Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με την ώρα κοινής ησυχίας

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:21, 30-01-06:

Ψάχνω νόμους που αφόρουν την ώρα κοινής ηστχίας ...

Ο λόγος που του το θέλω είναι επειδή σήμερα καθως ακουγα μουσικη (απο 20.40 μέχρι 22.00) ο απο κάτω χτύπαγε συνέχεια ... και απλως θέλω να ξέρω ποιος έχει άδικο ...

Πλς μην μου πείτε ότι αυρίο μπορεί να δουλεύει πρωί ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:35, 30-01-06:

δεν θυμάμαι ακριβώς αυτή τη στιγμή ποιές είναι οι ώρες αλλά είμαι απόλυτα σίγουρη ότι σαφώς και ήσουν μέσα στα όρια του νόμου περί κοινής ησυχίας!

το θέμα όμως δεν είναι πάντα να είμαστε ... νομιμοι....
υπάρχουν φορές που ένας γείτονας μας "ενοχλεί" ακόμα και αν βρίσκεται μέσα στα νόμιμα πλαίσια....

θα στο πω διαφορετικά...
αν εγώ είχα ένα γείτονα που στο ξεκάρφωτο τις ώρες που αναφέρεις έπαιζε κλαρίνα (όχι ότι έχω κάτι με τα κλαρίνα, απλά δεν είναι στα ακούσματα μου εκτός και αν τύχει να πάω σε κάποιο πανηγύρι ) και γω από κάτω προσπαθούσα.... να διαβάσω το παιδί μου ή να ξεκουράσω το μυαλό μου... ή δεν ξέρω και γω τι άλλο, ναι ομολογώ θα με ενοχλούσε

βέβαια δεν θα "κοπάναγα" από κάτω αλλά θα πήγαινα ευγενικά να του ζητήσω να με σεβαστεί παρόλο που δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας....
και πέραν της ώρας της κοινής ησυχίας.... υπάρχει και ο νόμος περί ντεσιμπέλ....
άσχετα λοιπόν από το τι ώρα είναι, δεν μπορεί ο γείτονας να βάζει τσίτα διαπασών πέραν των επιτρεπτών ντεσιμπέλ τα ακούσματα που γουστάρει και να μου κάνει τα νεύρα μου κουρέλια... έτσι δεν είναι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:49, 30-01-06:

συμφωνο ... ας ερχονταν να μου το ζητήσει ... δεν δαγκώνω ...

Παντως θα ηθελα καποιος να μου παραθεσει τους νόμους που αφορουν την ώρα κοινής ησυχίας

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:58, 30-01-06:

βασικά είναι πολύ απλό...
αν δεν βαριέσαι πέρνεις ένα τηλ στο 100 και τους ρωτάς...
"κύριοι, ποιές είναι οι ώρες κοινής ησυχίας?"
το νού σου όμως γιατί άλλες ώρες ισχύουν για τον χειμώνα και άλλες για το καλοκαίρι....
για τώρα το χειμώνα νομίζω ότι οι ώρες είναι
14.30 - 18.00 και 23.00-07.00

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:00, 30-01-06:

πάντως νομίζω ότι πρώτα πρέπει να έρθει 3 φορές η αστυνομία να σου κάνει σύσταση και μετά σε μπουζουριάζουν για αυτόφωρο αν γίνει καταγγελία απ τον γείτονα...
βέβαια αν σκάσουν μύτη με κανα ντεσιμπελόμετρο και μετρήσουν τρελά νούμερα δεν ισχύει αυτό

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 23:32, 30-01-06:

μεσημέρι νομίζα ότι είναι μέχρι τις 5:30. σαν πολύ δεν πάει το εξάρι;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:10, 31-01-06:

Ενω moderator έκανε σύσταση για το offtopic ... καποιο το συνεχισαν ...
(το offtopic θα το βρείτε εδώ)

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:34, 31-01-06:

Στην πολυκατοικία που μένω, υπάρχει καλή ώρα σαν τον Πανούλη, ένας νεαρός που όταν ακούει μουσική, ακούει μαζί του και όλο το οικοδομικό τετράγωνο! Επειδή είχε τσακωθεί ουκ ολίγες φορές με κάποιες ****γριες της πολυκατοικίας, σκέφτηκα ότι δεν θα ήταν σωστή λύση να του κάνω "παρατήρηση"!!!! Η μόνη λύση ήταν να πάω με τα νερά του. Ένα απόγευμα λοιπόν, πήγα στο διαμέρισμά του, και του ζήτησα με την πρώτη ευκαιρία να μου αντιγράψει το φανταστικό cd που άκουγε (αίσχος ήταν, αλλά τι να κάνω????) και εκεί, πάνω στον θαυμασμό μου, του πέταξα "μωρέ, δεν έχεις βαρεθεί με τις ****όγριες που σου φωνάζουν? Δεν την χαμηλώνεις λίγο την μουσική να μην σου σπάνε τα νεύρα?"

Πλήρης επιτυχία! Έκτοτε η μουσική του, το πολύ να ενοχλεί το διπλανό του διαμέρισμα! Εμένα πάντως όχι!!!!

Δεν θέλει κόπο λοιπόν, θέλει τρόπο. Φαντάζομαι ότι και τον Πανούλη, αν κάποιος τον προσεγγίσει ευγενικά, θα φερθεί πιο ευγενικά ακόμα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 13:23, 31-01-06:

...ε; Φανταστικέ γείτονα;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:26, 31-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Στην πολυκατοικία που μένω, υπάρχει καλή ώρα σαν τον Πανούλη, ένας νεαρός που όταν ακούει μουσική, ακούει μαζί του και όλο το οικοδομικό τετράγωνο! Επειδή είχε τσακωθεί ουκ ολίγες φορές με κάποιες ****γριες της πολυκατοικίας, σκέφτηκα ότι δεν θα ήταν σωστή λύση να του κάνω "παρατήρηση"!!!! Η μόνη λύση ήταν να πάω με τα νερά του. Ένα απόγευμα λοιπόν, πήγα στο διαμέρισμά του, και του ζήτησα με την πρώτη ευκαιρία να μου αντιγράψει το φανταστικό cd που άκουγε (αίσχος ήταν, αλλά τι να κάνω????) και εκεί, πάνω στον θαυμασμό μου, του πέταξα "μωρέ, δεν έχεις βαρεθεί με τις ****όγριες που σου φωνάζουν? Δεν την χαμηλώνεις λίγο την μουσική να μην σου σπάνε τα νεύρα?"

Πλήρης επιτυχία! Έκτοτε η μουσική του, το πολύ να ενοχλεί το διπλανό του διαμέρισμα! Εμένα πάντως όχι!!!!

Δεν θέλει κόπο λοιπόν, θέλει τρόπο. Φαντάζομαι ότι και τον Πανούλη, αν κάποιος τον προσεγγίσει ευγενικά, θα φερθεί πιο ευγενικά ακόμα!
To παραπάνω μηνύμα σου θα είχε ισχυή αν στο πρώτο μηνύμα έγραφα:

Ο λόγος που του το θέλω είναι επειδή σήμερα καθως ακουγα δυνατά μουσικη (απο 20.40 μέχρι 22.00) ο απο κάτω χτύπαγε συνέχεια ... και απλως θέλω να ξέρω ποιος έχει άδικο ...
και όχι:

Ο λόγος που του το θέλω είναι επειδή σήμερα καθως ακουγα μουσικη (απο 20.40 μέχρι 22.00) ο απο κάτω χτύπαγε συνέχεια ... και απλως θέλω να ξέρω ποιος έχει άδικο ...
Αλλά μιας και αναφέρθηκε ...
Μπορεί κάποιος να μου πεί μέχρι ποσα db επιτρέπονται;

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:31, 31-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster
...ε; Φανταστικέ γείτονα;

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
To παραπάνω μηνύμα σου θα είχε ισχυή αν στο πρώτο μηνύμα έγραφα:

Παράθεση:
Ο λόγος που του το θέλω είναι επειδή σήμερα καθως ακουγα δυνατά μουσικη (απο 20.40 μέχρι 22.00) ο απο κάτω χτύπαγε συνέχεια ... και απλως θέλω να ξέρω ποιος έχει άδικο ...
Sorry δεν κατάλαβα καλά!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 13:35, 31-01-06:

καλά μη το παιδεύουμε κι άλλο (αν και ωραία η ιδέα σου λενιώ για τον ιματζινέρι γείτονα):

exp καλό μου, ρίξε μια ματιά σε αυτό το ΦΕΚ 3/96 - ΦΕΚ 15 /Β/ 12 ΙΑΝ 96

πιθανόν θα το βρεις στο www.et.gr

εντιτ: το λινκ καλύπτει ΦΕΚ απο το 2000 και μετά οπότε άκυρο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dooo : 31-01-06 στις 13:38.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:02, 10-02-06:

Είναι ενας ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΟΣ εργάτης ή δε ξέρω γω τι, που έχει ΠΟΥ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ Γ@Μ#ΜΕΝΟ το κομπρεσέρ από τις 07:30 και εχω κάνει πονοκέφαλο.

Ρε παιδιά είδα και μια ρωγμούλα στον τοίχο μου τώρα απ' τη μεριά του αλήτη... μπας και;;;;

Ακόμα και ο θόρυβος μόνος του θα με κάνει να τραβήξω μήνυση! Ε ρε και να βγαζα το εργαλείο να του τράβαγα μια 9αρα σε κάθε χέρι και στο βρωμομηχάνημά του.... αλλά μετά θα με κατηγορήσει οτι παίζω Halo επάνω του... Να τος....ξανάρχισε....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!

ΣΗΚΩΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ;;;;;;;;;;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:15, 10-02-06:

φωνάζεις την αστυνομία για τη ρωγμή από τις εργασίες του γείτονα και τον σταματάνε, μέχρι να εμφανιστεί πολ. μηχανικός για αυτοψία.
Το 7.30 ειναι νόμιμο (πως φαινεται ότι δεν έχεις κάνει οικοδομή πλάκα κάνω ε...). Μόνο με αυτόν τον τρόπο μπορείς να τον σταματήσεις, αλλά ειναι παροδικό. Μετά θα ξαναρχίσει, και μπαίνεις σε φασαρίες.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:48, 10-02-06:

Τελικά δεν ήταν ρωγμή. Άρχισε και το μουλάρι ο γείτονας να βαράει με το σφυρί τους τοίχους... I guess shit happens..... Δε μπορώ να του κάνω τίποτα απολύτως! Φυσικά εξοργίζομαι γιατί είναι καθόλα νόμιμος ενω ξεκουφαίνει τους πάντες. Αλλά τι να κάνει κανείς.....μόνο βόλτα μπορώ να παω.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 02:18, 11-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Είναι ενας ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΟΣ εργάτης ή δε ξέρω γω τι, που έχει ΠΟΥ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ Γ@Μ#ΜΕΝΟ το κομπρεσέρ από τις 07:30 και εχω κάνει πονοκέφαλο.

Ρε παιδιά είδα και μια ρωγμούλα στον τοίχο μου τώρα απ' τη μεριά του αλήτη... μπας και;;;;

Ακόμα και ο θόρυβος μόνος του θα με κάνει να τραβήξω μήνυση! Ε ρε και να βγαζα το εργαλείο να του τράβαγα μια 9αρα σε κάθε χέρι και στο βρωμομηχάνημά του.... αλλά μετά θα με κατηγορήσει οτι παίζω Halo επάνω του... Να τος....ξανάρχισε....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!

ΣΗΚΩΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ;;;;;;;;;;
Αν πράγματι είναι εργάτης, δηλαδή εκείνη την ώρα δουλεύει τότε δεν είναι εγκεφαλικά ανάπηρος, τη δουλειά του κάνει. Αν πάλι ξυπνάει το πρωί και λέει τι να κάνω τι να κάνω ας βάλω μια το κομπρεσέρ, πέτα του κανέναν κουβά νερό (πιάνει καμιά φορά )

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:15, 08-05-07:

Ερώτηση, άν καλέσεις την αστηνομία και εκείνη την στιγμή κλείσει την μουσική και έρθει ο μπάτσος και δεν ακούσει τίποτα είναι αδίκιμα δικό μου που την καλώ ή του άλλου που την έκλεισε πρίν έρθει το μπατσικό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:17, 08-05-07:

Ακριβώς λόγω αυτού του διλλήματος, αν καλέσεις την αστυνομία, δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει.
Πολύ περισσότερο σήμερα που οι αστυνομικοί είναι πλέον δυσεύρετοι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:20, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ακριβώς λόγω αυτού του διλλήματος, αν καλέσεις την αστυνομία, δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει.
Πολύ περισσότερο σήμερα που οι αστυνομικοί είναι πλέον δυσεύρετοι...
ενοώ να έχει μουσική όταν τον καλέσεις και να σταματήσει 5 λεπτά πριν φτάσει, τότε τι γίνετε

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:22, 08-05-07:

Δεν θα έρθει η αστυνομία καθόλου.
Θα σου προτείνει να πας εσύ και να του ζητήσεις ευγενικά να τη σταματήσει, και μόνο αν γίνουν μαζικά παράπονα από πολλούς και πιεστούν πάρα πολύ θα έρθουν, και θα του κάνουν κάποια σύσταση, ακόμα κι αν έχει κλείσει τη μουσική.

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 11:22, 08-05-07:

Τότε κινδινευεις να φας και κανα πρόστιμο που ξεσήκωσες την αστυνομία από τις πασιεντζες της...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:24, 08-05-07:

Ε οχι και πασιέντζες η αστυνομία.
Αυτό που είπες δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα.
Να ανακαλέσεις παρ'αυτα...
Τάβλι , μάλιστα το καταλαβαίνω....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:26, 08-05-07:

Ε οχι και πασιέντζες η αστυνομία.
Αυτό που είπες δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα.
Να ανακαλέσεις παρ'αυτα...
Τάβλι , μάλιστα το καταλαβαίνω....
Το τέβλι είναι των πυροσβεστών μπέρδεψες τις υπηρεσίες, πάντως όταν πλακώθηκα με ένα γίτωνα φώναξαν την αστηνομία κάποιοι και ήρθε με την μία να με μαζώξει, εδώ έρχωντε με την μία δεν καταλαβένουν τίποτα, είναι αστέρια

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 11:26, 08-05-07:

Εχεις δίκιο, για να μη σου πω ότι σεβεται και η Αστυνομία την ωρα κοινής ησυχιας και αντι για τάβλι-που ακούγονται τα πουλια- παιζει σκάκι για να αναπτυξει και στρατηγικες

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 11:27, 08-05-07:

Aν καποιος πχ 3 τη νυχτα σας ενοχλει με μουσικη δυνατη κλπ, μην αγχωνεστε. Παρτε τον τηλεφωνο στις 5 να του πειτε ποσο ωραια μουσικη εβαζε

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 11:28, 08-05-07:

Βασικά με ένα μόνο τηλεφώνημα συνηθως δεν ξεκουνάνε οι αστυνομικοί. Μονο αν γίνει πιεστικός ο ενοχλημένος από την ένταση θα πάρουν τα ποδαράκια τους για να δουν τι συμβαίνει.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:29, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από ghelly
Εχεις δίκιο, για να μη σου πω ότι σεβεται και η Αστυνομία την ωρα κοινής ησυχιας και αντι για τάβλι-που ακούγονται τα πουλια- παιζει σκάκι για να αναπτυξει και στρατηγικες
Mμμμ σωστόοοο
Ηρακλής Πουαρώ vs Σέρλοκ Χόλμς.....
Αλλά επειδή αποκλείετε να ξέρουν τις κινήσεις, θα το παίζουν όπως το τάβλι.......
Οτι, νά 'ναι

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:30, 08-05-07:

μπορεί πάνω να γίνετε εδώ είναι άμεσοι έρχοντε με την μία, σε αυτό τους παραδέχομαι, μην είμαστε και κακοί έχουμε ελάχιστα προβλήματα οπώτε μια κοινή ισυχία είναι σαν έγγλημα 15 ανθρώπων

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε στις 11:54, 08-05-07:

Mμμμ σωστόοοο
Ηρακλής Πουαρώ vs Σέρλοκ Χόλμς.....
Αλλά επειδή αποκλείετε να ξέρουν τις κινήσεις, θα το παίζουν όπως το τάβλι.......
Οτι, νά 'ναι
Αχ συμφωνώ απόλυτα. Αν και πρεπει να τους βάλουν ειδικό μάθημα στη σχολή...

Τι να πω και εγώ που ακούω σχεδόν κάθε ξημέρωμα τη διπλανή να...διασκεδάζει???? Πως να καλέσω αστυνομία η δυσμοιρη?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:28, 08-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Aν καποιος πχ 3 τη νυχτα σας ενοχλει με μουσικη δυνατη κλπ, μην αγχωνεστε. Παρτε τον τηλεφωνο στις 5 να του πειτε ποσο ωραια μουσικη εβαζε

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:57, 15-07-07:

χμμμ... επαναφερω το θεμα καθοτι θελω να κανω ενα παρτι στην ταρατσα μου...
λεμε να το ξεκινησουμε σχετικα αργα, κατα τις 10-11 το βραδυ...
μουσικη θα παιζει απο λαπτοπ (καταλαβαινετε για τι ενταση θα μιλαμε ετσι?) και θα μιλαμε σε κανονικα πλαισια - και θα γελαμε τελοσπαντων, νταξ, ολα νορμαλ ειναι.

μου κανει κανεις μηνυση?

πρεπει οντως να ερθει αστυνομια 3 φορες και μετα να μου κανουν κατι?

τελος, τι μπορω να κανω εγω για να ειμαι καλυμμενη? δλδ, μπορω απλα να βαλω μια ανακοινωση στην πολυκατοικια 2-3 μερες πριν, να ενημερωνω σχετικα, και να αφηνω και ανοιχτη προσκληση στους ενοικους για να περασουν για κανα μεζεδακι?

ε, τι λετεεεεε?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:08, 15-07-07:

Αν τους ενημερώσεις (κι αφήσεις και πρόσκληση) δεν νομίζω να πουν τίποτα.

ΑΝ είναι να πουν.. θα το πουν πριν. Ελπίζω....
Κοίτα, εάν η ένταση είναι σε λογικά πλαίσια δεν νομίζω να σου κάνουν κάτι.
Βέβαια εξαρτάται κι από το πόσα άτομα θα 'ναι. Αν είστε μπόλικοι, θα έχει φασαρία, δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αλλά αν έχεις ειδοποιήσει θα καταλάβουν.
Δηλ. θα είστε χοντρικά πάνω από καμιά εικοσαριά άτομα;

Άσε που μπορεί να λείπουν κιόλας οι περισσότεροι.

Κάλεσε κι εμάς.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:11, 15-07-07:

θα ναι καμια 20αρια μαλλον.
και ναι, παιζει να ναι και στεκιτοκοσμος!
αλλα δε θα γινει καλοκαιρι... οποτε

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:15, 15-07-07:

20 άτομα περίπου συν μουσική από το λάπτοπ συν ενημέρωση συν πρόσκληση... όχι, δεν νομίζω να γίνει κάτι τόσο τραβηγμένο ώστε να καλέσουν την αστυνομία.

Τώρα για το αν θα πρέπει να την καλέσουν 3 φορές.. δεν ξέρω κάτι.
Αλλά να φροντίστε κι εσείς να είστε "ήσυχοι", όσο μπορείτε, είναι ο πιο ασφαλής τρόπος.

Καλά να περάσουμε.. εμ, περάσετε.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:18, 15-07-07:

lol!
οκ θα τα εχω ολα υποψην...
αλλα αν ξερει καποιος για το 3 φορες αστυνομια, ας πει!
αντε, μη μου φερνετε τσιγαρα ατην ψυρρου! (χμ, δεν καπνιζω αλλα λεμε...)

πειτε πειτεεεε!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 23:56, 15-07-07:

Καναμε το ιδιο αυτη τη βδομαδα, σε ταρατσα με μουσικη απ'το λαπτοπ, δεν ενοχληθηκε κανεις! Περασε μονο μια γειτονισσα και την κερασαμε, αλλα καμια φασαρια η αστυνομιες κτλ! (και ηταν και καθημερινη που θα μπορουσαν πολλοι να κραζουν)
Βαλε ανακοινωση στο ασανσερ η την εισοδο, ευχαριστησε για την κατανοηση και πρεπει να ψαχνονται πολυ για καβγα για να υπαρξει προβλημα!

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 23:57, 15-07-07:

Θεωρητικό είναι αυτό που λες!
Άσε που συνήθως η πολυκατοικία είναι ενήμερη, οπότε τη ζημιά σου την κάνει κάποιος γείτονας από απέναντι!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:05, 16-07-07:

Μια και βγηκε στην επιφανια το τοπικ να ρωτισω και εγω κατι;
Παιζει κατι διαφορετικο σχετικα με μουσικα οργανα; Δεν ξερω πως ακριβος να σας το εξηγισω... Απλα κανουμε προβες με το συγκροτιμα σε διαμερισμα και εχει εναν απεναντι ο οπιος ειναι πολυ περιεργος (νταξει, πιθανων να ενοχλουμε καμια φορα, αλλα δεν πειραζει κανεναν στην γειτονια παρα μονων αυτων; Και γενικοτερα δλδ ειναι περιεργος και κομπλεξικος) και εχει κανει παραπονα. Ξερουμε οτι μετα τις 9 το βραδυ λειπει οποτε απο εδω και περα θα κανουμε προβες 9 με 11 (ωστε να μην ειναι και ωρες κοινης ησυχιας). Ωστωσω βαση νομου, μπορει να μας κανει κατι; Δεν παιζουμε ωρες κοινης ησιχιας αλλα σχετικα με μουσικα οργανα εχει ακουσει ενα παιδι οτι αλλαζει ο νομος... εσεις ξερετε κατι;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 01:08, 16-07-07:

ρε παιδια κι εγω τους γειτονες απο διπλανες πολυκατοικιες φοβαμαι...
αν και διπλα μου εχω δρομο, οκταοροφη οικοδομη, δευτερη οκταοροφη και συνορευω εν τελει με ΜΙΑ μονο πολυκατοικια...

Παράθεση

zisis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zisis
Ο zisis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O zisis έγραψε στις 16:05, 20-09-09:

Απο τη στιγμη που μενεις σε πολυκατοικια πρεπει να ισχυουν καποιοι νομοι πως ειναι ο νομος σχετικα με τις ωρες κοινης ησυχιας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 20-09-09 στις 16:08. Αιτία: Παρακαλείστε να ΜΗΝ βάζετε κεφαλαία σε όλο το κείμενο. Υποδηλώνουν φωνή!
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 18:36, 02-10-11:

Θελω να ρωτησω 2 πραγματα

1)Μεχρι ποσα ντεσιμπελ επιτρεπεται να εχεις την μουσικη?

2)Αν εισαι καλλυμενος απο τουθς νομους τοτε οτι και να σου πουνε οι αλλοι αμα θες το συνεχιζεις σωστα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:49, 02-10-11:

Αν εισαι καλλυμενος απο τουθς νομους τοτε οτι και να σου πουνε οι αλλοι αμα θες το συνεχιζεις σωστα?
Η καλή γειτονία και ο σεβασμός προς τους άλλους δεν το επιτρέπουν.
Γιατί να έχεις δυνατά τη μουσική, ώρες κοινής ησυχίας, που ο άλλος μπορεί να είναι εργαζόμενος ή άρρωστος, και να θέλει να ησυχάσει; Δεν το βρίσκω καθόλου σωστό.
Πέρσι το καλοκαίρι περνούσε κάποιος μετά τις 2 τα μεσάνυχτα, άνοιγε τις πόρτες του αυτοκινήτου και άνοιγε τέρμα το στέρεο του αυτοκινήτου του και αυτό το έκανε σε κάθε στενό γιατί έτσι του άρεσε.
Πήγαινα στην δουλειά και ήμουν σαν ζόμπι από την αϋπνία, αυτός είχε αμαξάρα, δεν νομίζω να δούλευε και έτσι δεν τον ένοιαζε για τον άλλο και έκανε την πλάκα του αναστατώνοντας τις γειτονιές.
Πρέπει να σεβόμαστε τους γύρω, και ειδικά τους γείτονες.

Σε ένα περιοδικό που έγραφε σχετικά με θέματα ασφαλείας, έγραφε στην αρχή: Και οπωσδήποτε ο πρώτος κανόνας να ασφαλίσεις το σπίτι σου είναι να έχεις καλές σχέσεις με τους γείτονες, και μετά βάλε όσες κλειδαριές και συστήματα ασφαλείας χρειάζεσαι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 19:13, 02-10-11:

Οχι δεν μιλησα για ωρες κοινης ησυχιας αλλα φασαριας

Πες οτι θελω στις 8 ωρα να βαλω δυνατα την μουσικη.Αν δεν ξεπερνα το οριο που υπαρχει τοτε λογικα οτι και να μου πουνε οι γειτονες αμα θελω δεν τους ακουω ε?Αυτο θελω να μαθω

Δεν ειπα οτι αυτο θα κανω,απλα να ξερω να κανονισω και εγω τι θα κανω.Μην με πιανουν και κοτσο και με το παραμικρο με κανουν παρατηρηση και εγω το κλεινω,δεν λεει,ας με σεβαστουν και αυτοι λιγο που θελω και εγω να ψυχαγωγηθω με την μουσικη μου δυνατα

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:57, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Οχι δεν μιλησα για ωρες κοινης ησυχιας αλλα φασαριας

Πες οτι θελω στις 8 ωρα να βαλω δυνατα την μουσικη.Αν δεν ξεπερνα το οριο που υπαρχει τοτε λογικα οτι και να μου πουνε οι γειτονες αμα θελω δεν τους ακουω ε?Αυτο θελω να μαθω

Δεν ειπα οτι αυτο θα κανω,απλα να ξερω να κανονισω και εγω τι θα κανω.Μην με πιανουν και κοτσο και με το παραμικρο με κανουν παρατηρηση και εγω το κλεινω,δεν λεει,ας με σεβαστουν και αυτοι λιγο που θελω και εγω να ψυχαγωγηθω με την μουσικη μου δυνατα
Και πάλι, το καλύτερο είναι να τα έχεις καλά με τους γείτονες. Εσύ μπορείς να θες να ψυχαγωγηθείς, αλλά εγώ μπορεί να θέλω να διαβάσω γιατί έχω εξεταστική / project. Γιατί να σε ανέχομαι;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:10, 02-10-11:

Ειναι ενας πιτσιρικας εδω και κανα χρονο - μαλλον προσφατα μενει και μαλλον μενει μονος του, που ειτε ειναι 10 το πρωι, ειτε 3 το μεσημερι, ειτε 3 τα μεσανυχτα βαζει αυτα εναλλαξ τερλεγκας και eminem.
Απο που καταλαβα οτι ειναι αρσενικο: Ειχε βγει μια γειτονισσα και τον φωναζε ''αγοοοριιιι'', αλλα αυτος την κοτα, δεν εβγαινε.
Επίσης, ακούγεται και το τουρουρου που κανει το μσν οταν ερχεται μηνυμα. Βαζει τα παντα ολα στη διαπασων. Μενει πολλα χιλιομετρα μακρια απο το σπιτι μου αλλα η γειτονια μου ειναι ησυχη κι εχει αντιλαλο, ειδικα αυτες τις ωρες.
Ακουω κι εγω εμινεμ και τερλεγκα που βαζει εναλλαξ ωρες που κοιμαμαι, χαλαρωνω, ησυχαζω, ΩΡΕΣ ΚΟΙΝΗΣ ΗΣΥΧΙΑΣ και πειτε μου, να του στειλω ενα κολ γκερλ να του τα βουλωσει ολα ή να παω γω με καμια τουρτα για μπλαστρι, μασκα ομορφιας για το καλωσορισμα στη γειτονια;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 20:18, 02-10-11:

Είναι απλό, να στείλεις την αστυνομία αν δεν συνεργάζεται. Δεν πάει άλλο... πρέπει να ανεχόμαστε την λόξα του καθενός χωρίς αυτός να κάνει ένα βήμα παραπίσω στις θέσης του;

Το ιδανικό, όπως το σκέφτομαι, είναι να συζητάς με τον άλλο κι να βρίσκεται μια λύση. Όμως οταν δεν υπάρχει κοινή βάση για συζήτηση... λυπάμαι αλλά η λογική προστάζει να βρεθεί τρόπος ώστε να εφαρμοστεί το αντικειμενικά ορθότερο... κι αυτό το ρόλο εδώ τον παίζει η αστυνομία.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:35, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
Είναι απλό, να στείλεις την αστυνομία αν δεν συνεργάζεται.
Δυσκολεύομαι να κάνω κάτι τέτοιο. Δεν είμαι απο αυτούς τους τύπους, κι έπειτα λείπω αρκετές ώρες αλλά είναι μερικές φορές που πραγματικά έχω ανάγκη να ξεκουραστώ κι αυτός το χαβά του. Θα εφτανα σε τετοιο σημειο αν εβλεπα θρασος και θιγομουν, αν του ειχα μιλησει και πχ μου αντιμιλουσε, αλλιως δεν τον ξερω, δεν ξερω τι σκατα εχει στο μυαλο του και αναστατωνει τον κοσμο ολο. Ευελπιστώ να συνειδητοποιήσει σύντομα το λάθος που κάνει, δινω αλλοθι λογω ηλικιας(πιστευω δηλαδη πως ειναι μικρος αλλιως δεν εξηγειται) και κάποιος που τον γνωρίζει(γιατί εγώ δεν το γνωρίζω φατσικά, αλλιώς θα το κανα) να του βάλει ένα χέρι
Εγω το ειπα, μπας και το βουλωσει για μερικες ωρες/ μερες μη σου πω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-10-11 στις 12:21. Αιτία: τροποποίηση λόγω παράθεσης σε off post
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 21:25, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Και πάλι, το καλύτερο είναι να τα έχεις καλά με τους γείτονες. Εσύ μπορείς να θες να ψυχαγωγηθείς, αλλά εγώ μπορεί να θέλω να διαβάσω γιατί έχω εξεταστική / project. Γιατί να σε ανέχομαι;
Δεν απαντατε ομως στα ερωτηματα μου,ας μαθω πρωτα τι ισχυει και μετα θα πραξω αναλογα και οπως νομιζω εγω πως ειναι το σωστο.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 00:37, 03-10-11:

Ποιες είναι οι ώρες κοινής ησυχίας και τι να κάνω σε περίπτωση που παραβιάζονται;
Σύμφωνα με τη Αστυνομική Διάταξη 3 του 1996 οι ώρες μεσημβρινής και νυκτερινής ησυχίας είναι οι ακόλουθες:
  • Κατά τη θερινή περίοδο από 15:00 έως 17:30 και από 23:00 έως 07:00.
  • Κατά τη χειμερινή περίοδο από 15:30 έως 17:30 και από 22:00 έως 07:30.
  • Θερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα από την 1 Απριλίου έως την 30 Σεπτεμβρίου.
  • Χειμερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα, από την 1 Οκτωβρίου έως την 31 Μαρτίου.
Οι παραβάτες των διατάξεων της εν λόγω Αστυνομικής Διάταξης, διώκονται σε βαθμό πταίσματος. Προς τούτο οι πολίτες δύνανται να απευθύνονται στην Αστυνομία για βεβαίωση της παράβασης, καθώς και να υποβάλλουν Έγκληση σε βάρος των παραβατών.

πηγή

Αστυνομική Διάταξη 3 του 1996

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 07:49, 03-10-11:

Μου θυμήσατε τον δικό μου γείτονα, τον οποίο έχω φτασεί πολλές φορές στο σημείο να πάω και να του φέρω τίποτα στο κεφάλι. Είναι περίπου 22, για μία περίοδο έβαζε μουσική απο τις 9 το πρωί μέχρι τις 3 το βράδυ, είχα χάσει το μυαλό μου.
Μα είναι δυνατόν? Να γυρίζω σπίτι στις 12 απο τη δουλεία και την επόμενη να πρέπει να ξυπνήσω στις 6, και εκείνος το χαβά του. Να πρέπει να διαβάσω και εκείνος πάλι τα ίδια.
Για αρκετό καιρό έχει σταματήσει, φτου φτου μην αρχίσει πάλι τα ίδια.
Αυτή τη φορά όμως δεν θα του τη χαρίσω, θα του τη στείλω την αστυνομία...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους