Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,029 μέλη και 2,416,200 μηνύματα σε 75,339 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 422 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 11:07, 29-01-11:

Εγώ είδα ότι πήρε φωτιά ένα παντελόνι μου...

Αυτό που λένε ότι ότι βλέπεις στ' όνειρό σου βγαίνει και στην πραγματικότητα..αληθεύει?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 13:56, 29-01-11:

Εάν αληθεύει αυτό, η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κατευθυνθείς στην κοντινότερη παραλία με τα πόδια (τα αυτοκίνητα είναι ηλεκτρικές συσκευές και ως γνωστόν παίρνουν εύκολα φωτιά...) και να κατασκηνώσεις εκεί μέχρι να είσαι σίγουρη ότι η περίοδος πραγματοποίησης του ονείρου έχει περάσει. Αν και πιστεύω ότι δεν υπάρχει τέτοια περίοδος, το παντελόνι σου θα πάρει φωτιά όπως και αν έχει. Τώρα θα είναι σε τρεις μέρες, τρία χρόνια, τρεις δεκαετίες ( ; ) κανείς δεν ξέρει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 15:06, 29-01-11:

γιάννη...χαχαχαχαχα

εγώ πάλι χθες είδα ότι ήμουν σε μια αποφοίτηση, με μια συμφοιτήτριά μου, και αποφοιτούσε μια φίλη μου τελείως άσχετη με την συμφοιτήτριά μου
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 20:09, 29-01-11:

Τελευταία είμαι τόσο κουρασμένη που δε θυμάμαι τι όνειρο βλέπω.
Εντάξει, θυμάμαι πχ ποιον είδα ( ) αλλά δε θυμάμαι την πλοκή.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 15:19, 22-05-11:

Εγώ είδα κάτι που με τρόμαξε Έτρεχα σε μια ερημιά λες και ήθελα να προλάβω κάτι.. αλλα δεν υπήρχε τίποτα σαν έρημος φανταστείτε... Το θέμα είναι οτι το έχω δει 2 φορες!!! Αυτό σημαίνει κάτι??
Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε: στις 17:37, 28-05-11:

Ειδα οτι φιληθηκαμε παθιασμενα με εναν που θελω στην πραγματικοτητα.. κι οτι μου ζητησε να τα χαλασω με αυτον που ηδη ειχα σχεση για προχωρησουμε... ενω στην πραγματικοτητα δεν ειμαι με κανεναν

θεε μου... τωρα που το εγραψα εδω συνειδητοποιω τι σημαινει το ονειρο μου
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:45, 28-05-11:

Απ' το Πάσχα κι έπειτα έχω στερέψει, περίεργο, γιατί έβλεπα πολλά όνειρα πριν.
Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε: στις 17:51, 28-05-11:

παντα βλεπουμε ονειρα Δημητρη.. απλως αν στο ενδιαμεσο δεν ξυπνησεις, δυσκολα τα θυμασαι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 12:17, 29-05-11:

Έχω ακούσει ότι βλέπεις ασχημα όνειρα γιατι έχει πέσει ο παλμός της καρδιάς σου, οπότε αυτά σου τον ανεβάζουν.. Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και το ανάποδο: όταν βλέπεις ωραία όνειρα η καρδιά σου χτυπάει πολύ γρήγορα και πρέπει να πέσει ο σφυγμός?
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 12:47, 29-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Έχω ακούσει ότι βλέπεις ασχημα όνειρα γιατι έχει πέσει ο παλμός της καρδιάς σου, οπότε αυτά σου τον ανεβάζουν.. Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και το ανάποδο: όταν βλέπεις ωραία όνειρα η καρδιά σου χτυπάει πολύ γρήγορα και πρέπει να πέσει ο σφυγμός?
Αν συνέβαινε τότε εγώ δεν θα είχα δει κακό όνειρο ποτέ...
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 14:06, 29-05-11:

Eγώ είδα κάτι πραγματικά περίεργο χθές.

Βασικά έδειχνε ότι ήμουν σε έναν χώρο διασκέδασης,κάτι σαν bar,αλλά σκοτεινό με περίεγη διακόσμηση μέσα.
Καθώς έβγαινα ήταν ένας τύπος έξω που κουβαλούσε κάτι αμπούλες αίματος,που μπορούσαν να σε αφήσουν αναίσθητο.
Πήγε να μου πετάξει μια,αλλά την απέφυγα,μετά πάλι πήγε να μου προκαλέσει κακό με μια περίεργη ουσία,
αλλά πήδηξε πάνω μου μια κοπέλα από το πουθένα και με έσωσε.

Είδα επίσης ότι τα είχα φτιάξει με ένα παιδί εντελώς άκυρο,που δεν έχω δεί από κοντά ποτέ.
Αλλά πραγματικά μέσα στο όνειρο ένιωθα λές και τον ήξερα από πάντα οr sth.
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε: στις 15:57, 29-05-11:

δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ξύπνησα λίγο αγχωμένη..
Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε: στις 14:00, 22-07-11:

Δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο topic, οπότε είπα να φτιάξω εγώ ένα...

Προσπαθείτε να ερμηνεύσετε τα όνειρά σας; Αν ναι, χρησιμοποιείτε ονειροκρίτη ή την εμπειρία σας;

Χθες είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο: Βρισκόμουν στη βεράντα του σπιτιού μου, κάπνιζα πολύ (δεν είμαι καπνίστρια κανονικά) και διαπληκτιζόμουν με τις φίλες μου. Στον ονειροκρίτη διάβασα ότι θα υπάρξουν κακές εξελίξεις στις προσωπικές μου σχέσεις.

Τώρα, αυτό μπορεί να είναι αλήθεια; Ή μήπως είναι μήνυμα από το υποσυνείδητο (διότι αυτές τις μέρες όντως η παρέα βρίσκεται σε μια ανακατωσούρα); Το όνειρο μπορεί να ερμηνεύει το μέλλον ή να δίνει πληροφορίες για το παρελθόν;
Παράθεση

spurakos

Δραστήριο Μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

O spurakos έγραψε: στις 16:08, 22-07-11:

Ολοκληρη η διαδικασια με τα ονειρα ειναι πολυ περιπλοκη.πολλες φορες δειχνουν τους μεγαλυτερους φοβους μας(καποιους δεν τους γνωριζουμε) και αλλες φορες τις επιθυμιες μας.αλλες φορες δειχνουν γεγονοτα απο το παρελθον.τωρα το θεμα εινα οτι πολλοι αμφισβητουν την αποψη οτι τα ονειρα προμηνυουν το μελλον αλλα απο προσωπικη εμπειρα εγω ειμαι υπερ αυτης της αποψης
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,109 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε: στις 17:08, 22-07-11:

εγώ πιστεύω πολύ στα όνειρα και όσες φορές έχω δει κάτι κακό μου έχει τύχει δυστυχώς...τώρα τελευταία βλέπω άδειες βρύσες και στο γοογκλ που έψαξα είδα πίκρες και στεναχώριες!
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 18:01, 22-07-11:

Μη μου μιλάτε για υποσυνείδητα γιατί εδώ και ένα χρόνο ολόκληρο βλέπω ότι είμαι έγκυος και πάντα έχω επιπλοκές, άλλες φορές βλέπω ότι το χάνω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ξυπνάω πάντα με έναν πόνο στο στομάχι...
Είμαι 17,5, δεν έχω την επιθυμία να γίνω μανούλα από τώρα...

what's wrong with me???
Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε: στις 22:58, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από RunawayDreamer
Μη μου μιλάτε για υποσυνείδητα γιατί εδώ και ένα χρόνο ολόκληρο βλέπω ότι είμαι έγκυος και πάντα έχω επιπλοκές, άλλες φορές βλέπω ότι το χάνω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες και ξυπνάω πάντα με έναν πόνο στο στομάχι...
Είμαι 17,5, δεν έχω την επιθυμία να γίνω μανούλα από τώρα...

what's wrong with me???
Ίσως έχεις επηρεαστεί από κάποια γνωστή σου η οποία απέβαλλε... Ή φοβάσαι ενδόμυχα ότι θα έχεις προβλήματα αργότερα... Ποιος ξέρει... σου εύχομαι μόνο να μην επαληθευτεί.

Καλού κακού, κάνε και κανένα τεστ.
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 23:02, 22-07-11:

Τα όνειρα είναι χημικά ερεθίσματα,κι αντικατοπτρίζουν καταστάσεις που το νευρικό σύστημα δεν πρόλαβε να επεξεργαστεί.
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε: στις 23:19, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Cuius Cuius
Ίσως έχεις επηρεαστεί από κάποια γνωστή σου η οποία απέβαλλε... Ή φοβάσαι ενδόμυχα ότι θα έχεις προβλήματα αργότερα... Ποιος ξέρει... σου εύχομαι μόνο να μην επαληθευτεί.

Καλού κακού, κάνε και κανένα τεστ.
Δεν έχω καμία γνωστή που να ήταν έγκυος πόσο μάλλον να απέβαλλε....τέτοιους φόβους δεν έχω, γιατί πολύ απλά δε σκέφτομαι εγκυμοσύνη από τώρα. Ένα χρόνο επαναλαμβάνεται το ίδιο όνειρο, αα, και δυο φορές μόνο το έχω γεννήσει, τις άλλες με βλέπω είτε στο κρεβάτι να πονάω, είτε να βλέπω ότι αιμορραγώ και το χάνω...

τα ψιλά γράμματα δεν παίζουν σε καμία περίπτωση, οπότε έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Αλλά έχω κουραστεί να το βλέπω αυτό το όνειρο. Τι ιστορίες πλάθω για να τις ονειρευτώ, αλλά τίποτα. Πάντα καταλήγω στα ίδια.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 23:30, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Τα όνειρα είναι χημικά ερεθίσματα,κι αντικατοπτρίζουν καταστάσεις που το νευρικό σύστημα δεν πρόλαβε να επεξεργαστεί.

Ο Φρόυντ πάντως επέμενε
πως πρόκειται για μηχανισμούς απεκφόρτισης επιθυμιών,
οι οποίες δεν μπορούν να βρούν έκφραση,
λόγω των μηχανισμών άμυνας του συνειδητού.
Περισσότερα στην "Ερμηνεία των Ονείρων".

Υγ. σκέτα "χημικά ερεθίσματα";
πω... τώρα ποτέ πια δεν θα χαρώ όνειρο
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος