Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άντρες-γυναίκες: ποιος είναι τώρα ο κυνηγός, ε;

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 22:32, 24-01-06:

πολλες φορες γω δει/ ακουσει κλπ. οτι το αγορι θελει, λεει, να κανει το πρωτο βημα προς μια σχεση η '"κατακτηση" (οχι προσεξτε ορο). αλλα απο την αλλη βλεπω επισης ολα τα κοριτσι να εχουν ξεπεταχτει αποτομα και να την πεφτουν παντα μα παντα στα αγορια, κι αυτα σουλτανοι στο χαρεμι τους!!!!

μα δεν ηταν τοσους αιωνες ο αντρας ο "κυνηγος";;;
αλλα μη βγει και η σταχτοπουτα, ετσι που παμε, με το εναπομειναν γοβακι στο ενα χερι και στο αλλο ενα ροπαλο, να εντοπισει τον πριγκιπα!!

κι εκνευριζομαι,γμτ. θελω ισοτιμια, ποσα ζηταω.
οποτε, πειτε μου εσεις με την απαραμιλλη σοφια σας ( ) τι προτιματε και πως αντιδρατε σε τετοιες περιπτωσεις;;
φυσικα και γενικη συζητηση στο θεμα, με εννοειτε. απλα να ακουστουν αποψεις και αλλες στασεις που δεν εχω σκεφτει.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 22:47, 24-01-06:

Αυτό το έχεις δει; Ίσως βρεις εκεί μερικές απόψεις προς συζήτηση...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 04:22, 25-01-06:

Θα ειμαι πληρης και σαφεστατος...Εξαρταται!

Τουλαχιστον οταν εγω πηγαινα στο σχολειο (Αχ...γερασαμε! ) κυριως τα αγορια εκαναν τις "κινησεις", εκτος και αν τα κοριτσια "ηθελαν" ιδιαιτερως καποιον και αυτος αδιαφορουσε περα για περα. (εναλλακτικη περιπτωση: Ο "καποιος" ειναι ο μαμαω και δερνω του σχολειου, που τον γουσταρουν ολες οι κοπελες της ταξης του συν αυτες δυο με τεσσερα χρονια πιο μικρες! Εκει οντως κυνηγουσαν οι κοπελες)

Φυσικα αν καποιος αντρας ειναι εκ φυσεως ντροπαλος ή φοβαται την απορριψη, δεν θα κανει ευκολα κινηση ποτε, αλλα οσοι ημαστε πιο "ανοιχτοι" οντως καναμε και συχνα πυκνα "κινησεις"

Αν ισχυει αυτο που περιγραφεις παντως (και δεν εχω λογο να το αμφισβητησω) δυο τινα υποθετω;

1) Πλεον οι κοπελες με τη συμπεριφορα τους (που οπως συζητειται και στο θεμα που υπεδειξε ο O'Zorgnax ειναι πιο μεγαλιστικη, για να μην πω π...ικη )φοβιζουν πιο πολλοι τα αγορια οποτε αυτοι δεν κανουν κινηση. Ή/Και

2) Αν καποιου του ριχνονται στα ποδια κοπελες απο μονες τους, γιατι να παρει το ρισκο και να κανει αυτος κινηση με καποια; Απλα, καθεται στα αβγα του και ολο και κατι θα γινει. Επομενως για μενα η "λυση" θα ηταν να το παιζουν οι κοπελες και λιγο δυσκολες. Αλλωστε ειναι γνωστο οτι οι αντρες ειναι σαν τα γραμματοσημα (οποιος δεν γνωριζει τη ρηση, ας σφυριξει να του πω! )

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:47, 25-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac

(Αχ...γερασαμε! )

συγκεντρώσου

Αρχική Δημοσίευση από inso
Αλλωστε ειναι γνωστο οτι οι αντρες ειναι σαν τα γραμματοσημα
η ρήση αυτή είναι για τις γυναίκες πιζίμ. Οι άντρες είναι τα ΕΛΤΑ

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει πια κυνήγι...Ο ρομαντισμός έχασε το δρόμο (μπλέχτηκε στη Κηφισίας ) και συν τις άλλοις, δεν υπάρχει και χρόνος. Αν βρεθεί κάτι στο δρόμο μας, και μας ικανοποιεί απ του ε πόιντ, ντατς. Προχωράμε και όπου βγει.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 11:39, 25-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
(Αχ...γερασαμε! )
αγαπητε εαν γερασες εσυ , εγω τι να πω;;

εγω γερασα, δεν ειμαι για τετοια πια, εαν μια με θελει ας ερθει να κανει αυτη το παιχνιδι της, εγω επαψα να κυνηγαω γυναικες

ΥΓ κατα προτιμηση να ειναι πιτσιρικα ε

Παράθεση

Unicorn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Unicorn
H Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Unicorn έγραψε στις 11:44, 25-01-06:

"Τα παλιά τα χρόνια ήταν ο άντρας κηνυγός
Τώρα πια φοβάται τις γυναίκες δυστυχώωωως! ...

.....
Θέλω έναν άντρα 100% Που πήγανε οι άντρες 100%! ... "

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 11:49, 25-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Unicorn

.....
οταν λες φοβαται ο αντρας τι ακριβως θες να πεις; οτι δεν το παιζει μαγκας; η οτι απλα δεν τον ενδιαφερει να κυνηγυσει μια γυναικα οπως εκαναν πχ ο Ψαλτης κ.ο.κ; αυτοι υπαρχουν ακομα, αλλα δεν τους βρισκεις ευκολα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:20, 25-01-06:

νομίζω ότι στις μέρες μας η γυναίκα είναι μεγαλύτερος κυνηγός απ τον άντρα (δυστυχώς κατ εμέ)
και λέω δυστυχώς γιατί κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, από καταβολής του ανθρώπου είναι η φύση του άντρα να είναι ο κυνηγός και όχι η γυναίκα.
Επίσης πολύ φοβάμαι ότι για αυτή την κατάσταση φταίει αποκλειστικά και μόνο η γυναίκα που παραέγινε "εύκολη" ....
Προσωπικά όσο παλιομοδίτικο κι αν ακούγεται δεν θέλω να κυνηγάω έναν άντρα, θέλω να με κυνηγάει.
Και φυσικά δεν εννοώ να με κυνηγάει μόνο και μόνο για την χαρά του παιχνιδιού και μετά να καβαλάω το καλάμι δίνοντας του τα πατούμενα στο χέρι (όπως κάνουν πααααααρα πολλά κοριτσάκια σήμερα)
Πολλές φορές οι άντρες μπερδεύονται και χάνουν τον ρόλο τους και για αυτό φταίνε οι γυναίκες
Ξέρω, μπορεί και να με κράξετε αλλά αυτό νομίζω....
Κάποτε πίστευα και γω ότι οι άντρες "φοβούνται" τις γυναίκες....
Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν είναι οι γυναίκες αυτό που φοβούνται αλλά η κοροϊδία και το άσχημο παιχνίδι που τους κάνουν πολλές.
Πίσω από κάθε μεγάλο άντρα λένε κρύβεται και μια μεγάλη γυναίκα...
το πραφράζω λιγουλάκι και λέω ότι πίσω από κάθε "φοβισμένο" άντρα κρύβεται και μια "γυναίκα αφέντης"....
Η μαμά του? η αδερφή του? η πρώην του?.... δεν ξέρω... αλλά σίγουρα κάποια άλλη γυναίκα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:38, 25-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν είναι οι γυναίκες αυτό που φοβούνται αλλά η κοροϊδία και το άσχημο παιχνίδι που τους κάνουν πολλές.
αυτό ακριβώς . i am sick and tired...

ψ. νταξ, είμαι και λίιιγο κότα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη weak and powerless : 25-01-06 στις 12:44.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unicorn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Unicorn
H Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Unicorn έγραψε στις 12:55, 25-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
οταν λες φοβαται ο αντρας τι ακριβως θες να πεις; οτι δεν το παιζει μαγκας; η οτι απλα δεν τον ενδιαφερει να κυνηγυσει μια γυναικα οπως εκαναν πχ ο Ψαλτης κ.ο.κ; αυτοι υπαρχουν ακομα, αλλα δεν τους βρισκεις ευκολα
Καταρχήν το παραπάνω που παρέθεσα ήταν απλώς τραγουδι της Χρύσπας. Ωστόσο, θεωρώ ότι οι άντρες επειδή οι γυναίκες έχουν γίνει πολύ εύκολες ως επι το πλείστον --δυστυχώς!!-- έχουν δέσει τον γάιδαρό τους και δε τους νοιάζει να κάνουν καμια κίνηση! Απλά κάααθονται και περιμέενουν, σου λέει όλο και κάποια θα με κοιτάξει, και θα μου δείξει κάτι. Σε αυτό βέβαια φταίνε και τα δυο φύλα.
Πάντως ΝΑΙ ( ) υπάρχουν ακόμη άντρες που κηνυγάνε μια γυναίκα -η οποία δεν καβαλάει το καλάμι σαν κλασική ψωνάρα- και σε αυτές τις περιπτώσεις αξίζει ένα μπράβο όποιο κι αν είναι τελικά το αποτέλεσμα!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 13:11, 25-01-06:

...........η οποία δεν καβαλάει το καλάμι σαν κλασική ψωνάρα- ............:

το θεμα ειναι που να της βρουμε αυτες....γιατι κακα τα ψεματα το 99% εχουν οχι μονο καβαλησει το καλαμι αλλα κατι χειροτερο που δεν μπορω να περιγραψω

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:54, 25-01-06:

Παντου εξακολουθει να ειναι ο κυνηγος.
Απλως στην Ελλαδα για τον "α","χ","ψ" λογο (ειπε η Κ.Ε. πιο πριν για κοροιδια, αλλα δεν ειναι μονο αυτο.Ειναι λιγο και το οτι εχει σηκωθει πολυ ψηλα ο αμανες απο πλλες κοπελες στην Ελλαδα), οι αντρες ισως να ειναι πιο επιφυλακτικοι στο να κανουν την πρωτη κινηση για τον απλουστατο λογο οτι "φοβουνται" οχι απλως την χυλοπιτα, αλλα το στυλ με το οποιο μπορει να την φανε.
Στην Ιαλια π.χ. τα πραγματα ειναι απιστευτα διαφορετικα.
Ο αντρας ειναι ο κυνηγος για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχει κατι να φοβηθει.
Κι εδω θα ερθει το γνωστο "μηπως οι Ιταλοι προσεγγιζουν αλλιως τις κοπελες;"
Ειναι αληθεια οτι εχουν ενα καλο στυλ στην προσεγγιση τους.απλως προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι στην Ελλαδα οι κοπελες γινονται πολλες φορες "απλησιαστες"...
Ολα αυτα τα λεω, χωρις εμπαθεια προς τις Ελληνιδες (το γραφω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις) και φυσικα οχι για να γινει VS αντρων και γυναικων...
Προσωπικα σαν παρατηρητης (μιας και προσωπικα προβληματα ειδικα απο τοτε που τελειωσα το λυκειο) δεν ειχα*ουτε στην μια ουτε στην αλλη χωρα*, βλεπω μονο οτι οι στην Ελλαδα οι κοπελες δειχνουν δυσπροστες...
Ισως-πιθανο να φταιει και οτι σαν ελληνες δεν τις προσεγγιζουμε σωστα...
το αποτελεσμα παντως που βλεπω ειναι οταν βγαινω εξω για καφε ή ποτο (Επαρχια ή Αθηνα κτλ κτλ) ειναι καποιος να κοιταει καποια....να κοιτιουνται....να κοιτιουνται...να ματιαζονται στο τελος αλλα κανεις να μην κανει την πρωτη κινηση.
Anyway,για να κλεισω ναι μεν να ειναι κυνηγος ο αντρας κι ετσι κανω κι εγω π.χ. αλλα....ΑΛΛΑ!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 14:30, 25-01-06:

δεν θα το πάω σε επίπεδο φύλου, αλλά σε επίπεδο ατόμου:

για μένα, τρεις είναι οι παράγοντες που καθορίζουν το αν ένα άτομο θα γίνει κυνηγός ή όχι:
α) η αυτοπεποίθησή του.
β) η αυτοεκτίμησή του.
γ) τα "στανταρτς" στο άμεσο κοινωνικό του περιβάλλον.

Σκεφτείτε το λίγο, και θα δείτε ότι ένα από αυτά να συγκεντρώνει κάποιος/α, μπορεί άνετα να το παίξει και κυνηγός.

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 21:05, 25-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
Παντου εξακολουθει να ειναι ο κυνηγος.

Στην Ιταλια π.χ. τα πραγματα ειναι απιστευτα διαφορετικα.
Ο αντρας ειναι ο κυνηγος για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχει κατι να φοβηθει.
Κι εδω θα ερθει το γνωστο "μηπως οι Ιταλοι προσεγγιζουν αλλιως τις κοπελες;"
παντου;; που παντου, και γιατι δεν εχει φτασει εδω,γμτ;;

για μένα, τρεις είναι οι παράγοντες που καθορίζουν το αν ένα άτομο θα γίνει κυνηγός ή όχι:
α) η αυτοπεποίθησή του.
β) η αυτοεκτίμησή του.
που και ποιος ξερει ομως πως θα αντιδρασει ο αλλος; θα νιωσει ισως μειονεκτικα; η θα ηθελε να ηταν αυτος/η σε αυτη τη θεση;;
γενικα παιζουν και αλλα πραγματα, κατα τη γνωμη μου, οπως το αν το αλλο ατομο σου επιτρεπει να του την πεσεις, κτλ..

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 21:09, 25-01-06:

Έχεις δίκιο ines, για να υπάρξει κυνηγός πρέπει να υπάρξει και υποψήφιο θήραμα.

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 21:19, 25-01-06:

φανταζεσαι να κυνηγας τον κοσμο ετσι στο ακυρο;;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:56, 25-01-06:

Εγω θα μιλησω κυριως για το γινεται με ατομα της ηλικιας μου...εκτος το οτι εγω παιζω σε διαφορετικη αρενα αλλα δεν νομιζω να αρκουν οι εμπιριες μου να μιλησω γενικα.

Στα αγορια εχουμε 3 κατηγοριες...
  1. καφροι - κανουν απεσιες προσεγγίσεις (πιστευω οτι σε αυτην την κατηγορια ανοικουν το 70% των αγοριων)
  2. ξενέρωτοι - κοιμουντε τον υπνο του δικαιου (28% των αγοριων πιστευω οτι ανοικουν σε αυτη την κατηορια )
  3. και οι ρομαντικοι. (2% ανοικει σε αυτη την κατηγορια)
Οι κοπελες χωριζονται και αυτες σε 3 κατηοριες...
  1. Αυτες που δεν ξερουν τι ζητανε απο μια σχεση και πολλες φορες νομιζουν οτι τα παντα ειναι τελεια. (70%)
  2. Επισης υπαρχει η ρομαντικη κατηγορια ... (10%)
  3. Και αυτες που δεν ενδιαφερονται για που δεν ενδιαφερονται για σχεση επειδη νομιζουν οτι αυτα ειναι μετα το γαμο. (20%)
Οι καφροι συνηθως(ειναι και θεμα πιθανοτητων ) την πεφτουν σε κοπελες τις πρωτη κατηγορια Και σε αυτην περιπτωση εχω παρατηρισει μεχρι στιγμη 2 διαφορετικες εκδοχες
  1. Τρωνε χυλοπιτα.
  2. Κανουν σχεσεις μονο και μονο επειδη η κοπελα λεει ας δοκιμασω μπας και ειναι διαφορετικο ... αλλα χωριζουν συντομα επειδη βλεπουν οτι δεν ειναι κατι διαφορετικο.
Αυτο για εμενα εχει το αποτελεσμα τα φοβιζει τα αγορια (1) ή να θεωρουν οτι ολες ειναι Π (οχι το 3.14 ) (2)

Οι κοπελες της πρωτης κατηγοριας συνηθως απογοητευοντα απο τους καφρους και νομιζουν οτι ολα τα αγορια της θελουν μονο για το σεξ. Επισης υποθετω αφου βλεπουν οτι υπαρχουν πολλα αγορια-σκυλακια που τρεχουν πισω τους λενε ας παιξουμε.

Η ρομαντικη κατηγορια και των δυο φυλων "τρομαζουν" απο αυτη την κατασταση και αποσύρωνται απο αυτη την αρενα και κανουν "ανασκαφες" μπας και πετυχουν τιποτα αλλα ακομη και αν βρουν κατι που τους αρεσει φοβουνται να κανουν καποια κινηση επειδη εχουν παψει να πιστευουν στα ονειρα.

Πιστευω οτι για αυτη την κατασταση οφειλετε η παιδια αλλα και η κουλτουρα που τους δινει το περιβαλλον οπου ζουν. Και μαλλον η ελλαδα δεν ειναι ειναι ο καλλιτερος τοπος για ρομαντικους.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 21:59, 25-01-06:

προφανως μιλάμε για την περίπτωση που υπάρχει θήραμα βρε παιδιά, τι λέμε τώρα...
όπου θήραμα = κάποιος/α που άρεσε στον wannabe κυνηγό.

κανείς δε με καταλαβαίνει, πάω τραμπολίνι

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 22:38, 26-01-06:

@EMUFEAR:
καλα, αριστουργημα το ποστ σου. σε πειραζει να το στειλω στην καθημερινη, την ελευθεροτυπια, το βημα και το "νουμερο ενα φαν περιοδικο του donald duck" για να το μαθουν ολοι;;;
οντως ειναι ετσι....ανηκω στο 2%. σταθερα.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 02:31, 27-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
η ρήση αυτή είναι για τις γυναίκες πιζίμ. Οι άντρες είναι τα ΕΛΤΑ
Εγω για τους αντρες την ξερω...τουλαχιστον, ετσι με συμφερει να την ξερω, γιατι εγω δεν ειμαι ετσι, οποτε αποκτω πλεονεκτημα!

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
αγαπητε εαν γερασες εσυ , εγω τι να πω;;
Εγω γερναω, εσυ μεστωνεις αγαπητε! (δεν ειμαι καλος; )

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
νομίζω ότι στις μέρες μας η γυναίκα είναι μεγαλύτερος κυνηγός απ τον άντρα (δυστυχώς κατ εμέ)
και λέω δυστυχώς γιατί κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, από καταβολής του ανθρώπου είναι η φύση του άντρα να είναι ο κυνηγός και όχι η γυναίκα.
Επίσης πολύ φοβάμαι ότι για αυτή την κατάσταση φταίει αποκλειστικά και μόνο η γυναίκα που παραέγινε "εύκολη" ....
Προσωπικά όσο παλιομοδίτικο κι αν ακούγεται δεν θέλω να κυνηγάω έναν άντρα, θέλω να με κυνηγάει.
------------------------
Και φυσικά δεν εννοώ να με κυνηγάει μόνο και μόνο για την χαρά του παιχνιδιού και μετά να καβαλάω το καλάμι δίνοντας του τα πατούμενα στο χέρι (όπως κάνουν πααααααρα πολλά κοριτσάκια σήμερα)

Πολλές φορές οι άντρες μπερδεύονται και χάνουν τον ρόλο τους και για αυτό φταίνε οι γυναίκες
Ξέρω, μπορεί και να με κράξετε αλλά αυτό νομίζω....
Πίσω από κάθε μεγάλο άντρα λένε κρύβεται και μια μεγάλη γυναίκα...
το πραφράζω λιγουλάκι και λέω ότι πίσω από κάθε "φοβισμένο" άντρα κρύβεται και μια "γυναίκα αφέντης"....
Η μαμά του? η αδερφή του? η πρώην του?.... δεν ξέρω... αλλά σίγουρα κάποια άλλη γυναίκα!
Μεχρι τη διακεκομμενη γραμμη διαφωνω. Απο εκει και περα συμφωνω!
Οι διαφωνιες μου: Γιατι απο καταβολης του ανθρωπου ο αντρας ειναι ο κυνηγος; Ο αντρας αρχισε να φλερταρει ο ιδιος, και μονο αυτος, γυναικες λογω του οτι παλαιοτερα θα ηταν απρεπες για μια γυναικα, αρα και "κατωτερη" (οπως θεωρουνταν τοτε), να κανει κινηση, ενω ο πουριτανισμος που επικρατουσε επεβαλλε και διαφορετικα ηθη. Εφοσον πλεον τα κοινωνικα ταμπου εχουν μειωθει κατα πολυ, και σε μια γυναικα αρεσει ενας αντρας γιατι να μην κανει η ιδια κινηση; Δεν υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι ο αντρας πιο ντροπαλος ή με χαμηλοτερη αυτοπεποιθηση απο αυτην, ή πολυ απλα να μην τον ενδιαφερει τοσο η κοπελα οσο αυτος εκεινην;

Αρχική Δημοσίευση από dooo
δεν θα το πάω σε επίπεδο φύλου, αλλά σε επίπεδο ατόμου:

α) η αυτοπεποίθησή του.
β) η αυτοεκτίμησή του.

Σκεφτείτε το λίγο, και θα δείτε ότι ένα από αυτά να συγκεντρώνει κάποιος/α, μπορεί άνετα να το παίξει και κυνηγός.
Yes! Τα κυρια κινητρα για να κανει καποιος κατι τετοιο ειναι οντως αυτα. Υπαρχουν βεβαια και αλλα, λιγοτερο σημαντικα, οπως πχ το να εχεις την ικανοτητα να πεις κατι ενδιαφερον για να ξεκινησεις μια γνωριμια, ή η παροτρυνση απο τους φιλους (εκτος και αν αυτο εννοεις με το 3), αλλα βασικα...[music]Εχεις πιασει το νοημα! [/music]

Αρχική Δημοσίευση από ines
που και ποιος ξερει ομως πως θα αντιδρασει ο αλλος; θα νιωσει ισως μειονεκτικα; η θα ηθελε να ηταν αυτος/η σε αυτη τη θεση;;
γενικα παιζουν και αλλα πραγματα, κατα τη γνωμη μου, οπως το αν το αλλο ατομο σου επιτρεπει να του την πεσεις, κτλ..
Προφανως, αν εχεις σκοπο να κανεις κινηση προς μια κοπελα, δεν θα πας βουρ στον πατσα. Αν δεις οτι δεν δειχνει ενδιαφερον, οτι μπορει να εχει ενα μπλαζε στιλακι, ή δειχνει οτι δεν ενδιαφερεται για τετοια κατασταση, λογικο ειναι να μην κανεις τιποτα. Αλλιως παμε στην κατηγορια "πεφτουλα" AKA Σταθης Ψαλτης (Ελα να αγαπηθουμε νταρλιν!

Ενα γενικο σχολιο: Εκτος απο το να μπορεις και να θες να κανεις κινησεις προς γυναικες, γενικοτερα, θα πρεπει να αξιζει και η κοπελα ετσι; (Και δεν εννοω μονο εμφανισιακα!) Επομενως, ετσι περιοριζονται αισθητα οι "ευκαιριες" σου!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 05:47, 27-01-06:

ines μήπως εννοείς του exposed?

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 05:55, 27-01-06:

Προφανώς

Πάντως ο exposed το 2% το είπε για άντρες..

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 14:53, 27-01-06:

οποιου το ειπε, τελος παντων!!
εψιλον να'ναι κι οτι να'ναι!! (αν και τελευταια προτιμω τα αλφα.. ...)
sorry για την παρεξηγηση κι οποιον ενιωσε φριχτα αδικημενος απο την κακια του μοιρα και τη χειροτερη ines....

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:00, 27-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Πάντως ο exposed το 2% το είπε για άντρες..
απλως θελω να πιστευω οτι για την "ομαδα" της απέναντης όχθης τα πραγματα ειναι λιγο καλλιτερα

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 15:04, 27-01-06:

η ομαδα απεναντι οχθης ειμαστε εμεις, και καλα;;
εγω πιστευω οτι οσα ειπωθηκαν απο το εψιλον (exposed, το εμαθα τωρα...) ισχυουν και για τα κοριτσια. το ξερω, το εχω ζησει.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:22, 27-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από ines
η ομαδα απεναντι οχθης ειμαστε εμεις, και καλα;;
Ναι

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:43, 06-02-06:

Πιστευω το εξής.......
1)Η μέση ελληνίδα πρεπει να αλλάξει υφος και στυλ γιατι οχι μονο εχει σηκώσει ψιλά τον αμανέ αλλα.......(ας μην το πώ καλύτερα)
2)Δεν νομίζω οτι ακριβώς φοβάται ο αντρας αλλα ξενερώνει με την όλη αντιμετώπιση των γυναίκων
3)Η φαση σχεση για την σχεση ειναι η επικρατούσα και πολύ λίγες φορές πλησιαζουμε καποιον/α με τον οποιο "we shared a moment"

Προσωπική εμπειρια το διαστμα που ειμαι χωρις κοπελα ειναι η εξής:
1-2 κοπέλες μου εχουν κινήσει το ενδιαφέρον απο αυτες που ηξερα γνωρισα κτλ αλλα δεν εγινε κατι.....οποτε μαλλον πρεπει να σας αφησω γιατι εχω δουλεια

Επιπλέον μια σαλονικία φίλη μου μου ελεγε οτι οι αντρες στην σαλονικα αδιαφορούν και οτι προτιμα τους αθηναίους που ειναι πιο δραστήριοι και εγω ελεγα πως προτιμώ σαλονικιες....κριμα που δεν μου αρέσει εμφανισιακα καθόλου

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:21, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από tserno
Πιστευω το εξής.......
1)Η μέση ελληνίδα πρεπει να αλλάξει υφος και στυλ γιατι οχι μονο εχει σηκώσει ψιλά τον αμανέ αλλα.......(ας μην το πώ καλύτερα)
2)Δεν νομίζω οτι ακριβώς φοβάται ο αντρας αλλα ξενερώνει με την όλη αντιμετώπιση των γυναίκων
3)Η φαση σχεση για την σχεση ειναι η επικρατούσα και πολύ λίγες φορές πλησιαζουμε καποιον/α με τον οποιο "we shared a moment"
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 23:01, 12-02-06:

.....
θέλεις άντρα, εδώ ειμαι, ομορφος με λεφτα, ευγενικος,ρομαντικος,με χιουμορ,εξυπνος, τι αλλο θες, θες το τηλέφωνο μου να στο στείλω?

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 10:39, 13-02-06:

Tα λεφτα κακως τα αναφερεις φιλε μου giannisvitara....
Ειναι κατι που τις κοπελες δεν τις ενδιαφερει...ετσι δεν ειναι;
(Δεν το λεω σαν μπηχτη στις κοπλες του φορουμ,ή τις κοπελες γενικα.Απλως γιατι οπως ξρουμε υπαρχουν και αυτες γενικα, αλλα συνηθως κρυβονται πισω απο το δαχτυλο τους και το αρνουνται οτι τα χρηματα ειναι απο τις πρωτες προτεραιοτητες τους! )

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:12, 13-02-06:

Μάλλον αυτές Μάριε ούτε οι ίδιες πολλές φορές έχουν συνειδητοποιήσει οτι το κοιτάνε κι αυτό. Δλδ παρατηρούν πιστευω οτι τις τραβάει περισσότερο κάποιος με λεφτά αλλά το αποδίδουν πχ στην ηλικία του. Δεν νομίζω οτι είναι όλες σε στυλ Ματούλα@καφε της χαράς, θα φαινόντουσαν απο μακρια αν ήταν έτσι.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 14:09, 13-02-06:

ποιά ειναι η Ματούλα καλέ?????

εγώ πάλι πιστεύω ότι όταν σοβαρεύουν τα πράγματα, τα οικονομικά είναι ένας από τους τομείς που εξετάζονται και είναι αποδεκτό μέχρις ενός σημείου. Τώρα να κυνηγάς κάποιον/α για τα λεφτά του, ντατς, πόσο "φτωχό" εσωτερικό κόσμο πρέπει να έχει κανείς?

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:14, 13-02-06:

Βρε κορίτσια, αφού όλες θέλουμε να περνάμε καλά, γιατί δεν το παραδεχόμαστε? Σαφώς και δεν είναι το Νο1 κριτήριο τα χρήματα, αλλά καλώς ή κακώς αν έπρεπε να διαλέξουμε ανάμεσα σε δύο πάρα πολύ καλά παιδιά, τον έναν όμως φτωχούλη και τον άλλον όχι πλούσιο, αλλά να μπορεί να κάνει το κουμάντο του, βρείτε μου έστω και μία που θα προτιμούσε τον φτωχούλη! Και όπως έχω πει και στο παρελθόν, μπορεί το χρήμα να μην είναι το παν, η μιζέρια όμως είναι ικανή να διαλύσει τα πάντα!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:16, 13-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
η μιζέρια όμως είναι ικανή να διαλύσει τα πάντα!
προσυπογράφω.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 18:04, 13-02-06:

και δει η μιζέρια που δε σχετίζεται άμεσα με οικονομικούς παράγοντες .

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 18:30, 13-02-06:

Για να μην παρεξηγηθω δεν μιλαω για μια "α" καλη οικονομικη κατασταση, ωστε π.χ. να γινει το επομενο βημα, αλλα η νοοτροπια του "θελω αντρα-γυναικα(παλι για να αποφυγω παρεξηγησεις" με χρημα!
Και στην θεση της λεξης "αντρα"-βαλτε αγορι-γκομενο.

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 23:42, 16-02-06:

<<Tί έχεις ;>> <<Tίποτα>>.Περιμένουμε ότι ο άλλος θα μας ζαλίσει στις ερωτήσεις για να ανακαλύψει τί έχουμε.Αυτό δείχνει ενδιαφέρον.<<A οκ >>,ακούμε.Γμτ πώς χαλάσανε έτσι οι άντρες ?
<<Δε μπορείς να μ'έχεις>>.Ο άντρας κηνυγός σαφώς και πρέπει να μας αποδείξει ότι κάνουμε λάθος.Να μας δείξει τα προσόντα του.Να κυνηγήσει τη δύσκολη Μαρία μέχρι να την κατακτήσει. <<Μάλλον δε θέλω>>,ακούμε.Γτμ σαν πολύ τεμπέληδες δε γίνανε οι άντρες ?
<<Ϊσως μου αρέσεις,ίσως όχι>>.H αινιγματική δεσποινίς έμαθε από τη μαμά της ότι το μυστήριο γοητεύει,σαγηνεύει,κερδίζει. <<Kαλά ,όταν μάθεις πάρε με τηλέφωνο>>,ακούμε.Γμτ σαν πολύ ξενέρωτοι δε γίνανε οι άντρες ?
<<Προσπάθησε να μαντέψεις τι κάνω τα τις νύχτες που δεν είμαστε μαζί>>.xεχε,καλό ε ?κάτσε να μη μας έχει και σίγουρες.<<Προτιμώ να πάω για μπύρες και να βρω κάποια που θα μου πεί τι κάνει>>,ακούμε.Γμτ αντί να ζηλέψει,τόση απάθεια ?
<<Σου κρύβω πολλά μυστικά>>.<<Δεν πειράζει,sex θα κάνουμε ,ούτε κι εγώ θέλω να γεράσω μαζί σου>>,ακούμε.Γμτ δεν ενδιαφερεται για τα σώψυχα μου το γουρούνι !

Κακά τα ψέμματα,οι γυναίκες που παραπονιούνται ότι πλέον ο άντρας δεν είναι κυνηγός,στην πλειοψηφία τους το εννοούν ως εξής :oi άντρες πρέπει να διεκδικούν τη γυναίκα,τους αρέσει το κηνύγι και εμείς π΄ρπει να τους αντιμετωπίζουμε ως κηνυγούς,καθιστώντας τον εαυτό μας απρόσιτο,μη διαθέσιμο και ενίοτε κρύβωντας τα αληθινά μας συναισθήματα απέναντι τους...Ξεχνάμε όμως ότι η σχέση κηνυγού- θηράματος εκ φύσεως περιλαμβάνει τη μυστικότητα και τον ανταγωνισμό...ο ένας μπροστά κι ο άλλος από πίσω να ακολουθεί το λαχταριστό θήραμα...

Σαφώς και υπάρχουν ακόμη άντρες που αντιδρούν θετικά σ¨αυτούς τους ελιγμούς...και που νιώθουν ότι οφείλουν να μας κατακτήσουν όταν εμείς αντιδράμε αδιάφορα(ή έστω ημι-αδιάφορα και ναι και όχι και να δούμε ),ή είμαστε πολύ μπίζι σύγχρονες γυναίκες για να ασχοληθούμε μαζί τους...Ναι υπάρχουν ακόμη αυτού του είδους οι παραδοσιακοί κηνυγοί...Αλλά είτε μας αρέσει είτε όχι αυτό δεν πηγάζει από το πολύτιμο θήραμα που πιστεύουμε ότι είμαστε εμείς,αλλά από τη δική τους ανάγκη να κηνυγήσουν...Αυτό είναι που τους κινεί το ενδιαφέρον και όχι η πριγκηποπούλα...

Εγώ πάντως προτιμώ το σύγχρονο άντρα που διεκδικεί και διεκδικείται καθημερινά στα πλαίσια μιας ισότιμης σχέσης,με ποιό τρόπο ? όχι με παιχνίδια,αλλά με το να είναι ο εαυτός του...και με το να απαιτεί κι από μένα να είμαι ο εαυτός μου...Αν δεν είναι αυτό αρκετό για να τον τραβήξει και να με τραβήξει,προτιμώ να μην είναι τίποτα...
Προτιμώ τον άντρα συνοδοιπόρο...Και υπάρχουν πολλοί,αρκεί να τους δείξουμε με τη συμπεριφορά μας ότι κι εμείς αυτό θέλουμε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drunk : 16-02-06 στις 23:46.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 04:03, 17-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από plain
Σαφώς και υπάρχουν ακόμη άντρες που αντιδρούν θετικά σ¨αυτούς τους ελιγμούς...και που νιώθουν ότι οφείλουν να μας κατακτήσουν όταν εμείς αντιδράμε αδιάφορα(ή έστω ημι-αδιάφορα και ναι και όχι και να δούμε ),ή είμαστε πολύ μπίζι σύγχρονες γυναίκες για να ασχοληθούμε μαζί τους...Ναι υπάρχουν ακόμη αυτού του είδους οι παραδοσιακοί κηνυγοί...Αλλά είτε μας αρέσει είτε όχι αυτό δεν πηγάζει από το πολύτιμο θήραμα που πιστεύουμε ότι είμαστε εμείς,αλλά από τη δική τους ανάγκη να κηνυγήσουν...Αυτό είναι που τους κινεί το ενδιαφέρον και όχι η πριγκηποπούλα...
Οι απρόσιτες κοπέλες ας μείνουν μόνες τους και με τα παιχνίδια τους.
Αν ο άντρας δεν δει ότι το θήραμα κινείται και αντιδρά,δεν θα καθήσει πολύ να περιμένει αν θα ξεπροβάλλει ο λαγός που είναι κρυμμένος πίσω από τον θάμνο...θα κάνει μία στροφή 180μοιρών και θα δει ζαρκάδια...χαζός είναι να μην επικεντρωθεί στο ωραιότερο θήραμα;

Με άλλα λόγια,καθώς η plain έχει απόλυτο δίκιο,είναι στην φύση του άντρα να κυνηγά ένα θηλυκό σαν το κλασικό παιχνίδι κυνηγός-θήραμα.

Αν όσες φορές πήγε για κυνήγι γύρισε με άδεια χέρια,τότε γρήγορα θα βαρεθεί-κουραστεί και ΔΕΝ πρόκειται να πάει για κυνήγι σύντομα...θα πάει για μπύρες...

Αν όμως το κυνήγι έχει πάει καλά μερικές φορές και δει την επόμενη φορά ένα ενδιαφέρον θήραμα,τότε ίσως να καθήσει λίγο παραπάνω να ξεπροβάλλει από ότι θα έκανε κανονικά...αν είναι εκλεκτό το "θήραμα" ξέρει ότι αξίζει να κάνει υπομονή

Εγώ πάντως προτιμώ το σύγχρονο άντρα που διεκδικεί και διεκδικείται καθημερινά στα πλαίσια μιας ισότιμης σχέσης,με ποιό τρόπο ? όχι με παιχνίδια,αλλά με το να είναι ο εαυτός του...και με το να απαιτεί κι από μένα να είμαι ο εαυτός μου...Αν δεν είναι αυτό αρκετό για να τον τραβήξει και να με τραβήξει,προτιμώ να μην είναι τίποτα...
Προτιμώ τον άντρα συνοδοιπόρο...Και υπάρχουν πολλοί,αρκεί να τους δείξουμε με τη συμπεριφορά μας ότι κι εμείς αυτό θέλουμε...
Ειλικρινά ίσως να είναι και η πιο φιλοσοφημένη παράγραφος που έχω δει αποτυπωμένη από μία γυναίκα,είτε προφορικά είτε γραπτά,που κατάφερες να συρρικνώσεις την πανέμορφη αλήθεια σε μερικές σειρές, με βάση τις εμπειρίες σου και την αντίληψή σου.
Με απόλυτη σιγουριά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα καθώς και εμείς σαν άντρες θέλουμε να μας "προκαλούν" να μας αφουγκράζονται μέσα στην σχέση.Θέλουμε να "ζούμε" την σχέση σαν κάτι παραπάνω...θέλουμε να έχουμε άλλου είδους επαφή με την σύντροφό μας...πιο ψυχοπνευματική εκτός από το σωματικό σκέλος της σχέσης που το κάνουν όλοι.

Εγώ προσωπικά θέλω να είναι για μένα η κοπέλα μου,ο θηλυκός "κολλητός" μου με ότι αυτό συνεπάγεται...βαρέθηκα τις ρηχές σχέσεις τύπου "πισίνας"....θέλω να κολυμπήσω με την κοπέλα μου στον ωκεανό μαζί της,φτάνουν τα μαθήματα κολύμβησης με τα μπρατσάκια τόσα χρόνια

plain,
Just respect

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Covenant : 17-02-06 στις 04:06.
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:21, 17-02-06:

Εγώ προσωπικά θέλω να είναι για μένα η κοπέλα μου,ο θηλυκός "κολλητός" μου με ότι αυτό συνεπάγεται...βαρέθηκα τις ρηχές σχέσεις τύπου "πισίνας"....θέλω να κολυμπήσω με την κοπέλα μου στον ωκεανό μαζί της,φτάνουν τα μαθήματα κολύμβησης με τα μπρατσάκια τόσα χρόνια
Και ξέρεις Covenant πώς και πότε θα συμβεί αυτό?

Όταν επιτέλους πάψουν και οι μεν και οι δε να αντιμετωπίζουν τις σχέσεις σαν "παιχνίδι", και να προσπαθούν απεγνωσμένα να "κερδίσουν" την παρτίδα!

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 13:56, 17-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Covenant

συμφωνω απολυτα μα απολυτα!!!! νομιζω ( ) πως μια σχεση πρεπει να ειναι το φυσικο επακολουθο μιας φιλιας. δλδ, οχι συστηματικα να τα φταιχνεις με τον κολλητο σου, ομως πρεπει ο αλλος να μπορουσε να ηταν κολλητος σου αν δε τα ειχατε.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:16, 17-02-06:

όντως είναι παρα παρα πολύ καλό τουλάχιστον για εμένα το αγόρι μου να είναι και φίλος μου ταυτόχρονα.

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 07:56, 22-02-06:

Covenant ευχαριστώ .Αλήθεια.
Πάμε σχολιασμό ? Πάμε !
Με απόλυτη σιγουριά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα καθώς και εμείς σαν άντρες θέλουμε να μας "προκαλούν" να μας αφουγκράζονται μέσα στην σχέση.Θέλουμε να "ζούμε" την σχέση σαν κάτι παραπάνω...θέλουμε να έχουμε άλλου είδους επαφή με την σύντροφό μας...πιο ψυχοπνευματική εκτός από το σωματικό σκέλος της σχέσης που το κάνουν όλοι.
Aκριβώς !!!Κι εσείς τη θέλετε την ¨πρόκληση¨αυτή.Μόνο που είναι πιο εύκολο να μεταθέσουμε την ευθύνη από τον εαυτό μας στον άντρα-κότα που δε μας διεκδίκησε παρά να αποδεχτούμε ότι ο εαυτός μας δεν ήταν αρκετός για να τον ¨προκαλέσει¨ το συγκεκριμένο...Δεν ειν κακό.Δεν ταιριάζουμε με όλους.Ο άνθρωπος έφυγε να αναζητήσει αυτό το ¨άλλο¨ που θέλει...(o,τι κι αν είναι αυτό...έστω και καλύτερο sex...ο καθένας έχει δικαίωμα να θέτει τις δικές του προτεραιότητες και κανενός δεν είναι ανώτερες από του άλλου ).'Aλλωστε και οι γυναίκες αυτό δεν κάνουμε ?Δεν αναζητούμε το καλύτερο δυνατό για μας ,σύμφωνα με τις προτεραιότητες και τα θέλω μας ?Aυτό που για μας είναι αναφαίρετο δικαίωμα και υποχρέωση απέναντι στον εαυτό μας,για σας ονομάζεται(ή μάλλον μεταφράζεται ως) δειλία !

Με ότι αυτό συνεπάγεται...Βλέπω ότι χρησιμοποιείς προσεκτικά επιλεγμένες φράσεις Τα ¨κολλητηλίκια ¨προυποθέτουν ότι απογυμνώνεις τον εαυτό σου... συνεπάγονται και ότι θα ακούσεις και αλήθειες που δε σου αρέσουν...Και αλήθειες που σε κατεβάζουν απο το συννεφάκι σου...και αλήθειες που κοντράρουν την έμφυτη σε όλους μας φιλαρέσκεια...Τα ¨κολλητηλίκια¨ έχουν έντονο το στοιχείο του ρίσκου...
Να το ερμηνεύσω ότι εσύ θες μια γυναίκα με αρκετή ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ώστε να απογυμνωθεί,αρκετή ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ώστε να μην φοβηθεί την -ενδεχομένως κάποιες φορές πικρή- αλήθεια και αρκετή ΤΟΛΜΗ ώστε να ρισκάρει ?

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 09:09, 22-02-06:

Δεν χρειάζονται ούτε παρεθέσεις ούτε τίποτα απολύτως.

Για δεύτερη συνεχόμενη φορά όχι απλά με κάλυψες απλά το ανέλυσες με την δικιά σου αντικειμενικότατη άποψη που σε χαρακτηρίζει ως γυναίκα,για τον απλό λόγο ότι και τα 2 φύλα χάνουμε από δειλές συμπεριφορές και έλλειψη αυτοπεποίθησης να δείξουμε στο άλλο φύλο ότι το ποθούμε για αυτό που πραγματικά είναι και δεν νοιαζόμαστε να προσποιηθεί για τίποτα,καθώς η αυθεντικότητα του χαρακτήρα σε μία γυναίκα είναι εκείνο που με κάνει να θυμάμαι τον ορισμό της λέξης "Γυναίκα".

Η τραγικότατη ειρωνεία που περιγράφεις στην πρώτη σου παράγραφο,είναι ότι δυστυχώς οι περισσότεροι μας (άντρες και γυναίκες) ΣΙΓΟΥΡΑ κάποια στιγμή στο παρελθόν κινήσαμε ουρανό και γή για να δείξουμε σε κάποιον/α το ενδιαφέρον μας που στην τελική δεν άξιζε αυτός ο άνθρωπος ούτε την καλημέρα μας (που λέει ο λόγος) και όταν βρούμε τον άνθρωπο που πάντα ψάχναμε φερόμαστε σαν τους πιο εσωστεφείς και απαισιόδοξους ανθρώπους στον πλανήτη!!!

Ειλικρινά είναι να τραβάς τα μαλλιά σου και να απορείς...αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι όλο και κάπου υπάρχει αυτό το πραγματικά άλλο σου "μισό" κάπου σε αυτόν τον πλανήτη και όταν το βρώ είμαι διατεθειμένος να της δώσω όλα αυτά που αναφέρουμε,ΑΡΚΕΙ να είναι και αυτή ανάλογα προετοιμασμένη από την πλευρά της για πραγματική αφοσίωση σε μία τέτοια σχέση.

Οι σκέψεις του μυαλού μου αποτυπωμένες στο κείμενο σου

Με ότι αυτό συνεπάγεται... Τα ¨κολλητηλίκια ¨προυποθέτουν ότι απογυμνώνεις τον εαυτό σου... συνεπάγονται και ότι θα ακούσεις και αλήθειες που δε σου αρέσουν...Και αλήθειες που σε κατεβάζουν απο το συννεφάκι σου...και αλήθειες που κοντράρουν την έμφυτη σε όλους μας φιλαρέσκεια...Τα ¨κολλητηλίκια¨ έχουν έντονο το στοιχείο του ρίσκου.. [σημειώνω ότι στις (ρηχές) "σχέσεις" προσπαθείς να ελαχιστοποιήσεις το ρίσκο για να μην χάσεις τον/την εραστή σου]
Να το ερμηνεύσω ότι εσύ θες μια γυναίκα με αρκετή ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ώστε να απογυμνωθεί,αρκετή ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ώστε να μην φοβηθεί την -ενδεχομένως κάποιες φορές πικρή- αλήθεια και αρκετή ΤΟΛΜΗ ώστε να ρισκάρει ? [IMG]images/smilies/wink.gif[/IMG]
...που τα τελευταία θα μπορούσα να τα πώ ως εκλεκτή πνευματική υπόσταση Γυναίκας??

Για ακόμη μια φορά ΠΑΡΑσυμφωνούμε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Covenant : 22-02-06 στις 09:27.
Παράθεση

μαριαχ (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαριαχ
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H μαριαχ έγραψε στις 18:38, 17-02-08:

Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι όταν είσαι πολύ ερωτευμένη-ος δε μπορείς να ελέγξεις τον εαυτό σου και να αποφασίσεις πως και αν πρέπει να κάνεις την πρώτη κίνηση για να κατακτήσεις αυτόν-αυτήν που επιθυμείς. Υπάρχουν άντρες που θέλουν να είναι σίγουροι και να μην φάνε χυλόπιτα και υπάρχουν αυτοί που απλά δεν μπορούν να συγκρατήσουν τον έρωτά τους (ή την αγάπη τους). Υπάρχουν και γυναίκες που θέλουν να τραβάνε τα βλέματα όλων και να κάνουν τους "κυνηγούς" να τρέχουν από πίσω τους (άσχετα αν είναι ερωτευμένες ή όχι) και υπάρχουν και γυναίκες που κάνουν τη πρώτη κίνηση γιατί δεν μπορούν άλλο να συγκρατήσουν τα συναισθήματά τους. Όταν ο καθένας μας λοιπόν έχει καλές προθέσεις, τότε τίποτα κακό δε συμβαίνει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κιτρινος Σκιουρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κιτρινος Σκιουρος
Ο Κιτρινος Σκιουρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Κιτρινος Σκιουρος έγραψε στις 18:59, 02-03-08:

Όσο κι'αν τρέχεις στη βροχή, πάλι θα βραχείς.. (Κινέζικη παροιμία)

Οι Ιάπωνες είναι λαλάκες.. (Κινέζικη παροιμία)

Οι άντρες είναι οι κυνηγοί.. Οι γυναίκες οι κυνηγοί των κυνηγών..
(Κινέζικη παροιμία)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κιτρινος Σκιουρος

Νεοφερμένος

Ο Κιτρινος Σκιουρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Κιτρινος Σκιουρος έγραψε στις 19:31, 02-03-08:

Ένας πολύ καλός μου φίλος μένει στην υπέροχη περιοχή της Πλάκας.
Η πολύτιμη εμπειρία του απεικονίζεται περιληπτικά στην πιο κάτω σύντομη ερασιτεχνική στατιστική:
1)Βραζιλιάνες: Εξαιρετική εμφάνιση.. απίστευτη θετική ενέργεια.. σεβασμός στον άντρα που είναι δίπλα τους.. απελευθερωμένες σεξουαλικά..
2)Ιταλίδες: Εξαιρετική εμφάνιση.. απίστευτα καταπιεστική ενέργεια..
Σεξουαλικά εγκλωβισμένες σε μια φυλακή ναρκισσισμού.. σέβονται μόνο την ικανότητά τους να είναι απίστευτα ασεβείς με όλους και ιδιαίτερα με τους αντίθετου φύλου συμπατριώτες τους.. πολυδάπανες..
3)Πολωνέζες: Μορφωμένες.. πολύ καλή εμφάνιση.. σεβασμός στον άντρα.. μη εγωίστριες.. ανεξάρτητες.. εξαιρετικές για συζήτηση.. υψηλή αίσθηση του χιούμορ.. σεξουαλικά όχι τόσο απελευθερωμένες.. παρ'όλ'αυτά δεν σε προσβάλλουν ποτέ.. Τις τοποθετεί μαζί με τις Βραζιλιάνες στην κορυφή της πυραμίδας..
4)Γερμανίδες: Η εμφάνιση παίζει.. μορφωμένες.. σέβονται αυτόν που έχουν απέναντί τους.. εξαιρετικές στη συζήτηση.. σεξουαλικά απελευθερωμένες.. έχουν μια ψυχρότητα στην αύρα τους αλλά κάτω από κατάλληλες συνθήκες το εμπόδιο αυτό προσπερνάται..
5)Αμερικάνες: Φαινομενικά πολύ ανοιχτές μα όταν διεισδύσεις πιο κάτω διαπιστώνεις απίστευτη ποσότητα κομπλεξισμού και ψυχολογικών αδιεξόδων.. Σεξουαλικά απελευθερωμένες με την άρρωστη έννοια..
6)Βόρειες χώρες (Σουηδία, Νορβηγία, Φιλανδία..) : Εξαιρετική εμφάνιση.. απίστευτα υψηλό μορφωτικό επίπεδο.. σεξουαλικά απελευθερωμένες.. καλή αίσθηση του χιούμορ..απόλυτος σεβασμός σ'αυτόν που έχουν απέναντί τους.. και επιπλέον.. σε αυτές τις χώρες ο Έλληνας θεωρείται τρόπον τινά "εξωτικό φρούτο," κάτι που καθιστά την προσέγγισή τους ευκολότερη.. η αύρα τους είναι πιο υποτονική αλλά αποδεικνύονται εξαιρετικά θερμές σε "άλλα θέματα.."
7)Ελληνίδες: Αδυνατεί να εκφέρει γνώμη καθ'όσον έχει αποχωρήσει από το συγκεκριμένο παιχνίδι εδώ και μια τριετία.. εντούτοις θυμάται ότι το βασικό χαρακτηριστικό τους ήταν η άμεση ή έμμεση απόπειρα να ευνουχίσουν ψυχολογικά αυτόν που είχαν απέναντί τους, σκόμα κι'αν τους ενέπνεε ενδιαφέρον..

Αυτό που έχω να πω είναι πως υπάρχει πάντοτε η διέξοδος της ξένης.. διαφορετική κουλτούρα και στερεότυπα κάνουν το παιχνίδι πολύ πιο ενδιαφέρον.. ο άντρας νιώθει ότι είναι κυνηγός μιας και το feedback είναι πολύ περισσότερο υπέρ του και όχι εναντίον του.. εξασκείστε τα αγγλικά σας και ανοίξτε τους ορίζοντές σας.. το παιχνίδι δεν χάθηκε ακόμα..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:48, 02-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κιτρινος Σκιουρος

7)Ελληνίδες: Αδυνατεί να εκφέρει γνώμη καθ'όσον έχει αποχωρήσει από το συγκεκριμένο παιχνίδι εδώ και μια τριετία.. εντούτοις θυμάται ότι το βασικό χαρακτηριστικό τους ήταν η άμεση ή έμμεση απόπειρα να ευνουχίσουν ψυχολογικά αυτόν που είχαν απέναντί τους, σκόμα κι'αν τους ενέπνεε ενδιαφέρον..
Πολυ ενδιαφερουσα τοποθετηση...Και μετα αναρωτιεστε τι φταιει στις Ελληνιδες...

Παράθεση

Κιτρινος Σκιουρος

Νεοφερμένος

O Κιτρινος Σκιουρος έγραψε στις 00:04, 03-03-08:

Πολυ ενδιαφερουσα τοποθετηση...Και μετα αναρωτιεστε τι φταιει στις Ελληνιδες...

Φυσικά δεν φταίει τίποτε στις Ελληνίδες.. εκτός από τις ίδιες τις Ελληνίδες.. που ακόμα κι'αν το συνειδητοποιούσαν.. πάλι τίποτε να κάνουν δε θα μπορούσαν..Βλέπεις.. το πρόβλημα είναι κοινωνιολογικό.. Πιθανότατα εκτός Ελλάδος να υπάρχει το πρότυπο του άντρα που μια Ελληνίδα αναζητά.. Σίγουρα πάντως υπάρχει σε αφθονία το πρότυπο της γυναίκας που ο Έλληνας έχει βρει ήδη.. Γι'αυτό.. απολαύστε τη μοναξιά σας κυρίες μου.. είναι η μοίρα σας.. είτε είστε άνω των 30 είτε όχι.. ο κόσμος είναι πολύ μεγάλος και η αντίληψη σας πολύ μικρή.. ιστορικά δοσμένο.. ψυχολογικά αποδεδειγμένο.. σας αγαπούμε.. αλλά.. μέχρι εκεί..

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 00:57, 03-03-08:

Ένας πολύ καλός μου φίλος μένει στην υπέροχη περιοχή της Πλάκας.
Η πολύτιμη εμπειρία του απεικονίζεται περιληπτικά στην πιο κάτω σύντομη ερασιτεχνική στατιστική:
1)Βραζιλιάνες: Εξαιρετική εμφάνιση.. απίστευτη θετική ενέργεια.. σεβασμός στον άντρα που είναι δίπλα τους.. απελευθερωμένες σεξουαλικά..
2)Ιταλίδες: Εξαιρετική εμφάνιση.. απίστευτα καταπιεστική ενέργεια..
Σεξουαλικά εγκλωβισμένες σε μια φυλακή ναρκισσισμού.. σέβονται μόνο την ικανότητά τους να είναι απίστευτα ασεβείς με όλους και ιδιαίτερα με τους αντίθετου φύλου συμπατριώτες τους.. πολυδάπανες..
3)Πολωνέζες: Μορφωμένες.. πολύ καλή εμφάνιση.. σεβασμός στον άντρα.. μη εγωίστριες.. ανεξάρτητες.. εξαιρετικές για συζήτηση.. υψηλή αίσθηση του χιούμορ.. σεξουαλικά όχι τόσο απελευθερωμένες.. παρ'όλ'αυτά δεν σε προσβάλλουν ποτέ.. Τις τοποθετεί μαζί με τις Βραζιλιάνες στην κορυφή της πυραμίδας..
4)Γερμανίδες: Η εμφάνιση παίζει.. μορφωμένες.. σέβονται αυτόν που έχουν απέναντί τους.. εξαιρετικές στη συζήτηση.. σεξουαλικά απελευθερωμένες.. έχουν μια ψυχρότητα στην αύρα τους αλλά κάτω από κατάλληλες συνθήκες το εμπόδιο αυτό προσπερνάται..
5)Αμερικάνες: Φαινομενικά πολύ ανοιχτές μα όταν διεισδύσεις πιο κάτω διαπιστώνεις απίστευτη ποσότητα κομπλεξισμού και ψυχολογικών αδιεξόδων.. Σεξουαλικά απελευθερωμένες με την άρρωστη έννοια..
6)Βόρειες χώρες (Σουηδία, Νορβηγία, Φιλανδία..) : Εξαιρετική εμφάνιση.. απίστευτα υψηλό μορφωτικό επίπεδο.. σεξουαλικά απελευθερωμένες.. καλή αίσθηση του χιούμορ..απόλυτος σεβασμός σ'αυτόν που έχουν απέναντί τους.. και επιπλέον.. σε αυτές τις χώρες ο Έλληνας θεωρείται τρόπον τινά "εξωτικό φρούτο," κάτι που καθιστά την προσέγγισή τους ευκολότερη.. η αύρα τους είναι πιο υποτονική αλλά αποδεικνύονται εξαιρετικά θερμές σε "άλλα θέματα.."

Αυτό που έχω να πω είναι πως υπάρχει πάντοτε η διέξοδος της ξένης.. διαφορετική κουλτούρα και στερεότυπα κάνουν το παιχνίδι πολύ πιο ενδιαφέρον.. ο άντρας νιώθει ότι είναι κυνηγός μιας και το feedback είναι πολύ περισσότερο υπέρ του και όχι εναντίον του.. εξασκείστε τα αγγλικά σας και ανοίξτε τους ορίζοντές σας.. το παιχνίδι δεν χάθηκε ακόμα..
Καλά ρε φίλε. Τις Αγγλίδες γιατί δε τις βάζεις? Εντάξει, η εξωτερική πολιτική τους είναι χάλια όπως και η εθνική ποδοσφαιρική τους ομάδα αλλά το υλικό που κατεβάζουν κάθε φορά στα νησιά κάνει σκόνη τις Σουηδέζες, Νορβηγίδες και Φινλανδές.

Για να μη πω για την επιτηδευμένη (στα όρια του σκανδάλου) παράληψη σου της μεγάλης ξανθής φυλής (Ουκρανία, Ρωσία ) και την πάντα υπολογίσιμη Τσεχία

Χρειάζεται ανανέωση της έρευνας.

Υ.Γ. οι Βραζιλιάνες είναι άσχημες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasmenos : 03-03-08 στις 00:58. Αιτία: ορθογραφία
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:03, 03-03-08:

Φυσικά δεν φταίει τίποτε στις Ελληνίδες.. εκτός από τις ίδιες τις Ελληνίδες.. που ακόμα κι'αν το συνειδητοποιούσαν.. πάλι τίποτε να κάνουν δε θα μπορούσαν..Βλέπεις.. το πρόβλημα είναι κοινωνιολογικό.. Πιθανότατα εκτός Ελλάδος να υπάρχει το πρότυπο του άντρα που μια Ελληνίδα αναζητά.. Σίγουρα πάντως υπάρχει σε αφθονία το πρότυπο της γυναίκας που ο Έλληνας έχει βρει ήδη.. Γι'αυτό.. απολαύστε τη μοναξιά σας κυρίες μου.. είναι η μοίρα σας.. είτε είστε άνω των 30 είτε όχι.. ο κόσμος είναι πολύ μεγάλος και η αντίληψη σας πολύ μικρή.. ιστορικά δοσμένο.. ψυχολογικά αποδεδειγμένο.. σας αγαπούμε.. αλλά.. μέχρι εκεί..
Ψυχολογικά αποδεδειγμένο;

Έχει γίνει καμία επίσημη έρευνα;
'Εχουν βγει στατιστικά;
'Εχεις πηγή; λινκ; ΄Εχεις πάρει κι εσύ μέρος σε αυτή την εξαιρετική έρευνα που ο κλάδος-αλήθεια ποιος κλάδος έκανε αυτή την έρευνα;

Αλλά ναι ξέχασα...εγώ είμαι μια μοναχική, άσχημη, αμόρφωτη με κομπλεξισμούς Ελληνίδα που έχω ευνουχίσει όλους τους Έλληνες άντρες που συναναστρέφηκαν μαζί μου....
Και απολαμβάνω την μοναξιά μου....

(πραγματικά αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά...μου φαίνεται τόσο γελοίο ό,τι έχει γραφτεί)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους