Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πέντε σημαντικές προτεραιότητες ζωής

LAZARUS (ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LAZARUS
Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 00:34, 13-01-10:

Ας υποθέσουμε ότι κάποιος σας ζητούσε να προγραμματίσετε σε βάθος 50,60, κ.λ.π χρόνων, τη ζωή σας. Ποιές είναι οι πέντε σημαντικότερες προτεραιότητες που θα εγγράφατε στο «σκληρό» σας δίσκο και θα επιδιώξετε να τις πραγματοποιήσετε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 01:04, 13-01-10:

να διατηρησω τις καλες μου φιλιες και οσες καινουριες κανω να ειναι ποιοτικες
να βρω καποιον που να μ αγαπαει και να τον αγαπαω
να βρω μια δουλεια την οποια δε θα εχω σα βαρος και με την οποια να μπορων να ζω αξιοπρεπως, εχοντας χρηματα και για ταξιδια
να μαθω καλυτερα τους ανθρωπους και τον κοσμο γυρω μου, και ετσι
να βρω νεους τροπους εκφρασης του εαυτου μου, να εξελιχθω γενικα σαν ατομο και σα σκεψη, επηρεαζοντας θετικα τον κοσμο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:44, 13-01-10:

1) Να κάνω παιδί/ά.
2) Να αγοράσω κάποιο δικό μου σπίτι.
3) Να ανοίξω μια δική μου δουλειά.
4) Να κάνω μακροχρόνιες φιλίες.
5) Να κάνω ταξίδια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:51, 13-01-10:

1. Να δημιουργήσω την οικογένεια που ονειρεύομαι...
2. Να διατηρήσω τις φιλίες που πιστεύω ότι είναι δυνατές...
3. Να εξελιχθώ στην δουλειά μου (εννοώντας να γίνω καλύτερη)
4. Να κάνω όσα περισσότερα ταξίδια μπορώ...
5. Να αγοράσω ένα σπίτι....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:01, 13-01-10:

Τα ίδια με μένα είπες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:17, 13-01-10:

Όντως

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 01:21, 15-01-10:

Εγώ, που είμαι πενηντάρης, ειλικρινά βασανίζομαι να βρω άλλους πέντε στόχους ζωής.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 02:09, 15-01-10:

1. Να ζήσω τα νιάτα μου όσο μπορώ - να καθυστερήσω προσωπικές δεσμεύσεις όσο μπορώ γι αυτό το σκοπό, χωρίς να τις απορρίπτω κάπου βαθιά στο μέλλον...πολύ βαθιά. (Γιατί όχι, ίσως αυτό να με βοηθήσει και στην σωστή επιλογή του άλλου μου μισού)

2. Να ανέβω ως την κορυφή επαγγελματικά (επιτυχημένος και ακαδημαικά), να αποκτήσω ισχύ, έλεγχο, χρήμα, εξουσία.

3. Να μεταναστεύσω στο εξωτερικό ή έστω να ταξιδέψω και να δω τον πλανήτη.

4. Να ενισχύσω το προφίλ μου και τη στάση ζωής μου, ώστε να γίνω ακόμα πιό ισχυρός και σαν προσωπικότητα.

5. Να διατηρούμαι σε αποδεκτά επίπεδα υγείας και ψυχικής ηρεμίας, όσο πιό ευτυχισμένος μπορώ.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 03:13, 15-01-10:

Να παραγείλω μέσω internet από Γερμανία, το DVB-T digital tv tuner για το νέο μου navigon (8410) διότι αν περιμένω να το φέρει το "πλαίσιο", μάλλον θα έχει ήδη κυκλοφορήσει το νέο της σειράς 8χχχ !

Να πάω το κουνέλι μου στο pet shop, θέλει να διαλέξει μεγαλύτερο και καλύτερο σπίτι !

Να αλλάξω τη γυναίκα μου με μία νεώτερης τεχνολογίας, για να παραμείνω "μέσα στα πράγματα" !

Να ελέγξω την πίεση στα ελαστικά του αυτοκινήτου, έχω την υποψία ότι το εμπρός δεξί έχασε 0,5 psi, και με τις.... πιέσεις πρέπει να είμαστε πάντα πολύ προσεκτικοί !

Να πάρω την απόφαση επιτέλους, να αποκτήσω ένα...mac !

Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanosf
Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O thanosf έγραψε στις 12:40, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από LAZARUS
Ας υποθέσουμε ότι κάποιος σας ζητούσε να προγραμματίσετε σε βάθος 50,60, κ.λ.π χρόνων, τη ζωή σας. Ποιές είναι οι πέντε σημαντικότερες προτεραιότητες που θα εγγράφατε στο «σκληρό» σας δίσκο και θα επιδιώξετε να τις πραγματοποιήσετε;
Αν μου το ζητούσε αυτό κάποιος θα του έλεγα "ευχαριστώ πολύ, δεν θα πάρω"...

Το πιό ωραίο στη ζωή ειναι το απρογραμμάτιστο....

Ακόμα και η επιτυχία αν είναι προγραμματισμένη είναι άγευστη....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

helga

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη helga
H helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H helga έγραψε στις 13:06, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanosf

Συμφωνώ απόλυτα!
Το μόνο που θέλω είναι υγεία και την οικογένεια μου κοντά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη helga : 04-02-10 στις 13:16.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:08, 04-02-10:

Αν και συμφωνώ μαζί σου, θα πω όμως οτι για να έρθει η επιτυχία - έστω η απρογραμμάτιστη - πρέπει να έχεις ήδη κάνει κάποιο πρόγραμμα για το πώς θα φτάσεις σε αυτήν, αλλιώς δε θα έρθει ούτε κι η απρογραμμάτιστη. Εξάλλου ο προγραμματισμός για κάτι δεν συνεπάγεται οτι οπωσδήποτε θα πετύχει. Οπότε αν πετύχει, πάλι "ξαφνικό" θα είναι.

Παράδειγμα: Αν παίζεις τζόκερ συνεχώς - οπότε "προγραμματίζεις" να κερδίσεις κάποια στιγμή, όταν κερδίσεις δε θα χαρείς; Θα πεις, έλα μωρέ σιγά το πράγμα, εγώ το περίμενα και δε με ενθουσιάζει;

Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O thanosf έγραψε στις 14:03, 04-02-10:

Η δύναμη δεν χρειάζεται στο να προγραμματίζεις.... Αυτό είναι τόσο εύκολο, όσο και απαραίτητο καθώς "αν δεν βλέπεις εκεί που θέλεις να πας, πας εκεί που βλέπεις"...
Η δύναμη χρειάζεται στο να αντιδράς, να προσαρμόζεσαι και να προχωράς στα απρόσμενα γεγονότα... Αυτά που όχι μόνο δεν έχεις προγραμματίσει αλλά ούτε καν έχεις φανταστεί....
Αυτή είναι η μαγεία της ζωής.... Αυτή είναι η ίδια η ζωή!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:10, 04-02-10:

Βασικά δεν ξέρω πώς κόλλησες τη δύναμη σε κάτι από αυτά που είπα, αλλά θα σου πω τις σκέψεις μου. Υπάρχουν κάποια πράγματα στη ζωή που τα κάνεις κατόπιν προγράμματος κι άλλα που δεν τα προγραμματίζεις και σου έρχονται απρόσμενα. Τα δύο άκρα είναι ξενέρωτα, ας πούμε να προγραμματίζεις τα πάντα (ποιον θα ερωτευτώ; ποιον θα κάνω φίλο; ποιον θα γνωρίσω σήμερα; να τον φιλήσω; κλπ κλπ) αλλά και να μην προγραμματίζεις τίποτα (δε θα σπουδάσω τίποτα και απλά όταν τύχει θα βρω μια δουλειά, θα πάω στην Πάρο χωρίς να κλείσω κι αν βρω δωμάτιο να μείνω θα μείνω, θα πάω στις 9 να περιμένω τη Νάντια κι αν έρθει ήρθε κλπ κλπ). Κατάλαβες τι λέω;

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 14:38, 04-02-10:

όλοι ζητάμε υγεία ή το έχουμε ως δεδομένο...
από τις απαντήσεις όλων των προηγούμενων προκύπτει ότι - και είναι και το μόνο που υποστηρίζω -
"να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε!!!!!"
καθώς περνάνε τα χρόνια οι προτεραιότητες της ζωής αλλάζουν ανάλογα με τις συνθήκες, τις ανάγκες, την ίδια τη ζωή, άλλωστε τα δεδομένα αλλάζουν......

παιδιά όταν είμασταν λέγαμε όλοι να είμαι με τις φίλες μου ή τους φίλους μου....
φίλοι ήρθαν φύγαν μείναν
ήρθαν νέοι φίλοι
τους πληγώσαμε μας πληγώσαν...... κι όμως τους θέλουμε για μια ζωή
όλα κάνουν τον κύκλο τους στη ζωή.....

η ζωή άλλωστε δεν είναι τι προγραμματίζεις αλλά τι σου έρχεται.......
έτσι και οι προτεραιότητες.......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

O thanosf έγραψε στις 18:21, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Βασικά δεν ξέρω πώς κόλλησες τη δύναμη σε κάτι από αυτά που είπα, αλλά θα σου πω τις σκέψεις μου. Υπάρχουν κάποια πράγματα στη ζωή που τα κάνεις κατόπιν προγράμματος κι άλλα που δεν τα προγραμματίζεις και σου έρχονται απρόσμενα. Τα δύο άκρα είναι ξενέρωτα, ας πούμε να προγραμματίζεις τα πάντα (ποιον θα ερωτευτώ; ποιον θα κάνω φίλο; ποιον θα γνωρίσω σήμερα; να τον φιλήσω; κλπ κλπ) αλλά και να μην προγραμματίζεις τίποτα (δε θα σπουδάσω τίποτα και απλά όταν τύχει θα βρω μια δουλειά, θα πάω στην Πάρο χωρίς να κλείσω κι αν βρω δωμάτιο να μείνω θα μείνω, θα πάω στις 9 να περιμένω τη Νάντια κι αν έρθει ήρθε κλπ κλπ). Κατάλαβες τι λέω;

Και βέβαια κατάλαβα τι εννοείς όχι μόνο από αυτό αλλά από το προηγούμενο μήνυμα σου....
Και είχα και κάθε δικαίωμα να προχωρήσω την κουβέντα ένα βήμα παραπέρα και να μιλήσω για την δύναμη που λές... Ήταν ανάγκη να πιαστώ από κάτι που είπες?

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:36, 04-02-10:

1.Υγεία
2.Αγάπη
3.Ευτυχία
4.Οικονομική άνεση
5.Ταξίδια

Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 20:13, 04-02-10:

1. Υγεία πάνω απ' όλα.
2. Μία ευτυχισμένη οικογένεια.
3. Να διευρύνω τους πνευματικούς μου ορίζοντες στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα.
4. Επιτυχία σε όλους τους τομείς.
5. Να γνωρίσω ό,τι υπάρχει.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:25, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από chronis_25
1. Υγεία πάνω απ' όλα.
2. Μία ευτυχισμένη οικογένεια.
3. Να διευρύνω τους πνευματικούς μου ορίζοντες στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα.
4. Επιτυχία σε όλους τους τομείς.
5. Να γνωρίσω ό,τι υπάρχει.
1.υγεία και πάνω από όλα χολέρα στους εχθρούς μου
2.Μια ευτυχισμένη οικογένεια , τόσο ευτυχισμένη που θα έχει ξεχάσει ότι υπάρχω
3.Να διευρύνω το άπειρο να φτάσει τους σαρκικούς μου ορίζοντες
4.επιτυχία σε όλους τους , μα σαν την δικιά μου κανείς
Να υπάρχει ότι νομίζω πως γνωρίζω

αυτοί κάποτε ήτανε οι στόχοι μου - τώρα δεν έχω , παραμόνο να μην χρειάζονται στόχοι - κάθε βράδυ προσεύχομαι , να αγωνίζομαι για κάτι που ήδη ακουμπώ και δεν είναι μια μακρινή οπτασία

μα αφού το επαναλαμβάνω κάθε βράδυ , κατέντησε στόχος και αυτό

σνιφ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 01:37, 06-02-10:

Προγραμματίσετε ?

Προγραμματίσετε ?

Και σε βάθος 50 , 60 χρόνων ?

Και το σύμπαν μειδίασε ειρωνικά …
Καλέ μου , λυπάμαι δεν έχω σκληρό δίσκο , τον έκαψα εδώ και πολύ καιρό , μαζί με όλες τις .."προτεραιότητες"!

Εγώ, που είμαι πενηντάρης, ειλικρινά βασανίζομαι να βρω άλλους πέντε στόχους ζωής.
Λάζαρε δεύρο έξω …
50 έτη είναι αστείο ποσόν μπροστά στην αιωνιότητα , κι επειδή πριν σου είπα ψέμματα , θα σου πω
τώρα την πλήρη αλήθεια ....

Έχω μια προτεραιότητα την ίδια σου προτείνω να βάλεις κι εσύ στον "σκληρό " σου ....
... δες την υπογραφή μου , αλλά επειδή εντωμεταξύ μπορεί να την αλλάξω , δες και τούτο

".... Κι ότι μου δωθεί είναι δώρο ... "

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:04, 06-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
...κάθε βράδυ προσεύχομαι , να αγωνίζομαι για κάτι που ήδη ακουμπώ και δεν είναι μια μακρινή οπτασία

...
σνιφ
.... Ωπ...σε τσάκωσα! Σε ποιον προσεύχεσαι, ω ρε αιρετικέ; Κι άσε τις κλάψες! Όλα σου τα δίνει, μα εσύ χαζεύεις αλλού...

Πρώτο (προγραμματισμένο) όραμα: Να εξιστορήσω στο εγγόνι μου, όλα τα λάθη που με σημάδεψαν...στη συνείδηση.
Δεύτερο (προγραμματισμένο) όραμα: Να μη μεριμνώ για την "αύριον", μιάς και αρκετά κακή, η "σήμερον".
Τρίτο : Να γνωρίσω και τον τελευταίο που με εχθρεύεται, μπας και τον αγαπήσω.

[/QUOTE]
Αρχική Δημοσίευση από Μελιώ
...

Και το σύμπαν μειδίασε ειρωνικά …
Λάζαρε δεύρο έξω …
50 έτη είναι αστείο ποσόν μπροστά στην αιωνιότητα ...

".... Κι ότι μου δωθεί είναι δώρο ... "

Κι ένα τέτοιο "δώρο" για όλους μας, είσαι συ, Μελένια μου!

Τέταρτο: Να μην αντιπαθήσω άνθρωπο, ούτε και μέχρι τη τελευταία στιγμή του βιου μου και
Πέμπτο: Να μην κάνω, όσους αγαπώ, να με πιστέψουν!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:05, 06-02-10:

Πιστεύω ότι είναι αδύνατο να προγραμματίζουμε μακροπρόθεσμους «στόχους» ζώντας μέσα σε μια μεταβαλλόμενη καθημερινότητα. Το μόνο εφικτό, είναι να κάνουμε όνειρα και να θέτουμε μικρές και στέρεες βάσεις. Επίσης, τα βήματα «πορείας» να είναι αργά και σταθερά...και φυσικά, πάνω από όλα, να έχουμε την υγεία μας...για να μπορέσουμε να σκεφτόμαστε άρα, να υπάρχουμε...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:45, 06-02-10:

Καμια προτεραιοτητα, κανενας στοχος σπουδαιος. Ειναι ολοι κοντινοί, για σήμερα και για αύριο.
Θελω μονο..
να κοιμαμαι και να ξυπναω ησυχη και χαμογελαστη..

ν' αναπνεω και να ζω την καθε στιγμη..

ν' αγαπαω και να αγαπιεμαι...

κι ολα τα αλλα..

Θα ηθελα πολυ..
....σα φυσικη ροη αν κι εφοσον τα φερει ετσι η ζωη μου, να κανω πολλα παιδια, απορροια της αληθινης αγαπης.
Αν οι συνθηκες δεν ειναι ευνοικες, δεν πειραζει, δε με πιεζω.. αφηνω το χρονο να κυλα σα νερο και να με πηγαινει εκει που μου αρεσει..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 06-02-10 στις 14:03.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:06, 06-02-10:

1. Αμφιδρομος ερωτας
2. Αμφιδρομος ερωτας
3. Αμφιδρομος ερωτας
4. Αμφιδρομος ερωτας
5. Αμφιδρομος ερωτας

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:47, 06-02-10:

1. Να έχω την υγεία μου και να βρεθει το ελιξίριο της ζωης για να το δωσω στα προσωπα που δεν θελω να χασω...

2. Να αποκτήσω τόσα χρήματα όσα χρειαζομαι για να ταξιδέψω στον κόσμο.

3. Να ζήσω σε άλλη χώρα.

4. Να ερωτευτώ και να με ερωτευτούν.

5. Και το σημαντικότερο.....Να μην σταματησω να ονειρεύομαι!

(Και δεν θεωρώ αυτα προγραμματισμο αλλά εναν απλο συλλογισμο)

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 17:09, 06-02-10:

1ον- να είμαι υγιής, ωστέ να έχω πρόσβαση σε κάθε είδους δραστηριότητα
2ον- να έχω πάντα δουλειά, ωστέ να είμαι ψυχοσωματικά ανεξάρτητος
3ον- να έχω μια υγιής επικοινωνία με τον οικογενειακό και κοινωνικό κύκλο
4ον- να μπορώ να προσαρμόζομαι εύκολα σε καινούριες συνθήκες
5ον- να βασίζομαι σε μία προσιτή λογική του κόσμου αυτού

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:25, 06-02-10:

Σε 50 χρόνια δεν θα ζω σίγουρα. Πολύ αμφιβάλλω αν θα ζω και σε 5 από τώρα και πολλά λέω αν συνεχιστεί αυτό το χάλι. Ούτε προγραμματίζω. Προτεραιότητες έχω δυο μόνο. Την προσωπική μου ζωή με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό και να κάνω μια δική μου δουλειά. Αυτά τα δυο είναι γραμμένα στο σκληρό μου δίσκο εδώ και πάρα πολλά χρόνια όχι ως σχέδια, ούτε ως φαντασιώσεις/ονειροπολήσεις αλλά ως τα 2 μόνα υποσυνείδητα θέλω που απλά το ανακάλυψα τα τελευταία χρόνια. Τίποτε άλλο δεν με ενδιαφέρει ουσιαστικά. Αλλιώς αλητεία, φτύσιμο των πάντων και ψόφος. Κουράστηκα να εκβιάζομαι, τελευταία εκβιάζω συστηματικά το πεπρωμένο και την έχω καταβρεί. Bye.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 06-02-10 στις 18:45. Αιτία: και κύρια και μόνα δεν στέκει
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:53, 06-02-10:

Ψυχική γαλήνη
Σωματική ευεξία
Να μη σκεφτώ ούτε για ένα λεπτό πως υπάρχει κάτι πιο σημαντικό από την οικογένεια και τους φίλους μου
Να δίνω λίγη περισσότερη σημασία στο "θέλω", παρα στο "πρέπει"
Να μην ξεχάσω να είμαι άνθρωπος.

Παράθεση

mikriprigipissa (Αγάπη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mikriprigipissa
H Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H mikriprigipissa On ne voit bien qu' avec le coeur... έγραψε στις 14:41, 07-02-10:

1) Να παραμείνω πάντα παιδί.
2) Να χτίσω γερές βέσεις για μια υγειή οικογενεία.
3) Να μην πληγώσω ποτέ τους γύρω μου (οικογένεια, φίλους, ανθρώπους)
4) Να θυμίζω στον εαυτό μου τον λόγο της ύπαρξης μου σε αυτόν τον κόσμο
5) Να βλέπω τα πάντα με την καρδιά. Η ουσία είναι αόρατη για τα μάτια...
"Όλα αυτά θα ήθελα να γίνουν στη ζωή μου...Το θέμα είναι: Πότε θα ζήσω την δική μου ζωή;;;"

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:45, 07-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από mikriprigipissa
1) Να παραμείνω πάντα παιδί.
2) Να χτίσω γερές βέσεις για μια υγειή οικογενεία.
3) Να μην πληγώσω ποτέ τους γύρω μου (οικογένεια, φίλους, ανθρώπους)
4) Να θυμίζω στον εαυτό μου τον λόγο της ύπαρξης μου σε αυτόν τον κόσμο
5) Να βλέπω τα πάντα με την καρδιά. Η ουσία είναι αόρατη για τα μάτια...
"Όλα αυτά θα ήθελα να γίνουν στη ζωή μου...Το θέμα είναι: Πότε θα ζήσω την δική μου ζωή;;;"
Η ζωή είναι αυτή που "γράφεται" την ώρα που εσύ ψάχνεις να την βρείς.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O LAZARUS έγραψε στις 11:28, 25-02-10:

1.Διαχείριση των οικονομικών με έμφαση στη σκέψη ότι η σύνταξη δεν θα φτάνει για μια ανεκτή ποιότητα ζωής.
2.Συγκράτηση του θυμού μου στις καθημερινές προσβολές της προσωπικότητάς μου.
3.Περισσότερο χρόνο στους οικείους και στους φίλους, χωρίς να προσδοκώ αμοιβαιότητα.
4.Περισσότερη άσκηση του σώματος, με περπάτημα και κολύμπι.
5.Μεγαλύτερη προσοχή στη διατροφή μου.

Παράθεση

annakaloge

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annakaloge
H annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H annakaloge Hello!!! έγραψε στις 17:41, 26-02-10:

Είσαι ευτυχισμένος άνθρωπος!!))
Να σαι πάντα

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 17:51, 26-02-10:

1) Πετυχημένη καριέρα
2) Οικονομική ανεξαρτησία
3) Πετυχημένη οικογένεια

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O LAZARUS έγραψε στις 20:47, 26-02-10:

Είσαι ευτυχισμένος άνθρωπος!!))
Να σαι πάντα
Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, μέσα από την καρδιά μου και σου εύχομαι ό, τι καλύτερο!!!

Παράθεση

GanGeD (P.)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GanGeD
Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O GanGeD έγραψε στις 14:09, 19-04-10:

1.Εχω σημαια την οικογενεια και οχι την πατριδα,αρα η οικογενεια μου να ειναι παντα υγειης(ηθικα,σωματικα)
2.Ως την τελευταια ανασα της ζως μου,να καλλιεργηθω πνευματικα..
3.Αμφιδρομη Αγαπη(φιλοι,με την κοπελα μου)..
4.Ας σταματησει η εμπορευματοποιηση και ας ασχοληθουμε με την ποιοτητα...
5.Σπιτι σε ενα παραλιακο μερος..

Παράθεση

zourlita (εφη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zourlita
H εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H zourlita έγραψε στις 16:48, 19-04-10:

σωστος φιλε μου!!! Μπραβο.. πολυ εξυπνο αυτο.. Δηλαδη οντως.. τι αξια θα χε ξεραμε οτι , ναι , αυριο που θα ξυπνησεις θα γινουν τα χ,ψ,ω πραγματα... Σημασια εχει να γινονται ολα απρογραμματιστα, τυχαια και αυθορμητα.!

Παράθεση

volt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη volt
Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O volt 13/9/2005 - 23/3/2010 έγραψε στις 17:03, 19-04-10:

Λίγο πολύ όλοι έχουμε τις ίδιες προτεραιότητες, προσωπικά ελπίζω όλοι σας να πετύχετε όσους στόχους βάζετε και να έχετε κάθε ευτυχία αλλά ας μην ξεχνάμε πράγματα που έχουμε πετύχει ή είχαμε και για τον χ ψ λόγο τώρα δεν έχουμε για να μπορέσουμε να τα εκτιμήσουμε...

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 00:47, 23-04-10:

πριν κλεισω τα ματια μου για παντα, να πω: ενταξει, τα εζησα ολα....!

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 01:38, 23-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
πριν κλεισω τα ματια μου για παντα, να πω: ενταξει, τα εζησα ολα....!
Ένας άνθρωπος που δεν έχει κάνει σεξ με αλεξίπτωτο στα 2000 πόδια δεν μπορεί να πει κάτι τέτοιο. Οπότε πάρε μαθήματα αλεξιπτωτιστή όσο προλαβαίνεις

Εγώ πάλι θέλω
1) όταν κλείσω τα μάτια μου να μην πουν "επιτέλους ψόφησε"
2) να μάθω πορτογαλικά
3) να μεταναστεύσω στη Βραζιλία
4) να παντρευτώ βραζιλιάνα
5) να πηγαίνω κάθε χρόνο στο καρναβάλι του Ρίο (όχι αντίρριο baude laire )

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

baudE Laire (jrot)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη baudE Laire
Ο jrot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O baudE Laire έγραψε στις 06:35, 23-04-10:

1.όταν κλείσει τα μάτια ο φαντ , να ζω και να αναφωνήσω : επιτέλους ψόφησε
2.να μάθω πορτογαλικά
3.να μεταναστεύσω στην βραζιλία
4.να ξελογιάσω την γυναίκα του φαντ
5.να σταματήσω να ντύνομαι σαν καρναβάλι ή σαν αλεξιπτωτιστής που θα κάνει σεξ στα 2000 πόδια

Παράθεση

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 17:53, 26-04-10:

1.να περάσω στην σχολή που θέλω
2.να είμαι ανεξάρτητη με ότι συνεπάγεται αυτό
3.να βοηθήσω ανθρώπους με το επάγγελμα που θέλω να ακολουθήσω
4.να βρω το άλλο μου μισό(αν υπάρχει)
5.να είναι πάντα κοντά μου άτομα που πραγματικά με αγαπούν είτε απ'την οικογένεια μου είτε απο τους φίλους μου

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 18:03, 26-04-10:

καθαρός αέρας - μολυσμένο περιβάλλον
καθαρό νερό - μολυσμένο περιβάλλον
καθαρή τροφή -μολυσμένο περιβάλλον
καθαρή σκέψη - ένοχος άνθρωπος
ένα ωραίο όνειρο - μια ψευδαίσθηση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apro : 26-04-10 στις 18:13.
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 19:23, 26-04-10:

Too old to rock end roll, too young to die ?

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 01:26, 02-05-10:

Για να πω οτι εχω πετυχει σαν ατομο αρχικα θα ηθελα να μην χωριστω απο τισ φιλες μου και απο την οικογενεια μου καθως και να κανω ενα επαγγελμα το οποιο μου αρεσει και το οποιο ηδη εχω καταλαβει ποιο ειναι!τελοσπαντων το χρημα το βαζω τελευταιο...αν κανεις κατι που δεν σου αρεσει θα υποφερεις σιγουρα στην ζωη σου ασχετα αν σου αποφερει πολλα χρηματα.....σημασια εχει να σου αρεσει!!

Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

O thanosf έγραψε στις 20:12, 06-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από edweimaste
αν κανεις κατι που δεν σου αρεσει θα υποφερεις σιγουρα στην ζωη σου ασχετα αν σου αποφερει πολλα χρηματα.....σημασια εχει να σου αρεσει!!

Αν σου αρέσει μπορεί και να σου προσφέρει αρκετά χρήματα!

Αν όχι... Τίποτα!

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:09, 06-05-10:

5 στόχοι μου :

• Τεχνογνωσία & Εμπειρία 30 ετών
  • Έξυπνες λύσεις
  • Σύγχρονες & Ευέλικτες εφαρμογές
  • Τεχνική υποστήριξη
  • Εγγυημένη & Αποδοτική θέρμανση
πού θα τα βρω άραγε ;

Παράθεση

tinaki!! (χριστινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinaki!!
H χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H tinaki!! έγραψε στις 18:04, 02-06-10:

1 . να περασω στις πανελινιες
2. να εχω παντα τους ανθρωπους που αγαπω και με αγαπανε διπλα μ ..αν αξιζει βαιβεα να τους εχω !
3. να ειμαι παντα καλος ανθρωπος και να μην ξαναπληγωσω ποτε κανεναν
4.να γινω αυτο που ονειιρευομαι .δηλαδη μαια
5.να παντρευτω και να κανω οικογενιααα

αυτα !!!!

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 20:43, 02-06-10:

....Ποιές είναι οι πέντε σημαντικότερες προτεραιότητες που θα εγγράφατε στο «σκληρό» σας δίσκο και θα επιδιώξετε να τις πραγματοποιήσετε;

1. Να είμαι υγιής

2. Να είμαι υγιής

3. Να είμαι υγιής

4. Να είμαι υγιής

5. Να είμαι υγιής

Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tulip
H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H tulip stercus fit έγραψε στις 22:09, 02-06-10:

Να περάσω τεχνικό Βερολίνου
Να κάνω πολλή και ωραία έρευνα
Να μαθαίνω συνέχεια χρήσιμα πράγματα
Να μη βαριέμαι ποτέ
Να περνάω πάντα τζαμάτα

Καλά δεν είναι?

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 23:09, 02-06-10:

1. να ζησω τον ερωτα(πραγματικη αγαπη) στο μεγιστο, με καθε συνεπια, ακομα και το θανατο. να αγαπησω

2. να διατηρω καλες σχεσεις με τους ανθρωπους που υπεραγαπω οικογενια, φιλους κτλ

3. να κανω οικογενια

4. να βοηθησω, να λυσω προβληματα και να χαριζω το χαμογελο σε οσους περισσοτερους μπορω, να οφελω τους ανθρωπους

5. να κανω κι αλλους, πολλους φιλους

6. να ασχοληθω με τις επιστημες (εκτος της ιατρικης που στοχευω ως επαγγελμα) και τη φιλοσοφια, και να λυνω αποριες μου, και να εξασκω τη σκεψη μου

7. να σκεφτομαι και να εξεταζω το καθε τι

αν και προτιμω να μην προγραμματιζω τπτ.....η ζωη ειναι ενα μυστηριο, ενα χαος, και ειναι ετσι για να τη χαρουμε!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους