Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,821 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός φθηνών laptops

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:47, 06-08-12:

μπαα,,και το παλιο acer 15αρι ηταν
το 17 ειναι υπερβολικο,,ειναι λίγα τετοια κραταει λιγο η μπαταρια και ειναι ακριβά..
σκεφτομουν για 12-13 κλπ,αλλα ειναι σπανια και ακριβα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spiros332
Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε στις 13:13, 06-08-12:

παιδια θα ηθελα ενα notebook για την σχολη για να γραφω και να κατεβαζω κανενα e book !! Τι θα μου προτεινατε?? Δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 600 ευρω.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:34, 06-08-12:

τελικα εκλεισα το acer..
καλη τιμη ,,καλα χαρακτηριστικα

Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 23:32, 09-08-12:

Καλησπέρα, παιδιά! Σκέφτομαι να πάρω ένα laptop και μπορώ να διαθέσω μέχρι 450 ευρώ. Το θέλω ουσιαστικά για λίγο απ' όλα: internet,office, καμιά επεξεργασία βίντεο, άντε και κανένα παιχνίδι (όχι τίποτα βαριά, απλά πράγματα). Με άλλα λόγια ό, τι καλύτερο μπορώ να βρω σε αυτή την τιμή. Τι θα μου προτείνατε;
Για αυτό τι λέτε;
http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...PCEL3S1E-B.htm

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:17, 10-08-12:

ελεγα να το παρω και γω
αλλα τελικα πηρα αυτο.. στα 450 προσφορα..
πολυ κουτσος ο επεξεργαστης ρε παιδι μου..1,65 amd

επειδη το ηθελα μονο για νετ για τους γονεις μου περισσοτερο,,και διαρκεια μπαταριας,,διαλεξα με ενσωματωμενη καρτα γραφικων μονο..οχι ξεχωρη 5 ωρες κραταει ..

τωρα αφου θελεις και να παιζεις κανα παιχνιδι-μοντερνο,,γιατι τα παλια τα παιζει και η ενσωματωμενη-παρε με ξεχωρη καρτα..
δες αυτα εδω
toshiba samsung θεωρουνται καλα
αλλα εγω στα acer ειδα οτι αντεχουν στο χρονο..8χρονια ειχε κρατησει το προηγουμενο..απλα πιστευω οτι δενεχουν ντιζαιν και φρου φρου οπως αλλα,,αλλα ειναι απλα για να κανεις τη δουλεια σου..
το samsung πχ δεν εχει τοσο καλα reviews..
αυτο εδω πχ φαινεται καλο
τα τοσιμπα θεωρουνται τα πιο ανθεκτικα..
τα λενοβο επισης θεωρουνται γερα..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:02, 10-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από spiros332
παιδια θα ηθελα ενα notebook για την σχολη για να γραφω και να κατεβαζω κανενα e book !! Τι θα μου προτεινατε?? Δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 600 ευρω.....
Στα 600 ειναι το ipad... Εγω μολις το ειδα και το πειραξα, το ερωτευτηκα

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:04, 10-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Στα 600 ειναι το ipad... Εγω μολις το ειδα και το πειραξα, το ερωτευτηκα
Ναι είναι πολύ καλό αλλά με αυτά τα λεφτά παίρνεις laptop

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:15, 10-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ναι είναι πολύ καλό αλλά με αυτά τα λεφτά παίρνεις laptop
Ναι αλλα ειναι θεμα γουστου κι αναγκων, αν βγαλουμε το κομματι κοστους απεξω. Εγω προσωπικα αν θα ειχα να επιλεξω αναμεσα στα δυο θα επελεγα το ipad διοτι το λαπτοπ ειναι γκουμουτσα μπροστα του και ειμαι γενικως πιο πρακτικη. Βεβαια εχω λαπτοπ οποτε το ipad δε μου χρειαζεται. Για την ωρα τουλαχιστον
Στα τοπς βεβαια για μενα παντα ειναι ο υπολογιστης γραφειου που αυτος ο,τι και να εχεις, πρεπει να υπαρχει! Δηλαδη μπροστα του, ολα τα αλλα ειναι κερασακια

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:20, 10-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ναι αλλα ειναι θεμα γουστου κι αναγκων, αν βγαλουμε το κομματι κοστους απεξω. Εγω προσωπικα αν θα ειχα να επιλεξω αναμεσα στα δυο θα επελεγα το ipad διοτι το λαπτοπ ειναι γκουμουτσα μπροστα του και ειμαι γενικως πιο πρακτικη. Βεβαια εχω λαπτοπ οποτε το ipad δε μου χρειαζεται. Για την ωρα τουλαχιστον
Στα τοπς βεβαια για μενα παντα ειναι ο υπολογιστης γραφειου που αυτος ο,τι και να εχεις, πρεπει να υπαρχει! Δηλαδη μπροστα του, ολα τα αλλα ειναι κερασακια
Έγω έχω ένα android κινητό ένα λαπτοπ και ένα ipad.

Προτίμησα να πάρω ipad αντί για iphone και πιστεύω ότι έκανα καλά αλλά δε το παράγγειλα από δω γιατί τις θεωρώ πολύ ακριβές τις τιμες αλλά το παράγγειλα από αμερική.

Θεωρώ περιττό τον υπολογιστή γραφείου γιατι το λαπτοπ μετατρέπεται σε γραφείου με μία οθόνη και ένα πληκτρολόγιο

Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 13:11, 10-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ελεγα να το παρω και γω
αλλα τελικα πηρα αυτο.. στα 450 προσφορα..
πολυ κουτσος ο επεξεργαστης ρε παιδι μου..1,65 amd

επειδη το ηθελα μονο για νετ για τους γονεις μου περισσοτερο,,και διαρκεια μπαταριας,,διαλεξα με ενσωματωμενη καρτα γραφικων μονο..οχι ξεχωρη 5 ωρες κραταει ..

τωρα αφου θελεις και να παιζεις κανα παιχνιδι-μοντερνο,,γιατι τα παλια τα παιζει και η ενσωματωμενη-παρε με ξεχωρη καρτα..
δες αυτα εδω
toshiba samsung θεωρουνται καλα
αλλα εγω στα acer ειδα οτι αντεχουν στο χρονο..8χρονια ειχε κρατησει το προηγουμενο..απλα πιστευω οτι δενεχουν ντιζαιν και φρου φρου οπως αλλα,,αλλα ειναι απλα για να κανεις τη δουλεια σου..
το samsung πχ δεν εχει τοσο καλα reviews..
αυτο εδω πχ φαινεται καλο
τα τοσιμπα θεωρουνται τα πιο ανθεκτικα..
τα λενοβο επισης θεωρουνται γερα..
Μάλιστα...Κι εγώ στην αρχή για toshiba έψαχνα, αλλά μετά είδα ότι για τα λεφτά που δίνω (μέχρι 450Ε) από άποψη RAM και σκληρού άλλες εταιρείες προσφέρουν περισσότερα. Για παιχνίδια όμως δεν το θέλω πολύ, σπάνια, κυρίως από βαρεμάρα, αλλά πρέπει να είναι γρήγορος (είμαι και λίγο ανυπόμονη...)
Από άποψη ανθεκτικότητας τα Sony Vaio τι λένε; Αντέχουν;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:28, 10-08-12:

Αγγελε, απλα απο απορια, γιατι να μην παρεις σταθερο στους γονεις; Και οικονομικα θα σε συμφερε, και πιο δυνατο μηχανιμα θα επερνες και δεν φανταζομαι οτι οι γονεις θα το κουβαλανε μαζι τους στην δουλεια, στην καφετερια κλπ.

@spiros332 το ipad ειναι καλη φαση αν θες να διαβαζεις e-books αλλα δεν ξερω ποσο βολευει στο γραψιμο, κοιταξε το ομως, δεν χανεις τιποτα. Αλλιως, αν οι μονες σου αναγκες ειναι αυτες κοιταξε για οτιδηποτε, οσο πιο φτηνο και με οσο το δυνατων πιο γρηγορο επεξεργαστη και μεγαλητερη RAM, δεν θα σου κανει μεγαλη διαφορα, αλλα το περνεις που το περνεις, αν το χρειαστεις για κατι αλλο να μην σου βγει αχρηστο.

@kabana οταν λες επεξεργασια βιντεο, με τι ακριβος ασχολισε; Ειναι το μονο απαιτιτικο που ζητας, για αυτο ρωταω.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:02, 10-08-12:

Αγγελε, απλα απο απορια, γιατι να μην παρεις σταθερο στους γονεις; Και οικονομικα θα σε συμφερε, και πιο δυνατο μηχανιμα θα επερνες και δεν φανταζομαι οτι οι γονεις θα το κουβαλανε μαζι τους στην δουλεια, στην καφετερια κλπ.
στο ιδιο σπιτι ζουμε

απλα εγω εχω καταλαβει το σταθερο που γραφω τωρα στο δωματιο μου..και ειναι το βασιλειο μου
και αργει καπως να αναψει κλπ σε σχεση με ενα λαπτοπ

και μεσα στο σαλονι κουζινα κλπ

ειχαμε το acer 8ετιας που μας ειχε δωσει ως παλιο η αδελφη μου.καιμς ειχε βολεψει απιστευτα...και κλαταρε

το λαπτοπ το βαζουμε πανω στον παγκο της κουζινας στο τραπεζι οπου θελουμε..εξω στην αυλη..
το σταθερο που να το βαλω?
κοιτανε πχ καθε μερα εφημεριδες συνταγες και διαφορες αλλες δουλειες με υπουργεια κλπ
και θελουν στα γρηγορα να κανουν τη δουλεια τους..
οχι να θρονιαστουν στο θρονο μου,το γραφειο μου,με το σταθερο..που το εχω φορτωσει μα χιλια προγραμματα και κολπα,,που μολις το ανοιξουν με ρωτανε"αγγελε τι ειναι αυτο?"

και εγω ακομα.. οταν ειμαι στο σαλονι και βλεπω τηλεοραση και θελω γρηγορα να μπω ,,στο λαπτοπ θα παω,,

το λαπτοπ 15αρι ειναι σαν φορητο σταθερο,,να μιξερ ενα πραμα..σκετο νετ,,και γραψιμο ..οσο πιο ελαφρυ γινεται..

δεν παει μακρια,,αλλα κινειται..

και γω το ξερω οτι ειναι φθηνοτερο το σταθερο,,αλλα που να το θρονιασεις?ειναι σαν επιπλο
ενω το λαπτοπ ειναι κινητη ηλεκτρικη συσκευη..
καταλαβες νομιζω το ολο θεμα..
γιαυτο και περισσοτεροι παιρνουν λαπτοπ πια παρα σταθερο,,που δεν το περιμενα αυτο παλια,,γιατι ελεγα οτι το λαπτοπ ειναι μονο για επαγγελματιες κλπ..
γιατι λαπτοπ κινειται..

το ipad ειναι καλη φαση αν θες να διαβαζεις e-books
απορια
το ipad αντεχει πολυ ψαξιμο στο νετ?δηλαδη εδω στο σταθερο και οταν ανοιγω πολλες σελιδες 20 ξερω γω μπρος πισω βιντεο κλπ,,και μπουκωνει και ανεβαινει ο ανεμιστηρας τωρα το καλοκαιρι και θελει καθαρισμα..
ενα λεπτο ipad ποσο αντεχει?

ειναι μονο για ελαφρυ browsing δηλαδη?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 10-08-12 στις 14:15.
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana έγραψε στις 19:53, 10-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos

@kabana οταν λες επεξεργασια βιντεο, με τι ακριβος ασχολισε; Ειναι το μονο απαιτιτικο που ζητας, για αυτο ρωταω.

Απλή επεξεργασία όχι τίποτα σπουδαίο...Ό,τι τραβάμε με τη βιντεοκάμερα, κανένα εφέ, σύνθεση ήχου-εικόνας κ.τ.λ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 08:11, 13-08-12:

Καλου κακου κοιταξε να παρεις ενα με οσο το δυνατων περισσοτερη RAM και με εναν οσο το δυνατων πιο ισχυρο επεξεργαστη, δεν ειναι και τοσο απαιτητικη βεβαια η συγκεκριμενη επεξεργασια, αλλα θα σε βολεψει και θα σου σωσει χρονο!

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 15:15, 15-09-12:

Γεια σας
Θα ηθελα να παρω ενα Netbook για την σχολη μεχρι 400 ευρω μπορω να διαθεσω.
Ειδα ορισμενα και κατεληξα στο Acer Aspire One 756. Mου ειπε και ενας γνωστος πως ειναι καλο.
Εσεις,τι γνωμη εχετε?
Επισης, μπορω να το βρω ευκολα το συγκεκριμενο εδω Αθηνα?

Παράθεση

zaxosm (Χαρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zaxosm
Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O zaxosm έγραψε στις 12:00, 17-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^
Γεια σας
Θα ηθελα να παρω ενα Netbook για την σχολη μεχρι 400 ευρω μπορω να διαθεσω.
Ειδα ορισμενα και κατεληξα στο Acer Aspire One 756. Mου ειπε και ενας γνωστος πως ειναι καλο.
Εσεις,τι γνωμη εχετε?
Επισης, μπορω να το βρω ευκολα το συγκεκριμενο εδω Αθηνα?
Ω ναι τα σπάει! Το τσίμπησα από το www.eshop.gr σε ασημί προς 290 ευρω (προσφορά τότε), και έχω να πω τα καλύτερα! Ο επεξεργαστής φυσάει, καμία σχέση με τους atom, άλλη κλάση. Έρχεται με 4gb μνήμη που είναι αρκετή, η μπαταρία κρατάει ένα γεμάτο 3ωρο σερφάροντας, η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά καλή για acer, όπως και το πληκτρολόγιο και το ποντίκι που είναι και Multitouch (δλδ έχει λειτουργίες με 2 , 3 ή και 4 δάχτυλα). Το μέγεθος του είναι ιδανικό όπως και το μέγεθος της οθόνης η οποία έχει και καλή ανάλυση 1366χ768 αντί για 1024χ600 που έχουν άλλα netbooks. Προσωπικά δε θα το χαρακτήριζα καθόλου ως netbook..... Είναι πολλά στάδια παραπάνω και σε σνδιασμό με τη τιμή του, απλά value for money.

Πλέον το βρίσκω μόνο εδώ: http://www.specialprice.gr/shop/item...25092&catid=77

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 12:07, 17-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από zaxosm
Ω ναι τα σπάει! Το τσίμπησα από το www.eshop.gr σε ασημί προς 290 ευρω (προσφορά τότε), και έχω να πω τα καλύτερα! Ο επεξεργαστής φυσάει, καμία σχέση με τους atom, άλλη κλάση. Έρχεται με 4gb μνήμη που είναι αρκετή, η μπαταρία κρατάει ένα γεμάτο 3ωρο σερφάροντας, η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά καλή για acer, όπως και το πληκτρολόγιο και το ποντίκι που είναι και Multitouch (δλδ έχει λειτουργίες με 2 , 3 ή και 4 δάχτυλα). Το μέγεθος του είναι ιδανικό όπως και το μέγεθος της οθόνης η οποία έχει και καλή ανάλυση 1366χ768 αντί για 1024χ600 που έχουν άλλα netbooks. Προσωπικά δε θα το χαρακτήριζα καθόλου ως netbook..... Είναι πολλά στάδια παραπάνω και σε σνδιασμό με τη τιμή του, απλά value for money.

Πλέον το βρίσκω μόνο εδώ: http://www.specialprice.gr/shop/item...25092&catid=77

Σε ευχαριστω πολυ!

Προχθες ειδα και το Sony Vaio και κολλησα λιγο
Δεν ξερω πιο να παρω!
Το Sony Vaio ειναι τοσο καλο οσο το συγκεκριμενο acer?

Παράθεση

zaxosm (Χαρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O zaxosm έγραψε στις 12:34, 17-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^
Σε ευχαριστω πολυ!

Προχθες ειδα και το Sony Vaio και κολλησα λιγο
Δεν ξερω πιο να παρω!
Το Sony Vaio ειναι τοσο καλο οσο το συγκεκριμενο acer?
Για ποιο vaio μιλαμε? Θυμασαι μοντελο, ή χαρακτηριστικά?

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 12:38, 17-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από zaxosm
Για ποιο vaio μιλαμε? Θυμασαι μοντελο, ή χαρακτηριστικά?
Notebook Sony Vaio YB1S1E/S (AMD-11.6")

Χαρακτηριστικα

Συχνοτητα 1,6 GHz

Οθονη:
11.6"
Αναλυση 1366Χ768

Μνημη Ram
Χωρητικοτητα 4 GB
Συχνοτητα 1066MHz

Σκληρος Δισκος

Χωρητικοτητα 320GB

Tαχυτητα Περιστροφης 5400RPM

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:40, 17-09-12:

κουτσος επεξεργαστης..
πολυ κουτσος

Παράθεση

zaxosm (Χαρης)

Δραστήριο Μέλος

O zaxosm έγραψε στις 12:48, 17-09-12:

Χάνει όπως λέει και ο ¨αγγελος, πολύ στην επεξεργαστική ισχύ. Σαν vaio λογικά θα έχει καλυτερη ποιότητα κατασκευής και οθόνης αλλά κοστίζει πολλά για αυτά πο σου προσφέρει.

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 12:51, 17-09-12:

Σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε!

Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 13:10, 17-09-12:

κουτσος επεξεργαστης..
πολυ κουτσος

ε στην ουσια netbook ειναι, και λογω οθονης και λογω επεξεργαστη

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 16:48, 30-09-12:

Τα φωτα σας....

Ψαχνω λαπτοπ γυρω στα 500 ευρω (ειδαμε και των 1200 ποσο αντεξε)
για απλη χρηση με καμερα και μπλουτουθ σαν εξτρα.

Καμια ιδεα;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:58, 30-09-12:

Toshiba Satellite C850-16W

για απλη χρηση και ελαφρυ gaming ειναι η πιο αξιοπιστη γερη εταιρια..καλος επεξεργαστης,500αρης δισκος,μπλε δοντι,καμερα.,4 γιγα μνημη..led οθονη.και usb 3.,και η ενσωματωμενη καρτα γραφικων δεν καιει μπαταρια..εχω ενα παρομοιο acer και ειναι αοψογο..με την ενσωματωμενη..για νετ γραψιμο,,και κανα ελαφρυ παιχνιδι..
το ιδιο..
http://www.multirama.gr/products/pro...4&catid=010200

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 17:21, 30-09-12:

http://www.multirama.gr/products/pro...2&catid=010200

χμμ αγγελε θενξ αλλα ψαχνοντας και λιγο απο μονη βρηκα αυτο.θελω αποψη

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:40, 30-09-12:

cpu 1,4 amd
.. κουτσο..εξ αρχης..(ακομα και η καρτα γραφικων χειροτερη ειναι,,)

το αλλο εχει 2,1 intel..

καλυτερο απο αυτο,,δυσκολα βρισκεται..(με ξεχωρη καρτα γραφικων δηλαδη0
και το δικο μου acer..στα ιδια επιπεδα ειναι που το πηρα τωρα..

ολοι αυτοι οι επεξεργαστες εχουν τσιπ γραφικων μεσα που ενεργοπειεται για οικονομια..μπαταριαςκαι χαμηλη ζεστη

ε,,και ξεχωρη καρτα να εχει για οικονομια συνηθως στην ενσωματωμενη θα γυρνας..

ποσα παιχνιδια παιζεις?και τι?

και τα τοσιμπα σε ολες τις στατιστικες θεωρουνται αυτα που χαλανε λιγοτερο.
και απο οτι εχω δει ειναι γερα στην κατασκευη,πληκτρολογιο κλπ..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 30-09-12 στις 17:53.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:48, 30-09-12:

cpu 1,4 amd
.. κουτσο..εξ αρχης..
Εντάξει ρε συ, δεν θα το χρειαστεί για να τρέξει προσομοιώσεις κυκλωμάτων ή να εκτοξεύσει δορυφόρους. Facebook, Skype άντε και κάνα Word...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:06, 30-09-12:

εκαι εκει με win 7 που εχει,,σιγα θα πηγαινει..

και linux δεν προκειται να βαλει..

δες
Benchmarks AMD E-450 Intel Pentium B960 PassMark Score
781 2282 Super Pi 2M (Lower in better)
Not available 43.5 seconds 3D Mark 06 CPU
1004 2200 Windows 7 Experience Score
3.9 6.1

ο δεξιος ειναι ισιος ειναι 2,1 ,ο αλλος ειναι 1,6 μεγαλυτερος απο τον 1,4..

κοινως τα ηδηκαπως βαρια win 7 θα ειναι χειροτερα..

δες εναλλακτικο lenovo αλλα χωρις μπλε δοντι αλλα 2,3 cpu .. καλη μαρκα θεωρειται..
αλα η τοσιμπα παλι πιο αξιοπιστη,,στατιστικα..

G580GL B970

και μερικα με ξεχωρη καρτα γραφικων..
NP300E5C-T01GR B960

Toshiba Satellite C855-12J B960

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 30-09-12 στις 18:17.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:47, 30-09-12:

Θα συμφωνισω με τον Αγγελο, ακομα και για πασιεντζα να το θες, αφου μπορεις να παρεις κατι πιο δυνατο στα ιδια λευτα, go for it!

Επισης, προτιμας να ειναι λιγο πιο δυνατο/γρηγορο η να εχει λιγο μεγαλυτερο σκληρο πχ;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:18, 01-10-12:

κατι φρεσκο

HP
630 i3-380M

το τοσιμπα παραμενει το ιδανικο για μενα..

αν υπηρχε οταν πηρα το acer θα το επαιρνα με χιλια..

και με ξεχωρη καρτα γραφικων..φαινεται ευκαιρια αλλα δεν εμπιστευομαι πολυ τη samsung

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:59, 01-10-12:

γατακια, γεια σας. :Ρ
εγω ενδιαφερομαι αλλα ειπα να μην ξανα γραψω, αλλα χου κερς

1ο
Toshiba Satellite C850-16W

για απλη χρηση και ελαφρυ gaming ειναι η πιο αξιοπιστη γερη εταιρια..καλος επεξεργαστης,500αρης δισκος,μπλε δοντι,καμερα.,4 γιγα μνημη..led οθονη.και usb 3.,και η ενσωματωμενη καρτα γραφικων δεν καιει μπαταρια..εχω ενα παρομοιο acer και ειναι αοψογο..με την ενσωματωμενη..για νετ γραψιμο,,και κανα ελαφρυ παιχνιδι..
το ιδιο..
http://www.multirama.gr/products/pro...4&catid=010200

2ο
κατι φρεσκο

HP
630 i3-380M

το τοσιμπα παραμενει το ιδανικο για μενα..

αν υπηρχε οταν πηρα το acer θα το επαιρνα με χιλια..

και με ξεχωρη καρτα γραφικων..φαινεται ευκαιρια αλλα δεν εμπιστευομαι πολυ τη samsung
3ο
http://www.skroutz.gr/s/395069/HP-Pr...4GB-320GB.html

ποιο ειναι καλτερο;

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Θα συμφωνισω με τον Αγγελο, ακομα και για πασιεντζα να το θες, αφου μπορεις να παρεις κατι πιο δυνατο στα ιδια λευτα, go for it!

Επισης, προτιμας να ειναι λιγο πιο δυνατο/γρηγορο η να εχει λιγο μεγαλυτερο σκληρο πχ;
εχω εξωτερικους, δε σκαω για σκληρο

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:26, 02-10-12:

ή το πρωτο ή το δευτερο

για μενα τοσιμπα..τα πιο αξιοπιστα γερα οπως λενε ολοι.
τα hp ειδικα τα ψευτικα φτηνα-χωρις numpad κουτσουρεμενο πληκτρολογιο,σε αντιθεση με το πληρες του τοσιμπ.)

αξιζει το 2,5 αντι 2,1 επεξεργαστη γι να παρεις ενα φτηνιαρικο Hp?
απο κοντα που το ειδα,,φτηνιαρικο ειναι σαν κατασκευη.

εγω ψηφιζω τοσιμπα με τα χιλια,,-θα το εξαφανισουν γρηγορασιγουρα..)
πηγαινε απο κοντα και δες τα..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:26, 03-10-12:

hallooooo

πηγα σημερα στο πλαισιο και δεδομενου των δυνατοτητων του παλιου, 1200 ευρω, μου προτειναν το http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...E-034014GE.htm και μου το αφηναν στα 650 ευρω. απο αυτο http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...E-0DM01DGE.htm μου ειπαν καλλυτερο. τ παλιο ειναι hp pavilon dv6 1360ev.

αγγελε βοηθα.
δε θελω να επιβαρυνω κατα πολυ τους γονεις. θελω ενα λαπτοπ για τα βασικα, ουτε ουαου γραφικα ξερω γω για βιντεο κτλ. νορμαλ πραγματα.
ωστοσο επειδη ενα κυριουλης μου ανεφερε τα λαπτοπ με 350 ευρω, θελω ενα μηχανημα να κανει τη δουλεια του και να μη δινω καθε χρονο 350.

ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:05, 03-10-12:

μου λενε και για http://www.skroutz.gr/s/2349723/Fuji...4GB-500GB.html

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:32, 04-10-12:

λοιπον,,κοιτα,,απλα δε αυτα που ειπα παραπανω..

πρωτο το τοσιμπα..
δευτερο ενα λενοβο..

με 350 ευρω επειδη και γω το acer που πηρα για τους γονεις εψαχνα τη φτηνοτερη λυση..
στα 350 ευρω ή εχουν επεξεργαστες για πεταμα amd 1,4 ,1,6 κλπ,,πετας τα λεφτα σου,,ή δεν εχουν λειτουργικο μεσα,,οποτε πρεπει να βαλεις εσυ..

θα βαλω και αλλα..
αλλα για τη χρηση σου,,ξεχωρη καρτα γραφικων δεν τη θελεις βασικα,,
επανερχομαι..

http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10106497
http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10106730
http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10106321

το hp ειναι σαβουρα,,
το samsung ειναι το μονο με ξεχωρη καρτα γραφικων
το tosiba ειναι αξιοπιστο..
το lenovo γερης κατασκευη ,,

οποτε διαλεξε ενα απο τα τρια τελευταια που ειναι ποιοτικες μαρκες και τα τρια....
τα futzizu ειναι αγνωστα ως λαπτοπ,,πώς να τα εμπιστευτεις..?

θα σου προτεινα και κανα acer που παρολα που λενε κατα εχω διε ποσο αντεουνστο χρονο,,αλλα δεν εχει σε φτηνη τιμη (εχει αυτο αλλα εξαντλημενο)

καλο φτηνο λαπτοπ ειναι αυτο με πανω απο 2 ghz cpu 4giga ram και win 7 εννοειται..

το ιδκο μου το πηραν οι γονεις μου με 36 δοσεις απο το πλαισιο,,
αυτος ειναι και ο μονος λογος που αξιζει το πλαισιο..επειδηεχει καλες δοσεις,,

πατα τα λαπτοπ με review στο google να δεις και φωτο απο κοντα κρισεις κλπ..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 04-10-12 στις 12:01.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:33, 04-10-12:

να κοιταξω επεξεργαστη;
πφφ δεν το κατεχω. εσυ ποιο θα επαινες να παω να παρω; :Ρ
ενα οφις , σκαιπ, ιντερνετ χρησιμοποιω κατα βαση.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:26, 04-10-12:

ειδα και αυτο το τοσιμπα..
http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...e-C855-12J.htm
με ξεχωρη καρτα γραφικων..

το φτηνοτερο το λενοβο ,διαβασα δεν εχει βυσμα για μικροφωνο,,κουφο..αλλα εχει πολυ ισχυρα ηχεια,,ενω ολα τα αλλα ψοφια..
καλη κατασκευη γεορ,,καλο πληκτρολογιο..

λοιπον να στα βαλω μαζεμενα

Lenobo G580GL B970 2.30 GHz onboard καρτα γραφικων

samsung NP300E5C-T01GR B960 (2.20 GHz, onboard καρτα γραφικων

Toshiba Satellite C855-12J b960 2.20 GHz

ας βοηθησει και κανεις αλλος να πει γνωμη

εγω κολλησα

προσωπικα παντως,,δεν εμπιστευομαι το τοσιμπα,,ολο ψευτικο πληκτρολογιο λενε κλπ,,ειναι περισσοτερο μαρκα πλεον και η ποιοτητα κατασκευης εχει πεσει,,χαλια ηχεια,,αυτη η εντυπωση απο γνωμες που διαβασα..

τα samsung lenovo παρολες τις παραξενιες τους το καθενα ως λαπτοπ απο οχι τοσο μεγαλες εταιριες στο χωρο,,φαινονται ποιοτικοτερα σοβαροτερα..σαν κατασκευη και πληρωνεις λιγα λεφτα λογω μη φιρμας..

το samsung εχει και πολυ καρτα γραφικων ξεχωρη στα 650 mhz..

περιμενω και αλλες γνωμες,,
μονο εμενα να βαραει η κοπελα αν παει στραβα το λαπτοπ?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 04-10-12 στις 14:42.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:39, 04-10-12:

το λενοοβο δεν εχει μπουτουθ. νε, ειναι γερα. εχω λενοβο 10 χρονια.
παμε ξανα, ποιο θα επαιρνες; μη με βαζεις να συγκρινω, νο γνωσεις.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:45, 04-10-12:

αλλα εχει καλα δυνατα ηχεια,, και 2 usb 3 υποδοχες.. πολυ σημαντικο για φορητους δισκους κλπ..μεγαλη διαφορα..

το samsung tosiba εχουν μπλε δοντι,,alla mono to τοσιβα εχει και μπλε δοντι και 1 usb 3 υποδοχη
αν μπορεις πηγαινε να τα δεις απο κοντα,,ισως καταλαβεις κατι,,
την οθονη το πληκτρολογιο..

εγω θελω επιδοσεις και παιζω παιχνιδια ,οποτε θα διαλεγα για μενα samsung ή toshiba με τις ξεχωρες καρτες γραφικων,,

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:49, 04-10-12:

αμ θελω να ειμαι προετοιμασμενη για να μη μου δωσουν οτι θελουν. δεν εχω ρε παιδι μ γνωσεις για να συγκρινω.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:56, 04-10-12:

τι να συγκρινεις ?

τις ιδιες εχουν!
το ποσο αντεχουν ειναι το θεμα,,η οθονη,,το σερβις στην ελλαδα..η μπαταρια..διαρκεια..

μονο τα δυο εχουν και ξεχωρη καρτα πανω.. (η cpu ολων εχει ενσωματωμενο τσιπ γραφικων που το γυρναει σε οικονομικο προγραμμα πλυσιματος..))

samsung ή toshiba ?

το samsung ρε γαμωτο παλι διαβασα αυτο που ειχα δει και παλια σε ενα review οτι τριζουν τα πληκτρα του λεει οταν τα πατας γρηγορα..αντε καταλαβε..

αν θες ασφαλεια στην επιλογη σου πηγαινε τοσιμπα,,

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 04-10-12 στις 15:12.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:11, 04-10-12:

εγω κλασσικα εμμένω στις αποψεις μου
toshiba σκυλια αγοραστε τα δεν παθαινουν τπτ

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 15:15, 04-10-12:

ωραια. τοσιμπα. μ εδειξες δυο, ποιο;

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:42, 04-10-12:

Έχω ακούσει για τα Toshiba (όχι για όλα) ότι στα 3.5 χρόνια βγάζουν ένα θέμα -δενξέρωτι-. Έχω και σε ένα χρόνο θα γίνει 3.5 το δύσμοιρο και φοβάμαι μην με αφήσει.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 15:44, 04-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Έχω ακούσει για τα Toshiba (όχι για όλα) ότι στα 3.5 χρόνια βγάζουν ένα θέμα -δενξέρωτι-. Έχω και σε ένα χρόνο θα γίνει 3.5 το δύσμοιρο και φοβάμαι μην με αφήσει.
εεε καλά, μην φοβάσαι από τώρα

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:46, 04-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
εεε καλά, μην φοβάσαι από τώρα
Αν είναι να χαλάσει στα καλά καθούμενα πρέπει να μαζεύω χρήμα από τώρα για καινούριο.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:42, 04-10-12:

ας βοηθησει και κανεις αλλος να πει γνωμη

εγω κολλησα

προσωπικα παντως,,δεν εμπιστευομαι το τοσιμπα,,ολο ψευτικο πληκτρολογιο λενε κλπ,,ειναι περισσοτερο μαρκα πλεον και η ποιοτητα κατασκευης εχει πεσει,,χαλια ηχεια,,αυτη η εντυπωση απο γνωμες που διαβασα..

τα samsung lenovo παρολες τις παραξενιες τους το καθενα ως λαπτοπ απο οχι τοσο μεγαλες εταιριες στο χωρο,,φαινονται ποιοτικοτερα σοβαροτερα..σαν κατασκευη και πληρωνεις λιγα λεφτα λογω μη φιρμας..

το samsung εχει και πολυ καρτα γραφικων ξεχωρη στα 650 mhz..

περιμενω και αλλες γνωμες,,
μονο εμενα να βαραει η κοπελα αν παει στραβα το λαπτοπ?
omg τωρα ειδα την επεξεργασια. τελικα τι λες για τοσιμπα; πριν ειπες αξιοπιστα τωρα δεν τα εμπιστευεσαι.
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ.

θα με πρηξουν οι κυριουληδες παλι.
και το κακο ειναι οτι απλα θελουν να πουλησουν, δε θα δουν και πολυ τις αναγκες σου, και να κάνουν συγκρίσες κτλ. για αυτο σας πρήζω.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:51, 04-10-12:

δειτε συγκριση http://www.plaisio.gr/Compare.aspx?C...822934,1809857
λεω για το 1ο. εσεις;

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 16:53, 04-10-12:

Πραγματικά, αν πάρεις μία αξιόπιστη μάρκα σαν την τοσίμπα, δεν πιστεύω πως χρειάζεται να ξεψειρίζεις τα πάντα, απλά σιγουρέψου πως θα χει εγγύηση και να σου αρέσει το πληκτρολόγιο και η εμφάνιση.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους