Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tα λόγια τα ... μεγάλα

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,289 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:07, 30-03-10:

το αδύνατο
παράλογες δηλώσεις
Μα γιατί λες οτι αυτές οι δηλώσεις είναι αδύνατες ή παράλογες; Το έχω ξαναπεί, αυτή η αγάπη "για πάντα" υπάρχει. Είδα τον προπάππο μου που πέθανε πρόπερσυ σε ηλικία 96 ετών να αγαπάει για 70 χρόνια (μια ζωή) την προγιαγιά μου ίσως και πιο πολύ από τα παιδιά του.

μια όμορφη ρομαντική στιγμή, απ' αυτές που θυμάσαι μετά από χρόνια και χαμογελάς...
Γιατί σε αυτή τη δήλωση γελάμε και δεν της δίνουμε σημασία; Κι εφόσον είναι για γέλια και δεν την πιστεύει κανείς, γιατί λέγεται;

Ευθύνη άλλωστε, έχουν και αυτός που κάνει τη δήλωση, αλλά κι εκείνος που την ακούει, την αντιλαμβάνεται και την εξηγεί κατά το δοκούν.
Μα γιατί να έχω ευθύνη εγώ που την ακούω και κάνω το πιο λογικό πράγμα: την πιστεύω;

Αν μου έλεγε "η γη είναι τετράγωνη" και τον πίστευα, ναι θα ήμουν αφελής.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:21, 30-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Γιατί σε αυτή τη δήλωση γελάμε και δεν της δίνουμε σημασία; Κι εφόσον είναι για γέλια και δεν την πιστεύει κανείς, γιατί λέγεται;
Δεν εννοούσα ότι είναι για γέλια Himela. Εννοούσα ότι μπορεί να δημιουργήσει μια γλυκιά ανάμνηση που όταν μετά από χρόνια θα τη θυμάσαι θα ΧΑΜΟγελάς, από ευχαρίστηση που την έζησες.

Μα γιατί λες οτι αυτές οι δηλώσεις είναι αδύνατες ή παράλογες;
Μα γιατί να έχω ευθύνη εγώ που την ακούω και κάνω το πιο λογικό πράγμα: την πιστεύω;
Δεν είναι αδύνατες, ούτε παράλογες, ...αλλά μπορεί να είναι και τέτοιες.
Ευθύνη έχεις για τον τρόπο που τις πιστεύεις. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το εξηγήσω.

Μεταξύ μιας αληθινής μεγάλης δήλωσης και μιας ψεύτικης, υπάρχει μόνον ο χρόνος...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,289 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:11, 30-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Δεν είναι αδύνατες, ούτε παράλογες, ...αλλά μπορεί να είναι και τέτοιες.
Μεταξύ μιας αληθινής μεγάλης δήλωσης και μιας ψεύτικης, υπάρχει μόνον ο χρόνος...
Οπότε λες οτι μπορεί να βγει αληθινή, μπορεί και όχι.

Γιατί εγώ να είμαι υπεύθυνη αν το πιστέψω και περιμένω την ανάλογη συμπεριφορά; Εννοώ,γιατί στον έρωτα που υποτίθεται δίνεσαι κι αφήνεσαι να πρέπει να κρατάς πισινές;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:21, 30-03-10:

Γιατί δεν υπάρχουν συμβόλαια στις σχέσεις Χιμ. Δεν είναι οικόπεδο ο άλλος να είναι πάντα εκεί και ολόιδιο όσα χρόνια κι αν περάσουν. Είναι άνθρωπος. Κι ως άνθρωπος έχει συναισθήματα. Συναισθήματα που επηρεάζονται από διάφορα πράγματα, καταστάσεις, εμπειρίες, σκέψεις. Είναι παράλογο συνεπώς να απαιτείς από οποιονδήποτε να νιώθει ΔΙΑΡΚΩΣ το ίδιο για σένα. Ο έρωτας δεν μπορεί να μπει σε καλούπια. Και το ότι κάποιος αλλάζει γνώμη, αυτό δεν σημαίνει πως σου είχε πει ψέμματα τότε. Απλώς τα συναισθήματά του άλλαξαν..

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:36, 30-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Γιατί δεν υπάρχουν συμβόλαια στις σχέσεις
Γιατί δεν υπάρχει συμβόλαιο για τίποτα στη ζωή. Κι αυτός δεν είναι λόγος για να κρατάς πισινές.
Ίσα-ίσα, είναι λόγος για να αφήνεσαι και να απολαμβάνεις. Όσο πάει...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 19:57, 30-03-10:

Και για να αναφέρω κάτι
που ξέχασα να γράψω στα προηγούμενα ποστ
αγαπητή συνδίκτια.

Το νόμισμα έχει δύο πλευρές.

Καμιά φορά το να ακούσουμε αυτό που θέλουμε,
μας κάνει να δένουμε τον γάϊδαρό μας.

Καμιά φορά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zutmazut

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zutmazut
Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O zutmazut έγραψε στις 05:48, 31-03-10:

Σε αγαπώ πιο πολύ απ'το μπέικον. (αλλά όχι από το γύρο)

Χωρίς εσένα δε μπορώ (αλλά μπορώ με την κολλητή σου)

Θέλω να γίνεις η μητέρα μερικών από τα παιδιά μου

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:25, 31-03-10:

Γιατί δεν υπάρχει συμβόλαιο για τίποτα στη ζωή. Κι αυτός δεν είναι λόγος για να κρατάς πισινές.
Ίσα-ίσα, είναι λόγος για να αφήνεσαι και να απολαμβάνεις. Όσο πάει...
Τελικά δεν έχω καταλάβει, πρέπει να κρατάω πισινές ή πρέπει να αφήνομαι; Γιατί εγώ έκανα το δεύτερο και απογοητεύτηκα. Δεν είμαι άνθρωπος που θα κάνει μια σχέση για όσο πάει. Θέλω να πιστεύω οτι "this is the one".

Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Και για να αναφέρω κάτι
που ξέχασα να γράψω στα προηγούμενα ποστ
αγαπητή συνδίκτια.

Το νόμισμα έχει δύο πλευρές.

Καμιά φορά το να ακούσουμε αυτό που θέλουμε,
μας κάνει να δένουμε τον γάϊδαρό μας.

Καμιά φορά.

Πολύ σωστή παράμετρος. Δεν το είχα σκεφτεί.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 10:05, 31-03-10:

Τι σημαίνει στην πράξη "κρατάω πισινή";

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:26, 31-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Τι σημαίνει στην πράξη "κρατάω πισινή";
Ωραία ερώτηση. Όπως το αντιλαμβάνομαι, σημαίνει δεν επαναπαύομαι, δεν θεωρώ οτι εφόσον είπε ο άλλος μια κουβέντα σημαίνει οτι το εννοούσε κι οτι θα κρατήσει για πάντα, δε δένω το γάιδαρό μου, όπως είπε ο Αχιλλέας. Περιμένω οτι μπορεί αυτο να τελειώσει.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:37, 31-03-10:

Όλα μπορεί πάντα να τελειώσουν. Όλα. Αντί όμως να αγχώνεσαι για αυτό είναι καλύτερα να το βλέπεις ως ευκαιρία να μην εφησυχάζεσαι και να απολαμβάνεις ό,τι έχεις κάθε στιγμή στο μέγιστο!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:12, 31-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Όλα μπορεί πάντα να τελειώσουν. Όλα. Αντί όμως να αγχώνεσαι για αυτό είναι καλύτερα να το βλέπεις ως ευκαιρία να μην εφησυχάζεσαι και να απολαμβάνεις ό,τι έχεις κάθε στιγμή στο μέγιστο!
Ακριβως...αφεσου, ζησε την καθε στιγμη οσο πιο εντονα μπορεις, γνωριζοντας ομως οτι μπορει και να τελειωσει καπως-καπου-καποτε.

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 12:54, 31-03-10:

Bahh... Μανία που την έχετε να τα βάζετε όλα σε ένα καλούπι η άπαξ και είπες κάτι δεσμευτικές για μια ζωή. Όλοι μας δεν έχουμε πει λογία μεγάλα? Όλοι μας τουλάχιστον μια φορά το έχουμε κάνει και μην μου πει κάνεις όχι Αρα θεωρείτε τον εαυτό σας ψεύτη? Υποκριτή? Ανάξιο εμπιστοσύνης? Ολοι συνηθως οταν ξεκινάνε μια σχέση (μιλάω για σοβαρές και νορμάλ σχέσης) την ξεκινάμε με της καλύτερες προοπτικές και στο διάστημα αυτό της σχέσης κάνουμε όνειρα φανταζόμαστε ότι είμαστε στο μέλλον σε μια χ κατάσταση με τέσσερα κουτσούβελα η δεν ξέρω γω τη λίγο πολύ όλοι το'χουμε κάνει άλλος με λιγότερη ένταση άλλος με περισσότερη.
Και αυτό λέγετε σχέση και ο αυθορμητισμός συμβάλει στο να τα φαντάζεσαι και να τα ονειρεύεσαι όλα αυτά, για βγάλτε όλα αυτά που προσφέρει ο αυθορμητισμός σε μια σχέση και δείτε την σχέση πως θαταν αλλιώς?
Σκελετωμένη ολίγον ανούσια χωρίς πάθος( η όσο πάθος θα είχε με τον αυθορμητισμό). Ο αυθορμητισμός είναι ωραίο πράγματα γιατί πάντα είναι αληθινός και με μεγάλη δώσει ειλικρινείας που βγαίνει εκείνη την στιγμή, το αν στην πορεία χάνετε το πάθος τα λογία δεν γίνονται πραγματικότητα είναι άλλο κεφάλαιο στο οποίο συμβάλουν και τα δυο μελή μιας σχέσης άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο γιατί λοιπόν δεν απολαμβάνετε τα καλά αυτής της σχέσεις και ας τελείωσε?
Κρατήστε ότι κάλο είχε αυτή η σχέση, ότι κάλο σας έκανε και σας έδωσε και αφήστε τα αρνητικά στην άκρη, λογία μεγάλα θα υποθόυν και θα ξανά υποθόυν και θα ξανά υπόθουν απόλαυσε τα την στιγμή που λέγονται και μην τα σκαλίζεις χαλάς την μαγεία

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:47, 31-03-10:

Τελικά δεν έχω καταλάβει, πρέπει να κρατάω πισινές ή πρέπει να αφήνομαι; Γιατί εγώ έκανα το δεύτερο και απογοητεύτηκα. Δεν είμαι άνθρωπος που θα κάνει μια σχέση για όσο πάει. Θέλω να πιστεύω οτι "this is the one".
Δεν ξέρω κανέναν που να ονειρεύεται να κάνει μια σχέση που θα καταλήξει σε χωρισμό ή διαζύγιο, όμως ξέρω αρκετές σχέσεις που κατέληξαν έτσι. Μπορείς να περάσεις τον υποψήφιο σύντροφο από σαράντα δοκιμασίες και ελέγχους ποιότητας, μέχρι να αποδειχτεί ότι έχει ISO 9001 και περγαμηνές αντάξιες μιας σχέσης με μέλλον, τίποτα όμως δεν μπορεί να σου το εγγυηθεί με απόλυτη βεβαιότητα. Υπάρχουν δυστυχώς πάντα οι αστάθμητοι παράγοντες...

Όσο ζεις, κινδυνεύεις να πεθάνεις κι όσο κάνεις σχέσεις κινδυνεύεις να πληγωθείς. Η γνώση ότι ακόμη κι αν πληγωθείς ή απογοητευτείς θα επιβιώσεις και θα ξανα-ερωτευτείς, είναι μάλλον το σημαντικότερο μάθημα.
"Αφήνομαι", για μένα, σημαίνει "ξέρω να επιπλέω στον ορμητικό χείμαρρο που λέγεται ζωή και να παρασύρομαι μαζί του".
"Πρέπει" λοιπόν να μπορείς να αφήνεσαι γνωρίζοντας ότι μπορεί και να απογοητευτείς.

Το λέει άλλωστε και το τραγουδάκι:

"Μη μιλάς άλλο γι' αγάπη, η αγάπη είναι παντού,
[...]
κι όταν θα 'χουμε υποφέρει, καλημέρα θα μας πει,
θα μας φύγει, θα ξανάρθει, κι όλα πάλι απ' την αρχή!"

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 15:19, 31-03-10:

Isilie ωραία φωνή έχεις χάχα. Όπως έλεγε κιο Bill Hicks "Η ζωή είναι σαν μια βόλτα με τρενάκι" δεν θα επεκταθώ να πω όλο το quote άλλα η ζωή είναι μικρή άλλοτε σύντομη άλλοτε μεγαλύτερης διάρκειας, χαρά, πόνος, δάκρυα μπλα μπλα όλα μες την ζωή είναι γιατί τα παίρνετε τόσο σοβαρά Πληγώθηκες μια φορά σο γουατ? Θα ξανά πληγωθείς, θα ξανά χαρείς, θα ξανά αγαπήσεις, θα θα θα θα θα άμα είναι να ζούμε με τον φόβο το μην ξανά πληγωθούμε χάνουμε όλο το νόημα της ζωής, στην ουσία εμείς πληγώνουμε τον εαυτό μας. Χώρισες θα στεναχωρηθείς για λίγο θα πας παρακάτω και παμ πάλι απτήν αρχή

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:19, 03-04-10:

Τα συναισθήματα του ανθρώπου αλλάζουν, επειδή ακολουθούν και επηρεάζονται από τις καταστάσεις που βιώνει ο άνθρωπος και στην περίπτωση αυτή, το ζευγάρι. Μπορεί την δεδομένη στιγμή να το εννοούσε. Μπορεί και όχι. Από την ζωή σου θα περάσουν πάρα πολύ άνθρωποι, φίλοι, σύντροφοι κτλ.. Το σημαντικό κατ' εμέ είναι να κρατάς από κάθε σου στιγμή με αυτούς τους ανθρώπους κάποια σημαντικά μηνύματα που ίσως σου φανούν χρήσιμα στο μέλλον , και φυσικά να θυμάσαι τις θετικές πτυχές των πάντων. Η δύναμη που αντλείς μέσα από τις χαρούμενες αναμνήσεις είναι πολύ σημαντική!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 19:27, 03-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Τα συναισθήματα του ανθρώπου αλλάζουν, επειδή ακολουθούν και επηρεάζονται από τις καταστάσεις που βιώνει ο άνθρωπος και στην περίπτωση αυτή, το ζευγάρι. Μπορεί την δεδομένη στιγμή να το εννοούσε. Μπορεί και όχι. Από την ζωή σου θα περάσουν πάρα πολύ άνθρωποι, φίλοι, σύντροφοι κτλ.. Το σημαντικό κατ' εμέ είναι να κρατάς από κάθε σου στιγμή με αυτούς τους ανθρώπους κάποια σημαντικά μηνύματα που ίσως σου φανούν χρήσιμα στο μέλλον , και φυσικά να θυμάσαι τις θετικές πτυχές των πάντων. Η δύναμη που αντλείς μέσα από τις χαρούμενες αναμνήσεις είναι πολύ σημαντική!!

και σου ξαναλεω εισαι 16, σε 3 χρονια απο τωρα, οταν θα σου ταξουν και μετα θα σε πεταξουν σα την τριχα απ το ζυμαρι, οταν θα ερωτευτεις, θα ψαχνεις, θα λαχταρας και θα στα γκρεμισουν ολα....οταν θα πιστεψεις, θα αφεθεις, και ξαφνικα θα χασεις τη γη κατω απ τα ποδια σου........
εεεεε τοτε εχε τα καλα να θυμασαι και να χαιρεσαι
να σε δω τοτε τι θετικες σκεψεις θα κανεις.και γω στην ηλικια σου ετσι σκεφτομουν.δυστυχως η ζωη ειναι πιο σκληρη μικρη μου.
στα λεω φιλικα, δε σε κατακρινω.μακαρι να μη σε πληγωσουν ποτε.μακαρι να σου ερθουν ολα ροδινα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:33, 03-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
και σου ξαναλεω εισαι 16, σε 3 χρονια απο τωρα, οταν θα σου ταξουν και μετα θα σε πεταξουν σα την τριχα απ το ζυμαρι, οταν θα ερωτευτεις, θα ψαχνεις, θα λαχταρας και θα στα γκρεμισουν ολα....οταν θα πιστεψεις, θα αφεθεις, και ξαφνικα θα χασεις τη γη κατω απ τα ποδια σου........
να σε δω τοτε τι θετικες σκεψεις θα κανεις.και γω στην ηλικια σου ετσι σκεφτομουν.δυστυχως η ζωη ειναι πιο σκληρη μικρη μου.
στα λεω φιλικα, δε σε κατακρινω.μακαρι να μη σε πληγωσουν ποτε.μακαρι να σου ερθουν ολα ροδινα.
Σ' ευχαριστώ. Αλλά όπως φαντάζομαι θα θυμάσαι η συγκεκριμένη ηλικία είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη σε αυτό το ζήτημα(΄πρώτοι μεγάλοι έρωτες κτλ). Παρά το νεαρό της ηλικίας μου όσο και απίθανο και αν σου φαίνεται έχω περάσει κάποιες δύσκολες στιγμές. Μετά όμως από αρκετούς μήνες, κατέληξα στο παραπάνω συμπέρασμα. Φυσικά στην αρχή όλα είναι δύσκολα... Δεν πρέπει όμως από κάπου να πάρεις δύναμη να συνεχίσεις? Γιατί με το να σκέφτεσαι πόσο δύσκολη είναι μία κατάσταση δεν την ξεπερνάς...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:33, 03-04-10:

Αν η σταση ζωης ενος ανθρωπου ειναι θετική τότε δεν αλλάζει ότι μπόρες και αν έρθουν...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:42, 03-04-10:

και σου ξαναλεω εισαι 16, σε 3 χρονια απο τωρα, οταν θα σου ταξουν και μετα θα σε πεταξουν σα την τριχα απ το ζυμαρι,
Σε μένα που είμαι 38 και έχω γράψει όλα τα προηγούμενα αισιόδοξα μηνύματα θα πεις το ίδιο;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 20:30, 03-04-10:

Θέλω να πιστεύω οτι "this is the one".
Κι όσο περισσότερο θέλεις να το πιστεύεις, τόσο πιο επιρρεπής γίνεσαι στο να παραμυθιάζεσαι και βέβαια νομοτελειακά να απογοητεύεσαι...

Περιμένω οτι μπορεί αυτο να τελειώσει.
Σκέφτηκες όμως ποτέ, ότι περιμένοντας αυτό να τελειώσει, μπορεί εσύ να προκαλείς το τέλος του;

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ο Έρωτας, όπως και η ζωή, κρατάει μόνο για μια μέρα. Μέσα στη διάρκεια της μέρας ξετυλίγεται το "για πάντα". Όταν η μέρα περάσει και φύγει, περιμένει ο Θάνατος, χέρι χέρι με την Ανάσταση. Εκείνος τό 'ξερε καλά, κι ανέβηκε στο σταυρό. Εμείς ακόμη ζητάμε συμβόλαια και ασφάλεια και σιγουριά, σαν να ερωτευτήκαμε την Ιντεραμέρικαν, αποδεικνύοντας πως δεν ήμασταν άξιοι για τον Θείο Έρωτα, γι' αυτό και κάποιος έπρεπε να πεθάνει για να μας δείξει τον Δρόμο.

Το μόνο που μ' ενδιαφέρει, είναι όσο διαρκεί τούτη η μέρα, αυτό που λέω κι αυτό που λες να το πιστεύουμε, μέσα απ' τα βάθη της καρδιάς μας. Για την επόμενη μέρα ποιος να ξέρει και ποιος μπορεί να προβλέψει για τόσο μακριά, ενώ οι Θεοί γελούν; Αγάπησέ με σήμερα και πες το μου, όσο έχω ακόμη ψυχή να τ' ακούσω. Κι όσο η μέρα συνεχίζει να μετρά τις σκόρπιες της ώρες, να συνεχίσεις να το λες, να νιώθει η ψυχή μου λίγη ζεστασιά, από την παγωνιά του Χάους. Αν έρθει η στιγμή, που η μέρα θα τελειώσει, αν πριν ο κόκορας λαλήσει εσύ τρεις φορές μ' αρνηθείς, θα ξαναφορέσω την κάπα του Ερημίτη, θα πάρω στο χέρι τη βακτηρία του ζητιάνου, θα σε φιλήσω σταυρωτά και θα ξαναπάρω τον Δρόμο που γι' άλλη μια φορά θα με καλεί, από την όαση στην Έρημο και πάλι.

Θα σε συγχωρέσω, εάν συγχωρέσεις κι εσύ τον εαυτό σου, γιατί τέτοια είναι η φύση των ανθρώπων· η αλήθεια και το ψέμα, η πίστη κι η προδοσία, το φως και το σκοτάδι, κοιμούνται σαν δίδυμα αδέλφια αγκαλιασμένα, σαν Εραστές, μέσα στο λυκόφως των ψυχών, εκεί νότια του Παραδείσου. Ο Ιησούς και ο Ιούδας είχαν το ίδιο πρόσωπο. Μη μου ζητάς λοιπόν συγνώμη, γιατί όποιος τόλμησε ποτέ να πει μεγάλα λόγια, τα βρήκε πάντοτε μπροστά του κι είχε να σταθεί απέναντί τους. Σ' αυτά θα δώσεις λόγο, όχι σε μένα...

Καλή τύχη!

Παράθεση

zutmazut

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zutmazut
Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O zutmazut έγραψε στις 21:32, 03-04-10:

Η Oracle βεβαίωσε τον Μορφέα, ότι "he is the one", για τον Neo.

Αυτό μου έδωσε ιδέα για ένα νέο τρόπο ερωτικής προσέγγισης: πας στον υποψήφιο/υποψήφια και του δίνεις να επιλέξει χάπι.

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 21:38, 03-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από zutmazut
Η Oracle βεβαίωσε τον Μορφέα, ότι "he is the one", για τον Neo.

Αυτό μου έδωσε ιδέα για ένα νέο τρόπο ερωτικής προσέγγισης: πας στον υποψήφιο/υποψήφια και του δίνεις να επιλέξει χάπι.

Το ένα υπνωτικό το άλλο viagra? και οποίο κάτσει?
Φόβο που τον έχετε μην πληγωθείτε λες και θα έρθει η συντέλεια του κόσμου..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 13:35, 08-04-10:

δε θέλω να ακούω σ' αγαπώ αν δεν το εννοεί ή είσαι ό,τι καλύτερο μου έχει συμβεί και μετά να διαλύεται η σχέση.......

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 19:35, 08-04-10:

Ναι, είσαι ό,τι καλύτερο μου έχει συμβεί ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!! Λίγο αργότερα μου συνέβη κάτι καλύτερο από 'σένα...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:18, 08-04-10:

Aς ειμαστε ρεαλιστες σας παρακαλω...
Ακου εκει "καλυτερο"...!!!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:12, 09-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Ναι, είσαι ό,τι καλύτερο μου έχει συμβεί ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!! Λίγο αργότερα μου συνέβη κάτι καλύτερο από 'σένα...
Αυτό είναι που λέμε, καρδιά αγκινάρα.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 11:47, 09-04-10:

Παράθεση

spiros4312

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spiros4312
Ο spiros4312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O spiros4312 έγραψε στις 12:36, 28-04-10:

"Σ ευχαριστω που εισαι στη ζωη μου... Ζωη μου.."

Και πηδιοτανε με αλλο...

Ψετρες...

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 09:37, 12-05-10:

nothing last s for ever...τα λογια αυτα τα λεει καποιος εκεινη την στιγμη επειδη ετσι αισθανεται!και αυτο γιατι δεν υπαρχει καποια αλλη να το αναιρεσει...απο την στιγμη που βρει καποια αλλη η βαρεθει ολα αυτα που ειχε πει θα τα ξεχασει...
γι αυτο δεν ειναι παντα τοσο αξιοπιστα αυτα πυ μας λενε....

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
δε θέλω να ακούω σ' αγαπώ αν δεν το εννοεί ή είσαι ό,τι καλύτερο μου έχει συμβεί και μετά να διαλύεται η σχέση.......

απλα δεν εχεις βρει ακομα αυτον που θα στα πει και θα τα εννοει...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 12-05-10 στις 10:19. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:00, 12-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Deviance
Το ένα υπνωτικό το άλλο viagra? και οποίο κάτσει?
Φόβο που τον έχετε μην πληγωθείτε λες και θα έρθει η συντέλεια του κόσμου..
Έχω επιλογή και τα δυο; Θα παίρνω το πρώτο και σε περίπτωση παρενέργειας το δεύτερο… Μάλλον ανάποδα ήθελα να τα πω… χμ…

Το άλλο κομμάτι του κειμένου ήθελα να σχολιάσω φυσικά…
Αλλά ξέχασα τι ήθελα να πω.

Α… ναι.
Τα συναισθήματα αλληλοσυμπληρώνονται. Αν δεν ζεις την δυστυχία δεν μπορείς να καταλάβεις την ευτυχία. (Τουλάχιστον από μια ηλικία και μετά. ** Οι αφελείς εξαιρούνται. Μου την δίνει η κωλοφαρδία τους.)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:04, 12-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Οι αφελείς εξαιρούνται. Μου την δίνει η κωλοφαρδία τους.
...η αθωότητα του Τρελού, η αρχή και το τέλος του ταξιδιού. Μάλλον δεν πρόκειται για κωλοφαρδία, αλλά για αποφασιστική τρέλα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 12:34, 12-05-10:

...η αθωότητα του Τρελού, η αρχή και το τέλος του ταξιδιού. Μάλλον δεν πρόκειται για κωλοφαρδία, αλλά για αποφασιστική τρέλα.
Ή για πραγματικη αφελεια, παλι..

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 07:54, 23-05-13:

Από τέτοια να'φαν και οι κότες (όσα δεν έφαγαν οι πάπιες)

Λόγια μεγάλα, μικρής διάρκειας. Λόγια μεκαφέ, μάλλον εσπρέσσο λόγω της ταχύτητας με την οποία ειπώθηκαν. Λόγια μετσιγάρο, που στην πράξη έγιναν καπνός. Λόγια ταύτισης που από την πολλή ταύτιση τα'φτυσαν. Αλλά και λόγια με σάλτσα από ρίγη συγκίνησης (συνδιάζονται ιδανικά με ριγκατόνι μάλλον είχε καταλάβει ότι έχω σχέση με Ιταλία).

Αλλά και λόγια με γραπτή υπόσταση, όχι προϊόν φαντασιοπληξίας,θερμοπληξίας,ηλεκτροπληξίας και άλλα παρόμοιας αξίας.

Λόγια λόγια λόγια, λόγια Ψεύτικα.

Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:04, 23-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Από τέτοια να'φαν και οι κότες (όσα δεν έφαγαν οι πάπιες)

Λόγια μεγάλα, μικρής διάρκειας. Λόγια μεκαφέ, μάλλον εσπρέσσο λόγω της ταχύτητας με την οποία ειπώθηκαν. Λόγια μετσιγάρο, που στην πράξη έγιναν καπνός. Λόγια ταύτισης που από την πολλή ταύτιση τα'φτυσαν. Αλλά και λόγια με σάλτσα από ρίγη συγκίνησης (συνδιάζονται ιδανικά με ριγκατόνι μάλλον είχε καταλάβει ότι έχω σχέση με Ιταλία).

Αλλά και λόγια με γραπτή υπόσταση, όχι προϊόν φαντασιοπληξίας,θερμοπληξίας,ηλεκτροπληξίας και άλλα παρόμοιας αξίας.

Λόγια λόγια λόγια, λόγια Ψεύτικα.

Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε.

...Θες να μας πεις περισσότερα? Βγαλτο απ' το στήθος σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:22, 23-05-13:

Πάντως ωραία γράφει..

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:30, 23-05-13:

Nαιοντως,
αλλά δε βγαίνει κουτσομπολιό έτσι με τα λογοτεχνικά σχήματα

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 13:48, 23-05-13:

Επειδη εχω καει απο λογια μεγαλα ....τωρα απλα κλεινω τα αυτια μου οταν τα ακουω και απλα στεκομαι στις πραξεις.....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μεγάλα Ρεζιλίκια - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 478 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-17 στις 21:35.
    • Τα «μεγάλα» έργα της Θεσσαλονίκης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-13 στις 03:36.
    • Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται - Από daliapan
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 14:05.
    • Τα λόγια τα μεγάλα... - Από nikita13
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-07 στις 12:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους