Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,185 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

O Firefox φορτώνει πολύ την CPU

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 21:40, 28-12-09:

Έχω παρατηρήσει που λέτε κάτι τις τελευταίες μέρες και θέλω μία μικρή βοήθεια... Έχω κάμποσο καιρό που χρησιμοποιώ για λειτουργικό μου το linux ubuntu 8.04. Στο δια ταύτα.. είχα παρατηρήσει ότι με το που ανοίγω τον firefox ο cpu μου μουγκρίζει σαν τρελός, τρέχει φουλ. Μετά απο κάποια τεστ που έκανα με ένα πρόγραμμα που δείχνει τις ταχύτητες του cpu παρατήρησα ότι όντως ισχύει. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποιον άλλον browser γιατί μόλις τώρα το σιγούρεψα και ήθελα να το ποστάρω για να πάρω απόψεις.. είναι δυνατόν ο firefox να αναγκάζει τον cpu να τρέχει σαν "μανιακός"? Α παρεπιπτόντως η ram είναι 83% άδεια!.. τέλος όταν καταλαγιάσω σε μία σελίδα κάποια ώρα(όπως τώρα καλή ώρα που γράφω το ποστ) ο cpu ηρεμεί, και μόλις τώρα είδα ότι όντως έχουν πέσει οι ταχύτητες του...

Καμία άποψη επι του θέματος?......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:58, 29-12-09:

Ο firefox είναι βαρύ πρόγραμμα, ειδικά σε συνδυασμό με κακογραμμένα extensions

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 00:41, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ο firefox είναι βαρύ πρόγραμμα, ειδικά σε συνδυασμό με κακογραμμένα extensions
Γνωρίζεις κανέναν καλό browser για linux?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:20, 31-12-09:

Chrome;

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 15:27, 31-12-09:

το βαλά... προβλήματα και αυτός.. ενώ δεν αργεί και δεν φορτώνει τον cpu αν κολλήσει δεν ξεκολάει με τπτ.. και kill να το κάνω μετά μου σπάει τα νεύρα.. είναι να μην αρχίσει να κολλάει..

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 16:30, 31-12-09:

Πολύ καλός, όμως εμφανίζει πρόβλημα με το e-steki.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:36, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Πολύ καλός, όμως εμφανίζει πρόβλημα με το e-steki.
http://www.e-steki.gr/project.php
Αρχική Δημοσίευση από Speedy
το βαλά... προβλήματα και αυτός.. ενώ δεν αργεί και δεν φορτώνει τον cpu αν κολλήσει δεν ξεκολάει με τπτ.. και kill να το κάνω μετά μου σπάει τα νεύρα.. είναι να μην αρχίσει να κολλάει..
Χμ! Λογικά τυχαίο είναι είτε πρόβλημα της σελίδας, αποκλείεται να έχει ΤΟΣΟ συχνά κολλήματα.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 17:00, 11-11-10:

Εμένα πάντως το firefox δεν μου φορτώνει το cpu...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:24, 11-11-10:

ειχα και εγω παρομοιο προβλημα με τον firefox γι' αυτο αλλαξα σε safari. Εκτος απο τον cpu η καταναλωση μνημης εφτανε τα 500,000Κ και παραπανω με 1-2 tabs ανοιχτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ας συζητήσουμε για τον firefox - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 459 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-08-15 στις 02:03.
    • Οpera ή Firefox; - Από gademis
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-11-10 στις 17:33.
    • Windows 7 και Firefox - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-10 στις 03:45.
    • πρόβλημα με fla ή swf κ firefox / IE - Από MonaXoS
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-06 στις 10:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους