Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,048 μηνύματα σε 74,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνουμε σε περίπτωση μέθης;

Marcos2177

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marcos2177
Ο Marcos2177 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Marcos2177 έγραψε στις 16:30, 21-02-10:

ο οργανισμός θέλει νερό και ο εγκεφαλος ζάχαρη για να επαναλειτουρήσει. Ο σκετος καφες είναι η απόλυτη αποτυχία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sukerakos13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sukerakos13
Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O sukerakos13 mpravo ... na dw sto derby ti tha ginei. έγραψε στις 19:31, 15-03-10:

αν δεν μας ερχεται να κανουμε εμετο πινουμε μεχρι να γινει.....ουτος η αλλος το κεφαλι θα μας ποναει την επομενη μερα...μολις συμβει αυτο με τον εμετο βγαζουμε οτι υγρο εχουμε στην λεκανη τρωμε κατι να ηρεμισουμε...μετα υπαρχουν 2 δρομοι ή συνεχιζεις ή πας για υπνο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 11:18, 19-06-16:

Αν ξυπνήσουμε σε κατάσταση hangover και ανακατευόμαστε να φάμε ή θα γίνουμε χειρότερα;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:21, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από aye
Αν ξυπνήσουμε σε κατάσταση hangover και ανακατευόμαστε να φάμε ή θα γίνουμε χειρότερα;
Περίμενε να σου περάσει λίγο. Αν πεινάς πολύ φάε αλλά καλύτερα να περιμένεις κάποιες ώρες τουλάχιστον να μην ζαλίζεσαι, πιες πολύ νερό.
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 11:27, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Περίμενε να σου περάσει λίγο. Αν πεινάς πολύ φάε αλλά καλύτερα να περιμένεις κάποιες ώρες τουλάχιστον να μην ζαλίζεσαι, πιες πολύ νερό.
Σταμάτησα να πίνω στις 5 και κοιμήθηκα από τις 7 μέχρι τις 11. Λογικά θα πρεπε να ήμουν καλύτερα.
Έχω να φάω πάνω από 14 ώρες..Από την μία πεινάω από την άλλη ανακατεύομαι. Δεν πάνε μαζί αυτά
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:39, 19-06-16:

Φάε κανένα φρουτάκι ή κανένα μπισκότο. Μια χαρά πάνε μαζί πείνα και hangover αλλά θα το μετανιώσεις αν ενδώσεις και δοκιμάσεις κανονικό γεύμα. Και πάρα πολύ νερό (αλλά όχι απότομα).
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:10, 19-06-16:

Σταμάτησα να πίνω στις 5 και κοιμήθηκα από τις 7 μέχρι τις 11. Λογικά θα πρεπε να ήμουν καλύτερα.
Έχω να φάω πάνω από 14 ώρες..Από την μία πεινάω από την άλλη ανακατεύομαι. Δεν πάνε μαζί αυτά
Πρώτη φορά μέθυσες τόσο; Εμετό έκανες;
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:22, 19-06-16:

Πρώτη φορά μέθυσες τόσο; Εμετό έκανες;
Όχι, δεν είναι πρώτη φορά. Δεν έκανα.
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lkjhgfdsa
Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 13:26, 19-06-16:

Όχι, δεν είναι πρώτη φορά.
Τότε, έχω κάτι που ίσως σε βοηθήσει: click_me
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:32, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από lkjhgfdsa
Δεν είμαι εξαρτημένη.
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 13:38, 19-06-16:

Δεν είμαι εξαρτημένη.
Αυτό θα έλεγε ένας εξαρτημένος.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:42, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από lkjhgfdsa
Νομίζω πως υπερβάλεις...
΄Ενας νέος άνθρωπος και θα βγει και θα πιει και θα μεθύσει κάποιες φορές, αυτό δεν τον κάνει αλκοολικό.

Προσπάθησε να τρως πράγματα που θα σου τραβήξουν τα υγρά για να μην ανακατεύεσαι, όπως φρυγανιές ή κάποιο κράκερ.
Αφού σου ηρεμίσει το στομάχι φάε και κάτι καλύτερο και όπως σου έγραψαν ήδη αρκετά υγρά γιατί το αλκοόλ αφυδατώνει τον οργανισμό.
Πάντως μόνο με την ώρα θα νοιώθεις καλύτερα, εγώ είχα βρει πως με βοηθούσε πολύ να ασκούμαι ή να δουλεύω πιο σκληρά για να ιδρώνω και να φεύγουν οι τοξίνες από τον οργανισμό. Σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω εννοείται.
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 13:45, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Νομίζω πως υπερβάλεις...
Επίσης αστειεύομαι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Padme
H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Padme έγραψε στις 18:31, 19-06-16:

Η καλύτερη θεραπεία για το hangover είναι το αλκοόλ
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:34, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Padme
Η καλύτερη θεραπεία για το hangover είναι το αλκοόλ
too late
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 20:26, 19-06-16:

ημασταν στο ιδιο παρτυ; γιατι κι εγω τις ιδιες ωρες σταματησα και τις ιδιες ωρες κοιμηθηκα...
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 22:45, 19-06-16:

Εγω οποτε επινα πολυ εβαζα δαχτυλο και εκανα εμετο και αμεσως αισθανομουνα ολοκαινουργιος και ετοιμος να πιω αλλο τοσο.Αν το ποτο ηταν μπομπα ειδικα ισιωνα αμεσως
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 23:55, 19-06-16:

καλά αν ξεράσεις τα ξεχνάς όλα. το θέμα είναι μέχρι τότε τι κάνεις
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 00:08, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
καλά αν ξεράσεις τα ξεχνάς όλα. το θέμα είναι μέχρι τότε τι κάνεις
Yποφέρεις
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 00:18, 20-06-16:

Θυμάμαι μία φορά, στα πρώτα μου φοιτητικά χρόνια (), είχαμε βγει κοριτσοπαρέα και είχαμε πιει όλες ότι αλκοολούχο κυκλοφορούσε. Οι δύο ήμασταν χαζοχαρούμενες αλλά κομπλέ, οι άλλες δύο έκλαιγαν, έψαχναν γκόμενους και έκαναν εμετό παράλληλα. Επειδή φοβηθήκαμε για την μία που ήταν σε ημιλιπόθυμη φάση, τις αρπάξαμε και τις πήγαμε στο Πανεπιστημιακό των Ιωαννίνων. Τις ξάπλωσαν και δεν έκαναν κάτι. Είχαν βέβαια την καταπληκτική ιδέα να τις δώσουν χαμομήλι. Με το που το μυρίσαμε (ε μύριζε λίγο σαν δημόσια τουαλέτα διασταύρωση με τουαλέτα γ' κατηγορίας σκυλάδικου) ξεράσαμε και οι 4 στις ποδιές των γιατρών (ακόμη κι εμείς που ήμασταν καλά). Μας έδιωξαν με τις κλωτσιές (οριακά). Θέλω να ρωτήσω λοιπόν, γιατί στο διάολο έδωσαν χαμομήλι;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 00:59, 20-06-16:

Αψυχολόγητη κίνηση, αλλά μάλλον για να ξεράσετε "φυσικά"
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 08:46, 20-06-16:

Εγώ όποτε έχω μεθύσει - ξέρασμα - το επόμενο πρωί συνέχιζα να είμαι σκατά. Συνήθως έτρωγα κάνα τοστ, ή έπινα χυμό πορτοκάλι, ή κάνα γιαούρτι, σε συνδιασμός με αυπνία επειδή την επόμενη συνήθως - πάντα - δούλευα- ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΤΑΝ.
Άλλες φορές έχει τύχει να πεινάω πολύ και να τρώω κατευθείαν μεσημεριανό. Γενικά έχω την αίσθηση ότι hangover = πείνα, επειδή έχει αηδιάσει το στομάχι από τον εμετό, μπορεί να λέω και μαλακίες, αλλά έχω παρατηρήσει.
Νερό που λένε όλοι κάνει καλό, δεν έπινα ποτέ. Ένιωθα (τις περισσότερες φορές) ότι οτιδήποτε κι αν πιω/ή φάω, θα τα ξαναβγάλω . Αλλά μιλάμε για αηδιαστικά μεθύσια και ξεράσματα επί ώρες.

Από το Μάρτη και μετά δεν έχω ξαναπιεί παραπάνω από 1 ποτό και δε νομίζω να φτάσω σε εκείνο το επίπεδο ξανά.
Κακό πράγμα να μεθάς. #rehab
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 604 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 09:23, 20-06-16:

Το χαμομήλι δεν είναι γενικότερα για να φτιάξεις στομάχι ή λάθος τα ξέρω; Να το δίνεις πάντως ενώ είσαι πιωμένος δεν ξέρω αν έχει κάποιο νόημα.

Γενικά, το δάχτυλο βοηθάει και σε αυτήν την περίπτωση. Μέχρι να το καταφέρω (γιατί είναι αηδία προφανώς μέχρι να το πετύχεις και λειτουργεί και το ένστικτο της επιβίωσης or smth εκείνη τη στιγμή) υπέφερα και όταν τελικά το έκανα πρώτη φορά απλά ένιωσα μεγάλη ανακούφιση.
Το στομάχι σου και πάλι σκατά θα είναι όταν ξυπνήσεις αλλά νομίζω κερδίζεις κάτι από πονοκεφάλους/ζαλάδες σε αυτήν την περίπτωση.
Αυτό που πρέπει να προσέχεις είναι το φαΐ βέβαια. Θυμάμαι μετά από μεθύσι πρωτοχρονιάς, να ξυπνάω, να πηγαίνω καπάκι σε οικογενειακό τραπέζι, να τρώω παστίτσιο και να νιώθω σα να μπαίνει ένα τούβλο στο άδειο μου στομάχι. Πραγματικά το ένιωσα να κάθεται μέσα, σα να κατέβαινε με αερόστατο ρε παιδί μου, αργά και σταθερά.
Νερό πίνω πάντα άφθονο συνεπώς ποτέ δεν κατάλαβα πως και αν με βοηθάει κάτι τέτοιο.
Αν θυμάμαι καλά λένε ότι βοηθάει να καταναλώσεις και τροφές με ηλεκτρολύτες οι οποίοι μαντεύω πως θα βρίσκονται σε φρούτα;!

Άρα εγώ προτείνω δάχτυλο πριν πέσεις για ύπνο (όταν έχεις φύγει από τη φάση που απλά κωλοχαίρεσαι ή κλαις και στέλνεις μηνύματα στον/στην πρώην - ανάλογα πως σε πιάνει το ποτό - και πλέον καταλαβαίνεις ότι ο οργανισμός σου τσινάει με τόσο αλκοόλ) για να κοιμηθείς σαν πουλάκι, ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΧΙ ΚΑΦΕ όταν σηκωθείς, όσο και να με πονάει γιατί δε λέει να το ταλαιπωρήσεις κι άλλο το δόλιο και ίσα-ίσα να τσιμπάς να μη νιώθεις άδειο το στομάχι (νιώθω σα να έρχεται στα ίσα του τρώγοντας κάτι μετά από εμετό). Αν σου ρθει να ξεράσεις πάλι (μου φαίνεται πολύ δύσκολο αν τα 'χεις βγάλει όλα πέφτοντας για ύπνο), ξέρνα, κακό δεν κάνει
Στη συνέχεια όσο κι αν δεν μας αρέσει θα καταφύγουμε στη φίλη μας την παρακεταμολή ειδικά αν πρέπει με το στανιό να βάλουμε το μυαλό να λειτουργήσει εκείνη τη μέρα γιατί ok, χειρότερα θα ήσουν αν δεν ξέρναγες, αλλά και πάλι λίγο κουδούνι είσαι

Άμα δεν το 'χεις με το δάχτυλο, υποθέτω τα depon θα είναι περισσότερα, με το φαΐ δεν ξέρω ποια είναι η προτιμότερη αντιμετώπιση πάντως.

Προσωπικά αν θέλω ντε και καλά να πιω αρκετά μια βραδιά, πλέον πίνω αργά προσπαθώντας να συνειδητοποιώ ταυτόχρονα την επίδραση του αλκοόλ. Φτάνω το peak της ευφορίας και από κάποιο σημείο και μετά απλά αρχίζει να μη μου αρέσει η γεύση του πλέον για κάποιο λόγο. Ε, όταν φτάσω σε αυτό το σημείο σημαίνει ότι πρέπει να το σταματήσω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη i_lie_us : 20-06-16 στις 09:27.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 09:39, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από i_lie_us

Στη συνέχεια όσο κι αν δεν μας αρέσει θα καταφύγουμε στη φίλη μας την παρακεταμολή ειδικά αν πρέπει με το στανιό να βάλουμε το μυαλό να λειτουργήσει εκείνη τη μέρα γιατί ok, χειρότερα θα ήσουν αν δεν ξέρναγες, αλλά και πάλι λίγο κουδούνι είσαι

Άμα δεν το 'χεις με το δάχτυλο, υποθέτω τα depon θα είναι περισσότερα, με το φαΐ δεν ξέρω ποια είναι η προτιμότερη αντιμετώπιση πάντως.
Παρακεταμόλη στην ήδη επιβαρυμένη ηπατική λειτουργία από το προηγούμενο βράδυ;
Επίφοβο...
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 604 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 09:46, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Παρακεταμόλη στην ήδη επιβαρυμένη ηπατική λειτουργία από το προηγούμενο βράδυ;
Επίφοβο...
Μωρέ ναι, αλλά πως; Δεν έχω βρει κάτι άλλο να μου διώχνει τη θολούρα και να μπορώ να λειτουργήσω μετά από τέτοια κατάσταση, και οι χυμοί πχ. νιώθω να μου πέφτουν βαριοί μετά από ξερατό.
Τουλάχιστον την παίρνω φαγωμένος γιατρέ μου

Α, έχω και κάτι σπιρουλίνες. Λες να κάνουν δουλειά ή τσάμπα θα νιώθω γεύση ποδιού μετά από μπάνιο στη Λούτσα στο στόμα μου άμα τις κουμπώσω;!
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 19:36, 20-06-16:

Νομίζω δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα απλά περιμένεις να σου περάσει πίνοντας άφθονο νερό και επαναλαμβάνοντας δυνατά ''Δε θα ξαναπιώ ποτέ''
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 21:09, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από nymphet
Νομίζω δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα απλά περιμένεις να σου περάσει πίνοντας άφθονο νερό και επαναλαμβάνοντας δυνατά ''Δε θα ξαναπιώ ποτέ''
Το "δεν θα ξαναπιώ ποτέ" είναι το μεγαλύτερο ψέμα που λέμε στον εαυτό μας μετά από μεθύσι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 21:10, 20-06-16:

υπομονή
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 21:33, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Θυμάμαι μία φορά, στα πρώτα μου φοιτητικά χρόνια (), είχαμε βγει κοριτσοπαρέα και είχαμε πιει όλες ότι αλκοολούχο κυκλοφορούσε. Οι δύο ήμασταν χαζοχαρούμενες αλλά κομπλέ, οι άλλες δύο έκλαιγαν, έψαχναν γκόμενους και έκαναν εμετό παράλληλα. Επειδή φοβηθήκαμε για την μία που ήταν σε ημιλιπόθυμη φάση, τις αρπάξαμε και τις πήγαμε στο Πανεπιστημιακό των Ιωαννίνων. Τις ξάπλωσαν και δεν έκαναν κάτι. Είχαν βέβαια την καταπληκτική ιδέα να τις δώσουν χαμομήλι. Με το που το μυρίσαμε (ε μύριζε λίγο σαν δημόσια τουαλέτα διασταύρωση με τουαλέτα γ' κατηγορίας σκυλάδικου) ξεράσαμε και οι 4 στις ποδιές των γιατρών (ακόμη κι εμείς που ήμασταν καλά). Μας έδιωξαν με τις κλωτσιές (οριακά). Θέλω να ρωτήσω λοιπόν, γιατί στο διάολο έδωσαν χαμομήλι;
Το εκανα πριν λιγο καιρο αυτο δεν ηξερα οτι το κανουν και στα νοσοκομεια!Ημουνα σε ενα γαμο πριν κανα διμηνο στο σπιτι συγγενη και ημουνα στην κουζινα.Οποτε ντυνοταν ο γαμπρος και ηρθαν ολοι πιωμενοι και ζητουσαν και φωναζαν βαλε μας σφηνακια βαλε μας σφηνακια.Και ετοιμαζω ενα δισκο με καμια 20αρια πανω και αντι για ποτο τους εβαλα χαμομυλι!Μιλαμε να δεις κατι φατσες να πινουν και να λενε τι ποτο ειναι αυτο πρωτη φορα το πινω και να τους τρεχουν τα σαλια και να φτυνουν και εγω να ειμαι στο μπαρ και να γελαω

Το χειροτερο πουχω δει ,να ειναι μια φοιτητρια ιατρικης καραφυτο σε ενα μπαρ και ζηταει ενα κοκτειλ και ο μπαρμαν της εβαλε αυγο ωμο με σαντιγυ επανω.Και αυτη να το πινει και να λεει τελειο.Και να της λεει ο μπαρμαν παμε μονορουφι!Και να το πινει αυτη...αλλο να το λεω και αλλο να το βλεπετε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiorgosAsi : 20-06-16 στις 21:41.
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 21:40, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Το "δεν θα ξαναπιώ ποτέ" είναι το μεγαλύτερο ψέμα που λέμε στον εαυτό μας μετά από μεθύσι!
Eκτός κι αν φας το κεφάλι σου άσχημα μία-δύο οπότε μετά το τηρείς γιατί....ξεφτίλα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 22:34, 20-06-16:

Απολαύστε το. Ειδάλλως μην πίνετε.
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 00:18, 21-06-16:

Νομίζω είναι μεγάλο στοίχημα με τον εαυτό μας να καταλάβουμε τα όριά μας. Εγώ για παράδειγμα αντέχω μέχρι 3 τσίπουρα. Στα 4 είμαι ζάντα (είμαι και 49 κιλά άνθρωπος). Οπότε πίνω μέχρι 3, κάνω λίγο κεφάλι και είμαι πολύ "μάλιστα". Ευτυχώς καταλαβαίνω εκείνη τη στιγμή ότι δεν κάνει να πιω άλλο.
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 00:40, 21-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από GiorgosAsi
Το χειροτερο πουχω δει ,να ειναι μια φοιτητρια ιατρικης καραφυτο σε ενα μπαρ και ζηταει ενα κοκτειλ και ο μπαρμαν της εβαλε αυγο ωμο με σαντιγυ επανω.Και αυτη να το πινει και να λεει τελειο.Και να της λεει ο μπαρμαν παμε μονορουφι!Και να το πινει αυτη...αλλο να το λεω και αλλο να το βλεπετε
Δεν είναι καραφυτό η κοπέλα

(Εάν μιλάμε για το ίδιο άτομο, γιατί έχω ακούσει την ίδια ιστορία από την άλλη πλευρά. Ειρωνικά είπε το "είναι τέλειο". )
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:11, 21-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από i_lie_us

Μωρέ ναι, αλλά πως; Δεν έχω βρει κάτι άλλο να μου διώχνει τη θολούρα και να μπορώ να λειτουργήσω μετά από τέτοια κατάσταση, και οι χυμοί πχ. νιώθω να μου πέφτουν βαριοί μετά από ξερατό.
Τουλάχιστον την παίρνω φαγωμένος γιατρέ μου

Α, έχω και κάτι σπιρουλίνες. Λες να κάνουν δουλειά ή τσάμπα θα νιώθω γεύση ποδιού μετά από μπάνιο στη Λούτσα στο στόμα μου άμα τις κουμπώσω;!
Τον πονοκέφαλο θες να σου διώξει ή να σε ξυπνήσει;
Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο άλλο ΜΣΑΦ που δεν επιβαρύνει τόσο την ηπατική λειτουργία. Panadol, Depon, Apotel έχουν μέσα παρακεταμόλη και είναι καλό να τα αποφεύγεις όσο γίνεται.

Δεν νομίζω ότι κάνει κάτι η σπιρουλίνα. Τις έπαιρνα και γω και απλά ήθελα να τρίψω το στόμα μου με βουρτσα για να φύγει η γεύση.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 16:37, 21-06-16:

Τελευταίες μέρες παίρνω ένα κρασάκι 500 ml και όταν το τελειώνω έχω ήδη κάνει ένα καλό κεφάλι. Λέτε να είναι λόγω ζέστης;
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 16:39, 21-06-16:

Τελευταίες μέρες παίρνω ένα κρασάκι 500 ml και όταν το τελειώνω έχω ήδη κάνει ένα καλό κεφάλι. Λέτε να είναι λόγω ζέστης;
είναι επειδή το καλοκαίρι δε τρώμε τόσο πολύ όπως τον Χειμώνα (πιο άδειο στομάχι) και επειδή αφυδατωνόμαστε πιο εύκολα. Καλό είναι μαζί με το ποτό μας ή αμέσως μετά να έχουμε και ένα νεράκι μαζί μας.

Όπότε ναι είναι λόγω της ζέστης
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:01, 26-06-16:

Τι μου λέτε...Εγώ έκανα εμετό μπροστά σε κόσμο στο μαγαζί που καθόμουν. Ευτυχώς ήταν σε εξωτερικό χώρο και δεν είχε πολύ κόσμο. Η πλάκα είναι ότι είχα πιει μόνο ένα μοχίτο και με πείραξε 1+ ώρα αφού το είχα πιει. Πιο πριν δεν ένιωθα τίποτα, ούτε καν ζαλιζόμουν. Θα κάνω να πατήσω καιρό σ'αυτό το μαγαζί!
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 18:50, 26-06-16:

Αχαχαχαχα μήπως το μοχίτο ήταν μπόμπα;
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:54, 26-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Αχαχαχαχα μήπως το μοχίτο ήταν μπόμπα;
Θα μπορούσε, αλλά οι υπόλοιποι που ήπιαν επίσης μοχίτο δεν έπαθαν τίποτα!Τι στο καλό, μόνο εμένα έβαλαν στο μάτι;
Παράθεση

logica

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη logica
H logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H logica έγραψε στις 10:55, 27-06-16:

Κατ αρχήν προκαλούμε εμετό αν είναι δυνατόν για να αποβληθεί άμεσα κάποια ποσότητα αλκοόλ και μετά πολλά υγρά, αυτό μου είπε μια φίλη γιατρός. Και προσοχή όχι ύπνος ανάσκελα!!
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 21:11, 27-06-16:

Αν έχεις αναγούλα όλο το πρωί μέχρι το μεσημέρι και πιο μετά και δεν έχεις ξεράσει, πότε σου φεύγει;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:44, 27-06-16:

Αν έχεις αναγούλα όλο το πρωί μέχρι το μεσημέρι και πιο μετά και δεν έχεις ξεράσει, πότε σου φεύγει;
Εξαρτάται, αλλά οκ αν έχουν περάσει 12+ ώρες, δύσκολα να τα βγάλεις πλέον. Αν δεις ότι περνάνε οι ώρες και έχεις απλά αναγούλα που δεν σ' αφήνει να είσαι λειτουργικός, βάλε δάχτυλο να τα βγάλεις να ξενοιάσεις.

Απλά πολλοί κάνουν το "λάθος" να πιστεύουν ότι άμα δεν φάνε τίποτα ή/και δεν πιουν νερό θα είναι καλύτερα, ενώ στην πραγματικότητα πρέπει λίγο να καλμάρει κάπως το στομάχι με ξηρά τροφή σε μικρές ελεγχόμενες ποσότητες, και ενυδάτωση.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 21:52, 27-06-16:

Απλά προσπαθούσα να αποφύγω το δάχτυλο και τον εμετό. Συνήθως αν είμαι έξω το κάνω απευθείας αλλά χτες ήμουν σε σπίτι ήμουν και με μια κοπέλα, το άφησα και σήμερα με έχει καταστρέψει λιγάκι
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:06, 27-06-16:

Εντάξει ήταν ειδική περίπτωση χθες, μιλάω γενικά.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους