Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:35, 02-06-10:

Xμμ... Και πάλι όμως ευχαριστώ μου έδωσες τροφή για σκέψη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 16:15, 02-06-10:

χτες βραδυ ειδα ονειρο πως ημουν μονη μου σε ενα τεραστιο καταστημα κι εψαχνα να βρω για αγορασω τσιμπιδακια για τα μαλλια και ενα παιδικο dvd . εψαχνα εψαχνα και δεν μπορουσα να τα βρω και βιαζομουνα κιολλας και στο τελος αφου τα βρηκα δεν ειχα λεφτα για να πληρωσω..

μαλλον εχω αγχος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:03, 03-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Νομίζω ότι εδώ μέσα το έχω γράψει κάπου και στο παρελθόν.
Δεν πιστεύω σε εξ' ορισμού "κακά" και "καλά" όνειρα.
ούτε εγώ

όλα εξαρτώνται από το αν σκουντουφλώντας θα καταφέρω να βρω οικογενειακό παγωτό στην κατάψυξη
:vrikolakas:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη self-instructive depressing : 03-06-10 στις 22:03. Αιτία: http://www.youtube.com/watch?v=IwKRyizwEKo
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 20:56, 22-06-10:

χμμμμ ..εγω γενικως βλεπω παρακμιακα ονειρα αλλα σαν το χθεσινο δεν υπαρχει...
Ηρθε λοιπον που λετε ο Κουφοντινας σπιτι μας, μαζι με εναν φιλο του και οι Μ@λακες εκλεψαν την ψυτη μας γαλοπουλα!!!(ηταν και μεγαλη η ατιμη...σαν την χριστουγεννιατικη μιαμ μιαμμμμ..αναμνησεις)..και οπως ειναι φυσικο...οχι που θα τους την αφηνα χωρις επανασταση...ετρεχα λοιπον πισω απο το ελικοπτερο τους..με το οποιο βεβαια απεδρασαν απο το σπιτι...προκειμενου να κατακτησω παλι ,την κρεμασμενη απο σκοινι στο ελικοπτερο,υπεροχη γαλοπουλα μου...αλλα δεν τα καταφερα..ολο νευρα ημουν το επομενο πρωι!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 21:44, 22-06-10:

για να πω την αληθεια χθες επεσα για υπνο σα το βοδι και δεν ειδα κανενα ονειρο αλλα γενικα στα ονειρα μου βλεπω ολο κατι δολοφονιες, κατι πολεμους(μια φορα ειχα δει οτι το σπιτι μου ηταν πεδιο μαχης οπου πολεμουσαμε εμεις-οι ελληνες-εναντιων των τουρκων...) η βλεπω ολοκληρες σειρες με σεναρια δικα μου...τι λετε ειμαι διαταραγμενη προσωπικοτητα???

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:40, 22-06-10:

την Winona Ryder να χορεύει στο χιόνι - αντί για κλιματιστικό

εμένα να κρατώ λουλούδια στα χέρια - αντί για ψαλίδια

την χορωδία του Τσακνή να τραγουδά <<Κι αντί να ψάχνεις τριαντάφυλλα στα στήθη αυτών που χάμω τα πετάξανε>> αντί για την απόκοσμη μουσική του Danny Elfman

στα τελευταία χιλιοστά του δευτερολέπτου , δεν ονειρεύτηκα τις διακοπές όπως συνήθως με παραλίες , ξενοδοχεία και θόρυβο αλλά πιο μουντές
η χορωδία όμως συνέχιζε
<<Φτιάξε καρδιά μου
το δικό σου παραμύθι
αλλιώς τη βάψαμε>>

δεν ήμουν σίγουρος αν κοιμόμουν , αλλά για να είμαστε δίκαιοι , αμφιβάλλω αν ήμουν ξύπνιος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 11:48, 24-06-10:

Χθες το βράδυ είδα ένα αρκετά περίεργο όνειρο και είναι μία από τις λίγες φορές που θυμάμαι τα όνειρά μου!!
Συνδέεται άμεσα και με κάποια σχέδια που έχω κανονίσει, οπότε θα σας τα πω και αυτά για να γνωρίζετε το υπόβαθρο. Έχω κανονίσει την Παρασκευή να κατεβώ Θεσσαλονίκη γιατί κάτι φίλοι μου κάνουν μία ηχογράφηση και θέλουν να είμαι εκεί. Είχα κανονίσει λοιπόν να κατεβώ Θες με το λεωφορείο.
Το όνειρο ξεκινά από εδώ.
Πήγα, πήρα το λεωφορείο κανονικά και από εκεί έφτασα με τα χίλια ζόρια στα ΚΤΕΛ Χαλκιδικής. Από εκεί πήρα άλλο λεωφορείο για να κατεβώ στο κέντρο και να πάω στο στούντιο. Φτάνω στο στούντιο, αλλά μου λέει ο υπεύθυνος ότι η ηχογράφηση έγινε μία ημέρα νωρίτερα!! Επομένως εγώ είχα κατεβεί άδικα!!
Στα Μουδανιά (το μέρος που μένω) θα πήγαινα κανονικά με έναν φίλο μου και τους γονείς του όπου αυτοί θα έμεναν στο εξωχικό τους εκεί. Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο τον Λ.. για να συνεννοηθούμε γαι το πώς θα φύγουμε, αλλά μου λέει πως εκείνοι είχαν φτάσει ήδη στα Μουδανιά!!! Και είχαν βγει όλοι μαζί με την παρέα μου και με περίμεναν!!
Έγω πολύ στεναχωρημένη, μόνη και απροστάτευτη στην ξένη και αφιλόξενη αυτή πόλη (το ξέρω φαίνεται γελοίο και απορώ γιατί είχα τέτοια συναισθηματική φόρτιση στο όνειρό μου!) και ξανακάνω την ίδια διαδικασία με τα λεωφορεία και τα σχετικά για να γυρίσω στα Μουδανιά. Εκεί που φτάνω όμως στο ΚΤΕΛ Χαλκιδικής για να γυρίσω πίσω, κάτι συμβαίνει (το οποίο δεν θυμάμαι με τίποτα όσο και να προσπαθώ) και είμαι χάλια, και δεν καταφέρνω να γυρίσω πίσω.

Μετά ξύπνησα για να κλείσω τον υπολογιστή μου..
Τι λέει ο καζαμίας για εμένα??
ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ?!?!?!?!?!?!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 12:04, 24-06-10:

αφηστε τους ονειροκρητες...ληγμενοι ειναι...εμενα δεν ελεγαν ΤΙΠΟΤΑ για τον κουφοντινα..ετοιμη να τους κανω μηνυση ημουν...
Βασικα ολα συνδεονται με γεγονοτα κυριως των προηγουμενων ημερων..αμα καθησει καποιος και τα αναλυσει θα το καταλαβει...εγω για παραδειγμα ειχα γραψει κατι σαν εκθεση σχολειο για τον κουφοντινα αποδραση απο φυλακη...και εσι το μυαλο μου τα εκανε σαλατα..προφανως πεινουσα στον υπνο μου...και θυμηθηκα την νοστιμη γαλοπουλα..και επειδη δν μπορουσα να τν φαω(στον υπνο ημουν..) κλαπηκε αποο αυτους!! THE END!!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 12:23, 24-06-10:

Το ξέρω για πλάκα το είπα αυτό με τον καζαμία. Άλλωστε πιστεύω ότι τα όνειρά μας συνδέονται άμεσα με το υποσυνείδητό μας.
Οπότε εγώ το όνειρό σου θα μπορούσα να το ερμηνεύσω και διαφορετικά... Από την στιγμή που έχουμε ως δεδομένο ότι πεινούσες, η γαλοπούλα θα ήταν κάτι πολύ σημαντικό για εσένα. Πιστεύω ότι νιώθεις ανασφάλεια για κάποια πράγματ αή ακόμη και ανθρώπους στη ζωή σου και πιστεύεις ότι θα τους χάσεις, εξαιτίας κάποιου άκυρου, όπως είναι και ο Κουφοντίνας!
Όσο για το δικό μου όνειρο.. Μιλάμε για τρεεελήήήή ανασφάλεια!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 12:27, 24-06-10:

χμμμ μηπως ο κουφοντινας ειναι ο αντρας τις ζωης μου και βλεπω να τον χανω μαζι με την λαχταριστη γαλοπουλα??

το καταλαβα πως το ειχες πει για πλακα^^

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 17:54, 19-07-10:

Εχθές που λέτε, είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο.

Μιλούσα με τον Ομπάμα (!) Και μάλιστα σε πολύ φιλικό τόνο. Δυστυχώς δε θυμάμαι τη συζήτηση που έγινε. Προς το τέλος μου λέει «Πετράκο, όποτε θέλεις, έλα να με βρεις να τα πούμε» (!) και έφυγα απορημένος πώς είναι τόσο εύκολο να δεις τον Ομπάμα.

Κουφό ε;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Eileen έγραψε στις 18:08, 19-07-10:

A...Εσύ είσαι προορισμένος για μεγάλα πράγματα... Άντε και στους G8...

Παράθεση

gdespina (deppy!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gdespina
H deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H gdespina 10 miLLioN TruEbiEs gET cRa2y! m2 -XD- έγραψε στις 19:40, 19-07-10:

εγώ βλέπω πολύ περίεργα όνειρα...
είναι διαφόρων ειδών!!
από 9άλασσα κ μπουγέλο σε βιασμούς κ "ΧΧΧ" stuff!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:59, 19-07-10:

Εγώ είχα δει προχτες ότι είχα μετακομίσει και είχα πάει σε new σχολείο. Έκανα νέες παρέες και γενικά τα πήγαινα μια χαρά με όλους. Ένα από τα παιδιά αυτά που γνώρισα, ήταν άρρωστο, δεν είχε μαλλιά, επειδή του είχαν πέσει από τις χημειοθεραπείες, ήταν χλωμός και πολύ μελαγχολικός, και μου είπαν τα άλλα παιδιά ότι σύντομα θα πέθαινε. :S

Τέσπα. Είχαν κανονίσει να του κάνουν ένα αποχαιρετιστήριο πάρτυ για να ξεχαστεί λίγο. Είχα πάει και γω και βγάζανε όλοι φωτογραφίες μαζί του και εγώ είχα λιώσει από το κλάμα και στεναχωριόμουν για όλη τη κατάσταση χωρίς να τον ξέρω καλά.
Πολύ χάλια ήμουν και όλο το κλίμα ήταν τρομαχτικό.

Μετά νομίζω ξύπνησα και είχα ακόμα αυτό το άσχημο συναίσθημα.

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 08:34, 06-08-10:

Λοιπόν,
εχθές είδα ότι κάπου βιαζόμουν να πάω σε μια δουλειά κάτι τέτοιο και είχα αργήσει...
Και πήρα το μηχανάκι (δεν θυμάμαι αν ήταν δικό μου) που ήταν πρώτη φορά που οδηγούσα.
Είδα κανονικά το δρόμο και ότι πήγαινα μια χαρά (δεν θυμάμαι όμως αν έφτασα στον προορισμό μου ).

Στην πραγματικότητα δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, ούτε δίπλωμα έχω....
(Αφού το πήγα καλά μήπως να δοκιμάσω;;; )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:43, 03-09-10:

Το χειρότερο έβερ όνειρο!

Ξύπνησα κλαίγοντας 1η φορά, (μπορεί και 2η).
Γενικά άμα βλέπω ότι χάνω αγαπημένα μου πρόσωπα, πάντα κλαίω και με επηρεάζει όλο αυτό.

Άτιμα όνειρα

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:47, 03-09-10:

οσο οξυμωρο και αν ακουγεται, ο θανατος στα ονειρα, σημαινει μακροζωια!

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 13:52, 03-09-10:

Εγω ειδα οτι ημουν στο σχολειο για μαθημα!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:53, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria....
Εγω ειδα οτι ημουν στο σχολειο για μαθημα!
Προφητικό όνειρο!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H maria.... έγραψε στις 13:58, 03-09-10:

Δηλαδη τι σημαινει?

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:02, 03-09-10:

Σε λίγες μέρες που θα βγει αληθινό, θα δεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H maria.... έγραψε στις 14:04, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Σε λίγες μέρες που θα βγει αληθινό, θα δεις.
Απο οτι νομιζω και εγω σε 10 μερουλες αληθινο θα γινει!!!!Αυτα τα προφητικα μου ονειρα!!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 14:06, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
οσο οξυμωρο και αν ακουγεται, ο θανατος στα ονειρα, σημαινει μακροζωια!
Όντως. Και εγώ αυτό ξέρω, και με καθησυχάζει λίγο.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 19:13, 05-09-10:

Γενικά έχω δυσκολία να θυμηθώ τα όνειρα μου. Θυμάμαι μόνο ασαφή πρόσωπα ή αποσπάσματα, εικόνες και συναισθήματα. Νομίζω πάντως ότι ο πρωταγωνιστής των ονείρων μου για καιρό είναι ο Leonardo DiCaprio. Και γενικά άμα βλέπω ταινίες συνήθως επηρεάζομαι και βλέπω σχετικά όνειρα. Κατά τα άλλα δύσκολα τα θυμάμαι.

Σήμερα πάντως ξύπνησα σχετικά ευδιάθετη, κάτι καλό θα είχα δει!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:35, 05-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Νομίζω πάντως ότι ο πρωταγωνιστής των ονείρων μου για καιρό είναι ο Leonardo DiCaprio!

Τυχερηηηηηηηηη

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 19:40, 05-09-10:

Όντως. Δεν είναι όλα ευχάριστα όμως.... Σε ένα πρόσφατο είμασταν μαζί σε μια κηδεία...

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H maria.... έγραψε στις 21:46, 05-09-10:

Eγώ ονειρεύτηκα οτί κέρδισα 100.000 ευρώ!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 16:12, 10-09-10:

Είδα ότι είχα ξυρίσει το κεφάλι μου... Εντελώς όμως. Καλά τι παρανοικά πράγματα είναι αυτά;

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H maria.... έγραψε στις 20:57, 10-09-10:

Eγώ είδα οτι ήμουν σχολείο και κάναμε τη γιορτή για τα Χριστούγεννα!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:52, 11-12-10:

Όταν βλέπεις κάποιον στον ύπνο σου και μετά μαθαίνεις ότι πέθανε, τι σημαίνει;
(Καλά μη φοβάστε, δε θα σας δω )

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 22:44, 03-01-11:

Ότι λέει ήμουν σχολείο - όχι ψέματα πήγαινα σχολείο αλλά ήμουν άρρωστη και δεν πήγα και έτσι πήρα τα μαθήματα (μέσω τηλεφώνου), αλλά όχι από κάποια φίλη αλλά από τη φιλόλογο

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:06, 28-01-11:

Εντάξει, δεν το λες και όνειρο αυτό που μου συμβαίνει. Κατά καιρούς ξυπνάω με ένα πολύ παράξενο τρόπο και αυτό με τρομάζει. Είχε καιρό να μου συμβεί και με έπιασε χθες το βράδυ πάλι.

Γύρω στις 2 πρέπει να ήταν. Το μοτίβο είναι πάντα ίδιο. Αισθάνομαι κάποιον να με αγκαλιάζει και να με κρατάει σφιχτά. Μέσα στον ύπνο μου το καταλαβαίνω και ξέρω ότι δεν πρέπει να προσπαθήσω να κάνω κάποια κίνηση, γιατί δε θα μπορέσω. Μια φορά, μάλιστα, το καλοκαίρι που προσπάθησα να κινηθώ ένιωσα προς στιγμήν να μου γυρίζει ο λαιμός. Το έβλεπα κιόλας λες και με κοιτούσα από αλλού! Προσπαθώ να ανοίξω τα μάτια μου και τα βλέφαρα κλείνουν. Την προ-τελευταία φορά που μου συνέβη πρόλαβα να δω την πρίζα και το διακόπτη που είναι διαγώνια στο κρεβάτι και όταν τελικά κατάφερα να ξυπνήσω και άνοιξα τα μάτια μου ήταν τα πρώτα πράγματα που είδα, οπότε συμπέρανα ότι δεν ήταν στη φαντασία μου.

Με φοβίζει πολύ αυτό το πράγμα. Χθες άνοιξα τα μάτια μου, κοίταξα την ώρα και ξανακοιμήθηκα αλλά γενικά μετά το σκέφτομαι και με πιάνει τρόμος. Περιμένω να ξημερώσει λίγο για να κοιμηθώ. Μου έχει συμβεί και μεσημέρι το ίδιο πράγμα αλλά νιώθω περισσότερη ασφάλεια στη διάρκεια της ημέρας. Ουφ. Τα είπα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:11, 28-01-11:

Ειδα οτι εγραφα οργανωση και διοικηση πωλησεων,και απο τα 3 θεματα εγραψα το ενα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:12, 28-01-11:

MissKit:
Ίσως θα σε ενδιέφερε να δεις αυτό το θέμα: Η μόρα στον ύπνο...
(αν θέλεις να μεταφέρουμε εκεί το ποστ σου, pm me.)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:23, 28-01-11:

Isiliel το έχω δει το θέμα, απλώς δεν πιστεύω καθόλου σε τέτοια πράγματα και δε με πιάνει βάρος στο στήθος. Είναι διαφορετικό το αίσθημα. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω.
Σ' ευχαριστώ πολύ. ^^

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 21:06, 28-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Εντάξει, δεν το λες και όνειρο αυτό που μου συμβαίνει. Κατά καιρούς ξυπνάω με ένα πολύ παράξενο τρόπο και αυτό με τρομάζει. Είχε καιρό να μου συμβεί και με έπιασε χθες το βράδυ πάλι.

Γύρω στις 2 πρέπει να ήταν. Το μοτίβο είναι πάντα ίδιο. Αισθάνομαι κάποιον να με αγκαλιάζει και να με κρατάει σφιχτά. Μέσα στον ύπνο μου το καταλαβαίνω και ξέρω ότι δεν πρέπει να προσπαθήσω να κάνω κάποια κίνηση, γιατί δε θα μπορέσω. Μια φορά, μάλιστα, το καλοκαίρι που προσπάθησα να κινηθώ ένιωσα προς στιγμήν να μου γυρίζει ο λαιμός. Το έβλεπα κιόλας λες και με κοιτούσα από αλλού! Προσπαθώ να ανοίξω τα μάτια μου και τα βλέφαρα κλείνουν. Την προ-τελευταία φορά που μου συνέβη πρόλαβα να δω την πρίζα και το διακόπτη που είναι διαγώνια στο κρεβάτι και όταν τελικά κατάφερα να ξυπνήσω και άνοιξα τα μάτια μου ήταν τα πρώτα πράγματα που είδα, οπότε συμπέρανα ότι δεν ήταν στη φαντασία μου.

Με φοβίζει πολύ αυτό το πράγμα. Χθες άνοιξα τα μάτια μου, κοίταξα την ώρα και ξανακοιμήθηκα αλλά γενικά μετά το σκέφτομαι και με πιάνει τρόμος. Περιμένω να ξημερώσει λίγο για να κοιμηθώ. Μου έχει συμβεί και μεσημέρι το ίδιο πράγμα αλλά νιώθω περισσότερη ασφάλεια στη διάρκεια της ημέρας. Ουφ. Τα είπα.
Μιας και επίσης ,δεν πιστεύω σε ''Μόρες'' κλπ. ,το μόνο που μπορώ να συμπεράνω ,είναι ψυχολογικά αίτια . Γενικά ,ισως περνάς μια ανασφαλή περίοδο στην ζωη σου και ψάχνεις κατι /κάποιον για να νιώσεις σιγουριά και ασφάλεια . Πιστεύω πως η κατάσταση που βρίσκεσαι μόλις ξυπνάς ,είναι πολυ συγκεχυμένη και είναι πολυ πιθανόν να βλέπεις ''οφθαλμαπάτες'' κλπ.
Καθαρά γνώμη μου ,βέβαια .

Ontopic : Βλέπω συνεχώς πως μου ανοίγει η μύτη ,την ωρα που κοιμάμαι και όλο το μαξιλάρι γεμίζει αίματα
Βέβαια ,εχω εξήγηση για αυτό ,καθώς τις τελευταίες 3 μέρες ,μου έχει ανοίξει στο ακυρο 2 συνεχόμενες φορές και δεν ξέρω γιατι . Ίσως είναι θέμα ιατρικό και μάλλον πρέπει να το κοιτάξω ...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 21:14, 28-01-11:

Σαφώς και είναι ψυχολογικό. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι εμφανίζεται πάντα σε περιόδους που αισθάνομαι πίεση αλλά είναι τρομακτικό ξαφνικά μες στον ύπνο σου να νιώθεις έτσι. Ευτυχώς αυτή τη φορά το βίωσα πολύ πιο ψύχραιμα από τις άλλες κι απλώς περίμενα να περάσει, αλλά και πάλι το σκέφτομαι.

Φοβία σε έπιασε;

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 21:23, 28-01-11:

Σαφώς και είναι ψυχολογικό. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι εμφανίζεται πάντα σε περιόδους που αισθάνομαι πίεση αλλά είναι τρομακτικό ξαφνικά μες στον ύπνο σου να νιώθεις έτσι. Ευτυχώς αυτή τη φορά το βίωσα πολύ πιο ψύχραιμα από τις άλλες κι απλώς περίμενα να περάσει, αλλά και πάλι το σκέφτομαι.

Φοβία σε έπιασε;
Ίσως είναι καλό να δοκιμάσεις κάποια μέθοδο για να μην το σκέφτεσαι (εννοώ ,ενω κοιμάσαι ). Για παράδειγμα,ίσως βοηθήσει το να διαβάσεις καποιο βιβλίο ,λίγο πριν κοιμηθείς . Έτσι είναι πιθανόν να δείς καποιο όνειρο σχετικό με το σενάριο του βιβλίου . Τουλάχιστον με μενα πιάνει

Μπά , δεν νομίζω . Απλά ξέρεις ,μόλις ξυπνάω απο το όνειρο ,είμαι σε μια κατάσταση για μερικά δευτερόλεπτα ,που δεν ξέρω αν οντως άνοιξε η μυτη μου ή οχι . Οπότε μέχρι να συνειδητοποιήσω τι παίχτηκε ,ψάχνομαι

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 21:31, 28-01-11:

Διαβάζω Αρκά που με χαλαρώνει, αλλά πάλι δεν πιάνει. Εξεταστική είναι θα περάσει. Μαζί της και λίγο από το άγχος μου ελπίζω.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:01, 29-01-11:

δεν πιστεύω καθόλου σε τέτοια πράγματα
Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Μιας και επίσης ,δεν πιστεύω σε ''Μόρες'' κλπ.
Βρε παιδιά, "Μόρα" ονόμασε ο λαός το φαινόμενο, λόγω της αδυναμίας του να το εξηγήσει. Δεν χρειάζεται να πιστεύετε σε κάποιο δαίμονα για να έχετε βιώσει "υπνοπαράλυση" ή "παράλυση ύπνου" όπως λέγεται, αν και επειδή μιλάμε για ...πώς να το πω, προσωρινή ανακολουθία των λειτουργιών του εγκεφάλου, λέγεται πως μπορεί να προκαλέσει υπναγωγικές παραισθήσεις (όρος που αναγράφεται στη wiki και αλλού), δηλαδή πολύ απλά, επειδή εγκέφαλος βρίσκεται μεταξύ ύπνου και ξύπνιου προσωποποιεί το ερέθισμα, δημιουργώντας μας την εντύπωση πως κάποιος βρίσκεται μαζί μας μέσα στο δωμάτιο, μας αγκαλιάζει ή εμποδίζει την κίνησή μας (δυσφορία), μας κοιτάζει, κτλ.
Αυτά συζητιόνται στο θέμα που έδωσα παραπάνω, αν και τώρα που το σκέφτομαι, θα πρέπει να προστεθεί στον τίτλο και η επιστημονική ονομασία του φαινομένου.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 11:07, 29-01-11:

Εγώ είδα ότι πήρε φωτιά ένα παντελόνι μου...

Αυτό που λένε ότι ότι βλέπεις στ' όνειρό σου βγαίνει και στην πραγματικότητα..αληθεύει?

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 13:56, 29-01-11:

Εάν αληθεύει αυτό, η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κατευθυνθείς στην κοντινότερη παραλία με τα πόδια (τα αυτοκίνητα είναι ηλεκτρικές συσκευές και ως γνωστόν παίρνουν εύκολα φωτιά...) και να κατασκηνώσεις εκεί μέχρι να είσαι σίγουρη ότι η περίοδος πραγματοποίησης του ονείρου έχει περάσει. Αν και πιστεύω ότι δεν υπάρχει τέτοια περίοδος, το παντελόνι σου θα πάρει φωτιά όπως και αν έχει. Τώρα θα είναι σε τρεις μέρες, τρία χρόνια, τρεις δεκαετίες ( ; ) κανείς δεν ξέρει.

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 15:06, 29-01-11:

γιάννη...χαχαχαχαχα

εγώ πάλι χθες είδα ότι ήμουν σε μια αποφοίτηση, με μια συμφοιτήτριά μου, και αποφοιτούσε μια φίλη μου τελείως άσχετη με την συμφοιτήτριά μου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:09, 29-01-11:

Τελευταία είμαι τόσο κουρασμένη που δε θυμάμαι τι όνειρο βλέπω.
Εντάξει, θυμάμαι πχ ποιον είδα ( ) αλλά δε θυμάμαι την πλοκή.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 15:19, 22-05-11:

Εγώ είδα κάτι που με τρόμαξε Έτρεχα σε μια ερημιά λες και ήθελα να προλάβω κάτι.. αλλα δεν υπήρχε τίποτα σαν έρημος φανταστείτε... Το θέμα είναι οτι το έχω δει 2 φορες!!! Αυτό σημαίνει κάτι??

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 17:37, 28-05-11:

Ειδα οτι φιληθηκαμε παθιασμενα με εναν που θελω στην πραγματικοτητα.. κι οτι μου ζητησε να τα χαλασω με αυτον που ηδη ειχα σχεση για προχωρησουμε... ενω στην πραγματικοτητα δεν ειμαι με κανεναν

θεε μου... τωρα που το εγραψα εδω συνειδητοποιω τι σημαινει το ονειρο μου

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:45, 28-05-11:

Απ' το Πάσχα κι έπειτα έχω στερέψει, περίεργο, γιατί έβλεπα πολλά όνειρα πριν.

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 17:51, 28-05-11:

παντα βλεπουμε ονειρα Δημητρη.. απλως αν στο ενδιαμεσο δεν ξυπνησεις, δυσκολα τα θυμασαι

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 12:17, 29-05-11:

Έχω ακούσει ότι βλέπεις ασχημα όνειρα γιατι έχει πέσει ο παλμός της καρδιάς σου, οπότε αυτά σου τον ανεβάζουν.. Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και το ανάποδο: όταν βλέπεις ωραία όνειρα η καρδιά σου χτυπάει πολύ γρήγορα και πρέπει να πέσει ο σφυγμός?

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 12:47, 29-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Έχω ακούσει ότι βλέπεις ασχημα όνειρα γιατι έχει πέσει ο παλμός της καρδιάς σου, οπότε αυτά σου τον ανεβάζουν.. Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και το ανάποδο: όταν βλέπεις ωραία όνειρα η καρδιά σου χτυπάει πολύ γρήγορα και πρέπει να πέσει ο σφυγμός?
Αν συνέβαινε τότε εγώ δεν θα είχα δει κακό όνειρο ποτέ...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους