Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η γνώμη σας για το τραμ

Ποια είναι η γνώμη σας για το τραμ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 33)
Μου αρέσει και το χρησιμοποιώ συχνά
4
12,12%
Μου αρέσει αν και δεν το χρησιμοποιώ συχνά
13
39,39%
Δε μου αρέσει αλλά το χρησιμοποιώ
0
0%
Δε μου αρέσει και δεν το χρησιμοποιώ
7
21,21%
Δεν ζω στην Αθήνα
9
27,27%

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 21:49, 07-01-06:

Ποια είναι η γνώμη σας για το τραμ;

Εμένα μου αρέσει αν και δεν το χρησιμοποιώ συχνά..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:57, 07-01-06:

για βολτίτσα είναι ωραίο . δεν μπορώ να το κρίνω ως μμμ όμως... ας μιλήσει κάνα παλουκάρι που το χρησιμοποιεί συχνά .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 06:38, 08-01-06:

Δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω μιας και συνήθως είτε με κάλυπτε το τρένο/μετρό είτε τίποτα. Πάντως έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτό και ότι είναι υπερβολικά αργο...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:22, 08-01-06:

για βολτούλα είναι πολύ ωραίο, νι αλλά αν βιάζεσαι, άστο καλύτερα... μέχρι να κατέβω να σπρώξω, είχε περάσει από το μυαλό μου μια φορά.
Από την άλλη, δεν μπορούν να πάνε και γρήγορα: οι περισσότεροι εκτός τραμ οδηγοί/πεζοί, δεν το προσέχουν, ούτε κοιτάζουν αν έρχεται.

μετρό ρουλζ

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:56, 08-01-06:

Missing Option: Δε ζώ στην Aθήνα you insensitive clod.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:06, 08-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω μιας και συνήθως είτε με κάλυπτε το τρένο/μετρό είτε τίποτα. Πάντως έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτό και ότι είναι υπερβολικά αργο...

κι εγώ έτσι ακριβώς

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:36, 10-01-06:

Με το τραμ το μόνο μέσο που μπορεί να συγκριθεί είναι τα λεωφορεία και τα ταξί. Όταν πήζεις στην κίνηση, θα πήξεις σίγουρα και με το τραμ. Από κει και έπειτα, παίζουν ρόλο και οι υπόλοιπες αποστάσεις. Προσωπικά δεν το χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα, καθότι δεν βρίσκεται κοντά στη στάση του λεωφορείου που παίρνω για το γραφείο. Διαφορετικά, την ίδια ακριβώς ώρα έκανα και με το λεωφορείο. Άσε που στο τραμ υπήρχαν περισσότερες πιθανότητες να βρω να καθίσω. Δυστυχώς δεν υπήρχε ανταπόκριση με τη γραμμή λεωφορείου που χρησιμοποιούσα.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:59, 17-01-06:

Για μια βολτούλα δε θα ήταν άσχημο το τραμ...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:58, 18-01-06:

απο το τιποτα φανταζομαι οτι ειναι καλο ... σιγουρα καλύπτει καποιους

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:00, 17-03-07:

Το τραμ... Πρώτη και μοναδική φορά που το πήρα ήταν στο meeting στη Γλυφάδα, στην επιστροφή. Από το να πάρω ταξί από Γλυφάδα για το σπίτι - aka ο κούκος αηδόνι - είπα καλύτερα απ' το κέντρο.

Και; Πιο αργό πράμα δεν έχω δει στη ζωή μου. Πιο αργό κι απ' τον επιτάφιο. Μέχρι κι ο ΗΣΑΠ πιο γρήγορος είναι.

Έκανα γύρω στη μία ώρα μέχρι το κέντρο. Καλά που δεν βιαζόμουν δηλαδή. Αυτό που το καθυστερεί αφάνταστα είναι ότι έχει πολλές στάσεις από κάποιο σημείο και μετά.

Είναι πολύ καλό για ροματζάδα. Αλλά αν βιάζεσαι καλύτερα ταξάκι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:27, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το τραμ... Πρώτη και μοναδική φορά που το πήρα ήταν στο meeting στη Γλυφάδα, στην επιστροφή. Από το να πάρω ταξί από Γλυφάδα για το σπίτι - aka ο κούκος αηδόνι - είπα καλύτερα απ' το κέντρο.

Και; Πιο αργό πράμα δεν έχω δει στη ζωή μου. Πιο αργό κι απ' τον επιτάφιο. Μέχρι κι ο ΗΣΑΠ πιο γρήγορος είναι.

Έκανα γύρω στη μία ώρα μέχρι το κέντρο. Καλά που δεν βιαζόμουν δηλαδή. Αυτό που το καθυστερεί αφάνταστα είναι ότι έχει πολλές στάσεις από κάποιο σημείο και μετά.

Είναι πολύ καλό για ροματζάδα. Αλλά αν βιάζεσαι καλύτερα ταξάκι.
Το έντονο κείμενο εγώ στο είχα πεί τότε. Μην αντιγράφεις εμένα για να φτιάξεις τη δική σου προσωπικότητα. Μια μισοκατεστραμμένη ρέπλικα θα βγείς!

Κι εγώ πρώτη φορά στο μήτινγκ το είχα πάρει (το τραμ), όταν γυρίζαμε το βράδυ με τον Τζώρτζη. Θυμάμαι πως επαναλάμβανε αυτό το παιδί συνέχεια μια φράση και σε κάποια στιγμή του επέβαλα το σκασμό! 300 φορές την άκουσα τη ρημάδα τη φράση μέχρι να αράξει Σύνταγμα το κινούμενον πούρον! Δε μπορώ να μην αναφέρω δε, έναν μεσήλικα να παίζει με το κινητό του (Πιερίδη έβαζε για μουσικούλα νομίζω) και είχα απορροφηθεί τόσο πολύ που όταν το σταμάτησε, του λέω "Δώσε κι άλλο ρε φίλε να γουστάρουμε!"

Καλύτερα το τραμ πάντως απ' τα κερατιάτικα σε ταξί ως τη Γλυφάδα επειδή μερικοί βαριούνται να κουνηθούν ως το Θησείο του λαού. Αμ δε θα κανονίσω meeting; Θα σας αναγκάσω να ρθείτε και να μικρύνετε τρία νούμερα στο παντελόνι από το περπάτημα ως εκεί. Καλοπερασάκηδες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:34, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Το έντονο κείμενο εγώ στο είχα πεί τότε. Μην αντιγράφεις εμένα για να φτιάξεις τη δική σου προσωπικότητα. Μια μισοκατεστραμμένη ρέπλικα θα βγείς!
Κι έλεγα πού το 'χα ακούσει.. Καταραμένο αλτζχάιμερ.

Κάτι άλλο ήθελα να πετάξω. Το θάβαμε το τραμ με κάτι γνωστούς τις προάλλες και είπα κάτι πετυχημένο.

Τεσπα. "Μου αρέσει, αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ"

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kazmir84
Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε στις 17:16, 17-03-07:

Μένω Νέα Σμύρνη και με έχει βολέψει αρκετές φορές για κοντινές αποστάσεις.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:44, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Μια φορά το πήρα από Γλυφάδα να πάω Νέα Σμύρνη και κόντεψα να πάθω έμφραγμα από τα νεύρα! Υπόψιν ήταν απόγευμα φοβερής ημέρας και είχα και θέα θάλασσα.. αλλά έκανα 1 ώρα και 1 τέταρτο να φτάσω! Με τα 3 λεωφορεία που χρειαζόμουν για να πάω (και γι αυτό προτίμησα και καλά το τραμ) πιο γρήγορα θα έφτανα.. μη σου πω θα έφτανα και θα γύριζα και Γλυφάδα στον ίδιο χρόνο!

Συνεπώς με δεδομένο αυτό ψήφισα πως και δεν μου αρέσει και δεν το χρησιμοποιώ (την θέλω την ψυχική μου υγεία). Ίσως κάποιους να εξυπηρετεί δεν λέω, αλλά τόσο αργά που πάει, αν σκεφτείς πως έκοψε και μια λωρίδα και βάλε στην παραλιακή, ε, μόνο για μόστρα είναι! Άχρηστο..

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 17:47, 17-03-07:

Μου αλλάξατε πασα αποψη για το τραμ.Τοσο καιρο ηθελα να παω να το δω,αλλα απο οτι φαινεται,ευτυχως!

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 17:49, 17-03-07:

Δεν έχω γνώμη,δεν έχω μπεί ποτέ...για τον προαστειακό αν θέλετε να σας πω...πήγα τα πιτσιρίκια βόλτα (με είχανε φάει απ'όταν έγινε η στάση δίπλα μας)...ωραίο το μέσον λέμε!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:51, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Μου αλλάξατε πασα αποψη για το τραμ.Τοσο καιρο ηθελα να παω να το δω,αλλα απο οτι φαινεται,ευτυχως!
Να πας. Αλλά να μη βιάζεσαι, να είναι απόγευμα και να έχεις και το αίσθημα μαζί! Έτσι θα περάσεις μια χαρά!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:53, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Δεν έχω γνώμη,δεν έχω μπεί ποτέ...για τον προαστειακό αν θέλετε να σας πω...πήγα τα πιτσιρίκια βόλτα (με είχανε φάει απ'όταν έγινε η στάση δίπλα μας)...ωραίο το μέσον λέμε!
Ο προαστειακός τ' αξίζει τα λεφτά του. Πολύ χρήσιμος και εξυπηρετικός, αλλά πολύ μικρά βαγόνια.

Στάση δίπλα σου; Καλό.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 17:56, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Να πας. Αλλά να μη βιάζεσαι, να είναι απόγευμα και να έχεις και το αίσθημα μαζί! Έτσι θα περάσεις μια χαρά!
Ετσι που το περιγραφετε ολοι,για ταινία του Αγγελόπουλου μου κανει!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:00, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Ετσι που το περιγραφετε ολοι,για ταινία του Αγγελόπουλου μου κανει!

Όχι καλέ.. τι είναι αυτά που λές;;

..ο πελαργός πήγαινε πιο γρήγορα, είμαι σίγουρη!

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 18:02, 17-03-07:

Αμα θελω να εκδικηθω κανεναν θα το χω στα υποψη μου!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:02, 18-03-07:

Απαίσιο και φριχτό το τραμ για μένα. Μπήκα στο τραμ μόνο 3-4 φορές και δεν κάνει για μένα που θέλω ταχύτητα σε όλα. Ακόμα και να μην βιάζεσαι να πας στον προορισμό σου, το καλοκαίρι ειδικά δεν είναι καθόλου απολαυστική η διαδρομή με αυτό το πράγμα στα παράθυρα που μοιάζει με κοτετσόσυρμα και με αυτό τον διαπεραστικό ενοχλητικό ήχο που ακούς όταν ανοιγοκλείνουν οι πόρτες. Και από καθαριότητα δεν θα'λεγα ότι είχα και την καλύτερη αίσθηση.
Αντίθετα, αγαπάω πολύ το μετρό, είναι το μόνο μέσο μεταφοράς που υποστηρίζω φανατικά και είναι κρίμα που δεν έχει επεκταθεί παντού ακόμα. Είμαι της άποψης ότι σε μια οργανωμένη πόλη αρκεί το μετρό και τα λεοφωρεία για τις μετακινήσεις. Ας μειωθούν επιτέλους τα αυτοκίνητα ΙΧ στο κέντρο. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ αυτοκίνητο για μετακινήσεις στο κέντρο κι απορώ που βρίσκουν το κουράγιο να κατεβαίνουν τόσοι πολλοί με τα αυτοκίνητά τους στην Αθήνα. Προκαλούν πρόβλημα και δεν το συνειδητοποιούν. Πραγματική αηδία όταν βλέπω να κυκλοφορούν κάποιοι
με τζιπ στο Κολωνάκι.

Παράθεση

duke nukem

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη duke nukem
Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O duke nukem έγραψε στις 12:15, 18-03-07:

Με βολεύει αφάνταστα. Αν το πάρεις από την Γλυφάδα για να πας Σύνταγμα θα φτάσεις ώρες αργότερα (λεμέ τώρα) αλλά αν μένεις κοντά στη παραλιακή βολεύει φοβερά άσε που είναι και 24ωρο παρασκευή και Σάββατο και κανείς τρελό χαβαλέ ….ααα το προσκέφαλο στο κάθισμα είναι μακράν το καλύτερο για ύπνο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:45, 20-04-07:

Εγώ δεν ζώ αθήνα άλλα όσες φορές πήγα μου άρεσε το τράμ άν και είχε γίνει περιστατικό κάποια μέρα δεν με ένοιαξε, κατα τα άλλα μου άρέσει έχει φάση

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:55, 22-04-07:

Αν εξαιρέσουμε την ταχύτητα του είναι πολύ καλό ΜΜΜ

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:59, 23-04-07:

Το τραμ γενικά είναι πολύ καλό μέσο. Στην Αθήνα όμως φτιάχθηκε για λάθος λόγους και λάθος υλοποιήση. Το φτιάξαμε για να το φτιάξουμε και φυσικά δεν κάναμε τίποτα σχετικό για να βελτιστοποιήσουμε την λειτουργία του. Ούτε το έρημο το πράσινο κύμα δεν υλοποιήσαν.

Τώρα οι συρμοί έιναι σε απαράδεκτη κατάσταση με πιο ενοχλητικό ένα ψιλότονο ήχο που σου παίρνει τα αυτιά.

Τώρα αν είναι χρήσιμο? Νομίζω ότι Ν.Σμύρνη και Παλαιό Φάληρο το έχουν καταβολευτεί και είναι και λογικό έτσι όπως το φτιάξαν.

Κέντρο-Ν.Κόσμο κλάφτα χαράλαμπε καθώς από το Σϋνταγμα και για μόλις δύο στάσεις δλδ μέχρι την Βουλιαγμένης θέλει ένα 15 όσο δλδ και εγώ περπατώντας. Και δεν είναι τυχαίο ότι όλοι αλλάζουν από τραμ σε μετρό στον Ν.Κόσμο

Από παραλία προς Γλυφάδα δεν ξέρω δεν έχω άποψη.

Γενικά πιστεύω ότι αν υπάρξει πολιτική βούληση η Αθήνα μπορεί να γίνει πόλη ΜΜΕ. Πηγαινοέρχομαι με αυτοκίνητο στην δουλειά μου ποια, και δεν μαρέσει καθόλου. Απλά το κράτος δεν μου δίνει άλλη εναλλακτική.

Μακάρι να αποκτούσαμε και άλλο τραμ, και μετρό και λεωφοριόδρομους να τελειώσει το πανηγύρι, αλλά βλέπεται τμήμα της συμφωνίας για την κατασκευή της αττική οδό με την ανάδοχο εταιρία ήταν να μην υπάρξουν σταθμοί μετρό στα σημεία που περνά, αλλιώς πρέπει να πληρώνεται πρόστιμο ή κάπως έτσι δλδ.

Και άσε το άλλο που φτιάχνουμε ένα Χλμ μετρό σε 2 χρόνια και πανηγυρίζουμε λες και πήραμε πάλι το χρυσό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Demelene : 23-04-07 στις 14:37.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:23, 23-04-07:

Δεσελένε μου, συμφωνώ απόλυτα...
Ένα τραμ σημειακά... τι να σου κάνει!!
Το θέμα είναι να γίνει η Αθήνα μία δικτυακή πόλη, βασισμένη στα ΜΜΜ.

Βάλτε ρε παιδιά ΠΟΛΛΑ λεωφορεία, βάλτε πυκνά δρομολόγια, αυξήστε τους λεωφορειόδρομους, φτιάξτε καλές στάσεις... και μετά σου λέω εγώ.

(επίσης, βρε καλό μου, μου βγήκε το μάτι με το "φτοιάχνω"...! )

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 13:47, 23-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
(επίσης, βρε καλό μου, μου βγήκε το μάτι με το "φτοιάχνω"...! )
Tώρα? Καλά γιατί έτσι πίστευα ότι γράφεται?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:56, 23-04-07:

Βρε, επιλεκτικά τα διόρθωσες;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:38, 23-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Βρε, επιλεκτικά τα διόρθωσες;
Και με πολύ αυστηρά κριτήρια έτσι. Είχε καμιά 10αρια και εγώ είχα αλλάξει 2 όλα και όλα

Παράθεση

Anta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anta
H Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Anta έγραψε στις 15:42, 23-04-07:

Μου αρέσει αν και δεν το χρησιμοποιώ συχνά...
Χτές, μετά απο πολύ καιρό, και μια χαρά πήγα απο Φάληρο στο Κουκάκι (ευρύτερη περιοχή τελοσπάντων, Κουκακίου)

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:48, 29-04-07:

Μου αρέσει αλλά δυστυχώς δε το χρησιμοποιώ συχνά.
Αυτό που δε μου αρέσει καθόλου όμως είναι το κιτς καλοκαιρινό φαινόμενο που συμβαινει στις διαδρομές της παραλιακής όπου όλοι οι λουόμενοι με το αλάτι και την άμμο στη σαγιονάρα μπαίνουν και κάθονται στα υφασμάτινα καθίσματα με αποτέλεσμα να τα λερώνουν και να σε κάνουν να το σκέφτεσαι πολύ σοβαρά να κάτσεις όταν είναι να βγείς ντυμένος με τα καλά σου για κάποιο μαγαζί της παραλιακής.

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 18:31, 29-04-07:

Υπομονή τότε γιατί το καλοκαίρι είναι προ των πυλών!
Τελευταία διάβασα ότι θα δρομολογηθεί η κατασκευή τραμ και στην Πάτρα... επιτέλους!

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 20:26, 29-04-07:

Εγώ δεν ζω στην Αθήνα αλλά έχουμε σπίτι στη Ν.Σμύρνη κι όποτε έρχομαι χρησιμοποιώ μόνο τραμ. Η στάση είναι μόλις λίγα μέτρα απο το σπίτι και συνήθως δεν βιάζομαι να πάω κάπου, γιατί είναι και λίγο αργό, οπότε όλα οk!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 10:37, 30-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από ghelly
Υπομονή τότε γιατί το καλοκαίρι είναι προ των πυλών!
Τελευταία διάβασα ότι θα δρομολογηθεί η κατασκευή τραμ και στην Πάτρα... επιτέλους!
ΚΑλό. Να δω τραμ στην Πάτρα και ...
Το πιο σημαντικό το λιμάνι ούτε το γιοφύρι της Άρτας να ήταν. Και να μην σχολιάσω το θέμα με το μουσείο.

Παράθεση

Anta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anta
H Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Anta έγραψε στις 15:19, 07-05-07:

Αχ, τι τέλειο!! Στην Πάτρα!!! Ξέρει κανεις διαδρομή?
Όσο για την Αθηνα, το χρησιμοποιώ πολύ συχνά this period,αν και δεν τρελαίνομαι..απλά μου αρέσει,όμως αν έχω άλλη εναλλακτική, ίσως και να την προτιμήσω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Η γνώμη σας για το ΚΚΕ και την ΚΝΕ - Από robinhood
      Το θέμα έχει λάβει 1094 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-08-16 στις 08:42.
    • Η Γνώμη σας για τα Α.Τ.Ι.Α. - Από Andypro
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-05-15 στις 18:25.
    • Ποια η γνώμη σας για το BCA; - Από Mcstefan7
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-11 στις 12:46.
    • Τι γνώμη έχετε για τις ΗΠΑ; - Από AndonisK
      Το θέμα έχει λάβει 85 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-11 στις 22:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους