Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,445 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,069 μηνύματα σε 92,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 512 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Λιποαναρρόφηση

anna_33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_33
H anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H anna_33 έγραψε στις 13:30, 29-03-08:

Κορίτσια καλημέρα!

Άκουσα τώρα τελευταία για μια νέα μέθοδο, την παλμική λιποαναρρόφηση. Ξέρετε κάτι για αυτό???

Σημείωση:
Οι απαντήσεις 1 έως 4 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα “Παλμική λιποαναρρόφηση”.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 24-04-12 στις 12:08. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συνένωσης Θεμάτων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 14:27, 29-03-08:

Η παλμική λιποαναρρόφηση, είναι ένας νέος τρόπος λιποαναρρόφησης.
Πρόκειται για ένα μηχάνημα το οποίο έχει τη δυνατότητα με μία λεπτή παλλόμενη κάνουλα να διεισδύει ανάμεσα στους ιστούς, να διαλύει και να αναρροφά το λίπος.

Έχει καλύτερο αποτέλεσμα από την κλασική μέθοδο πάντως Άννούλα.

Τα πλεονεκτήματα της μεθόδου είναι πολλά αλλά θα επικεντρωθώ στα κύρια.

Η κάνουλα είναι πολύ λεπτή και με την αφαίρεση του λίπους δεν αφίνει λακάκια στο δέρμα και πιο γρήγορο, επομένως η διάρκεια της αναισθησίας είναι μικρή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna_33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_33
H anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H anna_33 έγραψε στις 21:18, 29-03-08:

Νινακι, σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Είχες προσωπικη εμπειρια απο αυτη τη μεθοδο ή το εχεις ακουσει-διαβασει καπου?

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 13:47, 31-03-08:

Το έχω ακούσει βασικά και έχω ρωτήσει για το συγκεκριμένο αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία πάνω σε αυτό.
Αν είχα πρόβλημα πάντως θα το έκανα σίγουρα!
Αυτή είναι καινούρια μέθοδος, μικρής διάρκειας και με λιγότερους εκγχειριτικούς πόνους!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 04:10, 25-11-09:

Μια φίλη μου ενδιαφέρεται να κάνει λιποαναρρόφηση.
Προσπαθεί 20 χρόνια τώρα με δίαιτες κλπ χωρίς αποτέλεσμα.
Της πρότεινα να κοιτάξει εγχειρίσεις του στυλ στομαχικός δακτύλιος κλπ αλλά έχει κολλήσει στη λιποαναρρόφηση ώστε λέει να "φύγουν τα λιποκύτταρα που την κάνουν να πεινάει".
Τι γνωρίζετε για το θέμα;

Σημείωση:
Οι απαντήσεις 5 έως 7 προέρχονται από το θέμα με τίτλο "Λιποαναρρόφηση".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 24-04-12 στις 12:09. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συνένωσης Θεμάτων
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:46, 26-11-09:

Στ αυτιά μου ακούγεται πολύ περίεργο να κάνει κάτι τέτοιο η λιποαναρρόφηση, αλλά δεν είμαι και σχετική με το θέμα οπότε..

Έχει κάνε μια θεία μου εδώ και κάποια χρόνια αλλά αντιμετώπιζε πρόβλημα τοπικού πάχους και μόνο. Έκανε δίαιτες αλλά δεν είχε χρόνο για γυμναστική και γι΄αυτό και το επέλεξε. Από τότε βρίσκεται συνέχεια σε μόνιμη δίαιτα για να μην πάρει κιλά εκεί.
Απ΄όσα μας έλεγε θυμάμαι ότι στους υπερβολικά παχύσαρκους μια τέτοια θεραπεία δεν έχει αποτέλεσμα γιατί το όριο λίπους που μπορεί να αφαιρεθεί είναι σχετικά μικρό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni8400
H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 23:01, 26-11-09:

Αν είναι πολυ παχιά δε θα της κάνει κάτι η μια φορά νομίζω κ ξέρω οτι πονάει πάρα πολύ!

Παράθεση

Neraidoskoni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Neraidoskoni
H Neraidoskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Neraidoskoni έγραψε στις 17:27, 25-05-10:

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!

Πριν από δύο χρόνια έκανα λιποαναρρόφηση στους γλουτούς σε πολύ γνωστό πλαστικό χειρούργο και δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Υπάρχουν κάποια ελαττώματα που πιθανότατα προήλθαν από κακή τεχνική και που θα ήθελα να διορθώσω αν είναι εφικτό.

Δυστυχώς τότε δεν ήμουν καθόλου ψαγμένη και θεώρησα ότι το να παω στον υποτίθεται TOP είναι και το λιγότερο ριψοκίνδυνο για ευνόητους λόγους. Τελικά πλέον συνειδητοποίησα ότι ο εν λόγω κύριος ενδιαφέρθηκε αποκλειστικά και μόνο για τα φράγκα και για τίποτα άλλο. Όταν του είπα ξεκάθαρα ότι δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε κάποιες διορθώσεις στο ιατρείο του (?????). Από τότε κάτι δεν μου πήγε καλά και απέφυγα να τον ξαναεπισκεφτώ.

Άρχισα να το ψάχνω περισσότερο και διαπίστωσα ότι υπάρχουν άπειρες πελάτισσες του συγκεκριμένου "γιατρού" που όχι μόνο έμειναν ανικανοποίητες αλλά το σώμα/πρόσωπο τους υπέστη τεράστια βλάβη εξαιτίας του! Μάλιστα διάβασα σε κάποιο forum ότι έχει απειλήσει στα ίσα πελάτισσα ότι αν του κάνει δυσφήμιση θα τον πληρώνει για μια ζωή.

Δεν είμαι διατεθειμένη να το κυνηγήσω, άλλωστε δεν έχω καν αποδείξεις ότι με έχει χειρουργήσει. Δεν πήρα καμία απόδειξη στα χέρια μου ποτέ. Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν υπάρχει κάποιος πλαστικός χειρούργος που να είναι άξιος εμπιστοσύνης και πάνω απ'όλα άνθρωπος. Δεν μπορώ να ρισκάρω να ξαναπάω σε χασάπη. Έχω προσπαθήσει μέσω γνωστών να βγάλω άκρη αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα...

Αν δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων, σας παρακαλώ στείλτε μου ένα pm...

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Σημείωση:
Οι απαντήσεις 8 έως 25 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα “
Αποτυχημένη λιποαναρρόφηση”.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 24-04-12 στις 12:09. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συνένωσης Θεμάτων
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:45, 25-05-10:

Η δημοσίευση ονομάτων δεν επιτρέπεται.

Καλώς ήρθες και λυπάμαι για την περιπέτειά σου.

Αν θες πες μας τι προβλήματα αντιμετωπίζεις ακριβώς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraidoskoni

Νεοφερμένος

H Neraidoskoni έγραψε στις 18:03, 25-05-10:

Σ'ευχαριστώ πολύ, Himela!

Το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι στην δεξιά πλευρά έχει αφαιρεθεί παραπάνω λίπος απ'ότι θα έπρεπε με αποτέλεσμα να υπάρχει δυσμορφία και χαλάρωση σε ενοχλητικό βαθμό. Εκείνος επιμένει ότι αφαιρέθηκε ισόποσο λίπος και από τις δύο πλευρές, αλλά το αποτέλεσμα που υπάρχει στην άλλη πλευρά είναι τελείως διαφορετικό, πολύ πιο ομοιόμορφο, ακριβώς όπως το φανταζόμουν όταν αποφάσισα να προβώ στην επέμβαση.

Όταν του έθεσα το συγκεκριμένο πρόβλημα που μέχρι πριν δεν είχε προσέξει καν -για εκείνον όλα ήταν τέλεια- πρότεινε να αφαιρεθεί λίπος από κάποιο άλλο σημείο του σώματος μου και να εισαχθεί στο σημείο που εμφανώς έχει πρόβλημα. Και όλα αυτά θα γίνονταν στο ιατρείο του...

Για μια στιγμή σκέφτηκα να το κάνω, μετά όμως δίστασα... Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι πολύ αδύνατη και δεν περισσεύει λίπος από πουθενά οπότε φοβήθηκα πως προσπαθώντας να φτιάξουμε ένα σημείο, μπορεί να χαλάσουμε και κάποιο άλλο. Μετά συνειδητοποίησα πως αυτή η διαδικασία είναι έτσι κι αλλιώς επικίνδυνη για να γίνει σε ένα ιατρείο, οπότε για αρκετό καιρό το άφησα έτσι το θέμα.

Τώρα όμως έχει αρχίσει να με ενοχλεί το γεγονός ότι έδωσα τόσα λεφτά και τελικά δεν έμεινα ικανοποιημένη από το σώμα μου. Και όσο γυρίζω πίσω και θυμάμαι την αντιμετώπιση του συγκεκριμένου γιατρού στο θέμα μου, τόσο χαίρομαι που δεν πήρα την απόφαση να τον αφήσω να με χειρουργήσει για δεύτερη φορα.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:33, 25-05-10:

Μα καλά βρε κορίτσι μου, πώς έγινε και δεν πήρες απόδειξη;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:00, 25-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μα καλά βρε κορίτσι μου, πώς έγινε και δεν πήρες απόδειξη;
Εκεί κόλλησες εσύ; Οι περισσότεροι πλαστικοί δεν κόβουν (ή κόβουν για πολύ λιγότερα), για προφανείς λόγους.

Πάντως το θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα, γιατί θέλει να κάνει λιποαναρρόφηση καλή μου φίλη (όπως είχα γράψει και αλλού) και ψάχνει γιατρό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 19:10, 25-05-10:

Πω πω τι γουρούνια άνθρωποι παίρνουν πτυχία -.-

Παράθεση

Neraidoskoni

Νεοφερμένος

H Neraidoskoni έγραψε στις 19:38, 25-05-10:

Himela, δυστυχώς ήμουν τόσο "ψαρωμένη" και ντράπηκα. Αδικαιολόγητο, το ξέρω. Αν και όπως λέει η Λία, εκ των υστέρων έμαθα ότι είναι πάγια τακτική να μην δίνουν αποδείξεις... Iliaki, πες το ψέματα... Απίστευτο μου φαίνεται με όσα έχω μάθει από τότε που γλίτωσα με σχετικά μικρές παρενέργειες...

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 19:46, 25-05-10:

Πάντως εγώ ξέρω πως όταν κάνεις λιποαναρρόφηση, όσο καλή και αν είναι, μετά θα έχεις πάλι προβλήματα αλλά σε άλλο μέρος του σώματος.. Γιατί κάπου πρέπει να αποθηκεύεται και αυτό το άτιμο το λίπος.

Παράθεση

Neraidoskoni

Νεοφερμένος

H Neraidoskoni έγραψε στις 20:43, 25-05-10:

Έχεις δίκιο Iliaki, δυστυχώς μετά από μία τέτοια επέμβαση θα πρέπει να προσέχεις τη διατροφή σου αν δεν θες να έχεις σε άλλο σημείο πρόβλημα.

Προσωπικά, μετά από δύο χρόνια που έχουν περάσει, οφείλω να πω ότι αν και είχα κάποια μικροσκαμπανεβάσματα στο βάρος, ούτε τα ψωμάκια επανήλθαν, ούτε είχα εναπόθεση λίπους αλλού. Αλλά σαφώς, αν πάρεις πχ 5-6 κιλά, κάπου πρέπει να πάνε κι αυτά οπότε θέλει προσοχή...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:42, 26-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraidoskoni
Himela, δυστυχώς ήμουν τόσο "ψαρωμένη" και ντράπηκα. Αδικαιολόγητο, το ξέρω. Αν και όπως λέει η Λία, εκ των υστέρων έμαθα ότι είναι πάγια τακτική να μην δίνουν αποδείξεις... Iliaki, πες το ψέματα... Απίστευτο μου φαίνεται με όσα έχω μάθει από τότε που γλίτωσα με σχετικά μικρές παρενέργειες...
Βασικά αν ζητήσεις απόδειξη σε χρεώνουν παραπάνω, οπότε δεν είναι μόνο θέμα ντροπής, είναι και αν σε παίρνει.

Στην περίπτωση μου (είχα πάει για άλλο λόγο σε πλαστικό) πήρα απόδειξη για όλο το ποσό (τη χρειαζόμουν για την ασφάλεια), αλλά πλήρωσα 50% παραπάνω...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,032 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 21:07, 26-05-10:

Δεν είμαι διατεθειμένη να το κυνηγήσω, άλλωστε δεν έχω καν αποδείξεις ότι με έχει χειρουργήσει. Δεν πήρα καμία απόδειξη στα χέρια μου ποτέ.
Αυτό που μπορείς να κάνει όμως, για να ισοφαρίσεις εάν θέλεις, είναι να τον καταγγείλεις στο πρώην ΣΔΟΕ (Υπηρεσία Οικονομικών Ελέγχων, ή δεν θυμάμαι πώς λέγεται). Καλό θα κάνεις και στις επόμενες κοπέλες. Αυτό λέγεται φοροδιαφυγή και τη σημερινή εποχή, λόγω ΔΝΤ, την κυνηγούν αγρίως...

Για μια στιγμή σκέφτηκα να το κάνω, μετά όμως δίστασα... Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι πολύ αδύνατη και δεν περισσεύει λίπος από πουθενά οπότε φοβήθηκα πως προσπαθώντας να φτιάξουμε ένα σημείο, μπορεί να χαλάσουμε και κάποιο άλλο.
Σκέφτηκες ποτέ ότι ίσως η αποτυχία να οφείλεται στο ότι έκανες μια επέμβαση την οποία ΔΕΝ χρειαζόσουν;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraidoskoni

Νεοφερμένος

H Neraidoskoni έγραψε στις 14:18, 27-05-10:

Marvel Hero, νομίζω πως έχεις δίκιο... Μάλλον θα την κάνω την καταγγελία μου φαίνεται... Γι'αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, γιατί ως πολίτες τα αφήναμε όλα στην τύχη τους μέχρι τώρα... Οπότε θα κάνω από τη μεριά μου αυτό που είναι σωστό και ό,τι γίνει.

Όσον αφορά το αν ήταν δικαιολογημένη η απόφασή μου να κάνω την επέμβαση... Θεωρώ πως ήταν. Γιατί πραγματικά ένιωθα άσχημα με το σώμα μου, είχα πάθει κόμπλεξ σε σημείο να μην θέλω να βγω στην παραλία για μπάνιο το καλοκαίρι. Και -δυστυχώς ή ευτυχώς- το να νιώθω καλά με το σώμα μου για μένα είναι πολύ σημαντικό... Θα μου πεις πως πρέπει να μάθουμε να αποδεχόμαστε και να αγαπάμε τον εαυτό μας όπως είναι και θα έχεις δίκιο. Αλλά δεν ξέρω γιατί, ποτέ δεν μπόρεσα να το πετύχω αυτό.

Και για να είμαι ειλικρινής, δεν το έχω μετανιώσει, τουλάχιστον όχι ακόμη. Πραγματικά το σώμα μου είναι πιο αρμονικό τώρα και νιώθω καλύτερα. Αυτή η ατέλεια να μην υπήρχε... και θα ήμουν υπερ-ικανοποιημένη. Μακάρι να καταφέρω να βρω έναν αξιόπιστο γιατρό που θα μου εμπνεύσει εμπιστοσύνη ώστε να ξαναμπώ στο χειρουργείο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HappyDays
H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 15:28, 01-06-10:

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!

Πριν από δύο χρόνια έκανα λιποαναρρόφηση στους γλουτούς σε πολύ γνωστό πλαστικό χειρούργο και δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Υπάρχουν κάποια ελαττώματα που πιθανότατα προήλθαν από κακή τεχνική και που θα ήθελα να διορθώσω αν είναι εφικτό.
...
...
Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν υπάρχει κάποιος πλαστικός χειρούργος που να είναι άξιος εμπιστοσύνης και πάνω απ'όλα άνθρωπος. Δεν μπορώ να ρισκάρω να ξαναπάω σε χασάπη. Έχω προσπαθήσει μέσω γνωστών να βγάλω άκρη αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα...

Αν δεν επιτρέπεται η δημοσίευση ονομάτων, σας παρακαλώ στείλτε μου ένα pm...

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
Εγώ έχω βρει ένα site, που είναι εξειδικευμένο για τη λιποαναρρόφηση και από 'κει αντλώ πληροφορίες γι' αυτήν. Είναι το: http://www.λιποαναρροφηση.gr
Έχει σελίδα και για τη διόρθωση προηγούμενης λιποαναρρόφησης: http://www.λιποαναρροφηση.gr/συμπληρ...φηση.aspx
Ελπίζω να βρεις εκεί κάποιες απαντήσεις στα ερωτήματά σου. Αλλιώς στείλε και email στο γιατρό του site, για να σου πει τη γνώμη του πάνω στο πρόβλημά σου και αν έχεις εναλλακτικές λύσεις.
Καλή τύχη και καλή επιλογή, αυτή τη φορά.

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη st33
Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O st33 έγραψε στις 16:55, 28-07-10:

Marvel Hero, νομίζω πως έχεις δίκιο... Μάλλον θα την κάνω την καταγγελία μου φαίνεται... Γι'αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, γιατί ως πολίτες τα αφήναμε όλα στην τύχη τους μέχρι τώρα... Οπότε θα κάνω από τη μεριά μου αυτό που είναι σωστό και ό,τι γίνει.

Όσον αφορά το αν ήταν δικαιολογημένη η απόφασή μου να κάνω την επέμβαση... Θεωρώ πως ήταν. Γιατί πραγματικά ένιωθα άσχημα με το σώμα μου, είχα πάθει κόμπλεξ σε σημείο να μην θέλω να βγω στην παραλία για μπάνιο το καλοκαίρι. Και -δυστυχώς ή ευτυχώς- το να νιώθω καλά με το σώμα μου για μένα είναι πολύ σημαντικό... Θα μου πεις πως πρέπει να μάθουμε να αποδεχόμαστε και να αγαπάμε τον εαυτό μας όπως είναι και θα έχεις δίκιο. Αλλά δεν ξέρω γιατί, ποτέ δεν μπόρεσα να το πετύχω αυτό.

Και για να είμαι ειλικρινής, δεν το έχω μετανιώσει, τουλάχιστον όχι ακόμη. Πραγματικά το σώμα μου είναι πιο αρμονικό τώρα και νιώθω καλύτερα. Αυτή η ατέλεια να μην υπήρχε... και θα ήμουν υπερ-ικανοποιημένη. Μακάρι να καταφέρω να βρω έναν αξιόπιστο γιατρό που θα μου εμπνεύσει εμπιστοσύνη ώστε να ξαναμπώ στο χειρουργείο...
θα μπορουσες να ανφερεις αρχικα του γιατρου η να μου στειλεις το ονομα σε μυνημα....θα πρεπε να λεμε και ονοματα διοτι καποιοι μπορει να την γλυτωσουν...γιατι φοβομαστε?γι αυτο υπαρχει το ιντερνετ,,,για να υπαρχει ελευθερια λογου...αρκει να ισχυουν αυτα που λεμε...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:57, 28-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από st33
θα μπορουσες να ανφερεις αρχικα του γιατρου η να μου στειλεις το ονομα σε μυνημα....θα πρεπε να λεμε και ονοματα διοτι καποιοι μπορει να την γλυτωσουν...γιατι φοβομαστε?γι αυτο υπαρχει το ιντερνετ,,,για να υπαρχει ελευθερια λογου...αρκει να ισχυουν αυτα που λεμε...
Δεν είναι τόσο απλό. Αν αναφέρατε ονόματα, θα μπορούσαμε να δεχτούμε μια ωραιότατη μήνυση για δυσφήμιση, κάτι που δεν νομίζω να βοηθούσε ούτε εσάς.

Ελευθερία λόγου λέγεται ότι υπάρχει στο internet γιατί ο καθένας μπορεί να ανοίξει ένα site και να γράψει ο,τι θέλει, όχι επειδή μπορεί να πάει σε άλλα sites και να γράψει ο,τι θέλει.

Παράθεση

st33

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη st33
Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O st33 έγραψε στις 17:13, 28-07-10:

ουτε με προσωπικο μυνημα??

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:14, 28-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από st33
ουτε με προσωπικο μυνημα??
Προφανώς, ούτε εμείς, ούτε φυσικά άτομα εκτός του site, είναι σε θέση να γνωρίζουν τι ανταλλάζετε σε προσωπικά μηνύματα

Παράθεση

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη B~I~O~N~I~C
Ο B~I~O~N~I~C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O B~I~O~N~I~C έγραψε στις 17:30, 28-07-10:

μήνυση μπορεί να του κάνει?? δεν πρέπει να την γλιτώνουν έτσι τέτοιοι πλαστικοί...

Παράθεση

crafty12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη crafty12
H crafty12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H crafty12 έγραψε στις 22:28, 23-04-12:

Κοριτσια καλησπερα. Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει καποια λιποαναρροφηση στα μπρατσα.
εχω υψος 1,65 και ζυγιζω 51 κιλα αλλα το μπρατσο μου ειναι 27 ποντοι σε περιμετρο! Ειναι τρομερα δυσαναλογο με το σωμα μου και με την γυμναστικη δεν βλεπω διαφορα καμια! Το να χασω συνολικα βαρος παλι δεν αλλαζει κατι και εξαλλου ποσα κιλα πια να παω;;; επισης να πω οτι παντα ειχα αυτα τα κιλα. Εννοω οτι δεν εχασα πολλα κιλα αποτομα ωστε να μεινει το μπρατσο μονο η να κρεμασει εκεινο το σημειο. Ειναι θεμα δυστηχως... κληρονομικο!!!
Εχω καταληξει οτι η καλυτερη λυση ειναι η λιποαναρροφηση αλλα τελευταια φορα που επισκεφτηκα γνωστο πλαστικο της αθηνας (πριν 2 χρονια περιπου) μου ειπε οτι δεν θελει να μου την κανει γιατι θα δημιουργηθουν δυσμορφιες-λακουβες και δεν θα ειμαι ικανοποιημενη ( στον συγκεκριμενο γιατρο πηγα μαζι με φιλο μου που τον ξερει προσωπικα, και ισως γι αυτο μου μιλησε ετσι ανοιχτα. Σε αντιθετη περιπτωση πιστευω θα εκλεινε ραντεβου αμεσως)

εχει καποια προσωπικη εμπειρια? θελω τοσο πολυ να μαθω λεπτομερειες!!!!!
ευχαριστω!!!

Σημείωση:
Η απάντηση 26 προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα “Λιποαναρρόφηση στα μπράτσα”.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 24-04-12 στις 12:10. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συνένωσης Θεμάτων
Παράθεση

Mariella27

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mariella27
H Mariella27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Mariella27 έγραψε στις 02:05, 08-12-14:

Καλησπέρα και απο εμένα !!! Σε 2 μέρες θα κάνω λιποαναρρόφηση! Μπορω να πω πως ειμαι ενθουσιασμένη κ ανήσυχη ταυτόχρονα !!! Η ιστορία μου εχει ως εξής.. Ήμουν χρόνια αθλήτρια ..απο 3-15 έκανα προτάιλητισμο κ απο μικρη θυμάμαι να νιώθω όμορφα με το σώμα μου .. Μολις σταμάτησα όμως τα πρώτα ψωμακια έκαναν την εμφάνιση τους .. Μικρά μεν αρχικά .. Επίμονα δε!! Ως παιδι του αθλητισμού έλεγα θα τα λιωσω!!! Ελα που κ αν με εξαντλητική γυμναστική κ δίαιτα πριν 4 χρόνια έφτασα 55 κιλα (ύψος 1.70) αυτα εκει πάλι !! Πλέον ειμαι 62 κιλα 27 χρόνων κ είπα να κάνω αυτο το δώρο στον εαυτό μου!! Έκανα την έρευνα μου λοιπόν .. Είδα 2 πλαστικούς κ 2 δερματολόγος .. Οι δερματολόγοι χρησιμοποιούν τη μέθοδο smart lipo ... Οι πλαστικοι την κλασική με υποβοήθηση .. !!! Τελικα κατέληξα αν κ ακριβότερος .. Στον πιο έμπειρο ..που ειναι ενας απ τους κορυφαίους στην Αθήνα . Κ αυτο γιατί ηταν ο μόνος που μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κ μου μίλησε ανοιχτά χωρίς να προσπαθεί να μου χρυσώσει το χάπι . Συγκεκριμένα σκεφτόμουν την λιποανακυκλωση .. Δηλαδή λίπος απο τους γλουτούς να το βάλω στο στήθος !! Τότε μ ειπε οτι αρχικά ο μαστός ειναι ενα όργανο όπου μια στις ωχ το γυναίκες εμφανίζει καρκίνο κ αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται τα τελευταία 8 χρόνια .. Διάστημα στο οποίο δεν έχουν γινει μελέτες να αποδεικνύουν αν κατι τέτοιο συμβάλει στην εμφάνιση καρκίνου.. Ωστόσο μακροπρόθεσμα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν θα αποδειχθεί κατι τέτοιο γι αυτο κ δεν το συστήνει . Κ εκει σκέφτηκα μήπως προσπαθεί να μου "πουλήσει" σιλικόνη .. Αλλά μου ειπε πως εχω ενα παρα πολυ ωραίο στητο κ συμμετρικο στήθος κ δεν χρειάζομαι !!! Ειλικρινής ορθολογιστής κ έμπειρος .. Στο σημείο αυτο που η αγωνία μου εχει φτασει στο ζενίθ θα ήθελα αν καποια εχει προσωπική εμπειρία η γνωρίζει την περίοδο μετα την επέμβαση πως θα νιώθω σωματικά ! Επίσης αν εχει κανει καποια με τοπική αναισθησία κ μέθη καθώς αυτού του τύπου αναισθησία θα κάνω !!! Ευχαριστω πολυ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 17:21, 09-12-14:

Δεν έχω ανάλογη εμπειρία. Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει αμφιλεγόμενες απόψεις για τη λιποαναρρόφηση.
Σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς κι όλα να πάνε καλά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 18:10, 09-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Mariella27
Καλησπέρα και απο εμένα !!! Σε 2 μέρες θα κάνω λιποαναρρόφηση! Μπορω να πω πως ειμαι ενθουσιασμένη κ ανήσυχη ταυτόχρονα !!! Η ιστορία μου εχει ως εξής.. Ήμουν χρόνια αθλήτρια ..απο 3-15 έκανα προτάιλητισμο κ απο μικρη θυμάμαι να νιώθω όμορφα με το σώμα μου .. Μολις σταμάτησα όμως τα πρώτα ψωμακια έκαναν την εμφάνιση τους .. Μικρά μεν αρχικά .. Επίμονα δε!! Ως παιδι του αθλητισμού έλεγα θα τα λιωσω!!! Ελα που κ αν με εξαντλητική γυμναστική κ δίαιτα πριν 4 χρόνια έφτασα 55 κιλα (ύψος 1.70) αυτα εκει πάλι !! Πλέον ειμαι 62 κιλα 27 χρόνων κ είπα να κάνω αυτο το δώρο στον εαυτό μου!! Έκανα την έρευνα μου λοιπόν .. Είδα 2 πλαστικούς κ 2 δερματολόγος .. Οι δερματολόγοι χρησιμοποιούν τη μέθοδο smart lipo ... Οι πλαστικοι την κλασική με υποβοήθηση .. !!! Τελικα κατέληξα αν κ ακριβότερος .. Στον πιο έμπειρο ..που ειναι ενας απ τους κορυφαίους στην Αθήνα . Κ αυτο γιατί ηταν ο μόνος που μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κ μου μίλησε ανοιχτά χωρίς να προσπαθεί να μου χρυσώσει το χάπι . Συγκεκριμένα σκεφτόμουν την λιποανακυκλωση .. Δηλαδή λίπος απο τους γλουτούς να το βάλω στο στήθος !! Τότε μ ειπε οτι αρχικά ο μαστός ειναι ενα όργανο όπου μια στις ωχ το γυναίκες εμφανίζει καρκίνο κ αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται τα τελευταία 8 χρόνια .. Διάστημα στο οποίο δεν έχουν γινει μελέτες να αποδεικνύουν αν κατι τέτοιο συμβάλει στην εμφάνιση καρκίνου.. Ωστόσο μακροπρόθεσμα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν θα αποδειχθεί κατι τέτοιο γι αυτο κ δεν το συστήνει . Κ εκει σκέφτηκα μήπως προσπαθεί να μου "πουλήσει" σιλικόνη .. Αλλά μου ειπε πως εχω ενα παρα πολυ ωραίο στητο κ συμμετρικο στήθος κ δεν χρειάζομαι !!! Ειλικρινής ορθολογιστής κ έμπειρος .. Στο σημείο αυτο που η αγωνία μου εχει φτασει στο ζενίθ θα ήθελα αν καποια εχει προσωπική εμπειρία η γνωρίζει την περίοδο μετα την επέμβαση πως θα νιώθω σωματικά ! Επίσης αν εχει κανει καποια με τοπική αναισθησία κ μέθη καθώς αυτού του τύπου αναισθησία θα κάνω !!! Ευχαριστω πολυ!!!
Είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα κι έκανα λιποαναρρόφηση. Πράγματι είναι ένα δώρο που θα κάνεις στον εαυτό σου. Θα απαλλαγείς για πάντα από κάτι που σε βασάνιζε πάντα.
Εγώ πάντως έκανα laser lipolysis, αυτό που λένε λιποαναρρόφηση με laser. Μετά από πολύ ψάξιμο (ακόμα και με φίλες που είναι στην Αμερική και με βοήθησαν) αποφάσισα να κάνω Slim Lipo. Ξέρω ότι οι περισσότεροι εδώ χρησιμοποιούν Smart Lipo, αλλά αυτό, απ' ότι κατάλαβα, γίνεται γιατί το μηχάνημα Smart Lipo είναι πιο φτηνό. Διασταύρωσα ότι το θέμα είναι συχνοτήτων κι εντάσεων και γι' αυτό το Slim Lipo έχει καλύτερα αποτελέσματα. Πάντως, ακόμα και με laser, εξακολουθεί να είναι μια επέμβαση που πρέπει να την κάνει πλαστικός κι όχι δερματολόγος όπως λες.
Με τα αποτελέσματα είμαι σουπερ ευχαριστημένη. Το "αρνητικό" είναι ότι αγόρασα καινούργια ρούχα, που δεν σκεφτόμουν ποτέ ότι μπορώ να βάλω!
Όσο για την αναισθησία, είναι θέμα του πόσο μεγάλη είναι η λιποαναρρόφηση που θα κάνεις. Πάντως γενικά no problem.
Καλή επιτυχία κι αν θέλεις κάτι άλλο να με ρωτήσεις, μη διστάσεις!

Παράθεση

Mariella27

Νεοφερμένος

H Mariella27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Mariella27 έγραψε στις 20:36, 09-12-14:

Ειλικρινά σας ευχαριστω μέσα απ την καρδια μου ... Happyday!! Ετσι ειναι κ η δικη μου μέρα σήμερα!!! Σήμερα την έκανα κ ολα πήγαν σούπερ !!!! Ούτε πόνος ..ούτε τίποτα . Μπορω περπατάω .. Ανεβαίνω σκαλιά .. Σιγα σιγα !!! Τελικα η μέθη με έπιασε κ κοιμήθηκα αμέσως..ούτε ολική νάρκωση τέτοιο πράγμα!! Ίσως ειναι που κ οταν πίνω αλκοόλ νυσταζω. !!!η μέθοδος που χρησιμοποίησε ειναι η tumescent αφαιρέθηκαν 2 lλίτρα κ μπορω να πω οτι νιώθω πολυ ικανοποιημένη αν κ ειναι πολυ νωρις ακομα !!!

Παράθεση

Mariella27

Νεοφερμένος

H Mariella27 έγραψε στις 11:14, 10-12-14:

Να σ ρωτήσω μονο κατι σχετικά με τον κορσέ ;;; Εσένα σ ειπε ο γιατρός οτι πρέπει να σε πιέζει πολυ ;;; Εγω αυτός που πήρα ηταν ο μικρότερος που βρήκα νούμερο 42 ωστόσο πίστευα οτι θα χρειαστω πιο στενό.. Τωρα όμως που πρήστηκα το νιώθω πιο εφαρμοστο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 16-12-14 στις 00:30. Αιτία: Απομάκρυνση χωρίου που απευθυνόταν σε διεγραμμένο post
Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 21:16, 10-12-14:

Μου είχε πει ότι ο κορσές πρέπει να είναι σφικτός, αλλά να μην μου κόβει την κυκλοφορία και την αναπνοή.
Όσο πέρναγαν οι μέρες κι έφευγε το πρήξιμο, χαλάρωνε ο κορσές κι έπρεπε να τον σφίγγω παραπάνω, αλλιώς ήταν χαλαρός.
Πόσες μέρες σου είπε να τον κρατήσεις;

Παράθεση

Mariella27

Νεοφερμένος

H Mariella27 έγραψε στις 09:32, 11-12-14:

Για ενα μήνα !!! Επίσης μ ειπε πως αντί για κορσέ μπορω να παρω ενα καλσόν πάνω απο 140 den ! Κ τωρα τα φοράω κ τα 2!! Κ το καλσόν(180 den) κ τον κορσέ απο πάνω γιατί αλλιώς δεν νιώθω να με σφίγγει!!

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 20:33, 15-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Mariella27
Για ενα μήνα !!! Επίσης μ ειπε πως αντί για κορσέ μπορω να παρω ενα καλσόν πάνω απο 140 den ! Κ τωρα τα φοράω κ τα 2!! Κ το καλσόν(180 den) κ τον κορσέ απο πάνω γιατί αλλιώς δεν νιώθω να με σφίγγει!!
Εγώ, επειδή έκανα λέιζερ λιποαναρρόφηση, τον είχα τον κορσέ 10 μέρες.

Παράθεση

Ελσα_34

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ελσα_34
H Ελσα_34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ελσα_34 έγραψε στις 10:03, 20-04-15:

Καλημερα σας θα ηθελα να με βοηθησει καποια κοπελα που εχει κανει λιποαναρροφηση.Εκανα πριν 2,5 μηνες στα ψωμακια και μου μεινανε σημαδια στο δερμα κυματα.Δεν ξερω σε ποιον γιατρο να απευθυνθω για να γινει διορθωση φοβαμαι να μην καταστραφει τελειος το σωμα μου.Αν καποιος εχει κανει λιποαναρροφηση με επιτυχημενα αποτελεσματα θα χαρω αν μου στειλει στο email μου (oldstar2010@gmail.com) το ονομα του πλαστικου.Ευχαριστω πολυ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους