Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 20:28, 30-01-09:

Ότι ήμουν σπίτι και σκότωνα κάτι κατσαρίδες (μπρρρρ. .)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 05:02, 03-02-09:

δε θυμαμαι συκεκριμενα τωρα αλλα τις τελευταιες μερες βλεπω συνεχεια εφιαλτες... και χτες για παραδειγμα ξυπνησα απο το φοβο μου...
λετε να φταιει που κοιμαμαι πολυ αργα??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:19, 03-02-09:

ειδα οτι ολοι χαμογελανε σαν μικρα παιδια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 10:47, 03-02-09:

Ήμουν μαζί με άλλες δύο κοπέλες (που φατσικά δεν τις θυμάμαι) και τραγουδούσαμε το "Dust In The Wind" από Scorpions και συγκεκριμένα το:

"I close my eyes
Only for a moment and the moment's gone
All my dreams
Pass before my eyes, a curiosity. ."

(Οχι τίποτε άλλο έχω και κάτι χρόνια να το ακούσω)

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:04, 03-02-09:

χτες ειδα ενα πολυ ωραιο ονειρο...λεει ολα τα παιδια απο την σχολη μου ειχαμε νοικιασει στην τωρινη μου πολυκατοικια απο μια γκαρσονιερα και μεναμε ο καθενας μονος του...φανταστειτε τι γινοταν!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:36, 18-07-09:

Ειδα ενα πολυ παραξενο ονειρο..Ειδα λοιπον οτι ημουν στο μπαλκονι του σπιτιου μου και καποιος μου εκανε εμβολιο στο ποδι για τη γριπη των χοιρων..Και σχεδον ενιωσα τον πονο...Και μετα ξυπνησα...

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 16:43, 30-08-09:

κάτι πρωτοφανές ίσως.... δε θυμάμαι αν έχει ξαναγίνει έτσι.... βλέπω μεγάλα όνειρα, αλλά την επομένη, για κάποιο λόγο, δε μπορώ να θυμηθώ τίποτα.... μου έρχονται ακαριαία κάποιες ενάρξεις στο να θυμηθώ, αλλά εξαφανίζονται.... συνήθως και χωρίς να προσπαθώ, μου έρχονται αυτόματα σκηνές από όνειρα που είδα.... για κάποιο λόγο δε θυμάμαι τίποτα....

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:02, 30-08-09:

Θυμάμαι πως μια μέρα είχα δει στον ύπνο μου ότι έπαιζα τζόκερ, ενώ γενικά σπανιότατα θα παίξω κάποιο τυχερό παιχνίδι. Δεν είχε καν προηγηθεί κουβέντα για τέτοια στη διάρκεια της ημέρας. Και ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι να σημειώσω κάπου τα νούμερα για να μην τα ξεχάσω το πρωί, ώστε να τα παίξω όντως στην ερχόμενη κλήρωση! Τραγικό? Και μάλιστα στο όνειρο το έκανα κιόλας. Με θυμάμαι αμυδρά να σηκώνομαι και να τα γράφω! Ο,τι να'ναι...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:10, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Θυμάμαι πως μια μέρα είχα δει στον ύπνο μου ότι έπαιζα τζόκερ, ενώ γενικά σπανιότατα θα παίξω κάποιο τυχερό παιχνίδι. Δεν είχε καν προηγηθεί κουβέντα για τέτοια στη διάρκεια της ημέρας. Και ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι να σημειώσω κάπου τα νούμερα για να μην τα ξεχάσω το πρωί, ώστε να τα παίξω όντως στην ερχόμενη κλήρωση! Τραγικό? Και μάλιστα στο όνειρο το έκανα κιόλας. Με θυμάμαι αμυδρά να σηκώνομαι και να τα γράφω! Ο,τι να'ναι...
Αν θες πίστεψέ το.
Πριν χρόνια είχα δει κάτι τέτοιο κι εγώ και μου το θύμισες τώρα !!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 21:48, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Αν θες πίστεψέ το.
αυτό το έχω δει και εγώ παίδες.... ένα σημείο που μας ενώνει

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 21:51, 30-08-09:

Τελικά έπαιξε κανείς σας τα νούμερα;

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 21:53, 30-08-09:

Από ό,τι θυμάμαι το πρωί τα είχα ξεχάσει αλλά όχι όλα

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 22:29, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Αν θες πίστεψέ το.
Αρχική Δημοσίευση από Apro
αυτό το έχω δει και εγώ παίδες.... ένα σημείο που μας ενώνει
Να θυμηθώ να το γράψω στο θέμα που ρωτάει για τα κοινά μας στοιχεία

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 07:46, 31-08-09:

Αυτό που μου έχει συμβεί κανα δύο φορές εμένα και είναι παρόμοιο είναι να "δω" τη λύση σε κάπιο πρόβλημα που με απασχολούσε πρίν πάω για ύπνο. Θυμάμαι πχ 2ο 3ο έτος στη σχόλή να προσπαθώ να κάνω κάποιο project μαθήματος να δουλέψει, να έχω κολλήσει, να πηγαίνω για ύπνο και να βλέπω στον ύπνο μου visual studio και εμένα να προσπαθώ να το λύσω. Επειτα ξυπνάω μές τη νύχτα και λεω "πωπω, αφου δεν εχω anchor στην αναδρομή, πως να δουλεψει" και κάθομαι και το φτιάχνω. Αναρωτιέμαι αν θα πείσω ποτέ καποιον εργοδότη μου να με πληρώνει για τις ώρες που κοιμάμαι
Αλλη μιά φορά είδα μια στρατηγηκή σε μια πανδύσκολη μάχη heroes of might and magic που είχα κολλήσει επι 2 μέρες.. πάλι με κατατροπώσανε όμως, αν και πήγε καλύτερα απο τις προηγούμενες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:00, 31-08-09:

Παιδιά έλεος με τα όνειρά μου! Είδα χθες ότι ένας φίλος από την παρέα ήθελε λέει το κακό μου και με κυνηγούσε να με σκοτώσει με μαχαίρια και τέτοια. Όλο του ξέφευγα με λαχανητά και στην επόμενη σκηνή, τσουπ, πάλι μπροστά μου να με καταδιώκει! Στην πραγματικότητα συμπαθιόμαστε με τον τύπο. Δεν είμαστε φίλοι, βγαίνουμε συχνά σε κοινή παρέα αλλά ποτέ οι δυο μας ας πούμε. Αυτό υποδηλώνει άγχος ε? :/

Παράθεση

LongTom

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LongTom
Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O LongTom έγραψε στις 17:06, 31-08-09:

Παιδιά έλεος με τα όνειρά μου! Είδα χθες ότι ένας φίλος από την παρέα ήθελε λέει το κακό μου και με κυνηγούσε να με σκοτώσει με μαχαίρια και τέτοια. Όλο του ξέφευγα με λαχανητά και στην επόμενη σκηνή, τσουπ, πάλι μπροστά μου να με καταδιώκει! Στην πραγματικότητα συμπαθιόμαστε με τον τύπο. Δεν είμαστε φίλοι, βγαίνουμε συχνά σε κοινή παρέα αλλά ποτέ οι δυο μας ας πούμε. Αυτό υποδηλώνει άγχος ε? :/
Όχι λεφτά θα πάρεις
Σοβαρά τώρα. Η καταδίωξη από ότι ξέρω είναι σημάδι άγχους και μου συμβαίνει συχνά και εμένα να βλέπω τέτοιου είδους όνειρα, με άγνωστους όμως διώκτες.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G

O D_G έγραψε στις 17:56, 31-08-09:

Να θυμηθώ να το γράψω στο θέμα που ρωτάει για τα κοινά μας στοιχεία
Μάλλον για τα κοινά μας όνειρα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:51, 01-09-09:

Έχει τύχει σε κανέναν τελικά να τον πιάσουν;

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 13:25, 01-09-09:

Αχαχα! Μου έχει τύχει πολλές φορές να με μαχαιρώσουν ή να μου ρίξουν και σφαίρα! Και ξυπνάς απότομα και νιώθεις να πονάς σε εκείνο το σημείο...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:50, 09-09-09:

Την καθηγήτρια των αρχαίων μου... Τώρα που πλησιάζει ο αγιασμός έχω γεμίσει στο άγχος, μάλλον για αυτό την είδα στον ύπνο μου...

Αλλά δεν ήταν ευχάριστο όνειρο-αυτό να λέγεται...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 14:09, 30-09-09:

Είδα στον ύπνο μου χτές ότι βρισκόμουν λέει σε μία περιοχή κοντά στην Ιαπωνία, όχι σε αυτήν όμως οπότε προφανώς απέναντι και ξεκινούσε η Ιαπωνία πόλεμο.. σιγά σιγά σκοτίνιαζε ο ουρανός και άρχισαν πάνω απο το κεφάλι μου να περνάνε αεροπλάνα.. και εκεί που πήγαινα να εγκαταλείψω το σπίτι, και είχαν αρχίσει οι πρώτοι κάτοικοι να φεύγουν, εγώ λέει έφευγα και γύρισα για να πάρω το laptop μου!! Το αφήνω ξανά και προσπαθώ να το καταχωνιάσω κάτω απο το κρεβάτι καλά για να μην το βρουν.... πάω να βγώ απο την πόρτα και δεν μπορώ να το αφήσω γιατί σκέφτομαι ότι αν εισβάλουν στρατιώτες θα το βρουν και θα το πάρουν!! Η θα βομβαρδίσουν το σπίτι και πάει το laptop.. τελικά το πέρνω.. και ένα ντοσιέ μαζί πρέπει να είχα χωρίς να είμαι σίγουρος.. και τελικά μέχρι να αποφασίσω αν θα το έπερνα η όχι. Είχαν ήδη φύγει λέει αρκετά μακρυά οι περισσότεροι κάτοικοι και εγώ θα έπρεπε να τρέξω για να τους προλάβω... Πριν αρχίσω να τρέχω βρέθηκε μπροστά μου ένα ρέμα που έπρεπε να περάσω.. Πέρνω το laptop και το ντοσιέ ή ότι άλλο ήταν παραμάσχαλα και αρχίζω να κατεβαίνω το ρεματάκι.. μόλις φτάνω στον πάτο και πάω να σκαρφαλώσω στην άλλη μεριά, κρέμονται τα ακουστικά απο το laptop,με δυσκολία λέω πέτα τα σιγά θα πάρεις άλλα, τα πετάω.. Εν το μεταξύ το ρέμα ήταν άσπρο απο λειζερ δλδ παρακολουθούνταν.. γραπώνω με το δεξί μου χέρι μία προεξοχή και με το αριστερό πάντα το laptop παραμάσχαλα.. Παλεύω να ανέβω και εκεί ξυπνάω...!!!!

Πραγματικά αν αρχίσω και σας λέω όνειρα μου θα ψοφήστε στο γέλιο μιλάμε.. όλο κάτι τέτοια αλλόκοτα βλέπω..ευτυχώς αυτό το είδα πριν ξυπνήσω το πρωί και το συγκράτησα..!!
Αν μπορεί κάποιος να το εξηγήσει ευπρόσδεκτος!!... Που να το ψάξω στη λέξη πόλεμος?.. δεν έχει τόσο συνάφεια....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Speedy : 30-09-09 στις 14:14.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:31, 30-09-09:

Τι όνειρο είδατε χθες;
Ένα τόσο αληθινό που ακόμη δεν έχω καταλάβει αν έχω ξυπνήσει.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 15:36, 30-09-09:

μια παλια μου συμμαθητρια που δεν την πάω πια

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:39, 30-09-09:

Mέσα σε ένα κτήριο απαίσιο που μου θύμιζε πολύ παλιό νοσοκομείο, πήρα το ασανσέρ για να κατέβω όροφο αλλά ξαφνικά έπαθε βλάβη και με μπλόκαρε μεταξύ των των δυο ορόφων. Είδα ένα διακόπτη πολύ περίεργο μέσα εκεί αντί για κουμπιά όσο έψαχνα ένα κουμπί του συναγερμού.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 09:14, 02-10-09:

Είμαι σε ένα μέρος με ζώα υπό παρακολούθηση, ζωολογικός κήπος ή τσίρκο. Γύρω μου πάρα πολλά άγρια ζώα. Εγώ ήρεμος προσπαθώ να μεταπείσω τους φύλακες να τα απελευθερώσουν. Πίθηκοι μέσα σε κλουβιά, μια αρκούδα που την κρατάει κάποιος απ'αυτούς με αλυσίδα. Πάω να την χαιδέψω και μου λέει "μη !" Του λέω τρελλός είσαι γιατί ; Eμένα δεν μου κάνουν τίποτα τα ζώα, τα αγαπάω πολύ. Χαιδεύω το χέρι της αρκούδας και του λέω είδες ; όλα είναι μια ιδέα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:42, 03-10-09:

Δεν το θυμάμαι ακριβώς.. Είδα πως βρέθηκε στα χέρια μου ένα κουτί μαύρο γυαλιστερό, που είχε πέντε συρταράκια και το καθένα ήταν μία παλέτα σκιών. Τα άνοιξα όλα να τα δω, επειδή εγώ σκεφτόμουν πως ήθελα να βρω τις σκιές που είναι ροζ, τις μωβ και τις καφέ. Εκείνες που ήθελα τις βρήκα στο τέταρτο νομίζω συρταράκι, ενώ πριν είχα ανοίξει συρτάρια που περιείχαν πολλές σε διάφορες αποχρώσεις του μπλε, κυρίως σκούρες αποχρώσεις, και διάσπαρτες μία δύο κόκκινες.

Όταν βρήκα τις μωβ/ροζ, χάρηκα πολύ και ετοιμάστηκα να τις βάλω. Τότε κοίταξα στα αριστερά μου, και δίπλα στον καθρέφτη μου και το κουτάκι με τις σκιές που είχα ακουμπήσει πάνω στη συρταροθήκη, βρισκόταν ένας ανοιχτός χώρος σαν καφετέρια, ή εστιατόριο. Εκεί ήταν μία μεγάλη παρέα, μαζί και ο μπαμπάς μου (!).. Και πάνω που ήταν να βάλω τη σκιά, και να πάω να καθίσω μαζί τους, σηκώθηκαν να φύγουν. Άφησα τις σκιές εκεί, και τους ακολούθησα.

Χμ.
Και νομίζω πως μόλις σκέφτηκα μία πιθανή ερμηνεία.

Βοηθάει να τα γράφεις τελικά..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 08:16, 06-10-09:

Περνάω μια ολόκληρη μέρα στη γειτονιά και ύστερα στο σπίτι εκείνης...Μόνο που εκείνη δεν είναι εκείνη, αλλά κάποια τελείως διαφορετική γυναίκα. Μια πολύ ψηλή γυναίκα, σχεδόν σαν γίγαντας ντυμένη πολύ εκκεντρικά που δείχνει ότι δεν παίρνει τίποτα στα σοβαρά, σαν να προκαλεί τον κόσμο. Νοιώθω ότι γνωριζόμαστε πολλά χρόνια αλλά όταν κυκλοφορούμε μαζί έξω, νοιώθω τελείως αταίριαστος δίπλα της, ειδικά λόγω του αφύσικου ύψους αλλά αυτή δείχνει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα μαζί μου (τι πάει και βλέπει ο άνθρωπος).

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 12:47, 06-10-09:

είδα πως έπαιζα τέλεια νταμς, αυτοδίδακτη κιόλας!!

τι ωραία που ήταν!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:52, 06-10-09:

δεν παω καλα. απο τοτε που διαβασα το θεμα με τη Μορα, κανω ανησυχο υπνο, ξυπναω ανα μια ωρα και βλεπω περιεργα ονειρα.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 07:43, 12-10-09:

Eίμαι κάπου που υπάρχουν μεγάλα ορμητικά ποτάμια με φράγματα από τη μία και την άλλη πλευρά μαζί με ένα φίλο. Θυμίζει μια μεγάλη περιοχή με έργα. Εγώ βρίσκομαι έξω από το ποτάμι, περπατάω επάνω σε ένα σιδερένιο φράγμα κατά μήκος του ποταμού με δυσκολία. Αίσθηση του κρύου και της βαρυχειμωνιάς, ο ουρανός είναι σκοτεινός, συννεφιασμένος. Στενό φράγμα, με πολλά χιλιόμετρα μήκος που δεν το πιάνει το μάτι σου, πάνω στο οποίο πρέπει να ισορροπώ με μεγάλη δυσκολία για να μην πέσω μέσα στο ποτάμι. Ο φίλος έχει πέσει μέσα και τον παρασέρνει το ορμητικό ρεύμα. Σε κάποιο σημείο το ποτάμι του δίνω το χέρι να κρατηθεί και τελευταία στιγμή βγαίνει έξω σώος.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:46, 04-11-09:

Δεν ξέρω αν αυτό που είδα εχθές ήταν εφιάλτης ή όχι. Αλλά μάλλον προς το εφιάλτης κλίνει... Τέλος πάντων, η ουσία του ονείρου (δε θυμάμαι καλά τις λεπτομέρειες) ήταν ότι τα είχα φτιάξει με μια κοπέλα (γνωστή φάτσα αλλά όχι φίλη) και κάποια στιγμή μας τσάκωσε ο πατέρας της και της απαγόρευσε να έχει σχέση μαζί μου... Μάλιστα προσπαθούσε με κάθε τρόπο να αποδείξει ότι δεν κάνω γι' αυτήν. Τί κρίμα! Δεν είχε happy end η ιστορία...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:53, 04-11-09:

Τη youki!

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 15:05, 04-11-09:

Την Ηρω!!!!!!!

(Not )

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 19:24, 04-01-10:

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 00:54, 05-01-10:

Είδα το χειρότερο όνειρο που έχω δει ποτέ.

Λέει ότι η μητέρα μου ήταν έγκυος. Όμως τσακώνονταν με τον πατέρα μου και χώρισαν.Όταν έφυγε ο πατέρας μου από το σπίτι η μητέρα μου πήρε ένα μαχαίρι και έτσι όπως ήταν ξαπλωμένη άρχισε να "ανοίγει" την κοιλιά της. Ήταν τόσο ζωντανο που αυτή η εικονα της σχισμενης κοιλιάς δεν θα μου φύγει...Το χειρότερο ηταν ότι ήμουν δίπλα της την παρακολουθούσα σε αυτό που έκανε και ενώ ήθελα να παρω το μαχαιρι απο τα χερια της δεν μπορουσα. Όσο προσπαθούσα τόσο πιο μακρυα πήγαινα. Δεν μπορουσα να την σταματήσω. Μετά πηρα τηλέφωνο να έρθει ασθενοφόρο να την πάρουν και όσο περιμενα είχα φέρει πετσέτες για να σταματησω την αιμοραγια αλλα και νερο για να την καθαρισω...

Ξύπνησα κλαίγοντας.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:08, 05-01-10:

το κοκκινο αιμα σημαινει λαχταρα που θα γινει γρηγορα νομιζω.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:13, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
το κοκκινο αιμα σημαινει λαχταρα που θα γινει γρηγορα νομιζω.
Με γεμίζεις αισιοδοξία

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:16, 05-01-10:

Οταν δεις οτι καποια ειναι εγκυος ενω ειναι παντρεμενη ειναι καλο...οτι μπορει να εχει ενα βαρος το οποιο ομως θα φερει καλο αποτελεσμα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:16, 05-01-10:

Ειδα πριν καποιες μερες ενα παρκο με πρασινο και κουνιες και γενικα ωραιο τοπιο με πολλα ζωα αδεσποτα να με φυλανε.
Τους ελεγα να φυγουν και πως ειμαι μια χαρα αλλα καθονταν γυρω μου και δεν εφευγαν.

Τι θα πει αυτο?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:24, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Οταν δεις οτι καποια ειναι εγκυος ενω ειναι παντρεμενη ειναι καλο...οτι μπορει να εχει ενα βαρος το οποιο ομως θα φερει καλο αποτελεσμα.

Χμμ...μακάρι...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:27, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ειδα πριν καποιες μερες ενα παρκο με πρασινο και κουνιες και γενικα ωραιο τοπιο με πολλα ζωα αδεσποτα να με φυλανε.
Τους ελεγα να φυγουν και πως ειμαι μια χαρα αλλα καθονταν γυρω μου και δεν εφευγαν.

Τι θα πει αυτο?
Ήμερα ζώα σημαίνουν χαρά, ευτυχία και πλούτη πολλά. Αν το ήμερο ζώο έχει λευκό χρώμα, να ξέρεις πως έχεις ένα καλό και έμπιστο φίλο. Αν το ζώο είναι άγριο και μαύρο, έχεις εχθρό που είναι πολύ επικίνδυνος. Αν είσαι γυναίκα και δεις ότι χαϊδεύεις κάποιο ζώο, θα μαλώσεις με τον άντρα σου. Αν σε κυνηγούν ή σε δαγκώνουν, σημαίνει πως έχεις εχθρούς που θέλουν να σε πικράνουν. Τα ζώα που μιλούν προαναγγέλουν κάποιο δυσάρεστο γεγονός. Όταν βλέπεις ότι δίνεις τροφή σε ζώα, περίμενε χαρά και ευτυχία στο σπιτικό σου, καθώς επίσης πολλά κέρδη.

Δέντρα πολλά σημαίνουν χαρά και πλούτη.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 01:29, 05-01-10:

Η φυλακή στον ύπνο είναι καλό πράμα;

Είδα ότι με χώσαν στην ψειρού και δεν έφταιγα κιόλας

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:30, 05-01-10:

Δεν ηταν μαυρα ουτε μου μιλουσαν, εγω τους μιλουσα (τι πρωτοτυπο).
Ωραια για να δουμε.
Ποκερ κανεις?? Εχω ρεντα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:31, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Η φυλακή στον ύπνο είναι καλό πράμα;

Είδα ότι με χώσαν στην ψειρού και δεν έφταιγα κιόλας
οχι...στενοχωριες και λυπη δηλωνει η φυλακη
δλδ:
Αν δεις πως βρίσκεσαι μέσα σε φυλακή, τίποτα καλό μην περιμένεις. Δυστυχία, λύπη, στενοχώρια, φιλονικίες και αποτυχίες σε περιμένουν.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 09:43, 05-01-10:

Ήμερα ζώα σημαίνουν χαρά, ευτυχία και πλούτη πολλά. Αν το ήμερο ζώο έχει λευκό χρώμα, να ξέρεις πως έχεις ένα καλό και έμπιστο φίλο. Αν το ζώο είναι άγριο και μαύρο, έχεις εχθρό που είναι πολύ επικίνδυνος. Αν είσαι γυναίκα και δεις ότι χαϊδεύεις κάποιο ζώο, θα μαλώσεις με τον άντρα σου. Αν σε κυνηγούν ή σε δαγκώνουν, σημαίνει πως έχεις εχθρούς που θέλουν να σε πικράνουν. Τα ζώα που μιλούν προαναγγέλουν κάποιο δυσάρεστο γεγονός. Όταν βλέπεις ότι δίνεις τροφή σε ζώα, περίμενε χαρά και ευτυχία στο σπιτικό σου, καθώς επίσης πολλά κέρδη.

Δέντρα πολλά σημαίνουν χαρά και πλούτη.
όλα τα είπες, το φιλί στο στόμα δεν είπες τι είναι ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:47, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
όλα τα είπες, το φιλί στο στόμα δεν είπες τι είναι ;
Να την φΥλανε εγραψε το κοριτσι βρε και οχι να την φΙλανε
Αλλα για να γνωριζεις και να μην γκρινιαζεις, σου εχω και για το φιλι απαντηση:
"Είναι σύμβολο της αγάπης και του έρωτα οπότε είτε δίνεις είτε παίρνεις φιλί, θα έχεις αύξηση στα εισοδήματά σου. Αν φιλάς παιδί, θα πετύχεις σε κάτι δύσκολο, ενώ αν φιλάς κάποιον υποκριτικά, θα αρρωστήσεις. Φιλί με κάποιον εχθρό, σημαίνει συμφιλίωση."

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 09:49, 05-01-10:

Να την φΥλανε εγραψε το κοριτσι βρε και οχι να την φΙλανε
δεν έχετε συνέλθει ακόμα από τις κρεπάλες των ημερών. Εγώ τι έγραψα σου λέω, όχι το κορίτσι :

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:51, 05-01-10:

δεν έχετε συνέλθει ακόμα από τις κρεπάλες των ημερών. Εγώ τι έγραψα σου λέω, όχι το κορίτσι :

E μα κι εσυ, πας και κανεις παραθεση την απαντηση μου στο κοριτσι!
Παρεθεσε ντε το δικο σου...
Αλλα οπως ειδες..σου εχω ηδη απαντησει...κοιταξε ακριβως πιο πανω

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 09:55, 05-01-10:

μ'εσκασες νεράιδα , μήπως θες και να σε ασημώσω ; σύμβολο της αγάπης το φιλί αλλά έχει σχέση με κέρδη και εισοδήματα ; Τι απ'τα δυο γιατί εγώ ξέρω όποιος χάνει στα χαρτιά κερδίζει στην αγάπη.
by the way που έχεις βρει όλες αυτές τις ερμηνείες ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:02, 05-01-10:

μ'εσκασες νεράιδα , μήπως θες και να σε ασημώσω ; σύμβολο της αγάπης το φιλί αλλά έχει σχέση με κέρδη και εισοδήματα ; Τι απ'τα δυο γιατί εγώ ξέρω όποιος χάνει στα χαρτιά κερδίζει στην αγάπη.
by the way που έχεις βρει όλες αυτές τις ερμηνείες ;
http://www.oneirokriths-oneira.gr

Ολο δικο σου!
Περιεργε!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους