Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:00, 17-03-12:

αυτο που θυμαμαι τωρα καθως περνα η μερα ειναι ενα τοπιο σα χωριου με λασπες ισως και βροχη , ενα επιπλο με σταχτες μαλλον αννθρωπινες και ταμπελακια για να ξερουμε ποια ειναι ποιου και ενα κοριτσακι μικρο με φορεμα εποχης λασπωμενο. ποτε ημουν εγω εκεινη ποτε οχι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 11:23, 17-03-12:

ειχα παει με αλλα δυο παιδια στο σουπερ μαρκετ μιας γειτονιας λιγο πιο μακρια απο την δικη μου, με ενα ποδηλατο(πως φτασαμε με ενα ποδηλατο και οι 3 δεν καταλαβα) γιατι μας ειχε στειλει ο πατερας ενος απο αυτους να του παρουμε κατι πραγματα. Καθομασταν απ εξω κατι ωρες ειχε ψωφοκρυο και καποια στιγμη εκει που μιλουσαμε στο ακυρο αρχισαμε να μαλωνουμε(και καλα) για το ποιος θα παει να ψωνισει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 11:29, 17-03-12:

Είδα πως ήμουν στρουμφάκι στο στρουμφοχωριο. Και έκανε ντου ο Δρακουμέλ και όλοι τρέχαμε και μερικοι σωθήκαμε και κρυβόμασταν πίσω από θάμνους.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:10, 17-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Είδα πως ήμουν στρουμφάκι στο στρουμφοχωριο. Και έκανε ντου ο Δρακουμέλ και όλοι τρέχαμε και μερικοι σωθήκαμε και κρυβόμασταν πίσω από θάμνους.
και στον ύπνο σου το steki βλέπεις ; εγώ είμαι ο Δρακουμέλ, ο πιο γέρος.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 12:34, 17-03-12:

Όταν λέω όλοι εννοώ όλα τα στρουμφάκια.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 14:39, 17-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Xαχαχ και εγω το ειχα δει αυτο μικρηη

Παράθεση

Πουλάκι (Bernadette)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Πουλάκι
H Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H Πουλάκι χτυπώντας το κεφάλι της στο πληκτρολόγιο έγραψε στις 17:42, 24-03-12:

Είδα ότι ήμουν μέσα σε ένα δωμάτιο που υπήρχε ένα γυάλινο τραπεζάκι με μεταλλικά πόδια, και πάνω υπήρχε ένα μπρούτζινο μπολάκι με κάτι ματωμένα δόντια μέσα...

Disturbing

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:52, 25-03-12:

Έλα μ ντε.... τι ειδα (???)

Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3,041 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 16:44, 25-03-12:

Άκυρα πράγματα. Ήμουν σε μια συνέλευση ινδιάνων και μου έλεγαν συνέχεια να μη σχολιάζω δυνατά ό,τι άκουγα. Μετά ήρθε και κόσμος απ' τη σχολή, άλλοι μου μιλούσαν άλλοι όχι. Και κάτι έπαιξε με μπριζόλες μετά, δε θυμάμαι αν φάγαμε αλλά σίγουρα κάτι τέτοιο έτρεχε.

Είναι κι άλλα, λεπτομέρειες και βλακείες που δε θυμάμαι, κάποιος κέρδισε 50€ και του είπα να τα μοιραστούμε, μια τύπισσα που καθόταν δίπλα μου δε μου μιλούσε, η άλλη (αριστερά) κανονικά. Ο κόσμος πίσω, κι αυτόν φιλικό τον θυμάμαι, no problems here. Δίπλα πρέπει να υπήρχε ποτάμι/καταρράκτης? Κάτι τέτοιο. Σε βράχια ήταν η συνέλευση, αν και μετά μας θυμάμαι σε τραπέζια.

Κάπως έτσι.

Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 16:50, 25-03-12:

Λοιπόν κοίτα, αν έφαγες από τη μπριζόλα δεν είναι καλό σημάδι!! Παρεξηγήσεις θα έχεις...
Οι κοπελιές που ήταν δίπλα σου ήταν γνωστές; και τελικά ο άλλος που του είπες να μοιραστείτε το πενηντάρικο δέχτηκε;;
Έχει σημασία.

Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3,041 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 16:54, 25-03-12:

Άπειρη ναι, με τους ονειροκρίτες είμαι απ' το πρωί. Αν βγει άκρη θα στείλω εδώ.

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 08:10, 07-04-12:

Χθες ειδα ενα απο τα χειροτερα ονειρα...βασικα εφιαλτη ειδα, γι αυτο το λογο ειμαι απο τις 9 ξυπνια:

Ημαστε σε ενα σπιτι, σχετικα μικρο , εγω , η μαμα,ο μπαμπας, η γιαγια , ο θειος και η θεια....Ξαφνικα μπαινει καποιος , δεν ειδα προσωπο και πυροβολει τη γιαγια...παντου αιματα..Εγω επαισα πανω της για συμπαρασταση . Για ενα περιεργο λογο δε καλεσαμε ασθενοφορο....Στο διπλανο δωματιο ηταν ο μπαμπας μου , ηταν ετοιμος να αυτοκτονισει και ξαφνικα τον προλαβαινει η μαμα.Την επομενη μερα τον ρωταω γιατι πηγε να το κανει αυτο αλλα δε μου ειπε το λογο , μου ειπε μονο <<Σημασια εχει οτι με προλαβε η μαμα σου>>...Το ιδιο πρωινο ερχεται ο ιδιος τυπος και πυροβολει τη θεια στο στηθος οχι ομως με κατυεθυνση προς την καρδια:της εκοψε το στηθος στη μεση....Τοτε καλουμε ασθενοφορο και για τη γιαγια και για τη θεια....Αργει να ερθει...Οταν ερχεται ειπαν οτι η θεια θα ζησει , η γιαγια θα πεθανει...Ερχεται τοτε ο θειος μου με ενα πολυτελες αυτοκινητο μπαινει πρωτα ο μπαμπας μου , μετα εγω ...Και οταν ρωταμε ποιος θα παει μαζι με τη θεια , και τη γιαγια, στο ασθενοφορο τοτε εμφανιζεται η γιαγια......

Παράθεση

~Lös~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 15:43, 08-04-12:

εγώ πριν λίγες μέρες είδα ότι τελικά πέρασα στη Βουλή των Εφήβων και ήμουν στο αεροδρόμιο..και πήγα να πετάξω με το αεροπλάνο για Αθήνα κι αυτό απογειώθηκε,έκανε σβούρες γύρω απ'το αεροδρόμιο και εγώ στο τέλος κρεμιόμουν απ'το φτερό..βρήκα μετά ένα πανί,το έσχισα,μπήκα στο αεροπλάνο ξανά [κι είχε κι εστιατόριο μέσα xDDD]

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 06:28, 09-04-12:

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβολίζει το μπουκάλι μαζί με το νερό ; 'Ημουν μαζί με το αφεντικό μου και τη γιαγιά μου και έπλενα κάτι μπουκάλια από κρασί χύνοντας μέσα τους το νερό της βρύσης. Ταυτόχρονα μιλούσα πολύ επικριτικά και προσβλητικά για το αφεντικό μου μπροστά του, ότι είναι ανεύθυνος, ψεύτης και ασυνεπής και η γιαγιά μου πήγε να τον υπερασπιστεί προς το παρόν αλλά συμφωνούσε κιόλας. Αυτός με άκουγε χωρίς να αντιδρά, εγώ δεν φοβόμουν, είχα μια αίσθηση ότι έτσι κι αλλιώς με κοροιδεύει. Χώνοντάς του τα, ένοιωθα ένα μικρό φόβο ότι θα με διώξει, αλλά συνέχιζα. Σαν κάποιος που απελευθερώθηκε από την καταπίεση. Μήπως τα μπουκάλια είναι φαλλικά σύμβολα και συμβολίζουν αυτό που λέμε μεταφορικά "θα τον γαμήσω" ;

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 08:12, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβολίζει το μπουκάλι μαζί με το νερό ; 'Ημουν μαζί με το αφεντικό μου και τη γιαγιά μου και έπλενα κάτι μπουκάλια από κρασί χύνοντας μέσα τους το νερό της βρύσης. Ταυτόχρονα μιλούσα πολύ επικριτικά και προσβλητικά για το αφεντικό μου μπροστά του, ότι είναι ανεύθυνος, ψεύτης και ασυνεπής και η γιαγιά μου πήγε να τον υπερασπιστεί προς το παρόν αλλά συμφωνούσε κιόλας. Αυτός με άκουγε χωρίς να αντιδρά, εγώ δεν φοβόμουν, είχα μια αίσθηση ότι έτσι κι αλλιώς με κοροιδεύει. Χώνοντάς του τα, ένοιωθα ένα μικρό φόβο ότι θα με διώξει, αλλά συνέχιζα. Σαν κάποιος που απελευθερώθηκε από την καταπίεση. Μήπως τα μπουκάλια είναι φαλλικά σύμβολα και συμβολίζουν αυτό που λέμε μεταφορικά "θα τον γαμήσω" ;
το αφεντικο προφανως ειναι καποιος ανθρωπος ή κατασταση που ασκουσε εξουσια επανω σου,κ μαλλον βρηκες το θαρρος παρολο τον φοβο σου οτι μπορει να μην αρεσει η συμπεριφορα σου, να σταματησεις να καταπινεις τον θυμο σου(κρασι)κ να τον ξεχυσεις(ξεπλυμα μπουκαλιων)κ να τον αποβαλλεις απο πανω σου....
η γιαγια ισως ειναι πραγματικα μια γυναικα η οποια αναγνωριζε αυτην την εις βαρος σου συμπεριφορα απο τον συγκεκριμενο ανθρωπο ή κατασταση,αλλα δεν σε υποστηριξε ενεργα,ή ειναι μια πλευρα σου,η οποια παρολα τα παραπονα,υπερασπιζεται τον ανθρωπο της εξουσιας γιατι εχει κ αισθηματα για αυτον.
αν πραγματικα ξυπνησες κ νοιωθεις ακομα την αισθηση της απελευθερωσης απο την καταπιεση.....κυριως του θυμου που μαζεψες....συγχαρητηρια!!!!!!ειναι μεγαλο κατορθωμα στην ζωη ενος ανθρωπου,κ πραγματικα ενα μεγαλο βημα στην πορεια μας αυτο.

φυσικα μπορει να σημαινει οτιδηποτε αλλο.....προαιρετικα κ μεσα απο την δικη μου ματια ειναι η συγκεκριμενη εξηγηση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 08:19, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
το αφεντικο προφανως ειναι καποιος ανθρωπος ή κατασταση που ασκουσε εξουσια επανω σου,κ μαλλον βρηκες το θαρρος παρολο τον φοβο σου οτι μπορει να μην αρεσει η συμπεριφορα σου, να σταματησεις να καταπινεις τον θυμο σου(κρασι)κ να τον ξεχυσεις(ξεπλυμα μπουκαλιων)κ να τον αποβαλλεις απο πανω σου....
η γιαγια ισως ειναι πραγματικα μια γυναικα η οποια αναγνωριζε αυτην την εις βαρος σου συμπεριφορα απο τον συγκεκριμενο ανθρωπο ή κατασταση,αλλα δεν σε υποστηριξε ενεργα,ή ειναι μια πλευρα σου,η οποια παρολα τα παραπονα,υπερασπιζεται τον ανθρωπο της εξουσιας γιατι εχει κ αισθηματα για αυτον.
αν πραγματικα ξυπνησες κ νοιωθεις ακομα την αισθηση της απελευθερωσης απο την καταπιεση.....κυριως του θυμου που μαζεψες....συγχαρητηρια!!!!!!ειναι μεγαλο κατορθωμα στην ζωη ενος ανθρωπου,κ πραγματικα ενα μεγαλο βημα στην πορεια μας αυτο.

φυσικα μπορει να σημαινει οτιδηποτε αλλο.....προαιρετικα κ μεσα απο την δικη μου ματια ειναι η συγκεκριμενη εξηγηση
Πςςςςς !!!!!!!!! Απίστευτο. Συγχαρητήρια για την ερμηνεία. Το νερό στο κρασί μου !

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 09:06, 09-04-12:

Χθες ειδα πολλα ονειρα παλι καλα οχι σαν αυτο που ειδα πριν λιγες μερες!
Ημερα των εξετασεων , εγραφα Φυσικη.Παω λοιπον στο σχολειο , μπαινω στην ταξη και ξαφνικα βλεπω οτι οχι μονο δεν εχψω διαβασει 3 πολυ σημαντικα μαθηματα αλλα και την ωρα που τα διαβαζα , πριν μπει ο καθηγητης δε τα καταλαβαινα.Μπαινει ο καθηγητης, που φετος μας κανει Χημεια(ενας απο τους καλυτυερους και πιο αυστηρους καθηγητες που τυχαινει να μενει στο διπλανο σπιτι) αλλα στο ονειρο μου μας εκανε Φυσικη και μας λεει οτι εχει βαλει πραγματα απο οοοολη την υλη!Αγχος εγω!Και τωρα ηδου το παραλογο: αντι να παμε να γραψουμε , ξαφνικ νυχτωνει και πεφτουμε ολοι στα θρανια-κρεβατια για νανι!Την επομενη μερα το κυπνητηρι χτυπαει, εγω δε μπορουσα να ξυπνησω και μετα λογικα πρεπει να γραψαμε....

Παράθεση

blur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blur
Ο blur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O blur έγραψε στις 23:37, 11-04-12:

σημερα ειδα οτι ημουν στο εξωχικο μου ....το οποιο εχει πουληθει....οτι αφησα το σκυλακι μου (πεκινουα) εξω στην αυλη με αλλα σκυλια............και μετα απο ωρα βγηκα εξω και τον φωναζα και τιποτα ο ροκυ (το σκυλι μου)....κι οσο πιο πολυ τον εψαχνα τοσο πιο πολυ μεγαλωνε η αυλη......καποια στιγμη μια κοπελα βρηκε ενα σκυλακι αλλα .........αλλα καμια σχεση με τον ροκυ αλλα ηταν λοιποθυμο.....εμοιαζε σαν πεθαμενο........κι ελεγα οτι δν ειναι ο σκυλος μου........κι αρχισα να κλαιω....και να φωναζω δν ειναι αυτος δν ειναι αυτος!!!!! αλλα το κλαμα ηταν εντονο και κανονικο..........και ξυπνησα απο αυτο!!!!

Παράθεση

yellow.morning

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yellow.morning
H yellow.morning αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H yellow.morning έγραψε στις 15:13, 12-04-12:

Εγω είδα χτές ότι μου φεύγανε τα δόντια...ότι κουνιόντουσαν δεν ήταν σταθερά, και μετά ένα έπεσε, τα υπόλοιπα απλά ήταν οριακά στον να φύγουνε..Μουχουνε πει ότι συμβολίζει άγχος αυτό....

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:50, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από yellow.morning
Εγω είδα χτές ότι μου φεύγανε τα δόντια...ότι κουνιόντουσαν δεν ήταν σταθερά, και μετά ένα έπεσε, τα υπόλοιπα απλά ήταν οριακά στον να φύγουνε..Μουχουνε πει ότι συμβολίζει άγχος αυτό....

Δεν θες να μαθεις τι έλεγε ο Φρόυντ για την ερμηνεία αυτού του ονείρου....

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 16:02, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από yellow.morning
Ή ότι σε λίγες μέρες θα είσαστε ένα ταιριαστό ζευγάρι με τον Γεωργίου

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:22, 13-04-12:

Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα πολιτικό όνειρο, φανταστείτε πόσο έχω επηρρεαστεί! Είδα πως έγιναν εκλογές και βγήκε το Πασόκ

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:27, 13-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα πολιτικό όνειρο, φανταστείτε πόσο έχω επηρρεαστεί! Είδα πως έγιναν εκλογές και βγήκε το Πασόκ
Αχ, παρόμοιο εφιάλτη είχα! Τον Μπένι, πρόεδρο της Κομισιόν, ως "προταθείς απ' τον Πρωθυπουργο κ. Σαμαρά"!!!( Ρε Κουβέλη, μήπως μου την κάνεις; : Επειδή σου είπα, ότι "προτιμώ το χάος και την απελπισία";;;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:27, 13-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Αχ, παρόμοιο εφιάλτη είχα! Τον Μπένι, πρόεδρο της Κομισιόν, ως "προταθείς απ' τον Πρωθυπουργο κ. Σαμαρά"!!!( Ρε Κουβέλη, μήπως μου την κάνεις; : Επειδή σου είπα, ότι "προτιμώ το χάος και την απελπισία";;;
Ημουν 1000% σιγουρη πως θ'απαντούσες!
Πάντως δεν περίμενα απο τον εαυτό μου να βλέπει πολιτικά όνειρα

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:38, 16-04-12:

Είδα ότι ψώνιζα εσώρουχα.... καμιά ιδέα τί σημαίνει?

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 23:49, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Είδα ότι ψώνιζα εσώρουχα.... καμιά ιδέα τί σημαίνει?
Ναι.Ότι έχεις παχύνει..
Είδα ότι ήταν ένα φίδι μέσα στο σπίτι, και προσπαθούσα να το σκοτώσω.Τελικά το έκοψα όλο κομματάκια, για να είμαι σίγουρος ότι δε θα αναγεννηθεί.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 23:54, 16-04-12:

Ναι.Ότι έχεις παχύνει..
χαχαχαχα. no

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 01:21, 17-04-12:

Πράξη Πρώτη:Βρετανοί στρατιώτες του 18oυ αιώνα(redcoats),που είχαν έρθει στην Ελλάδα για να βοηθήσουν την Επανάσταση,θέλουν να με πετάξουν σε ένα φρεάτιο.
Πολύ σουρεάλ για να με αγχώσει

Πράξη Δεύτερη:
Συνοδεύω τη πρώτη κυρία των Η.Π.Α.(τη τωρινή) που έχει επισκευτεί την Ελλάδα.

dafuq

Παράθεση

_Silence_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Silence_
H _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H _Silence_ έγραψε στις 03:22, 17-04-12:

Ημουν μέσα σε ένα μαγαζί με cd και βινύλια ..Τελικά αγόρασα ένα βινύλιο των Oasis που έκανε 2€ !!!!!

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 08:58, 17-04-12:

'Επινα τσάι στα ανάκτορα του Buckingham με τους (wait for it...) Monty Python.....

Παράθεση

~Lös~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 23:46, 17-04-12:

είδα ότι ήμουν μπροστά από ένα μπαράκι και κανόνιζε ένα παιδί [που πριν λίγες μέρες απλά μου είχε τραβήξει λίγο την προσοχή,τίποτε σπουδαίο] χωρίς τη θέλησή μου να με βιάσει,αλλά εγώ επέμενα όχι και όχι.. φυσικά έγινε το δικό μου

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:52, 18-04-12:

ειδα οτι οδηγουσα ενα μηχανακι αλλα δεν ηξερα να το οδηγω
ημουν σε ενα χωραφι με χωματα και το μηχανακι δεν ηταν δικο μου αλλα ενος φιλου
παραδοξο της ιστοριας ειναι οτι ξερω να οδηγω...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:02, 21-04-12:

Είδα στον ύπνο μου ότι αγοράζα ή είχαμε στο σπίτι ένα από αυτά τα ψυγεία με τα παγωτά, κι ότι λέει έπαιρνα και έτρωγα τα παγωτά που τρώγαμε μικροί.
Δηλαδή τη πατούσα τη ροζ, τη μπανάνα, τον κάσπερ κτλ, δλδ παγωτά που θυμάμαι από 6 χρονών.

λολ.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:09, 21-04-12:

Ένα χαρτονόμισμα των 500 EUR. Και τις προάλλες είχα δει ένα χαρτονόμισμα των 1000 CHF. Νιαμ νιαμ!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:09, 21-04-12:

Ότι πήρα (τα) 3 στα μαθηματικά κατεύθυνσης.

Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 16:39, 21-04-12:

Στο τελευταιο ενδιαφερον ημουν στο σπιτι της γιαγιας στο χωριο με παρα πολλους αλλους ανθρωπους αγνωστους. Ηταν σαν εποχη Β' παγκοσμιος αλλα δεν υποφεραμε απο πεινα η κρυο. Υπηρχε πανικος να προετοιμαστουμε για κατι που επικειτω να γινει (ετοιμαζαμε ρουχα φαγητο). Υπηρχαν σκυλια μεγαλα και αγρια να μας φυλανε. Μπορουσα να περπατησω αδιαφορα αναμεσα τους αλλα οταν πηγαινα να τα χαιδεψω, ολα μαζι επεφταν να με δαγκωσουν και κλεινομουνα πισω απο την τζαμαρια που με προστατευε. Σε καποια φαση απομονωθηκα σε ενα δωματιο και οταν βγηκα ολοι οι αντρες ειχανε φυγει (μαλλον στον πολεμο). Μετα ξαναεγινε το συμβαν με τα σκυλια και παλι προστατευτηκα απο την τζαμαρια ( η οποια δεν υπαρχει). Δεν ειχαμε ακομα υποταχθει στους ξενους στρατιωτες και υπηρχε αισιοδοξια αρκετη ωστε να προσπαθουμε να αντιπαλεψουμε.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 17:34, 21-04-12:

Χτες είδα πως κοιτιόμουν σε έναν καθρέφτη, αλλά δεν ήμουν το πρόσωπο στον καθρέφτη, το δικό μου δηλαδή, το πρόσωπο στον καθρεφτη έκανε ένα σωρό γκριμάτσες, τις οποίες δεν έκανα εγώ αλλα το πρόσωπο στον καθρέφτη, δηλαδή το δικό μου. Αν καταλαβατε...

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:06, 21-04-12:

Είδα την Megan Fox,μαζί με την Natalie Portman.
Τί σημαίνει;;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:10, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Είδα την Megan Fox,μαζί με την Natalie Portman.
Τί σημαίνει;;
Ότι πρέπει να κάνεις σεξ.

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 11:21, 22-04-12:

Είδα ότι χόρευα μπαλέτο σε μια παράσταση με κάτι μικρά κοριτσάκια.
Αλήθεια, ο ονειροκρίτης πως ερμηνεύει το μπαλέτο;

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 12:13, 22-04-12:

Είδα ότι θα πήγαινα σε ένα πάρτι γενεθλίων όπου θα ήταν και ένας φίλος μου και είχαμε κανονίσει να συναντηθούμε σε ένα μέρος για να πάμε μαζί και όταν συναντηθήκαμε μου λέει: "στο πάρτι μην είσαι συνέχεια μες τα πόδια μου". Και εγώ στο πάρτι δεν ήμουν μες τα πόδια του καθόλου, και μετά όταν γυρνούσαμε ήταν θυμωμένος επειδή στο πάρτι τον "έγραφα".

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:29, 22-04-12:

Last night I dreamt of San Pedro.

Παράθεση

tabarly (Κ.)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tabarly
H Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H tabarly έγραψε στις 00:02, 25-04-12:

ήμουν στη θάλασσα και είχα ένα άλογο! αλλά δεν ήξερα να ιππεύω!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:37, 25-04-12:

Το να βλεπει κανεις συνεχως ονειρα, τι σημαινει; Σπανιως δε θα δω ονειρα, βεβαια δεν τα θυμαμαι συνηθως. Μερικα ειναι που μου μενουν. Το περιεργο ειναι πως εδω και πολλα χρονια, μια στα 2-3 χρονια βλεπω το ιδιο. Αλλα να το ερμηνευσω δεν εχω μπορεσει!

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 13:57, 25-04-12:

Είδα οτι κάηκαν όλα τα παπούτσια μου..Συνεπώς είδα εφιάλτη..
Mindcircus είχα διαβάσει οτι όποιος βλέπει συχνά όνειρα έχει ψηλό IQ!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:07, 25-04-12:

Εγώ είδα σημερα πώς κάποιος μεγάλος σε ηλικία μου μιλουσε και προσπαθούσε να με ναρκώσει για να χάσω τη φωνή μου, στην αρχή ήμουν ψύχραιμη κι ευγενική και προσπαθούσα να τον αποφύγω. Μετά έσκυψε, με φίλησε στο στόμα :O και μου έδωσε με την ανάσα του έναν αέρα που μου κοψε τη φωνή. Δεν μπορούσα να φωνάξω. Επειτα τον σκότωσα και κάλεσα την αστυνομία. Παράλληλα μου βγήκε η φωνή κι αρχιζα να φωνάζω πως αυτός θέλει να κάνει κακό! Μετά ηρέμησα και τσέκαρα τον τύπο. Ροχάλιζε και δεν είχε πεθάνει. Τι ήταν αυτό τώρα. Περιττό να πω πως όταν μου κοψε τη φωνή, ενιωσα να πνίγομαι στον ύπνο μου. Κι ολο αυτό το είδα μόλις δέκα λεπτά που με είχε πάρει ο ύπνος, γιατί μόλις ξύπνησα κοίταξα το ρολόι. Τρατζικ. Βασικά ανακουφίστηκα που δεν είχε ψοφίσει.

Επισης, έχω ονειρευτεί αρκετές φορές να βρίσκομαι σε μεγάλο δρόμο και να βλέπω θάλασσα, απέραντο

Γενικώς βλέπω πολλά όνειρα αλλοτε ακυρα αλλοτε πολύ έντονα

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε στις 15:00, 25-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Βασικά ανακουφίστηκα που δεν είχε ψοφίσει.
Είσαι τυχερή!! Eμένα τι μου λες να κάνω που έχω δει να σκοτώνω άνθρωπο και να προσπαθώ να συνειδητοποιήσω επι 5 λεπτά αφου έχω ξυπνησει οτι ήταν απλά ένα όνειρο..Εγω συνήθως βλέπω πολύ άκυρα όνειρα.. πολύ όμως!!

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 20:29, 26-04-12:

-ειδα οτι μαλωσα με τη μητερα μου και τον παππου μ πολυ θυμωμενα κι ελεγα πως δεν ημουν τρελλη (ηθελαν να με κλεισουν- πανε καπου ειδικα; ) αλλα μετα αφοτου εφυγα απο κοντα τους ηξερα απο τον εξαγριωμενο τροπο με τον οποιο φερθηκα πραγματι φαινομουν τρελλη.ειμαι;
-και μετα ειδα οτι ψηφιζα για βουλευτικες εκλ σε εκλογικο κεντρο που ηταν σχολειο μονο που το κλιμα ηταν επισης σχολικο. στα θρανια , εβλεπα παλιους μαθητες,σπαζοκεφαλιαζα και ημουν μπερδενη τι να ψηφισω. τελικα τραβηξα ενα τικ καπου σε ενα κομμα -οταν περασε μια συμμαθητρια να τα μαζεψει κουνησε αποδοκιμαστηκα το κεφαλι .'Θεε μου', σκεφτηκα μετα, τι εκανα; και το ηθελα πισω. πωπω ξυπνημα και αυτο!!!!!!!!!
dafuq????

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 11:22, 27-04-12:

Ότι ο Dustin Hoffman, ο Al Pacino, ο Robert de Niro και η Meryl Streep είχαν πεθάνει

NOOOO MY BABIES

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε στις 08:09, 04-05-12:

Το αποψινό μου όνειρο αποτελούνταν απο 2 διαφορετικά όνειρα..
Το 1ο είναι οτι έψαχνα μανιωδώς ένα βιβλίο και αφού δεν το έβρισκα πήγα να ρωτήσω την μαμά μου...Την ρωτάω και μου είπε οτι το είχε πετάξει στα σκουπίδια.. Τι να κάνω και εγώ πάω και ψάχνω μέσα στα σκουπίδια.. Τελικά το βρήκα το καθάρισα και το έβαλα στην βιβλιοθήκη μου!
Το 2ο ήταν λέει ένας κακός άνθρωπος που ήθελε να σκοτώσει την αδερφή μου.. Η αστυνομία μας είχε βάλει παντού σωματοφύλακες αλλα σκοτώθηκαν όλοι απο τους μπράβους του κακού..Πριν πεθάνει ο αρχηγός αστυνομικός μας είχε δώσει ένα όπλο σε στυλ καραμπίνας έτσι ώστε να μπορέσουμε να προστατευτούμε...Βράδυ και η οικογένεια μου μέσα στο σπίτι..Ο δολοφόνος ήταν απ'έξω.. Το κατάλαβε το θύμα η αδερφή μου και έψαχνε το όπλο για να το πάρει και να πάει να το σκοτώσει..Ήταν αναστατωμένη και δεν έβλεπε οτι το όπλο ήταν ακριβώς μπροστά της..Πηγαίνω το αρπάζω και κάθομαι πίσω απο το παράθυρο της κουζίνας.. Έβλεπα το αιμοβόρο αυτό τέρας που ήταν μέσα στο αυτοκίνητο του και καθόταν και σκεφτόταν με λεπτομέρειες πως θα γίνει ο φόνος..
Χτυπάει το τηλέφωνο..Αυτός είναι λέω..ΜΗΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..Πλησίαζε προς την πόρτα..Η καρδιά μου να χτυπάει σαν τρελή...Ε και εκεί ξυπνησα..
Πάντως η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά όταν ξύπνησα..Ε δεν είναι και λίγο να πας να σκοτώσεις άνθρωπο.. συν του ότι είχα το άγχος μήπως ήταν κανας γνωστός και μας έκανε πλάκα και εγώ τον σκότωνα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους