Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,494 μηνύματα σε 75,355 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 195 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένη κλασσική μέταλ μπάντα

Αγαπημένη κλασσική μέταλ μπάντα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 48)
Iron Maiden
12
25,00%
Judas Priest
5
10,42%
Metallica
18
37,50%
Black Sabbath
13
27,08%

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 11:11, 30-01-06:

Λοιπόν ποια κλασσική μπάντα μέταλ σας αρέσει πιο πολύ?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 11:36, 30-01-06:

ε με τους maiden μεγάλωσα .
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 11:43, 30-01-06:

Metallica για μένα
(Black Sabbath δεν έβαλες )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ]ifrit[ : 30-01-06 στις 11:46.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 12:07, 30-01-06:

εγώ με μετάλικα μικραίνω..
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 12:20, 30-01-06:

Που 'ναι οι Sabbath, οεο, που 'ναι οι Sabbath???
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 12:26, 30-01-06:

έλα ντε . οι τρεις κλασσικότερες heavy metal μπάντες είναι οι sabbath, οι priest και οι maiden κατά τη γνώμη μου . καλοί κ οι metallica, δε λέω .

ψ. να βάλεις queensryche αλήτη mc brain
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 12:33, 30-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
έλα ντε . οι τρεις κλασσικότερες heavy metal μπάντες είναι οι sabbath, οι priest και οι maiden κατά τη γνώμη μου.
Ακριβώς.... οι metallica είναι ένα μικρό σκαλί παρακάτω από αυτούς τους τρεις

Οι Queensryche θεοί αλλά δεν είναι αυτό ακριβώς που λέμε "κλασική metal μπάντα"
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 12:44, 30-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Ακριβώς.... οι metallica είναι ένα μικρό σκαλί παρακάτω από αυτούς τους τρεις

Οι Queensryche θεοί αλλά δεν είναι αυτό ακριβώς που λέμε "κλασική metal μπάντα"
θα τις φας από τον παλτό τώρα
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 12:50, 30-01-06:

δεν μπορεί τώρα, πήρε το παπάκι του και πάει για μπλουμ

στο "κλασσική" είναι το θέμα, ίσως.
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 12:53, 30-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
δεν μπορεί τώρα, πήρε το παπάκι του και πάει για μπλουμ

στο "κλασσική" είναι το θέμα, ίσως.
Πρισάισλι...
Όταν λέμε κλασική (τουλάχιστον για μένα) εννοούμε κιθάρα/ες, μπάσο και ντραμς... Άμα μπαίνουν άλλα όργανα μέσα χαλάει η σούπα
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 12:55, 30-01-06:

Πού είναι οι Motorhead, οεο?
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 13:06, 30-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Πού είναι οι Motorhead, οεο?
Μπράβο! Να μια άλλη κλασική μέταλ μπάντα αν και δε μου αρέσουν ιδιαίτερα, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι classic!
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 13:08, 30-01-06:

έτσι. Respect απλά και μόνο επειδή είναι οι μοτορχεντ
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε: στις 13:56, 30-01-06:

και οι maiden έβαλαν synth guitars το 86 . και τους έκραξαν κιόλας . εμένα είναι ο αγαπημένος μου maiden δίσκος το somewhere in time πάντως .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 14:11, 30-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
εμένα είναι ο αγαπημένος μου maiden δίσκος το somewhere in time πάντως .

ποοοοοοοοο! τι μου θύμισες τώρα!!!!
το "loneliness of the long distance runner" εκεί δεν είναι;;
τέλειο τραγουδάκι!! με είχε σημαδέψει στα νιάτα μου....
(τότε που κολύμπαγα 1500άρι....)

επι του θέματος τώρα, και εγώ με maiden μεγάλωσα, αλλά πλέον μεγάλωσα και ακούω ελληνικό metal!!!
Ξέρετε τώρα, Χριστοδουλόπουλο, Τερλέγκα, Καρρά και τέτοια!
(βασικά δεν ακούω τόοοσο βαριά....)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:23, 30-01-06:

Απο αυτους προτιμο τους Metallica, μετα τους Priest και τελος τους maiden.
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 15:24, 30-01-06:

Σόρρυ παιδιά τους ξέχασα τους sabbath.Iron Maiden και απο μένα.Οι Μετάλλικα στα 3 τελευταία cd ξέπεσαν τελείως,ενώ οι Maiden έβγαλαν το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ Brave new World και το λιγότερο καλό Dance of Death (με 3 κομματάρες).

Το The Loneliness Of The Distance Runner είναι στον δίσκο Somewhere in Time.

Και οι maiden με συγκλόνισαν στο RiR (2001)
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 19:32, 31-01-06:

Metallica. Και μην λετε οτι ειναι ενα σκαλι παρακατω απο τους αλλους και δεν ξερω τι. Ειναι ιεροσυλια. Βρειτε μια καινουρια μπαντα που να μην εχει επηρεαστει απο τους Μεταλλικα...
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 19:39, 31-01-06:

No offense, αλλά για μένα είναι ιεροσυλία να λες ότι οι Metallica είναι καλύτεροι (καλά για πιο επιδραστικοί δεν το συζητώ καν...) από τους Sabbath. Απόψεις είναι αυτές τι να κάνουμε!
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 20:15, 31-01-06:

Προστέθηκαν οι Black Sabbath στη δημοσκόπηση.

Ψήφισα Maiden γιατί αυτούς έλιωνα στην πρώτη λυκείου..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια