Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,816 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είμαστε τελικά οπισθοδρομικοί ως λαός;

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:51, 20-03-06:

Με αφορμη τον διαγωνισμο της eurovision που θα γινει σε λιγο καιρο στην χωρα μας, θα ηθελα εδω να αναπτυξουμε τις αποψεις μας, για το αν τελικα σαν λαος ειμαστε ακομα λιγο ή πολυ οπισθοδρομικοι σε διαφορα θεματα και συγκεκριμενα στον τομεα της μουσικης.
Παραθετω ενα αρθρο που πλεον κυκλοφορει ελευθερο στο διαδικτυο και μας προειδοποιει ολους για την επερχομενη αφιξη των..."Σατανιστων Lordi"...
Οι lordi να θυμισουμε οτι ειναι η Φιλανδικη συμετοχη στην διοργανωση της eurovision, γυρω απο τον οποιον το ονομα εχει γινει τοση κουβεντα...
Ακολουθει το κειμενο διαμαρτυριας αλλα και προσκλησης του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ (ΠΑ.Σ.Κ.Ε.ΔΙ.) να αντιδρασουμε ολοι για αυτην την συμετοχη.

ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΙΣΑΓΩΜΕΝΟ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΦΙΛΑΝΔΙΑΣ

Καλούμε κάθε άνθρωπο ο οποίος σέβεται τον εαυτό του, την νοημοσύνη του, την αξιοπρέπεια του, τον συνάνθρωπο του και τα χριστά ήθη, να αντιδράσουν στην συμμετοχή του ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑΣ στο μουσικό διαγωνισμό της EUROVISION στην Ελλάδα, με τους κάτωθι τρεις τρόπους ταυτόχρονα:

Α) Να στείλουμε ένα e-mail στον ΠΑ.Σ.Κ.Ε.ΔΙ. (στην διεύθυνση apopsis1@yahoo.gr με ένδειξη ʽΟΧΙ ΣΤΟ ΦΙΝΛΑΝΔΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑʼ) με το οποίο να εκφράζετε την αντίθεσή σας στην εμφάνιση του συγκροτήματος αυτού κατά την διάρκεια της εκδήλωσης. Το σύνολο των μηνυμάτων θα κατατεθεί στον Πρωθυπουργό της Φινλανδίας ως αίτημα των Ελλήνων, στον Αρχηγό της Φινλανδικής Εκκλησίας, στην Βουλή της Χώρας και στην Φινλανδική Πρεσβεία.

Β) Να στείλουμε το ίδιο μήνυμα στην Φινλανδική Πρεσβεία στο e-mail: sanomat.ate@formin.fi και να εκφράζουμε την επιθυμία να επαναληφθεί η διαδικασία κλήρωσης φινλανδικού τραγουδιού για την EUROVISION με αποδεκτή εμφάνιση, στοίχο, παρουσία και φιλοσοφία, που να τιμά τον άνθρωπο και όχι να τον ξεφτιλίζει στο όνομα του ΣΑΤΑΝΑ, και κυρίως να σέβεται τον Ελληνικό πολιτισμό και την χριστιανική μας θρησκεία.

Γ) Να στείλουμε e-mail στην Φινλανδική Κυβέρνηση (διεύθυνση parliament@parliament.fi & parlement@parlement.fi και να ζητήσουμε να μην επιτρέψουν την συμμετοχή αυτού του συγκροτήματος στον διαγωνισμό της EUROVISION που θα διεξαχθεί στην Ελλάδα, διότι προσβάλει τον άνθρωπο και την Ελληνο-Φινλανδική Φιλία, ενώ παράλληλα προάγει τα ζωώδη σατανιστικά ένστικτα.

Και αυτό θα είναι μόνον η αρχή.

Η Πρόεδρος του ΠΑ.Σ.Κ.Ε.ΔΙ.

Κα Νίκη Κωνσταντίνου

Kαι αναρωτιεμαι...δηλαδη εαν εγω δεν αντιδρασω, τοτε δεν εχω αξιοπρεπεια,δεν εχω νοημοσυνη και δεν σεβομαι το εαυτο μου;
Οταν λεει οτι αυτο ειναι μονο η αρχη...δηλαδη τι θα ακολουθησει;Διαμαρτυριες με πανο εξω απο τον χωρο διοργανωσης;Εχουμε δηλαδη να γινουμε παρα...μα παρα πολυ ρεζιλι στην Ευρωπη για ακομα μια φορα!

Τι αλλο να πω...;;
Πηγη:http://www.paskedi.gr/UserPages/News...iew.aspx?ID=58

Και για να ακουσετε ολα τα τραγουδια του διαγωνισμου αλλα και το συγκεκριμενο πηγαινετε : ΕΔΩ

Προειδοποιουμε οτι σε περιπτωση που αποφασισετε να ακουσετε το "Hard Rock Hallelujah" -Lordi, ειναι πολυ πιαθανο να κολλησει εναν ιο το pc σας με την ονομασια "luka_lordi_is_evil" και να μετατρεψει ολα τα mp3 που εχετε σε ομιλιες της αλλα και ψαλμοδιες!

P.S.Δεν χρειαζεται να περιοριστουμε ΜΟΝΟ στους lordi και την eurovision, αλλα μπορουμε να μιλησουμε γενικα για το σκεπτικο που υπαρχει ακομα στην ελλαδα περι οπισθοδρομικοτητας και μουσικης και στις "ταμπελες" που κολλαμε τοσο ευκολα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 20-03-06 στις 13:55.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 14:10, 20-03-06:

Εννοείται πως είμαστε πολλά χρόνια πίσω... (στο συγκεκριμένο ζήτημα ευθύνεται πολύ και η εκκλησία και η απεμπλοκή του κράτους από αυτήν που τόσα χρόνια περιμένουμε).

Δείτε τι είχε πει η Espresso για τους HIM

ΗΜΑΡΤΟΝ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη emufear : 20-03-06 στις 16:04.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:21, 20-03-06:

ροφλμαοτσετουνγκ

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 14:21, 20-03-06:

Αυτο το ειχα ξεχασει τελειως emufear.... ασχετο αλλα ημουν Ιταλια τοτε και θυμαμαι που τα ειχα παρει που δεν θα τους εβλεπα.Εκεινη την μερα με ειχε παρει μια φιλη μου και μου το ειχε πει οτι " το και το"...

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 14:22, 20-03-06:

Έλεος.Τι να πεις...

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 14:59, 20-03-06:

Χαχαχααχα!!!
Θυμηθειτε και τοτε που βγηκε ο Χριστοδουλος και ζητησε να αναβληθει η συναυλια των Slipknot.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:18, 20-03-06:

Κοιτάξτε παιδιά, να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Ας ξεκαθαρίσω οτι η Εκκλησία μας είναι τσίρκο. Ναι τσίρκο. Ταμείο που μασάει τα πάντα, αρκετοί κληρικοί που πηδάνε τα πάντα, απατεωνιές και πολλά άλλα. Μη μιλήσω για την πλύση εγκεφάλου επι χιλιετίες στο εβραϊκό παραμυθάκι [κανονικά η Παλαιά Διαθήκη πρέπει να φύγει από την ορθόδοξη πίστη καθώς είναι η Εβραϊκή μυθολογία (ίσως και ιστορία)] ΚΑΙ την καταστροφή του Αρχαίου ελληνικού πολιτισμού και τη συνεχή καταστροφή της ελληνικής γλώσσας στα εκκλησιαστικά κείμενα. Διαβάστε ενα εκκλησιαστικό κείμενο και πείτε μου αν σας μοιάζουν για αρχαία ή νεα ελληνικά αυτά που διαβάζετε. Ένα έκτρωμα είναι, όχι γλώσσα, η εκκλησιαστική.

Πέραν αυτού, ΝΑΙ οι ΗΙΜ και οι Λόρντι υμνούν τον "εξω απο δω" στους στίχους τους και βεβαίως δε μου αρέσει καθόλου το σκηνικό. Ελάτε, ας το παραδεχτούμε επιτέλους. Έτσι έχει η κατάσταση. ΟΜΩΣ από τη στιγμή που είναι καθ' όλα νόμιμοι ΔΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ να τους πω "μην πατάτε στην Ελλάδα". Θέλουν οι άνθρωποι να έρθουν, να εκφραστούν μέσω της μουσικής τους, να διαγωνιστούν... Ποιά είναι η κυρία Νίκη Κωσταντίνου που θα μου πει εμένα ΤΙ θα ακούσω, ΤΙ θα διώξω απ τη χώρα ΜΟΥ και ΤΙ θα διοργανώσω σα χώρα; Ποιά είναι η κυρία Νίκη Κωσταντίνου που θα εκφραστεί εκ μέρους 11 εκατομμυρίων κατοίκων της Ελλάδας και γιατί πρέπει να ανταποκριθούμε σώνει και καλά στο κάλεσμά της;

Εχω βαπτιστεί Χριστιανός Ορθόδοξος, κάθε βράδυ προσεύχομαι στο "Θεο" (όποιος και να είναι, όπως και να λέγεται, όπου και να είναι. Κάτι υπάρχει πιθανόν και αυτό το κάτι το νιώθω σαν δύναμη όποτε το χρειάζομαι. Μπορεί να είναι το ΚΙ που λένε οι Γιαπωνέζοι ή οτιδήποτε στο μυαλό μου και το ονομάζω έστω Θεο), ΔΕΝ πιστεύω ότι λέει ο κλήρος, δεν πιστεύω στην εκκλησιαστική ιστορία όπως μας την παρουσιάζουν (πρέπει να υπάρχει σαφώς τρελή παραποίηση των γεγονότων). Αγαπάω την χώρα μου, πιστεύω οτι ο άνθρωπος πρέπει να είναι σε κάποια θέματα προοδευτικός εως ένα σημείο αλλά και σε άλλα θέματα να διατηρεί τα ήθη και τις αξίες και να είναι συντηρητικός και πάλι ως ένα σημείο, αγαπάω τον Αρχαίο ελληνικό πολιτισμό, αγαπάω την ΑΛΗΘΕΙΑ! Αυτοί οι κύριοι με τα ράσα λοιπόν ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ! Αποδέχομαι να κυκλοφορούν, να εκφράζονται αλλά έχω κάθε δικαίωμα να μην τους ακολουθώ πόσο μάλλον τυφλά.

Από την άλλη... Εγω και ο αδερφός μου έχουμε αρκετά τραγούδια των HIM, Blind Guardian, AC/DC και τραγούδια από πάμπολλα άλλα καταπληκτικά συγκροτήματα. Ναι μπορώ να πω οτι έχω μπόλικη μέταλ και ροκ στο πετσί μου... ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ! Δεν είδα εμένα ή τον μικρό να σφάζουμε γίδες και να πίνουμε αίμα. Έχουμε μια Α ποιότητα σκέψης, μια δυνατότητα κριτικής και μια Α νοητική ικανότητα να φιλτράρουμε τα δεδομένα του περιβάλλοντός μας. Γουστάρουμε να τους ακούμε, δε σημαίνει οτι θα πιστέψουμε σε ότι μπορεί να πιστεύουν εκείνοι. Ξέρετε και κάτι άλλο; Αν έρθει ο τραγουδιστής των Λόρντι και μας πει, ελάτε να ημνύσουμε όλοι ενα νεκρό κριάρι, θα του πω "αντε και γ@μeeσου" αλλά την ίδια κουβέντα θα πω και στον πρώτο παπά που θα μου υποδείξει τι πρέπει να κάνω, τι να ακούσω και ποιόν να επιτρέψω να έρθει στην χώρα ΠΟΥ ΕΓΩ ΣΥΝΤΗΡΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ!

Μέχρι οι ΗΙΜ και οι Λόρντι να προσπαθήσουν να με προσηλυτίσουν (άδικος ο κόπος, το ξεκαθαρίζω), θα πω στους αντιδραστικούς συμπολίτες μας ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΤΩΡΑ ΛΟΡΝΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ και στην τελική βάλτε τις επιστολές διαμαρτυρίας σας εκεί που ξέρετε σε ενέσιμη μορφή και άντε και γ....τε!

ΥΓ: Για τους λάτρεις της Γιουροβίζιον και της παρασκηνιολογίας τους (αίσχος... υπάρχουν τέτοιοι?)... μην απορήσετε εαν το Σκανδιναβικό μπλοκ μας θάψει πάλι φέτος με τις κουταμάρες που κάνουμε...

ΥΓ2: Ρε Moderators βγάλτε τις εικόνες και ρίξτε τα λίνκς τους μόνο γιατί σέρνεται η σελίδα και με dsl. Για σοβαρευτείτε λίγο....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 20-03-06 στις 15:27.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,016 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:24, 20-03-06:

Σωστός ο val!

Γενικά η εκκλησία είναι η υπευθυνη για πολλά από αυτά που λέμε οπισθοδρόμηση στην Ελλάδα και το θέμα της μουσικής είναι ένα από αυτά.
Το κακό είναι πως πολλοί ανεγκέφαλοι κάθοντε και υιοθετούν ότι ακούνε /διαβάζουν από αυτά που τους πουλάνε τα ΜΜΕ & η εκκλησία από δω και από κει χωρίς να έχουν λίγη κριτική σκέψη να συλλογιστούν τι ακριβώς πιστεύουν.

Να δούμε πότε θα ξυπνήσει ο κόσμος!

ΜΜΕ sucks

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 15:26, 20-03-06:

Valder πολυ σωστο το ολο σου ποστ.Με βρισκεις να συμφωνω απολυτα!Εχω το ιδιο σκεπτικο γενικα με οτι εγραψες...
Η πλακα ομως ξερεις ποια θα ειναι;;
Εαν πριν την διοργανωση ορισμενοι οι οποιοι ειναι οπισθοδρομικοι (εγω ετσι τους αποκαλω!), πριν την διοργανωση μου μαζευτουν με πανο εξω απο τον χωρο που θα γινει το ολο σκηνικο και αρχισουν τα γνωστα και μετα τι θα επικρατησει και μεσα στον χωρο.
Δεν φερνω την καταστροσφη.Μια υποθεση κανω, γιατι ειναι γνωστο οτι τα αρνητικα και τα παρατραγουδα ειναι αυτα που απο ολους τους τηλεοπτικους σταθμους προβαλονται παντα περισσοτερο.
Οσον αφορα το υστερογραφο σου φυσικα και υπαρχουν τετοιοι.
Ακουω πολλους να μου λενε "εχουμε και παιδια κτλ κτλ"...Συγγνωμη αλλα τα παιδια σου τωρα τα σκεφτηκες;Οταν τα αποβλακωνεις μπροστα στις Τατιανολαμπιριδες που λενε ποιανης τραγουδιστριας το βρακι φανηκε περισσοτερο δεν τρεχει μια ε;

Και οσον αφορα τον αν υμνουν αυτα τα συγκροτηματα τον διαολο, δεν αντιλεγω μαζι σου.Μερικα πολλα απο αυτα δεν τον υμνουν, απλως στο ολο υφος της μουσικης τους δεν ταιριαζει να μιλανε για "τρυφερα-ρομαντικα" πραγματα.Ακομα και για την αγαπη να μιλουν το κανουν με εναν πιο "σκοτεινο", "πικρο" τροπο.Πουλαει περισσοτερο.Για να σε προλλαβω δεν ειπα οτι εγραψες πουθενα οτι το κανουν ολοι αυτο.(να υμνουν τον κυριο με τα κερατακια)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 20-03-06 στις 15:31.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:33, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Σωστός ο val!

Γενικά η εκκλησία είναι η υπευθυνη για πολλά από αυτά που λέμε οπισθοδρόμηση στην Ελλάδα και το θέμα της μουσικής είναι ένα από αυτά.
Το κακό είναι πως πολλοί ανεγκέφαλοι κάθοντε και υιοθετούν ότι ακούνε /διαβάζουν από αυτά που τους πουλάνε τα ΜΜΕ & η εκκλησία από δω και από κει χωρίς να έχουν λίγη κριτική σκέψη να συλλογιστούν τι ακριβώς πιστεύουν.

Να δούμε πότε θα ξυπνήσει ο κόσμος!

ΜΜΕ sucks
Εδω είσαι. Φίλε απλά τα είπες όλα. Σα κατσίκες τα μασάνε. Έχεις ιδέα τι θα συμβεί αν ποτέ ξυπνήσει ο κόσμος; Χεχ...

Μάριε αν βγούν και με πανώ έξω απ το χώρο της εκδήλωσης θα πάρω το πρώτο τρένο για εξωτερικό και θα ζήσω εκεί. Στην προσπάθεια τους να διώξουν τα ζώα όπως τα αποκαλούν, γίνονται οι ίδιοι χειρότερα ζώα..

Εκκλησία και ΜΜΕ.... τι άλλο θέλουμε! Και είναι και χωρίς προφυλακτικό ε...

ΥΓ: Για την εικόνα έλεγα του εμουφήαρ να τη βγάλει. Του Μάριου είναι μικρές και καλές. Για να εξηγούμεθα και να μην παρεξηγούμεθα.

ΥΓ2: Για την ιστορία ακούω Lordi εδω και μισή ώρα συνεχώς. Μιλάμε για καταπληκτικό άσμα. Εύχομαι να νικήσουν τα παλικάρια άσχετα αν από χώρες υποστηρίζω Ελλάδα (άντε Κύπρο) και Ολλανδία/Γερμανία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 20-03-06 στις 15:36.
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 15:48, 20-03-06:

Το θέμα δεν είναι για γέλια είναι για κλάμματα.Και είναι αρκετά σοβαρό.Η αλήθεια είναι ότι με κάθε ευκαιρία που μας δίνεται αποδεικνύουμε πόσο πίσω είμαστε σε θέματα νοοτροπίας.Αηδία.
@Marios: είδες που στα 'λεγα?

ΥΓ: Δε θυμάμαι καλά, τί λέει η μεσαιωνική ΠΑΣΚΕΔΙ?Στέλνουμε email με την ένδειξη "ΝΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΛΑΝΔΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ" στο apopsis1@yahoo.gr?Ok

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:52, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Μάριε αν βγούν και με πανώ έξω απ το χώρο της εκδήλωσης θα πάρω το πρώτο τρένο για εξωτερικό και θα ζήσω εκεί.

Βαλ, συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα γράφεις.
Δυστυχώς όμως, σε βλέπω να μεταναστεύεις, διότι αν δεν μαζευτούν έξω από τον χώρο της εκδήλωσης με πρώτη και καλύτερη την Λουκά που ψοφάει για κάτι τέτοια, τον παπα-Τσάκαλο και όλες αυτές τις γραφικές φυσιογνωμίες, να μην με λένε Ελένη........

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:53, 20-03-06:

Το σατανιστικό στους HIM που το είδατε ωρέ;
Μήπως προσπαθούν να μας προσηλυτίσουν στην ομοφυλοφιλία;

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:20, 20-03-06:

Μην ανησυχείτε δεν είμαστε μόνο εμείς στενόμυαλοι.
Στα σαιτ σχετικά με γιουροβιζιον που κοίταξα οι λορντι έρχονται περίπου 17οι ενώ τα σχόλια δεν είναι και τα πιο κολακευτικά
Κάποιοι μάλιστα έγραψαν ότι τρόμαξαν με το κλιπ
SAGAPO που τους χρειάζεται για να στανιάρουν..................

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 16:41, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra

Έγραψες !!!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:41, 20-03-06:

Μην ανησυχείτε δεν είμαστε μόνο εμείς στενόμυαλοι.
Στα σαιτ σχετικά με γιουροβιζιον που κοίταξα οι λορντι έρχονται περίπου 17οι ενώ τα σχόλια δεν είναι και τα πιο κολακευτικά
Κάποιοι μάλιστα έγραψαν ότι τρόμαξαν με το κλιπ
Κοίτα, το sagapo ήταν πολύ στρατο-αστυνομο-ειδές και γούσταρα τρελά. Η καλύτερη εμφάνιση, πραγματικά όταν είδα τις στολές (των ειδικών δυνάμεων ήταν?), τελείωσα επάνω στο τηλεκοντρόλ.

@emufear χαλάρωσε λίγο ρε μάστορα που δε σηκώνεις και μια παρατήρηση. Δεν έχω κι άδικο. Έκανες λάθος με τη φωτό, παραδέξου και τίποτα επιτέλους...αμάν με τα εξυπνακίστικα... Άμα σε ενοχλώ τόσο που μιλάω δηλαδή να το ξέρω...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:58, 20-03-06:

Προτείνω να διοχετευσεται όλο αυτόν τον εκνευρισμό κάπου που θα πιάσει τόπο στέλνοντας πχ.ένα ωραίο μαιλ στο ΠΑΣΚΕΔΙ λέγοντας τους πόσο οπισθοδρομικοί,στενόμυαλοι κι άδικοι είναι.
Εδώ θα συνεχίσουμε απλά την συζήτηση για περί λογοκρισίας.
Οποιοδήποτε άσχετο ποστ θα βγαίνει οφτόπικ.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:02, 20-03-06:

Προτείνω να διοχετευσεται όλο αυτόν τον εκνευρισμό κάπου που θα πιάσει τόπο στέλνοντας πχ.ένα ωραίο μαιλ στο ΠΑΣΚΕΔΙ λέγοντας τους πόσο οπισθοδρομικοί,στενόμυαλοι κι άδικοι είναι.
Εδώ θα συνεχίσουμε απλά την συζήτηση για περί λογοκρισίας.
Οποιοδήποτε άσχετο ποστ θα βγαίνει οφτόπικ.
Είδες τι σου κάνει η πασκεδί; Και είναι και ομορφούλα η πρόεδρός του... Τι σχέση όμως μπορεί να έχει η πασκεδί και να θέλει να αντιδράσει με τρόπο που θα δυσφημίσει την χώρα μας; Μήπως επειδή η διοργάνωση θα γίνει στο ΟΑΚΑ και όχι σε χώρο μέλους της πασκεδί;

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 17:15, 20-03-06:

έτσι όπως τα βλέπω τα πράματα, μπορούμε να πλουτίσουμε το λεξιλόγιό μας με μια νέα λεξούλα: (το) πασκέδι ή πασκεδί - άτομο που χαρακτηρίζεται από έντονο και άλογο (όχι γαϊδούρι ) πουριτανισμό ο οποίος προέρχεται από κομπλεξικά αισθήματα που φώλιασαν μέσα του στην τρυφερή ηλικία των 8 επειδή η μαμά του δεν το άφηνε να φορέσει τη μάσκα του μάμρα.

βαριέμαι τώρα, προσθέστε - τροποποιήστε

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 17:33, 20-03-06:

Εμενα παλι ενα αλλο που μου την δινει με την κυρια ΠΑΣΚΕΔΙ ειναι οτι ξεκιναει λεγοντας χαρακτηριστικα :
"Καλούμε κάθε άνθρωπο ο οποίος σέβεται τον εαυτό του, την νοημοσύνη του, την αξιοπρέπεια του, τον συνάνθρωπο του και τα χριστά ήθη..πλα μπλα μπλα"
Να μην το αναλυσω γιατι με ενοχλει...
Δεν μπορει ενα ατομο που εν ετη 2006, ουσιαστικα ζητα να λογοκριθει ενα τραγουδι το οποιο ΑΜΦΙΒΑΛΩ αν το εχει ακουσει προσεκτικα και να παροτρυνει και για αλλες κινησεις εναντιωσης τους (εκει που λεει οτι αυτο ειναι μονο αρχη...), να μιλαει για το ποιος ειναι αξιοπρεπης,με νοημοσυνη και αν σεβεται και ποιον.
Και δεν με ενοχλει μονο για αυτο με τους lordi.Οποιοδηποτε ειδος λογοκρισιας ειδικα στην μουσικη ειμαι κατα.Απλως κολλησαν ολοι οτι ειναι ντυμενοι "καπως" και οτι εχουν βραχνη φωνη...Οταν η Μαντω ειχε παει ντυμενη dominatrix δεν ενοχλησε κανεναν.Η οταν εχουμε 1002 σαβουροεκπομπες.Τι ιδιες εκπομπες που κατακρινουν και δημιουργουν εντυπωσεις και ντορο.

Καλε μου ifrit τα σατανιστικα αυτοι που τα βλεπουν ΔΕΝ ειναι αναγκη (για αυτους) να ακουσουν τα τραγουδια και να διαβασουν κανενα στιχο!Ειδαν το στυλ τους...ειδαν οτι ο Ville εχει μπασα φωνη και φοραει μεηκ απ,ειδαν το heartagram, ειδαν κι εναν τιτλο που λεγοταν "your swett 666" ή οτι εχουν τιτλους που περιεχουν λεξεις "buried", "Our Diabolikal Rapture" ή τον τιτλο του cd τους που λεγοταν "666 Ways To Love: Prologue " και τελειωσε.
Δεν μπορουν να σκεφτουν οτι εαν εβαζαν τιτλο "oh!how i love you my flower" ή "crazy in love" δεν θα πουλαγε ουτε μια κοπια!
Αλλα στην Ελλαδα το παν ειναι να δημιουργουμε ντορο στα παντα και να δειχνουμε οτι ο "Μεσαιωνας" -μτφ-
ζει και βασιλευει!αλλα σε οποιαδηποτε αλλα θεματα πιο σημαντικα που μας...μην πω τι...μπροστα στα ματια μας ειμαστε παντελως ωχαδερφιστες.
Το οτι η δικια μας η Βισση πηρε τραγουδι απο τον Καρβελα και το πηρε γιατι τελευταια στιγμη αλλαξαν το ποσοστο επιδρασης της ψηφου μεταξυ κοινου και επιτροπης (φυσικα υπε της επιτροπης) ωστε να βγει τραγουδι του Καρβελα...ουτε αυτο μας ενοχλησε!Το οτι ολες οι χωρες καναν διαγωνισμο για τον καλλιτεχνη δινοντας ΙΣΕΣ ευκαιρειες σε οσους δηλωνουν ενω εμας ουσιαστικα μας την παρουσιασαν την γιαγια...παλι δεν μας ενοχλει.
Ε!ΟΚ!Τοτε προσωπικα περιμενω τις διαδηλωσεις μεσα κι εξω απο τον χωρο της εκδηλωσης...Και μακαρι να ηταν μονο η Λουκα!Στο φιναλε αυτην την εχουμε συνηθισει.Αλλα απ' οτι φαινεται υπαρχουν πολλοι τετοιοι και φοβαμαι μην τους δω να παιρνουν εικονες και σταυρους στα χερια και να ουρλιαζουν για να φυγουν τα δαιμονια....

Δαιμονια ειπα ε;;;Χμ...δεν τους αρεσουν οι lordi μιας και μιλανε για τερατα και μοιαζουν με τερατα...το οτι η ελληνικη παραδοση και μεσα και εξω απο την εκκλησια κανεις συνεχεις αναφορες σε τελωνια, δαιμονια,στοιχια,νεραιδες κτλ κτλ, δεν το εχουμε σκεφτει...Οταν τις λεμε σαν ιστοριες καμαρωνουμε για την μυθολογια-παραδοση μας, αλλα αν τυχει και τραγουδησει καποιος καηκε!
ενταξει παω να ακουσω παλι το hotel california και το Get Me Through τα οποια οσες φορες κι αν τα κουω δεν με εχουν κανει σατανιστη...περιεργο ε...και ναι ξερω αγγλικα!
-What is this?
-This is a monster!!!
-NO!This is pope!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 20-03-06 στις 17:43.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 17:53, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Το θέμα δεν είναι για γέλια είναι για κλάμματα.Και είναι αρκετά σοβαρό.Η αλήθεια είναι ότι με κάθε ευκαιρία που μας δίνεται αποδεικνύουμε πόσο πίσω είμαστε σε θέματα νοοτροπίας.Αηδία.
@Marios: είδες που στα 'λεγα?

ΥΓ: Δε θυμάμαι καλά, τί λέει η μεσαιωνική ΠΑΣΚΕΔΙ?Στέλνουμε email με την ένδειξη "ΝΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΛΑΝΔΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ" στο apopsis1@yahoo.gr?Ok

Χα,χα,άμα το κάνεις αυτό θα σε αφορίσουνε(κοινώς τέρμα τα ξενυχτάδικα για σένα εφ΄όρου ζωής )

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:39, 20-03-06:

Το κύριο μερίδιο ευθύνης το έχει η εκκλησία. Ένας από τους λόγους που ονομάζει Σατανική την ροκ και την metal είναι καθώς έχουν ελεύθερη έκφραση, κάτι που δεν συμφέρει την εκκλησία μια και θέλει να ελέγχει τους πάντες, οπότε τα βγάζει σατανιστικά (και όπου βρει ευκαιρία όπως τώρα με τους Lordi, ακόμα πιο πολύ) ώστε να απωθήσει τον κόσμο. Έτσι έχει βάλει παρωπίδες σε πολύ κόσμο (ειδικά μεγαλύτερης ηλικίας, αλλά ακόμα και σε παιδία στην ηλικία μου) και τα πάντα είναι πλέον "Σατανικά" .Το βλέπουμε όλοι και το καταλαβαίνουμε (όσοι παρατηρούν με ελεύθερο μυαλό τουλάχιστον) ότι παίζονται πολλά τα όπια τα κρύβουν οι καλοί κληρικοί .Και στο βυζάντιο ακόμα, είναι τυχαίο ότι χτίζανε της πόλης τους πάνω από αρχαίες Ελληνικές και χρησιμοποιούσανε και κάποια ποσότητα πέτρας από τα Αρχαία κτίσματα; Είναι τυχαίο ότι γκρεμίζανε τους ναούς των αρχαίων; Είναι τυχαίο που όσο υπήρχε το βυζάντιο (και γενικότερα κατά των Μεσαίωνα βέβαια, αλλά εδώ μιλάμε για Ελλάδα)δεν έκαναν κάποια σημαντικά βήματα μπροστά; Ο λαός κοιμότανε τον ύπνο του δικαίου και ήτανε συνεχώς στις εκκλησίες και προσπαθούσε να μην αμαρτάνει την στιγμή που οι άρχοντες και οι αυτοκράτορες το παίζανε ηθικοί ενώ παράλληλα γινότανε της ιερόδουλης. Όπως τότε, έτσι και σήμερα υπάρχει απίστευτη πλύση εγκέφαλου, και διαφθορά.

Τους στοίχους τους συγκεκριμένου τραγουδιού δεν τους έχω διαβάσει, αλλά γενικότερα, ναι υπάρχει μια (ψεύτικη-εμπορική κατά την γνώμη μου) λατρεία για τον Σατανά από τα
metal τραγούδια. Τι σημαίνει όμως αυτό; Εγώ πωρώνομαι ακούγοντας αυτούς τους στοίχους και ας μην είμαι σατανιστής, όποτε εγώ θα τα ακούω και εσύ άσου ότι θέλεις εσύ. Αφήστε που δεν είναι όλα όπως φαίνονται με την πρώτη ματιά, πολλές φορές μέσα από αυτό το "πρόσωπο" κρύβονται άλλα πράγματα. Τα συγκεκριμένα άτομα για κάποιον λόγο θέλανε να γράψουν ένα τέτοιο τραγούδι, η χώρα τους, τους επέλεξε και από εκεί και πέρα έχουν κάθε δικαίωμα να έρθουν και να διαγωνιστούν. Από που και ως που θα τους πούμε "Όχι μην έρθετε εδώ γιατί προσβάλετε την θρησκεία μας"; Άμα είναι έτσι ας διώξουμε και όλους τους καθολικούς μια και δεν πιστεύουν στο Άγιο πνεύμα. Α, και παιδία, μην ξεχάσετε να με πετάξετε έξω από τα σύνορα της χώρας γιατί δεν πιστεύω σε αυτό που λέγετε Αγια τριάδα και θεωρείται (από το μεγαλύτερο ποσοστό των Ελλήνων) Θεός.

Ακούω ροκ από τα 12 μου (περίπου) και μέταλ εδώ και 8-9 μήνες. Και έχω μπει και στην ακραία μέταλ και μου αρέσει, αλλά ποτέ δεν έχω πιάσει τον εαυτό μου να λατρεύει τους στοίχους η τον Σατανά .Και από την πρώτη στιγμή αποδοκίμασα τους Lordi καθώς (όπως το βλέπω) ντύνονται κατά αυτόν τον τρόπο καθαρά για εμπορικούς λόγους και μάλιστα δεν το έχουν κάνει και ωραία .Μου αρέσουν όμως συγκρίματα με πιο "ακραία" εμφανίσει, από πιο μαλακά (όπως, πρώτα-πρώτα οι KISS) μέχρι πιο σκληρά (όπως οι Dimmu Borgir και άλλοι blackster). Άρα μάλλον έχω την κατάλληλη κρίση για να ξέρω τι θα κρατήσω από το κάθε συγκρότημα.

Προσωπικά θα στείλω ένα e-mail σε αυτήν την προστάτιδα που μας προστατεύει για να δω και ποσά ξέρει για αυτό το τραγούδι εκτός από το ότι το τραγουδάνε οι Lordi.Και καλώ όλους τους συν-φορουμιστες μου (που συμφωνούν μαζί μου) να στείλουν και αυτοί ένα e-mail.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 18:47, 20-03-06:

Aυτοι ειναι οι στιχοι τους...

Lordi - Hard Rock Hallelujah!

Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!

The saints are crippled
On this sinners' night
Lost are the lambs with no guiding light
The walls come down like thunder
The rocks about to roll
It's The Arockalypse
Now bare your soul

All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe

Rock 'n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
In God's creation supernatural high

The true believers
Thou shall be saved
Brothers and sisters keep strong in the faith
On the day of RockoningIt's who dares, wins
You will see the jokers soon'll be the new kings
All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe

Wings on my backI got horns on my head
My fangs are sharp
And my eyes are red
Not quite an ange
lOr the one that fell
Now choose to join us or go straight to Hell

Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah
!Hard Rock Hallelujah
!Hard Rock yeah

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 19:44, 20-03-06:

αυτοί που το αφορίσανε, έχουνε καταλάβει άραγε για τι μιλάει το τραγούδι; πολύ αμφιβάλλω...

btw, θυμήθηκα έναν δίσκο των stryper (ένδοξο συγκρότημα)... to hell with the devil

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 20:59, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
αυτοί που το αφορίσανε, έχουνε καταλάβει άραγε για τι μιλάει το τραγούδι; πολύ αμφιβάλλω...
Μην αμφιβάλλεις, να είσαι σίγουρος ότι δεν το έχουν ακούσει.Εξ'ορισμού, με τη φάτσα που έχουν οι lordi είναι σατανιστές.Δε χρειάζονται επιπλέον αποδείξεις.
Πού είναι μια ιερά εξέταση όταν τη χρειάζεσαι...Με συνοπτικές διαδικασίες στην πυρά.

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 22:32, 20-03-06:

εγω που ακουγα καποτε ΗΙΜ αν και τωρα ειναι υπεργλυκοι για μενα, εφριττττττα με κατι ατομακια που καθονταν και ελεγαν απο τη μια οτι ειναι γκει επιδη φοραει αιλαινερ (και να ειναι, τι μας ενοιαξε.........τη φωνη του θελαμε) την αλλη οτι ειναι σατανιστης (ογω στιχων και οσων ειπατε ολοι πριν απο εμενα) και την παραλλη και τα δυο μαζι. και καλα να ειχαν τις ενημερωμενες πηγες..............
αλλα ηταν εντελως αβασιμο!!!!! δεν μπορω, με πιανει οση καρδια εχω με αυτο το "ελληνικο" του να εχουμε αμεσως μια αποψη για αβια και εμβια απαντα! με εκνευριζει. και ειναι και γενικο το κακο.
και πιστευω πως η θρησκεια παιζει τον τεραστιο ρολο, διοτι εχιε κανει τους πλεον κλειστους να νομιζουν οτι αξαφνα και επειδη ειναι της σωστης και ορθης θρησκειας, ξερουν τα παντα!
ειναι το κλασικο συνδρομο "ειμαι καλος ανθρωπος επειδη παιρνω καλες αποφασεις, αρα επειδη ειμαι καλος ανθρωπος ολες μου οι αποφασεις ειναι καλες..........".. που μου τη δινει ασχημα.
εχω να ουρλιαξω για το θεμα, αλλα τωρα δε βρισκω τα λογια.

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 23:30, 20-03-06:

Εκπληκτική η ανάλυση του Valder!
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο!
Well said Val!
Παρεπιπτόντως κ εμένα μου αρέσει το τραγούδι των lordi άσχετα αν με αγριεύει λίγο το όλο σκηνικό και στους him είχα πάει κ ακούω τραγούδια τους παρόλο που δεν συμφωνώ με την νοοτροπία τους. Και ναι πράγματι οι εκπρόσωποι της εκκλησίας μας είναι ένα πρωτοκλασσάτο τσίρκο....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη diddle : 23-03-06 στις 12:58.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 09:53, 23-03-06:

Εχω να κανω μια καταγγελια: Οι Lordi αντιγραφουν τους SlipkNoT στην εμφανιση
Αυτο το θεμα με την εκκλησια εχει φτασει στα ακρα πλεον, μερικες φορες ευχομαι να ζουσα σε αλλη χωρα...
Μην ασχολειστε με φυλλαδες οπως η Esspresso ρε παιδια, χανετε τον χρονο σας..

btw, θυμήθηκα έναν δίσκο των stryper (ένδοξο συγκρότημα)... to hell with the devil
Αυτοι δεν ηταν white metal μπαντα?Πως βγαλαν τετοιο δισκο?

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 12:23, 23-03-06:

εχμ, ακριβώς επειδή είναι white metal μπάντα έβγαλαν τέτοιο δίσκο. κατάρα προς τα απανταχού άπιστα σκυλιά "να πας να καείς στην κόλαση μαζί με τον διάολο, ουυυ"

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 19:16, 28-03-06:

got it

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:01, 28-03-06:

[off topic] ines οι Ηim (καλα δεν ξερω για ολους, αλλα ο τραγουδιστεις τουλαχιστων) ειναι γκεΐ. Οχι επειδη φοραει αιλαινερ (η πως το ειπες) η επειδη δεν παιζει βαρια τραγουδια και διαφορα αλλα τρελα που εχω ακουσει. Εχω δει φοτο οπου φιλιετε με αντρα και συγουρα το φιλι δεν ητανε για εμπορικους λογους. Αλλα και παλι τι εγινε; Οσοι ακουνε him δλδ θα βγουνε ομοφυλοφιλοι;[/off topic]

Παντος παιδια δεν μου εχουν απαντισει ακομα....

Για να δουμε τι θα κανουν οταν ερθουν οι lordi.. Αραγε θα ξαπλωσουν ολοι μαζι στον διαδρομο πρωσγηωσεις προκειμενουν να μην προσγηωθει το συγκροτιμα;

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 00:58, 29-03-06:

άντε να τους πατήσει το αεροπλάνο να τελειώνουμε...

Παράθεση

neraidoula (Πεγκυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη neraidoula
H Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H neraidoula έγραψε στις 15:55, 30-09-06:

"Ειμαστε πολλα χρονια πισω"ΑΙΩΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ, εμεις οι κατα τα αλλα συμπαθεστατοι Ελληνες..Σαν να μας ειχαν κοψει τη "φορα"οι Τουρκοι.........

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 16:31, 30-09-06:

Οσοι ακουνε him δλδ θα βγουνε ομοφυλοφιλοι;
Λες να φταίει ότι άκουγα HIM απο τα δώδεκά μου?

Επί του θέματος τώρα...ναι όντως είμαστε πολλοί οπισθοδρομικοί ως λαός ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ. Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια!! Αυτό φαίνεται και απο τον ρατσισμό που υπάρχει και είναι έντονος εναντίων διάφορων κοινωνικών ομάδων.

Επίσης, δυστυχώς η Εκκλησία έχει ακόμα αρκετή δύναμη. Περιμένω πως και πως την ημέρα που δεν θα υπάρχει το μάθημα των θρησκευτικών στα σχολεία... Εκτός του ότι είναι εντελώς ανούσιο, έχει ως κύριο σκοπό να κάνει πλύση εγκεφάλου, και εγώ προσωπικά δεν γουστάρω καθόλου...

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 18:26, 30-09-06:

Οι Ελληνες(οχι ολοι) δυστυχώς δεν θα ξυπνήσουν ποτε(κ δεν ξέρω γιατί).Ειμαστε σαν λαος πισω πολλά χρόνια κ σε όλους τους τομεις...

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 18:30, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17
Λες να φταίει ότι άκουγα HIM απο τα δώδεκά μου?

Επί του θέματος τώρα...ναι όντως είμαστε πολλοί οπισθοδρομικοί ως λαός ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ. Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια!! Αυτό φαίνεται και απο τον ρατσισμό που υπάρχει και είναι έντονος εναντίων διάφορων κοινωνικών ομάδων.

Επίσης, δυστυχώς η Εκκλησία έχει ακόμα αρκετή δύναμη. Περιμένω πως και πως την ημέρα που δεν θα υπάρχει το μάθημα των θρησκευτικών στα σχολεία... Εκτός του ότι είναι εντελώς ανούσιο, έχει ως κύριο σκοπό να κάνει πλύση εγκεφάλου, και εγώ προσωπικά δεν γουστάρω καθόλου...
γιατι δεν ζητας απαλλαγη?

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimidola
H dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H dimidola έγραψε στις 21:43, 30-09-06:

Αρκεί να ζήσεις σε άλλη χώρα 1-2 μήνες και θα δεις... Προσωπικά όταν πάτησα το πόδι μου στο καράβι από Ιταλία μετά από 2 μήνες παραμονής στη Siena που δεν είναι και καμία προοδευτική μεγαλούπολη, φρίκαρα με τους συντοπίτες!!!

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 22:10, 30-09-06:

Όσο υπάρχουν θρησκείες, προκαταλήψεις και ψεύτικα ήθη θα είμαστε οπισθοδρομικοί και όχι μόνο οι Έλληνες αλλά όλοι. Κάθε τι που δεν τους αρέσει το βγάζουν φρικιαστικό, σατανιστικό, διεστραμμένο κ.α και το χειρότερο είναι ότι δεν κρατάν τις απόψεις τους για τους εαυτούς τους αλλά κάνουν πλύση εγκεφάλου σε αυτούς που τους πιστεύουν. Ευτυχώς όμως που ο χριστιανισμός δεν είναι τόσο οπισθοδρομικός όσο ο μουσουλμανισμός και δεν έχουμε κανένα ιδιαίτερο ρεκόρ.

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 21:38, 10-10-06:

Είμαστε πολλοί οπισθοδρομικοί!!!Έλεος στον 21ο αιώνα ζούμε!!Δεν ξέρω τι φταίει...Σε άλλες χώρες τα πράγματα και οι αντιλήψεις είναι τελείως διαφορετικά!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:06, 10-10-06:

Ίσως είμαστε τόσο οπισθοδρομικοί εξαιτίας ακριβώς αυτού για το οποίο είμαστε τόσο περήφανοι: Το μεγάλο δέσιμο των ελλήνων με την οικογένεια. Όταν τα παιδιά είναι προσκολλημένα μέχρι μεγάλες ηλικίες με την οικογένεια τους, θέλοντας και μη περνάνε σε αυτά κάποιες αντιλήψεις της προηγούμενης γενιάς, ενώ σε άλλα κράτη οι νέοι ζουν και κατά συνέπεια σκέφτονται πιο αυτόνομα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους