Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,098 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,122 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Καλύτεροι 5 δίσκοι για το 2005

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 23:24, 01-02-06:

Ποιοι κατά τη γνώμη σας ήταν οι καλύτεροι 5 δίσκοι της χρονιάς που μας πέρασε;
Κάνω την αρχή:
1.System Of A Down - Mezmerize/Hypnotize (στην ουσία 1 δίσκος)
2.Nevermore - This Godless Endeavor
3.Opeth - Ghost Reveries
4.Soulfly - Dark Ages
5.Nine Inch Nails - [With_Teeth]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 23:53, 01-02-06:

Ωραίο thread, έπρεπε να το έχουμε ανοίξει νωρίτερα...
Here goes nothing!

1. System Of A Down - Mesmerize/Hypnotize (το μόνο συγκρότημα που έχει κάτι να πει σήμερα και το λέει δυνατά)
2. Green Day - American Idiot (καταπληκτικός δίσκος αν και δε μ'αρέσουν γενικά)
3. Foo Fighters - In Your Honor (I just love 'em... κι επίσης ο Dave Grohl είναι θεϊκός drummer)
4. Γιάννης Αγγελάκας & Οι Επισκέπτες - Από 'Δω Και Πάνω (έτη φωτός μπροστά από ότιδήποτε άλλο στην Ελλάδα)
5. Bruce Springsteen - Devils And Dust (τα σπάει το αφεντικό)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:30, 02-02-06:

1. Ρόδες - Στη γιορτή της φαντασίας
2. Lene Marlin - Lost in a moment
3. System of a Down - Hypnotize
4. -- "" -- - Mesmerize
5. Garbage - Bleed like me

Zorgy το American Idiot βγήκε το 2004! (τι σου κάνει το mtv, ε; χεχεχε)

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:36, 02-02-06:

Ναι όντως το 2004 βγήκε...

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 00:39, 02-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Zorgy το American Idiot βγήκε το 2004! (τι σου κάνει το mtv, ε; χεχεχε)
Don't offend me man! Άκου MTV...

Εν πάσει περιπτώσει σπάω κι εγώ το System σε δύο κομμάτια και βγάζω τους Green Day... Τεμπέληδες είμαστε όλοι

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:40, 02-02-06:

Χεχε, no offense man, απλά ήθελα να πω πως έτσι όπως παρουσιάστηκε και προωθήθηκε όλοι πιστέψαμε (κι εγώ μέσα) ότι είχε βγει το 2005..

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 06:16, 02-02-06:

εγώ θα ψηφίσω 6 (αργότερα μάλλον θα αλλάξει η λίστα μιας και δεν έχω ακούσει κάποιους δίσκους όσο θα ήθελα για να τους κρίνω...). αλφαβητικά λοιπόν:

Kamelot - The Black Halo : πλησιάζουν επικίνδυνα (για μας) κοντά στο μεγαλείο των Conception
Nevermore - This Godless Endeavor : μάλλον ο καλύτερός τους δίσκος για την τρέχουσα δεκαετία. τους θέλω πιο κάφρους όμως
Primordial - The Gathering Wilderness : η φλόγα των Bathory σιγοκαίει ακόμα στα σωθικά τους...
Shadow Gallery - Room V : σταθερά στην κορυφή του ολύμπου 15 χρόνια τώρα. γεννήτορες υπέροχων συναισθημάτων
System Of A Down - Mezmerize/Hypnotize : αναμφίβολα οι ηγέτες του σκληρού ήχου πλέον. ανήκω στους λίγους που προτιμούν το δεύτερο από τα δύο, το οποίο και βρίσκω αψεγάδιαστο
The Mars Volta - Frances The Mute : αλλού... εδώ και καιρό...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη weak and powerless : 02-02-06 στις 06:19.
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε στις 07:20, 02-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
Primordial - The Gathering Wilderness : η φλόγα των Bathory σιγοκαίει ακόμα στα σωθικά τους...
Wow! Δεν τους ξέρω τους κυρίους αλλά το σχόλιο σου με εντυπωσίασε...
Τρέχω να το ψάξω καλύτερα!

Bathory!!! Τι μου θύμισες τώρα.....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:28, 02-02-06:

Δεδομενου οτι σοβαρα ασχολιθεικα με την μουσικη την χρονια που περασε και δεδομενου οτι ειμαι λατρεις παλιων (κυριος) συγκροτιματων δεν εχω ακουσει πολλα αλμπουμ (αξιολογα παντα, οχι κατι Κοκκινου και μλκς) που να βγεικαεν το 2005. Μπορω να ξεχωρισω 4, και αυτα σας γραφω
Judas Priest-Angel Of Retribution
Rolling Stones- A Bigger Bang
Dimmu Borgir-Stormblåst
(John) Bon Jovi- Have A Nice Day

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 21:24, 02-02-06:

Εμένα το φετινό album των Jovi με απογοήτευσε πικρά.. ((((((((

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:22, 02-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Εμένα το φετινό album των Jovi με απογοήτευσε πικρά.. ((((((((
Βασικα δεν το εχω ακουσει και πολυ, αλλα το Have a nice day (το τραγουδι) που το εχω ακουσει πολυ μου αρεσει. Απο εκει και περα ουτε που ξερω τι εχει κυκλοφορισει φετος. Για τα album των SOAD ακουω καλα λογια αλλα δεν εχω ακουσει τπτ οποτε δεν του εβαλα. Οποτε ουσιαστικα αυτα ειναι τα μονα album που εχω ακουσει και αξιζουν εστω και κατι λιγα,τα υπολιπα το μονο που αξιζαν ητανε περιφρονιση

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 20:47, 04-02-06:

Nevermore - This Godless Endeavor
System Of A Down - Mesmerize
Kreator - Enemy Of God
Lamb Of God - Killadelphia (τα live μετρανε ε?)
Arcturus - Sideshow Symphonies

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους