Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,057 μηνύματα σε 74,650 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:30, 06-05-12:

ειδα οτι πηγα ενα ταξιδι στην Γερμανια και το αεροπλανο επεσε....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kotsaris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kotsaris
Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kotsaris έγραψε στις 13:38, 08-06-12:

Σαστισμενος απο ενα ονειρο που ειδα σημερα το πρωι,ενιωσα την αναγκη να συμβουλευτω καποιον,και επειδη ο κολλητος μου λειπει εκτος πολης,σκεφτηκα να ζητησω τη γνωμη σας. Λοιπον παιδια,στο ονειρο μου γνωρισα με την παρεα μου μια κοπελα συνομιληκη ,μελαχρινη και ωραια(δεν ξερω αν σημαινει κατι) η οποια γυρνουσε απο κολυμβητηριο και αφου γνωριστηκαμε τη συνοδευσα μεχρι το σπιτι της.Καθως μιλουσαμε για τις εξετασεις μου ειπε να μαθω καλα τη σελ. 22 . Αφου ξυπνησα θυμομουν καλα τις λεπτομεριες και ειπα να φυγω 10:22 επειδη εγραφα στις 10:30 και απο τον ιδιο δρομο οπως παντα.Προχωρωντας ειδα να βγαινει απο μια πολυκατοικια μια ολοιδια κοπελα μαζι με μια συμ/τρια μου απ'το δημοτικο που παει σε πιο μακρινο λυκειο.Δεν τις πλησιασα βεβαια γιατι μου ειχαν κοπει τα ποδια.....αλλα αν τη πετυχω ξανα( ειδικα τωρα που ξερω που μενει) και την ρωτησω αν παει κολυμβητηριο και μου πει πως οντως παει τοτε τι κανω?

ΥΓ: Παντα ενω ακουγα φιλους και γνωστους να μιλανε για ονειρα τα θεωρουσα βλακειες......αλλα τωρα δεν ξερω τι μου γινεται.Αν γνωριζετε κατι επι του θεματος,δωστε αποψεις....

Σημείωση Συντάκτου:Οι αναρτήσεις 702-708 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:" Απίστευτο όνειρο!!!"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 09-06-12 στις 20:30. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 13:44, 08-06-12:

Λοιπον , αραξε ...μαλλον ειχες ξαναδει καποτε την κοπελα και δεν το θυμασαι γι αυτο την ειδες στον υπνο σου ...μη φρικαρεις

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:45, 08-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από kotsaris
Σαστισμενος απο ενα ονειρο που ειδα σημερα το πρωι,ενιωσα την αναγκη να συμβουλευτω καποιον,και επειδη ο κολλητος μου λειπει εκτος πολης,σκεφτηκα να ζητησω τη γνωμη σας. Λοιπον παιδια,στο ονειρο μου γνωρισα με την παρεα μου μια κοπελα συνομιληκη ,μελαχρινη και ωραια(δεν ξερω αν σημαινει κατι) η οποια γυρνουσε απο κολυμβητηριο και αφου γνωριστηκαμε τη συνοδευσα μεχρι το σπιτι της.Καθως μιλουσαμε για τις εξετασεις μου ειπε να μαθω καλα τη σελ. 22 . Αφου ξυπνησα θυμομουν καλα τις λεπτομεριες και ειπα να φυγω 10:22 επειδη εγραφα στις 10:30 και απο τον ιδιο δρομο οπως παντα.Προχωρωντας ειδα να βγαινει απο μια πολυκατοικια μια ολοιδια κοπελα μαζι με μια συμ/τρια μου απ'το δημοτικο που παει σε πιο μακρινο λυκειο.Δεν τις πλησιασα βεβαια γιατι μου ειχαν κοπει τα ποδια.....αλλα αν τη πετυχω ξανα( ειδικα τωρα που ξερω που μενει) και την ρωτησω αν παει κολυμβητηριο και μου πει πως οντως παει τοτε τι κανω?

ΥΓ: Παντα ενω ακουγα φιλους και γνωστους να μιλανε για ονειρα τα θεωρουσα βλακειες......αλλα τωρα δεν ξερω τι μου γινεται.Αν γνωριζετε κατι επι του θεματος,δωστε αποψεις....
Haha, καλο! Γιατι δεν της μιλησες βρε! Ε αμα την ξαναπετυχεις, μιλα της και ρωτα την αν παει κολυμβητηριο. Ενταξει, μπορουν να συμβουν αυτα, μην τρελαινεσαι! Το οτι συμβαινουν μεταφυσικα ενίοτε δε σημαινει πως πρεπει ν'αγχωνόμαστε, δες το σα μια όμορφη συμβολή του σύμπαντος να δεις μια όμορφη μελαχροινή κορασίδα που θα σου φτιάξει εν αρχή τη μέρα και ποτέ δεν ξέρεις πόσες ακόμα....

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 13:46, 08-06-12:

μηπως είχες δει αυτή τη κοπέλα απλά δεν την είχες προσέξει???και απλά ειχε μεινει στο ασεινηδητο σου και εμφανιστηκε στο ονειρο σου...δεν ειναι τιποτα!
αμα πέσει θεμα στις εξετασεις απο τη σελιδα 22, τοτε εισια και τυχερος!

Παράθεση

kotsaris

Νεοφερμένος

Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kotsaris έγραψε στις 13:54, 08-06-12:

Για καποιο λογο δεν μπορω να ησυχασω τωρα.... Δεν ξερω κανενα ατομο απ'το σχολειο της(που λογικα παει με τη παλια μου συμμαθητρια η οποια ειναι η μονη που ξερω) και αυτο με φρικαρει ακομη περισσοτερο.Ειμαι αποφασισμενος να της μιλησω,αν βεβαια την πετυχω μονη.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:03, 08-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από kotsaris
Για καποιο λογο δεν μπορω να ησυχασω τωρα.... Δεν ξερω κανενα ατομο απ'το σχολειο της(που λογικα παει με τη παλια μου συμμαθητρια η οποια ειναι η μονη που ξερω) και αυτο με φρικαρει ακομη περισσοτερο.Ειμαι αποφασισμενος να της μιλησω,αν βεβαια την πετυχω μονη.
"Moυ κόπηκαν τα πόδια" δεν αρέσει καθόλου στο 22.

είμαι αποφασισμένος αρέσει πάρα πολύ στο 22.

Το μήνυμα είναι στάσου γερά στα πόδια σου. Το 2 είναι συντροφικότητα, αλλά και παθητικότητα. Το 4 που παράγεται από το 22 είναι όμως σταθερότητα και αποφασιστικότητα. Τα πόδια γερά στο έδαφος, αλλά και η δυσκολία. 'Ισως αυτά τα θέματα να πρέπει να τα δουλέψεις στη ζωή σου. 'Ισως σου είναι οικεία θέματα. Σε ευλόγησε με ένα όνειρο το Σύμπαν. Το 22 είναι μια πρόκληση ισχύος για τη ζωή σου. Είναι ο αριθμός του αρχιτέκτονα. Το 22 όπως και το 33 και το 11 είναι κυρίαρχοι αριθμοί. Εγώ θα χαιρόμουν πολύ αν έβλεπα κάτι τέτοιο. Εσύ ξέρεις όμως το σημαίνει για σένα αυτή η κοπέλα και θα πράξεις ανάλογα. Αν δεν έχετε κάτι τώρα ή δεν έχετε ποτέ στο μέλλον δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να πατάς γερά στα πόδια σου. Και καλή δουλειά. Το 4 απαιτεί σκληρή εργασία για την επιτυχία. 'Ετσι θα το ερμήνευα εγώ. Σου δίνει το κλειδί της επιτυχίας. Κόπος, αποφασιστικότητα και εργασία.

Παράθεση

kotsaris

Νεοφερμένος

O kotsaris έγραψε στις 14:52, 08-06-12:

Απο την αλλη,φοβαμαι και την παρεξηγηση,δηλ. αν τη ρωτησω ετσι στο ακυρο αν παει κολυμβητηριο θα με περασει για βλακα .Σιγουρα θελω και θα την πλησιασω,αλλα πρεπει να εχω και καποιο λογο απο τη στιγμη που δεν γνωριζομαστε....

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 14:04, 10-06-12:

Ένα λέω μονάχα σχετικά με το χθεσινό όνειρο:

brain, u ok?

Παράθεση

~Lös~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 16:46, 10-06-12:

εγώ πέρσι που είχα τσιμπηθεί με ένα παιδί,είδα στον ύπνο μου κάποιον/κάποια φωνή,σημείωση [τέλος πάντων] να μου λέει 'μπες facebook στις 5 η ώρα,θα είναι μέσα' ..ξύπνησα στις 5 και δέκα,μπήκα κι ήταν μέσα!...οκ,σηκώνω τα χέρια ψηλά..και μου είπε και την ώρα κιόλας στο όνειρο,αυτό μ'άρεσε..χαχαχαχ

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 17:01, 10-06-12:

Πως ήμουν σε ένα δάσος και έβρεχε. Και έτρεχα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *metal fairy*
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε στις 14:27, 11-06-12:

αυτο το ειδα μια μερα αφου πεθανε ενας ξαδερφος μου...

ειμαι στο δωματιο μου, και τον βλεπω να περναει απο το παραθιρο.τον ακολουθω..., ο δρομος στον οποιο προχορουσαμε ηταν θεοσκοτινος, ειπιρχαν μονο μερικα φωτα, που και που, τα οποια ομως ποτε δεν τον φωτιζαν.η διαδρομη μου φανικε πιο μεγαλη απο οτι πραγματικα ειναι....καποια στιγμη βλεπω ενα μαγαζι με πινακες.την προσοχη μου τραβηξε ξαφνικα ενας πινακας, ο οποιος απεικονιζε διο μικρα αγκελουδια που πετουσαν στα συνεφα.ξαφνικα θιμηθικα τον ξαδερφο μου.κοιταξα απο την βιτρινα και τον ειδα να απομακρινεται πιγενοντας σε ενα στενακι....ετρεξα να τον προλαβω, φωναζοντας του να περιμενει...εκεινος με σταματισε, χωρις ομως να με εγκιξει η να μου μιλισει...ενιωσα να μην μπορω να προχορισω, οσο κι αν ηθελα.και τοτε, εφυγε...με αφησε εκει και εφηγε, χωρις να μου πει τιποτα...

μπορει κανεις να μου εξιγησει αυτο το ονειρο;σας παρακαλω...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:49, 11-06-12:

είδα που λετε πως ήμυον σε μια συναυλία του kanye west και ξαφνικα συνάντησα τη πρωτη μου σχεση και φασωθηκαμε , κι εκει που έλεγε το 'RUNAWAY' εγώ ψιθύρησα στο αυτί ''τα καλά απόψε ξεκινάνε μπέιμπι'' 1και χαμογελασα

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:07, 11-06-12:

ειδα πως ημουν σε ενα μεγαλο δωματιο και κατεβενα μια μεγαλη χρυση σκαλα.... οσο κατεβενα η ομιχλη γινοταν πιο πυκνη.... ξαφνικα ειδα μια μεγαλη ομορφη ξυπηνη πορτα που πανω ηταν χαραγμενο το ονομα μου! το αγγιξα και η πορτα ανοιξε ενα μεγαλο δωματιο με πραγματα που τα ηξερα... μετα απο λιγη ωρα ολα εξαφανηστηκαν... Την επομενη μερα πεθανε η μαμα της καλυτερης μου φιλης γι αυτο θυμαμαι αυτο το ονειρο σαν να το ειδα χθες!

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 10:27, 12-06-12:

είδα πως άφησα καπου την τσαντα μου για πολύ λίγο για να δοκιμάσω μια άλλη και μου την έκλεψαν χωρίς να το καταλαβω! πρσπαθησα να πιασω τους κλεφτες αλλα μπηκαν σ ενα ταξι κ έφυγαν (!)

any ideas για το τι μπορει να σημαίνει;;

νομιζω οι κλεφτες ήταν δυο, ένας άντρας και μια γυναίκα

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 10:54, 12-06-12:

Μάλλον ότι αναμένεται να κάνει φτερά η τσάντα σου! Διόλου απίθανο στις μέρες μας.

Εγώ προχθές είδα ότι πήγα στην τράπεζα και με ενημέρωσαν ότι τα λεφτά μου μπορώ να τα πάρω σε δραχμές μόνο. Προφητικό;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 13:28, 18-06-12:

Χτες είδα πως χάλασε ο ανεμιστήρας στο χωριό και δεν ήθελα να παω και με βαλανε τελικά στο κοτέτσι.

Παράθεση

~Lös~

Περιβόητο Μέλος

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 13:47, 18-06-12:

εγώ πάλι είδα πως ο μπαμπάς μου με πήγαινε στο αεροδρόμιο ''Μακεδονία'' της Θεσσαλονικης..πετουσα για ροδο

Παράθεση

dr.tasos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 15:31, 19-06-12:

Τι ονειρο να προλαβεις να δεις σε ενα διωρο μαναμ ;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

padrino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη padrino
H padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H padrino έγραψε στις 19:51, 28-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από dr.tasos
Τι ονειρο να προλαβεις να δεις σε ενα διωρο μαναμ ;
ααα, πάρα πολλά μπορείς να δεις. Εγώ κοιμάμαι κανά 3ωρο τη νύχτα τον τελευταίο καιρό λόγω διαβάσματος. Την μέρα τη βγάζω με φραπέδες και ρεντμπουλ, και 1 με 4 που κοιμάμαι είμαι όχι πτώμα, είμαι σε άλλο επίπεδο. και με αυτή την κούραση που με πλακώνει βλέπω εντελώς τρελλά όνειρα! αυριο δίνω φιλοσοφία και χθές με επισκέφθηκε ο Καντ! αμέ! αυτοπροσώπως! ηρθε να τα πούμε.. Το πρόβλημα ήταν ότι άρχισε να μου λέει τις βασικές του θέσεις και τα έργα του και κάποια στιγμή κόλλησε και δεν ήξερε την επόμενη θέση του!!!ε, ξύπνησα και τις ξαναδιάβασα!!!!
Καλή μου λεφτεριά!

Παράθεση

steve391242 (Στέφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη steve391242
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O steve391242 Dare to walk the alleys of her mind? έγραψε στις 10:51, 29-06-12:

Ειδα την γιαγια μου να εχει κρυφη σχεση με τον Κουβελη απο την δημαρ και τον παππου μου (τον αντρα της,που ειναι και παππας) με την γυναικα του Κουβελη.Χωρισαν στο τελος,αλλα με συναινετικο διαζυγιο καΙ παντρευτηκαν με πολιτικο γαμο τους εραστες τους ταυτοχρονα,γιατι η πρωην γυναικα κουβελη ηθελε να την αποκαταστησει ο παππους μου.
Πραγματικα τι ηταν αυτο.!!!Πεταχτηκα απο το κρεβατι!!Παιζει να ειναι και οτι ποιο οικτρο εχω δει στην ζωη μου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 12:39, 29-06-12:

Είδα ότι είχα πάει στο σπίτι της Μέρκελ.
Μεγάλη ιστορία, αλλά δεν είδα το τέλος γιατί με ξύπνησε η μάνα μου.

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 12:39, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από steve391242
Ειδα την γιαγια μου να εχει κρυφη σχεση με τον Κουβελη απο την δημαρ και τον παππου μου (τον αντρα της,που ειναι και παππας) με την γυναικα του Κουβελη.Χωρισαν στο τελος,αλλα με συναινετικο διαζυγιο καΙ παντρευτηκαν με πολιτικο γαμο τους εραστες τους ταυτοχρονα,γιατι η πρωην γυναικα κουβελη ηθελε να την αποκαταστησει ο παππους μου.
Πραγματικα τι ηταν αυτο.!!!Πεταχτηκα απο το κρεβατι!!Παιζει να ειναι και οτι ποιο οικτρο εχω δει στην ζωη μου!
Πωωω πωωωω... Εδώ εγώ που το διάβασα εφριξα.....
Ελα, Ελα, πέρασε, όνειρο ήταν....

Παράθεση

Anthrax69

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anthrax69
Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O Anthrax69 έγραψε στις 13:35, 29-06-12:

Εγώ είδα σε όνειρο (χθες) να είμαι ο Μπάτμαν και να κυνηγάω τον Τζόκερ στην Gotham City αλλά κάπως ανακαλύφθηκε η ταυτότητα μου και μετά έγινε χαμός που δεν μπορώ ακριβώς να τον προσδιορίσω...

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 13:37, 29-06-12:

πως είμαι ο χάρι πότερ

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:03, 29-06-12:

εγω ειδα τον αγωνα Γερμανια- Ιταλια 5-2!!!!!!!!!!!!!! Ηταν και η Μερκελ στο γηπεδο και εγω εκει ημουν την ειδα απο κοντα....... αχ τι ωραιο ονειρο...

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 15:20, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
εγω ειδα τον αγωνα Γερμανια- Ιταλια 5-2!!!!!!!!!!!!!! Ηταν και η Μερκελ στο γηπεδο και εγω εκει ημουν την ειδα απο κοντα....... αχ τι ωραιο ονειρο...
Βρίσκεις ωραίο να δεις την Μέρκελ από κοντά;
Ντάξει για τον αγώνα δεν λέω.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:36, 29-06-12:

Αυτό το όνειρο το είδα προχθές. Φυσικά ξύπνησα απ τον τρόμο μου και δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ.

Είδα λοιπόν το εξής.
Ήθελαν κλέφτες να μπουν στο σπίτι μας (το σπίτι μας έχει καλά συστήματα ασφαλείας) και δεν μπορούσαν να μπουν μέσα. Τους άκουγα όμως εγώ από μέσα να προσπαθούν να παραβιάσουν την πόρτα. Ε απ τον φόβο μου, πήγα στην κρεββατοκάμαρα και είδα τον καλό μου γυρισμένο και του είπα "Αγάπη μου κλέφτες προσπαθούν να μπουν στο σπίτι. Στο δικό μας σπίτι δεν μπορουν να μπουν, όμως πρέπει να βγούμε για να μην πάνε στη μαμά σου. (Σημείωση, η μαμά του μένει από πάνω). Και τότε γυρνάει ο καλος μου και δεν ήταν αυτός. Ήταν ο κλέφτης που είχε μπει απ την μπαλκονόπορτα της κρεββατοκάμαρας και έριξε ένα γελάκι και μου πε "Δεν μπορούν να μπουν ε?".

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 10:30, 30-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Joanna97
Βρίσκεις ωραίο να δεις την Μέρκελ από κοντά;
Ντάξει για τον αγώνα δεν λέω.
το αχ τι ωραιο ονειρο δνε πηγαινε στην Μερκελ..... Αλλα θα ηθελα να την γνωρισω να δω αν ειναι ετσι οπως ακουμε και βλεπουμε στην TV
ΥΓ: Δεν το συζητω οτι θα ηθελα να εχαναν οι Ιταλοι 5-2!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:43, 30-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ήθελαν κλέφτες να μπουν στο σπίτι μας (το σπίτι μας έχει καλά συστήματα ασφαλείας) και δεν μπορούσαν να μπουν μέσα. Τους άκουγα όμως εγώ από μέσα να προσπαθούν να παραβιάσουν την πόρτα. Ε απ τον φόβο μου, πήγα στην κρεββατοκάμαρα και είδα τον καλό μου γυρισμένο και του είπα "Αγάπη μου κλέφτες προσπαθούν να μπουν στο σπίτι. Στο δικό μας σπίτι δεν μπορουν να μπουν, όμως πρέπει να βγούμε για να μην πάνε στη μαμά σου. (Σημείωση, η μαμά του μένει από πάνω). Και τότε γυρνάει ο καλος μου και δεν ήταν αυτός. Ήταν ο κλέφτης που είχε μπει απ την μπαλκονόπορτα της κρεββατοκάμαρας και έριξε ένα γελάκι και μου πε "Δεν μπορούν να μπουν ε?".
Απαπα, κάτι τέτοια βλέπω κι εγώ. Μένουμε σε μονοκατοικία και γενικά ακούω θορύβους συνέχεια (μια ο αέρας, μια οι γάτες, μια τα σκυλιά, μια διάφορα που δεν ξέρω τι σκατά είναι) και φοβάμαι πάντα.
Είδα πριν κάτι μέρες ότι ήμουν στο υπνοδωμάτιο και μίλαγα στο τηλέφωνο, ο boyfriend ήταν στο μπάνιο με ανοιχτή την πόρτα και δεν ξέρω τι έκανε, ώσπου κάποια στιγμή νιώθω μια αόρατη δύναμη να με πιέζει πίσω και ένιωθα ότι θα λιποθυμήσω. Κοιτάω στο μπάνιο και τον φωνάζω να έρθει, αλλά αυτός φεύγει από το οπτικό μου πεδίο και μετακινείται σε άλλο μέρος του μπάνιου. Συνεχίζω να αντιστέκομαι αυτή την "δύναμη" και να μην πέφτω κάτω, αλλά έχω λυγίσει υπερβολικά προς τα πίσω και η όρασή μου έχει θολώσει. Ξανακοιτάω προς το μέρος του και τον βλέπω να έρχεται, ανακουφισμένη. Αλλά όταν φτάνει πολύ κοντά μου, συνειδητοποιώ ότι δεν είναι αυτός αλλά κάποιος άγνωστος. Και ξαφνικά βλέπω τέλεια και ξανακοιτώντας την πόρτα του μπάνιου βλέπω τον boyfriend ταβλιασμένο κάτω σε μια λίμνη αίματος. Παγώνω, δεν μπορώ να κουνηθώ ή να φωνάξω, αλλά βλέπω τέλεια τον τρομακτικό άγνωστο τύπο από πάνω μου. Και τότε ξύπνησα μες τον πανικό.

Παράθεση

catherine1994

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 16:24, 09-07-12:

Χθες ειδα οτι κουνιοταν ο κυνοδοντας μου και ηταν ετοιμος να βγει
Τις προαλλες ειδα τη μαμα μου να εχει τραυματιστει και να τρεχει αιμα απο την πληγη και εγω να προσπαθω να την επουλωσω
Δε μου φαινονται και πολυ αισιοδοξα ονειρα

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:26, 09-07-12:

ειδα μια θαλασσα... Το φως του ηλιου επεφτε πανω της και τα κυματα εσκαγαν στην παραλια... και μετα ηλθε ενα μωρο.... ενα ομορφο κοριτσακι με καταγαλανα ματια.... απο οτι ειδα το ονειρο δεν εχει καλη σημασια

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 16:44, 09-07-12:

Είδα τον παππού μου, τον αγκάλιασα και τον φίλησα και έκλαιγα παρακαλώντας τον να μην πεθάνει.Ήταν πολύ διαφορετικός όμως, είχε παχύνει και καμπούριαζε ενώ έφερνε προς την μια μεριά και το πρόσωπο του είχε κρέμασει. Μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα αλλά θα προσπαθήσει. Κάτι τέτοιο.

Η ειρωνεία είναι ότι ο παππούς μου έχει πεθάνει και η γιαγιά μου (γυναίκα του) είναι σε κίνδυνο και νιώθει ότι θα πεθάνει

Παράθεση

Σεβαστή-Μαρία

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σεβαστή-Μαρία
H Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Σεβαστή-Μαρία Η αισιοδοξία είναι η αφετηρία κάθε νίκης έγραψε στις 19:47, 09-07-12:

Εγώ είδα ότι το καπάκι από το γόνατο μου μετακινούνταν συνεχώς και περπατούσα στα πλάγια ( έχω μερική ρήξη χιαστού έπειτα από μια σχεδόν αποτυχημένη επέμβαση και με τρόμαξε πολυ :/)

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 14:14, 10-07-12:

Χθες είδα πως συναντήθηκα με έναν συμμαθητή μου από το γυμνάσιο. Ήμασταν σε σταθμό των τρένων και περπατούσαμε. Μια δόση εμφανίστηκε ένας κύριος με καπέλο και κρατούσε μια φωτογραφική μηχανή, και με πλησίασε. Του είπα πως ήταν δικιά μου και θέλω να μου την επιστρέψει. Τελικά μου την έδωσε και εξαφανίστηκε, και εμείς με τον Κώστα (συμμαθητή) ανεβήκαμε σε ένα τρένο και καθίσαμε. Ήρθε κάποιος άλλος και πάνω στην συζήτηση κάτι του είπε και ο Κώστας απάντησε πως ο πατέρας του αυτοκτόνησε και εγώ δε το ήξερα...
Ρε παιδιά, τι μαλακίες βλέπω; Και προχθές είδα πως μου έπεσε το δόντι μου και γέμισα με αίματα...Αιντααα!

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 14:16, 10-07-12:

Το Βερολινο αλλα δεν το κανω θεμα!

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 10:26, 28-07-12:

Μαγική εικόνα στο όνειρό μου χθες.

Μπήκα σε ένα λεωφορείο με τρεις φίλες μου, ανεβήκαμε ένα πολύ απότομο βουνό και φτάσαμε σε ένα ξέφωτο που ήταν ένας πύργος. Μπροστά του είχε βράχια - κυματοθραύστες - και είδα την πιο άγρια θάλασσα που έχω δει ποτέ μου. Τεράστια κύματα που έσκαγαν μπροστά στον πύργο.

Αν δεν ήμουν τόσο αδέξια στο σχέδιο, θα επεδίωκα να τη ζωγραφίσω. Ήταν πραγματικά πανέμορφο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:06, 28-07-12:

Είχα δει προχτές, ότι λέει ένας παλιός φίλος πέθανε.
Και είχα πάει σπίτι του και δε ξέρω, βοήθησα και στα της κηδείας, ενώ έκλαιγα πάρα πολύ, ενώ η κοπέλα του ήταν εντάξει. Αντί να παρηγορούν αυτήν, παρηγορούσαν εμένα. Νομίζω πέθανε από καρκίνο. Και ήταν μόνο 20.
Πω.
Πολύ κλάμα.

Ευτυχώς ήταν μόνο όνειρο.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 12:35, 02-08-12:

Είχα δει προχτές, ότι λέει ένας παλιός φίλος πέθανε.

Εγώ oνειρεύτηκα (leei) τσικουδιά, κοίταξα στον ονειροΚρήτη και έλεγε
"Θα κουζουλαθείς από hangover ω ρε σύντεκνε".

Παράθεση

~Lös~

Περιβόητο Μέλος

H ~Lös~ έγραψε στις 20:18, 02-08-12:

πριν πολύ λίγες μέρες...ότι έδινα πανελλήνιες,1ο μάθημα έκθεση..έβαλαν γελοία θέματα και έτσι τα ακύρωσαν και μας ξανακάλεσαν την επόμενη μέρα να ξαναγράψουμε το ίδιο μάθημα.. :S

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 20:49, 02-08-12:

Εγώ είδα ότι γινόταν η αποφοίτηση (αλλά δεν είχε καμία σχέση με αυτή που πραγματικά έγινε) Ήταν σε ένα θέατρο με πολύ άκυρο κόσμο..Ήταν και η αδερφή μου με τον φίλο της κ εγώ έψαχνα την εσάρπα της για να φύγουν κρυφά,μετά τσακωθήκαμε, έγιναν και κάτι άλλα κουλά με αυτοκίνητα και γκρεμούς και στο τέλος ξαναγύρισα στη θέση μου και απέναντί μου καθόταν ο πρώην μου και ρίχναμε κλεφτές ματιές...
Ότι να'ναι όμως......!!

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 09:41, 03-08-12:

εμμ... Εμενα να κανω αρχαια....Στο σχολειο!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 09:43, 03-08-12:

ουτε που θυμαμαι..

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 12:15, 12-08-12:

Άμα δεις στον ύπνο σου την Κατερίνα Στικούδη ντυμένη τι είναι...;

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 12:20, 12-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Άμα δεις στον ύπνο σου την Κατερίνα Στικούδη ντυμένη τι είναι...;

Ευσεβής πόθος

Εγώ είδα πως ήμουν σε ένα σταυροδρόμι με δύο δρόμους. Καθώς πήγα να πάρω τον έναν εμφανίστηκε ο νεκρός σκύλος μου και άρχισε να με δαγκώνει για να με τραβήξει προς τον άλλο

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 12:26, 12-08-12:

ειδα μια φιλη μου να γενναει δυο τεραστια μωρα
και εγω να τη ρωταω πως θα καταφερει να τα μεγαλωσει....

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 13:19, 12-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
ειδα μια φιλη μου να γενναει δυο τεραστια μωρα
και εγω να τη ρωταω πως θα καταφερει να τα μεγαλωσει....
εγώ θα της έλεγα τι θα τα κάνει και τα δυο

ον: είδα σχεδόν μαλλιοτραβήγματα με την αρραβωνιαστικιά ενός φίλου μου λόγω ζήλειας της και πως προσπαθούσε να μας απομακρύνει -.-

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 21:41, 12-08-12:

Θα πω το προχθεσινο πειράζει; Είχα δεί 1 κοπέλα που έχω να τη δω ενα χρονο και παντρευόταν ενα αλλο παιδι απο το φροντιστηριο με το οποιο και εγω και εκεινη παρολο που ημασταν φιλοι ήμασταν σε ''κοντρα''(ξέρεις συνεχεις κακιουλες και υπουλες απαντησουλες.Φορουσε κι ενα φανταστικο νυφικο και υπεροχα μακρια ολολευκα γαντια...τελος παντων δεν λεω παραπανω ,βραδακι ειναι,τα αγορακια θα νομιζουν οτι αντι για το e-steki μπήκαν σε κανα site με spooky stories

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 00:40, 19-08-12:

Είδα χτες στον ύπνο μου ότι είχα μπλε μαλλιά!

Παράθεση

chara9999

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chara9999
H chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H chara9999 έγραψε στις 16:52, 20-08-12:

Εγώ ειδα χθες οτι γνωρισα ενα ψηλο και μελαχρινο αγόρι<3!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους