Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση;

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 03:11, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Θέλεις λοιπόν valder να πεις οτι εγώ είμαι μια εξαίρεση σε αυτό;;;; Οκ τότε, εντάξει. Τι να πω ρε παιδιά, εγώ προσπαθώ να πω τη γνώμη μου με βάση αυτά που διαβάζω κι εσείς μου λέτε άλλα... Μάλλον δεν έχει νόημα να είμαι σε μια τέτοια συζήτηση.
Γενικά πολύ τείνουν να πιστεύουν ότι αυτές οι γυναίκες είναι απλώς εξαίρεση..Μην σε προβληματίζει..Ο καθένας με τα μυαλά του
Εξάλλου το ίδιο δεν λένε και ολες γυναίκες για τους περισσότερους άντρες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 03:12, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Μιλας για συγκεκριμένες περιπτώσεις..Ποιος σου είπε ότι όλοι είναι έτσι?
Είπα γενικως!!!!!!!!!!!!!!! Τι μου τα αλλάζεις?Ως τωρα στη ζωη μου δεν τα ειχα ποτε μου με γυναικα που να με σεβεται και να με καταλαβαίνει.Ειλικρινεια μηδεν!!!!Εγω τις ανοιγα την καρδια μου και αυτες μου κρυβανε πολλά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 03:12, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Covenant
Michelle
Τα ουσιαστικά πράγματα που είχα να πω τα είπα,τα ανούσια είναι που απαντάω σε προσωπικά και προσβλητικά ποστ,καθώς ποτέ δεν έδωσα τέτοιο δικαίωμα.

Το αν εσύ ή ο οποιοδήποτε δεν καταλαβαίνει τι γράφω και τα παραερμήνευει για να πει ότι τον συμφέρει (ειδικότητα σου είναι αυτή),τότε αναγκαστικά θα βάλω υπότιτλους

Tα υπόλοιπα που λες δεν με αγγίζουν,με αφήνουν παγερά αδιάφορο τα υπόλοιπα κακόψυχα και κακόβουλα (όπως πάντα ανέκαθεν) σχόλιά σου επειδή είσαι πολύ μικρή για να με κρίνεις

Μην κρίνεις για να μην κριθείς,όταν μεγαλώσεις,ίσως να το καταλάβεις κάποτε.
Αυτά,γιατί αρκετά σε ανέχτηκα με ευγένεια στο κάθετι τόσο καιρό,έχουμε και τα όρια μας δεσποινίς
Εσύ μεγάλωσες δηλαδή και ωρίμασες τόσο ώστε να μπορείς να προσβάλεις και να την λες τον καθένα με τον οποίο δεν συμφωνείς ! ααα...και να υποθέσω ότι το σύνδρομο του ¨ξερόλα" είναι δείγμα ωριμότητας σωστά?

Grow up!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 03:14, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Εχεις δικιο κοριτσι μου σε αυτο αλλά και σεις κοιταχτε τι κανετε.Γενικως δεν σας εκφραζει η λεξη ειλικρινια.Μας λετε να χωρισουμε και οταν ζηταμε να μαθουμε το γιατι η δεν μας λετε την αληθεια η μας λετε δεν υπαρχει γιατι.Δεν μας βοηθατε να επανορθωσουμε.
Αφού εχω δίκιο λοιπόν, ξαναδιάβασε το ποστ μου να τα καταλάβεις, αυτό το τ β ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ πρόσωπο δεν το καταλαβαίνω... Δηλαδή εσένα σου έχει τύχει αυτό με 50 κοπέλες ας πούμε και βγάζεις ένα γενικό συμπέρασμα που αφορά στη συμπεριφορά ΟΛΩΝ των γυναικών. Να ο ορισμός της ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗΣ. Τώρα άποψη για την περίπτωση που μου περιγράφεις δεν μπορώ να εκφέρω γιατί δεν γνωρίζω τι ακριβώς συνέβη. Πάντωε γενικά μην κολλάς σε μια εμπειρία, οκ υπάρχουν γυναίκες που φέρονται άσχημα και άδικα, υπάρχουν και άντρες που επίσης φέρονται άσχημα και άδικα...

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 03:15, 05-02-06:

Είπα γενικως!!!!!!!!!!!!!!! Τι μου τα αλλάζεις?Ως τωρα στη ζωη μου δεν τα ειχα ποτε μου με γυναικα που να με σεβεται και να με καταλαβαίνει.Ειλικρινεια μηδεν!!!!Εγω τις ανοιγα την καρδια μου και αυτες μου κρυβανε πολλά!
Καταρχήν όπως σου μιλάω ήρεμα θα σε παρακαλέσω να μου μιλάς και συ,οκ?
Αυτό ακριβώς είπα και γω ότι μιλάς για τις συγκεκριμένες περιπτώσεις που έτυχαν στην ζωή σου..δεν σημαίναι ότι όλοι είναι έτσιι..Αυτο εννοούσα..

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 03:18, 05-02-06:

Το να οδηγείται τη συζήτηση σε ένα θέμα του στυλ ''οι γυναίκες είναι οι κακές ενώ οι άντρες σωστοί' και το αντίθετο, δε πρόκειται ποτέ να βρείτε άκρη.
Αυτό δεν έχει να κάνει με το φύλο, αλλά με το χαρακτήρα του καθενώς.

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 03:19, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
covenant ειλικρινά υπάρχει ΕΝΑ ποστ σου άνω των τριών γραμμών που να μην καυχιέσαι για τον εαυτό σου;; Βρες μου ΕΝΑ. Βέβαια όποιος παρατηρεί το προφανές είναι κακόψυχος και κακόβουλος...
Βρες μου ένα ποστ σου που να μην εκφράζει κακία,υποτίμηση και κατώτερότητα από όλα όσα έχεις κάνει.Αυτό το κάνεις σε όλους.Εγώ είμαι ειδική περίπτωση επειδή ξέρω την συμπάθεια σου προς εμού.

Αλλά έτσι είναι η Michelle,όταν βρίσκει άτομα που πάνε με τα νερά της και έχουν τα ίδια μυαλά με την ίδια,τότε ΟΛΑ καλά και ανθηρά.

Όταν όμως βρεις κάποιον ή κάποια που δεν συμφώνει με το αλάθητο σου και τυγχάνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από σένα,με την μία να τον κατήγορήσουμε ότι είναι φαλλοκράτης,εγώιστης,νάρκισσος,ρατσιστής κτλ κτλ...τα ίδια και τα ίδια...

Ένα στέκι γεμάτο με απτές αποδείξεις του αίσθηματος κατωτερότητος που έχεις και των όλων κόμπλεξ που κουβαλάς.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 03:20, 05-02-06:

Λοιπόοοον, το ΓΕΝΙΚΟΣ, χαρακτηρίζει ένα ολόκληρο ΣΥΝΟΛΟ (εδώ γυναίκες), το ΕΙΔΙΚΩΣ, χαρακτηρίζει ένα τμήμα συνόλου (εδώ γυναίκες ή μάλλον κρίτσια με τα οποία είχες σχέση).
Ε εντάξει δε σε πήρανε και τα χρόνια για να είσαι και σε θέση να βγάλεις ένα γενικό συμπέρασμα. Καταλαβαίνω οτι έχεις πονέσει, κι ο πόνος σου έχει γίνει θυμός, και η ηλικία σου δεν κάνει τα πράγματα ευκολότερα (μάλλον δυσκολότερα θα έλεγα), οπότε θα σε δικιολογήσω μέχρι ένα σημείο....

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 03:21, 05-02-06:

Αφού εχω δίκιο λοιπόν, ξαναδιάβασε το ποστ μου να τα καταλάβεις, αυτό το τ β ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ πρόσωπο δεν το καταλαβαίνω... Δηλαδή εσένα σου έχει τύχει αυτό με 50 κοπέλες ας πούμε και βγάζεις ένα γενικό συμπέρασμα που αφορά στη συμπεριφορά ΟΛΩΝ των γυναικών. Να ο ορισμός της ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗΣ. Τώρα άποψη για την περίπτωση που μου περιγράφεις δεν μπορώ να εκφέρω γιατί δεν γνωρίζω τι ακριβώς συνέβη. Πάντωε γενικά μην κολλάς σε μια εμπειρία, οκ υπάρχουν γυναίκες που φέρονται άσχημα και άδικα, υπάρχουν και άντρες που επίσης φέρονται άσχημα και άδικα...
Δεν ειναι μονο προσωπικη μου αποψη είναι αποψη πολλών!Κατεληξα στο εξης συμπερασμα.Ειμαστε σκ@τ@ και τα δυο φυλα.Δεν βγαινει ακρη!Φταιμε φταιτε!!
Εχω φουντωσει τοσο που θα σκασω!!!!!!!! :mad17:

Εχω τραβηξει τοσα πολλα απο τις γυναικες με εχουν παιξει τοσο πολυ μονο και μονο επειδη ειμαι συναισθηματικος καλοσυνατος και γενικως μλκ@ς.Αλλα εχω αλλάξει νοοτροπια και εμαθα ποια να σεβομαι οποιες με σεβονται και τις αλλες μεχρι να τις ξεφωνιζω μπροστα σε αλλους.(Σε καμια περιπτωση δεν χτυπαω γυναικα)

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 03:23, 05-02-06:

να σεβομαι οποιες με σεβονται
Αυτό να κάνεις και είναι αρκετό

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 03:26, 05-02-06:

Δεν ειναι μονο προσωπικη μου αποψη είναι αποψη πολλών!Κατεληξα στο εξης συμπερασμα.Ειμαστε σκ@τ@ και τα δυο φυλα.Δεν βγαινει ακρη!Φταιμε φταιτε!!
ReSpeCT νουμερο 1!
Δυστυχως πλεον εχει χαθει η επικοινωνια αναμεσα στα δυο φυλα...(η μαλλον χανεται σιγα σιγα)

Εχω τραβηξει τοσα πολλα απο τις γυναικες με εχουν παιξει τοσο πολυ μονο και μονο επειδη ειμαι συναισθηματικος καλουνατος και γενικως μλκ@ς.Αλλα εχω αλλάξει νοοτροπια και εμαθα ποια να σεβομαι οποιες με σεβονται και τις αλλες μεχρι να τις ξεφωνιζω μπροστα σε αλλους.(Σε καμια περιπτωση δεν χτυπαω γυναικα)
ReSPecT νουμερο 2!
Οχι τιποτα αλλο αλλα κι εγω τετοιος τυπος ειμαι.
ReSPecT νουμερο 3! (για τα bold)
Προσωπικα τις δευτερες δεν τις πολυξεφωνιζω πλεον*καταλαβα πως το λες* (εκτος και αν με φερουν στο αμην), απλος παιρνουν τον δρομο που τους πρεπει το αγυριστο!By N.Sfakianakis

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 05-02-06 στις 03:28.
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 03:26, 05-02-06:

Βρες μου ένα ποστ σου που να μην εκφράζει κακία,υποτίμηση και κατώτερότητα από όλα όσα έχεις κάνει.Αυτό το κάνεις σε όλους.Εγώ είμαι ειδική περίπτωση επειδή ξέρω την συμπάθεια σου προς εμού.

Αλλά έτσι είναι η Michelle,όταν βρίσκει άτομα που πάνε με τα νερά της και έχουν τα ίδια μυαλά με την ίδια,τότε ΟΛΑ καλά και ανθηρά.

Όταν όμως βρεις κάποιον ή κάποια που δεν συμφώνει με το αλάθητο σου και τυγχάνει να ξέρει 5 πράγματα παραπάνω από σένα,με την μία να τον κατήγορήσουμε ότι είναι φαλλοκράτης,εγώιστης,νάρκισσος,ρατσιστής κτλ κτλ...τα ίδια και τα ίδια...

Ένα στέκι γεμάτο με απτές αποδείξεις του αίσθηματος κατωτερότητος που έχεις και των όλων κόμπλεξ που κουβαλάς.
Are you talking to you?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:26, 05-02-06:

Dare devil κάνε λίγο υπομονή και θα δεις οτι όσο μεγαλώνεις τόσο λιγότερες τέτοιες περιτπώσεις θα συναντάς. Αρκεί να μην αλλοιωθεί ο χαρακτήρας σου απο τις απογοητευσεις και γίνεις κάφρος. Προσπάθησε να μείνεις αυτός που είσαι και θα δεις οτι θα δικαιωθείς

Covenant όπως είπες, scripta manent. Το ποιά είμαι και ποιός είσαι φαίνεται όχι μόνο απο το παρόν θέμα αλλά απο πολλά άλλα μηνύματα στο στέκι

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 03:27, 05-02-06:

Παρακαλώ να λοίπουν οι προσωπικές επιθέσεις και να ηρεμήσουν τα πνεύματα

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

O Covenant έγραψε στις 03:29, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---
Εσύ μεγάλωσες δηλαδή και ωρίμασες τόσο ώστε να μπορείς να προσβάλεις και να την λες τον καθένα με τον οποίο δεν συμφωνείς ! ααα...και να υποθέσω ότι το σύνδρομο του ¨ξερόλα" είναι δείγμα ωριμότητας σωστά?

Grow up!
Aκόμη ένας κλώνος της admin καθώς τα ίδια Παντελή μου,τα ίδια Παντελάκη μου...

Εγώ δεν διαφώνησα με κανέναν,εσείς το "αδύναμο" φύλο ορμήξατε να κατακρίνεται όπως πάντα τα πόστ μου.
Εσύ είσαι μια κλασική περίπτωση που θα σε βρώ ένα πόστ σου,συνήθως λακώνικο (ότι μπορεί ο καθένας),που ΟΛΩΣ τυχαίως πάντα θα έχει κάτι μέσα από το πόστ μου,εμμέσως ή με quote.
Μήπως θα ήταν καλά να υποθέτεις κάποια πράγματα για τον ευατό σου και μέτα για τους άλλους;Στο λέω γιατί μου μιλάς λες και με ξέρεις χρόνια,έτσι κάνεις σε όλους τους άντρες ή απλά όπου σου βγαίνει καλύτερα;

Σε ευχαριστώ skoulikadera πολύ που και εσύ μου δίνεις τόσο αξία,ειλικρινά με συγκινείς με το ενδιαφέρον σου τόσο καιρό

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- έγραψε στις 03:32, 05-02-06:

Nα κλείσουμε ένα ραντεβού δάσκαλε θα έρθει και η Μιchelle και θα κρατά σημειώσεις μήπως και το τσαμένο μάθει τίποτα από 5 πραγματάκια....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skoulikadera--- : 05-02-06 στις 03:42.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 03:33, 05-02-06:

Dare devil κάνε λίγο υπομονή και θα δεις οτι όσο μεγαλώνεις τόσο λιγότερες τέτοιες περιτπώσεις θα συναντάς. Αρκεί να μην αλλοιωθεί ο χαρακτήρας σου απο τις απογοητευσεις και γίνεις κάφρος. Προσπάθησε να μείνεις αυτός που είσαι και θα δεις οτι θα δικαιωθείς
Nαι, αλλα οχι αναγκαστικα γιατι θα αλλαξουν τοσο δραστικα εκατερωθεν (το βιασα; ) τα μυαλα, αλλα γιατι ο ιδιος ο dare devil θα γινει πολυ πιο "κριτικος" και θα μπορει να ξεχωριζει.
Τωρα για αυτους τους καφρους αλλα και αυτες τις καφρισες*μιας και υπαρχου και πολλες τετοιες ε!* (οπως να 'ναι) που επειδη την εχουν πατησει απο δυο τρεις επιλογες τα κανουν ολα μπαχαλο, ειναι αλλουνου παπα τροπαριο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:45, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
Nαι, αλλα οχι αναγκαστικα γιατι θα αλλαξουν τοσο δραστικα εκατερωθεν (το βιασα; ) τα μυαλα, αλλα γιατι ο ιδιος ο dare devil θα γινει πολυ πιο "κριτικος" και θα μπορει να ξεχωριζει.
Τωρα για αυτους τους καφρους αλλα και αυτες τις καφρισες*μιας και υπαρχου και πολλες τετοιες ε!* (οπως να 'ναι) που επειδη την εχουν πατησει απο δυο τρεις επιλογες τα κανουν ολα μπαχαλο, ειναι αλλουνου παπα τροπαριο.
Συμφωνώ απόλυτα. Γενικά πιστευω οτι δεν υπάρχει σχεδόν κανείς που να μην έχει ζήσει απογοητευσεις σε εφηβική κυρίως ηλικία. Το θέμα είναι να μην αλλοιωθεί και αρχίσει να κατηγορεί το άλλο φύλο, τη ρημάδα την κοινωνία κλπ και γίνει κι αυτός σαν αυτούς/ες που τον πλήγωσαν

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

O Covenant έγραψε στις 03:53, 05-02-06:

Συμφωνώ απόλυτα. Γενικά πιστευω οτι δεν υπάρχει σχεδόν κανείς που να μην έχει ζήσει απογοητευσεις σε εφηβική κυρίως ηλικία. Το θέμα είναι να μην αλλοιωθεί και αρχίσει να κατηγορεί το άλλο φύλο, τη ρημάδα την κοινωνία κλπ και γίνει κι αυτός σαν αυτούς/ες που τον πλήγωσαν
Η αλλοίωση γίνεται μέσα στην εφηβεία,καθώς όλοι και όλες είχαμε τις απογοητεύσεις μας.
Το αν θα γίνουμε "κολλημένα"/κομπλεξικά μυαλά σαν ενήλικες με το άλλο φύλο θα μας συνοδεύσει για το υπόλοιπο της ζωής μας.
Η παροιμία,για τον λύκο που γερνάει και το τρίχωμα αλλάζει την ξέρεις

Ο χαρακτήρας μας πλάθεται κατά τεράστιο ποσοστό στην εφηβεία και μένει σχεδόν αναλλοίωτος για πάντα.
Γιαυτό λέμε ότι με την σωστή παιδεία γίνεται καλός κάποιος άνθρωπος,από τα παιδικά χρόνια εξαρτάται και μόνο,από κει κ πέρα πορευόμαστε με ότι έχουμε διδαχτεί σαν παιδιά και είναι πολύ δύσκολο να αποβάλλουμε ότι κακό κρατήσαμε από μικροί

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 03:59, 05-02-06:

Το θέμα είναι να μην αλλοιωθεί και αρχίσει να κατηγορεί το άλλο φύλο, τη ρημάδα την κοινωνία κλπ και γίνει κι αυτός σαν αυτούς/ες που τον πλήγωσαν
E φυσικα.Να τον βλεπεις τον αλλο σαν ξεχωριστη μοναδα μεσα στο συνολο και οχι σαν εναν του συνολου!

Η αλλοίωση γίνεται μέσα στην εφηβεία,καθώς όλοι και όλες είχαμε τις απογοητεύσεις μας.Το αν θα γίνουμε "κολλημένα"/κομπλεξικά μυαλά σαν ενήλικες με το άλλο φύλο θα μας συνοδεύσει για το υπόλοιπο της ζωής μας.
Ο χαρακτήρας μας πλάθεται κατά τεράστιο ποσοστό στην εφηβεία και μένει σχεδόν αναλλοίωτος για πάντα.Γιαυτό λέμε ότι με την σωστή παιδεία γίνεται καλός κάποιος άνθρωπος,από τα παιδικά χρόνια εξαρτάται και μόνο,από κει κ πέρα πορευόμαστε με ότι έχουμε διδαχτεί σαν παιδιά και είναι πολύ δύσκολο να αποβάλλουμε ότι κακό κρατήσαμε από μικροί
Πολυ σωστα ολα αυτα!
Απλως οι οποιες απογοητευσεις αλλιως "αποκωδικοποιουνται" απο πολλους για διαφορους λογους...
Απο το ποσο ευαισθητοι ειναι,ποσο απανωτες ειναι, σε συνδιασμο με τι αλλες που ειχαν εκεινη την περιοδο,εαν ειχαν καποιο "στηριγμα", τι εφοδια ειχαν παρει απο οικογενεια,το φιλικο τους περιβαλλον,την παιδεια τους οπως πολυ σωστα ειπες και και και.
Γενικα συμφωνω!

Παράθεση

jonx

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jonx
Ο jonx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O jonx έγραψε στις 12:59, 05-02-06:

ισως να μην η αλληλοεκτιμηση που μεταξυ των δυο φυλων να μην υπαρχει πια ή να το περνουν σαν ενα παιχνιδι οσο κρατισει και αμα η ουσια οπως ειπε και ο dare-devil φταιμε φταιτε αυτο ειναι πρεπει να αλλαξει!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 15:16, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από jonx
ισως να μην η αλληλοεκτιμηση που μεταξυ των δυο φυλων να μην υπαρχει πια ή να το περνουν σαν ενα παιχνιδι οσο κρατισει και αμα η ουσια οπως ειπε και ο dare-devil φταιμε φταιτε αυτο ειναι πρεπει να αλλαξει!
Για να κάνουμε ένα summary της κατάστασης. Ο θεμάτοθέτης μας είναι ένας άνθρωπος που γράφτηκε στο στέκι μόλις χτες, έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής 7 μηνύματα, η πλειοψηφία των οποίων αποτελούν καινούρια θέματα. ΔΥΟ από τα θέματα που έχει ξεκινήσει αφορούν ερωτικές σχέσεις. Είναι προφανές οτι στην τελευταία του σχέση δεν πέρασε και τόσο καλά και γενικώς είναι απογοητευμένος. Προσπαθεί να αλλάξεί τους ανθρώπους αλλά δεν φαίνεται να έχει και καμιά διάθεση να αλλάξει τον εαυτό του (όπως τουλάχιστον φαίνεται από το πρώτο ποστ αυτού του θέματος), θεωρεί οτι δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση μεταξύ των δύο φύλων (και την ίδια στιγμή ο ίδιος δεν φαίνεται να εκτιμά το γυναικείο φύλο), μας λέει οτι κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά δε μας προσδιορίζει ακριβώς ΤΙ πρέπει να αλλάξει, θεωρεί τις γυναίκες ημιμαθείς (αλήθεια, ημιμαθείς ως προς ΤΙ), και εγώ αυτή τη στιγμή (κατά την άποψή του) του επιτίθεμαι.
Jonx για να καταφέρεις να αγαπήσεις και να εκτιμήσεις πραγματικά τους άλλους, πρέπει πρώτα απ'όλα να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου.

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 15:23, 05-02-06:

Για να κάνουμε ένα summary της κατάστασης. Ο θεμάτοθέτης μας είναι ένας άνθρωπος που γράφτηκε στο στέκι μόλις χτες, έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής 7 μηνύματα, η πλειοψηφία των οποίων αποτελούν καινούρια θέματα. ΔΥΟ από τα θέματα που έχει ξεκινήσει αφορούν ερωτικές σχέσεις. Είναι προφανές οτι στην τελευταία του σχέση δεν πέρασε και τόσο καλά και γενικώς είναι απογοητευμένος. Προσπαθεί να αλλάξεί τους ανθρώπους αλλά δεν φαίνεται να έχει και καμιά διάθεση να αλλάξει τον εαυτό του (όπως τουλάχιστον φαίνεται από το πρώτο ποστ αυτού του θέματος), θεωρεί οτι δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση μεταξύ των δύο φύλων (και την ίδια στιγμή ο ίδιος δεν φαίνεται να εκτιμά το γυναικείο φύλο), μας λέει οτι κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά δε μας προσδιορίζει ακριβώς ΤΙ πρέπει να αλλάξει, θεωρεί τις γυναίκες ημιμαθείς (αλήθεια, ημιμαθείς ως προς ΤΙ), και εγώ αυτή τη στιγμή (κατά την άποψή του) του επιτίθεμαι.
Jonx για να καταφέρεις να αγαπήσεις και να εκτιμήσεις πραγματικά τους άλλους, πρέπει πρώτα απ'όλα να αγαπάς και να εκτιμάς τον εαυτό σου.
+1

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- έγραψε στις 15:38, 05-02-06:

το καλύτερο ποστ εως τώρα...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:00, 05-02-06:

α) Και γιατί να αλλάξει τον εαυτό του; Τα λάθη του να αλλάξει κοπελιά!!! Τα λάθη του, αν φυσικά έκανε, στην προηγούμενή του σχέση. Ενω αμα του λες να αλλάξει τον εαυτό του, τι θα γίνει; Ενας μαλθακός και ελεγχόμενος "άντρας"; Τι προσπαθείτε ακριβώς να μας κολλήσετε στο μέτωπο; Τη στόφα του "Είμαι ο άντρας της γυναίκας μου"; Εγω το μέτωπό μου το θέλω καθαρό!

β) Σε παρακαλώ μου καταπατάς το copyright, εγω είπα οτι είστε ημιμαθείς.

γ) Όλοι αγαπάμε τους εαυτούς μας, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τον jonx, αλλά για εκείνους και εκείνες που αγαπάνε υπερβολικά τους εαυτούς τους και τυφλώνουν όλα τα υπόλοιπα.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 16:04, 05-02-06:

Δεν μπορείς να απαιτείς από τους άλλους να αλλάξουν χωρίς πρώτα να κοιτάς τα δικά σου τα λάθη. Και ναι, το να προσπαθούμε να μην κάνουμε ξανά και ξανά τα ίδια λάθη, σημαίνει κάποια αλλαγή στον εαυτό μας. Όσο για το copyright, εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν και τόσο περήφανη...

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 16:10, 05-02-06:

Το φταιμε φταιτε δεν αλλάζει καλε μου φιλε διότι ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες και οσο και να λεμε οτι ενα ζευγαρι ταιριαζει σαν χαρακτηρες δεν υφισταται γιατι βαθια μεσα τους σιγουρα εχουν κατι το διαφορετικο.Αν σε μια σχεση υπαρχει αλληλοεκτιμηση αλληλοσεβασμος και αλληλοβοηθεια τοτε αυτη ειναι σχεση.Σχεση για μενα δεν ειναι να τα εχεις με μια η οποια ειναι και γ@μ. τις γυναικαρες αλλα με μια που να εχει ολα τα παραπανω που σου ανεφερα.Προσωπικα για να μου κανει κλικ ενα κοριτσι και να την δω σοβαρα και οχι επιπολαια πρεπει να ειναι χαριτωμενη εξυπνη και γενικως εξωστρεφης!Δεν μου αρεσουν οι κατσουφες που δεν λενε πολα και δεν γελανε καθολου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dare-Devil : 05-02-06 στις 16:12.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 16:10, 05-02-06:

Σε αυτο εχει δικιο ο Valder.
Σε περιπτωση που φερθηκε λαθος η κοπελα δεν τιθεται θεμα να αλλαξει ο jonx.
Μπορει οντως να ειναι απογοητευμενος απο την τελευταια του σχεση.Αλλοιμονο ομως εαν αλλαζουμε εμεις ή εσεις αρδην μετα το τελος καποιας σχεσης.
Σε περιπτωση που ο Jonx ηταν σωστος δεν πρεπει να "αλλαξει".
Και αυτο στο λεω αδεσποτο γιατι δεν ισχυει παντα οτι πρεπει να κοιταξω πρωτα ή μονο τα δικα μου λαθη.
Ναι μεν θα κοιταξω και αυτα, αλλα πρωτα θα κοιταξω γιατι ο αλλος μου φερθηκε σκαρτα.
Και οχι δεν ισχυει παντα το οτι μπορει να εφταιξα κι εγω για να μου φερθει ετσι.
Οντως πρεπει να αγαπαμε πρωτατον εαυτο μας, αλλα οχι να μεινουμε να κανουμε παρεα μονο με αυτον.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:13, 05-02-06:

Δεν μπορείς να απαιτείς από τους άλλους να αλλάξουν χωρίς πρώτα να κοιτάς τα δικά σου τα λάθη. Και ναι, το να προσπαθούμε να μην κάνουμε ξανά και ξανά τα ίδια λάθη, σημαίνει κάποια αλλαγή στον εαυτό μας. Όσο για το copyright, εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν και τόσο περήφανη...
Επειδή έχεις πέσει σε πολύ καλό γνώστη της ελληνικής, να σου επισημάνω οτι άλλο το "αλλάζω τον εαυτό μου" και άλλο το "αλλάζω κάτι στον εαυτό μου". Άλλη φορά να προσέξεις πως θα το εκφράσεις γιατί εκτίθεσαι (χώρια τις τσάμπα παρεξηγήσεις). Επιπρόσθετα όσον αφορά το copyright, προτιμώ να είμαι περήφανος και ειλικρινής για κάτι που δεν αρέσει στο κοινό, παρά υποταγμένος και λυκόφιλος ψέυτης για να αρέσω στην κοινωνία.

Πάντα φιλικά!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 16:26, 05-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Επειδή έχεις πέσει σε πολύ καλό γνώστη της ελληνικής, να σου επισημάνω οτι άλλο το "αλλάζω τον εαυτό μου" και άλλο το "αλλάζω κάτι στον εαυτό μου". Άλλη φορά να προσέξεις πως θα το εκφράσεις γιατί εκτίθεσαι (χώρια τις τσάμπα παρεξηγήσεις). Επιπρόσθετα όσον αφορά το copyright, προτιμώ να είμαι περήφανος και ειλικρινής για κάτι που δεν αρέσει στο κοινό, παρά υποταγμένος και λυκόφιλος ψέυτης για να αρέσω στην κοινωνία.

Πάντα φιλικά!
Τελικά όμως δεν μου απάντησες ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ???? Και ως προς τα ελληνικά μου, σε παρακαλώ να λείπουν τα σχόλια γιατί τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα ΔΕΝ είμαι ημιμαθής. (Αλήθεια, έχει ένας άνθρωπος τη δυνατότητα να ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ??? Εσύ όταν στα μαθηματικά λύνεις μια εξίσωση, τους περιορισμούς δεν τους κοιτάζεις έτσι? Οκ, αλλη φορά θα σου μεταφράζω τι θάλω να πω γιατί κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.)

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 16:32, 05-02-06:

Ενας ανθρωπος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να αλλαξει τον εαυτό του υστερα απο την ηλικια των 13 αλλά εστω μπορει πει με ειλικρινια στον αλλον ποιος ειναι πραγματικα και οχι να προσπαθει ο αλλος να τον ανακαλυψει οσπου να καταλαβει οτι δεν ταιριαζουν.Στην περιπτωση αυτη ειστε εσεις που εχετε σβησει την λεξη ειλικρινια απο το λεξικό σας.(οι περισσοτερες)

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:39, 05-02-06:

Τελικά όμως δεν μου απάντησες ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ???? Και ως προς τα ελληνικά μου, σε παρακαλώ να λείπουν τα σχόλια γιατί τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα ΔΕΝ είμαι ημιμαθής. (Αλήθεια, έχει ένας άνθρωπος τη δυνατότητα να ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ??? Εσύ όταν στα μαθηματικά λύνεις μια εξίσωση, τους περιορισμούς δεν τους κοιτάζεις έτσι? Οκ, αλλη φορά θα σου μεταφράζω τι θάλω να πω γιατί κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.)
Μην γράφεις κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις. Σεβάσου τους συνομιλητές σου και την καλή μας διάθεση να διαβάσουμε το πόστ σου.

Υποθέτω οτι τώρα ηρέμησες. Ας αναλύσουμε το ζήτημα σε μια γραμμή για να μη κουράζουμε και τους αναγνώστες. Με ρωτάς ως προς τι είστε ημιμαθείς και αυτό είναι και η απάντησή σου αν με πιάνεις. Τι σου λείπει για να μπορείς να αναλύσεις αυτή την πρόταση για την οποία είμαι περήφανος όπως λες; Δε θα μπορέσεις να μου απαντήσεις σε αυτό γιατί ειδάλλως θα ήσουν πολυμαθής. Άλλο η αντρική και άλλο η γυναικεία σκέψη κοινώς.

Για τα μαθηματικά που λες, υπάρχουν περιορισμοί αυτονόητοι (ο παρανομαστής διάφορος του μηδενός) και περιορισμοί που πρέπει να ορισθούν ρητώς στο πρόβλημα (πχ εξισώσεις Lagrange με εναν και δυο περιορισμούς, όπου εκεί μπλέκουμε με εσσιανούς πίνακες κλπ.) οπότε πρέπει να προσέξεις τι θέτεις ως περιορισμό στο διαγώνισμα της ζωής σου γιατί στην τελική μπορεί και να μείνεις με το....στυλό, στο χέρι!

Πάντα φιλικά!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 16:46, 05-02-06:

Καλά μαζί σου δε βγάζω άκρη, προφανώς δεν πρόκειται να βγει τιποτα μέσα από αυτή τη συζήτηση, εγώ προσπαθώ να χρησιμοποιήσω τη λογική μου κι εσύ μου πετάς σοφιστείες. Και στη ζωή μου βάζω τέτοιους περιορισμούς έτσι ώστε να μην δημιουργώ σχέσεις με στενοκέφαλους και προκατειλημμένους άντρες. Την πολυμάθειά σου λοιπόν και σε άλλη παραλία.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:56, 05-02-06:

Καλά μαζί σου δε βγάζω άκρη, προφανώς δεν πρόκειται να βγει τιποτα μέσα από αυτή τη συζήτηση, εγώ προσπαθώ να χρησιμοποιήσω τη λογική μου κι εσύ μου πετάς σοφιστείες. Και στη ζωή μου βάζω τέτοιους περιορισμούς έτσι ώστε να μην δημιουργώ σχέσεις με στενοκέφαλους και προκατειλημμένους άντρες. Την πολυμάθειά σου λοιπόν και σε άλλη παραλία.
Από που κι ως που ο δομημένος λόγος σε ενα θέμα που ταλανίζει την κοινωνία μας αποτελεί σοφιστεία. Ίσως η λογική σου την οποία σέβομαι και εκτιμώ και που τόσο έξοχα επικαλείσαι ως έννοια βρίσκεται μπροστά σε μια άλλη λογική πιο αντικειμενική, η οποία ειπεισέρχεται ως τροχοπέδη σε αυτό που τελικά αποσκοπείς κι εσυ και η γυναίκα ως φύλο γενικότερα. Να ερχόμαστε στη δική σας παραλία όπως θέλετε εσείς να ερχόμαστε. Μάθε λοιπόν οτι εχω ήδη επιλέξει την παραλία μου. Δεν ασχολούμαι με πλαζ γυμνιστών!

Πάντα φιλικά!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 17:00, 05-02-06:

Η σοφιστεία σου : Δεν ξέρω ως προς τι με θεωρείς ημιμαθη---> είμαι ημιμαθείς. Αν όμως το ήξερα δεν θα ήμουν ημιμαθής, πράγμα άτοπο, αφου θα ήμουν ημιμαθής.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:21, 05-02-06:

Η σοφιστεία σου : Δεν ξέρω ως προς τι με θεωρείς ημιμαθη---> είμαι ημιμαθείς. Αν όμως το ήξερα δεν θα ήμουν ημιμαθής, πράγμα άτοπο, αφου θα ήμουν ημιμαθής.
Ο άγνωστος της "εξίσωσης" αυτής ποιός είναι; Τον γράφεις αλλά ως σκιώδη τιμή στη σκέψη σου. Γιατί απ' οτι βλέπω έχεις εξαναγκάσει την εξίσωσή μου να μεταμορφωθεί σε μια ταυτότητα. Χαίρω πολύ, εγω οταν κάνω νηστεία δεν βαφτίζω τους κεφτέδες ως σούπα, για να μπορώ να τους φαω με την ευλογία του Θεου. Είδες που μέχρι και στη διατύπωση της εξίσωσης (αν μιλήσουμε για λύση της, θα έχουμε το παράδοξο της Φειδούς) δε μπορείς να καταφέρεις να διατηρήσεις τη δομή της και να διακρίνεις τα συστατικά της στοιχεία; Κατάλαβες τώρα τον όρο της ημιμάθειας;

Πάντα φιλικά!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:21, 05-02-06:

πριν λίγο μπήκα στο στέκι.....
διάβασα ΚΑΙ τις 9 σελίδες ΠΟΛΥ προσεκτικα.....

ντράπηκα....

στεναχωρήθηκα.....

γέλασα......

μέχρι και βούρκωσα......

είδα αγαπημένους μου χρήστες να βρίζονται μεταξύ τους με το γάντι χωρίς καμία απολύτως αιδώ στο όνομα της προσωπικής τους ελευθερίας λόγου....

ειλικρινά δεν μπορώ να σας πω πόσο πολύ στεναχωρήθηκα με όσα είδα μέσα σε αυτές τις 9 σελίδες.....

ξέρετε ποιό είναι το τελικό αποτέλεσμα για μένα?
ότι απ όλα όσα διάβασα δεν μου έμεινε αποτυπωμένη ΚΑΜΙΑ απάντηση....

μόνο το αίσθημα της έχθρας που δημιουργήθηκε.... μόνο αυτό μου έχει μείνει...
καμία λύση.... καμία βοήθεια.... καμία απάντηση από όσες διάβασα που εκείνη την ώρα συμφωνούσα....
δεν μου έμεινε καμία από τις απαντήσεις που διαφωνούσα ώστε τώρα να την σχολιάσω και να κάνουμε "πολιτισμένη κουβέντα".....

για την ακρίβεια δεν μου έμεινε ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ να απαντήσω σε αυτό το θέμα.....

μιλάτε οι περισσότεροι και λέτε... γυναίκες... άντρες....

ποιές γυναίκες και ποιοί άντρες????
αυτοί που ο καθένας μέχρι σήμερα έχει γνωρίσει....
ΑΠΑΡΤΙΖΕΙ αυτός ο αριθμός το ΣΥΝΟΛΟ των ανθρώπων??
και αν ΝΑΙ, τότε γιατί εξακολουθείται και ασχολείστε με το ανθρώπινο είδος?

έχω να σας πω ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ μου ιστορίες από "άντρες" να σας πέσουν τα μαλλιά....
να μην πιστεύετε αυτά που διαβάζετε....
και είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι άλλες τόσες ιστορίες έχετε να μου πείτε και σεις για "γυναίκες"....
να σας πω όμως κάτι?
ΠΟΤΕ δεν κατηγόρησα ολόκληρο τον αντρικό πληθυσμό για τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!!!!!!!!!!
ΕΓΩ ΔΙΑΛΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΑΝΤΡΕΣ και τους έκανα κομμάτι της ζωής μου....

δεν μου μπαστακώθηκε κανένας τους με το ζόρι!!!

έχω γνωρίσει και ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ άντρες και ΑΠΑΙΣΙΕΣ γυναίκες και τούμπαλιν....
τι σημαίνει λοιπόν αυτό?

τι πάει να πει ΕΛΕΓΧΟΥΝ οι γυναίκες ή οι άντρες την σχέση?
τι σημαίνει ΕΛΕΓΧΟΣ??
ΠΟΙΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ να ελέγχει τη ζωή σου?

Σε μία ΣΧΕΣΗ αγαπημένοι μου φίλοι, υπάρχουν 2 άνθρωποι
ο κάθε ένας από αυτούς έχει τις δικές του ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ, ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ
κάθε ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ που έχει ο ένας από τους δύο την χρησιμοποιεί στη σχέση για την ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ της ίδιας της σχέσης!
άν την όποια Ικανότητα που έχει ο ένας από τους δύο, την χρησιμοποιεί για να ΚΑΒΑΛΑΕΙ τον άλλον, ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ αυτός που θεωρητικά είναι ο θύτης αλλά το ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΘΥΜΑ!

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ να είστε ΘΥΜΑΤΑ στη ζωή σας, καλώς να το δεχτείτε, ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ, τότε μην κλαψουρίζετε και μην αφήνετε τους άλλους να σας ΚΑΒΑΛΑΝΕ!!!!

Τέλος και χωρίς καμία παρεξήγηση, ειλικρινά μου χτύπησε πολύ άσχημα (τώρα που το θυμήθηκα) ή έκρηξη του dare devil που είναι 16 ετών και διαμαρτύρεται για τις "γυναίκες" που του έχουν φερθεί άσχημα!!!
Δεν είναι κακό το να είσαι 16, ίσα ίσα.... είναι πάρα πολύ καλό.... ΜΑΚΑΡΙ να ήμουν και γω ακόμα 16....
ΔΕΝ λέω ότι επειδή εγώ κοντέβω τα 36!!!!!!! ξέρω τα πάντα αλλά ........
ειλικρινά και γω στα 16 μου πίστευα ότι ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!!!!!!!!!

Ξερω ότι το δικό μου πόστ, μονάχα φιδωλό δεν μπορεί να χαρακτηριστεί και ΕΛΠΙΖΩ να το διαβάσετε ΟΛΟ!!!!!

Υ.Γ. όπου χρησιμοποιώ ΚΕΦΑΛΑΙΑ δεν σημαίνει ότι φωνάζω όπως γίνεται με την γλώσα του νέτ αλλά ότι θέλω να τόνίσω κάτι και να του δώσω την απαιτούμενη ΕΜΦΑΣΗ!

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 21:28, 05-02-06:

KουΕ απλά

τίποτ' άλλο...

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 21:46, 05-02-06:

Και από μένα respect Κουε...
Δεν θα μπορούσε κάποιος να τα πει καλύτερα

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 22:34, 05-02-06:

Aχχχ...βρε κακη επιρροη....
Ειλικρινα ReSPeCt στο ποστ σου και το νοημα οσων εγραψες!

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- έγραψε στις 22:56, 05-02-06:

Κ.Ε.
και από μένα.....

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:43, 05-02-06:

Ελπίζω φίλοι μου να μην θιχτείτε, αλλά εγω θα κάνω ενα διαφορετικού είδους σχόλιο. ΟΧΙ respect! Και οχι γιατί είπε κάτι λάθος ή κάτι σωστό η Κακή Επιρροή (άλλωστε γνωρίζει η ίδια το κατα πόσον συμφωνούν ή διαφωνούν τα λεγόμενά της με τα δικά μου), αλλά γιατί έγινε ότι έγινε, ειπώθηκαν όσα ειπώθηκαν, είπα τη γνώμη μου επειδή την πιστεύω (και οχι για να μου απαντήσουν, οπότε και δε με ενοχλεί καθόλου που δεν αποτυπώθηκαν τα δικά μου πόστς στη μνήμη της), έρχεται κάποιος -ως τότε- τρίτος, μας ρίχνει ενα ομαδικό ξ#χ3σμα, γιατί περί αυτού πρόκειται... και βλέπω ακριβώς απο κάτω να παίζουν 3-4 respect από αντίστοιχους φίλους ενω πριν στην καλύτερη παιζόταν ξύλο...

Λοιπόν, εφόσον είχατε όντως ανάγκη ενα τέτοιο πόστ της Κουε για να νιώσετε καλά, εγω χαίρομαι, να ακολουθήσετε και κάθε τι από όσα γράφει (είπα δεν θα κρίνω αν διαφωνώ ή όχι, φαίνεται εξάλλου), να είστε καλά στις επαφές σας με το αντίθετο φύλο και να είστε καλά γενικώς. Εγω είμαι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, είπα οτι είχα να πω και αυτό ακολουθώ. Ούτε μισά λόγια έμαθα να λεω στη ζωή μου (δεν υποννοώ τίποτε) αλλά ούτε και γουστάρω να παίξω στο θέατρο Μαρίκα Κοτοπούλη.

Κουε κι εσυ ελπίζω να μην θύμωσες για το "οχι respect", έξυπνη είσαι, θα καταλάβεις τι γράφω σ' αυτό το πόστ και την αγάπη μου την έχεις ούτως ή άλλως.

Τα φιλιά μου σε όλους!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:07, 06-02-06:

E ναι βρε συ Valder ετσι ειναι...
Αλλες φορες συμφωνεις με τα λεγομενα καποιου τελειως, αλλες λιγοτερο και αλλες καθολου!
Το να μην συμφωνεις οτε με κανεναν και γυρω απο κανενα θεμα ειναι το προβλημα...Γιατι ή πετυχαινεις ολες τι περιπτωσεις ατομων ή εισαι εσυ ο περιεργος.
Οταν λεω εσυ μην νομιζεις οτι σημαινει εσυ εσυ,δηλαδη ο Valder.
Kαι στο συγκεκριμενο θεμα αν και σε διαφορα σημεια συμφωνουσα μαζι σου (το ξερω οτι δεν εχει σημασια που στο λεω και πως δεν φανηκε απο τα ποστ μου), σου βγαζω το καπελο στο οτι οπως ειπες εισαι ειλικρινης και δεν παιζεις θεατρο.
Και αυτο το κανω σε οποιονδηποτε "αληθινο" ανθρωπο!
Οποιος κανει το παραπανω (παιζει θεατρο-ειτε θιασο ειτε δραμα) μονο και μονο για να ειναι αρεστος (ετσι ειναι στο ευρυτερο "κοινο" ειναι ανθωπος χωρις προσωπικοτητα.
Μy two cents και μαλιστα euro-cents!Αμ πως!

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 00:19, 13-02-06:

Εχμμμ Valder όσον αφορά τα ζώα μάλλον δεν είχες ποτέ κατοικίδια... Γιατί εγώ ξέρω οτι η γάτα αμα δεν το πάρει αυτή απόφαση να του κάτσει του γάτου δεν πα να χτυπιέται αυτός, χαρά δεν θα δει. Η Ζαν μου τον παίδευε ένα μήνα τον γάτο που της είχαμε φέρει μέχρι να του κάτσει.
Τώρα για τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω, θα τα σχολιάσω αργότερα.
του κατσε τελικά η Ζαν?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:05, 13-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara
του κατσε τελικά η Ζαν?
Δεν είναι αυτό το θέμα μας αλλά το αναφέρω στο μήνυμα.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:24, 02-10-07:

Η αληθεια ισως να ειναι δυσκολη αλλα οτι και να πιστευουμε οι γυναικες ειναι αυτες που ελενχουν μια σχεση αφηνοντας τους αλλους να πιστευουν αυτοι εχουν το πανω χερι ευτηχως υπαρχουν και οι εξερεσεις.Περα απο αυτο οι εκεινες ειναι που οριζουν ποτε μια και με ποιον θα αρχησουν μια σχεση αλλα και ποτε θα την τερματισουν.ισως τελικα οι γυναικες να μην ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι αλλα σκληρες και ανελεητες (οχι για ολες υπαρχουν εξερεσεις)
Η γυναίκα έχει όπως λές το πάνω χέρι επιδή οι άντρες τα καταφέρνουν κάπου αλλού, αυτά είναι μοιρασιά, το γεγονός ότι πέρνει π.χ. τα οικονομικά μια γυναίκα δεν συμαίνει ότι τα πέρνει με πονηριά αλλα επιδή ο άντρας το δέχτηκε για το κοινό συμφέρον(παραδειγμα εφερα) όταν λοιπόν φέρνει το τέλος σε μια σχέση μια γυναίκα μπορεί να το κάνει γιατί ο άντρας δεν της τεριάζει, το ίδιο ισχείει και με έναν άντρα που παρατάει την κοπέλα του για κάποια άλλη και τα χαλάει τηλεφωνικά μαζί του, αυτό ονομάζετε σχέση, η απόφαση των ενως απο τους δύο για τον χωρισμό και πρίν απο αυτό η μηρασιά κάποιων ευθυνών που ο ένας ανταπεξέρχετε καλύτερα απο τον άλλο. Αυτά απο μένα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:32, 11-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Η υποταγή ξεκινάει από την άρνησή σας να δείτε το πρόβλημα κατάματα. Ο άνθρωπος έθεσε ενα ζήτημα και αντί να κάτσουμε ΟΛΟΙ να το συζητήσουμε αντικειμενικά.....

Αυτό είναι που θα μας φαει στο τέλος κυρίες και κύριοι. Η δειλία να αντιμετωπίζουμε το πρόβλημα κατάματα και στη ρίζα του. Αντί αυτού συζητάμε πάλι για υπεροχή φύλων και για τη σχέση ως τηλεκατευθυνόμενο. Έχετε καταλάβει καν οτι ενας άνθρωπος άνοιξε ενα θέμα και διερωτάται αυτό που οι άντρες το έχουν ως δεδομένη υποχρέωση και οι γυναίκες ως δεδομένο δικαίωμα;

Για καθήστε δηλαδή ρε σεις (και τα 2 φύλα).... από που κι ως που δεδομένο; Το χετε δει γραμμένο πουθενά και δε το διάβασα ο στραβός ακόμα; Δηλαδή η ελαφίνα ή η ελεφαντίνα στη φύση, την έχει στήσει σταυροπόδι στο ελάφι ή στον ελέφαντα και του κάνει τσαλίμια και διαπραγματεύσεις για το αν θα κάνουν γουτσου γούτσου ή θα βγούνε για καφέ στον παραπόταμο της Άνω Βόλτα στην Αφρική; Τις βάζουν κάτω τα αρσενικά και οι θυληκές δε μουγκανίζουν καν. Αυτό είναι η φύση! Ζώο ή άνθρωπος!

Εντάξει εμείς ως είδος ψωνισμένο, δεχτήκαμε να φιλοσοφήσουμε λίγο παραπάνω τα πράγματα από οτι τα ζώα και είπαμε να σκεφτούν τα δυο φύλα το δικαίωμα της γνώμης. Έτσι φτάσαμε στο "μου αρέσεις" ή "δε μου αρέσεις". Τι γίνεται όμως όταν η γυναίκα το χρησιμοποιεί αισχρά;;; Και να σου ο άντρας ως όργανο τόνωσης του γυναικείου εγωισμού, να σου ως όργανο επιδειξης στην στενότερη κοινωνία της γυναίκας, ως όργανο Orgasmatron All in One package το βράδυ, ως τσέπη κυριολεκτικά στα μαγαζιά και στις βενζίνες για να πάει η κυρία, βόλτα στη Λούτσα....

.....η ψυχή κυρίες μου τι έγινε; Την απλώσαμε στην ταράτσα και την πήρε ο μαΐστρος; Αλλά για να την απλώσεις πρέπει να την πλύνεις πρώτα, αλλά που, θα μπουκώσει το αποχετευτικό με τόσο μαύρο που θα βγεί.... Αυτό είμαστε για σας, ενα όργανο για να περνάτε καλά, ενα όργανο για να δείχνετε καλά, ενα όργανο για να νιώθετε καλά, ενα όργανο για να τονώνετε τον εγωισμό σας και να δείτε αν περνάει η μπογιά σας σα γυναίκες.....

Για να δείτε όμως αν περνάει η μπογιά σας σα γυναίκες πρέπει πρώτα να γίνετε γυναίκες! Τα κοριτσάκια περιμένω και σε 5-10 χρόνια να τα κάνω και με τη σύζυγο αμα λάχει......

Περαστικά σας!
Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πολύ πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λυκούργο μου, ελπίζω όντως να έχεις αλλάξει γνώμη έκτοτε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:37, 06-06-15:

Αν ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; απόλυτα! Ως προς το θέμα αυτό έχουν κυρίαρχο ρόλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:43, 06-06-15:

Υπάρχει και σχετική παροιμία:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 17:11, 07-06-15:

Κανένας δεν "σέρνεται", εφόσον δεν έχει επιτρέψει/θελήσει να "συρθεί". Κι αν συμβαίνει το αντίθετο, το να υπάρχει χειραγώγηση -σε οποιοδήποτε επίπεδο- μέσα στη σχέση, τότε δεν μιλάμε για υγιή σχέση, μιλάμε για κάτι άλλο.

Είμαστε οι επιλογές μας. Τόσο απλά!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους