Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιος είναι ο καλύτερος κιθαρίστας;

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 20:01, 23-02-06:

Γράψτε ποιός πιστεύετε οτί είναι ο καλύτερος στο να πέζει το όργανο του. Προσέξτε ΌΧΙ τον αγαπημένο σας κιθαρίστα... τον αντικειμενικά καλύτερο.

Λοιπόν αρχίζω εγώ με το δικό μου τοπ 5:

1) Andres Segovia
2) BB King
3) Jimi Hendrix
4) Jimmy Page
5) Yngwie Malmsteen

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 20:02, 23-02-06:

http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=2557

Αναφέρθηκαν κιθαρίστες από όλα τα είδη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 04:20, 24-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain
http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=2557

Αναφέρθηκαν κιθαρίστες από όλα τα είδη

αγαπητέ μου ή εσύ δε ξέρεις να διαβάζεις ή δε με πρόσεξες ή δεν φαίνεται και πρέπει να το κάνω σε bold.....

είπα καθαρά "Προσέξτε ΌΧΙ τον αγαπημένο σας κιθαρίστα... τον αντικειμενικά καλύτερο"

ο τίτλος του thread είναι "Αγαπημένοι μέταλ κιθαρίστες"

συνεπώς καμιά σχέση δεν έχουν τα δύο thread ... εκτός βέβαια από τη ... κιθάρα!

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 06:31, 24-02-06:

Πωπω τσαντίλα... Να το προσέξεις αυτό αδερφέ...

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 07:43, 24-02-06:

Το ξέρω φίλε.Αλλά σε εκείνο το θρεντ έγινε μεγάλη αναφορά στους καλύτερους αντικειμενικά κιθαρίστες.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 15:24, 24-02-06:

theio_vrefos θα σε παρακαλουσα λιγο διακριτικοτητα στις απαντησεις σου οταν ενα αλλο μελος σου αναφερει κατι. Μπορουσες να του πεις οτι κανει λαθος με πιο ηπιο τονο.
Φιλικα παντα ετσι;
Αλλα ας το αφησουμε αυτο.
Απο εκει και περα το thread σου οντως ειναι διαφορετικο εχεις δικιο αλλα τωρα για να πει καποιος αντικειμενικα ποιος ειναι ο καλλιτερος κιθαριστας ειναι λιγο δυσκολο...
Και γιατι στο λεω αυτο...Συνηθως αν καποιος δεν εχει μουσικες γνωσεις ή ακομα και αν εχει το "αντικειμενικα καλλιτερο" γι' αυτον ειναι τις περισσοτερες φορες και το αγαπημενο του.(Η αντικειμενικοτητα "παιρνει δρομο" και την θεση της ποαιρνει το "υποκειμενικο" το οποιο ο καθενας το "καμουφλαρει" λεγοντας οτι ξερεις τι "αντικειμενικα μιλω παντα και λεω οτι ειναι ο καλλιτερος...ασχετα αν ειναι και ο αγαπημενος μου ).
Οπως σου ειπα ειδικα να δεν εχεις καποιες "α" μουσικες γνωσεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 23:19, 24-02-06:

John Williams.

Γνωστος πιο πολυ ως soundtrack συνθετης. Αλλα ειναι ο καλυτερος σημερα κιθαριστας με την ευρεια εννοια της λεξης. Αψογος γνωστης των τεχνικων, ηχοχρωματων, μουσικων υφων και ειδων μουσικης.

Και κατι που με παραξενευει...Το ξερετε οτι οι Ελληνες κλασσικοι κιθαριστες (Κωτσιολης,Φουντουλης..) ειναι οι καλυτεροι στην Ευρωπη? Το ξερετε οτι πηγε γνωστος μου κιθαριστας να συνεχισει τις σπουδες τους στην κιθαρα στο Μπερκλει και τον κρατησαν ως καθηγητη?!! Μου ειπε οτι το πρακτικο επιπεδο ειναι κατωτερο απο αυτο που ισχυει στη Ελλαδα, αλλα ασχολουνται πολυ με "νεα" ακουσματα καθως οι Ελληνες ειναι πιο παραδοσιακοι (Bach).

Σε θεωριτικο επιπεδο βεβαια ειναι χρονια μπροστα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη songless_bird : 24-02-06 στις 23:29.
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 02:37, 25-02-06:

Eπειδη δεν τον εχει αναφερει κανενας μεχρι τωρα θα το κανω εγω.
Γιαννης Σπαθας.Μου ειχε πει ο δασκαλος μου οτι οταν εβγαλε ενα τραγουδι(Mountains) που εκανε την κιθαρα στην κυριολεξια κλαρινο ολοι οι κιθαριστες ψαχνωνταν.....και οτι θεωρουταν ο καλυτερος στην Ευρωπη μεχρι να βγει ο Clapton.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 15:03, 26-02-06:

εεεεεπ σόρρυ παιδιά! έλλειψα και λίγο καιρό και δεν το κοίταξα το στέκι!
Φυσικά δεν τα είπα εχθρικά αυτά, έτσι? Σόρρυ εαν ακούστηκαν διαφορετικά!! Δεν ήμουν τσαντισμένος, απλά απογοητευμένος όταν έγραψα την απάντηση μου, γιατί είχα τονίσει το σημείο για την αντικειμενικότητα.... τεσπα...

βάγγουρα αναφέρεσαι φυσικά στους "Socrates" έτσι? Παραθέτω κείμενο παύλου σιδιρόπουλου....

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΟΚ
``Μ' αρέσουνε ορισμένα κομμάτια απ' το δίσκο του Πουλικάκου ``Εκδρομές - Μεταφορές ο Μήτσος'' που είναι αποτέλεσμα συλλογικής δουλειάς των Τριανταφύλλου, Δαπέρη, Labizzi και Πουλίκα. Το είδος της μουσικής των Socrates δεν μου άρεσε ιδιαίτερα ποτέ, αλλά όλοι τους είναι άψογοι μουσικοί. Πιστεύω ότι ο Σπάθας είναι μέσα στους πέντε καλύτερους κιθαρίστες της Ευρώπης''.
ΗΧΟΣ

Παράθεση

SAMURAi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SAMURAi
Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O SAMURAi έγραψε στις 06:03, 07-09-06:

SLASH!!! .+_

Παράθεση

vero

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vero
H vero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H vero έγραψε στις 19:55, 29-10-06:

Rory Gallagher

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 21:41, 29-10-06:

jimmy page!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

dimicupo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimicupo
Ο dimicupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dimicupo έγραψε στις 01:18, 15-12-06:

Προσωπικά και ταπεινά,θεωρώ κορυφαίο τον Tommy Emmanuel,γιατί εκτός του ότι είναι εμπνευσμένος και καλός εκτελεστής,είναι και μελωδικός και βγάζει απίστευτο άισθημα.Εννοείται ότι υπάρχουν..μάλλον άπειροι κλασσικόι και μή κιθαριστές που θα με συγκινούσαν αντίστοιχα,αλλά πάλι υποκειμενικά,το τονίζω,εξαιρώ τους posers και shredders,ας λέγονται malmsteen ή όπως.Εξάλλου ο συγκεκριμένος είναι και .....ψωνάρα.

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 11:26, 14-02-07:

Al Di Meola, Paco de Lucia, John Maclaughlin, John Williams, Eric Clapton, Gary Moore
και από τους δικούς μας λατρύεω τον Γιάννη Σπάθα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη δi0m
Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O δi0m έγραψε στις 22:44, 27-02-07:

Οι καλοι κιθαριστες ειναι καλοι,αναλογα σε ποιο ειδος μουσικης παιζουνε...Εμενα μου αρεσει ο ντειβιντ γκιλμορ απο τους πινκ φλοιντ...
Ο καθενας το ειδος του...(και ο λουμιδης...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 19:13, 25-04-07:

Σε τυχαία σειρά η ενδεκάδα μου

1. Τζίμι Χέντριξ
2. Πάκο Ντε Λουθία
3. Αλ Ντι Μέολα
4. Τζον ΜακΛάφλιν
5. Τζίμι πέιτζ
6. Κάρλος Σαντάνα
7. Τζον Μάγιαλ
8. Έρικ Κλάπτον

και από έλληνες

9. Αντώνης Μιτζέλος
10. Χριστόφορος Κροκίδης
11. Γιάννης Σπάθας

(πως δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό το τόπικ μέχρι τώρα)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:34, 25-04-07:

Ο καλυτερος; Κανεις.... Αλλος ειναι πιο γρηγορος, αλλος εχει πιο καλη τεχνικη, αλλος εχει απιστευτο ρυθμο, αλλος γραφει παπαδες, κανεις ομως δεν τα συνδιαζει τελεια....
Για αυτο εγω θα σας πω τους αγαπημενους μου που θεωρω και καλυτερους μια και ειναι αυτοι που με συγκινουν περισσοτερο με την κιθαρα τους (και εκει ειναι η μαγκια, να κανεισ τον αλλων να του αρεσει αυτο που ακουει και οχι να ζηλευει την ταχυτιτα σου η την τεχνικη σου...)

Dimebag Darrell
Zakk Wylde
Lord K. Philipson
James Hetfield
Kerry King
Jimmy Page
David Gilmore
Ace Frehley (νταξει, σαν κιθαριστας δεν λεει πολλα αλλα τα σολο του ειναι πραγματικα "from outer space" και εχει εμπνευσει μερικους απο τους καλητερους....)
Michael Angelo
Matias Jabs

Τωρα οσον αφορα πιους θεωρω πιο αξιους να μπορουν να ονομαστουν καλυτεροι κιθαριστες, ειαπ και πιο πανω οτι θεωρω οτι δεν μπορει να δωθει τετιος τιτλος, αλλα σαφως υπαρχουν κιθαριστες τους οπιους εκτημω παραπολυ και παραδεχομαι οτι ειναι πολυ καλοι σε αυτο που κανουν (αλλοι ταχυτιτα, αλλοι τεχνικη, αλλοι "περιεργες-ψαγμενες" συνθεσεις κλπ).

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:24, 25-04-07:

Γιάννης Σπάθας
Νότης Μαυρουδής
Αντώνης Μιτζέλος
Al Di Meola
Γιώτης Κιουρτσόγλου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 23:35, 25-04-07:

-David Gilmour (απλά Θεός..!! )

Παράθεση

Light

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Light
Ο Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Light έγραψε στις 23:35, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
John Williams.

Γνωστος πιο πολυ ως soundtrack συνθετης. Αλλα ειναι ο καλυτερος σημερα κιθαριστας με την ευρεια εννοια της λεξης. Αψογος γνωστης των τεχνικων, ηχοχρωματων, μουσικων υφων και ειδων μουσικης.

Και κατι που με παραξενευει...Το ξερετε οτι οι Ελληνες κλασσικοι κιθαριστες (Κωτσιολης,Φουντουλης..) ειναι οι καλυτεροι στην Ευρωπη? Το ξερετε οτι πηγε γνωστος μου κιθαριστας να συνεχισει τις σπουδες τους στην κιθαρα στο Μπερκλει και τον κρατησαν ως καθηγητη?!! Μου ειπε οτι το πρακτικο επιπεδο ειναι κατωτερο απο αυτο που ισχυει στη Ελλαδα, αλλα ασχολουνται πολυ με "νεα" ακουσματα καθως οι Ελληνες ειναι πιο παραδοσιακοι (Bach).

Σε θεωριτικο επιπεδο βεβαια ειναι χρονια μπροστα...
Για τον Williams έχει μιλήσει και ο Segovia, που τον αποκάλεσε "τον καλύτερο κιθαρίστα απ' όλους του πλανήτη" (συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού του...)

Εκτός από τους παραπάνω πιστέυω ότι ειδική μνεία πρέπει να γίνει και στον αδικοχαμένο Randy Rhodes.

Απ' τους καλύτερους που έχω δει (και όχι μόνο δει) live, είναι ο Akira V.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 23:44, 25-04-07:

εγώ ήξερα τον williams ως πιανίστα ρε παιδιά!

και το wiki με επαληθεύει!

παίζει και κιθάρα? wow

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 23:46, 25-04-07:

Ρε παιδια.
Αλλος ο John Williams ο κιθαριστας (αυστραλος) κι αλλος ο συνθετης (αμερικανος).

Λοιπον,
ως κιθαριστας νομιζω μπορω να πω τη γνωμη μου.
Light, σιγα τον κιθαριστα τον Ακιρα β

Παράθεση

Light

Νεοφερμένος

Ο Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Light έγραψε στις 23:54, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Ρε παιδια.
Αλλος ο John Williams ο κιθαριστας (αυστραλος) κι αλλος ο συνθετης (αμερικανος).

Λοιπον,
ως κιθαριστας νομιζω μπορω να πω τη γνωμη μου.
Light, σιγα τον κιθαριστα τον Ακιρα β
Ναι, φυσικά γι' αυτόν τον Williams συζητάμε (δεν είχα προσέξει ότι το αρχικό ποστ έλεγε για συνθέτη soundtracks), το μέλος των Sky.

Τώρα, για τον Akira, φίλε μπισμπιρίκο δεν έχεις δίκαιο. Ή, μπορεί και να έχεις δηλαδή. Ίσως να είναι κάπως υπερεκτιμημένος στον κύκλο του, δεν ξέρω. Επίσης, καλά λόγια έχω ακούσει και για τον μπασίστα που έπαιζε στο πρώτο σχήμα του Akira.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 00:00, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Ρε παιδια.
Αλλος ο John Williams ο κιθαριστας (αυστραλος) κι αλλος ο συνθετης
that figures.

βασικά light καλύτερα να μην προτιμάς όσα ακούς, αλλά στην προσωπική σου γνώμη.

Παράθεση

Light

Νεοφερμένος

O Light έγραψε στις 00:02, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
that figures.

βασικά light καλύτερα να μην προτιμάς όσα ακούς, αλλά στην προσωπική σου γνώμη.
Σόρρυ, αλλά πού κολλάει αυτό;

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 00:05, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Light
Σόρρυ, αλλά πού κολλάει αυτό;
don't worry.
στην αρχή μόνο νομίζουν ότι δαγκώνω

κατα βάθος είμαι ψυχούλα

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 00:12, 26-04-07:

Επίσης, καλά λόγια έχω ακούσει και για τον μπασίστα που έπαιζε στο πρώτο σχήμα του Akira.
Για ποιον λες ρε φιλε?

Ξερω οτι η φημη του Ακιρα εφτασε κι εκτος συνορων (μεχρι και Κυπρο να καταλαβεις) αλλα γι'αυτον τον μπασιστα που λες, 'εν ξευρω...

Σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω...(εκτος κι αν εννοεις τον Isildur)

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 00:21, 26-04-07:

ποίος είναι αυτός ο ακίρα και ποιό είναι το συγκρότημα του ρε παιδιά?

διαφωτίστε.

Παράθεση

Light

Νεοφερμένος

O Light έγραψε στις 00:38, 26-04-07:

Γυρολόγος, το σίγουρο είναι ότι πέρασε απ' τους Viper. Τώρα, διδάσκει στη Γερμανία (για να καταλάβεις για τι επίπεδο μιλάμε).

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 00:44, 26-04-07:

Κι απο Σεπτεμβρη, θα ειναι στην Κυπρο....

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 10:35, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
ποίος είναι αυτός ο ακίρα και ποιό είναι το συγκρότημα του ρε παιδιά?
διαφωτίστε.
Πού να σε διαφωτίσουν αδελφέ, αυτοί είναι χεβυμεταλλάδες οπαδοί του άρχοντα του σκότους. Δηλαδή σκοταδιστές και αχαλίνωτοι άνθρωποι. Μακριά παιδί μου από τέτοιους τύπους.

Γυρολόγος, το σίγουρο είναι ότι πέρασε απ' τους Viper. Τώρα, διδάσκει στη Γερμανία (για να καταλάβεις για τι επίπεδο μιλάμε).
Είχα ακούσει ότι αυτό το συγκρότημα είχε κι έναν τραγουδιστή κούκλο και σταρ (Πού σταρ τώρα ε; ). Έχει ακούσει κανείς τίποτε γι' αυτόν;

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 15:51, 26-04-07:

O Mίχας και ο Χατζηγιάννης

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 16:14, 26-04-07:

Έλεος άκυρο τόπικ.

Ο καλύτερος κιθαρίστας του κόσμου είναι ο Νικολάκης. βλέπε άβαταρ μου.

χα!!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 09:08, 27-04-07:

Αντικειμενικά πάντα και χωρίς καμία εμπάθεια ο καλύτερος κιθαρίστας κάθε χρόνική στιγμή είναι αυτός που είναι κιθαρίστας στους Dream Theater.
Πριν του Dream Theater δεν υπήρχε η έννοια του καλύτερου κιθαρίστα.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 10:09, 27-04-07:

Dream Theater πάουα!!!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:17, 27-04-07:

Αστε μας πια με τον Petrucci ρε παιδια... Νταξει δεν λεω καλος κιθαριστας αλλα οχι και ο καλητερος...

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 13:21, 27-04-07:

εφόσον παίζει ο νικολάκης ε ?

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:10, 27-04-07:

Δεν το καταλάβατε ε? Ήμουν σαφέστατα ειρωνικός με φαινόμενο DreamTheater και οπαδοί τους.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 14:21, 27-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Δεν το καταλάβατε ε? Ήμουν σαφέστατα ειρωνικός με φαινόμενο DreamTheater και οπαδοί τους.

έλεος τι χαζό που είσαι

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 19:04, 02-05-07:

Ο John Butler είναι καλός.

http://www.youtube.com/watch?v=6VAkOhXIsI0

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 19:16, 02-05-07:

Richie Blackmore φυσικά!

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 19:29, 02-05-07:

Jimmy Page.
Χωρίς πολλά λόγια, αξεπέραστος...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 19:31, 02-05-07:

Χέντριξ και σαντάνα πιστέυω ότι ήταν και είναι κορυφές στο ίδος κλασικοί και διαχρονικοί

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 20:56, 21-12-07:

Oπως ειπε ο Κρονος, ο χαρακτηρισμος δεν βοηθαει. Κανενας δεν υπερειχε σε ολους τους τομεις.

Να ναφερω και εναν ακομα , απο τους καλυτερους στο "τσιμπημα" των χορδων (και 27 στο τοπ 100) : Mark Knopfler (Dire Straits). Και εχω παρατηρησει οτι ακουγεται πιο καθαρο το παιξιμο του απο οποιονδηποτε αλλο εχω ακουσει. Χαιδευει.

Παράθεση

Kargas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kargas
Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Kargas έγραψε στις 23:19, 21-12-07:

μετά απο τον Slash το χάος... κάνει την κιθάρα να κλαίει...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 23:39, 21-12-07:

Kαι για σημειο αναφορας , η λιστα του rolling stone για το top 100 :

1Jimi Hendrix
2 Duane Allman of the Allman Brothers Band
3 B.B. King
4 Eric Clapton
5 Robert Johnson
6 Chuck Berry
7 Stevie Ray Vaughan
8 Ry Cooder
9 Jimmy Page of Led Zeppelin
10 Keith Richards of the Rolling Stones
11Kirk Hammett of Metallica
12 Kurt Cobain of Nirvana
13 Jerry Garcia of the Grateful Dead
14 Jeff Beck
15 Carlos Santana
16 Johnny Ramone of the Ramones
17 Jack White of the White Stripes
18 John Frusciante of the Red Hot Chili Peppers
19 Richard Thompson
20 James Burton
21 George Harrison
22 Mike Bloomfield
23 Warren Haynes
24 The Edge of U2
25 Freddy King
26 Tom Morello of Rage Against the Machine and Audioslave
27 Mark Knopfler of Dire Straits
28 Stephen Stills
29 Ron Asheton of the Stooges
30 Buddy Guy
31 Dick Dale
32 John Cipollina of Quicksilver Messenger Service
33 & 34 Lee Ranaldo, Thurston Moore of Sonic Youth
35 John Fahey
36 Steve Cropper of Booker T. and the MG's
37 Bo Diddley
38 Peter Green of Fleetwood Mac
39 Brian May of Queen
40 John Fogerty of Creedence Clearwater Revival
41 Clarence White of the Byrds
42 Robert Fripp of King Crimson
43 Eddie Hazel of Funkadelic
44 Scotty Moore
45 Frank Zappa
46 Les Paul
47 T-Bone Walker
48 Joe Perry of Aerosmith
49 John McLaughlin
50 Pete Townshend
51 Paul Kossoff of Free
52 Lou Reed
53 Mickey Baker
54 Jorma Kaukonen of Jefferson Airplane
55 Ritchie Blackmore of Deep Purple
56 Tom Verlaine of Television
57 Roy Buchanan
58 Dickey Betts
59 & 60 Jonny Greenwood, Ed O'Brien of Radiohead
61 Ike Turner
62 Zoot Horn Rollo of the Magic Band
63 Danny Gatton
64 Mick Ronson
65 Hubert Sumlin
66 Vernon Reid of Living Colour
67 Link Wray
68 Jerry Miller of Moby Grape
69 Steve Howe of Yes
70 Eddie Van Halen
71 Lightnin' Hopkins
72 Joni Mitchell
73 Trey Anastasio of Phish
74 Johnny Winter
75 Adam Jones of Tool
76 Ali Farka Toure
77 Henry Vestine of Canned Heat
78 Robbie Robertson of the Band
79 Cliff Gallup of the Blue Caps (1997)
80 Robert Quine of the Voidoids
81 Derek Trucks
82 David Gilmour of Pink Floyd
83 Neil Young
84 Eddie Cochran
85 Randy Rhoads
86 Tony Iommi of Black Sabbath
87 Joan Jett
88 Dave Davies of the Kinks
89 D. Boon of the Minutemen
90 Glen Buxton of Alice Cooper
91 Robby Krieger of the Doors
92 & 93 Fred "Sonic" Smith, Wayne Kramer of the MC5
94 Bert Jansch
95 Kevin Shields of My Bloody Valentine
96 Angus Young of AC/DC
97 Robert Randolph
98 Leigh Stephens of Blue Cheer
99 Greg Ginn of Black Flag
100 Kim Thayil of Soundgarden

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 00:57, 22-12-07:

Clapton, the one and only. (διαμαρτύρομαι, μόνο 4ο τον βγάλανε οι άσχετοι!)

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 01:06, 22-12-07:

Εδώ βάλαν 11ο τον άχρηστο τον Hammett. Άκυρη λίστα.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 01:40, 22-12-07:

E ναι, ειπα, η λιστα ειναι ενδεικτικη/για αναφορα. Το Roling Stone την εβγαλε, δεν εγινε παγκοσμιο δημοψηφισμα, ουτε βγηκε απο ψηφους κιθαριστων.

Παράθεση

CareerOrNot (Εκτορας .....)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CareerOrNot
Ο Εκτορας ..... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O CareerOrNot έγραψε στις 00:52, 06-01-08:

Look εγώ δύο θα πω :Slash και Wes Borland απο εκεί και πέρα δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αν και είμαι καινούργιος και είμαι και λίγο μικρός για να καταλάβω, σωστά?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 06-01-08 στις 01:02. Αιτία: μετατροπή greeklish
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους