Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,845 μέλη και 2,411,281 μηνύματα σε 75,070 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 219 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιστορίες για γέλια και για κλάματα σε εστιατόρια

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 16:24, 18-01-06:

Έχετε πάει ποτέ σε κάποιο εστιατόριο - ταβέρνα κλπ που να ήταν χάλια , να κλάψατε τα λεφτά σας (κι ας μην ήταν υπέρογκο το ποσό του λογαριασμού) , να προτιμούσατε να τα χάνατε στο δρόμο, παρά να τα δίνατε στο μαγαζί και να θέλατε να το πείτε παντού για να σώσετε τους φίλους σας από το να πάve εκεί ; Αν ναι, πού... έτσι για να φυλαγόμαστε...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:27, 18-01-06:

Παρακαλώ να μην αναφερθούν ονομαστικά εστιατόρια αλλιώς θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα
Ο λόγος? Μην βρεθούμε με καμια μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση ξαφνικά!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε: στις 16:51, 18-01-06:

Θα απαντήσω γενικά....(για να μην πηγαίνω τσιγάρα στην Μιchelle στον κορυδαλό).

Τα περισσότερα τουριστικά (παραθαλασσία κατά κύριο λόγο) ειστιατόρια προσφέρουν απαράδεκτο φαγητό σε ααααααπίστευτα υψηλές τιμές!!!!!
Το καλόκαιρι είναι για πολλούς η εποχή της αρπαχτής!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:54, 18-01-06:

Μπααα δεν είναι αυτά τα χειρότερα!
Τα χειρότερα είναι αυτά στις στάσεις των ΚΤΕΛ που κερδίζει μάλιστα και ποσοστά το ΚΤΕΛ αν φας εκεί!
Μιλάμε τόσο άθλιο φαγητό, ούτε επίτηδες να το έκαναν!!! Και είναι απίστευτα ακριβό!! Αλλά βλέπεις, το έχουν μονοπώλιο...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε: στις 16:56, 18-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μπααα δεν είναι αυτά τα χειρότερα!
Τα χειρότερα είναι αυτά στις στάσεις των ΚΤΕΛ που κερδίζει μάλιστα και ποσοστά το ΚΤΕΛ αν φας εκεί!
Μιλάμε τόσο άθλιο φαγητό, ούτε επίτηδες να το έκαναν!!! Και είναι απίστευτα ακριβό!! Αλλά βλέπεις, το έχουν μονοπώλιο...
Ναι???? δεν το ήξερα
μακριά λοιπόν!!!!!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 08:29, 19-01-06:

νουβέλ κιιζίν έχετε φάει???? όχι?????

ντροπής.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 13:21, 19-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
νουβέλ κιιζίν έχετε φάει???? όχι?????

ντροπής.
Τι έχει καλέ;
Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς μου αρέσει πάρα πολύ!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 13:35, 19-01-06:

λονδίνο...ένα μοδάτο/χλιδάτο/-άτο εστιατόριο κάπου στο κέντρο...

αφού έχουμε φάει κάτι τρελές ελίτσες σε τεράστια πιάτα (δύο στο καθένα ξέρετε τώρα, με το σπαράγγι από κατω να παριστάνει το στόμα στις δύο ελιές-μάτια), μετά κάποιο κυρίως πιάτο που είχε πάλι σπαράγγια (σύμπτωσις??? δε νομίζω), ήρθε η κορύφωση στο γλυκό:

Τσιζκέικ.

Θα μου πείτε, τι πρόβλημα υπάρχει με αυτό το τόσο ωραίο-μου-τρέχουν-τα-σάλια-και-μόνο-που-το-γράφω γλυκάκι.....

Τσιζκέικ, ΦΤΙΑΧΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ.

ΝΑΙ. Καλά διαβάσατε.

Αλλού η βάση.

Αλλού η κρέμα

Αλλού τα τόπινγκς.

Μας δώσανε και σύνεργα πάντως.

Τους χρυσώσαμε και φύγαμε.

πιάσαμε και ένα φις-εντ-τσιπς στο χέρι.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 13:38, 19-01-06:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχααα!!!
Ευτυχώς τέτοιες εξτρέμ περιπτώσεις δεν μου έχουν τύχει, γι'αυτό και έχω καλή άποψη για τη νουβελ κουζιν
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:56, 19-01-06:

Καφετεριες στα πολυ νοτια χωρια της Ροδου, αποφυγε τις αμα ερθετε ποτε. Μηλαμε για χωριατες με ολοι την συμασια της λεξεις. Υγειηνη 0, σερβισε και συμπεριφορα χαλια και εχεις και ολους τους χωριατες απο διπλα να τσακωνονται για τα παντα και να σου σπανε τα νευρα.
Αντιθετα τα εστιατορια και οι ταβερνες ειναι αψογα (σε οσα εχω παει μεχρι στιγμης)
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:12, 23-03-07:

Χμ, μία φορά είχαμε καταλήξει στο Ρέθυμνο, τη λατρεμένη μου πόλη, όπου γενικά τρώμε τέλεια και ξέρω πολύ καλά εστιατόρια και ταβέρνες.

Αυτή τη φορά όμως, ήταν μεσημέρι, είχαμε όλοι τρελό χάνγκόβερ, γιατί την προηγουμένη είχαμε τσακίσει μπουκάλες ρακής και είχαμε ξεράσει όλοι κάμποσες φορές... Και θέλαμε επειγόντως λίγο ζεστό φαγάκι και γρήγορα, γιατί μετά θα φεύγαμε για το καράβι.

Βρήκαμε ένα κοντά στο Μιναρέ της Αγ. Βερνάρδου, που ήταν κι όμως ανοιχτό... ε, λέμε, πού να ψάχνουμε...

Παιδιά, ο ντάκος, ήταν ΑΙΣΧΟΣ!!! Αντί για φρέσκια τριμμένη ντομάτα, είχαμε ΠΟΥΜΑΡΟ!!! Το τυρί αγνώστου προελεύσεως και χρώματος, και για στολίδι πάνω μία τρίχα...

Ε, κανα δυο άτομα που χθες δεν είχαν τσσεάσει... την έπαθαν! Όχι θα μας γλύτωναν...
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 10:24, 23-03-07:

Λοιπόν ψαρομεζέδες στο κέντρο της Ρόδου, μαγαζί υποτήθετε γνωστό, βρήκα σκουλήκια να περπατάνε στην σαλάτα κάνω στην άκρη μερικά και ο σερβητόρος ούτε που ζήτησε συγνώμη, παιδιάα έβαλά τα σουλήκια στο πιάτο μου να του τα δήξω και μου λέει που ειναι;
-δεν τα βλέπεις; τα πράσινα
-δεν βλέπω κάτι
-μα κάλα δεν τα βλέπεις που προχωράνε; αυτό ήταν στο κέντρο και όσπου να το δείς πήγε στην άκρη
-Α!!! αυτά λέτε; εντάξει αυτά ειναι της σαλάτας δεν ειναι πρόβλημα
-μου φέρνεις το λογαριασμό; δεν αντέχω να τα βλέπω
-Καλά θα φύγετε τόσο σύντομα;
-Με δουλέβεις άνθρωπέ μου; τα σκουλήκια θα φάνε πιο γρήγορα την σαλάτα απο μένα.
-Δωσε μου τον λογαριασμό να φύγω λέει ο άντρας μου
-Καλά φωνάζει μέσα ρε σωτήρηη φέρε το λογαριασμό να τελειώνουμε(κοροιδευτηκά και τσατησμένα)
-Τουλάχιστον του λέω άς έλεγες ένα συγνώμη
-Σας ειπα ειναι της σαλάτας τι θέλετε να κάνω;

Εφύγε και έστηλε άλλο άτομο να πάρει τα χρήματα απο τότε έχει φάει την δυσφημηση της ζωής του
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 10:32, 23-03-07:

μου αρέσει που πληρώνετε κι απο πάνω
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 10:37, 23-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Λοιπόν ψαρομεζέδες στο κέντρο της Ρόδου, μαγαζί υποτήθετε γνωστό, βρήκα σκουλήκια να περπατάνε στην σαλάτα κάνω στην άκρη μερικά και ο σερβητόρος ούτε που ζήτησε συγνώμη, παιδιάα έβαλά τα σουλήκια στο πιάτο μου να του τα δήξω και μου λέει που ειναι;
-δεν τα βλέπεις; τα πράσινα
-δεν βλέπω κάτι
-μα κάλα δεν τα βλέπεις που προχωράνε; αυτό ήταν στο κέντρο και όσπου να το δείς πήγε στην άκρη
-Α!!! αυτά λέτε; εντάξει αυτά ειναι της σαλάτας δεν ειναι πρόβλημα
-μου φέρνεις το λογαριασμό; δεν αντέχω να τα βλέπω
-Καλά θα φύγετε τόσο σύντομα;
-Με δουλέβεις άνθρωπέ μου; τα σκουλήκια θα φάνε πιο γρήγορα την σαλάτα απο μένα.
-Δωσε μου τον λογαριασμό να φύγω λέει ο άντρας μου
-Καλά φωνάζει μέσα ρε σωτήρηη φέρε το λογαριασμό να τελειώνουμε(κοροιδευτηκά και τσατησμένα)
-Τουλάχιστον του λέω άς έλεγες ένα συγνώμη
-Σας ειπα ειναι της σαλάτας τι θέλετε να κάνω;

Εφύγε και έστηλε άλλο άτομο να πάρει τα χρήματα απο τότε έχει φάει την δυσφημηση της ζωής του
Καλα βρε Μανια, επιασες που επιασες την κουβεντα με τον σερβιτορο -εγω θα ειχα πιασει τον μπαλτα - ζητησες και λογαριασμο? Και τον ΠΛΗΡΩΣΕΣ κιολας. Απορω.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 10:43, 23-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Καλα βρε Μανια, επιασες που επιασες την κουβεντα με τον σερβιτορο -εγω θα ειχα πιασει τον μπαλτα - ζητησες και λογαριασμο? Και τον ΠΛΗΡΩΣΕΣ κιολας. Απορω.
Τι να κάνω ρε παιδιά ειμαι άτομο που λυπάμε ή που δεν μπορώ να μηλήσω ντρέπομαι δεν θέλω να με πούν γύφτο ότι το έκανα για να μην πληρώσω
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 10:49, 23-03-07:

αχ, μάνια, έπρεπε να μουν εκεί, να σε λέω γύφτο που δε τρως την βιολογική σαλάτα σου να δω τι θα'κανες
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 10:53, 23-03-07:

Επρεπε να φας και τα σκουλικια τοτε, μιας που εκεινος την εκοψε την σαλατα και επρεπε να τον λυπηθεις που κουραστηκε..

Αρχική Δημοσίευση από dooo
αχ, μάνια, έπρεπε να μουν εκεί, να σε λέω γύφτο που δε τρως την βιολογική σαλάτα σου να δω τι θα'κανες
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 10:55, 23-03-07:

Κάποιοι ειναι γενημένοι θύματα, έτσι μας έμαθαν οι γονείς μας ότι και να γίνει να σκύβουμε το κεφάλι, σε όλα όχι μόνο σε αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 11:05, 23-03-07:

μάνιαμ, απλά χρειάζεσαι μια ώθηση, μια αφορμή να σταματήσεις να είσαι θύμα
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 12:01, 23-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Κάποιοι ειναι γενημένοι θύματα, έτσι μας έμαθαν οι γονείς μας ότι και να γίνει να σκύβουμε το κεφάλι, σε όλα όχι μόνο σε αυτό
Μάνια μου αν έχεις κινητό εκείνη την στιγμή πέρνεις ένα τηλέφωνο το Υγειονομικό (ή την τουριστική αστυνομία) και τους λές να έρθουν και να δουν τα χάλια του μαγαζιού, όταν φάει την προστιμάρα το μαγαζί θα δούμε πόσο θα γελάει ο σερβιτόρος.
Για μένα αν φταίει μία το μαγαζί φταίμε 10 όσοι δεν το καταγγέλουμε επίσυμα, όποιος είναι βρωμιάρης να φάει λουκέτο!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιστορίες χωρισμών - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 80 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-12-14 στις 23:25.
    • Προτάσεις και κριτικές για εστιατόρια - Από Hunter
      Το θέμα έχει λάβει 37 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-13 στις 01:16.
    • Ιστορίες που γράφει η ζωή - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-11 στις 20:32.
    • Αληθινές Ιστορίες - Από fantasmenos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-07-09 στις 22:16.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους