Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,044 μέλη και 2,411,744 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 174 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε: στις 20:28, 30-01-09:

Ότι ήμουν σπίτι και σκότωνα κάτι κατσαρίδες (μπρρρρ. .)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,472 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 05:02, 03-02-09:

δε θυμαμαι συκεκριμενα τωρα αλλα τις τελευταιες μερες βλεπω συνεχεια εφιαλτες... και χτες για παραδειγμα ξυπνησα απο το φοβο μου...
λετε να φταιει που κοιμαμαι πολυ αργα??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,855 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 08:19, 03-02-09:

ειδα οτι ολοι χαμογελανε σαν μικρα παιδια...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε: στις 10:47, 03-02-09:

Ήμουν μαζί με άλλες δύο κοπέλες (που φατσικά δεν τις θυμάμαι) και τραγουδούσαμε το "Dust In The Wind" από Scorpions και συγκεκριμένα το:

"I close my eyes
Only for a moment and the moment's gone
All my dreams
Pass before my eyes, a curiosity. ."

(Οχι τίποτε άλλο έχω και κάτι χρόνια να το ακούσω)
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 16:04, 03-02-09:

χτες ειδα ενα πολυ ωραιο ονειρο...λεει ολα τα παιδια απο την σχολη μου ειχαμε νοικιασει στην τωρινη μου πολυκατοικια απο μια γκαρσονιερα και μεναμε ο καθενας μονος του...φανταστειτε τι γινοταν!
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 16:36, 18-07-09:

Ειδα ενα πολυ παραξενο ονειρο..Ειδα λοιπον οτι ημουν στο μπαλκονι του σπιτιου μου και καποιος μου εκανε εμβολιο στο ποδι για τη γριπη των χοιρων..Και σχεδον ενιωσα τον πονο...Και μετα ξυπνησα...
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 16:43, 30-08-09:

κάτι πρωτοφανές ίσως.... δε θυμάμαι αν έχει ξαναγίνει έτσι.... βλέπω μεγάλα όνειρα, αλλά την επομένη, για κάποιο λόγο, δε μπορώ να θυμηθώ τίποτα.... μου έρχονται ακαριαία κάποιες ενάρξεις στο να θυμηθώ, αλλά εξαφανίζονται.... συνήθως και χωρίς να προσπαθώ, μου έρχονται αυτόματα σκηνές από όνειρα που είδα.... για κάποιο λόγο δε θυμάμαι τίποτα....
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 17:02, 30-08-09:

Θυμάμαι πως μια μέρα είχα δει στον ύπνο μου ότι έπαιζα τζόκερ, ενώ γενικά σπανιότατα θα παίξω κάποιο τυχερό παιχνίδι. Δεν είχε καν προηγηθεί κουβέντα για τέτοια στη διάρκεια της ημέρας. Και ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι να σημειώσω κάπου τα νούμερα για να μην τα ξεχάσω το πρωί, ώστε να τα παίξω όντως στην ερχόμενη κλήρωση! Τραγικό? Και μάλιστα στο όνειρο το έκανα κιόλας. Με θυμάμαι αμυδρά να σηκώνομαι και να τα γράφω! Ο,τι να'ναι...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,462 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:10, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Θυμάμαι πως μια μέρα είχα δει στον ύπνο μου ότι έπαιζα τζόκερ, ενώ γενικά σπανιότατα θα παίξω κάποιο τυχερό παιχνίδι. Δεν είχε καν προηγηθεί κουβέντα για τέτοια στη διάρκεια της ημέρας. Και ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι να σημειώσω κάπου τα νούμερα για να μην τα ξεχάσω το πρωί, ώστε να τα παίξω όντως στην ερχόμενη κλήρωση! Τραγικό? Και μάλιστα στο όνειρο το έκανα κιόλας. Με θυμάμαι αμυδρά να σηκώνομαι και να τα γράφω! Ο,τι να'ναι...
Αν θες πίστεψέ το.
Πριν χρόνια είχα δει κάτι τέτοιο κι εγώ και μου το θύμισες τώρα !!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 21:48, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Αν θες πίστεψέ το.
αυτό το έχω δει και εγώ παίδες.... ένα σημείο που μας ενώνει
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 911 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε: στις 21:51, 30-08-09:

Τελικά έπαιξε κανείς σας τα νούμερα;
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,462 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 21:53, 30-08-09:

Από ό,τι θυμάμαι το πρωί τα είχα ξεχάσει αλλά όχι όλα
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 22:29, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Αν θες πίστεψέ το.
Αρχική Δημοσίευση από Apro
αυτό το έχω δει και εγώ παίδες.... ένα σημείο που μας ενώνει
Να θυμηθώ να το γράψω στο θέμα που ρωτάει για τα κοινά μας στοιχεία
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 07:46, 31-08-09:

Αυτό που μου έχει συμβεί κανα δύο φορές εμένα και είναι παρόμοιο είναι να "δω" τη λύση σε κάπιο πρόβλημα που με απασχολούσε πρίν πάω για ύπνο. Θυμάμαι πχ 2ο 3ο έτος στη σχόλή να προσπαθώ να κάνω κάποιο project μαθήματος να δουλέψει, να έχω κολλήσει, να πηγαίνω για ύπνο και να βλέπω στον ύπνο μου visual studio και εμένα να προσπαθώ να το λύσω. Επειτα ξυπνάω μές τη νύχτα και λεω "πωπω, αφου δεν εχω anchor στην αναδρομή, πως να δουλεψει" και κάθομαι και το φτιάχνω. Αναρωτιέμαι αν θα πείσω ποτέ καποιον εργοδότη μου να με πληρώνει για τις ώρες που κοιμάμαι
Αλλη μιά φορά είδα μια στρατηγηκή σε μια πανδύσκολη μάχη heroes of might and magic που είχα κολλήσει επι 2 μέρες.. πάλι με κατατροπώσανε όμως, αν και πήγε καλύτερα απο τις προηγούμενες.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 17:00, 31-08-09:

Παιδιά έλεος με τα όνειρά μου! Είδα χθες ότι ένας φίλος από την παρέα ήθελε λέει το κακό μου και με κυνηγούσε να με σκοτώσει με μαχαίρια και τέτοια. Όλο του ξέφευγα με λαχανητά και στην επόμενη σκηνή, τσουπ, πάλι μπροστά μου να με καταδιώκει! Στην πραγματικότητα συμπαθιόμαστε με τον τύπο. Δεν είμαστε φίλοι, βγαίνουμε συχνά σε κοινή παρέα αλλά ποτέ οι δυο μας ας πούμε. Αυτό υποδηλώνει άγχος ε? :/
Παράθεση

LongTom

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O LongTom έγραψε: στις 17:06, 31-08-09:

Παιδιά έλεος με τα όνειρά μου! Είδα χθες ότι ένας φίλος από την παρέα ήθελε λέει το κακό μου και με κυνηγούσε να με σκοτώσει με μαχαίρια και τέτοια. Όλο του ξέφευγα με λαχανητά και στην επόμενη σκηνή, τσουπ, πάλι μπροστά μου να με καταδιώκει! Στην πραγματικότητα συμπαθιόμαστε με τον τύπο. Δεν είμαστε φίλοι, βγαίνουμε συχνά σε κοινή παρέα αλλά ποτέ οι δυο μας ας πούμε. Αυτό υποδηλώνει άγχος ε? :/
Όχι λεφτά θα πάρεις
Σοβαρά τώρα. Η καταδίωξη από ότι ξέρω είναι σημάδι άγχους και μου συμβαίνει συχνά και εμένα να βλέπω τέτοιου είδους όνειρα, με άγνωστους όμως διώκτες.
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

O D_G έγραψε: στις 17:56, 31-08-09:

Να θυμηθώ να το γράψω στο θέμα που ρωτάει για τα κοινά μας στοιχεία
Μάλλον για τα κοινά μας όνειρα.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 11:51, 01-09-09:

Έχει τύχει σε κανέναν τελικά να τον πιάσουν;
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 13:25, 01-09-09:

Αχαχα! Μου έχει τύχει πολλές φορές να με μαχαιρώσουν ή να μου ρίξουν και σφαίρα! Και ξυπνάς απότομα και νιώθεις να πονάς σε εκείνο το σημείο...
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 16:50, 09-09-09:

Την καθηγήτρια των αρχαίων μου... Τώρα που πλησιάζει ο αγιασμός έχω γεμίσει στο άγχος, μάλλον για αυτό την είδα στον ύπνο μου...

Αλλά δεν ήταν ευχάριστο όνειρο-αυτό να λέγεται...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος