Τι όνειρο είδατε χθες;

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πριν φύγει η αστυνομία κάνανε κατάληψη?:P

Δεν ειχανε κανει καταληψη ακομα, ετοιμαζοντουσαν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Μήπως να κάνω μια βόλτα απο το σχολείο σου τώρα Κρόνε...?
Ώρα είναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Puff_Daddy

Νεοφερμένος

Ο Puff_Daddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όλοι σας βλέπετε όνειρα :) Απλά ίσως να μην τα θυμάστε αν δεν είναι αρκετά έντονα.

Οι συνθήκες που κοιμάσε (ζέστη και υγρασία επιρεάζουν τον ύπνο)
και σε τι ψυχολογική κατάσταση είσαι. (Αν είσαι αγχωμένος με το σχολείο και περιμένεις κάποιο διαγώνισμα είναι φυσικό να βλέπεις καταδίωξη στον ύπνο σου.
Κάποιες φορές τα όνειρα κρίβουν τα θέλω και τα πραγματικά άγχη μας, αλλα πάντα μεταφράζονται με περιέργο τρόπο επιρεασμένα κατα κυριο λόγο απο εικόνες που μας κάνουν εντύπωση.
Ίσως να είναι ο τρόπος του υποσυνήδητου να μας υποδείξει κάποια πράγματα τραβώντας την φαντασία μας στα όρια μόνο και μόνο για να το θυμόμαστε την επόμενη μέρα.

Δεν είναι ακριβώς αυτό τα όνειρα σύμφωνα με μελέτες που έχουν γίνει. Κάτι παρόμοιο όμως ναι. Έκανα ολόκληρη εργασία πάνω σε αυτό το ζήτημα. . .

Για το "επόμενο post": Έχεις άγχος. Πήγαινε για κανένα καφεδάκι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τις τελευταίες 4 μέρες είδα
1. Ότι έχουν απαγάγει την γυναίκα μου
2. Ότι προσπαθούν να διαρήξουν το σπίτι μου
3. Ότι τσακίζει μια συνεργασία που έχω
και χθές παρότι ήταν πιο "ευχάριστο" ο όνειρο ήταν μέσα στα τροχαία και στον θάνατο.

Χάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εγώ είδα οτι ήμουν σε ενα δωμάτιο με μαυρους τοίχους και χώρις πόρτα και ξαφνικά μπηκε μεσα ενας αγνωστος και...........μετα ξυπνησα.Ολο κάτι τέτοιες βλακείες βλέπω αμαν!!!!!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
επιτέλους είδα τη μαμά μου!!!! και την είδα σαν να ήταν αρκετά νεώτερη!

φορούσα μαύρα και έρχεται και μου λέει ότι δεν είναι όμορφο αυτό...
και άρχισε να μου φοράει κάτι πολλά κόκκινα κολιέ με χάντρες και τέτοια (πολύ όμορφα) για να σπάσει τη μαυρίλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
επιτέλους είδα τη μαμά μου!!!! και την είδα σαν να ήταν αρκετά νεώτερη!

φορούσα μαύρα και έρχεται και μου λέει ότι δεν είναι όμορφο αυτό...
και άρχισε να μου φοράει κάτι πολλά κόκκινα κολιέ με χάντρες και τέτοια (πολύ όμορφα) για να σπάσει τη μαυρίλα!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τον πρωην μου....... απλα τον ειδα και του ειπα ενα γεια...
δυστυως δεν ειναι η πρωτη φορα που βλεπω παρομοιο ονειρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν και ξερω οτι πολλοι απο σας δεν πιστευετε στα ονειρα..θελω να σας πω το σημερινο εφιαλτη μου ασ πουμε....!!ειδα λεει οτι πηγα με μια φιλη σε ενα ερημωμενο σπιτι να ψαξουμε για κατι και ξαφνικα ποντικια μικρα μεγαλα πεταγοντουσαν απο παντου αλλα δεν φοβομουν και αρχιζα να τα κυνηγαω..μετα αναισθητη παω σ εενα ψυγειο εκει διπλα!!!και τοα νοιγω..βλεπω σοκολατακια τα οποια δεν τρωω..και οταν σηκωθηκα μετα γιατι σκιαχτηκα και ξανακοιμηθηκα..ειδα τα ματια του Χριστου ..δεν τον εχω ξαναδει στο ονειρο μου...μου φαινεται περιεργο..τι λετε να ναι??!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Νομιζω πως υπαρχει αντιστοιχο θεμα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Νομίζω έχει όση σημασία του αναγνωρίσεις... τα όνειρα κατά τους αρχαίους δεν είναι δικά μας δημιουργήματα... υπάρχει ο λαός των ονείρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
ως συνήθως, ό,τι πιο τρελό και παρανο'ι'κό...απ'τα διάφορα λοιπόν που είδα ψες το βράδυ,θ'αναφέρω το εξής,που με άγχωσε απίστευτα όσο το έβλεπα... :worry: (ούτε στον ύπνο μου δεν μπορώ να ησυχάσω πια..:mad:)

φαντάζομαι,οι περισσότεροι ξέρετε το παιχίδι στο allou fun park,με την ονομασία 4G..για όσους δεν ξέρουν,είναι αυτό το πανύψηλο μηχάνημα με τις θέσεις,που σε γυρνάει ανάποδα πολύ γρήγορα... (έχω μπει κι έχω και υψοφοβία τρομάρα μου..:fool:)

λοιπόν,είδα ότι ήμουν σ'αυτό με την κολλητή μου,όμως δεν ήταν σε λούνα παρκ..ήταν στη μέση του πουθενά,σ'ένα δάσος με πανύψηλα δέντρα + φανταστείτε πόσο ψηλά ήμασταν που ξεπερνούσαμε το ύψος των δέντρων...ξαφνικά,ξεκίνησε αυτό να γυρνάει και συνειδητοποίησα,λέει,ότι η δική μου ζώνη,ήταν ζώνη αυτοκινήτου και δεν ήταν ικανή να με κρατήσει στη θέση μου...όταν έφτασε το μηχάνημα στο σημείο που οι θέσεις γυρνάνε ανάποδα,άρχισα να γλυστράω και προσπαθούσα να κρατηθώ με όλη μου τη δύναμη απ'τη ζώνη για να μην πέσω..και σαν να μην έφτανε αυτό,είχε κολλήσει το μηχάνημα σε αυτή τη θέση και δεν γύρναγε,και ήμουν έτσι -κρεμασμένη και με τον φόβο ότι θα σκοτωθώ- για κανα δεκάλεπτο... :eek:

πάει..δεν ξανακοιμάμαι... :bounce: :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
πάει..δεν ξανακοιμάμαι... :bounce: :baby:

:P :P :P :P

Καημένο! Έλα βρε πέρασε
πάντως έχω ανακαλύψει ότι παίζει μεγάλο ρόλο στο τι όνειρο θα δεις το πόσο έχεις φάει το προηγούμενο βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Καημένο! Έλα βρε πέρασε
...:'(..:baby:

πάντως έχω ανακαλύψει ότι παίζει μεγάλο ρόλο στο τι όνειρο θα δεις το πόσο έχεις φάει το προηγούμενο βράδυ.

κι εγώ ξέρω ότι ισχύει αυτό,αλλά όχι σε'μενα..εγώ βλέπω τέτοια όνειρα κάθε βράδυ,είτε έχω φάει σαν γουρουνίτσος (:redface:),είτε κανονικά,είτε δεν έχω φάει καθόλου... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
...:'(..:baby:



κι εγώ ξέρω ότι ισχύει αυτό,αλλά όχι σε'μενα..εγώ βλέπω τέτοια όνειρα κάθε βράδυ,είτε έχω φάει σαν γουρουνίτσος (:redface:),είτε κανονικά,είτε δεν έχω φάει καθόλου... :bye:

Να κοιτάξεις να ξεανχωθείς λιγάκι τότε γιατί μπορεί να είναι απο αυτό. Χαλάρωσε λιγάκι βρε παιδί μου, θες να σου δώσω την SLK να πας βόλτα ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Εγώ πάλι κάτι περίεργα έβλεπα..
Λέει ότι ήμουν σε ένα σχολείο,άδειο. Προχώρησα στους διαδρόμους,τίποτα..Ψυχή.. Μετά σκοτείνιασαν απότομα όλα και καθώς έτρεχα να ανάψω το διακόπτη δεν μπορούσα γιατί έλιωνε το πάτωμα και γλυστρούσα συνέχεια. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να φτάσω το διακόπτη αλλά ο ρημάδης είχε χαλάσει! Και έκλεγα και φώναζα και είχα φοβηθεί τόσο πολύ που ξύπνησα :(
Τότε είδα ότι ήταν 6 το πρωί κι όχι 7 που υπέθεσα, κι ότι είχα άλλη μια ώρα για ύπνο και ξανακοιμήθηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Puff_Daddy

Νεοφερμένος

Ο Puff_Daddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εγώ πάλι κάτι περίεργα έβλεπα..
Λέει ότι ήμουν σε ένα σχολείο,άδειο. Προχώρησα στους διαδρόμους,τίποτα..Ψυχή.. Μετά σκοτείνιασαν απότομα όλα και καθώς έτρεχα να ανάψω το διακόπτη δεν μπορούσα γιατί έλιωνε το πάτωμα και γλυστρούσα συνέχεια. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να φτάσω το διακόπτη αλλά ο ρημάδης είχε χαλάσει! Και έκλεγα και φώναζα και είχα φοβηθεί τόσο πολύ που ξύπνησα :(
Τότε είδα ότι ήταν 6 το πρωί κι όχι 7 που υπέθεσα, κι ότι είχα άλλη μια ώρα για ύπνο και ξανακοιμήθηκα :P

Όνειρα.

Πολύ μεγάλη υπόθεση γενικά, όπως και ολόκληρη η διαδικασία του ύπνου. Έγιναν χιλιάδες μελέτες πάνω σε αυτό, και ακόμα το ζήτημα μελετάται. Πάντως το μοναδικό σίγουρο είναι οτι τα όνειρα δεν υποδηλώνουν / υποδείκνυουν το μέλλον. Απλά είναι η "ερμηνεια" ενός ακαθόριστου σήματος από τον εγκέφαλό μας. Οπότε, ανάλογα με την κατάσταση του εγκεφάλου εκείνη τη χρονική στιγμή, με τις εμπειρίες, μέγεθος, ηλικία, μπορούν να προκύψουν διάφορα όνειρα.

Εν τούτοις, σε πολλές περιπτώσεις υποδηλώνουν κυρίως άγχος, κούραση, επιθυμίες μας ή πράγματα που θέλουμε ή δεν θέλουμε να συμβούν. Μπορούν να είναι ενδεικτικά για άτομα που σκεφτόμαστε στο ασυνείδητο, και δεν το καταλαβαίνουμε :) Τίποτα όμως φοβερό, πράγμα που προβλέπει το μέλλον κλπ!

Υπάρχουν κάποιες τεχνικές ελέγχου ονείρων! Το ξέρετε αυτό; :) Επίσης υπάρχουν οι εφιάλτες, τα άσχημα όνειρα κλπ! Επίσης ξέρετε οτι όνειρα βλέπετε μόνο σε συγκεκριμένες φάσεις του ύπνου σας;

Αν έχετε απορίες πείτε να επανέλθω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν έχετε απορίες πείτε να επανέλθω ;)

εχω εγώ




πως γίνεται να μην είναι προ-μηνύματα την στιγμή που μου έχει συμβεί επανηλημένως να δω κάτι στον ύπνο μου και την άλλη μέρα να συμβει?
Και δε μιλάω απαραίτητα για γνωστά μου άτομα... αλλά για καταστάσεις που δεν θα μπορούσα να έχω την παραμικρή υποψία ότι θα συμβουν.....

Θα σου περιγράψω 2 διαφορετικά όνειρα μου σε δυο διαφορετικές περιόδους της ζωής μου καθώς και την συνέχεια και αν γίνεται πολύ θα ήθελα την επιστημονική εξήγηση γιατι κι εμενα μου δημιουργεί προβλημα να "βλεπω" στον υπνο μου τα κακα μαντάτα....


ονειρο πρωτο
Πριν χρόνια, ονειρεύομαι ότι είναι ένα τσούρμο μαυροντυμένες γυναίκες που έχουν στήσει τρελλό γλέντι πάνω σε ένα λόφο...
Τρώνε, πίνουν, γελάνε, χορεύουν και περνάνε ΣΟΥΠΕΡ!
Ξυπνάω με ένα τρομο ότι το όνειρο αυτό... δεν μπορεί να είναι καλό...
Στη συνέχεια της μέρας μαθαίνω ότι ένα στρατιωτικό αεροπλάνο έχει πέσει στο βουνό κι ένα τσούρμο φαντάροι έχουν σκοτωθεί...

Τέτοια σύμπτωση?



Ονειρο δεύτερο...
Είδα χτες το βραδυ ότι το σπίτι της εδώ και 32 ημέρες νεκρής μάνας μου ήταν άνω κάτω από κουρέλια... ότι του ρίξαμε χλωρίνη και νερα και το φέραμε κυριολεκτικά τουμπα για να το πλυνουμε.... (πολυ μεγαλο όνειρο σου λεω μόνο το ρεζουμε)
Οταν ξύπνησα είπα... σήμερα θα έρθουν με κάποιο τροπο τα πάνω κάτω....
Μετά από μια ώρα με ενημέρωσαν ότι πέθανε ένας ξάδερφος μου απο ανακοπή ετων 30....

πως γινεται να μην υπάρχουν προμηνύματα?
τι ήταν αυτα που είδα και μετέφρασα?
ένστικτο? για μια υπόθεση που ουτε κατα διανεια δεν ειχα υποψιαστει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ευτυχως δεν ειδα κανενα εφιαλτη παλι σημερα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι χτες ειδα ενα ονειρο που πραγματικα ειχε και σασπενς,και love kai xesmenten στοιχεια...
Ημουν μεσα σε ενα μεγαλο πλοιο (σαν αυτο που παιρνω για να γυρισω Ελλαδα, αλλα μεγαλυτερο και λιγο πιο μουρατο) και πηγαιναμε...πηγαιναμε....πηγαιναμε....πηγαιναμε....(δεν τελειωσα ακομα!)...πηγαιναμε...πηγαιναμε....(ηταν μεγαλο ταξιδι!)...
Λοιπον...εγω εκει μεσα ημουν με καποιους φιλους (αγνωστες μουρες) και με την κοπελα μου!
Επεισης αγνωστο προσωπο αλλα τουλαχιστον ηταν ομορφη!:P
Ξαφνικα η θαλασσα φουρτουνιασε κι αρχισαμε την τραμπαλα...
Οπως πηγα να βγω να δω ποσο μεγαλα ηταν τα παλιοκυμματα (και αφου πριν σαν τον Τ.Μποντ λεω στην κοπελα μου να μεινει μεσα) ξαφνικα αισθανομαι το πλοιο να επιταχυνει αποτομα και οταν ναρωτηθηκα γιατι το κανει βλεπω (ειχα βγει στα πλαινα μερη του πλοιου κι εβλεπα μπροσατα) οτι εχει σκοπο να περασει μεσα απο ενα τεραστιο κυμμα.
Οταν λεμε τεραστιο....μιλαμε ΤΕΡΑΣΤΙΟ!Εκει καπου τα ποδια μου εγιναν σαν φυκια...κοπηκαν στεγνα απο φοβο.
Μπαινω μεσα στο πλοιο, κλεινω την πορτα και περιμενω να "αγκαλιασουμε" το κυμμα.
Μολις γινεται αυτο, αρχιζει ενα τρανταγμα,ενας πανικος, νερα να ψιλομπαινουν μεσα και αλλα διαφορα...
Καπου εκει κι ενω ημουν στο μεγαλο σασπενς ηρθς ο αγατος μου και χωροπηδησε στην κοιλια μου κι εγω ξυπνησα γιατι νομιζα πως ηταν ο χαρος που ηρθε να με παρει!:whistle: :P
Ητααν τρομερα ρεαλιστικο...μυριζα την θαλασσα, τα αρωματα των αλλων,ακουγα τελεια τις φωνες τους κτλ κτλ...Πολυ κορυφη φαση...(τωρα το λεω αυτο!:whistle: :P )

Και ειναι το δευτερο κουλο που εχω δει με πλοιο που τα βαζει και καλα με την θαλασσα.Το αλλο ηταν πιο απλο αλλα και παλι το πλοιο σαν να βυθιζοταν...και φυσικα εγω ημουν μεσα σε αυτο.
Πλησιαζαμε δηλαδη το porto του Bari και εκει που εγω ημουν στο πλοιο στους εξωτερικους χωρους κι εβλεπα το λιμανι...το πλοιο αντι να σνεχισει ομαλα την πορεια του και να αραξει, λιγο πριν αρχιζει να βουλιαζει αλλα ενω κινητω ευθεια...Ασε που ηταν και βρωμικα τα νερα...
Τι σκατα;;;Ενα πλοιο που να μην βουλιαζει δεν θα παρω ποτε;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top