Τι όνειρο είδατε χθες;

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Kάτι θα σημαίνει για σένα αυτό που βλέπεις..δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

Σίγουρα σημαίνει. Το γνωρίζω αυτό. Αλλά γιατί το έχω δει 4 φορές συνεχόμενα;
Και δεν είναι η ιδέα μου. Το γράφω κάθε πρωί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει μόνο με τις υποσεινήδητες σκέψεις σου η μήπως ο σύντροφός σου έχει πάρει κάποιο "ρίσκο"που σε ανησυχεί η θα σε ανησυχησει..
:blink: :blink: Ψυχολόγος είσαι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κουε μου ειναι στανταρ φοβοι κ σκεψεις...
φοβοι της γεννας φοβοι για χαμο αγαπημενον προσωπον...

αλλα εχεις κ ανασφαλιες για τον αντρα σου?

νι :redface:
δεν είναι εύκολο να είσαι έγκυος... να αλλάζει το σώμα σου κι ένα σωρό άλλα πράγματα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κουεδίνι; :hug: :hug: :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ξύπνησα με έναν περίεργο εφιάλτη :/:

μέσα στον ύπνο μου κοιμόμουν και ξύπνησα από το μασάζ που μου έκανε στα πόδια ένας άγνωστος μου νεαρός. Κάνω να σηκωθώ αλλά μου λέει να μην το δοκιμάσω καλύτερα. Κοιτάζω γύρω μου και είμαι κανονικά στο υπνοδωμάτιο μου όπως είμαι σίγουρα αλλά έχω την αίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά...
Μετά από λίγο, ο νεαρός μου εξηγεί....
Είναι ο γιός μου, ο οποίος δεν πρόλαβα ποτέ να γνωρίσω γιατί έπεσα σε κώμα στην γέννα και έχουν ήδη περάσει 20 χρόνια από τότε :'(
Ηταν ένα απαίσιο συναίσθημα...
Αρχισε μετά σιγά σιγά να μου λέει ποιοι ζουν απ την οικογένεια μου που ήξερα και ποιοι έχουν πεθάνει...
Ο πατέρας μου είχε πεθάνει... η αδερφή μου ήταν σοβαρά άρρωστη... η ανηψιά μου είχε σκοτωθεί... ο άντρας μου είχε ξαναπαντρευτεί και είχε και μια κόρη απ το δεύτερο γάμο του... ζούσαν όλοι μαζί στο σπίτι μου και εγώ ήμουν σε νοσοκομείο, μέχρι που πέθανε κι αυτός, και η άλλη γυναίκα με την κόρη της αναγκάστηκαν να φύγουν απ το σπίτι, όπου ο γιός μου με πήρε και με έφερε πίσω και έφτιαξε το δωμάτιο μου όπως το ήξερα κάποτε με την ελπίδα ότι αν ξυπνήσω θα είναι όλα ίδια....
Μετά ξύπνησα μούσκεμα στον ιδρώτα φυσικά


Οκ αντιλαμβάνομαι ότι έχει να κάνει με το άγχος της εγκυμοσύνης και του τοκετού....
όλοι λένε ότι οι εγκυμονούσες βλέπουν πολύ κουφά όνειρα...
ήταν όμως πολύ άσχημο :'(


:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ένα πολύ ζωντανό και πολύ παραστατικό :worry: χρόνια έχω να δω όνειρο σε στυλ χολλυγουντινανής παραγωγής :confused:


Αυτό που θυμάμαι πολύ έντονα ήταν πως φερόμουν σαν δαιμονισμένος :confused: Οκ γελάστε με τον ψυχανώμαλο: Ήμουν μέσα σε έναν λαβύρινθο με πολλά επίπεδα, αντικρυστά μεταξύ τους, μέσα σε ένα πλήθος ανθρώπων, όλοι να προχωρούν χωρίς φανερό σκοπό δεξιά και αριστερά. Μια γυναίκα κρατούσε κάτι στα χέρια της, και το πέρασε στα δικά μου, μπροστά στο πλήθος.

Κάπου κει σταματάει το χαζό, πληκτικό όνειρο, και ξεκινάει κάτι σαν εφιάλτης. Το αντικείμενο ήταν σαν στρογγυλή βυζαντινή εικόνα, μέγεθος μια παλάμη, αλλά μόλις το κράτησα ένοιωσα πως μου μιλούσε :worry: οι υπόλοιποι εν τω μεταξύ, σπαστικοί και κακοζηλιάρηδες όπως κάθε νορμάλ άνθρωπος, έπεσαν να μου το πάρουν.

Λοιπόν... Το αντικείμενο μου μιλούσε.

Όχι όπως το ηλίθιο δαχτυλίδι στον Φρόντο, αίσχος.

Η φωνή με τράνταζε ολόκληρο. Ήταν σαν μοναδική νότα από δέκα εκκλησιαστικά όργανα ταυτόχρονα μέσα σε χώρο μεγέθους wc κτελ. Kαι με πλημμύρισε με μια μεθυσμένη οργή, έναν ολοκληρωτικό Σεληνιασμό (που θα έδινα το δεξί μ χέρι για να τον βιώσω σε ξύπνια κατάσταση :redface:)

Και άρχισα να τρέχω σαν δαιμονισμένος, απωθώντας και χτυπώντας, πηδώντας από τον ένα όροφο του λαβύρινθου στο άλλο, ενώ κάθε βήμα, κάθε κίνηση έμοιαζε να μου υποβάλλεται :confused: πίσω μου ένοιωθα να με κηνυγάει το πλήθος, και στα αυτιά μου εκκωφαντικές σκόρπιες συλλαβές, θυμάμαι πάντως κάτι που αμυδρά φέρνει στο νου τον μύθο του Αδη και της Περσεφόνης. Και να τρέχω, να περνάω δίπλα και μερικές φορές από πάνω από όσους πήγαιναν να με σταματήσουν.

Ώσπου φτάνω σε ένα άνοιγμα, ένα ικρίωμα που φαινόταν να αποτελεί σταυροδρόμι, όπου και το ρεμπεσκέδικο Βerserkergang έφτασε στο τέλος του. Εκεί περίμενε η ίδια γυναίκα που μου είχε δώσει το αντικείμενο. Σήκωσα το χέρι να της το δώσω και μου μίλησε.


Τι μου είπε? Μάλλον "Ξύπνα", γιατί πετάχτηκα πάνω μετά από αυτό. :worry::redface:







---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Πς. Κουέ όλα θα πάνε καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
είδα πολλά αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως με είδε ο πρώην μου στο δρόμο και με φώνεζε..... ενώ εγώ συνέχιζα να περπατάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εγώ είδα έναν από τους χειρότερους εφιάλτες!!!!
Είδα ότι ήμουν απεριποίητη,τρομερα καταβεβλημένη κ γνώριζα ότι είχα καρκίνο. Είδα ότι έκλεινα ραντεβού με έναν ορθοπαιδικό για να δεί τα κόκαλα μου. Ύστερα ήμουν λέει σε ένα αμάξι με το αγόρι μου, εκείνος οδηγούσε κ εγώ τον ρώτησα αν έχω καρκίνο στα κόκαλα, εκείνος μου απάντησε οτι ο καρκίνος μου είναι καλπάζων, ότι έχω καρκίνο στο συκώτι κ οτι τον παιδέυω! Θυμάμαι ότι κοίταζα μπροστά το δρόμο κ ένιωθα τρομερά τρομοκρατημένη, όχι τόσο που θα πέθαινα, όσο για τον τρόπο που θα πέθαινα... Ένιωθα τον θάνατο να πλησιάζει...
Ξύπνησα με τελευταία μου φράση ότι δε θέλω να πεθάνω...:( Είχα ένα πόνο προς το συκώτι κ αυτό που με ανατριχιάζει όσο το σκέφτομαι είναι ότι σήμερα έκλεισα ραντεβού με το ορθοπαιδικό για την Δευτέρα (μετά σκέφτηκα το όνειρο)!!!!:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, θέλω την προσοχή σας και αν έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον, ας το πει..
Το Σάββατο το βράδυ, περίπου στις 3 τα ξημερώματα, μόλις είχα γυρίσει από βραδινή έξοδο και δεν με είχε πάρει τελείως ο ύπνος ώσπου αισθάνθηκα κάτι να με πιέζει πάνω στο στήθος, δυνατά, νομίζω ότι ξύπνησα, δεν είμαι σίγουρη, και προπάθησα να σηκωθώ και κάτι με πίεζε προς τα κάτω, δε μορούσα ούτε τα χέρια μου να κλείσω, ούτε τίποτα, δεν είχα καθόλου δύναμη... αυτό κράτησε μερικά λεπτά, μετά μπόρεσα και σηκώθηκα τελείως απ το κρεβάτι όρθια.. τελείως φρικιαστικό... έπαθα πλάκα...!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι το παθενουν διαφοροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, θέλω την προσοχή σας και αν έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον, ας το πει..
Το Σάββατο το βράδυ, περίπου στις 3 τα ξημερώματα, μόλις είχα γυρίσει από βραδινή έξοδο και δεν με είχε πάρει τελείως ο ύπνος ώσπου αισθάνθηκα κάτι να με πιέζει πάνω στο στήθος, δυνατά, νομίζω ότι ξύπνησα, δεν είμαι σίγουρη, και προπάθησα να σηκωθώ και κάτι με πίεζε προς τα κάτω, δε μορούσα ούτε τα χέρια μου να κλείσω, ούτε τίποτα, δεν είχα καθόλου δύναμη... αυτό κράτησε μερικά λεπτά, μετά μπόρεσα και σηκώθηκα τελείως απ το κρεβάτι όρθια.. τελείως φρικιαστικό... έπαθα πλάκα...!:worry:


yeap... Μου έχει συμβεί κανα δυο φορές...
το ακόμα χειρότερο είναι να προσπαθείς να φωνάξεις και να μην σου βγαίνει καν η φωνή! πανικός!
Λοιπόν... ο λαός μας νομίζω το λέει "μόρα" και το έχει σαν κακό και υπάρχουν και διάφοροι μύθοι που το συνοδεύουν...
και καλά ένα πνεύμα έρχεται και κάθεται πάνω σου και αν νικήσεις τελικά ζεις αν όχι τα τινάζεις
Η αλήθεια όμως είναι ότι πρόκειται για μια υπνική παράλιση, μια εγκεφαλική δυσλειτουργία εντελώς άκακη
ξυπνας απότομα και ο εγκέφαλος δεν έχει προλάβει να στείλει τα σωστά σήματα
κρατάει μερικά δευτερόλεπτα κι ας σου φαίνεται εσένα ότι κρατάει αιώνες

μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
χεχεχεχ, ευχαριστώ πολύ!:):D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ χτες πριν κοιμηθώ μιλούσα με τον Πάνο και σε κάποια φάση πρέπει να με είχε πάρει σχεδόν ο ύπνος και αντί να απαντήσω σε αυτό που μου είπε έλεγα κάτι ασυναρτησίες του στυλ "να βγεί απο μια ταινία και να πάει στη σωστή θέση και μετά θα βγάλει ένα μήνυμα" :rofl:
Σας έχει συμβεί ποτέ; Πολύ περίεργο πράγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ χτες πριν κοιμηθώ μιλούσα με τον Πάνο και σε κάποια φάση πρέπει να με είχε πάρει σχεδόν ο ύπνος και αντί να απαντήσω σε αυτό που μου είπε έλεγα κάτι ασυναρτησίες του στυλ "να βγεί απο μια ταινία και να πάει στη σωστή θέση και μετά θα βγάλει ένα μήνυμα" :rofl:
Σας έχει συμβεί ποτέ; Πολύ περίεργο πράγμα!

νι αμί... κι αυτό μου έχει συμβεί :P
κοιμόμουν βασικά και χτύπησε το τηλ... το απάντησα μέσα στον ύπνο μου και ήταν ο μεγάλος μου ανηψός που με ρωτούσε αν ήταν η μαμά του μαζί μου
εγώ ξεκίνησα να του λέω να προσέχει κι ότι τη μαμά του την έχω κάνει... ράφια :rofl:
το παιδί φρίκαρε γιατί δεν κατάλαβε ότι κοιμόμουν... μέχρι που τελικά ξύπνησα και πήγαμε μια γύρα απ την αρχή τις ερωτήσεις του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ναι ναι... μου έχει συμβεί να είμαι διακοπές με φίλες κ ενώ με έχει ψιλοπάρει ο ύπνος κ οι άλλες τα λένε στο δωμάτιο, εγώ σηκώνομαι τις κοιτάω κ τους λέω "Μη ξεχάσω να βγάλω τους φακούς μου" (καθότι φοράω φακούς επαφής λόγω μυωπίας, κ να σημειώσω ότι τους είχα ήδη βγάλει) κ στο επιτόπου...ξαναπέφτω στο κρεβάτι κ κοιμάμαι :P
Κ την επόμενη μέρα μου το έλεγαν κ δε θυμόμουν τπτ :redface:

Εντάξει όχι ακριβώς το ίδιο...περίπου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, το χω πάθει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες!!!!


σημερα ειδα ενα περιεργο ονειρο.. ειδα μια πιτσιρικα, πρεπει να ναι 7 χρονων τωρα που εχει καρκινο και ειναι σαν παιδι μου,τοσες φορες που εχουμε κανει πραγματα μαζι...

ειδα λοιπον οτι πηγαινα σπιτι της, καπου στην παλληνη, μεσα σε δασος.. (κανονικα μενει αλλου,αλλα κοντα στην περιοχη) σκοποσ ηταν να κανουμε το παρτι γενεθλιων της.
και το παρτι ακυρωθηκε, γιατι η μικρη ειχε 60 πυρετο..
ηταν τραγικο, ολοι εκλαιγαν.. και πρεπει να εκλαιγα κι εγω στον υπνο μου..:worry:


πσ.και ειδα (TO ASXETO!) και οτι το ευουλι ειχε κανει εξωφυλλο με ακρως αποκαλυπτικη σταση σε περιοδικο! και ελεγε επανω οτι ειναι το ευουλι αυτο, και ηταν πανεμορφο! τωρα ευουλι μπορεις να ανησυχεις οτι σε εχω δει ολογυμνη :P

(ολα τα ακυρα ε,το ξερω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειδα ασχημο ονειρο. Σε γενικες γραμμες με εμενα ειχε να κανει...πολλες μηχανορραφιες απο αγαπημενα μου προσωπα και εγω ανημπορη να αντιδρασω.
Και στο τελος με ειδα και αρρωστη, να επροκειτο να παω ενα ταξιδακι στον κατω κοσμο.(φτου φτου)
Αλλα με ειδε και καποιος αλλος χθες να εχω αρρωστησει.:eek:
Μηπως πρεπει να ανησυχησω?!?!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ειδα ασχημο ονειρο. Σε γενικες γραμμες με εμενα ειχε να κανει...πολλες μηχανορραφιες απο αγαπημενα μου προσωπα και εγω ανημπορη να αντιδρασω.
Και στο τελος με ειδα και αρρωστη, να επροκειτο να παω ενα ταξιδακι στον κατω κοσμο.(φτου φτου)
Αλλα με ειδε και καποιος αλλος χθες να εχω αρρωστησει.:eek:
Μηπως πρεπει να ανησυχησω?!?!:whistle:

Κάτι θα βάλεις στο μυαλό σου που έχει να κάνει με άγχως, κάτι σε βαραίνει, δεν είναι τίποτα, απλά θα είναι άγχως στην δουλειά ή κάτι τέτοιο, δεν είναι κανονική ασθένια, να ξέρεις ότι άν παίθενες στο όνειρο είναι καλό, απο μεγάλες ηλικίες είναι κακό, αλλα για τους νέους είναι καλό, καμιά φορά συμβένει σαν λύτρωση απο κάτι που μας τυρανάει, άν πέθενες κιόλας ακόμα καλύτερα, αλλα να είσαι ζωντανή ακόμα συμαίνει ότι το βάρος που θα έχεις θα σου αφήσει πληγή στην καρδιά για λίγο:)

αυτά απο μένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α πα πα!!
Εγώ τους πρώην μου είδα, και σκιάχτηκα αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top