Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,338 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:48, 29-12-09:

Δεν είναι από τα τόπικ που γίνονται για να πω εγώ κάτι , αλλά γιατί θέλω να ακούσω τους αγαπητούς συνφορουμίτες .

Προσωπικά , δεν κοίταξα το ρολόι μου ούτε μια φορά στην διάρκεια της ταινίας , οι ηθοποιοί ήτανε όλοι υπέροχοι , η lily cole πολύ εκφραστική , ο christopher plummer αυθεντικός , τα ειδικά εφέ , σκηνικά και κοστούμια άψογα . Υπήρχανε σκηνές κορύφωσης , καλή ροή που μοίραζε σωστά το υλικό της ταινίας , υπήρχε βεβαίως το καλό , το κακό και η λεπτή διαχωριστική γραμμή άναμεσά τους .

Τελικά , όμως τι έμεινε μετά το τέλος της ταινίας ; Αφού δεν ήτανε επιφανειακή ταινία χόλιγουντ , δεν δικαιούσαι να απαντήσεις τίποτα , πήγα για τα ποπ κορν .
Στεκοσινεφίλ , βοηθήστε με

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 03:50, 29-12-09:

εγω παλι ηθελα πολυ να το δω αλλα οσοι φιλοι μου το ειδαν μου ειπαν οτι δεν αξιζει γιατι ηταν λεει μια βλακεια.

τελικα αξιζει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 03:52, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
εγω παλι ηθελα πολυ να το δω αλλα οσοι φιλοι μου το ειδαν μου ειπαν οτι δεν αξιζει γιατι ηταν λεει μια βλακεια.

τελικα αξιζει?
κ εμενα τ ιδιο μ ειπανε....

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:46, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
Δεν είναι από τα τόπικ που γίνονται για να πω εγώ κάτι , αλλά γιατί θέλω να ακούσω τους αγαπητούς συνφορουμίτες .

Προσωπικά , δεν κοίταξα το ρολόι μου ούτε μια φορά στην διάρκεια της ταινίας , οι ηθοποιοί ήτανε όλοι υπέροχοι , η lily cole πολύ εκφραστική , ο christopher plummer αυθεντικός , τα ειδικά εφέ , σκηνικά και κοστούμια άψογα . Υπήρχανε σκηνές κορύφωσης , καλή ροή που μοίραζε σωστά το υλικό της ταινίας , υπήρχε βεβαίως το καλό , το κακό και η λεπτή διαχωριστική γραμμή άναμεσά τους .

Τελικά , όμως τι έμεινε μετά το τέλος της ταινίας ; Αφού δεν ήτανε επιφανειακή ταινία χόλιγουντ , δεν δικαιούσαι να απαντήσεις τίποτα , πήγα για τα ποπ κορν .
Στεκοσινεφίλ , βοηθήστε με
Συμπαθητική ήταν, αλλά μόνο αν σου αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες πιστεύω μπορείς να εκφέρεις μια πιο εμπεριστατωμένη γνώμη- κι εμένα δεν μου αρέσουν.

Γενικά πάντως δε μπορώ να πω πως βαρέθηκα, μου άρεσαν πολύ οι εναλλαγές των ηθοποιών στο ρόλο του Heath Ledger (τόσο που δεν κατάλαβα πως επρόκειτο για κάτι που αποφασίστηκε ως λύση ανάγκης εξαιτίας του ξαφνικού του θανάτου, αλλά είχα την αίσθηση πως αυτό ήταν κανονικά μέσα στο σενάριο!), η Lily Cole ήταν πανέμορφη και πολύ πολύ καλή στο ρόλο της και τα σκηνικά και τα εφέ ήταν, όπως είπες, πράγματι άψογα.
Ήταν όμως αυτό που έβλεπες. Δε μου άφησε κάτι.. Τι να σου μείνει άλλωστε από μια ταινία φαντασίας, εκτός από αυτό που σε κάνει να νιώθεις τη στιγμή που τη βλέπεις;..

Οι φίλοι μου πάντως που πήγαμε μαζί να τη δούμε, τη λάτρεψαν. Είναι τελείως υποκειμενικό, και έχει να κάνει κυρίως με το αν σου αρέσουν γενικότερα οι ταινίες αυτού του είδους.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Doctor Who - Από Xaris SSSS
      Το θέμα έχει λάβει 76 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-10-14 στις 11:37.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους