Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:06, 29-05-11:

Eγώ είδα κάτι πραγματικά περίεργο χθές.

Βασικά έδειχνε ότι ήμουν σε έναν χώρο διασκέδασης,κάτι σαν bar,αλλά σκοτεινό με περίεγη διακόσμηση μέσα.
Καθώς έβγαινα ήταν ένας τύπος έξω που κουβαλούσε κάτι αμπούλες αίματος,που μπορούσαν να σε αφήσουν αναίσθητο.
Πήγε να μου πετάξει μια,αλλά την απέφυγα,μετά πάλι πήγε να μου προκαλέσει κακό με μια περίεργη ουσία,
αλλά πήδηξε πάνω μου μια κοπέλα από το πουθένα και με έσωσε.

Είδα επίσης ότι τα είχα φτιάξει με ένα παιδί εντελώς άκυρο,που δεν έχω δεί από κοντά ποτέ.
Αλλά πραγματικά μέσα στο όνειρο ένιωθα λές και τον ήξερα από πάντα οr sth.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 15:57, 29-05-11:

δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ξύπνησα λίγο αγχωμένη..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cuius Cuius
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 14:00, 22-07-11:

Δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο topic, οπότε είπα να φτιάξω εγώ ένα...

Προσπαθείτε να ερμηνεύσετε τα όνειρά σας; Αν ναι, χρησιμοποιείτε ονειροκρίτη ή την εμπειρία σας;

Χθες είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο: Βρισκόμουν στη βεράντα του σπιτιού μου, κάπνιζα πολύ (δεν είμαι καπνίστρια κανονικά) και διαπληκτιζόμουν με τις φίλες μου. Στον ονειροκρίτη διάβασα ότι θα υπάρξουν κακές εξελίξεις στις προσωπικές μου σχέσεις.

Τώρα, αυτό μπορεί να είναι αλήθεια; Ή μήπως είναι μήνυμα από το υποσυνείδητο (διότι αυτές τις μέρες όντως η παρέα βρίσκεται σε μια ανακατωσούρα); Το όνειρο μπορεί να ερμηνεύει το μέλλον ή να δίνει πληροφορίες για το παρελθόν;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spurakos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spurakos
Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

O spurakos έγραψε στις 16:08, 22-07-11:

Ολοκληρη η διαδικασια με τα ονειρα ειναι πολυ περιπλοκη.πολλες φορες δειχνουν τους μεγαλυτερους φοβους μας(καποιους δεν τους γνωριζουμε) και αλλες φορες τις επιθυμιες μας.αλλες φορες δειχνουν γεγονοτα απο το παρελθον.τωρα το θεμα εινα οτι πολλοι αμφισβητουν την αποψη οτι τα ονειρα προμηνυουν το μελλον αλλα απο προσωπικη εμπειρα εγω ειμαι υπερ αυτης της αποψης

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 17:08, 22-07-11:

εγώ πιστεύω πολύ στα όνειρα και όσες φορές έχω δει κάτι κακό μου έχει τύχει δυστυχώς...τώρα τελευταία βλέπω άδειες βρύσες και στο γοογκλ που έψαξα είδα πίκρες και στεναχώριες!

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 18:01, 22-07-11:

Μη μου μιλάτε για υποσυνείδητα γιατί εδώ και ένα χρόνο ολόκληρο βλέπω ότι είμαι έγκυος και πάντα έχω επιπλοκές, άλλες φορές βλέπω ότι το χάνω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ξυπνάω πάντα με έναν πόνο στο στομάχι...
Είμαι 17,5, δεν έχω την επιθυμία να γίνω μανούλα από τώρα...

what's wrong with me???

Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 22:58, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από RunawayDreamer
Μη μου μιλάτε για υποσυνείδητα γιατί εδώ και ένα χρόνο ολόκληρο βλέπω ότι είμαι έγκυος και πάντα έχω επιπλοκές, άλλες φορές βλέπω ότι το χάνω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ξυπνάω πάντα με έναν πόνο στο στομάχι...
Είμαι 17,5, δεν έχω την επιθυμία να γίνω μανούλα από τώρα...

what's wrong with me???
Ίσως έχεις επηρεαστεί από κάποια γνωστή σου η οποία απέβαλλε... Ή φοβάσαι ενδόμυχα ότι θα έχεις προβλήματα αργότερα... Ποιος ξέρει... σου εύχομαι μόνο να μην επαληθευτεί.

Καλού κακού, κάνε και κανένα τεστ.

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 23:02, 22-07-11:

Τα όνειρα είναι χημικά ερεθίσματα,κι αντικατοπτρίζουν καταστάσεις που το νευρικό σύστημα δεν πρόλαβε να επεξεργαστεί.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 23:19, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Cuius Cuius
Ίσως έχεις επηρεαστεί από κάποια γνωστή σου η οποία απέβαλλε... Ή φοβάσαι ενδόμυχα ότι θα έχεις προβλήματα αργότερα... Ποιος ξέρει... σου εύχομαι μόνο να μην επαληθευτεί.

Καλού κακού, κάνε και κανένα τεστ.
Δεν έχω καμία γνωστή που να ήταν έγκυος πόσο μάλλον να απέβαλλε....τέτοιους φόβους δεν έχω, γιατί πολύ απλά δε σκέφτομαι εγκυμοσύνη από τώρα. Ένα χρόνο επαναλαμβάνεται το ίδιο όνειρο, αα, και δυο φορές μόνο το έχω γεννήσει, τις άλλες με βλέπω είτε στο κρεβάτι να πονάω, είτε να βλέπω ότι αιμορραγώ και το χάνω...

τα ψιλά γράμματα δεν παίζουν σε καμία περίπτωση, οπότε έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Αλλά έχω κουραστεί να το βλέπω αυτό το όνειρο. Τι ιστορίες πλάθω για να τις ονειρευτώ, αλλά τίποτα. Πάντα καταλήγω στα ίδια.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 23:30, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Τα όνειρα είναι χημικά ερεθίσματα,κι αντικατοπτρίζουν καταστάσεις που το νευρικό σύστημα δεν πρόλαβε να επεξεργαστεί.

Ο Φρόυντ πάντως επέμενε
πως πρόκειται για μηχανισμούς απεκφόρτισης επιθυμιών,
οι οποίες δεν μπορούν να βρούν έκφραση,
λόγω των μηχανισμών άμυνας του συνειδητού.
Περισσότερα στην "Ερμηνεία των Ονείρων".

Υγ. σκέτα "χημικά ερεθίσματα";
πω... τώρα ποτέ πια δεν θα χαρώ όνειρο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 00:25, 23-07-11:

κλικ
Εάν ονειρευτείτε ότι είστε έγκυος, ο ονειροκρίτης λέει πως συμβολίζει μια πτυχή του εαυτού σας ή κάποια πτυχή της προσωπικής ζωής σας που μεγαλώνει και αναπτύσσεται. Ενδέχεται να μην είστε έτοιμοι να το συζητήσετε ή να κάνετε κάτι για αυτό. Αυτό μπορεί να εκπροσωπεί και τη γέννηση μιας νέας ιδέας, κατεύθυνσης, έργου ή στόχου.
Εάν είστε πραγματικά έγκυος και έχετε αυτό το όνειρο, τότε θα εκπροσωπεί τις ανησυχίες σας σχετικά με την εγκυμοσύνη. Οι γυναίκες κατά το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης τους, έχουν την τάση να ονειρεύονται μικροσκοπικά πλάσματα, λουλούδια, φρούτα και νερό. Στο δεύτερο τρίμηνο, τα όνειρα θα αντανακλούν τις ανησυχίες σας για το πόσο καλή μητέρα θα γίνεται και ανησυχίες για πιθανές επιπλοκές με τη γέννηση. Όνειρα με τη γέννηση ενός μη ανθρώπινου μωρού είναι κοινά και κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου της εγκυμοσύνης. Τέλος, στο τρίτο τρίμηνο, τα όνειρα αποτελούνται από τη μητέρα σας. Καθώς το σώμα σας αλλάζει και μεγαλώνει, τα όνειρα των φαλαινών, ελέφαντες και δεινόσαυροι και άλλα μεγαλύτερα ζώα μπορούν επίσης να αρχίσουν να εμφανίζονται στο παρόν στάδιο.
Εάν ονειρευτείτε ότι είστε έγκυος και το μωρό πεθαίνει μέσα σου σύμφωνα με τον ονειορκρίτη δείχνει ότι ένα σχέδιο που είχατε καταβάλει μεγάλες προσπάθειες αρχίζει να καταρρέει και σιγά-σιγά χειροτερεύει. Τίποτα δεν λειτουργεί με τον τρόπο που θέλετε.
Τι όνειρο είδατε χθες?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 02:28, 23-07-11:

άντε, για όλα οι πανελλήνιες έφταιγαν και λογικά τώρα περνάω και το after shock γι'αυτό και συνεχίζεται. Νταξ, ησύχασα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 22:57, 23-07-11:

Ηταν πολυ περιεργο το ονειρο που ειδα. Και τρομακτικο. Πολυ τρομακτικο. Ημουνα, λεει, σε μια πολη, αγνωστο ποια. Και ξαφνικα αρχισαν να συμβαινουν τρομερα πραγματα. Ανθρωποι αρχισαν να σκοτωνονται μεταξυ τους. Επικρατουσε παντου πανικος. Ανθρωποι εσπαγαν τζαμια, γκρεμιζανε σπιτια. Βομβες επεφταν απο πανω και κατεστρεφαν την πολη. Εγω ετρεχα να σωθω. Φοβομουν οτι θα πεθανω. Εβλεπα παντου γυρω μου την καταστροφη. Εβλεπα την πολη να καταστρεφεται. Εβλεπα ανθρωπους να πεθαινουν. Εβλεπα αιμα, φωτιες. Και μετα ξαφνικα ολα αυτα τελειωσαν. Εγω επεζησα και ειδα σε μια οθονη και ακουσα ενα διαφημιστικο σλογκαν που ελεγε κατι τετοιο : "Πολυ λιγοι θα επιβιωσουν. Πολυ λιγοι θα ξεχωρισουν. Θα εισαι ενας απο αυτους;". Και μετα ισως ειπε "δοκιμασε κι εσυ το...για να ξεχωρισεις". Ολο αυτο που ζουσα δηλαδη εγω ηταν μια...διαφημιση. Μια διαφημιση ενος απορρυπαντικου ρουχων! Δεν καταλαβα ομως το θανατηφορο αυτο κονσεπτ τι σχεση ειχε με το απορρυπαντικο ρουχων και σε τι αποσκοπουσε. Οτι μονο λιγοι θα μπορεσουν να το χρησιμοποιησουν; Μηπως ηταν ενας ακραιος τροπος να διαφημιστει το προιον; Ενιωσα τεραστια οργη και μισος γι' αυτο που εζησα. Ξαφνικα βρεθηκα σε ενα χωρο μαζι με χιλιαδες ατομα που κρατουσαν ενα πανο που εγραφε "αισχος", "ντροπη" και αλλες τετοιες λεξεις, δειχνοντας την αγανακτηση τους για το διαφημιστικο. Αυτοι οι ανθρωποι υποτιθεται ηταν χρηστες του twitter που ποσταραν tweets οργης και αγανακτισης. Ολοι ηταν εξαγριωμενοι με τη διαφημιστικη εταιρεια που εκανε αυτο το ακραιο διαφημιστικο σποτ. Μονο που δεν ξερω αν τελικα ολα αυτα, στο ονειρο παντα, εγιναν αληθεια ή ηταν απλα κατασκευασμενα, δηλαδη ζουσα μια εικονικη εμπειρια. Θυμαμαι παντως μετα την πολη να ειναι τρομαγμενη αφου επροκειτο παλι να την βομβαρδισουν και εψαχνα εγω να βρω ενα ασφαλες σημειο. Πολυ περιεργο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:19, 23-07-11:

Τι ειδες στις ειδησεις χθες;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρανιααααα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ρανιααααα
H ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H ρανιααααα mpourmpoulh8res!!!! έγραψε στις 23:51, 23-07-11:

μηπως εφαγες βαρια το βραδυ????

Παράθεση

Theseus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Theseus
Ο Theseus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Άγιοι Θεόδωροι (Κόρινθος). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O Theseus έγραψε στις 23:54, 23-07-11:

Το πατερ ημων το λες πριν κοιμηθεις? σταυρο φορας?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αλίκη Βακ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αλίκη Βακ.
H Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Αλίκη Βακ. Μου λείπεις τόσο!!!!!!!!!!:'((((((((( έγραψε στις 09:22, 29-07-11:

Εγώ παιδιά είδα έναν εφιάλτη που τον είχα άλλη μια φορά.... Το θέμα είναι οτι ενώ ήξερα πως τελείωνε... Και δεν είχε καλό τέλος... Αυτή την φορά είχε τόσο καλό τέλος που ήμουν πιο ευτυχισμένη από ποτέ... Μόνο που δεν θυμάμαι τι εφιάλτης ήταν... Το μόνο που μου έμεινε ήταν ο φόβος για να μην τελειώσει έτσι όπως είχα δει την προηγούμενη φορά και η χαρά που ένιωσα στο τέλος!!!!!

Παράθεση

Κώτσιος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κώτσιος
Ο Κώτσιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Κώτσιος έγραψε στις 21:13, 29-07-11:

Καλησπερα παιδια, εγω μια ζωη βλεπω πολλα και παραξενα ονειρα συγκεκριμενα χθες ειδα οτι επεφτα σε γκρεμο

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 21:37, 29-07-11:

'Ημουν με κάποιο πλάσμα. Μου θύμιζε λίγο ξωτικό. 'Ημουν πολύ θυμωμένος. Του είπα ότι μου αρέσουν πολύ τα γλυκά και παχαίνω συνέχεια, αλλά δεν με νοιάζει γιατί θέλω να βρω μια παχιά κοπέλα να τρώμε πίτσες. Αυτός γέλασε. Εγώ νευρίασα κι άλλο. Του είπα μη με νευριάζεις, θα σε χαστουκίσω, θέλω να τρώω τραγανές πίτσες. Πουλημένος είσαι κι εσύ κι όλο σου το σόι και αυτά που μου λες για ηρεμία τα καταγράφω όλα, η ζωή δεν είναι ηρεμία, είναι κίνηση και πόλεμος. Θα τις καις τις πίτσες, ρούχα υπάρχουν και είναι πολύ όμορφα, να πας να πάρεις στο Μπονιφάτσιο, που κάναμε παλιά τις επιδείξεις μόδας. 'Εχει και στρατιωτικά εκεί. Εκείνο μου είπε "δεν οδηγώ από τότε που πέθανε ο άντρας μου". Κι εγώ του είπα κι εγώ, τι να το κάνω ; Τα λεφτά αυτά τα δίνω κάπου να πιάνουν τόπο, τί να το κάνω το σιδερικό ; Μα ηρεμία θες, μου είπε, αφού θες να τρως τραγανά γλυκίσματα θα γίνεις σαν κι αυτές καθίκι κι εσύ και κακός. Μαλάκα, είπα, θα σε γαμήσω ! πώς τολμάς εσύ ένα τιποτένιο σκουλήκι ;;;; Tα μαρτύρια που περνάει η γυναίκα μου για να φτιάξει μια πίτσα δεν τα διαννοείσαι εσύ, δεν πρέπει λοιπόν να την ευχαριστώ και να σκοτώνομαι κι εγώ ; Γιατί την λές καθίκι και κακιά ανόητε ; τα μαρτύρια της κουζίνας ούτε να τα διαννοηθείς μπορείς ! Φώναζα μαλάκα, πούστη, ηλίθιε να υπηρετείς τη ζωή, αλλιώς είσαι άχρηστος ! Πρέπει να δίνουμε το είναι μας, να ξυπνάμε και να κοιμόμαστε με σκοπό την προσφορά, αλλά τι είμαστε κι εμείς νομίζεις χοντρό και πλαδαρό πράσινο τέρας ; Τρισεκατομυριούχοι; Βιοπαλαιστές είμαστε κι εμείς, πώς θα υιοθετήσω ένα παιδί αύριο και θα του μάθω τα μυστικά αν εσύ μας υπονομεύεις συνέχεια ; και είχα τόση ένταση που έσφιγγα τα δόντια μου και ξύπνησα με σφιγμένα τα δόντια από την ένταση.

Παράθεση

anna123 (Άννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna123
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H anna123 έγραψε στις 00:21, 30-07-11:

ονειρευτηκα οτι ημουν στο Παρισι(στην πραγματικοτητα ειχαμε παει με γκρουπ απο το φροντιστηριο στις αρχες Ιουλιου). και βρισκομαι σε μια λεωφορο κοντα στην Opera, συγκεκριμενα την Boulevard Haussemann... και ενω ημουν με τους αλλους ξαφνικα βρεθηκα μονη μου. ηξερα που βρισκομουν γτ το ξενοδοχειο ηταν κοντα αλλα αρχισα να τρεχω για να βρω τους αλλους. παιρνω τηλ τη μαμα μου αλλα δεν απαντουσε. κ τοτε βλεπω μια κυρια που μου λεει ακολουθησε με. την ακολουθω λοιπον και καθως προχωρουσαμε εβλεπα κτ αρχαια μνημεια και ναους. κ ξαφνικα βλεπω δυο συμμαθητες μου απο το σχολειο να ειναι σε ενα μαγαζι κ να δοκιμαζουν κατι μεγαλα καπελα. τους λεω τι κανετε στο Παρισι? και μου λενε εχει πολυ ωραια καπελα εδω!
και μετα ξυπνησα...

Παράθεση

psalidoxera

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη psalidoxera
H psalidoxera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H psalidoxera έγραψε στις 01:54, 30-07-11:

οταν η κολλητη σου βλεπει οτι εισαι εγγυος κ μαλιστα μολις γεννας παρατας τα παιδια σπιτι κ βγαινεις,τι σημαινει?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:00, 31-07-11:

Χτες είδα πως ήμουν στο πλοίο με το φίλο μου και μου είπε πως δε μ'αγαπάει!
Ξύπνησα στεναχωρημένη!

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 15:10, 31-07-11:

Οτι χωρισα....πολυ φρικη...ξυπνησα κλαιγοντας...

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 23:03, 04-08-11:

Είδα τον Σάκη Ρουβά, μαζί με την γυναίκα του και την κόρη του σε φάση διακοπών, σε μια εκδήλωση-πάρτυ , σε ένα σπίτι. Γοητεύτηκα. Δεν μου άρεσε ποτέ ο Ρουβάς...Προφανώς, "από κοντά" είναι γοητευτικός, omg....

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 23:41, 04-08-11:

Kαθόμουν σε μια παρέα γνωστών μου. 'Εδειχνα πολύ καλά. Κάποια στιγμή μπήκε μέσα κάποιος που αντιπαθώ. Υποκρίθηκα ότι τον συμπαθώ και του είπα να πάρει ένα γλυκό. Είχα κάτι γλυκά μπισκότα λεμόνι μούρλια. Αρνήθηκε να πάρει και έδειξε ενόχληση που με είδε. Με ελαφρά ειρωνία του είπα μασώντας, οκέυ, δεν τρέχει τίποτα. Ξυπνώντας σκέφτηκα "λένε ότι όταν δεις ότι τρως γλυκά θα πάρεις στεναχώρια" αλλά εσύ μην το πιστεύεις. Απλά είχες μια υπογλυκαιμία στον ύπνο σου και δώσε μια ερμηνεία που σε συμφέρει. Η ερμηνεία να είναι ότι εσύ θα ευχαριστηθείς, αυτός όχι. Πέρασα μια πολύ ωραία μέρα και το όνειρο διαψεύστηκε. Γλυκό ακόμα δεν έφαγα πάντως

καληνύχτα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 00:28, 05-08-11:

Ακούστε ένα φοβερό που μου συνέβη εχθές!!

Λίγη ώρα πριν ξυπνήσω το πρωί για τη δουλειά, βλέπω ένα πολύ τρομακτικό για μένα όνειρο. Βλέπω συγκεκριμένα τον πρώτο μου ξάδελφο, αλλά και την κοπέλα του, νεκρούς μέσα σε φέρετρο κι όλους τους συγγενείς γύρω να κλαίνε!!! Έβλεπα δηλαδή την κηδεία του... Πάω κι εγώ πάνω απ' το φέρετρο, και τον νεκροφιλώ πριν τον κατεβάσουν στον τάφο κι έκλαιγα γοερά. Μετά ξυπνάω από το τηλέφωνο, γιατί είχα αργήσει να πάω στη δουλειά και ο συνάδελφος με πήρε για να με ξυπνήσει.

Έχω δει κι άλλες φορές όνειρα που βγήκαν κι έμαθα να τα ξεχωρίζω από την ιδιαίτερη υφή που έχουν. Τούτο εδώ είχε κάτι από αυτήν την υφή κι έτσι μ' έκανε ν' ανησυχήσω ιδιαίτερα. Στη δουλειά είπα το όνειρο στο συνάδελφο, αφού με είδε κάπως παράξενο και με ρώτησε τι τρέχει...

Το μεσημέρι λοιπόν, την ώρα του διαλείμματος, αποφασίζω και τον παίρνω τηλέφωνο να δω τι κάνει. Εκείνος έδειξε κάπως έκπληκτος, γιατί δεν συνηθίζω να τον παίρνω συχνά, πλην εορτών και γενεθλίων. "Είσαι καλά;", του είπα, "γιατί σε είδα σε όνειρο, δεν θυμάμαι ακριβώς (τι να του έλεγα του ανθρώπου...) και λίγο ανησύχησα". "Ναι μια χαρά είμαι..." μου απάντησε εκείνος, "...μόνο που είμαι πολύ στεναχωρημένος, γιατί μόλις γύρισα από την κηδεία ενός φίλου", συμπλήρωσε μετά από μια μικρή παύση!
Εκείνη τη στιγμή ένιωσα σαν κάποιος που του πέρασε η σφαίρα ξυστά από τον κρόταφο, για να σκοτώσει τον αμέσως από πίσω του. "Δόξα τω Θεώ, ήταν αλλουνού η κηδεία", έκανα αυθόρμητα, για ν' αναγκαστώ αμέσως μετά να του διηγηθώ ακριβώς τι είχα δει.

Ο συνάδελφος που άκουγε το τηλεφώνημα, άρχισε δίπλα μου να σταυροκοπιέται και να φωνάζει: "Καλέ αυτός επικοινωνεί με το Υπερπέραν, μαζέψτε τον..."

Χρόνια είχε να μου συμβεί κάτι τέτοιο. Ευτυχώς τα όνειρα έχουν το δικό τους τρόπο κωδικοποίησης κι έτσι αποφύγαμε τα χειρότερα, να έβγαινε δηλαδή επακριβώς εκείνο που είδα. Όσο για την επικοινωνία με ...Υπερπέραν, διατηρώ κι εγώ τις εύλογες αμφιβολίες μου...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:40, 05-08-11:

Υπάρχει κανείς τώρα ονλάιν που να ξέρει να ερμηνεύει όνειρα να του πω τι είδα χθες(σήμερα δλδ);
Εψαξα στο νετ αλλά δε βρίσκω καθαρή ερμηνεία

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:29, 06-08-11:

Εγώ πάλι είδα ότι ήμουν ο Michael Knight.. Πρέπει να σταματήσω να βλέπω το KnIght Rider..

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 00:32, 09-08-11:

Εγώ χθες είδα τον Houdy μου, το σκυλάκι μου που πέθανε πριν 1,5 χρόνο. Ήμασταν λέει σε ένα πάρκο ή κάτι τέτοιο και εγώ τον φώναξα και ήρθε αμέσως (είχε την τάση να μην ακούει κανέναν , γι'αυτό παραξενεύτηκα ) και τον αγκάλιασα.

Αχ, το μωρό μου, μου 'λειψε....

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 01:27, 09-08-11:

Είδα μια καθηγήτρια θρησκευτικών. Αποκλείεται να ζει γιατί τότε που μας δίδασκε ήταν ήδη πολύ μεγάλη, πάνω από 80, απορούσαμε μάλιστα πως δεν βαριέται να δουλεύει σε τέτοια ηλικία. Μου είπε, από τότε σε θυμάμαι, είχες το θράσος να γράψεις το Υιός Ιός, δηλαδή έλεγες τον Χριστό αρρώστια. Μα της απάντησα, ίσα ίσα, συμπαθώ πολύ τον Χριστό και ούτε τον ξέρω τον άνθρωπο και αν θέλετε να ξέρετε κάποτε άφηνα μούσι και πήγαινα στις ερήμους, εσάς ήθελα να εκνευρίσω, θα έρθετε καμμιά φορά να πιούμε κανένα κρασάκι ; Τότε πετάχτηκε θυμωμένη από την καρέκλα της και μου είπε "πίνεις κρασί απαίσιε νεαρέ ; το αίμα του Χριστού ; Δεν ζαλίσεσαι ;" Μα τί ποιά είστε επιτέλους ; Σας έβαλα τροχονόμο στην κάβα μου; Ο εξαγνισμός γίνεται και με κρασί, οι αρχαίοι ημών πρόγονοι το νέρωναν μάλιστα και έκαναν πολύ ωραίες συζητήσεις στην Αθήνα. Και συ τί είσαι; μου είπε με αυτή την πολύ χαρακτηριστική προφορά που ήταν πάντα λες και φόραγε δέκα μασέλες. Αρχαίος ; 'Οχι της λέω, αλλά είστε εσείς αρχαία και τότε άρχισα να γελάω με ένα γέλιο που δεν ήταν δικό μου, σαν τον Σταυρίδη κάπως. Τότε άρχισε να γελάει κι αυτή. Θεολόγος πάντως ήθελα να γίνω παλιά της είπα και τώρα θα μπορούσα αλλά δεν προλαβαίνω, άσε και θέλω να παραδώσω αύριο δουλειά, και τότε ξύπνησα.

Καληνύχτα

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 13:37, 09-08-11:

Είδα οτι ήμουν σε ένα περίπτερο και ήμουν σε σύγχυση διότι το Q είχε βγάλει στον ίδιο μήνα 3 τεύχη με αφιέρωμα Arctic Monkeys, Take That και Kasabian ξεχωριστά. Και είχα μόνο 10ευρώ

Παράθεση

etasas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη etasas
Ο etasas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O etasas έγραψε στις 18:04, 09-08-11:

Παιδιά ακούστε εδώ όνειρο το είδα μόλις εχθές και είναι και επίκαιρο! Με παίρνει τηλέφωνο φίλος (οικονομικός μετανάστης προ 15ετίας) και μου λέει πάμε για καφέ θέλω να σου πω (σε αυτή τη στιγμή από το σπίτι σε χρόνο dt είμαι στην καφετέρια... από ότι θυμάμαι τουλάχιστον) εκεί που πίνουμε καφέ μου λέει η μόνη περιοσία που είχα στην Ελλάδα ήταν το ταξί και στο σπίτι που μένω δίνω ενοίκιο οπότε μετά τον ΝΟΜΟ-ΦΟΝΟ του Ραγούση δεν μου μένει τίποτα θα τα παρατήσω όλα θα πάρω τη γυναίκα και θα πάω στην πατρίδα... το ταξί πάρτο εσύ να κάνεις κανένα μεροκάματο!!! Κατενθουσιασμένος εγώ για το λαχείο που μου έκατσε με τη φυγή του φίλου μετανάστη παίρνω την οικογένεια και πάμε σε σπίτι φιλικό που μας είχανε καλέσει. Εκεί ενώ τους ανακοινώνω τα ευχάριστα περνάμε κάμποση ώρα κουβεντιάζοντας. Εν τω μεταξύ το κουδούνι κάθε τρεις και λίγο χτύπαγε και ερχόντουσαν διάφοροι ξεκάρφωτοι ως προς εμένα αλλά κατα πως φένεται οικείοι για τους οικοδεσπότες. Καθώς διάφοροι γεμίζανε το χώρο έφτασε η στιγμή που οι φίλοι μας προσπάθησαν να μας καταστήσουν σαφές ότι περρισεύαμε για το δείπνο και έτσι πήρα τη γενναιόδωρη (από ότι έδειξε η συμπεριφορά τους) απόφαση να τους αδειάσω τη γωνιά και να αποχωρήσω με τους δικούς μου. Το όνειρο τελειώνει τη στιγμή που η 4μελής οικογένεια επιβιβάζεται στο καινούριο αυτοκίνητο-επιχείρηση και παίρνει το δρόμο της επιστροφής...! Τώρα έχω δύο ερωτήματα πρώτον πως τη βλέπετε τη δουλειά; Στέκω; Τον βγάζω τον χειμώνα; Και δεύτερον ισχύουν αυτά που λένε επιστημονικά στοιχεία ότι δηλαδή τα όνειρα κρατάνε 7-15'' και αν ναι, πως εξηγείται στην περίπτωσή μου;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 09-08-11 στις 19:17. Αιτία: greeklish
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 19:38, 09-08-11:

Χθες το βραδυ, βασικα προχθες λεγεται(?), μπα οχι χθες ειδα ενα ονειρο!
Σπανια βλεπω οποτε χαιρομαι που ειδα, ετσι ειπα να το γραψω κιολας και μαλιστα οπως το ηθελα... περιπου... αλλα ηταν καλο, μαλιστα πολυ καλο γιατι σπανια(ολα σπανια τα κανω) ξυπναω με χαμογελο μεχρι τα αυτια, οποτε ηταν αρκετα καλο.

*Και δε βλεπω συνηθως αυτο το ατομο στα ονειρα μου οσο και αν το σκεφτομαι και οσο και αν "προσπαθω" αλλα τελευταια το σκεφτομαι πιο εντονα καθως αυριο εχει γενεθλια οποτε μαλλον γι αυτο (?)

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 20:23, 09-08-11:

Εγώ είδα χθες ένα φυσιολογικό όνειρο, αλλά έγινε κάτι περίεργο στο τέλος... Δηλαδή είδα που μιλούσα μ'ένα φίλο μου και όταν σταμάτησε να μου μιλάει του είπα:"Άκου ένα ωραία τραγούδι που θα παίξει τώρα" και άρχισε να χτυπάει το κινητό μου!! ... O.o

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:12, 10-08-11:

Είδα ένα φίλο μου με τον οποίο έχω χαθεί τελειώς ότι χτίζαμε κάστρα με playmobil

Παράθεση

Αλίκη Βακ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Αλίκη Βακ. Μου λείπεις τόσο!!!!!!!!!!:'((((((((( έγραψε στις 08:46, 12-08-11:

Εγω είδα οτι ήμουν λέει μαζί με το αγόρι που είμαι ερωτευμένη σε ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρα και μας κοίταζαν κάτι μεγάλα αλλά όμορφα και ταυτόχρονα τρομακτικά μάτια και είχα κρυφτεί στην αγκαλιά του μέχρι που έφυγαν και βρήκαμε τρόπο να βγούμε απο το δωμάτιο!!!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 09:03, 12-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Αλίκη Βακ.
Εγω είδα οτι ήμουν λέει μαζί με το αγόρι που είμαι ερωτευμένη σε ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρα και μας κοίταζαν κάτι μεγάλα αλλά όμορφα και ταυτόχρονα τρομακτικά μάτια και είχα κρυφτεί στην αγκαλιά του μέχρι που έφυγαν και βρήκαμε τρόπο να βγούμε απο το δωμάτιο!!!
Τρίο.

Παράθεση

Αλίκη Βακ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αλίκη Βακ. Μου λείπεις τόσο!!!!!!!!!!:'((((((((( έγραψε στις 09:46, 12-08-11:

Μα ήταν σκέτα μάτια!!! Δεν είχαν σώμα!!!
Μην με κοροιδεύειςςςςς!!!!!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:59, 13-08-11:

Ότι χειρότερο να βλέπεις στον ύπνο σου άτομα που δεν μπορείς να μιλήσεις.

Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Cuius Cuius έγραψε στις 13:35, 18-08-11:

Εγώ χθες είδα ένα μάλλον δυσάρεστο όνειρο... Τρύπωσα λέει στο σπίτι του φίλου μου, έβαλα ένα κριτσίνι στο στόμα μου και τότε ανακαλύπτω ότι με βλέπει η μάνα του!!! Εκείνη δεν έδειξε ιδιαίτερα χαρούμενη που με είδε, πόσο μάλλον που έκανα ψίχουλα (κατά τα άλλα είναι πολύ συμπαθητική). Ζήτησα συγγνώμη, τη ρώτησα πού είναι ο φίλος μου και πήγα να τον βρω. Εκείνος καθόταν στο μπαλκόνι και ξεφύλλιζε ένα τεράστιο βιβλίο με μια φίλη μου από το σχολείο (θα σπουδάσουν στην ίδια πόλη με τη συγκεκριμένη). Εγώ αγκάλιασα τη φίλη μου πρώτα και μετά αυτόν, και κάπως βρεθήκαμε στο σχολείο μαζί με τους παλιούς συμμαθητές του και όλοι ήταν πολύ χαρούμενοι... Του είπα για το συμβάν στο σπίτι του, μου είπε ότι δεν πειράζει και ότι η μητέρα του δεν πειράχτηκε... Αργότερα όμως που επέστρεψα στο σπίτι του, η μητέρα του και η αδελφή του σχεδόν αδιαφόρησαν για μένα!
Γιατί τόση αγωνία σε μία ήρεμη φάση της ζωής μου;

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:05, 19-08-11:

Eίδα ένα πολύ παράξενο και καθόλου ρεαλιστικό όνειρο χθες. Ήμουνα λέει σε ένα ΑΤΜ και έβγαζα χρήματα με το τσουβάλι. Το μηχάνημα τα 'χε παίξει τελείως και πέταγε συνέχεια λεφτά τα οποία εγώ έπαιρνα και έβαζα στο αυτοκίνητο. Ήταν δικά μου λεφτά και τα έπαιρνα γιατί θα εγκατέλειπα τη χώρα. Ήταν πολύ αγχωτικό όνειρο πάντως.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 15:28, 10-09-11:

Είδα ότι κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη του μπάνιου και εκείνη την στιγμή ένιωσα να κουνιέται το δόντι μου. Μετά άρχισαν να μου πέφτουν μερικά σιγά-σγά και να τα φτύνω στον νεροχύτη και να έχω γεμίσει αίματα. Δεν ήξερα τι να κάνω, και είχα πανικοβληθεί...
Μετά το όνειρο άλλαξε, και ήμουν σε ένα διαμέρισμα όπου άνοιξα κάτι σαν μεγάλη κούτα, τέλος πάντων, και υπήρχε μέσα ένα πτώμα...Στο τέλος βρέθηκα
στην αυλή ενός σχολείου και ενώ συζητούσα με έναν φαλακρό τύπο είχαν "ανάψει τα αίματα" και άρχισε να με χτυπάει..Μετά με βρήκε η φίλη μου και ήμουν με μες στους μώλωπες...

Αν βγάλετε άκρη, σφυρίξτε μου!

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 15:42, 10-09-11:

Είδα ότι κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη του μπάνιου
εγώ ήμουνα

άνοιξα κάτι σαν μεγάλη κούτα και υπήρχε μέσα ένα πτώμα
εγώ ήμουνα

συζητούσα με έναν καραφλοχαίτουλα
εγώ ήμουνα

εγώ ήμουνα.

εγώ ήμουνα.

εγώ ήμουνα.

ον τοπικ: εγώ χθες βράδυ είδα ότι ήρθε το σήμερα και δεν ήταν βράδυ πια.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 15:49, 10-09-11:

Είδα ότι κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη του μπάνιου και εκείνη την στιγμή ένιωσα να κουνιέται το δόντι μου. Μετά άρχισαν να μου πέφτουν μερικά σιγά-σγά και να τα φτύνω στον νεροχύτη και να έχω γεμίσει αίματα. Δεν ήξερα τι να κάνω, και είχα πανικοβληθεί...
Μετά το όνειρο άλλαξε, και ήμουν σε ένα διαμέρισμα όπου άνοιξα κάτι σαν μεγάλη κούτα, τέλος πάντων, και υπήρχε μέσα ένα πτώμα...Στο τέλος βρέθηκα
στην αυλή ενός σχολείου και ενώ συζητούσα με έναν φαλακρό τύπο είχαν "ανάψει τα αίματα" και άρχισε να με χτυπάει..Μετά με βρήκε η φίλη μου και ήμουν με μες στους μώλωπες...

Αν βγάλετε άκρη, σφυρίξτε μου!
Βίκυ, πρέπει να γίνεις σεναριογράφος σε adventure games!

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 15:58, 10-09-11:

Δεν πολυθυμάμαι ακριβώς αλλά τώρα που είδα αυτό το τόπικ κάτι μου έρχεται...
Λέει ότι υπήρχαν κάτι κακοί άνθρωποι που ήταν του διαβόλου ή κάτι τέτοιο και ήθελαν να μας σκοτώσουν και να μας πάρουν τις ψυχές. Δεν μπορούσες να τους αναγνωρίσεις όμως γιατί ήταν κανονικοί άνθρωποι.Γνώρισα αρκετό κόσμο και πολύ κακό αλλά το συνηδειτοποίησα αυτό όταν τους είδα να με ακολουθούν.Φοβόμουν να κυκλοφορήσω. Ακόμη και στο σπίτι μου έμπαιναν. Μιλάω στον πατέρα μου και του λέω ότι δεν μπορώ άλλο και φοβάμαι πολύ τότε βγάζει την ζώνη που είναι για τον πόνο στην μέση και μου είπε ότι όταν την φορέσω δεν θα τους βλέπω πια. Με τοπου την βάζω σαν να καθαρίζει το τοπίο και ένιωθα προστασία.
Συνέβησαν και αρκετά άλλα, μόνο που δεν τα θυμάμαι

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 16:06, 10-09-11:

δεν θυμαμαι τι ειδα

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 16:14, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από κνώδαλο

εγώ ήμουνα
εγώ ήμουνα
εγώ ήμουνα
εγώ ήμουνα.
εγώ ήμουνα.

εγώ ήμουνα.
Τι εγωκεντρισμός είναι αυτός;

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Βίκυ, πρέπει να γίνεις σεναριογράφος σε adventure games!
Λες ε; κάπως έτσι είναι τα adventure games;
Μωρέ μπράβο, δημιουργώ βλέποντας όνειρα...καλόοοο!

ον τόπικ: αν κάποιος μπορεί να μου το εξηγήσει, να ξέρω τι μου γίνεται!

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 16:24, 10-09-11:

Ένα μεγάλο παγωτό.... Το οποίο δεν μπορούσα να φάω.... Γιατί με πονούσε ο λαιμός μου (ούτε στο όνειρο δεν μπορούσα να φάω... )

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:35, 10-09-11:

Είδα ότι μάζευα λουλούδια... καθόλου του χαρακτήρα μου.

Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 10:15, 11-09-11:

Εφιάλτης μιλάμε

Είχαν έρθει 2 γερμανοί και μέτρησαν το σπίτι μου γιατί θα τοέπαιρναν και θα με πέταγαν στο δρόμο

Ουφ όνειρο ήταν

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους