Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 11:28, 04-02-08:

Είδα ότι πήγα να κουρευτώ...αλλά δεν με είδα κουρεμένη τελικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:16, 04-02-08:

Νομίζω κάτι με fractals.... Μπρρ, και στον ύπνο μου τα βλέπω.

Αρχική Δημοσίευση από invalid
Eίδα ότι πέρασα δομές δεδομένων με 7,7!!! Μάλλον κόπηκα....
Για ν' αποφύγεις το κέρασμα το λες.
Θα τις περάσεις! (sometime )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:13, 22-02-08:

Απίστευτο τι είδα χτές

Ημουν λέει στο σαλόνι μου και έβλεπα ένα τοπικό κανάλι, ξαυνικά βάζει απο ένα άλλο κανάλι λέει ένα αφιέρωμα για το Στέκι, έδειχνε λέει το πόσο καλό ήταν και έδειχνε διάφορα μέλοι να δίνουν συνέντευξη, πρώτα βγήκε η Μισέλ και έλεγε για την προσπάθεια, μετά λέει βγήκε ο nik Hunter Ροδίτης παρουσιαστής ραδιοφωνικής εκπομπής και ελεγε ότι είναι το καλύτερο, μετά ο bone έλεγε ότι είναι μεγάλη προσπάθεια αλλα θέλει πολλά λευτά και ότι διαχειρήζετε λέει τα οικονομικά και ψάχνει σπόνσορες μετά βγήκε η κρέιζυ χέλεν και είπε ότι είναι ανέλπιστο αν και δεν μπένει συχνα

Σε κάποια φάση έκανε λέει ένα αφιέρωμα στα μέλοι και βγήκε η ρεσιντεντ και είπε ότι είναι πικραμένη αλλα μας αγαπάει, μετά το κορήφομα, έδειχνε λέει μεγάλα ταλέντα που έχει και έδειχνε την κουέ να πέζει τρομπόνι κρατώντας τον μικρό στο καρότσι...

Σε κάποια φάση βγένει ο κρόνος και άρχησε να παίζει λέει κιθαρα με άσπρα ρούχα πάνω σε μία ασπρη σκινη με άσπρη κιθάρα και έπεζε σαν μεγάλος στάρ με κοινό, τότε νευρίασα γιατί δεν έδειξε το δικό μου ταλέντο που είμουν τραγουδίστρια και όπως έβρηζα τον κρόνο που έπαιζε ώρα πνίγηκα με ένα ποτήρι νερό που έπινα και ξύπνησα απο τον βίχα

Αυτό το όνειρο ήταν απίστευτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:39, 22-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Απίστευτο τι είδα χτές

Ημουν λέει στο σαλόνι μου και έβλεπα ένα τοπικό κανάλι, ξαυνικά βάζει απο ένα άλλο κανάλι λέει ένα αφιέρωμα για το Στέκι, έδειχνε λέει το πόσο καλό ήταν και έδειχνε διάφορα μέλοι να δίνουν συνέντευξη, πρώτα βγήκε η Μισέλ και έλεγε για την προσπάθεια, μετά λέει βγήκε ο nik Hunter Ροδίτης παρουσιαστής ραδιοφωνικής εκπομπής και ελεγε ότι είναι το καλύτερο, μετά ο bone έλεγε ότι είναι μεγάλη προσπάθεια αλλα θέλει πολλά λευτά και ότι διαχειρήζετε λέει τα οικονομικά και ψάχνει σπόνσορες μετά βγήκε η κρέιζυ χέλεν και είπε ότι είναι ανέλπιστο αν και δεν μπένει συχνα

Σε κάποια φάση έκανε λέει ένα αφιέρωμα στα μέλοι και βγήκε η ρεσιντεντ και είπε ότι είναι πικραμένη αλλα μας αγαπάει, μετά το κορήφομα, έδειχνε λέει μεγάλα ταλέντα που έχει και έδειχνε την κουέ να πέζει τρομπόνι κρατώντας τον μικρό στο καρότσι...

Σε κάποια φάση βγένει ο κρόνος και άρχησε να παίζει λέει κιθαρα με άσπρα ρούχα πάνω σε μία ασπρη σκινη με άσπρη κιθάρα και έπεζε σαν μεγάλος στάρ με κοινό, τότε νευρίασα γιατί δεν έδειξε το δικό μου ταλέντο που είμουν τραγουδίστρια και όπως έβρηζα τον κρόνο που έπαιζε ώρα πνίγηκα με ένα ποτήρι νερό που έπινα και ξύπνησα απο τον βίχα

Αυτό το όνειρο ήταν απίστευτο

Καλά μάνια βλέπεις απίστευτα όνειρα!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:50, 22-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Καλά μάνια βλέπεις απίστευτα όνειρα!!!!
Μηλάμε πολλύ ζωντανό, αλλα ο κρόνος με εκνέυρισε, δεν με άφησε να τραγουδίσω, όλο σόλο ήταν

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:49, 22-02-08:

Αχαχαχαχα απίστευτο Μάνια!!

Εγώ είχα δει ότι έκανα την αναγκη μου σε μια τουαλέτα των ...Starbucks πάνω σε ένα ...πλοίο το οποίο ήταν δικό μου Και η τουαλέτα ήταν λέει τούρκικη και δεν είχε πόρτα και έμπαιναν διάφορες άσχετες μέσα και με εκνεύριζαν
Επίσης είχα λέει έναν ξάδερφο που είχε μια μεγάλη ...ψησταριά και ήταν τελείως αποτυχημένος επιχειρηματίας και είχε καταντήσει κομπλεξικός και μου έσπαγε τα νεύρα
Περίεργα πράγματα βλέπω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:50, 22-02-08:

ΛΟΟΟΛ Michelle!!!!!

Παράθεση

MATZADOURA (YANIS)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MATZADOURA
Ο YANIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O MATZADOURA έγραψε στις 12:00, 22-02-08:

εγω ειδα χτες ονειρο οτι ενα γουρουνακι και ενα γιδι μιλουσαν μεταξυ τους απιστευτο εεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 14:24, 22-02-08:

Αν κ συνήθως δεν τα θυμάμαι την επόμενη μέρα το συγκεκριμένο μου έμεινε!
Λοιπόν είχαμε κανονίσει με κατι κοπέλες απο τη σχολή να πάμε διακοπές στην Αγγλία!! Το αεροπλάνο θα πέταγε στις 3 το μεσημέρι! Η ωρα ηταν 2 και ξαφνικά θυμάμαι οτι δεν εχω ετοιμάσει τίποτα ούτε βαλίτσες ούτε τίποτα!
Εκει λοιπόν που ετοιμάζω τα πράγματά μου έρχεται ο αδερφος μου (ειναι 9) κ αρχίζει μου πετάει τα πράγματα απο τις βαλίτσες γιατι ήθελε να παίξουμε, να προσπαθω να τον κάνω καλα αλλά να μην μ'αφηνει να ετοιμαστω και να φύγω. με τα πολλά καπως ετσι περναει η ωρα κ συνειδητοποιω οτι ειναι 3 και είμαι ακόμα σπίτι...
...κ τοτε χτυπαει το κινητο κ ξυπνάω!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:46, 26-02-08:

Παιδια κάτι έχει γίνει, το βράδυ είδα ενα όνειρο πάλι απίστευτο και πάλι με το Στέκι

Ειχα λέει το ιντρενετ και μπαίνω στο στέκι και βλέπω λέει ότι μου αλλάξανε την υπογραφή, στο κουμπάκι λέει αντί αυτά που λέει τώρα έλεγε, "απαγορέυονται τα μυνήματα" μετά κάποιος μου μίκρυνε την εικόνα και νευρίασα λόγο αλλαγής ενω δεν είμουν λάθος στο μέγεθος της, μετά στέλνω πμ λέει στον Γιώργο και αντι αυτό μου είπαν ότι ο Valder ειναι υπέυθυνος για τις υπογραφές και κάνουν ότι θέλουν, μετά στέλνω στον Valder πμ και μου είπε ότι την αλλαξε και έτσι γουστάρει και ότι έβαλε λέει σκοπό να διώξει την Μισέλ για να κατακτήσει εκείνος τον Bone επειδή τον είχε ερωτευτεί τρελλά

Μετά τσακώθηκαν λέει η Μισέλ με τον Bone Για το ποιός θα πρωτοπάρει τον Valder και τοτε αρχίζω να φωνάζω και στους 3 τους επειδή δεν μου φτιάχναν την υπογραφη και δεν είχα την φώτο

Ειμαι σοβαρά γιατρέ μου;

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:18, 26-02-08:

Ειμαι σοβαρά γιατρέ μου;
ΛΟΛ!!!!! Σοβαρά θα είσαι όταν σε πιάσουν στα χέρια τους Μισελ, Bone και Βάλντερ!

Αλλά πολύ καλό το όνειρο! Μπράβο μάνια μου!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:28, 26-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
ΛΟΛ!!!!! Σοβαρά θα είσαι όταν σε πιάσουν στα χέρια τους Μισελ, Bone και Βάλντερ!

Αλλά πολύ καλό το όνειρο! Μπράβο μάνια μου!
Τι μπράβο; σε λίγες μέρες 2 περίεργα όνειρα με το στέκι, βρε μπάς και πρέπει να χαλαρώσω λίγο; μήπως να ασχοληθώ περισσότερο με το blog μου μπάς και ξελαμπικάρω; ξέρεις τι καβγάς έπεσε; άγριος για το ποιός α προτωπάρει τον valder

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:56, 26-02-08:

Παιδια κάτι έχει γίνει, το βράδυ είδα ενα όνειρο πάλι απίστευτο και πάλι με το Στέκι

Ειχα λέει το ιντρενετ και μπαίνω στο στέκι και βλέπω λέει ότι μου αλλάξανε την υπογραφή, στο κουμπάκι λέει αντί αυτά που λέει τώρα έλεγε, "απαγορέυονται τα μυνήματα" μετά κάποιος μου μίκρυνε την εικόνα και νευρίασα λόγο αλλαγής ενω δεν είμουν λάθος στο μέγεθος της, μετά στέλνω πμ λέει στον Γιώργο και αντι αυτό μου είπαν ότι ο Valder ειναι υπέυθυνος για τις υπογραφές και κάνουν ότι θέλουν, μετά στέλνω στον Valder πμ και μου είπε ότι την αλλαξε και έτσι γουστάρει και ότι έβαλε λέει σκοπό να διώξει την Μισέλ για να κατακτήσει εκείνος τον Bone επειδή τον είχε ερωτευτεί τρελλά

Μετά τσακώθηκαν λέει η Μισέλ με τον Bone Για το ποιός θα πρωτοπάρει τον Valder και τοτε αρχίζω να φωνάζω και στους 3 τους επειδή δεν μου φτιάχναν την υπογραφη και δεν είχα την φώτο

Ειμαι σοβαρά γιατρέ μου;

HOLY FRAKK........

Δηλαδή εσύ ρε δεν φώναζες για να με πάρεις για την πάρτη σου αλλά για μια υπογραφή; Κρίμα το θαυμασμό που είχα στο στήθος σου... Πάω να ακούσω το Κόκο Τζάμπο να συνέλθω!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:04, 26-02-08:

Να σαι καλά βρε Μάνια, έλιωσα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:18, 26-02-08:

Μανια μου, ουτε ανέκδοτο να ήταν!!!!!!!
Έλιωσα και εγώ!!!!

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 16:57, 26-02-08:

Χαχαχα... Ωραία όνειρα βλέπεις!!! Μήπως να αρχίσεις απεξάρτηση σιγά σιγά γιατί δε σε βλέπω καλά.

Εγώ πάλι τον τελευταίο καιρό βλέπω συνέχεια εφιάλτες, συνήθως κάποιος με κυνηγάει κι εγώ τρέχω να κρυφτώ ή κάτι τέτοιο παρεμφερές. Πολύ άγχος έχω εκόμα και στα όνειρά μου...

Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dalcfu
H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε στις 20:34, 03-03-08:

Χτες ονειρεύτηκα ότι ο Θρύλος κέρδισε την Τσέλσι 0-2 και ότι βγήκαν τα γαυράκια στους δρόμους να πανηγυρίσουν την πρόκριση!Όνειρα θερινής νυκτός...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:22, 14-05-08:

Χμμ...εχω την εντυπωση οτι δεν ειδα καλο ονειρο...
Ειδα την κολλητη μου ουσα γυμνη απο τη μεση και κατω....να ερχεται να με παιρνει αγκαλια και να αρχιζει να κλαιει, λεγοντας μου οτι μιλησε με τον πρωην της (το τομαρι) και στην αρχη εδειχνε να απαξιει για κεινη και μετα την εσπρωξε μακρια....

Τι στο Δια τωρα ονειρο ειναι αυτο?!!!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 17:06, 14-05-08:

Τώρα τελευταία κ συγκεκριμένα πάλι χθες είδα στον ύπνο μου κάποιους πρώην μου με τους όποιους φιλιόμουν λέει κ ο αντρούλης μου καθόταν σε μια μεριά κ με κοιτούσε τι είναι αυτά ρε παιδιά?

Έχω να τους δω πάνω από 5 χρόνια

Παράθεση

newyork (Nancy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη newyork
H Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H newyork I can't take it any longer έγραψε στις 17:20, 14-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Τώρα τελευταία κ συγκεκριμένα πάλι χθες είδα στον ύπνο μου κάποιους πρώην μου με τους όποιους φιλιόμουν λέει κ ο αντρούλης μου καθόταν σε μια μεριά κ με κοιτούσε τι είναι αυτά ρε παιδιά?

Έχω να τους δω πάνω από 5 χρόνια
Σκέφτηκες τη περίπτωση να είναι κάποιο αποθημένο..Μάλλον το υποσυνείδητο κάτι θέλει να σου πει........

Εγώ πάλι είδα ότι θα έκανα κοπάνα...
Μερικές φορές απορώ και εγώ η ίδια με αυτά που βλέπω......

Παράθεση

giannis.@ (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis.@
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O giannis.@ έγραψε στις 18:11, 14-05-08:

Εγω ειδα οτι με ειχαν βαλει και εσκαβα αμπελια...

Το πρωι ημουν πτωμα στην κουραση..

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:24, 14-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από newyork
Σκέφτηκες τη περίπτωση να είναι κάποιο αποθημένο..Μάλλον το υποσυνείδητο κάτι θέλει να σου πει........
μπα με τίποτα λέμε!!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 18:36, 14-05-08:

Nερό και μετά το ίδιο πράγμα που βλέπω κάθε βράδυ.

Κάνας ονειροκρίτης ονλάιν?

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 19:28, 14-05-08:

Περπατούσα λέει στο Σεϊτάνι, μια παραλία στη Σάμο, μπαίνω σε μια καλύβα καβλέππω μια γιαγια χήρα να κάθεται σε μια καρέκλα, να καπνίζει μπάφο και να μου ζητάει αν θέλω να μου πει τα χαρτιά. Της είπα ναι αλλά τι μου είπε δε θυμάμαι :S

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:46, 14-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Nερό και μετά το ίδιο πράγμα που βλέπω κάθε βράδυ.

Κάνας ονειροκρίτης ονλάιν?
Ναι αμέ! Δες εδώ!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:39, 19-05-08:

Ότι είχε έρθει σπίτι μου ο Πάνος και η ΛίαΑρχίζω να έχω συμπτώματα της mania

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 13:49, 19-05-08:

Δεν πρόλαβα να δω...κοιμήθηκα μόλις 2 ωρες

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 14:03, 19-05-08:

Εγώ κάθε φορά βλέπω ότι είμαι ξύπνια και κάνω πράγματα συνηθισμένα της καθημερινότητας. Ότι κάνω μάθημα, συγυρίζω το δωμάτιο, ότι χάνω την πρώτη ώρα και όταν ξυπνάω νομίζω ότι τα έχω κάνει.

Το χειρότερο είναι όταν βλέπω ότι έχω χάσει/ καταστρέψει αγαπημένα μου αντικείμενα. Το πρωί τα ψάχνω και αναστατώνω τους πάντες.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:56, 19-05-08:

ότι ζούσε η μαμά μου

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 00:35, 20-05-08:

Ωραίο θέμα…οι χαλδαιοι οι βαβυλωνιοι οι κινεζοι οι αιγυπτιοι οι ελληνες και οι αραβες ησχοληθησαν επι αιωνας με την εξηγησιν αυτόν τον φαινομενον και επετυχαν να διαγνωσουν την προφητικην των σημασιαν…ο σεβασμος αυτος των ανθρωπων προς τα δεδομενα της μαντικης εν γίνει οφειλομενος εις την μακραια παρατηρησιν και επαλιθευσιν των υποδειξεων και προρρησεων της υπηρξε πολλακις αντικειμενον εκμεταλευσης διαφορων ψευδομαντεων και αγυρτων ώστε επιβαλλεται προσεκτικη διακρισις της πραγματικης παραδοσεως από τας ανευθυνους διαδοσεις της αγυρτείας... Πολλάν από τα γραφομενα σας επιβάλλονται εξήγησης και καλο θα ηταν να ανοιχτη ένα θεμα εάν δε γινατε οτι δεν υπάρχει ιδη για την εξηγηση αυτου του περιπλοκου συμβάντος που συμβαίνει σε ολους

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 02:14, 20-05-08:

Αναστασία μου βρήκα αυτό στον ονειροκρίτη και είπα να στο πω, επειδή και εγώ βλέπω τέτοια όνειρα αυτές τις μέρες

Αν ονειρευτείτε την πεθαμένη μητέρα σας, προειδοποιείστε να ελέγξετε την τάση για καλλιέργεια νοσηρής και κακόβουλης διάθεσης προς τους συνανθρώπους σας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 03:50, 20-05-08:

Εγώ όταν δω στο όνειρο έναν που έχει πεθάνει το έχω καλό, το έχω δύναμη.

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 03:50, 20-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από olibos2008
Εγώ όταν δω στο όνειρο έναν που έχει πεθάνει το έχω καλό, το έχω δύναμη.
είναι καλό αν δεις κάποιο νεκρό ενώ είναι ζωντανός

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 04:31, 20-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
είναι καλό αν δεις κάποιο νεκρό ενώ είναι ζωντανός
Αυτό που λες δεν το ξέρω, εγώ όταν δω κάποιον που έχει πεθένει, το θεωρώ δύναμη.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:04, 20-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
Αναστασία μου βρήκα αυτό στον ονειροκρίτη και είπα να στο πω, επειδή και εγώ βλέπω τέτοια όνειρα αυτές τις μέρες

Αν ονειρευτείτε την πεθαμένη μητέρα σας, προειδοποιείστε να ελέγξετε την τάση για καλλιέργεια νοσηρής και κακόβουλης διάθεσης προς τους συνανθρώπους σας.
ναι ε?
είπα κάτι κακίες προχτές για τη συννυφάδα μου

Παράθεση

sesilia (ράνια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sesilia
H ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H sesilia έγραψε στις 08:12, 20-05-08:

είδα ότι κρατούσα μια κορνίζα με μια φωτογραφια μου
παλιά..ότι έπεσε κ έσπασε...κ στεναχωρέθηκα αλλα δεν μπορουσα να την κολλήσω με τίποτα.ότι να ναι όνειρο.άκυρο..εντελώς.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 08:55, 20-05-08:

Είδα ότι έπρεπε να ανέβω μια μεγάλη ανηφόρα κι έκανε ζέστη περόλο που ήταν νύχτα. Εγώ ετοίμαζα τα πραγματά μου και καθυστερούσα επίτηδες για να μην ξεκινήσω. Όταν ξύπνησα δεν είχα ξεκινήσει ακόμα

Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη teo
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε στις 09:23, 20-05-08:

Εγω τελευταια δεν βλεπω ονειρα γιατι κοιμαμε αρκετα βαθια το βραδυ

Παράθεση

Jesus ate your cake (Χεσούς)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jesus ate your cake
H Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Jesus ate your cake έγραψε στις 01:21, 21-05-08:

Δε μου λετε παιδες, εχει δει κανεις {στο ονειρο του} να συνευρισκεται ερωτικα με καποιο μελος της οικογενειας του ;

Αρχική Δημοσίευση από teo
Εγω τελευταια δεν βλεπω ονειρα γιατι κοιμαμε αρκετα βαθια το βραδυ
Δε νομιζω οτι εχει σχεση το ποσο βαθια κοιμασαι. Προσωπικα τον αν θα δω ονειρα ή οχι εξαρταται αποκλειστηκα απ' τη ποιοτητα της ζωης μου. Σε καλες περιοδους βλεπω ονειρα, σε αρνητικες, τιποτα.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:55, 16-06-08:

Σας προετοιμάζω πως αρχικά θα γελάσετε πολύ...
Τελικά δεν είχε και τόσο ευχάριστο τέλος.. και με έκανε να ξυπνήσω στις 06.08 το πρωί, ναι τόσο τρομαγμένη ήμουν!

Λοιπόν.. είχαμε (το e-steki εννοώ) λέει κανονίσει πάρτυ καλοκαιρινό στο Water Park της Ρόδου.. και είχε μαζευτεί πάρα πολύς κόσμος.. είχαμε οργανώσει ένα σωρό παιχνίδια, ανά κατηγορίες.. για φιλοξενούμενους, τακτικους θαμώνες.. σοβαρά εθισμένους κλπ

Είχε πολλή πλάκα με κάθε moderator να έχει την ομάδα του.. και να μη σταματάμε να παίζουμε..

Με τα πολλά εγώ ξαφνικά βρέθηκα σε ένα λιμάνι και μου έπιασε την κουβέντα ένας Αφρομαερικανός, δείχνοντάς μου κάτι τραγούδια στο κινητό του, που του είχε στείλει o tetragrammaton και η Δανάη!

Προσπάθησα να τον αποφύγω γιατί μου φάνηκε παράξενος και το κατάφερα.. μπήκα στο καράβι και έβλεπα απ΄το κατάστρωμα άλλους μαύρους να κουβαλάνε φορτία προκειμένου να τους δώσουν free ticket!
Σε όλη τη διαδρομή κρυβόμουν μη με βρει, μέχρι που γνώρισα μια παρέα και παίζαμε παντομίμα

Ξαφνικά βρίσκομαι στο χωριό μου, που μόνο λιμάνι δεν έχει πάνω στα κατσάβραχα που βρίσκεται, με όοοοοοολη μου την οικογένεια, ξαδέρφια μπαρμπάδες, η μόνη που έλειπε ήταν η αδερφή μου. Εκεί που τρώγαμε όλοι μαζί.. γίνεται ένας φοβερός σεισμός που κράτησε για πολλή ώρα.. και πέφτει η στέγη του σπιτιού χωρίς να πλακώσει κανέναν μας. Αμέσως ανησύχησα για την αδερφή μου και τον φίλο μου και άρχισα να τους παίρνω και τους δύο τηλ, χωρίς να μπορώ να βρω κανέναν. Μες το άγχος .. που δεν ήξερα τι να κάνω.. αποφασίζω να πάω να βρω την αδρφή μου.
Στο δρόμο με σταμτάνε κάτι αστυνομικοί και με ενημερώνουν πως ο μπαμπάς μου είναι στο νοσκομείο και κρατείται γιατι κατηγορέιται πως σκότωσε κάποιον. (Ο μπαμπάς μου είναι αστυνομικός)
Άρχισα να κλαίω.. πήγα και έδωσα κατάθεση πως ο πατέρας μου αποκλείεται να έκανε κάτι τέτοιο.. και μου έδειξαν τη σκηνή που τον πυροβολούν στο στήθος σε βίντεο. Πραγματικά συγκλονιστικό, έμοιαζε για τόσο αληθινό!
Πιο πέρα ήταν ένας δημοσιογράφος που προσπαθούσε να κάνει gros plan στα δακρυσμένα μου μάτια.. και με είχε εκνευρίσει απίστευτα!

Κάπου εκεί ξύπνησα κλαμμένη..

Πρώτη φορά είδα τόσο μεγάαααααλο σε διάρκεια όνειρο, τόσο άκυρο και όλους τους γνωστούς μου μέσα σε αυτό μαζί!

ΥΓ. Καλή η ιδέα πάντως για το πάρτυ ε;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sesilia (ράνια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sesilia
H ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H sesilia έγραψε στις 17:28, 16-06-08:

δεν ήταν κάτι τραγικο αλλά ξύπνησα με ένα πολυ άχημο κ βαρύ συναίσθημα.είδα πως η μητέρα μου είχε μαγειρέψει φασολάδα και εγώ όχι απλά τη δοκίμασα που ούτε να το βλέπω αυτό το
φαγητό δεν θέλω αλλά την έφαγα όλη μετά άρχισε να μου φωνάζει "κ έφαγες όλο το φαγητό κ τι θα φάει ο μπαμπάς σου τώρα που θα σχολάσει?"κ μόλις λέει γύρισε ο μπαμπάς μου από τη δουλειά ξέσπασα σε λιγμούς και του ζητούσα συγνώμη κ του έλεγα όλα οσα με ποοβληματίζουν συναισθηματικα-δουλειές και έβγαζα όλα τα παράπονά μου με πολλά κλάματα και τα νιωθα αυτά τα συναισθήματα όσο κοιμόμουνα πολύ έντονα.

τι πράματα είναι αυτά...περίεργα...καλά είναι ο ύπνος..άστα!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 17:52, 16-06-08:

Εγώ πάλι είδα ότι είμαι σε ένα μεγάλο κτίριο με πολύ κόσμο, και ήξερα πολλά άτομα- κανένα εκ των οποίων δε γνωρίζω στην πραγματική ζωή! Μου δώσανε τσιγάρο και κάπνισα (ούτε που έχω δοκιμάσει ποτέ), και μετά ήρθε ένας κοκκινομάλλης που ήταν το αγόρι μου με τον δίδυμο αδελφό του (ό,τι να ναι μιλάμε...) και κάτι έγινε εκείνη την ώρα και το πλήθος άρχισε να κινείται προς κάθε κατεύθυνση και τους έχασα όλους. Και μετά ξύπνησα

Άντε βγάλε άκρη!

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 17:55, 16-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Εγώ πάλι είδα ότι είμαι σε ένα μεγάλο κτίριο με πολύ κόσμο, και ήξερα πολλά άτομα- κανένα εκ των οποίων δε γνωρίζω στην πραγματική ζωή! Μου δώσανε τσιγάρο και κάπνισα (ούτε που έχω δοκιμάσει ποτέ), και μετά ήρθε ένας κοκκινομάλλης που ήταν το αγόρι μου με τον δίδυμο αδελφό του (ό,τι να ναι μιλάμε...) και κάτι έγινε εκείνη την ώρα και το πλήθος άρχισε να κινείται προς κάθε κατεύθυνση και τους έχασα όλους. Και μετά ξύπνησα

Άντε βγάλε άκρη!

Το τσιγάρο, όταν το καπνίζεις σημαίνει ερωτικές περιπέτειες. Για πλάκα το ψάξαμε όταν το'χε δει μια φίλη μου και όντως βγήκε.
Τσεκαριμένο. Θα με θυμηθείς.

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 04:11, 06-01-09:

Απιστευτο αυτο που είδα χτες...λεει οτι φιλιώμουν με έναν παλιό φίλο...φιλο φιλο΄...οχι γκομενο...

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 00:51, 15-01-09:

Λοιπόν είδα να μου στέλνει μήνυμα το μοναμούρι μου να του τηλεφωνήσω σε ένα αριθμό άγνωστο. (Επειδή συνήθως δεν έχει κάρτα στην πραγματικότητα) αλλά μόνο τα πρώτα ψηφία θυμάμαι. .

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 01:28, 15-01-09:

Σ είδα στον ύπνο μου χθες βράδι
και ήσουνα σαν ζωγραφιά
αυτές, που κάνουν τα παιδιά
και μίλαγες μες το σκοτάδι...
μου πες, μου έλειψες κι εμένα
και ήτανε σαν μαχαιριά
ρώτησες τάχα τι να έχουν
τα μάτια μου κι είναι υγρά

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 02:07, 15-01-09:

Ήμουν με έναν πολύ καλό μου φίλο και οδηγούσα... στο αμέσως επόμενο πλάνο άναψε τσιγάρο αυτός (σιγά που δεν θα άναβε, κλασικός Ζ ) και μετά άναψα κι εγώ. Πάλι. (βλ. παραπάνω, όνειρο προ μηνών)

Πολύ καπνίζω τελικά στον ύπνο μου
και θα ξυπνήσω καμιά μέρα με κανέναν καρκίνο στους πνεύμονες, από τις πολλές καταχρήσεις.
Αν είναι δυνατόν

πς. πάλι ερωτικές περιπέτειες θα έχω; γιατί την προηγούμενη φορά δεν μου βγήκε.

Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 02:17, 15-01-09:

Είδα ότι ήμουν με μια φίλη μου γερμανίδα σε ένα βουνό, και μάζευα κάτι παράξενα λουλούδια και αυτή τα έβαζε στο αυτοκίνητο.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 02:18, 15-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΑΡΑ
Είδα ότι ήμουν με μια φίλη μου γερμανίδα σε ένα βουνό, και μάζευα κάτι παράξενα λουλούδια και αυτή τα έβαζε στο αυτοκίνητο.
Και μετά;

Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 02:31, 15-01-09:

Ξύπνησα.Περιμένω να δω τι θα βγεί.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους