Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,843 μέλη και 2,411,086 μηνύματα σε 75,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 401 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μουσικά video στο e-steki!

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:58, 29-12-09:

Πρόσφατα επικοινώνησε μαζί μας η ΑΕΠΙ, ζητώντας είτε να πληρώνουμε την μηναία συνδρομή είτε να "κατεβάσουμε" την μουσική που υπάρχει σε ορισμένα θέματα μέσω των youtube videos που δημοσιεύουν πολλά μέλη.

Προσπάθησαμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους και να συζητήσουμε το θέμα, αλλά οι όροι ήταν ελαφρώς εκτός τόπου και χρόνου. Παραδείγματος χάριν, έπρεπε σε κάθε σελίδα του e-steki να εμφανίζεται το λογότυπο τους, να τους παρέχουμε σε τακτά χρονικά διαστήματα λεπτομερή στατιστικά για τα βίντεο που ακούν οι επισκέπτες, με απλά λόγια μου έστειλαν ένα φαιδρό έγγραφο που ήθελαν να το ονομάζουν συμβόλαιο και δεν είχε καμία απολύτως σχέση με την περίπτωση μας.

Δυστυχώς δεν είμαστε διατεθειμένοι να διαπραγματευτούμε τους όρους τους όποτε από σήμερα στην κατηγορία Μουσική δεν θα είναι εφικτή η ενσωμάτωση YouTube videos.

Υ.γ.: Για όσους δεν γνωρίζουν η ΑΕΠΙ είναι:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΕΠΙ
Η Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Πνευματικής Ιδιοκτησίας (ΑΕΠΙ) ιδρύθηκε το 1930, σε μια εποχή που ο όρος «πνευματικό δικαίωμα»και η έννοια της προστασίας των πνευματικών δημιουργών ήταν στη χώρα μας πρωτόγνωρα. Μετά από επτά και πλέον δεκαετίες συνεχούς λειτουργίας και αγώνων για την προστασία των πνευματικών δικαιωμάτων των δημιουργών μουσικών έργων, η ΑΕΠΙ εκπροσωπεί περισσότερους από 10.000 Έλληνες καθώς και 2.000.000 και πλέον ξένους πνευματικούς δημιουργούς που της εμπιστεύτηκαν το έργο τους και τη διαχείρισή του. Σήμερα στην ΑΕΠΙ AE απασχολούνται 127 εργαζόμενοι, εκ των οποίων 114 στα κεντρικά της γραφεία στο Μαρούσι και 13 στα περιφερειακά της γραφεία. Επίσης, στον οργανισμό μας απασχολούνται 75 άτομα ως τοπικοί αντιπρόσωποι ανά την Ελλάδα αλλά και αρκετοί εποχιακοί συνεργάτες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 17:01, 29-12-09:

δηλαδή θα υπάρχει το τραγούδι απλά ως λινκ ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:02, 29-12-09:

Yeap! Sorry ξέχασα να κλειδώσω το θέμα
-----edit-----
Τελικά το μετάνιωσα!
Απλά να είμαστε κόσμιοι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 29-12-09 στις 17:21. Αιτία: merge
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:28, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
-----edit-----
Τελικά το μετάνιωσα!
Απλά να είμαστε κόσμιοι
Και πολύ καλά έκανες!

Αφού τα παιδιά της μΑχλΕΠΙ μας διαβάζουν, να ξέρουν τουλάχιστον τι γνώμη έχουμε γι' αυτούς.
Επειδή όμως η κοσμιότητα με έχει εγκαταλείψει αυτή τη στιγμή, θα επιστρέψω
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 17:51, 29-12-09:

Προσπαθώ να καταλάβω πώς υπάρχει διαφορά μεταξύ του embedding και του linking.
Ανέβασε το "συμβόλαιο" αν δεν εχει σχετικό όρο μέσα που να το απαγορεύει, είμαι περίεργος.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 18:07, 29-12-09:

Ερωτηση κρισεως που θα με δυσαρεστησει αν μου απαντησετε θετικα..
Απαγορευονται και βιντεος απο TED η ισχυει μονο για Tube?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 18:07, 29-12-09:

Όχι καλή μου! Το TED ανέβασε τα video του δωρεάν για το κοινό!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 18:17, 29-12-09:

οουυυυφφφφ! και παρ ολιγον να στεναχωρηθω τα μαλα!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 911 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε: στις 18:21, 29-12-09:

Δε λέω τίποτα άλλο
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 20:24, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
Good question!
Γιατί αν παίζει η φάση link, δεν έχασε κι η Βενετιά βελόνι!
Just one click away και το βρήκαμε.
Και αφήστε τους στην ξινίλα τους, μέρες πούναι...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 20:33, 29-12-09:

Ποιος θα φανταζοταν γενικα οτι θεματα οπως το "track of the day" θα κατεληγαν ετσι οπως ξεκινησαν!! Απλα παραθετοντας το λινκ! Μηπως τοσο καιρο παραβιαζαμε και τον νομο δλδ και πρεπει να μας χωσουν ολους μες στη φυλακη;;;!!! :veryveryverymad:
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 20:47, 29-12-09:

...Κάπως έτσι άλλαξε το kithara.gr σε kithara.vu διότι και η παράθεση των στίχων παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα....

Εάν τυχών ταυτίζονται οι σκέψεις σας με κάποιο άσμα, αν σας άφησε ο φίλος σας και σιγομουρμουρίζετε κάποιο καψουροτράγουδο, μάλλον θα έπρεπε να πληρώνετε συνδρομή στην ΑΕΠΙ....
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 20:51, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εάν τυχών ταυτίζονται οι σκέψεις σας με κάποιο άσμα, αν σας άφησε ο φίλος σας και σιγομουρμουρίζετε κάποιο καψουροτράγουδο, μάλλον θα έπρεπε να πληρώνετε συνδρομή στην ΑΕΠΙ....
:vredenpannaga:

υγ απο δω και περα δεν θα χροισιμοποιω ουτε εμοτικονς!! Φοβαμαι!!!!
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε: στις 21:01, 29-12-09:

Και΄λεγα, τι κάνω λάθος,
τι κάνω λάθος,
τι κάνω λάθος...

Δεν πειράζει, λινκ
και νέα καρτέλα..

..Άλλωστε δεν μπορεί
κάπου θα μας χρειαστεί!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 21:36, 29-12-09:

Σιγά μη κλάψω, σιγά μη φοβηθώ.

πς: ούπθ άη ντιντ ιτ εγκέν...

...εντ εγκέν.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 21:40, 29-12-09:

(...) αν σας άφησε ο φίλος σας και σιγομουρμουρίζετε κάποιο καψουροτράγουδο, μάλλον θα έπρεπε να πληρώνετε συνδρομή στην ΑΕΠΙ....
Φέρτε μου να πιω το ακριβότερο πιοτό εγώ πληρώνω τα μάτια π' αγαπώ!
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 21:45, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Ποιος θα φανταζοταν γενικα οτι θεματα οπως το "track of the day" θα κατεληγαν ετσι οπως ξεκινησαν!!

όλα στην ζωή είναι ένας κύκλος φίλε μου , απλά μερικοί χάνονται προσπαθώντας να πάρουνε τις διαστάσεις του και να τον χωρέσουνε σε ένα τετράγωνο

π.σ.1 η περατεία σκοτώνει τους ναυτικούς

π.σ.2 το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά τα τσιγάρα

π.σ.3 δεν υπάρχει ευτυχία αν μερικά πράγματα δεν τα γράφεις στα 3 (σου)

καλό πάσχα .
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 22:32, 29-12-09:

Δηλαδή πρέπει να έχει κάποιος άδεια για να δει κάτι στο ίντερνετ; χεχε

Και εγώ που θα ανεβάζω τα αγαπημένα μου τραγούδια, στο φέισμπουκ;

Η πειρατεία σκοτώνει και τις πολυεθνικές εκτός από τους ναυτικούς
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 23:06, 29-12-09:

ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι ο βλάκας της παρέας και όλοι έχετε καταλάβει ποιό είναι το "πρόβλημα"?

Είναι δλδ το youtube παράνομο? Είναι το να παίρνειw την εικόνα που δίνει το youtube και να την παρουσιάζεις αλλού [οπού είναι εμφανές το λογότυπο του youtube] ?!?
Γιατί το TED που αναφέρατε πιο πάνω διαφέρει?
Που μπλέκεται αυτή η αρχή? Δλδ το youtube πληρώνει σε αυτήν την ΑΕΠΙ [πρώτη φορά την ακουσα μόλις τώρα ] για να ανεβάζει τη μουσική?

Τι χάνω ρε παιδιά βοηθήστε λίγο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:07, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Προσπαθώ να καταλάβω πώς υπάρχει διαφορά μεταξύ του embedding και του linking.
Ανέβασε το "συμβόλαιο" αν δεν εχει σχετικό όρο μέσα που να το απαγορεύει, είμαι περίεργος.
Το πρόβλημα τους είναι ότι η αναπαραγωγή γίνεται από το site, δλδ οι χρήστες πατούν play και κάθονται στο site μας. Στο συμβόλαιο δεν αναγράφει κάτι τέτοιο ... ο υπάλληλος στο τηλέφωνο με ενημέρωσε τι τους ενοχλεί.

Όχι καλή μου! Το TED ανέβασε τα video του δωρεάν για το κοινό!
Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ερωτηση κρισεως που θα με δυσαρεστησει αν μου απαντησετε θετικα..
Απαγορευονται και βιντεος απο TED η ισχυει μονο για Tube?
Άμα στο TED πάει ο Σάκης και αρχίσει να τραγουδάει και ο video αυτό μπει στο e-steki, τότε θα έχω πρόβλημα.

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
Ναι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μουσικά Σχολεία - Από nektaria
      Το θέμα έχει λάβει 50 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-01-14 στις 01:16.
    • Μουσικά όργανα και γείτονες - Από GhastaL
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-10-12 στις 21:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους