Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:44, 01-03-12:

Είδα ότι μου έβαλαν τα λαπτοπς μου στον νιπτήρα και χάλασαν απ' το νερό. Τα λαπτοπάκια μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 11:58, 01-03-12:

φοβαστε οτι ισως εκτειθεστε...τωρα ισως ορθως...ισως απλα φοβαστε να ανοιχτειτε και να δειξετε τα χαρισματα σας στους δικους σας...ισως μιλαμε για τα γυναικεια ξεχωριστα χαρακτηριστικα σας στα οποια δεν εχετε δωσει την καταλληλη αυτοπεποιθηση...ναι μιλαμε για ανασφαλεια αλλα συγκεκριμενα εσεις γνωριζετε κοριτσια σε ποιους τομεις την εχετε...

βεβαια στο θεμα της κουμπαρας με την ζακετα ,φοβασαι μηπως για να μην εκτεθεις χρειαστει να "φορεσεις"μια ξενη συμπεριφορα"ζακετα"αλλα θα ηθελες σαν απο μηχανης θεος μια κουμπαρα να εχει καπου μια δικη σου ζακετα"συμπεριφορα"...που εσυ ισως ξεχασες...αλλα να που τελικα σου χρειαστηκε...

βεβαια το ερωτημα ειναι πως ενοιωσες οταν φορεσες αυτην την ξεχασμενη σου "ζακετα"

κοριτσια ειναι ολα προαιρετικα ετσικαλυτερα απο εσας..κανεις δεν ξερει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:01, 01-03-12:

Αααα μετά φόρεσα τη ζακέτα μου και ένιωσα υπέροχα, την κοιτούσα και έλεγα κοίτα να δεις πώς βρεθηκε αυτή η ζακέτα εδω;;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 12:05, 01-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Αααα μετά φόρεσα τη ζακέτα μου και ένιωσα υπέροχα, την κοιτούσα και έλεγα κοίτα να δεις πώς βρεθηκε αυτή η ζακέτα εδω;;;
τωρα εισαι συγκεκριμενη....παραμελησες μια πλευρα σου...(δεν ξερω ποια ειναι αυτη) ή εναν δικο σου ανθρωπο...την/τον ξαναβρηκες ομως...και νοιωθεις ομορφα γιαυτο...και μαλλον συνειδητοποιησες ποσο απαραιτητη/τος σου ειναι...και νοιωθεις υπεροχα!!!συγχαρητηρια...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

steve391242 (Στέφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη steve391242
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O steve391242 Dare to walk the alleys of her mind? έγραψε στις 15:49, 01-03-12:

Τωρα τελαιταια βλεπω συνεχεια,ενω σπανια θυμαμαι τα ονειρα μου,οτι δερνω ανθρωπους. Τις περισσοτερες φορες ειμαι με καποιον φιλο/φιλη,το ξεκιναει αυτος,εγω προσπαθω να τον σταματησω αλλα στο τελος παντα καταληγω να ριχνω και εγω τα φασκελα μου στους αλλους...οχι στις ιδιες συνθηκες το καθε ονειρο,αλλα παντα εκει καταληγει...και να φανταστειτε οτι ειμαι πολυ φιλησυχος ανθρωπος...

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 15:56, 01-03-12:

Εγω χθες ειδα τον περσινο Μαθηματικο μου(για 3η φορα!!!)

Παράθεση

marina98 (Μαρίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marina98
H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H marina98 έγραψε στις 16:55, 01-03-12:

Είδα πως τα έφτιαξα με το αγόρι που μου αρέσει...

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 17:31, 01-03-12:

σημερα ειδα κατι πιο φυσιολογικο απο οτι συνηθως...ενα αλογο μεσα στη θαλασσα και εναν αγνωστο πανω και απλα κοιταζομασταν

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 17:40, 01-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σαρα3701
σημερα ειδα κατι πιο φυσιολογικο απο οτι συνηθως...ενα αλογο μεσα στη θαλασσα και εναν αγνωστο πανω και απλα κοιταζομασταν
Δηλαδή στα μη φυσιολογικά όνειρα σου τι βλέπεις; :p

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 18:26, 01-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Δηλαδή στα μη φυσιολογικά όνειρα σου τι βλέπεις; :p
παρανοιες...εχω γραψει ενα χαρακτηριστικο ονειρο σε προηγουμενο ποστ
βλεπω λιγο περιεργα του στυλ κατσαριδεσ να με τρωνε ενω ειμαι δεμενη σε τοιχο με καρφια
η να μου κοβουν το στομαχι ασ μην το ολοκληρωσω αυτο το τελευταιο γιατι θα αηδιασετε ολοι σας

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 18:56, 01-03-12:

Α, μην ανησυχείς. Ένα παρόμοιο με κατσαρίδες εχω δει κι εγώ...

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 18:59, 01-03-12:

Α, μην ανησυχείς. Ένα παρόμοιο με κατσαρίδες εχω δει κι εγώ...
οχι δεν ανησυχω γιατι και οταν τα βλεπω δε μου δημιουργουν καποιο ασχημο συναισθημα

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 19:03, 01-03-12:

Είσαι πολύ τυχερή... Εγώ επηρεάζομαι πολύ από τα όνειρα :p

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 19:09, 01-03-12:

Δεν είδα όνειρο χθες το βράδυ.Είναι κι αυτό μια άποψη.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 19:14, 01-03-12:

Μόλις δεις όμως Γιώργο, να έρθεις να μας το πεις α.μ.ε.σ.ω.ς!!

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 19:16, 01-03-12:

Μόλις δεις όμως Γιώργο, να έρθεις να μας το πεις α.μ.ε.σ.ω.ς!!
Δε θα παραλείψω.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 07:52, 02-03-12:

Σήμερα είδα πως η μαμα μου ήταν μάγισσα και δημιούργησε τον κλώνο του εαυτού της για να μπορεί να με παρακολουθεί και να βλέπει που παω και τι κάνω και όταν είδα τα μάτια του κλώνου και ήταν γαλάζια αντί για πράσινα που είναι της μαμάς μου, άρχισα να τσιριζω και τότε ξύπνησα.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 11:51, 02-03-12:

Είδα οτι έβλεπα Μενεγάκη, και οτι οι 4 πρώτοι που θα έστελναν μήνυμα, θα κέρδιζαν κάτι (δεν θυμάμαι τι,αλλά το ήθελα πολύ και μάλιστα ήξερα οτι με αυτό θα χαιρόταν πολύ και ο πατέρας μου)..
οπότε έστειλα μήνυμα για να κερδίσω,και παρά το οτι δεν είχα πολλές μονάδες,έστειλα και άλλο,σε περίπτωση που δεν είμαι πρώτη να είμαι δεύτερη (?? ναι,ούτε εγώ την κατάλαβα την λογική μου??).. αφού έστειλα,ανυπομονούσα να μάθω αν κέρδισα.. σε κάποια φάση χτύπησε το σταθερό τηλέφωνο,το σήκωσε η μαμά μου και σκέφτηκα οτι θα είναι απο την παραγωγή για να μου πουν οτι κέρδισα,αλλά δεν ήταν..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:21, 02-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
Είδα οτι έβλεπα Μενεγάκη, και οτι οι 4 πρώτοι που θα έστελναν μήνυμα, θα κέρδιζαν κάτι (δεν θυμάμαι τι,αλλά το ήθελα πολύ και μάλιστα ήξερα οτι με αυτό θα χαιρόταν πολύ και ο πατέρας μου)..
οπότε έστειλα μήνυμα για να κερδίσω,και παρά το οτι δεν είχα πολλές μονάδες,έστειλα και άλλο,σε περίπτωση που δεν είμαι πρώτη να είμαι δεύτερη (?? ναι,ούτε εγώ την κατάλαβα την λογική μου??).. αφού έστειλα,ανυπομονούσα να μάθω αν κέρδισα.. σε κάποια φάση χτύπησε το σταθερό τηλέφωνο,το σήκωσε η μαμά μου και σκέφτηκα οτι θα είναι απο την παραγωγή για να μου πουν οτι κέρδισα,αλλά δεν ήταν..

Τι ωραιο ονειρο, αν και δεν εμαθες αν κερδισες! Ονειρο μου ηταν και μενα οταν εδινε ενα gps απο τα folie folie επιχρυσωμενο και καργα γυναικείο σαν κοσμημα, πηρα ισα με 30 φορες αλλα γραμμες ως συνηθως κατειλλημενες. Εγω παντως δεν το δα στον υπνο μου, το κανα στ'αληθεια. Το ηθελα αυτο το gps!

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:36, 02-03-12:

Έναν εφιάλτη: να τρώω ωμή πατάτα, αντί για μήλο!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:00, 02-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Κοντοζυγωνει και ρχεται

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 14:15, 02-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Κοντοζυγωνει και ρχεται
: Μπλιαχ!!! Φαντάσου να 'ναι και...Νευροκοπίου!

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 01:24, 04-03-12:

Να σημειώσω ότι το όνειρο δεν το είδα εγώ αλλά η κολλητή μου.

Είμασταν στην στάση του τρένου εγώ,η κολλητή και ένα παιδί και το τρένο σε 5 λεπτά θα ερχόταν. Τότε εγώ τους είπα ότι δεν θα αργήσω και πρέπει να πάω ή για νερό ή τουαλέτα. Μετά από λίγα λεπτά πάω να κατέβω τις κυλιόμενες σκάλες, με χαιρετάει η κολλητή μου αλλά δεν της δίνω σημασία. Η σκάλα κατέβαινε αλλά δεν φαινόμουν γιατί υπήρχε ένας τοίχος μπροστά. Με το που κατεβαίνω κάτω πέφτω στα γόνατα και σπαράζω στο κλάμα. Με πλησιάζουν τρέχοντας και με ρωτούν τι έγινε.Μίλαγα με την μάνα μου στο τηλέφωνο και μόλις το έκλεισα τους είπα "πέθανε το παιδί". Τότε εξαφανιστήκαμε και η κολλητή μου έμεινε μόνη της και έψαχνε να βρει έξοδο,κατέβηκε από κάτι σίδερα γιατί δεν υπήρχε άλλος τρόπος και τότε άρχιζε να την βρίζει ένας παπάς που κατέβηκε με αυτόν τον τρόπο. Βρήκε μετά παρέα και έφυγαν από εκεί όπου πήγαν σε μια εκκλησία,εκεί ένιωσε παράξενα και έφυγαν αργότερα.

Τρόμαξα λίγο γιατί "παιδί" ονομάζω την μεγαλύτερη αδερφή μου στην οποία και έχω απίστευτη αδυναμία Αν και μου είπε ότι έτσι όπως το είπα εκείην την ώρα, κατάλαβε ότι ήταν κάποιο από τα μικρότερα μου αδέρφια

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 01:26, 04-03-12:

Ειδα το στεκι με ακαταλαβιστικα γραμματα....
I need to see more sun!!!!

Παράθεση

dr.tasos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 01:35, 04-03-12:

Εγω είχα δει την μερα πριν την καθαρα δευτερα οτι ημουν 18 με φοιτητες σε ενα διαμερισμα και πηγα να παρω να φαμε και παω σε εναν ψαρα και του λεω "Φιλαρακι, τι εχουμε απο ψάρια ? " μου λεει δεν εχω ψαρια μονο κατι μεσογαιες και κρεας . Λεω εγω φερτα και τα δυο . Παω στο διαμερισμα λεω εφερα να φαμε , με ρωτανε τι εφερα λεω εφερα κρεας και μεσογαιες . Μου λεει ενας τυπος απο αυτους που ημασταν εκει καλα πως θα τις κανουμε τις μεσογαιες ; πανε στον ψαρα να σε πει . Παω εγω και ο ψαρας ειχε εναν χωρο σαν γραφειο και απο εκει εδινε τα ψαρια . Με λεει παλικαρι περιμενε αυτες τις γυναικες και θα σε πω και σενα . Ε περιμενω εγω περιμενω καμια ωρα τα εχω ψιλοπαρει στο κρανιο παει να μπει μια γυναικα της δινω μια σπρωξια της παιρνω την θεση και με το ψαρι στα χερια οπως ημουν ( ειχα παρει μαζι μια φετα απο το ψαρι αρκετα μεγαλη την θυμαμαι) την πιανω με τα δυο χερια και την χτυπαω με ολη μου την δυναμη πανω στο γραφειο του ψαρα αρχιζει η τυπισα και μου λεει τι εκανες εκει με ενα υφος και καλα νευριασμενο και αρχιζω και εγω και λεω αντε γαμησου μωρη καριολα , ρουφιανα κτλπ. Και εκει ξυπνησα .

Λετε να κανω κανα καλο ντερλικι με ψαρια ;

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 10:29, 04-03-12:

Χτες είδα πως φυσούσε δυνατός αέρας και κρατιόμουν από μια κολόνα της ΔΕΗ. Μετά δεν θυμάμαι.

Παράθεση

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Seniorita.Irene
H Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Seniorita.Irene έγραψε στις 23:49, 04-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από IreneGr
Τρόμαξα λίγο γιατί "παιδί" ονομάζω την μεγαλύτερη αδερφή μου στην οποία και έχω απίστευτη αδυναμία Αν και μου είπε ότι έτσι όπως το είπα εκείην την ώρα, κατάλαβε ότι ήταν κάποιο από τα μικρότερα μου αδέρφια
Λένε πάντως ότι αυτό σημαίνει υγεία. Κι εγώ πριν από καμιά δεκαριά χρόνια είχα δει τον τάφο της αδερφής μου και καλά και αργότερα να πεθαίνει η μαμά μου κι η αδερφή μου. Τίποτα δεν συνέβη
Αφού το όνειρο το είδε η φίλη σου μπορεί να σημαίνει κάτι για αυτήν το "τηλεφώνημα". Με μια φροϋδική οπτική, μπορεί στο όνειρο εσύ να συμβολίζεις τον εαυτό της και να φοβήθηκε ότι θα χάσει κάτι, και από λογοκρισία να το μετέθεσε σε εσένα στη διάρκεια του ονείρου.

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 00:57, 05-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Seniorita.Irene
Λένε πάντως ότι αυτό σημαίνει υγεία. Κι εγώ πριν από καμιά δεκαριά χρόνια είχα δει τον τάφο της αδερφής μου και καλά και αργότερα να πεθαίνει η μαμά μου κι η αδερφή μου. Τίποτα δεν συνέβη
Αφού το όνειρο το είδε η φίλη σου μπορεί να σημαίνει κάτι για αυτήν το "τηλεφώνημα". Με μια φροϋδική οπτική, μπορεί στο όνειρο εσύ να συμβολίζεις τον εαυτό της και να φοβήθηκε ότι θα χάσει κάτι, και από λογοκρισία να το μετέθεσε σε εσένα στη διάρκεια του ονείρου.
Πολύ μακάβρια όνειρα πρέπει ναχεις! χαχα Το ξέρω ότι δεν θα συμβεί τίποτα,αλλά η επιβεβαίωση με ανακουφίζει λίγο να πω την αλήθεια Πάντως δεν νομίζω να προοριζόταν για εκείνη όσα είδα εγώ ή κάτι παρόμοιο εφόσον είδε και τον εαυτό της μέσα. Φαντάζομαι ότι ο χρόνος θα δείξει Σε ευχαριστώ

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:23, 05-03-12:

νταξει αραξε δεν ειναι και τρομακτικο ...λιγο περιεργο

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 08:54, 05-03-12:

Ήμασταν στο σπίτι μου και είχαν καθίσει στους καναπέδες πολλοί νεκροί και τρόμαξα κ άρχισα να φωνάζω την μαμα μου και τότε αυτή εμφανίστηκε ανάμεσα από τους νεκρούς και ήταν και αυτή νεκρη.

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 15:46, 07-03-12:

ήμασταν με τον πρώην μου βόλτα στην Ανω Πόλη...

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 10:48, 08-03-12:

Οδηγούσα μια χαρλει..
Άκυρο;

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 20:22, 10-03-12:

εδω και τρεις μερες βλεπω στον υπνο μου οσα ατομα δεν παω
χθες ειδα οτι τους ειχα δωσει χρηματα. Wtf?

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 20:43, 10-03-12:

εγω τωρα τελευταια βλεπω οτι πριν φυγω απο το σπιτι μου σκεφτομαι"προφυλακτικα να παρω"....και φυσικα το ονειρο δεν αναφερεται στην σεξουαλικη προφυλαξη...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:51, 10-03-12:

Ειλικρινά δεν θυμάμαι τίποτα

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 21:08, 10-03-12:

Προχθές το είδα αλλά μου έμεινε. Ήμουν με τους ήρωες του Supernatural, πότε ήμουν ο Ντιν ( και πότε η "κοπέλα" του Κυνηγάγαμε κάποιους οι οποίοι έμπαιναν σε σώματα ανθρώπων και έτρωγαν τους ανθρώπους ζωντανούς. Μπήκαμε σε ένα σπίτι όπου με το που έμπαινες στα αριστερά υπήρχε ένα τραπεζάκι και από τα δεξιά υπήρχε μια πόρτα που οδηγούσε σε άλλο δωμάτιο. Κοιτάω το τραπεζάκι και βλέπω τις φωτογραφίες όσων ανθρώπων είχαν μεταμορφωθεί και είχαν πεθάνει. Τότε εμφανίζεται ένας άνθρωπος και παίρνει τις κορνίζες με τις φωτογραφίες και αρχίζει να τις βγάζει.Πίσω από τις φωτογραφίες υπήρχαν τα πρόσωπα τους μετά την μεταμόρφωση. Όλοι αυτοί δεν είχαν σκοτωθεί, αλλά είχαν μπει σε άλλα σώματα και συνέχιζαν το έργο τους. Βλέπω το προσωπό του και τα μάτια του ήταν άσπρα-γκρίζα χωρίς καν μάτια, και ψιλοπαραμορφωμένο πρόσωπο, τρέχω προς την πόρτα που είχαν μπει ο ντιν και ο σαμ και πάω να κλείσω την πόρτα, τότε βλέπω ότι τα τέρατα είχαν μπει μέσα τους γιατί τα πρόσωπα τους είχαν γίνει σαν των άλλων, φεύγω από το δωμάτιο για να βγω έξω και βλέπω τον άλλον που έσκισε τις φωτογραφίες. Κατάλαβα ότι δεν υπήρχε τρόπος να ξεφύγω,μου μίλαγε και του λέω "σιγά βρε,κάνε δουλειά σου" για να με φάει εννοούσα.Άνοιξε το τεράστιο στόμα του και θυμάμαι να μπαίνει μέσατο κεφάλι μου...με έφαγε όλη αλλά δεν είδα την συνέχεια γιατί ευτυχώς ξύπνησα.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 21:35, 10-03-12:

Χτες είδα πως ήμουν στο εξωχικό μου και ημασταν οι κοκκινοι(οι εχθροι) και οι πολυχρωμοι, η οικογενεια μ. Και είχαμε απο ένα μαχαίρι. Και σφάζαμε αβέρτα. Κάποια στιγμή ήρθε η δική μου σειρά να με σφάξει ένας και τότε εστρεψα το μαχαίρι στο στηθος μου λεγοντας πως θα πεθανω από δική μου επιλογή και τότε ξύπνησα φρικαρισμένη.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 21:38, 11-03-12:

ποιο το νοημα να αξιολογεις αρνητικα την αναρτηση ενος ονειρου ή το ιδιο το ονειρο;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 22:09, 11-03-12:

Τους Μπένυ, Βορίδη και Καρατζαφέρη να με πυροβολούν και μετά ν' αναρωτιέμαι στον ουράνο, ποιανού βόλι με είχε στείλει εκεί!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:14, 12-03-12:

Τους Μπένυ, Βορίδη και Καρατζαφέρη να με πυροβολούν και μετά ν' αναρωτιέμαι στον ουράνο, ποιανού βόλι με είχε στείλει εκεί!
Νωευ...
..τα ονειρα που βλεπεις τελευταια μ'εχουν ανησυχησει

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 05:20, 12-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από IreneGr
Προχθές το είδα αλλά μου έμεινε. Ήμουν με τους ήρωες του Supernatural, πότε ήμουν ο Ντιν ( και πότε η "κοπέλα" του Κυνηγάγαμε κάποιους οι οποίοι έμπαιναν σε σώματα ανθρώπων και έτρωγαν τους ανθρώπους ζωντανούς. Μπήκαμε σε ένα σπίτι όπου με το που έμπαινες στα αριστερά υπήρχε ένα τραπεζάκι και από τα δεξιά υπήρχε μια πόρτα που οδηγούσε σε άλλο δωμάτιο. Κοιτάω το τραπεζάκι και βλέπω τις φωτογραφίες όσων ανθρώπων είχαν μεταμορφωθεί και είχαν πεθάνει. Τότε εμφανίζεται ένας άνθρωπος και παίρνει τις κορνίζες με τις φωτογραφίες και αρχίζει να τις βγάζει.Πίσω από τις φωτογραφίες υπήρχαν τα πρόσωπα τους μετά την μεταμόρφωση. Όλοι αυτοί δεν είχαν σκοτωθεί, αλλά είχαν μπει σε άλλα σώματα και συνέχιζαν το έργο τους. Βλέπω το προσωπό του και τα μάτια του ήταν άσπρα-γκρίζα χωρίς καν μάτια, και ψιλοπαραμορφωμένο πρόσωπο, τρέχω προς την πόρτα που είχαν μπει ο ντιν και ο σαμ και πάω να κλείσω την πόρτα, τότε βλέπω ότι τα τέρατα είχαν μπει μέσα τους γιατί τα πρόσωπα τους είχαν γίνει σαν των άλλων, φεύγω από το δωμάτιο για να βγω έξω και βλέπω τον άλλον που έσκισε τις φωτογραφίες. Κατάλαβα ότι δεν υπήρχε τρόπος να ξεφύγω,μου μίλαγε και του λέω "σιγά βρε,κάνε δουλειά σου" για να με φάει εννοούσα.Άνοιξε το τεράστιο στόμα του και θυμάμαι να μπαίνει μέσατο κεφάλι μου...με έφαγε όλη αλλά δεν είδα την συνέχεια γιατί ευτυχώς ξύπνησα.

παίζει και να δες καλύτερο όνειρο απ όλα τα επεισόδια της σειράς μαζί

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 05:25, 12-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
παίζει και να δες καλύτερο όνειρο απ όλα τα επεισόδια της σειράς μαζί
χαχαχα υπερβάλλεις!!!μην υποτιμάς την σειρά,είδες τι απωθημένα και "όνειρα" βγάζει;
Έτσι γεννιούνται οι επόμενοι σεναριογράφοι!

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 10:07, 12-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Νωευ...
..τα ονειρα που βλεπεις τελευταια μ'εχουν ανησυχησει
: Ναι, ναι, είναι εφιάλτες μεταφορικοί, από την ονειρική πραγματικότητα των συμπατριωτών μας, που μεθαύριο θα ψηφίσουν πάλι τους εν δράσει εκτελεστές μας!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 14:41, 13-03-12:

Χτες είδα 3 όνειρα.
1) Μαγείρευα παστίτσιο. Δεν έγινε τίποτα. Απλά μαγείρευα παστίτσιο.
2)Δεν θυμαμαι απλά έχω μείνει με την εντύπωση ότι ήταν κάτι καλό. (φτου αυτό βρηκα να μην θυμάμαι
3) Ήμουνα λέει σε έναν μεγάλο αυτοκινητόδρομο με την γιαγιά μου, όταν ξαφνικά η γιαγιά μου λιποθύμησε. Εγώ έτρεχα πάνω κάτω γιατί δεν ήξερα τι να κάνω. Αυτοκίνητα δεν υπήρχαν. Κάθε φορά που έφευγα από κοντά από την γιαγιά μου για να ψάξω βοήθεια αισθανόμουν αδύναμη και γυρνούσα στην γιαγιά μου(που ήταν λιπόθυμη). Μία φορά, δεν μπορούσα να βρώ τον δρόμο να γυρίσω στην γιαγιά μου(πως στο διάολο έγινε αυτο σε έναν δρόμο ΔΕΝ ξερω), και λιποθύμησα κι εγω. Επόμενη σκηνή του ονείρου μου είναι να ξυπνάω σε ένα σπίτι μεγάλο μέσα στην χλίδή, στο σαλόνι. Εκεί ήταν ένας κύριος και η μαμά μου. Η μαμα μου μου είπε πως η γιαγιά είναι καλά και πως τώρα αυτή θα φύγει και εγώ θα μείνω με αυτόν τον κύριο. ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. Ότι να ναι δηλαδή. Εγώ ήθελα να φύγω αλλά αυτός δεν με άφηνε και ΕΥΤΥΧΩΣ χτυπησε το ξυπνητήρι γιατί είχα φρικάρει.

Παράθεση

Lena1993 (Λένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lena1993
H Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Lena1993 :) έγραψε στις 19:45, 13-03-12:

εγώ είδα οτι ο αδερφός μου είχε ένα μικρό μαύρο σκυλάκι και αυτό έτρωγε λίμες νυχιών και μετά ξερνούσε και κόπηκε στη μέση (το σκυλάκι)... αυτό

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 19:22, 14-03-12:

Την Δευτέρα κάναμε κάποιες ασκήσεις στην φυσική σελ.111... Με πήρε μετά μια συμμαθήτρια μου τηλ. και της είπα ότι είχαμε κάνει ασκήσεις στην σελ.111.... Το βράδυ στον ύπνο μου είδα τον αριθμό 111.... Και την άλλη μέρα που είχαμε πρώτη ώρα ιστορία το μάθημα που κάναμε ήταν σελ.111!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και σήμερα στην βιολογία πάλι 111.....!!!!!!!!! Μαθηματικά 111....!!!!! Έχω φρικάρει, ανοίγω βιβλία και πετυχαίνω αυτό τον αριθμό...!!!!! Λέτε να πάω να παίξω λόττο.... ή.... να φοβάμαι????????

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 20:35, 14-03-12:

εγώ χθες ονειρεύτηκα το εξής φοβερό!

ήμουνα λέει σε μία σκάλα.και ήταν σκοτεινά και στενά.και την ανέβαινα για να φτάσω ως πάνω αλλά γλυστρούσε και έπεφτα...έπεφτα στο πιο κάτω σκαλοπάτι...και σε κάποια φάση κατάφερα και την ανέβηκα...και με το που φτάνω πάνω είχε δίπλα μου μία πόρτα χρυσή! και την ανοίγω και βλέπω από κάτω ένα λιβάδι και ένα άλογο καφέ πολύ όμορφο...

(και όχι δεν είδα μπάρμπυ πρόσφατα )

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 20:40, 14-03-12:

elena
πωπω και λιβαδι και αλογο
μαλλον αξιζε η ανοδος

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 20:47, 14-03-12:

ναι whitelioness! ήταν πολύ όμορφο...

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:51, 14-03-12:

Επειδη στο σχολειο μου ανεβαζουμε την παρασταση ''Φον Δημητρακης '' του Ψαθα ειδα πως ειχα παρει τον ρολο της Αννας..<3<3<3 Και ηταν τοσο τελειαααα!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους