Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,844 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 22:36, 02-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Καλά μην τα παίρνεις κι εσύ τόσο...απλώς το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και άρχισε να με προβληματιζει, αυτό..
κούραση και εκνευρισμός
λογικά αυτά έχεις

ον τοπικ

μόλις τώρα θυμήθηκα τι είδα

κάποιος ήθελε να με σκοτώσει
και επειδή είχα τάσεις αυτοκτονίας (στο όνειρο )
κάθησα να με σκοτώσει
αλλά όσο κ να με πυροβολούσε δεν πέθαινα

τι σημαίνει άραγε;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:04, 02-06-14:

Ήμουνα (λέει) στην μόνος στην έρημο...
... ο ήλιος έκαιγε. Διψούσα πολύ. Ένοιωθα τη γλώσσα μου, το στόμα μου και το λαιμό μου στεγνά και ξερά. Διψούσα, διψούσα, διψούσα. Δεν μπορούσα να περπατήσω, σερνόμουν πάνω στην καυτή άμμο. Σε μια στιγμή ένοιωσα να χάνω τις αισθήσεις μου. Και τότε...

----------------------------------
Για τη σημασία των ονείρων:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 09:11, 02-08-14:

οτι ξαναμετακομιζα αφοτου ειχα μετακομισει προσφατως αφοτου ειχα αλλαξει σπιτι ξανα
χαχαχα
χαχα
χα :')

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,075 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:36, 02-08-14:

Οτι εστρωνα ενα κρεβατι κι ερχοταν καποιος και μου το χαλαγε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 10:54, 02-08-14:

δεν βλεπω ονειρα εκτοσ αμα βλεπω κ δεν τα 8υμαμαι

Παράθεση

phneloph !!! (πηνελοπη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη phneloph !!!
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H phneloph !!! έγραψε στις 12:18, 02-08-14:

Οτι ξαναρχιζα αγγλικα για να δωσω proficiency και ημουν σε τετοια φαση

και αφου ξυπνησα μετα απο λιγο σκεφτηκα οτι πρεπει να παω να κανω τις ασκησεις μου
τι ανακουφιση που ηταν ονειρο!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:33, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από phneloph !!!
Οτι ξαναρχιζα αγγλικα για να δωσω proficiency και ημουν σε τετοια φαση
Δυστυχώς το όνειρο αυτό βγαίνει αληθινό, καθώς το proficiency έχει ημερομηνία λήξης. Έτσι, αν και όταν χρειαστεί να πας για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό, θα πρέπει να ξαναδώσεις εξετάσεις (αν όχι για proficiency, οπωσδήποτε για IELTS), οπότε τότε θα είσαι στη φάση αυτή:

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 12:56, 02-08-14:

Ήταν κουλό Ετρωγα με τους φιλους μου σουβλακια σε κηδεια

Παράθεση

orange crush

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 14:08, 02-08-14:

Είχα αυγά φιδιού στην τσέπη μου και τα πήγαινα 10 το βράδυ σ' ένα κέντρο γενετικής-εξωσωματικής (το οποίο ήταν πάνω από το κτηνιατρείο) , το οποίο φυσικά ήταν κλειστό , και μετά καθόμουν στο δρόμο , τρομοκρατημένη μήπως είχαν σπάσει τα αυγά . ήμουν στην παλιά μου γειτονιά και δεν ήξερα προς τα πού να πάω..... Αυτά θυμάμαι.
Υ.Γ. το κέντρο δεχόταν αυγά φιδιού με τα τσουβάλια !!
Γενικά έχω ιστορικό στα κουλά όνειρα. Δεν υπάρχει νύχτα που να μη βλέπω ένα τουλάχιστον...Απορώ τι υπάρχει στο υποσυνείδητό μου ώρες-ώρες !!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 02-08-14 στις 23:51. Αιτία: merge posts
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 17:00, 02-08-14:

Ότι αποφοίτησα από το λύκειο με βαθμό 24,5
Και με βαθμό 4 στη φυσική

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 18:05, 02-08-14:

Βασικά θυμάμαι αυτό που είδα προχθές.
Ήμουν -νομίζω - στο σχολείο και ήταν όλα τα παιδιά ,μέσα σ' αυτά και μια κοπέλα που δεν χωνεύω καθόλου.Δεν έχω γνωρίσει χειρότερο άτομο στη ζωή μου.
Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει ποτέ αλλά εκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι ονειρευόμουν (Lucid dreaming νομίζω λέγεται) και λέω "Ονειρεύομαι , άρα μπορώ να κάνω ό,τι θέλω" . Την αρπάζω από το μαλλί και της ρίχνω κάάτι σφαλιάρες. Το ευχαριστήθηκαα. Δεν κράτησε όμως πολύ . Ξύπνησα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 02-08-14 στις 18:12.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 18:25, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Βασικά θυμάμαι αυτό που είδα προχθές.
Ήμουν -νομίζω - στο σχολείο και ήταν όλα τα παιδιά ,μέσα σ' αυτά και μια κοπέλα που δεν χωνεύω καθόλου.Δεν έχω γνωρίσει χειρότερο άτομο στη ζωή μου.
Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει ποτέ αλλά εκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι ονειρευόμουν (Lucid dreaming νομίζω λέγεται) και λέω "Ονειρεύομαι , άρα μπορώ να κάνω ό,τι θέλω" . Την αρπάζω από το μαλλί και της ρίχνω κάάτι σφαλιάρες. Το ευχαριστήθηκαα. Δεν κράτησε όμως πολύ . Ξύπνησα
Αυτό που λέει ο Ελύτης.. κάποια στιγμή τα όνειρα παίρνουν εκδίκηση! Καλά της έκανες!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 18:30, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Αυτό που λέει ο Ελύτης.. κάποια στιγμή τα όνειρα παίρνουν εκδίκηση! Καλά της έκανες!
Αφού το λέει και ο Ελύτης! Πραγματικά το χρειάζεται και στην πραγματικότητα η συγκεκριμένη. Όχι από εμένα αλλά κάποια στιγμή θα το πάθει.

Παράθεση

marlo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marlo
H marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H marlo ~never give up~ έγραψε στις 19:10, 02-08-14:

είδα ότι ήμουν στην κατασκήνωση με τους φίλους μου , αλλά σαν φάντασμα... τους έβλεπα να διασκεδάζουν και δεν μπορούσαν να με δουν ή να με ακούσουν..... και εγώ τους ζήλευα γιατί δεν πήγα φέτος κατασκήνωση....

Παράθεση

ATD95 (Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη ATD95
Ο Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O ATD95 :-) έγραψε στις 23:02, 21-08-14:

Πως ημουνα στην Αμερικη και συναντουσα τον Μακολεϊ Καλκιν απο κοντα(το -τοτε- ξανθο παιδακι της ταινιας Μονος στο Σπιτι)και του εδινα ενα χαστουκι που απο επιτυχημενος ηθοποιος κατεληξε πρεζονι!Και μετα χαμογελουσα σατανικα και αρχισα να γελαω κιολας μουαχαχα και μετα ξυπνησα καταϊδρωμενος,εριξε μερικες κρυες χουφτες νερο στο προσωπο μου και λεγοντας στο καθρεφτη με αγερωχο υφος στον εαυτο μου 'αλλη φορα μη φας πιτσα πρι κοιμηθεις' βαρυστομαχιασα :/

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 23:20, 21-08-14:

Είδα οτι είδα με την κολλητή μου και την αδερφή της και περπατούσαμε και προπαθουσαμε να μαζέψουμε στοιχεία για μια υπόθεση ή κατι τετοιο. Πρέπει να κόψω τα αστυνομικά στο σκαι μου φαίνεται

Παράθεση

Evoula7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evoula7
H Evoula7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Evoula7 έγραψε στις 15:34, 18-09-14:

Εγώ είδα κοπάδι με ελέφαντες να μεταναστεύουν ομαδικώς και πήγαιναν στην πόλη που έμενα εγώ!Διάβασα στον ονειροκρίτη κάτι για επαγγελματική αποκατάστση.Λέτε;;!!

Παράθεση

marizel (Σέβη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marizel
H Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H marizel έγραψε στις 22:18, 18-09-14:

Να έχουμε φροντιστήριο,να κάνουμε μάθημα δίπλα σε ένα γκρεμό και εγώ να λέω μετάφραση(Αρχαία)....Μπορεί να μου πει κάποιος τι σημαίνει αυτό;;;

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 22:22, 18-09-14:

προφανώς απίστευτο άγχος.... όλοι μας βλέπουμε τέτοιου είδους εφιάλτες σε φάση εξετάσεων..

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 09:53, 19-09-14:

ημουν εξορκιστης. γαματη ομως, πηγα να εξορκισω το λαπτοπ μου με οδηγιες ανωτερου
ετσι ειναι τα λαπτοπ
διακατεχoνται απο χαμηλης βαθμιδος δαιμονες

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 20:07, 19-10-14:

Ότι ήμουν μαθητής στο Hogwarts, it was too good to be true όμως..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 23:04, 19-10-14:

Ότι έξω από το παράθυρο κάθονταν 2 κουταβάκια αγίου βερνάρδου και έκλαιγαν κι εγώ τα λυπήθηκα και τα έβαλα μέσα και μέχρι να πάω στην κουζίνα να πιω νερό αυτά είχαν γίνει ντερέκια!

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 13:59, 20-10-14:

Είδα έναν γλυκούλη που έμοιαζε λίγο με τον peta από τα hunger games (μάλλον επηρεάστηκα επειδή έβλεπα hunger games χθες ), μετά είδα αυτόν που παίζει στη σειρά Ηannibal να μιλάει με κάποια γυναίκα και να είχε κάτι σαν τροχαίο μάλλον και μετά φάνηκαν τα χέρια του και είχε παντού βαθιές χαρακές. και μετά είδα μια συμμαθήτριά μου από το δημοτικό. 3 φορές ξύπνησα χθες το βράδυ, 3 διαφορετικά όνειρα. δεν πάω καλά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 20-10-14 στις 14:03.
Παράθεση

Alex S

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Alex S
Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Alex S έγραψε στις 16:39, 20-10-14:

Όλοι σας βλέπετε υπερπαραγωγές, μόνο εγώ δεν βλέπω τίποτα της προκοπής ρε γαμώτο; Εκτός και αν βλέπω και δεν τα θυμάμαι..

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 22:11, 20-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Ότι ήμουν μαθητής στο Hogwarts, it was too good to be true όμως..
Είδες και σε ποιον κοιτώνα ήσουν;

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε στις 22:18, 20-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Είδες και σε ποιον κοιτώνα ήσουν;
Gryffindor, ή μήπως ήταν ravenclaw, πραγματικά δεν θυμάμαι. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ήταν μαγευτικά και όταν ξύπνησα ξενέρωσα απίστευτα

Παράθεση

billie perrakis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη billie perrakis
Ο billie perrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O billie perrakis έγραψε στις 18:33, 21-10-14:

ειδα ονειρο χθες ότι ημουν σε μια ανηφορα και ότι ειδα διπλα μου δυο παλιες μου συμμαθητριες και πηγα να τις μιλησω αλλα δε μου δινανε καθολου σημασια...και μετα ειδα έναν άλλο συμμαθητή μου και χαιρετιθηκαμε...και μετα εστριψα και ειδα το παλιο μου σπιτι στην αθηνα...χαχαχαα ότι να ναι..:p

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε στις 21:35, 21-10-14:

Eιδα ονειρο οτι ημουν ενας απο τους επιζοντες μετα απο zombie apocalypse. Αυτα παθαινεις αμα βλεπεις The walking dead πριν κοιμηθεις.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 15:52, 02-01-15:

Εγω ειδα πως μιλουσα με το (αιωνιο; ) crush μου, αυτα τα ονειρα ειναι τα χειροτερα. Αααχ αυτα τα αποθημενα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:16, 02-01-15:

..Ότι ήμουν στο Fornsbach
αλλά ήταν όνειρο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 16:33, 02-01-15:

Eίδα οτι είχε γίνει zombocalypse με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Aυτά παθαίνεις όταν σου λείπει το "The walking dead".

Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 19:05, 02-01-15:

Πεινούσα, λέει, παρά πολυ και έφαγα μακαρόνια με κιμά

Παράθεση

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miltos1819
Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 04:12, 24-01-15:

πριν απο λιγο ειδα πιστευω σημαδιακο ονειρο.Ακουσα ξαφνικα μεσα στη νυχτα το σκυλι μου να γαβγιζει εντονα.Ειδα απο ενα γωνιακο παραθυρο καποιον αγνωστο αντρα στη βεραντα της μονοκατοικιας.Δεν φοβηθηκα καθολου για μενα γιατι αισθανομουν ασφαλεια μεσα στο σπιτι αλλα ανησυχησα για το κανις μου μην του κανει κακο και αποφασισα για να προστατεψω το κατοικιδιο μου να βγω απο ενα παραθυρο που οδηγει στο πισω μερος του σπιτιου με σκοπο να αιφνιδιασω και να εξουδετερωσω τον εισβολεα.Με το που βγηκα ομως χαθηκα και περπατουσα για ωρες ξυπολητος χωρις να μπορω να βρω το σπιτι μου.περπατουσα σε αγνωστους τοπους στην αρχη μεσα σε χωρια που ειχαν εγκαταληφθει και μετα απο ωρες εφτασα σε μια μεγαλη πολη.ο κοσμος ηταν φοβισμενος και κλεισμενος μεσα στα σπιτια του.Ολα τα πατζουρια κλειστα και πανω στους τοιχους των σπιτιων παιζαν μεταξυ τους χιμπατζηδες.Μετα απο πολλες ωρες εφτασα σε μια αγορα που ειχε λιγο κοσμο αλλα δεν ειχε τροφιμα.ο κοσμος ηταν εχθρικος και ειδα να σκοτωνουν καποιο νεο αντρα.Δεν φοβηθηκα αλλα αισθανομουν πολυ κουρασμενος και απογοητευμενος για να αντιδρασω και ετσι δεν εκανα τιποτα.προχωρησα αρκετα ακομα για να συναντησω 2 εφηβους μαυρους που μιλουσαν μια αγνωστη γλωσσα για μενα μεταξυ τους.πηρα το θαρρος και τους ρωτησα πως θα παω κατω πατησια και μου απαντησε ο ενας σε αψογα Ελληνικα οτι ειμαι κοντα και πρεπει να συνεχισω ευθεια.Πριν απο μια δεκαετια υπηρετησα στην Αθηνα και νοικιαζα στα κατω πατησια.Αν καποιος η καποια εχει να μου δωσει μια εξηγηση για το ονειρο παρακαλω ας γραψει.και εντυπωση μου εκανε το γεγονος οτι δεν ειδα ουτε ενα αυτοκινητο στους δρομους.Επισης ολα μου φαινοντουσαν αγνωστα στην πολη που εζησα και γνωρισα.Ηταν σαν να περπαταω σε μια τριτοκοσμικη πολη.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,075 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:57, 24-01-15:

ότι ξαναέδινα πανελλήνιες.... συγκεκριμένα και τα 6 μαθήματα σε 2 ώρες

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 10:38, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από miltos1819
πριν απο λιγο ειδα πιστευω σημαδιακο ονειρο.Ακουσα ξαφνικα μεσα στη νυχτα το σκυλι μου να γαβγιζει εντονα.Ειδα απο ενα γωνιακο παραθυρο καποιον αγνωστο αντρα στη βεραντα της μονοκατοικιας.Δεν φοβηθηκα καθολου για μενα γιατι αισθανομουν ασφαλεια μεσα στο σπιτι αλλα ανησυχησα για το κανις μου μην του κανει κακο και αποφασισα για να προστατεψω το κατοικιδιο μου να βγω απο ενα παραθυρο που οδηγει στο πισω μερος του σπιτιου με σκοπο να αιφνιδιασω και να εξουδετερωσω τον εισβολεα.Με το που βγηκα ομως χαθηκα και περπατουσα για ωρες ξυπολητος χωρις να μπορω να βρω το σπιτι μου.περπατουσα σε αγνωστους τοπους στην αρχη μεσα σε χωρια που ειχαν εγκαταληφθει και μετα απο ωρες εφτασα σε μια μεγαλη πολη.ο κοσμος ηταν φοβισμενος και κλεισμενος μεσα στα σπιτια του.Ολα τα πατζουρια κλειστα και πανω στους τοιχους των σπιτιων παιζαν μεταξυ τους χιμπατζηδες.Μετα απο πολλες ωρες εφτασα σε μια αγορα που ειχε λιγο κοσμο αλλα δεν ειχε τροφιμα.ο κοσμος ηταν εχθρικος και ειδα να σκοτωνουν καποιο νεο αντρα.Δεν φοβηθηκα αλλα αισθανομουν πολυ κουρασμενος και απογοητευμενος για να αντιδρασω και ετσι δεν εκανα τιποτα.προχωρησα αρκετα ακομα για να συναντησω 2 εφηβους μαυρους που μιλουσαν μια αγνωστη γλωσσα για μενα μεταξυ τους.πηρα το θαρρος και τους ρωτησα πως θα παω κατω πατησια και μου απαντησε ο ενας σε αψογα Ελληνικα οτι ειμαι κοντα και πρεπει να συνεχισω ευθεια.Πριν απο μια δεκαετια υπηρετησα στην Αθηνα και νοικιαζα στα κατω πατησια.Αν καποιος η καποια εχει να μου δωσει μια εξηγηση για το ονειρο παρακαλω ας γραψει.και εντυπωση μου εκανε το γεγονος οτι δεν ειδα ουτε ενα αυτοκινητο στους δρομους.Επισης ολα μου φαινοντουσαν αγνωστα στην πολη που εζησα και γνωρισα.Ηταν σαν να περπαταω σε μια τριτοκοσμικη πολη.
Τέτοιο όνειρο και μάλιστα την παραμονή των εκλογών, δεν θα το έλεγα σημαδιακό. Είναι γνωστό ότι τα όνειρα βγάζουν αυτά που έχουμε στο υποσυνείδητό μας. Για την περίπτωσή σου, είναι ξεκάθαρο το ότι έχεις επηρεαστεί σε μεγάλο βαθμό από τα τηλεοπτικά σποτάκια και την όλη κινδυνολογία και καταστροφολογία της "Νέας Δημοκρατίας" για τα ...δεινά που περιμένουν τη χώρα αν ο ΣΥΡΙΖΑ κερδίσει τις εκλογές, (αγορά χωρίς τρόφιμα, όχι αυτοκίνητα λόγω έλλειψης καυσίμων, εγκαταλειμμένα χωριά, ξυπόλητος, όλα κλειστά, τριτοκοσμική χώρα). Ακόμα, στο όνειρό σου (αυτό να το προσέξεις) υπάρχει και ρατσιστικό άρωμα "χρυσής αυγής" (εγκληματικότητα, χιμπατζήδες, μαύροι). Τώρα δεν προλαβαίνεις, αλλά αν είχες δει το όνειρο λίγες μέρες πριν, θα μπορούσες να στείλεις το σενάριο στη "Ν.Δ." να το κάνει σποτάκι. Το συμπέρασμα είναι ότι καλό είναι να μη βλέπεις πολλή τηλεόραση, να σκέπτεσαι και να μην είσαι τόσο ευάλωτος στις κομματικές προπαγάνδες.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 11:24, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από miltos1819
.Αν καποιος η καποια εχει να μου δωσει μια εξηγηση για το ονειρο παρακαλω ας γραψει.και εντυπωση μου εκανε το γεγονος οτι δεν ειδα ουτε ενα αυτοκινητο στους δρομους.Επισης ολα μου φαινοντουσαν αγνωστα στην πολη που εζησα και γνωρισα.Ηταν σαν να περπαταω σε μια τριτοκοσμικη πολη.
Mήπως ήσουν πολύ αγχωμένος; Τέτοιου είδους σύνθετα όνειρα συνήθως τα βλέπουμε όταν είμαστε υπό το κράτος έντονης συναισθηματικής πίεσης. Προσπάθησε να φέρεις στο μυαλό σου την τελευταία σκέψη που έκανες πριν σε πάρει ο ύπνος. Πολλές φορές τα όνειρα που βλέπουμε σχετίζονται μ' αυτή.

Εγώ πάντως δεν είδα απολύτως τίποτα.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 11:49, 24-01-15:

Εγώ πρόσφατα ειχα δει οτι ημουν σε ενα ασανσερ και δεν ανέβαινε μέχρι τον όροφο που ήθελα, σταματούσε και κατι τετοια.. = άγχος

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 12:27, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Εγώ πρόσφατα ειχα δει οτι ημουν σε ενα ασανσερ και δεν ανέβαινε μέχρι τον όροφο που ήθελα, σταματούσε και κατι τετοια.. = άγχος
Αυτό το έχω ζήσει με μια παλιά μου φίλη και την ανιψούλα της.

Ον: Δε θυμάμαι τι ακριβώς είδα... Κάτι με την θάλασσα πρέπει να είχε σχέση...

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 13:32, 24-01-15:

Εγώ είδα ότι είχαμε πόλεμο και σκότωναν όσους έλεγαν οτι στις εκλογές θα ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ και όχι ΝΔ.Στο τέλος είχαν μείνει ζωντανοί μόνο όσοι θα ψήφιζαν ΝΔ.Και είχα αγχωθεί γιατί φοβόμουν μήπως είχαν σκοτώσει κανέναν δικό μου.
Πολύ κουφό όνιερο..Εν όψει εκλογών!

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 13:45, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Αυτό το έχω ζήσει με μια παλιά μου φίλη και την ανιψούλα της.

Ον: Δε θυμάμαι τι ακριβώς είδα... Κάτι με την θάλασσα πρέπει να είχε σχέση...
Το να κλειστώ σε ασανσέρ είναι μεγάλος μου φόβος Μάλλον γι'αυτό όταν αγχώνομαι βλέπω όνειρα με ασανσέρ που πέφτουν ή ανεβαίνουν και δεν σταματάνε, ή κολλάνε... ή βλέπω τεράστια κύματα

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 13:53, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Το να κλειστώ σε ασανσέρ είναι μεγάλος μου φόβος Μάλλον γι'αυτό όταν αγχώνομαι βλέπω όνειρα με ασανσέρ που πέφτουν ή ανεβαίνουν και δεν σταματάνε, ή κολλάνε... ή βλέπω τεράστια κύματα
και γω βλέπω τέτοια όνειρα με ασανσέρ

κ αυτό ακριβώς είδα κ σήμερα
μπήκα στο ασανσέρ πάτησα το κουμπί
να παω στον τελευταίο όροφο τον πέμπτο
και όταν έφτασα σε αυτόν δε σταμάτησε το ασανσέρ
συνέχισε να ανεβαίνει στον έκτο, στον έβδομο όροφο κλπ

πίστευα ότι μόνο εγώ βλέπω τέτοια όνειρα

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 13:59, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
και γω βλέπω τέτοια όνειρα με ασανσέρ

κ αυτό ακριβώς είδα κ σήμερα
μπήκα στο ασανσέρ πάτησα το κουμπί
να παω στον τελευταίο όροφο τον πέμπτο
και όταν έφτασα σε αυτόν δε σταμάτησε το ασανσέρ
συνέχισε να ανεβαίνει στον έκτο, στον έβδομο όροφο κλπ

πίστευα ότι μόνο εγώ βλέπω τέτοια όνειρα
χαχα και όμως,δεν είσαι ο μόνος Ακριβώς τέτοια όνειρα βλέπω και εγώ.

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε στις 14:13, 24-01-15:

Το όνειρο που είδα χθες δε νομίζω οτι μπορώ να το περιγράψω εδώ Γι'αυτό θα πω για το προχθεσινό. Είδα ότι ενω υπηρετούσα στην Gall Force (το θυμαται κανεις αυτό btw?) ,σε διαστημικό σταθμό όπου ξαφνικά είχαμε εισβολή απο unidentified creatures όπου και επηρεασμένος τελικα απο την όλη φάση, ήμουν μέσα σε ένα τέτοιο και πολεμούσα
Το όλο όνειρο ήταν σε cartoon φάση όπως στη φώτο

Παράθεση

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 18:12, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Mήπως ήσουν πολύ αγχωμένος; Τέτοιου είδους σύνθετα όνειρα συνήθως τα βλέπουμε όταν είμαστε υπό το κράτος έντονης συναισθηματικής πίεσης. Προσπάθησε να φέρεις στο μυαλό σου την τελευταία σκέψη που έκανες πριν σε πάρει ο ύπνος. Πολλές φορές τα όνειρα που βλέπουμε σχετίζονται μ' αυτή.

Εγώ πάντως δεν είδα απολύτως τίποτα.
δεν ειμαι γενικα αγχωμενος.ισως φταιει το γεγονος πως ειμαι σε κακη διαθεση την τελευταια εβδομαδα λογω του πυρετου που εχω.δεν μπορω να γυμναστω και οταν δεν γυμναζομαι μου βγαινουν πολλα νευρα.

Παράθεση

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 19:06, 24-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Τέτοιο όνειρο και μάλιστα την παραμονή των εκλογών, δεν θα το έλεγα σημαδιακό. Είναι γνωστό ότι τα όνειρα βγάζουν αυτά που έχουμε στο υποσυνείδητό μας. Για την περίπτωσή σου, είναι ξεκάθαρο το ότι έχεις επηρεαστεί σε μεγάλο βαθμό από τα τηλεοπτικά σποτάκια και την όλη κινδυνολογία και καταστροφολογία της "Νέας Δημοκρατίας" για τα ...δεινά που περιμένουν τη χώρα αν ο ΣΥΡΙΖΑ κερδίσει τις εκλογές, (αγορά χωρίς τρόφιμα, όχι αυτοκίνητα λόγω έλλειψης καυσίμων, εγκαταλειμμένα χωριά, ξυπόλητος, όλα κλειστά, τριτοκοσμική χώρα). Ακόμα, στο όνειρό σου (αυτό να το προσέξεις) υπάρχει και ρατσιστικό άρωμα "χρυσής αυγής" (εγκληματικότητα, χιμπατζήδες, μαύροι). Τώρα δεν προλαβαίνεις, αλλά αν είχες δει το όνειρο λίγες μέρες πριν, θα μπορούσες να στείλεις το σενάριο στη "Ν.Δ." να το κάνει σποτάκι. Το συμπέρασμα είναι ότι καλό είναι να μη βλέπεις πολλή τηλεόραση, να σκέπτεσαι και να μην είσαι τόσο ευάλωτος στις κομματικές προπαγάνδες.

προσωπικα η καταστροφολογια που λες δεν με αγγιζει και δεν με φοβιζει.Αν βγει ο συριζα και καταστρεψει την χωρα παλι εμενα δεν με αγγιζει και δεν με φοβιζει.εγω εχω κανει τα κουμαντα μου ωστε να ειμαι αυταρκης και ασφαλης για τα επομενα 10 χρονια.και χρυσο αποθηκευσα και ασημι και τροφιμα και αγορασα και ενεργειακες σομπες ωστε να μην εχω αναγκη ουτε την δεη για τιποτα.ουτε για μαγειρεμα δεν θα την χρειαστω.εχω καποια θεματακια οσο αφορα την ασφαλεια αλλα θα λυθουν και αυτα πολυ συντομα.και ολα αυτα τα κανω τα τελευταια 5 χρονια για να μην λες οτι με φοβισε ο συριζα.Προσωπικα θεωρω οτι ολοι οι πολιτηκαντιδες ειναι το ιδιο επικινδυνοι για την χωρα.Οσοι νομιζετε οτι θα σας σωσει ο Αλεξης η ο Σαμαρας η το αλλο το νουμερο που παιζει με τα τρενακια ειστε πολυ γελασμενοι.Για αυτο ειναι αναγκαιο καλο ο καθενας να προνοει για αυτον και τους οικειους του.αλλωστε των φρονιμων τα παιδια κανουν την καβατζα τους πριν πεινασουνε.και ολο αυτο το μαζεμα που κανω τα τελευταια χρονια δεν το κανω γιατι ειμαι ανασφαλης αλλα επειδη κολλησα το μικροβιο απο την οικογενεια μου που ζει στον καναδα.Ευτηχως η δυστηχως πηρα την νοοτροπια τους.θυμαμαι ακομα τα σοφα λογια του θειου μου που ζει στον καναδα.Στη ζωη σου οτι και αν γινεις φροντισε μονο να μην εξαρτασε απο κανεναν ουτε και απο το ιδιο το κρατος.Μονο τοτε θα εισαι πραγματικα ελευθερος.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:27, 25-01-15:

...Ότι μια ώρα πριν βγουν τα αποτελέσματα των εκλογών μας πήραν όλες τις καταθέσεις που είχαμε στην τράπεζα...

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 16:56, 25-01-15:

... "Αγώνα" επιβίωσης ή κάτι τέτοιο.

Παράθεση

tasos1195 (τάσος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tasos1195
Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O tasos1195 έγραψε στις 19:59, 25-01-15:

Εγώ είδα ότι μιλούσα στο fb με μια καθηγήτριά μου από το λύκειο.
Δεν έχω καν fb.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 08:50, 26-01-15:

Είδα ότι έχασα το εισιτήριο επιστροφής για Ελλάδα και φρίκαρα

Παράθεση

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivian.
H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε στις 12:19, 26-01-15:

Τον ξαναείδα για δεύτερη φορά στην σειρά...

Ήμασταν έλεγε στο δημοτικό σχολείο της περιοχής μου, και είχα πάει να τον δω γιατί έπαιζε ποδόσφαιρο..Όταν τελειωσε ο αγώνας, τον έψαχνα και δεν τον έβρισκα και ένιωθα χάλια.

Βρήκα ένα άλλον που του έμοιαζε πολύ αλλά δεν ήταν αυτός και μετά απο λίγο τον είδα και τον φώναξα.

Ήρθε και περιμέναμε σε μια γωνια γιατί και καλά μας βομβάρδιζαν και έπρεπε να προστατευτούμε απο τις βόμβες που έπεφταν.

Έσκανα λίγο πιο δίπλα μας αλλά δεν πάθαμε κάτι και σε κάποια στιγμή σηκωθήκαμε και μου έπιασε το χέρι και με κοιτούσε και μου είπε: Έλα πάμε να φύγουμε.."

Ε και φύγαμε τρέχοντας απο το σχολείο και μετά ξύπνησα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους