Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,015 μέλη και 2,415,601 μηνύματα σε 75,314 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 634 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tα λόγια τα ... μεγάλα

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 13:23, 05-03-10:

Ενα μικρό οφ για μια διευκρίνηση που θα ηθελα, επειδή αναφέρθηκε, η μετεφηβικη ηλικια μεχρι ποια ηλικια φτάνει συνήθως?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:26, 05-03-10:

25 ετων νομιζω...τοτε ωριμαζει πληρως ο εκγεφαλος και οι συναψεις του και γινεσαι συνηθως πληρως ενηλικος..
ετσι διαβασα τουλαχιστον
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 13:39, 05-03-10:

Εγω παλι γιατι νομιζω γιατι στα 25 ειναι η φαση της εφηβειας για τους περισσοτερους σημερα?
Ενταξει θεωρητικα εχουν δικιο οσα διαβασες, στην πραξη λιγακι το χανουμε.
Συμφωνω με τις παραπανω αποψεις πως οσο μικροτερος τοσο περισσοτερο παρορμητικος. Ομως υπαρχουν πολλοι ''ωριμοι γκουχ γκουχ'' 35 φευγα και 45 φευγα που ταιζουν ''ωριμες'' και το αναποδο με λογια...μεγαλα.
Ειναι ομως στον ανθρωπο. Και οι ανθρωποι αλλαζουν συμπεριφορες κι οχι χαρακτηρες. Αν ο αλλος ειναι ειναι ψευτακος και φιδας απο μικρος δεν τον γιατρευεις ουτε στα 50. Η παρορμηση ειναι αλλο που δουλευεται και μετριαζεται.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 13:43, 05-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ενα μικρό οφ για μια διευκρίνηση που θα ηθελα, επειδή αναφέρθηκε, η μετεφηβικη ηλικια μεχρι ποια ηλικια φτάνει συνήθως?
δεν ξέρω για σας αλλά στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον στα 36
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 13:46, 05-03-10:

Παλι δικιο εχω. Πφφ...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H lugar έγραψε: στις 13:47, 05-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εγω παλι γιατι νομιζω γιατι στα 25 ειναι η φαση της εφηβειας για τους περισσοτερους σημερα?
Δύο λόγους σκέφτηκα στα γρήγορα:
1. Πολλά παιδιά αναβάλλουν την ουσιαστική εφηβεία μέχρι να μπουν στο Πανεπιστήμιο (δεν επιτρέπουν στους εαυτούς τους να σκεφτούν άλλο από τα μαθήματα) - τα νεύρα όμως υπάρχουν, ας όψονται οι ορμόνες.
2. Έχει μια γοητεία ο "αιώνιος" έφηβος που πολλοί προσπαθούν να διατηρήσουν.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 15:25, 05-03-10:

Περισσότερο θα με ενοχλούσαν λόγια που λέγονται εκ των υστέρων ("Δεν σε αγάπησα ποτέ") παρά αυτά που λέγονται σε μια στιγμή αυθορμητισμού και μπορεί πραγματικά να ισχύουν για εκείνη και μόνο τη στιγμούλα.

Μεγάλα λόγια είναι κι αυτά που λέγονται κατόπιν εορτής και μάλιστα αυτά ειδικά λέγονται με μοναδικό σκοπό να πληγώσουν...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,986 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:32, 05-03-10:

Το ανακοινώνει γιατί έτσι νιώθει τώρα.
λέγονται σε μια στιγμή αυθορμητισμού και μπορεί πραγματικά να ισχύουν για εκείνη και μόνο τη στιγμούλα.
Να με συγχωρείτε αλλά το "είσαι η γυναίκα της ζωής μου" δε το λέει κάποιος με ισχύ μιας μόνης στιγμής. Είναι κάτι που καλύπτει και το μέλλον.
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε: στις 16:08, 05-03-10:

Μερικες κλασσικες φρασεις απο γυναικες που εκτοξευουν μεγαλα λογια

1) Εισαι ο μαναδικος (η μεγαλυτερος) ερωτας της ζωης μου
2) Μονο εσενα αγαπω
3) Κουκλε μου
4) Ειμαι ελευθερη και ωραια και οποιος αντεχει (οχι και τοσο συνηθισμενη)
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 16:41, 05-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Να με συγχωρείτε αλλά το "είσαι η γυναίκα της ζωής μου" δε το λέει κάποιος με ισχύ μιας μόνης στιγμής. Είναι κάτι που καλύπτει και το μέλλον.
Μα γιατί κολλάτε τόσο και το έχουμε κάνει ζήτημα;; Συμφωνώ απόλυτα με το ποστ της Ηρούς και με τη Νεράιδα. Μην παίρνεις τοις μετρητοίς τη λέξη <<στιγμή>>, ας μην παίζουμε με τις λέξεις. Όταν λέμε στιγμή εννοούμε ίσως γενικότερα τη δεδομένη χρονική περίοδο που είστε καλά μαζί. Προφανώς και τότε το ένιωθε για να το πει, στην πορεία όμως σταμάτησε να ισχύει πιθανόν για πολλούς λόγους, πού είναι το δυσνόητο σε αυτό;

υ.γ. Αυτό το <<κούκλε μου>> με σκότωσε πραγματικά...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,986 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 16:45, 05-03-10:

Απλά θέλω να τονίσω οτι θα πρέπει οι άνθρωποι να έχουν πιο πολλή αυτοσυγκράτηση στα μεγάλα λόγια. Και λέγοντας μεγάλα λόγια εννοώ αυτά που επεκτείνονται και σε βάθος χρόνου. Άλλο να πεις "είσαι ο άνθρωπος της ζωής μου" κι άλλο να πεις "με κάνεις ευτυχισμένο, σ'αγαπώ".
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:46, 05-03-10:

καλα τη σημερον εποχη το σ'αγαπω εχει γινει τοσο καραμελα που δεν ειναι πια ουτε καν μεγαλος λογος..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:49, 05-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Για να το εννοεί κάποιος αυτό θα έπρεπε να έχει γνωρίσει κάθε γυναίκα που κυκλοφορεί στον πλανήτη ώστε να έχει αποφανθεί ότι από όλο τον πληθυσμό της γης, εσύ είσαι η γυναίκα της ζωής του. Άρα το να το πάρει αυτή που το ακούει τοις μετρητοίς είναι μάλλον ανεδαφικό.

Ωστόσο αυτός που το λέει μπορεί να θέλει να καταδείξει τα συναισθήματα που τον πλημμυρίζουν εκείνη τη στιγμή. Προσωπικά δεν θα τον καταδίκαζα εάν δεν μπορούσε να σταθεί στο ύψος της δήλωσής του. Θα μου αρκούσε πως έστω και για μια στιγμή, σκέφτηκε για μένα κάτι τέτοιο.

...έπρεπε να φτάσω 37 ετών για να μάθω να πιστεύω,να απολαμβάνω και να χαίρομαι τα λεγόμενα "μεγάλα λόγια" χωρίς να τα παίρνω τοις μετρητοίς.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 05-03-10 στις 17:09. Αιτία: διόρθωση
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 17:25, 05-03-10:

Για να το εννοεί κάποιος αυτό θα έπρεπε να έχει γνωρίσει κάθε γυναίκα που κυκλοφορεί στον πλανήτη ώστε να έχει αποφανθεί ότι από όλο τον πληθυσμό της γης, εσύ είσαι η γυναίκα της ζωής του. Άρα το να το πάρει αυτή που το ακούει τοις μετρητοίς είναι μάλλον ανεδαφικό.
Καθόλου δε σημαίνει αυτό. Σημαίνει οτι μετά από τις Χ γυναίκες που γνώρισε νιώθει οτι μαζί μου μπορεί να κατασταλλάξει και να σταματήσει να ψάχνει τη γυναίκα της ζωής του γιατί τη βρήκε.

Εγώ πάντως το πήρα τοις μετρητοίς.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 19:57, 05-03-10:

Ε κοίτα, εάν σου είπε ότι είσαι η γυναίκα της ζωής του συνοδεύοντάς το με μια πρόταση γάμου και την παραμονή έγινε Λούης, καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου. Αν όμως ειπώθηκε σε στιγμές τρυφερότητας, εμένα δεν θα χάλαγε όπως είπα και παραπάνω.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 22:13, 05-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
...έπρεπε να φτάσω 37 ετών για να μάθω να πιστεύω,να απολαμβάνω και να χαίρομαι τα λεγόμενα "μεγάλα λόγια" χωρίς να τα παίρνω τοις μετρητοίς.
Κι εγω 23!!
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 01:15, 06-03-10:

το τι μπορει να ξεστομισει καποιος και οχι παντα ψευτικα, πανω στον ενθουσιασμο του κανεις λεει πολλα..
θα πρεπει να μαθουμε να τα περναμε ολιγον στο ντουκου, οσο μπορει κανεις, γιατι τα λογια ειναι λογια, οι πραξεις ειναι το θεμα..

και εδω εμεις λεμε, λεμε , και ξαναλεμεεε το θεμα ειναι τι κανει ο καθενας απο μας στην καθημερινοτητα μας... το τι λεμε εδω και ειδικα αμα μας πιασει και το φιλοσοφικο μας αστα να πανε... στην πραξη τι κανουμε ολοι..
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 20:00, 29-03-10:

εγω παλι ημουν 17-18 και τα πιστευα. ως τα 19 μου. αργησα να καταλαβω οτι το μονο σωστο που μου ελεγε ηταν οτι ειμαι ονειροπαρμενη οποτε ηθελε να με πειραξει.

κοροιδο βικ.

τουλαχιστον τη πατησα μικρη και θα ξερω να προσεχω στο μελλον.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:06, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αρχική Δημοσίευση από moonlight
το τι μπορει να ξεστομισει καποιος και οχι παντα ψευτικα, πανω στον ενθουσιασμο του κανεις λεει πολλα..
θα πρεπει να μαθουμε να τα περναμε ολιγον στο ντουκου, οσο μπορει κανεις, γιατι τα λογια ειναι λογια, οι πραξεις ειναι το θεμα..
Αρχική Δημοσίευση από love_angel

κοροιδο βικ.

τουλαχιστον τη πατησα μικρη και θα ξερω να προσεχω στο μελλον.
Να ρωτησω κάτι: γιατί, αντί να μην παίρνουμε στα σοβαρά τα μεγάλα λόγια και πιανόμαστε κορόιδα, να μην προσέχουν απλά οι άνθρωποι ώστε στον οποιοδήποτε ενθουσιασμό τους να μη λένε μεγάλα (διαρκείας) λόγια; Δηλαδή να τα λένε μόνο όταν μπορούν να τα κάνουν πράξη;
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 20:20, 29-03-10:

Εμένα τα μεγάλα τα λόγια ποτέ δεν μου άρεσαν....

Όλα αυτά που δηλώνουν βάθος χρόνου....όλα αυτά που τα λες για να ρίξεις κάποιον και όχι επειδή τα εννοείς...

Όλα τα θα...θα...θα....Τα σιχαίνομαι!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μεγάλα Ρεζιλίκια - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 478 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-17 στις 21:35.
    • Τα «μεγάλα» έργα της Θεσσαλονίκης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-13 στις 03:36.
    • Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται - Από daliapan
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 14:05.
    • Τα λόγια τα μεγάλα... - Από nikita13
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-07 στις 12:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα