Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,821 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός φθηνών laptops

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 22:41, 11-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ειναι γενικα αξιοπιστα αυτα?
δεν τα ξερω και δεν τα εμπιστευομαι τοσο..
για να ξερω να τα συστηνω..
Όχι, μην τα συστήνεις Η εταιρεία έχει κλείσει πλέον νομίζω. Από υποστήριξη δηλαδή το απόλυτο μηδέν.
Από αξιοπιστία καλά τα πάει, αλλά τι να το κάνω όταν οι drivers του δεν ανανεώνονται;

EDIT: http://en.wikipedia.org/wiki/Fujitsu_Siemens_Computers

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
απο ποτε υπαρχουν βασεις για τv και επισης απο ποτε ανεβαζουν θερμοκρασιες ???
Αν κατάλαβα καλά το μήνυμα της Boom, τν = τον η/υ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:24, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
Αν κατάλαβα καλά το μήνυμα της Boom, τν = τον η/υ
ωωωωωωω βαθυ το νοημα my bad
παντως εγω μια βαση με 20 ευρω(για 11αρα οθονη) απλα και μονο με ενα ανεμιστηρακι που ειχα παρει δεν μπορω να πω εκανε δουλεια αλλα, ποναγαν τα χερια μου αν πληκτρολογουσα για 2++ ωρες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 08:46, 12-10-12:

το μονο που ισως να αξιζε να περιμενεις ειναι κανα i5 κατω απο τα 500 ευρω..
επειδη φτανει με turbo boost 3,1 klp..

αλλα για απλο μηχανημα για καθημερινη χρηση..

δεν ξερω αν αξιζει..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 19:53, 29-10-12:

Αγόρασε κανένας τούτο δω; http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...E-0DM01DGE.htm

Αν ναι, πείτε εντυπώσεις!

Παράθεση

thaymatopoios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thaymatopoios
Ο thaymatopoios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thaymatopoios έγραψε στις 02:13, 11-11-12:

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα την άποψη σας μιας κ πρόκειται να αγοράσω laptop συντομα. Το "budget" που έχω να χρησιμοποιήσω είναι καθορισμένο και έχει ταβάνι ταν ~550 ευρώ. Είμαι γνώστης υπολογιστών, αλλά επειδή το τελευταίο μεγάλο διάστημα έχω σταματήσει να παρακολουθώ τα της τεχνολογίας, μιας κ ήμουν καθαρά χρήστης desktop PC, θα ήθελα την άποψη σας για τα laptop. Ψάχνωντας στο e-shop έχω ψιλοκαταλήξει στα εξείς 2:

1) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909034

2) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.901011

Το χέρι πάει πιό πολύ στο vaio μιας κ η sony μου είναι αρκετά συμπαθής σαν εταιρία , αλλα θα εκτιμούσα πολύ σοβαρά την αποψή σας. Ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:41, 11-11-12:

Καταρχην, θες οποσδηποτε απο το e-shop;
Θες γνωμες μονο για αυτα τα δυο η εισαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις;
Τι χρηση εχεις σκοπο να κανεις;

Σαν εταιριες εχω πολυ καλες εμπειριες και απο τις δυο. Εχω ενα hp ο ιδιος, εχω και μερικα στο φιλικο μου περιβαλων και ειναι σκυλια. Vaio εχω κανα δυο στον φιλικο περιγυρο, και ειναι επισης σκυλια.
Αναμεσα στα συγκεκριμενα δυο θα διαλεγα το hp λογο επεξεργαστη.

Παράθεση

thaymatopoios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thaymatopoios
Ο thaymatopoios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thaymatopoios έγραψε στις 10:38, 11-11-12:

δεν θέλω αποκλειστικά να είναι απο το e-shop, αλλά γενικά θα προτιμούσα να μη το πάρω από ξένο site για παράδειγμα! Φυσικά είμαι ανοικτός κ σε άλλεσ προτάσεις αρκεί να είναι στο ποσό που μιλάμε... Επίσης το θέλω για γενική χρήση... Κ για να μπορώ να παίξω games (φυσικά δεν αναφέρομαι σε αυτά που έχουν τρελές απαιτήσεις αλλά τα πιο νορμάλ, κ ακόμα να το χρησιμοποιώ στη σχολή για εργασίες, ταινίες κτλ κτλ...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:41, 16-11-12:

μια κουφη απορια παιδες
λιγο ασχετη
εχω windows xp τωρα
και δεν μπορω να βρω win 7 home premium ελληνικα καθαρα να βαλω,,-κωδικους βρηκα-ειναι αυτοι κατω απο τα λαπτοπ βαισκα ειναι αχρησιμοποιητοι-
εχω βρει ομως αγγλικα

θα εχω κανα προβλημα με τα ελληνικα προγραμματα ?να βαλω αγγλικα νατελειωνω?(που τα καταλαβαινω και καλυτερα βασικα)
σκεφτομαι να βαλω και win 8 με 15 ευρω που λενε,,αλλα ειμαι πολυ δυσπιστος στη συμβατοτητα σε παιχνιδια κλπ

αν μπορει να βοηθησει κανεις..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 16-11-12 στις 14:10.
Παράθεση

Orpheas (Ορφέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orpheas
Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Orpheas έγραψε στις 14:11, 16-11-12:

Τι εννοείς προβλήματα;
Απλώς θα έχεις αγγλικό interface και τα προγράμματα θα τρέχουνε ανάλογα με την επιλογή της γλώσσας που θα κάνεις σε αυτά.

Τα Windows 8 είναι ακόμα πολύ καινούργια, άσε άλλους να τα τρέξουνε πρώτα και να βρούνε προβλήματα και βάλτα αργότερα αν τα θες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:30, 16-11-12:

μερικα προγραμματα σε ελληνικα,-ελαχιστα πια-ή και σε υποτιλους
εχουν αναφερθει θεματα

τωρα τα 8 λεω να τα κατεβασω με 15 ευρω αν γινεται να δω..

Παράθεση

Orpheas (Ορφέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orpheas
Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Orpheas έγραψε στις 14:53, 16-11-12:

Λογικά θα είναι θέμα encoding. Απλώς θα χρειαστεί να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις, για τις οποίες εύκολα θα βρεις οδηγίες μέσω google.
Π.χ. στο VLC, για τους ελληνικούς υποτίτλους, χρειάζονται καμιά φορά αλλαγές στο encoding.

Αν θες τα 8 τόσο πολύ γιατί όχι, προσωπικά εγώ πάντως, αφηνώ τα new releases να ωριμάσουνε πρώτα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:57, 16-11-12:

Αν θες τα 8 τόσο πολύ γιατί όχι, προσωπικά εγώ πάντως, αφηνώ τα new releases να ωριμάσουνε πρώτα.
συμφωνω
και εγω αν το κατεβασω..θα τα αφησω στην ακρη και θα βαλω τα 7..

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 16:47, 16-11-12:

Γενικά τα english versions προτιμώνται πιστεύω λόγω του ότι μια μαλακία να σου τύχει το πατάς στο google αυτούσιο και βρίσκεις άκρη. Ενώ ελληνικά δεν...

Επίσης κάτι άκυρο, μ' αρέσει ο τρόπος που σε κάθε νέα version πχ του ubuntu μιλάνε όλοι τον πρώτο μήνα για bugs και ασυμβατότητες αλλά τα σταθερά windows τα αφήνουμε πάντα να "ωριμάσουνε" κάνα εξάμηνο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:30, 02-12-12:

φρεσκιες καλες προσφορες σε λαπτοπ
TOSHIBA SATELLITE PRO L850-1G8 15.6'' INTEL CORE I3-2350M 6GB 750GB
479.00 €

και εχει και αλλα
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902154&sid=1
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904355&sid=1

Παράθεση

Foxkiller

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Foxkiller
Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Foxkiller έγραψε στις 19:45, 27-12-12:

Καλησπερα Θελω να μου πειτε τις γνωμες σας για αυτο το laptop http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...1-650-Win8.htm θα το αγοράσω σε λιγες μερες και θελω να μου πειτε τις γνωμες σας για να ξερετε το πηρα για gaming και προγραμματισμο ... οποτε πιστευω σε ολα ειναι οκ !! πειτε μου και εσεις τι γνωμη σας !

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:35, 27-12-12:

Core i3 στα 2,4 gh, δεν θα το ονομαζα ακριβος gaming επεξεργαστη. Δεν ειναι κακο για τα λεφτα του, αλλα με αυτον τον επεξεργαστη δεν θα περασεις πολυ καιρο καθος συντομα θα ειναι ξεπερασμενος σε σχεση με τις απαιτισεις των παιχνιδιων. Βεβαια για να παρεις κατι πιο "βαρβατο" θα πρεπει να δωσεις αρκετα παραπανω, οποτε γενικα θα σου ελεγα παρτο, αλλα να εχεις υποψην σου οτι δεν μπορει να ειναι ιδιετερα μακροχρονιο αν το θες για βαρια παιχνιδια

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:54, 27-12-12:

600 ευρω σε turbo x προσωπικα δεν θα εδινα..

δες κανα τοσιμπα ή hp lenovo σε παρομοια λεφτα..

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:39, 27-12-12:

Κοίτα σε lenovo πράγματι.
Αλλά οκ και η turbo-χ δεν είναι τόσο χάλια, έχω δει διάφορα εκτρώματα στην κατασκευή ακόμη και σε HP.
Δες και αυτό
http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...2-450-Win8.htm

Πάντως εσένα σε ενδιαφέρει κυρίως η GPU αλλά τα 600€ είναι μικρό budget, έστω και 750 θα ήταν καλύτερα
http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tab...475-Hybrid.htm

Αν κάθεσαι πολλές ώρες σε PC, φρόντισε για την ανάλυση.
Για εμένα 1366 x 768 σε 15,6" είναι πολύ μικρή. Αλλά φοβάμαι ότι αν κοιτάξεις αυτή την βασική λεπτομέρεια μεν, θα ξεφύγεις από budget.
Η ανάλυση στην ουσία είναι πόσο περιεχόμενο θα έχεις και μια οθόνη 15,6" μπορεί να χωρέσει πολύ περιεχόμενο και στην συγκεκριμένη ανάλυση θα βλέπεις όσα βλέπεις και σε ένα συνηθισμένο tablet των 450€.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:15, 27-12-12:

Για εμένα 1366 x 768 σε 15,6" είναι πολύ μικρή.
γιατι εχει και μεγαλυτερη?σχεδον ολα ετσι ειναι,,κατι vaio μονο ειχαν μεγαλυτερη

ενα λενοβο για δειγμα πχ
και δω μερικα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 28-12-12 στις 02:13. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:08, 28-12-12:

γιατι εχει και μεγαλυτερη?σχεδον ολα ετσι ειναι,,κατι vaio μονο ειχαν μεγαλυτερη

ενα λενοβο για δειγμα πχ
και δω μερικα
Όταν έψαχνα για laptop και τα lenovo, και τα dell και τα alienware και αλλά τα HP σχεδον σε όλα τα μοντέλα είχαν και την επιλογή να βάλεις καλύτερη οθόνη. Το κόστος ήταν μαξ +200$

Το τι φέρνει ο κάθε Κωστόβολος δεν με ενδιαφέρει. Τις προάλλες είχα πάει από το πατρικό. Εκεί τα περισσότερα μαγαζιά είχαν ρούχα, τυριά και θερμάστρες. Ε λοιπόν σε ένα τέτοιο μαγαζί δεν θα ζητούσα IPS monitor με γαμάουα dpi

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:24, 16-01-13:

Βοηθεια γειτονοι!
Μετα απο 4,5 ενδοξα χρονια το λαπτοπ μου αποφασισε να με αφησει χρονους....
Επομενος χωρις pc και χωρις internet δυσκολευει η αναζητηση μου και αφου εχω λιγο χρονο στο internet βασιζομαι στην δικη σας βοηθεια για να μπορεσω να βρω κατι που να αξιζει.

Λοιπον, πρωτα απο ολα δεν εχω ακομα ξεκαθαρο budget, αλλα σιγουρα δεν θα ειναι πολυ. Το πιθανοτερο ειναι να βρησκεται γυρο στα 500€, ισως να καταφερω να παω και μεχρι τα 600, αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και παω παραπανω θα ειμαι τρισευτυχισμενος!

Τι θελω τωρα...
Intel Core i3, i5 ή i7 (Ναι, ξερω... i7 ουτε στα ονειρα μου!) με οσο το δυνατων μεγαλητερη συχνοτιτα και cache. Συχνωτητες κατω των 2gh δεν με ενδιαφερουν καν.
4-8gb Ram,παντα προτιμαμε τα μεγαλα ποσα, αλλα και μια 4αρα που να μπορω αργοτερα να την ανεβασω στα 8 δεν με χαλαει
Καρτα γραφικων, εδω ειναι το προβλημα.... Δεν θελω intel καθως εχω ασχημη εμπειρια. Ωστοσο απο την γρηγορη ερευνα αγορας που εκανα, δεν μου φαινετε καποιες αυτονομες nvidia να εχουν καλητερες αποδοσεις και σιγουρα σε αυτο το price range δεν ειναι καλες... θελω παντος σιγουρα να μπορει να σηκωσει παιχνιδια, σιγουρα δεν θα μου παιξει τα πιο high-end της επομενης 4ετιας, αλλα εστω να υπαρχει καποιο επιπεδο.
Ο σκληρος δεν με ενδιαφερει τι μεγεθος θα εχει, αλλα σιγουρα προτιμω να δωσω 10-20 ευρο παραπανω για καμια 100+gb

Απο ποιο μαγαζι θα ειναι δεν με πολυενδιαφερει, αρκει να μπορω να το παραγκειλω on-line ή να εχει καταστημα σε Ηρακλειο/Ρεθυμνο.
Καμοια προσφορα παιζει; Κανενα καλο μηχανημα; για πειτε ρε παιδια και καιγομαι!

καμια γνωμη για αυτον; Με χαλαει λιγο η μεγαλη οθονη αλλα ειναι ο καλητερος που εχω δει προς το παρων
http://www.public.gr/product/compute.../#.UOlfcsiYGnA

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 14:39, 16-01-13:

είναι αρκετά δυνατό για τα λεφτά το toshiba που έβαλες. Μία άλλη λύση σε i3 όμως, με λίγο καλύτερη κάρτα γραφικών και 15'' οθόνη είναι αυτό:
http://www.mediamarkt.gr/mcs/product...tml?langId=-18

α επίσης άμα ενδιαφέρεσαι για gaming(όχι τόσο για online) , αυτό είναι πολύ δυνατό με 2gb μνήμη γραφικών , αλλα με 14'' οθόνη,:
http://www.kotsovolos.gr/site/comput...lh532-i3-2328m

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 16-01-13 στις 18:18. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 15:08, 16-01-13:

Προσωπικά θα σου πρότεινα να δείς μεταχειρισμένα. Μπορείς να βρείς πολύ δυνατά laptop στα 500€. Σήμερα κάπου στις αγγελίες του Insomnia τσέκαρα ένα για gaming. Θα κοτσάρεις και έναν ssd και θα είσαι άρχοντας.

Παράθεση

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giogWgiog
Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 15:36, 16-01-13:

Εγώ να σου πώ ότι η samsung(και όμως) έχει κάνει γερό μπάσιμο τελευταία στα λαπτοπ και μάλιστα βγάζει και τα καλύτερα στην κατηγορία της(τιμές).Βέβαια πάει λίγο πιο πάνω στα 800-850, αλλά βρίσκεις ένα πολύ καλό μηχάνημα με 8gb ram και επεξεργαστή i5 ή i7 και με δυνατή είτε nvidia ή την λίγο πιο ανεβασμένη τώρα,σε σχέση πάντα με nvdia,AMD.

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 15:37, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
Προσωπικά θα σου πρότεινα να δείς μεταχειρισμένα. Μπορείς να βρείς πολύ δυνατά laptop στα 500€. Σήμερα κάπου στις αγγελίες του Insomnia τσέκαρα ένα για gaming. Θα κοτσάρεις και έναν ssd και θα είσαι άρχοντας.
τι λες ρε μαν? μεταχειρισμένο λάπτοπ, να του βγάλει πρόβλημα στον έναν χρόνο και να τρέχει μετά? και σιγά πόσο καλύτερο θα πάρει και τι θα το κάνει βασικά ?
εγώ πάντως το toshiba θα έπαιρνα.

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 15:51, 16-01-13:

Γιατί να του βγάλει πρόβλημα; Προσωπικά έχω αγοράσει μεταχειρισμένα και pc και φωτογραφικά, φακούς, μηχανή και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Τι εννοείς και τι να το κάνει. Αν θέλει κάτι σαν τον Toshiba γιατί να μην πάρει ένα ίδιο σαν αυτό στα 300€ μεταχειρισμένο. Δεν λέω όλο και κάποιο λαμόγιο θα πουλάει κάτι σκάρτο αλλά θα το καταλάβεις το πράγμα.

Παράθεση

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 15:53, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
Γιατί να του βγάλει πρόβλημα; Προσωπικά έχω αγοράσει μεταχειρισμένα και pc και φωτογραφικά, φακούς, μηχανή και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Τι εννοείς και τι να το κάνει. Αν θέλει κάτι σαν τον Toshiba γιατί να μην πάρει ένα ίδιο σαν αυτό στα 300€ μεταχειρισμένο. Δεν λέω όλο και κάποιο λαμόγιο θα πουλάει κάτι σκάρτο αλλά θα το καταλάβεις το πράγμα.
Λάπτοπ μεταχειρισμένο έξω απο την εγγύηση δεν τίθεται.Δεν είναι σαν τον επιτραπέζιο που άμα χαλάσει κάτι το διορθώνει.Στα λάπτοπ αν κάποιο εξάρτημα έχει πρόβλημα κατα 90% πάει ολόκληρο για αλλαγή.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:08, 16-01-13:

Κρόνε, για ποιο λόγο θέλεις το PC δεν είπες. Αν δεν θες games και η ενσωματωμένη intel είναι καλή. Αλλιώς, σκέψου για nVidia, έχει κι ανοιχτούς drivers αν ποτέ θελήσεις να στήσεις linux.

Όσον αφορά την RAM, η γνώμ μου είναι η εξής: αν βρεις μια πολύ καλή προσφορά με χαμηλή RAM, χτύπα την. Είναι συνήθως ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ να πάρεις χαμηλή RAM και να προσθέσεις ή και να αλλάξεις μόνος σου.

Εγώ πχ πήρα το lenovo μου με 1x4GB RAM. Το πέταξα και έβαλα στη θέση του 2x8GB RAM. Μακράν φθηνότερο!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:56, 16-01-13:

αυτο θεωρειται το πιο αξιοπιστο ως μαρκα..
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908750

αλλο
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906066

ή παρε κανα χωρις λειτουργικο και βαλε τα indows που εχεις,,αλλα δεν ειναι 7 υποθετω..
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1

και ξεχωρη καρτα ναχεις στην ενσωματωμενη θα γυρναει εκτος εντονων παιχνιδων για να μην ζεσταινεται και καιει μπαταρια..

i3 και ενσωματωμενη μια χαρα μου φαινεται.δεν ζεσταινει κιολας,και κραταει καιρο ο υπολογιστης.στο acer που εχω..

αυτο μου φαινεται ιδανικο

http://www.kolomvounis.gr/laptop-sam...40-jt03gr.html

σκρουτζαρε το να δεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 16-01-13 στις 17:04.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:26, 16-01-13:

Ωρα για ανακεφαλαιωση.

Πρωτα απο ολα για μεταχειρισμενο δεν το σκεφτομαι καν! Καλητερο, χειροτερο... δεν με ενδιαφερει τιποτα. Θελω να παρω κατι που να μυριζει καινουργιλα! Μια φορα στα 5 χρονια εχω την ευκαιρια, δεν θα την αφησω να μου φυγει!

Λοιπον, η χρηση για την οποια το θελω ειναι κυριος Προγραμματισμος, gaming, προγραμματα δημιουργιας/επεξεργασιας μουσικης (δεν ειναι και υπερβολικα βαρια ομως) και καθημερινη χρηση... Τουτεστην ανοικτος ασταματιτα, ατελιωτες ωρες webserfing, ατελιωτες ωρες σε mmo, συνεχη αναπαραγωγη μουσικης/ταινιων, και αρκετες ωρες καψιματος σε κωδικα.

Το πιο βασικο, απο μεριας απαιτισων, κομματι ειναι το gaming. Για τωρα αυτο που θελω ειναι να παιζει το diablo, αλλα αφου περνω κατι που ξερω οτι θα το κρατισω για αρκετα χρονια θελω να μπορει να ανταπεξελθει στα καινουργια games για οσο το δυνατων περισσοτερο.
Ολα τα υπολιπα τα καληπτε και ο παλιος μου που κοντεβε τα 5, με 1gb RAM και επεξεργαστη στα 1,6 (pentium dual core), για καρτα γραφικων δεν το συζηταω...

Επομενος, καταληγω οτι ενα απο τα πιο σημαντικα σημεια ειναι η καρτα γραφικων να ειναι αυτονομη, και οχι intel

Σχετικα με το λειτουργικο σε μια γρηγορη ερευνα που εκανα το μεσημερι δεν ειδα πολλα χωρις λειτουργικο, και δεν ειχανε μεγαλη διαφορα στην τιμη. Εχω παντος αδεια για windows 7, επομενος δεν εχω προβλημα, αλλα αν στην ιδια τιμη περνω με windows 8, γιατι να μην δω και τι λενε τα 8αρια. Αν βρω καλητερη σχεση συστιματος/τιμης χωρις λειτουργικο, ενοειτε οτι θα το προτιμισω.

Η αληθεια ειναι οτι με εχει εξιταρει λιγο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1, αν και ποτε δεν συμπαθισα την acer. i5 στα 2.60, με Nvidia 2gb, και 4 gb Ram που μπορω να την παω μεχρι τα 8, νομιζω ειναι το καλητερο συστιμα που εχω δει, και ειναι και αρκετα χαμηλα στην τιμη!

Στα 800-850 που προτεινε καποιος δεν προκειτε να παω! Υπαρχουν πολυ καλα laptopια πολυ πιο χαμηλα και δεν παιζουν και φραγκα... και στα 550 αν μπορεσω να παω καλα θα ειναι!

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 19:41, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Η αληθεια ειναι οτι με εχει εξιταρει λιγο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1, αν και ποτε δεν συμπαθισα την acer. i5 στα 2.60, με Nvidia 2gb, και 4 gb Ram που μπορω να την παω μεχρι τα 8, νομιζω ειναι το καλητερο συστιμα που εχω δει, και ειναι και αρκετα χαμηλα στην τιμη!
η αλήθεια είναι ότι το acer είναι υπερβολικά καλό για τη τιμή του. Απλά όποιο λαπτοπ και να διαλέξεις, να πάρεις και μια ψήκτρα, οπωσδήποτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:08, 16-01-13:

Ψηκτρα ιδι υπαρχει και ειναι εξ αναγκης στον standard εξοπλισμο τοσες ωρες που θα πρεπει να δουλευει...

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:09, 16-01-13:

Ψηκτρα ιδι υπαρχει και ειναι εξ αναγκης στον standard εξοπλισμο τοσες ωρες που θα πρεπει να δουλευει...
Κρόνε όταν λες δεν τον κλείνεις ποτέ, εννοείς ποτέ?
Ούτε σε φάση αναμονής;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:16, 16-01-13:

Κλεινει μονο σε περιπτωση που θα τον μεταφερω αλλου ή εκτακτα για αλλους λογους.

Παράθεση

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 20:27, 16-01-13:

Για τα πράγματα που είπες ότι τον θες,προγραμματισμό και λοιπά, και τα dell είναι αρκετά καλά και βολικά.στην σχολή μου υπάρχουν πολλά παιδιά με dell και τους έχουν κάτσει αρκετά καλά.τώρα για το λειτουργικό που είπες και ότι θες να και κάνεις επεξεργασία μουσικής και ηχογραφήσεις υποθέτω, μία καλή λύση είναι και τα ubuntu studio.είναι ένα κλασσικό patch των linux + προγράμματα για μουσική,σκηνοθεσία κ.α. και φυσικά είναι δωρεάν.
αφου είσαι και προγραμματιστής τα linux είναι ότι πρέπει.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:33, 16-01-13:

Δεν θελω να παω σε linux για αρκετους λογους, και ουτος η αλλος εχω συγκεκριμενα προγραμματα που δουλευω και δεν υπαρχει λογος να αλλαζω πλατφορμες. Αλλωστε αφου εκανα την δουλεια μου με το παλιο μου λαπτοπ, οτι και να παρω τωρα για αυτα τα προγραμματα κανει. Το gaming ειναι το κυριο ζητημα που εχει και απαιτησεις απο το hardware.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:34, 16-01-13:

Κλεινει μονο σε περιπτωση που θα τον μεταφερω αλλου ή εκτακτα για αλλους λογους.
Ωχ! Κατάλαβα.

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι. Σε αναζήτηση καινούριου λαπτοπ. Θα ήθελα πολύ να πάρω επιτραπέζιο αλλά δεν θα εξυπηρετούσε τις ανάγκες μου γιατί τον κουβαλάω από δω και από κει.
Εγώ δεν έχω πολλές απαιτήσεις από τον υπολογιστή μου. Απλά έχω εδώ και περίπου 7-8 χρόνια το ίδιο λάπι-τόπι ,έναν ΙΒΜ, ο οποίος δείχνει να τα φτύνει σιγά σιγά. Είναι πάρα πολύ μα πάρα πολύ μα πάρα πολύ αργός και κολλάει συνέχεια για ώρες. Αργεί πολύ να κατεβάσει τις σελίδες ή τις κατεβάζει τμηματικά. Μαρτυράω. Δεν ξέρω αν οφείλεται στην ταχύτητα του επεξεργαστή ή αν έχει 5.000 ιούς μέσα αλλά πραγματικά δεν αντέχω άλλο. Για αυτό το κριτήριο για αγορά καινούριου, όπως καταλαβαίνετε είναι να είναι ταχύτατος. Το έχω καημό.
Άρα για αυτό το σκοπό τι πρέπει να προσέξω στα τεχνικά χαρακτηριστικά του;

Τους toshiba και τους acer δεν τους έχω και σε πολύ εκτίμηση. Βέβαια με όποιους το συζήτησα με είπαν ηλίθια και ανίδεη, αλλά πραγματικά μου έχουν κάτσει λίγο στραβά αυτές οι μάρκες. Θα ήθελα να ξαναπάρω IBM αλλά δεν κυκλοφορούν πια στην αγορά. Οπότε σκέφτομαι για lenovo που απ' ότι ξέρω είναι η ίδια εταιρεία ή κάτι τέτοιο.

Πάντως και για μεταχειρισμένο σκέφτομαι. Ούτως ή άλλος δε θέλω να τον κρατήσω και μια ζωή τον υπολογιστή όπως αυτόν που έχω τώρα. Θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να ξαναγοράσω κάτι στο μέλλον αν χρειαστεί. Σάμπως και τον πιο τέλειο υπολογιστή να πάρεις τι διάρκεια ζωής θα έχει; Κάποια στιγμή στα 3-4 χρόνια θα αρχίσει τα νερά του και αυτός. Άσε που βγαίνουν συνέχεια και καινούριοι.

Παράθεση

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 20:37, 16-01-13:

Δεν θελω να παω σε linux για αρκετους λογους, και ουτος η αλλος εχω συγκεκριμενα προγραμματα που δουλευω και δεν υπαρχει λογος να αλλαζω πλατφορμες. Αλλωστε αφου εκανα την δουλεια μου με το παλιο μου λαπτοπ, οτι και να παρω τωρα για αυτα τα προγραμματα κανει. Το gaming ειναι το κυριο ζητημα που εχει και απαιτησεις απο το hardware.
Αν σπουδάζεις προγραμματισμό, δεν γίνεται να μην δουλεύεις σε linux και να προτιμάς τα windows.τεσπα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:38, 16-01-13:

Το πιθανοτερο ειναι με μια περιποιηση του λογισμικου σου να "ξανανιωσει" το pc, κριμα δεν ειναι να δωσεις λεφτα για καινουργιο χωρις να το δοκιμασεις; Κανε ενα φορματακι, και αμα δεν στρωσει αγοραζεις αλλων.
Αν το μονο που θες ειναι να ειναι γρηγορο στο web browzing, οτι και να παρεις σου κανει...

@giogWgiog βρε παιδι μου, γιατι θες να τα κανουμε ολοι με τον ιδιο τροπο; Που ξερεις αν θα κανω ενα παρτιτιον με linux ή τι "σοΐ" προγραμματισμο κανω ή δεν ξερω και εγω τι; Καλα, χρησα τα linux, αλλα δεν καληπτουν τις δικες μου αναγκες... Και τα windows με καληπτουν και για τον προγραμματισμο.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:50, 16-01-13:

Το πιθανοτερο ειναι με μια περιποιηση του λογισμικου σου να "ξανανιωσει" το pc, κριμα δεν ειναι να δωσεις λεφτα για καινουργιο χωρις να το δοκιμασεις; Κανε ενα φορματακι, και αμα δεν στρωσει αγοραζεις αλλων.
Αν το μονο που θες ειναι να ειναι γρηγορο στο web browzing, οτι και να παρεις σου κανει...
Κρόνε τον έχω κάνει άπειρες φορές φορμάτ και ξαναρχίζει τα ίδια μετά. Βαρέθηκα. Πώς δεν κρατιέμαι τόσο καιρό και δεν τον έχω πετάξει από το παράθυρο ούτε κι εγώ ξέρω.
Ε εντάξει είπαμε δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά δεν το θέλω μόνο για web browzing.
Δεν τίθεται θέμα. Θα πάρω καινούριο.

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 21:25, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos;3681013

Το πιο βασικο, απο μεριας απαιτισων, κομματι ειναι το gaming. Για τωρα αυτο που θελω ειναι να παιζει το diablo, αλλα αφου περνω κατι που ξερω οτι θα το κρατισω για αρκετα χρονια θελω να μπορει να ανταπεξελθει στα καινουργια games για οσο το δυνατων περισσοτερο.

Η αληθεια ειναι οτι με εχει εξιταρει λιγο [url
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1[/url], αν και ποτε δεν συμπαθισα την acer. i5 στα 2.60, με Nvidia 2gb, και 4 gb Ram που μπορω να την παω μεχρι τα 8, νομιζω ειναι το καλητερο συστιμα που εχω δει, και ειναι και αρκετα χαμηλα στην τιμη!
το diablo θα παιζει σαυτο το acer. γενικως μεχρι και σε high το σηκωνουν ανετα οι περισσοτερες average καρτες. κανα far cry μην αρχισει να σαρεσει μονο. οσο για την acer κατι για μαπα σερβις ειχε ακουστει παλιοτερα αλλα αυτα ειναι και "τυχερα" του καθενος ως ενα βαθμο. δες και κανα dell. ολο για αυτα ακουω τελευταια. α και οσο αφορα στα παιχνιδια καλα μη περιμενεις απο λαπτοπ πολλα πραγματα. διαζυγιο απτην καρτα γραφικων δε θα παρεις μεχρι να ξαναγορασεις αλλο.

Παράθεση

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 21:29, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από vickydask
το diablo θα παιζει σαυτο το acer. γενικως μεχρι και σε high το σηκωνουν ανετα οι περισσοτερες average καρτες. κανα far cry μην αρχισει να σαρεσει μονο. οσο για την acer κατι για μαπα σερβις ειχε ακουστει παλιοτερα αλλα αυτα ειναι και "τυχερα" του καθενος ως ενα βαθμο. δες και κανα dell. ολο για αυτα ακουω τελευταια. α και οσο αφορα στα παιχνιδια καλα μη περιμενεις απο λαπτοπ πολλα πραγματα. διαζυγιο απτην καρτα γραφικων δε θα παρεις μεχρι να ξαναγορασεις αλλο.
τσ, τσ.πως και δεν προτείνεις κανένα macbook;

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 22:02, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από giogWgiog
τσ, τσ.πως και δεν προτείνεις κανένα macbook;
χαχαα ευτυχως που μου χει περασει το κολληματακι με τα video games αλλιως ουτε sims δε θα μπορουσα να παιξω με την τρομερη αγορα μου

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:08, 18-01-13:

ωραια προσφορα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:51, 18-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από vickydask

Diablo οτι και να παρω θα το παιζει... Το θεμα ειναι ειναι να μην μεινω σε τοσο χαμηλων απαιτισεων παιχνιδια... Η για να στο θσω ακομα πιο απλα, οταν πειρα το προηγουμενο, σκεφτομουν οτι θα το κρατισω μια διετια μαξ και οτι μολις βγει το diablo IIΙ (αναμενοτανε πολυ πιο νωρις τοτε...) θα επερνα εναν πυργο μονο για gaming. Δεν μου εκατσαν ομως ολα καλα στην ζωη, και το laptop το κρατισα κοντα 5 χρονια, και εδω και 2-3 χρονια ενιωθα τον πονο οτι δεν ητανε δυνατο για αρκετα πραγματα και με περιοριζε. Την ιδια περιοδο ομως ενας φιλος μου εδωσε 100 ευρο παραπανω και δεν το πειρε βιαστικα, περιμενε να πεσει καμια καλη προσφορα, και το εχει ακομα, και του τρεχει και το Diablo III σε ικανοποιητικο βαθμο...
Για αυτο θελω οτι παρω τωρα να εχει οσο το δυνατων περισσοτερες πιθανοτιτες να αντεξει απο αυτην την αποψη.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:43, 19-01-13:

υπαρχει καμοια προταση για laptop με i5 , ram 4GB στο 500αρι;
ολα τα αλλα χαρακτηριστικα δεν με απασχολουν και τοσο και απο εκει περιμενω να πεσει η τιμη. Θελω να ειναι γρηγορο και να εχει ισχυ (i5) .

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 17:20, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
υπαρχει καμοια προταση για laptop με i5 , ram 4GB στο 500αρι;
ολα τα αλλα χαρακτηριστικα δεν με απασχολουν και τοσο και απο εκει περιμενω να πεσει η τιμη. Θελω να ειναι γρηγορο και να εχει ισχυ (i5) .
skroutz it!
με μια αναζητηση που εκανα με τα χαρακτηριστικα που θες,βρηκα τα εξης μοντελα:
εδω για σκληρο εβαλα την επιλογ που εχει 301-500 gb.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:21, 19-01-13:

turbox και futzitzu πέτα τα,,κρατα τα αλλα

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 17:22, 19-01-13:

turbox και futzitzu πέτα τα,,κρατα τα αλλα
ηθελα να το πω κι εγω αυτο αλλα με προλαβες!

Παράθεση

FlayedOne

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FlayedOne
Ο FlayedOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O FlayedOne έγραψε στις 19:05, 19-01-13:

Παιδιά κακά τα ψέματα, δε νομίζω να χρειάζονται τα λάπτοπ πια. Οι περισσότεροι δεν τα βγάζουν ποτέ απο το σπίτι. Επιπλέον αν θες να σερφάρεις και είσαι έξω χρησιμοποιείς κινητό ή τάμπλετ. Αν θες να τρέχεις "βαριές" εφαρμογές, γιατί να μην πάρεις ένα desktop με τα μισά χρήματα;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους