λιγο συντομα.! ευχαριστω!

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 21:42, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ
αν γινεται απαντησε μ λιγο συντομα.! ευχαριστω!
\
προφανως ενα φορματ λυνει ολα τα προβληματα αλλα .. καλο ειναι πρωτα να το ψαξεις για ιους η να κανεις μια επαναφορα ωστε να γλιτωσεις απο τον κοπο του φορματ.

Έχω ψάξει πάρα πάρα πολύ και νομίζω ότι κατέληξα σ'αυτόν
καλο ειναι να το δεις και απο κοντα ... πηγαινε σε ενα καταστημα και δοκιμασε τον . ισως αλλαξεις γνωμη . παντως αν το εχεις σκεφτει καλα στο προτεινω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 01-10-11 στις 22:23. Αιτία: Συνεχόμενες δημοσιεύσεις
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 14:37, 02-10-11:

\

καλο ειναι να το δεις και απο κοντα ... πηγαινε σε ενα καταστημα και δοκιμασε τον . ισως αλλαξεις γνωμη . παντως αν το εχεις σκεφτει καλα στο προτεινω.
Προφανώς και τον έχω δοκιμάσει

Παράθεση

spurakos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spurakos
Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

O spurakos έγραψε στις 13:01, 18-12-11:

παιδια..θα ηθελα να μου προτεινετε ενα λαπτοπ γυρω στα 400 ευρω που να μην κολλαει και να κανει για ελαφρυ gaming...

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 13:04, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από spurakos
παιδια..θα ηθελα να μου προτεινετε ενα λαπτοπ γυρω στα 400 ευρω που να μην κολλαει και να κανει για ελαφρυ gaming...
Οταν λες ελαφρυ;
Γιατι δεν σκεφτεσαι εναν επιτραπεζιο τουλαχιστον;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:59, 18-12-11:

http://www.mediamarkt.gr/mcs/special...01,shop15.html

http://www.skroutz.gr/s/323349/Acer-...4GB-320GB.html

http://www.skroutz.gr/s/289469/Acer-...GB-HD5470.html

http://www.skroutz.gr/s/407369/Dell-...4GB-500GB.html

προτεινω το πρωτο

μεχρι 400 ευρω ακριβως δεν υπαρχει κατι οπως θες..

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 09:45, 03-07-12:

Για φθηνό δεν ξέρω, αλλά <1000 € είναι η τιμή του, οπότε το βάζω εδώ.
Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το laptop και θα ήθελα γνώμες:
http://www.verkkokauppa.com/fi/produ...7M-4-GB-128-GB
Τα αξίζει τα λεφτά του με αυτά τα χαρακτηριστικά; Ο κύριος ενδοιασμός μου είναι το ότι δεν έχει optical disc drive... Δηλαδή αν θέλω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι ή να μεταφέρω μουσική από τα CD μου, δε γίνεται; :/ Κυρίως για internet κι εργασίες το χρειάζομαι, αλλά πρέπει να λάβω υπ΄όψιν μου και το γεγονός ότι δεν έχω άλλο pc.

Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο laptop με τιμή μέχρι 1000 €, θα ήμουν ευγνώμων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:47, 03-07-12:

θες 13αρι απαραιτητα?οχι κλασσικο 15αρι?

γιατι εκει,,δυσκολευονταινα βαλουν cd λογω χωρου..

δες ενα δειγμα...και με κανονικη καρτα γραφικων ,οχι ενσωματωμενη οπως αυτο που ειπες..

κοιτα,,βλεπω οτι ολα τα 13αρα λαπτοπ που εχουν ssd ,,εχουν ενσωματωμενες καρτες γραφικων -δηλαδη χαλια-οπως και αυτο που εδειξες,,οποτε,,δεν αξιζει,,

το καλυτερο ειναι να παρεις ενα λαπτοπ με καλη καρτα ξεχωρη,,και καλα χαρακτηριστικα, με λιγο χαμηλοτερη τιμη,και να του βαλεις -ή να ζητησεις να σου βαλουν στο μαγαζι,,εναν ssd..
θα ερθει με ιδια τιμη αλλα με καλτερο πιο ισορροπημενο μηχανημα

αφου θες να δωσεις τοσα λεφτα σε λαπτοπ,,σκεψου το καλα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 03-07-12 στις 11:01.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:54, 03-07-12:

Κοιταξε, εφοσων το χρειαζεσαι για εργασιες και internet δεν ειναι απο τα pc που θα προτινα. Δεν θα μπω και στην τζεπη σου, αλλα τι να το κανεις laptop 1000ευρο για εργασιες; Τι να τον κανεις τον επεξεργαστη i5 για το internet και το office;
Επισης, σε αυτα τα λευτα, να εχει on board καρτα γραφικων το θεωρω απαραδεκτο.
Επισης, τις 13 ιντσες τις θες λογο φορητοτιτας; Η απλα ετυχε το συγκεκριμενο μοντελο να σ'αρεσει και να ειναι 13αρι;
Οσο για το cd drive, οτιδηποτε μπορεις να κανεις με cd μπορεις να το κανεις με flashaki, αλλα εσυ ξερεις καλητερα τι σε βολευει και πως εχεις μαθει να δουλευεις. Προσωπικα στο netbook μου ποτε δεν μου ελειψε το cd-drive και στο laptop και που το χω ουτε θυμαμε απο ποτε εχω να το χρησιμοποιησω. Απο την αλλη αν πιστευεις οτι το χρειαζεσαι, παρε καποιο αλλο καλητερα.
Δεν θα σου προτινω καποιο εγω, ουτος η αλλος δεν ξερω την αγορα αυτην την στιγμη, γιατι ξερεις καλητερα τις αναγκες σου. Το μονο που θελω να θιξω, γιατι το βλεπω συχνα να συμβενει και ειναι κριμα, ειναι το καταποσων θες να δωσεις τοσα λευτα για ενα pc αν το θες μονο για internet και εργασιες, που σε αυτην την περιπτωση το ιδιο ανετα θα κανεις την δουλεια σου με ενα των 500ευρο.
Αν τωρα εχεις πιο στενη σχεση με το pc σου και θες για οποιονδηποτε λογο να δωσεις λευτα, δικα σου ειναι και οτι θες τα κανεις!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:31, 03-07-12:

Επισης, σε αυτα τα λευτα, να εχει on board καρτα γραφικων το θεωρω απαραδεκτο.

και για τη χρηση οντως
ενα 15αρι λαπτοπ καλης μαρκας των 500-600 ευρω ειναι υπεραρκετο,,για τη συνιθησμενη χρηση ολων,,ιντερεντ οφις-ιοβολος- και παιχνιδια ακομα..

αυτα των 900-1000 ευρω παντα μου φαινονταν υπερβολικα..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:42, 03-07-12:

και για τη χρηση οντως
ενα 15αρι λαπτοπ καλης μαρκας των 500-600 ευρω ειναι υπεραρκετο,,για τη συνιθησμενη χρηση ολων,,ιντερεντ οφις-ιοβολος- και παιχνιδια ακομα..

αυτα των 900-1000 ευρω παντα μου φαινονταν υπερβολικα..

Υπερβολικα δεν ειναι, αν ειναι δυνατο μηχανιμα και το θες για βαρια χρηση μια χαρα ειναι, απλα οι περισσοτεροι κανουν πολυ ελαφρια χρηση ακομα και αν εχουν πανακριβα μηχανιματα. Εκει ειναι κριμα που φευγουν λευτα χωρις λογο...!

Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 14:05, 03-07-12:

Αν και tablet (οχι λαπτοπ) μου εχει κολλησει πλεον και λογω του στυλ του και λογω της τιμης... σε 20 μερες παω αγγλια το θελει κανεις??
http://www.digitallife.gr/to-google-nexus-7-einai-gegonos-68984/

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:09, 03-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Klaou2
Αν και tablet (οχι λαπτοπ) μου εχει κολλησει πλεον και λογω του στυλ του και λογω της τιμης... σε 20 μερες παω αγγλια το θελει κανεις??
http://www.digitallife.gr/to-google-nexus-7-einai-gegonos-68984/
Αμα μου το χαριζεις δεν θα σου πω οχι!

Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 14:22, 03-07-12:

χαχα, οχι και ετσι!!! πφφφ φανταζεσαι να εργαζεσαι στη google-apple-sony ολα free!
Εγω εχω ενα λαπτοπ hp 15αρα οθονη με 350 ευρω και εδω και δυο χρονια δε μου εχει βγαλει κανενα προβλημα (πριν ειχα vaio 1200 ευρω στον ενα χρονο δεν μπορουσε να ανοιξει καλα καλα...) (το προηγουμενο μοντελο αυτουνου εχω)

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 05:52, 04-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lilla My
Για φθηνό δεν ξέρω, αλλά <1000 € είναι η τιμή του, οπότε το βάζω εδώ.
Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το laptop και θα ήθελα γνώμες:
http://www.verkkokauppa.com/fi/produ...7M-4-GB-128-GB
Τα αξίζει τα λεφτά του με αυτά τα χαρακτηριστικά; Ο κύριος ενδοιασμός μου είναι το ότι δεν έχει optical disc drive... Δηλαδή αν θέλω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι ή να μεταφέρω μουσική από τα CD μου, δε γίνεται; :/ Κυρίως για internet κι εργασίες το χρειάζομαι, αλλά πρέπει να λάβω υπ΄όψιν μου και το γεγονός ότι δεν έχω άλλο pc.

Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο laptop με τιμή μέχρι 1000 €, θα ήμουν ευγνώμων.
Γιατί δεν κοιτάς κάποιο από τα μοντέλα της Toshiba?
Eίναι αρκετά δυνατά! Έχω μεινει πολύ ευχαριστημένη! Σηκώνουν αρκετά βαριά προγράμματα (φαντάσου πως έχω περασμένα όπως photoshop, illustrator,reason propellerhead) , έχω περασμένες πόσες ταινίες και αυτό εκεί! Τρέχει τόσο γρήγορα σαν μην έχει περάσει από πάνω του ούτε μία μέρα!
Εχουν δυνατή "φωνή", το βάζω τέρμα και ακούγεται μέχρι κάτω! Στο λέω αυτό γιατί θεωρούσα δεδομένη την υψηλή ένταση σε όλα τα laptop μέχρι που πήραμε πριν λίγους μήνες ένα siemens και ίσα ίσα που ακούς ένα βιντεο στο youtube με... τέρμα τα γκάζια!
Για κοίτα το... αν θυμάμαι καλά ξεκινάνε από 400-500 ευρώ και ανεβαίνουν! Το δικό μου το είχα πάρει με προσφορά περίπου στα 600 μαζι με office, τσάντα και ποντίκι...

Από την άλλη άμα θέλεις ένα laptop μόνο για εργασίες πάρε κάποιο με 200-300 ευρω! Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις παραπάνω χρήματα για κάτι που το κάνουν όλοι οι υπολογιστές!!!!

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 09:29, 06-07-12:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Επειδή είμαι πολύ σχετική με το θέμα (NOT ), μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποια η διαφορά μεταξύ ξεχωριστής και on board κάρτας γραφικών;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:08, 06-07-12:

μακαρι να ξερα

βασικα..η ενσωματωμενη ειναι απλως ενα ακομη τσιπ πανω στη μητρικη καρτα εκ κατασκευης και χρησιμοποιει τη ραμ του συστημαστος (καιει λιγοτερη ενεργεια)
ενω η ξεχωρη,,ειναι ξεχωρο τσιπ με παραπανω ιδιοτητες συνηθως της ati nvidia κλπ και χρησιμοποιει δικια της μνημη(καιει λιγο περισσοτερη ενεργεια)

στα desktop ειναι πιο καθαρα τα πραγματα,,αφου οι ενσωματωμενες δεν μπορουν να παιξουν παιχνιδια ουσιαστικα και τους λειπουν πολλες ιδιοτητες αυτονοητες ακομη και σε φτηνες ξεχωρες καρτες

τωρα στα λαπτοπ η διαφορα ισως ειναι πιο μικρη..

δες εδω κατι
βασικα παντως η hd 4000 που λες,,ειναι σαν ταχυτητα ειναι δυνατοτερη και απο μερικες ξεχωρες καρτες
αλλα σαν δυνατοτητες και λειτουργιες ειμαι δυσπιστος

ειχα εσωματωμενη στο σταθερο,,και ειδα πολυ μεγαλη διαφορα..

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:43, 23-07-12:

Άγγελε τι λες για αυτό
http://www.cosmodata.gr/product/1503...stin-cosmodata
(καλή αγορά) --> κάνε αντιστοιχη προσφορά ζήτησης
(απευθύνομαι και σε άλλους απλώς στον αγγελό επειδή ασχολείται έχω εμπιστοσύνη σε αυτά τα θέματα)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:35, 24-07-12:

τωρα ψαχνω και γω φτηνο λαπτοπ,,γιατι το παλιο 8 χρονων acer δεν αναβει πια,,
ψαχνω κανα 15 αρι,, στα 350 ευρω ιδανικα αλλα με windows γιατι ολα εχουν linux

σκεφτομαι να παω σε μεταχειρισμενα παντως
απλα για νετ για τους γονεις μου θα ειναι..
καλο το λαπτοπ..
μονο μειον η ενσωματωμενη καρτα γραφικων..

α,και δεν εχει usb 3..αλλα λιγο παιζει ρολο αυτο..

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 13:41, 24-07-12:

τωρα ψαχνω και γω φτηνο λαπτοπ,,γιατι το παλιο 8 χρονων acer δεν αναβει πια,,
ψαχνω κανα 15 αρι,, στα 350 ευρω ιδανικα αλλα με windows γιατι ολα εχουν linux

σκεφτομαι να παω σε μεταχειρισμενα παντως
απλα για νετ για τους γονεις μου θα ειναι..
καλο το λαπτοπ..
μονο μειον η ενσωματωμενη καρτα γραφικων..

α,και δεν εχει usb 3..αλλα λιγο παιζει ρολο αυτο..
Με τον core 5i ακόμα και με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δε θα μπορω μα παίζω παιχνιδια τελευταίας γενιάς ;

Πάντως για την τιμή του πιστεύω αξίζει η αγορά

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:51, 24-07-12:

Με τον core 5i ακόμα και με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δε θα μπορω μα παίζω παιχνιδια τελευταίας γενιάς ;
googlare την ενσωματωμενη καρτα να δεις
θα παιζεις σιγουρα
αλλα χαμηλά σιγουα
και δεν μονο λογω ταχυτητας,,
οι ενσωματωμςνες δεν εχουν μνημη δικια τους και διαφορα χαρακτηριστικα που εχουν οι κανονικες
ειναι θεμα ποιοτητας..

οχι μονο ταχυτητας του τσιπ..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:46, 04-08-12:

λοιπον
θα ζητησω και γω συμβουλη μια φορα.

το 8χρονο acer παρεδωσε πνευμα,,αναβει και σβηνει μολις παει να φορτωσει,,το πηγα σε τεχνικο,,για ελεγχο,,πρεπει να καηκε η μητρικη καπου..

μετα απο πολλη ερευνα κατεληξα σε αυτα (μην μου πειτε αλλο μαγαζι γιατι θελω πολλες δοσεις για απλωσει το ποσο,,γιαυτο κατεληξα στο πλαισιο παρολο που δεν το χωνευω..)
Sony Vaio VPCEL3S1E/B

AMD® E-450 1.65GHz

και αυτο
Acer Aspire 5749Z-B964G50MNKK

Intel® Pentium B960 2.20GHz

το λαπτοπ κυριως για τους γονεις μου ειναι,,για ιντερνετ για να μην μου καταλαμβανουν το σταθερο μου pc..
να δοκιμασω turbo x?αλλα θεωρουνται ψευτικα,,ε,,συναρμολογουμενο λαπτοπ παει πολυ..
θελω να κρατησει 5 χρονια τουλαχιστον..σαν αντοχη σε προγραμματα,,βασικα νετ

το vaio ξερω οτι ειναι πιο αξιοπιστο και γερη κατασκευη..αλλα αξιζει ο χαμηλος επεξεργαστης?

το sony κραταει λεει επισημα 5 ωρες..το acer δεν ξερω..
θα κραταει λιγοτερο μπαταρια? δεν θελω βασικα να το βαλω πολυ γρηγορα βασικα με το καλωδιο συνεχεια γιατι παυει να ειναι φορητος ετσι..
να αντεχει η μπαταρια μονη της..
τα 10αρια,,ειναι πολυ μικρα και κουραστικα απο οτι ειδα,,και περισσοτερο για μεγαλους ανθρωπους..
11,12,13 ειναι ακριβα λογω σπανιοτητας..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 04-08-12 στις 11:45.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 10:00, 06-08-12:

Γνώμη μου: η cpu Παίζει λίγο ρόλο στο overall performance όταν απλά κάνεις browsing και οι γονείς δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις.
Άρα sony.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:18, 06-08-12:

γερνω προς το acer..
γιατι και το 8χρονο acer ηταν.
και διαβασα review οτι ειναι γερο και του λειπουν απλα το ντιζαιν κλπ
http://www.trustedreviews.com/acer-a..._Laptop_review
http://www.expertreviews.co.uk/lapto...er-aspire-5749

ειμαι πολυ δυσπιστος αν πραγματικα αγοραζεις αξια με το σονυ ή φιρμα και ντιζαιν και αν αξιζει γιαυτο να παρω εναν τοο μικρο επεξεργαστη οπως amd 1,65

η cpu Παίζει λίγο ρόλο στο overall performance όταν απλά κάνεις browsing και οι γονείς δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις.
και τι παιζει περισσοτερο ρολο?

εδω
ειδικα εκει που λεει Windows 7 Experience Score ε,,ολη η ουσια ειναι..

πρακτικα ποια ειναι η παραπανω ποιοτητα που αγοραζεις με τα παραπανω λεφτα στο σονυ?
ζεσταινονται λιγοτερο πχ?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 06-08-12 στις 11:40.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 11:40, 06-08-12:

Αφού απευθύνεται σε απλούς χρήστες που δεν παίζουν παιχνίδια θεωρώ πως πρέπει να γίνει αναζήτηση με βάση την οθόνη συνεπως θεωρώ καλύτερη επιλογή ενός pcιου με μεγάλη οθόνη (17) και ας υστερεί στα υπόλοιπα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους