Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,733 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περιοδικά πληροφορικής

Ποιό/α περιοδικό/α πληροφορικής διαβάζετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)
PC Magazine
4
33,33%
PC World
4
33,33%
PC Master
4
33,33%
RAM
3
25,00%
Chip
0
0%
Computer Active
0
0%
Computer για όλους
1
8,33%
Computer Software
0
0%
Δεν διαβάζω περιοδικά πληροφορικής
1
8,33%
Άλλο.. [αναφέρετε σε post σας]
0
0%

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 00:23, 22-03-06:

Συνήθως όσοι ασχολούντε με το διαδίκτυο αγοράζουν και περιοδικά πληροφορικής.
Εσείς αγοράζετε [αν ναι, πιο;] ή προτημάτε να ενημερώνεστε μέσω του διαδικτύου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:28, 22-03-06:

PC Master.. δεν είναι πια τόσο ωραίο όσο παλιά αλλά γράφει ένας συμφοιτητής μου εκεί και επειδή τα έχω σχεδόν όλα(!!) από το 1ο(!) τεύχος το αγοράζω από παράδοση...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:40, 22-03-06:

PC Master
Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά είναι το πιο αγαπητό σε μένα αν και το αγοράζω κι εγώ από παράδοση τώρα πια...

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 00:47, 22-03-06:

Αν και εχω σταματησει εδω και λιγους μηνες να διαβαζω περιοδικα, πιστευω πως το PC Master ειναι καλυτερο για παιχνιδια. Για τα υπολοιπα, το PC Magazine ειναι απλως το πιο πληρης. Αντε και το PC World λεει κατι.

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 01:29, 22-03-06:

Πάνε χρόνια από τότε που αγόρασα το τελευταίο περιοδικό πληροφορικής (pc master).Κάποτε παρακολουθούσα πολύ τις εξελίξεις στα παιχνίδια και αγόραζα φανατικά το pc master.Τώρα όμως, λίγο το ότι έχω χρόνια να κάνω αναβάθμιση και πλέον δε μπορώ να παίξω τα καινούρια παιχνίδια, λίγο το internet, έχω εγκαταλείψει το άθλημα.Αν θέλω κάτι σχετικά με πληροφορική μάλλον στο google θα απευθυνθώ.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:45, 22-03-06:

RAM διαβάζω μόνο. Το παίρνει ο Πάνος που είναι συνδρομητής οπότε το διαβάζω και εγώ

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 07:32, 22-03-06:

PC Magazine και PC World για μένα

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:23, 22-03-06:

Αν και με καλυψε η λια διαβαζω RAM, αυτο που μου αρεσει στο RAM είναι ότι δεν μενει μονο στα "τσιπακια" αλλά ξεφυγει λιγο με αφιερωματα οπως πχ αφιερωμα στην ιστορια της HP.

Το PCmaster μου την δινει που μιλαει μονο για Games και καρτες γραφικων ... (Ημουν καποτε συνδρομητης για ενα χρονο αλλα το βαρεθηκα στο 5τευχος. )

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 01:19, 23-03-06:

Εγω διαβαζω pc magazine και pc world επειδη ειναι τα πιο πληρεις και δινω μεγαλυτερη βαση σε περιοδικα που ασχολουνται γενικα με τους Η/Υ και δεν δινουν βαση στα games

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 01:32, 23-03-06:

Να απαντήσω κι εγώ.
Ξεκίνησα με το PC Master, παρόλο που δεν συνήθιζα να παίζω games, το αγόραζα για κάποιες ενδιαφέρον στήλες του. Μετά αγόρασα PC Magazine και το θεώρησα πολύ καλύτερο και ειδικά για αυτό που ζητάω, δηλαδή περισσότερο about tech και λιγότερο games [μια που πλέον δεν παίζω καθόλου] + τα προγράμματα του DVD.

Γενικά το κάθε περιοδικό δίνει περισσότερο βάρος σε κάποια θέματα [πχ PC Master@Games - PC Magazine/World@pctech κτλ] και προσελκύει την αντίστοιχη μερίδα αναγνωστών].

Παράθεση

rkd-mage

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rkd-mage
Ο rkd-mage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O rkd-mage έγραψε στις 13:41, 08-04-06:

Προτιμώ τα περιοδικά που δίνουν μεγαλύτερο βάρος στην ουσία και όχι στο "φαίνεσται". Είμαι συνδρομητής σε όλα τα περιοδικά του χώρου, αλλά αναγνώστης μόνο στο Computer Για Όλους. Μπορώ να διακρίνω από μακριά την μούφα που προσπαθεί να πλασάρει ο καθένας, και δεν μου αρέσει σε καμία περίπτωση τα περιδικά "καταλόγου προϊόντων" όπως έχει καταντήσει ειδικά το PC World και άρχισε το PC Mag. Θέλω αντικειμενικές απόψεις και όχι πληρωμένες διαφημίσεις.
Συχαίνομαι να μου λένε για δήθεν "αποκλειστικότητες" προϊόντων που έχω δει σε άλλο περιοδικό μήνες πριν, ή για software που ο καθένας μπορεί να κατεβάσει demo από το internet. Θέλω να διαβάζω απόψεις προσωπικές και όχι δελτία τύπου. Δεν πληρώνω για κάτι τέτοιο και φαντάζομαι κανένας άλλος.
Το RAM έχει χάσει προ πολού την σοβαρότητά του οπότε αξίζει μόνο για κάποια DVD του National Geographic πλέον. Τα PC-κάτι είναι απλώς διαφημιστικά δελτία, ενώ το PC Master ασχολείται μόνο με παιχνίδια κι εγώ καθόλου. To Computer Για Όλους το διαβάζω σχεδόν 20 χρόνια πλέον και όποιος το παρακολουθεί τον τελευταίο 1,5 χρόνο είναι πιο ανανεομένο από ποτέ.
Έχω την "τύχη" να μπορώ να παρακολουθώ και τις κυκλοφορίες, οπότε τα ίδια σημερίζονται πολλοί ακόμα.
Σε τελική ανάλυση ενημρώνομαι πιο γρήγορα μέσω sites του Internet ή με προϊόντα που φτάνουν απευθείας στα χέρια μου.
Συνεχίστε τα αξιόλογα polls. Λίγα είναι τόσο αξιόπιστα σαν αυτό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

myle

Linux Geek

Το avatar του χρήστη myle
Ο myle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O myle έγραψε στις 20:29, 05-08-08:

rkd-mage++

Και εγώ προσωπικά θεωρώ το Computer για όλους ως ένα απο τα καλύτερα περιοδικά του χώρου. Με αυτό μεγάλωσα και αυτό παίρναμε σχεδόν φανατικά για 4-5 χρόνια κάθε μήνα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 20:40, 05-08-08:

Εγώ μεγάλωσα με CHIP (οι παλιοί θα το θυμάστε), μου άρεσαν πολύ οι παρουσιάσεις στο νέο hardware που έκαναν οι συντάκτες του. Τώρα παίρνω pc magazine και Linux Format στην ελληνική και την Αγγλική (όποτε τη βρίσκω) έκδοση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:10, 06-08-08:

Θυμάμαι περισσότερο να παίρνω Computer για Όλους και RAM.
Το RAM συνέχισα να το διαβάζω μέχρι προσφάτως που παραιτήθηκε ο Νίκος Δήμου και ξενέρωσα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:34, 06-08-08:

Από το 1994 ως το 1997 διάβαζα RAM, μετά ως το 1999 έπιασα το CHIP και έκτοτε κανένα. Απ' την ώρα που μπήκε το Internet, ότι θέλω το βρίσκω από κει.

Ψήνομαι να δώσω μια ευκαιρία στο Linux Format όμως, άσχετα αν τις ίδιες πληροφορίες προφανώς μπορώ να τις βρω και στο νετ.

Από σποραδικές αναγνώσεις, το RAM μου δίνει την εντύπωση πλέον ότι απευθύνεται σε νοικοκυρές που δεν ξέρουν να κουμπώσουν ένα καλώδιο, τα δε υπόλοιπα κάνουν απλά διαφήμιση, οπότε γιατί να σκάσω τα λεφτά μου εκεί;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:49, 06-08-08:

Αρχισα στα 9 το RAΜ και το επερνα καθε μηνα για αρκετα χρονια. Καπου στα 11 αρχισα και το computer games magazine. Πειρα και διαφορα διασπαρτα τευχη απο διαφορα περιοδικα αλλα αυτα ητανε τα μονο που επερνα σταθερα για πολυ καιρο. Καπου στα 14 τα σταματισα και τα δυο...

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 23:32, 08-07-10:

pc magazine... τα υπολοιπα που αναφερατε δεν τα εχω πιασει καν στα χερια μου... εκτος του RAM απ το οποιο εχω κατι παλια τευχη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 23:36, 08-07-10:

Διαβάζοντας τον τίτλο νόμιζα πως θα βρω τίποτα για περιοδικά της ACM, IEEE Ποτέ δε διάβασα/δεν αγόρασα τα περιοδικά που περιγράφετε. Μάλλον γι'αυτό δε σκαμπάζω μια στο hardware

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περιοδικά που διαβάζαμε μικροί - Από libre
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-03-16 στις 21:44.
    • Γαλλικά περιοδικά - Από Pantelis_P
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-01-15 στις 18:11.
    • Τι περιοδικά και εφημερίδες διαβάζετε; - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 92 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-04-14 στις 21:44.
    • Τι περιοδικά διαβάζετε στο WC; - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 95 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-05-13 στις 22:29.
    • Γυναικεία περιοδικά - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-11 στις 12:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους