Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,015 μέλη και 2,415,601 μηνύματα σε 75,314 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 637 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 01:27, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ειδα πριν καποιες μερες ενα παρκο με πρασινο και κουνιες και γενικα ωραιο τοπιο με πολλα ζωα αδεσποτα να με φυλανε.
Τους ελεγα να φυγουν και πως ειμαι μια χαρα αλλα καθονταν γυρω μου και δεν εφευγαν.

Τι θα πει αυτο?
Ήμερα ζώα σημαίνουν χαρά, ευτυχία και πλούτη πολλά. Αν το ήμερο ζώο έχει λευκό χρώμα, να ξέρεις πως έχεις ένα καλό και έμπιστο φίλο. Αν το ζώο είναι άγριο και μαύρο, έχεις εχθρό που είναι πολύ επικίνδυνος. Αν είσαι γυναίκα και δεις ότι χαϊδεύεις κάποιο ζώο, θα μαλώσεις με τον άντρα σου. Αν σε κυνηγούν ή σε δαγκώνουν, σημαίνει πως έχεις εχθρούς που θέλουν να σε πικράνουν. Τα ζώα που μιλούν προαναγγέλουν κάποιο δυσάρεστο γεγονός. Όταν βλέπεις ότι δίνεις τροφή σε ζώα, περίμενε χαρά και ευτυχία στο σπιτικό σου, καθώς επίσης πολλά κέρδη.

Δέντρα πολλά σημαίνουν χαρά και πλούτη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 01:29, 05-01-10:

Η φυλακή στον ύπνο είναι καλό πράμα;

Είδα ότι με χώσαν στην ψειρού και δεν έφταιγα κιόλας
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:30, 05-01-10:

Δεν ηταν μαυρα ουτε μου μιλουσαν, εγω τους μιλουσα (τι πρωτοτυπο).
Ωραια για να δουμε.
Ποκερ κανεις?? Εχω ρεντα!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 01:31, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Η φυλακή στον ύπνο είναι καλό πράμα;

Είδα ότι με χώσαν στην ψειρού και δεν έφταιγα κιόλας
οχι...στενοχωριες και λυπη δηλωνει η φυλακη
δλδ:
Αν δεις πως βρίσκεσαι μέσα σε φυλακή, τίποτα καλό μην περιμένεις. Δυστυχία, λύπη, στενοχώρια, φιλονικίες και αποτυχίες σε περιμένουν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 09:43, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Ήμερα ζώα σημαίνουν χαρά, ευτυχία και πλούτη πολλά. Αν το ήμερο ζώο έχει λευκό χρώμα, να ξέρεις πως έχεις ένα καλό και έμπιστο φίλο. Αν το ζώο είναι άγριο και μαύρο, έχεις εχθρό που είναι πολύ επικίνδυνος. Αν είσαι γυναίκα και δεις ότι χαϊδεύεις κάποιο ζώο, θα μαλώσεις με τον άντρα σου. Αν σε κυνηγούν ή σε δαγκώνουν, σημαίνει πως έχεις εχθρούς που θέλουν να σε πικράνουν. Τα ζώα που μιλούν προαναγγέλουν κάποιο δυσάρεστο γεγονός. Όταν βλέπεις ότι δίνεις τροφή σε ζώα, περίμενε χαρά και ευτυχία στο σπιτικό σου, καθώς επίσης πολλά κέρδη.

Δέντρα πολλά σημαίνουν χαρά και πλούτη.
όλα τα είπες, το φιλί στο στόμα δεν είπες τι είναι ;
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 09:47, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
όλα τα είπες, το φιλί στο στόμα δεν είπες τι είναι ;
Να την φΥλανε εγραψε το κοριτσι βρε και οχι να την φΙλανε
Αλλα για να γνωριζεις και να μην γκρινιαζεις, σου εχω και για το φιλι απαντηση:
"Είναι σύμβολο της αγάπης και του έρωτα οπότε είτε δίνεις είτε παίρνεις φιλί, θα έχεις αύξηση στα εισοδήματά σου. Αν φιλάς παιδί, θα πετύχεις σε κάτι δύσκολο, ενώ αν φιλάς κάποιον υποκριτικά, θα αρρωστήσεις. Φιλί με κάποιον εχθρό, σημαίνει συμφιλίωση."
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 09:49, 05-01-10:

Να την φΥλανε εγραψε το κοριτσι βρε και οχι να την φΙλανε
δεν έχετε συνέλθει ακόμα από τις κρεπάλες των ημερών. Εγώ τι έγραψα σου λέω, όχι το κορίτσι :

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 09:51, 05-01-10:

δεν έχετε συνέλθει ακόμα από τις κρεπάλες των ημερών. Εγώ τι έγραψα σου λέω, όχι το κορίτσι :

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη
E μα κι εσυ, πας και κανεις παραθεση την απαντηση μου στο κοριτσι!
Παρεθεσε ντε το δικο σου...
Αλλα οπως ειδες..σου εχω ηδη απαντησει...κοιταξε ακριβως πιο πανω
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 09:55, 05-01-10:

μ'εσκασες νεράιδα , μήπως θες και να σε ασημώσω ; σύμβολο της αγάπης το φιλί αλλά έχει σχέση με κέρδη και εισοδήματα ; Τι απ'τα δυο γιατί εγώ ξέρω όποιος χάνει στα χαρτιά κερδίζει στην αγάπη.
by the way που έχεις βρει όλες αυτές τις ερμηνείες ;
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 10:02, 05-01-10:

μ'εσκασες νεράιδα , μήπως θες και να σε ασημώσω ; σύμβολο της αγάπης το φιλί αλλά έχει σχέση με κέρδη και εισοδήματα ; Τι απ'τα δυο γιατί εγώ ξέρω όποιος χάνει στα χαρτιά κερδίζει στην αγάπη.
by the way που έχεις βρει όλες αυτές τις ερμηνείες ;
http://www.oneirokriths-oneira.gr

Ολο δικο σου!
Περιεργε!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:09, 05-01-10:

ααααα τώρα κατάλαβα τι είναι αυτό το όνειρο ! μου'ρθε ιδέα !
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 10:11, 05-01-10:

ααααα τώρα κατάλαβα τι είναι αυτό το όνειρο ! μου'ρθε ιδέα !
Κι εμενα!

Ευσεβεις ποθοι!!!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:15, 05-01-10:

Κι εμενα!

Ευσεβεις ποθοι!!!
μπα εγώ έχω δυο εκδοχές, η μία μου κάνει ως ματαίωση σχεδίου από γνωστό γυναικείο πρόσωπο ή δεύτερη εκδοχή νέο πρόσωπο που θα παίξει ρόλο στο θέατρο (λυρική σκηνή) γιατί παρέλειψα να πω ότι δούλευε στη "λυρική σκηνή".Καλά είμαι φοβερός
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:33, 05-01-10:

yeah βρήκα και άλλο για το θέατρο !!!!

Αν δεις πως μπαίνεις σε κάποιο θέατρο, περίμενε μεγάλες επιτυχίες και χαρές. Αν βγαίνεις, περίμενε στενοχώριες. Όταν δεις πως στέκεσαι στην πόρτα θεάτρου, να περιμένεις πολλά εμπόδια. Αν το θέατρο είναι ολοφώτιστο, περίμενε επιτυχίες στις δουλειές σου. Αν είναι σκοτεινό, χρηματικές δυσχέρειες. Αν δεις θέατρο, να παίζουν δηλ. ηθοποιοί ή άλλοι άνθρωποι, προσπάθησε να θυμηθείς στον ξύπνιο σου τι ακριβώς έργο παίζονταν. Η τραγωδία, το δράμα, το σοβαρό θεατρικό έργο, σημαίνουν αγωνία, θλίψη, στενοχώρια και μελαγχολία. Οι κωμωδιούλες, οι σάτιρες σημαίνουν πως θα νιώσεις φτηνή χαρά.

Δηλαδή μου λέει ότι υπάρχει κάποια ξανθιά που θέλει να με εμποδίσει να πάω στην ευτυχία, κι αυτό είναι αλήθεια ! πω πω καλά ε
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 10:37, 05-01-10:

yeah βρήκα και άλλο για το θέατρο !!!!

Αν δεις πως μπαίνεις σε κάποιο θέατρο, περίμενε μεγάλες επιτυχίες και χαρές. Αν βγαίνεις, περίμενε στενοχώριες. Όταν δεις πως στέκεσαι στην πόρτα θεάτρου, να περιμένεις πολλά εμπόδια. Αν το θέατρο είναι ολοφώτιστο, περίμενε επιτυχίες στις δουλειές σου. Αν είναι σκοτεινό, χρηματικές δυσχέρειες. Αν δεις θέατρο, να παίζουν δηλ. ηθοποιοί ή άλλοι άνθρωποι, προσπάθησε να θυμηθείς στον ξύπνιο σου τι ακριβώς έργο παίζονταν. Η τραγωδία, το δράμα, το σοβαρό θεατρικό έργο, σημαίνουν αγωνία, θλίψη, στενοχώρια και μελαγχολία. Οι κωμωδιούλες, οι σάτιρες σημαίνουν πως θα νιώσεις φτηνή χαρά.
Μα εσυ νομιζω οτι δεν καταφερες να φτασεις καν στη λυρικη σκηνη!
Ραιτ?!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:39, 05-01-10:

όχι είναι πολύ εύγλωτο όνειρο, δες παραπάνω τη λύση, τελικά σας ζητάω απαντήσεις και όλα μόνος μου τα λύνω τα αινίγματα ανεπρόκοποι
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 10:45, 05-01-10:

όχι είναι πολύ εύγλωτο όνειρο, δες παραπάνω τη λύση, τελικά σας ζητάω απαντήσεις και όλα μόνος μου τα λύνω τα αινίγματα ανεπρόκοποι
Nαι τωρα το διαβασα...
Δεν εχεις και αδικο!
Αλλα τι σου φταινε οι ρημαδες οι ξανθιες?!

Αλλαξε γουστα επιτελους!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:53, 05-01-10:

Nαι τωρα το διαβασα...
Δεν εχεις και αδικο!
Αλλα τι σου φταινε οι ρημαδες οι ξανθιες?!

Αλλαξε γουστα επιτελους!
οι κοκκινομάλες είναι το γούστο μου οι ξανθές μου πέφτουν από σπόντα αλλά επειδή έχω αχρωματοψία πάω ό,που να'ναι και τις φαντάζομαι Kόκκινες. Σςςς καλός ο Βέλτσος ο υπονoούμενος ;
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 17:10, 30-01-10:

το βραδυ ειδα το πιο ασχημο ονειρο ever.
εβρεχε λεει παρα πολυ και οταν σταματησε η βροχη βγηκα στο μπαλκονι να δω και ο δρομος ηταν γεματος λασπες. σιγα σιγα οι λασπες εφευγαν και ειδα το νεκρο σωμα ενος ανδρα στο δρομο. και ηταν του πατερα μου.

ξυπνησα κλαιγοντας καιδε μπορουσα να ηρεμησω μετα.
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 17:15, 30-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
το βραδυ ειδα το πιο ασχημο ονειρο ever.
εβρεχε λεει παρα πολυ και οταν σταματησε η βροχη βγηκα στο μπαλκονι να δω και ο δρομος ηταν γεματος λασπες. σιγα σιγα οι λασπες εφευγαν και ειδα το νεκρο σωμα ενος ανδρα στο δρομο. και ηταν του πατερα μου.

ξυπνησα κλαιγοντας καιδε μπορουσα να ηρεμησω μετα.
Απαπαπαπα....
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος