Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγχώδη ερωτήματα σχετικά με το κοινωνικά αποδεκτό βάρος

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 15:33, 23-03-06:

εγω θα ηθελα να ημουν χοντρη. κανονικα. με απ'ολα.θα ηθελα να τρωω οτι θελω, οποτε θελω, αμα θελω, που θα θελω.
αλλα δε με αφηνουν. και γι'αυτο διοχετευω το φριχτο μου αγχος και στρεςς για το θεμα σε μερικες βασικες ερωτησεις.
γιατι φοβαμαι να βγω στην παραλια;
(γιατι η ναομι καμπελ ειναι πιο ομορφη και πιο λεπτη απο μενα).
γιατι δεν τρωω ζυμαρικα, και αγχωνω και τους αλλους με τις υστεριες μου;
γιατι να ειναι τα προτυπα ομορφιας η keira knightley, carolyn murphy, gemma ward και αλλες αντι για την αφροδιτη του μποτιτσελι η τις τρεις χαριτες;
γιατι να μην ειμαστε χοντρες, τροφαντες, παχουλες, και ανετες;;
γιατι να αγχωνομαστε με ενα κομματακι σοκολατα στο χερι, και δεν τρωμε κανονικα σαν ανθρωποι;
γιατι, τη στιγμη που εχουμε προσυλητιστει στο θεο της διαιτας, (αρχιζοντας στα δεκατρια μας,) ερχεται καποιος και λεει πως αλλος ειναι ο τροπος να εισαι αδυνατη, ομορφη, και επιτυχημενη;;
γιατι ακομα και τα επιστημονικα περιοδικα μας βασανιζουν;;
( ανοιξτε κανενα και θα δειτε τι γαμπες εχει το μοντελο που παρουσιαζει τον καινουριο υπολογιστη Ταδε).
γιατι θελω, εγω προσωπικα, να μου λενε περιπου ενενηντα φορες τη μερα πως δεν ειμαι χοντρη, μονο και μονο για να αρχισω να βασανιζομαι μιση ωρα μετα;;
γιατι δε σταματαμε να συγκρινομαστε με αλλες, αλλα και με μοντελα;; και δε μας φαινονται πεινασμενες και δυστηχεις, αλλα ομορφες σε επιπεδο δωδεκαθεο;;
γιατι να ειναι αντικειμενο ολης μας της ζηλιας το κοριτσι στην παραλια που παιζει βολει με κατι ξυλακια που τελικα ειναι τα χερια της;;
γιατι πικραινομαστε που ποτε δε θα καταφερουμε να γινουμε ανορεξικες, ακομα κι αν ξερουμε πως ειναι η κολαση προσωποποιημενη;
γιατι βλεπουμε μια χοντρη γυναικα να τρωει και να γελαει, και μια αδυνατη να κανει οτιδηποτε, και ζηλευουμε;
γιατι, οταν βλεπουμε τα πλευρα μας, φτιαχνει η μερα μας;;
πως γινεται να εχω φτασει στη φαση να ξερω οτι μια κουταλια ζαχαρη εχει δυο θερμιδες παραπανω απο μια μελι; (29.....)
γιατι, εντελει, φτιαχνουμε και θρεντ με θεμα τα πολλαπλα αγχη μας, οπως η ινες, ας πουμε;;

γιατι, ε;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 15:38, 23-03-06:

κοπελιά, εν πας καλά. κόφτο όοολο αριστερά .

εν ολίγοις, σκάσε και τρώγε . με το συμπάθιο πάντα ε .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:43, 23-03-06:

Οπος λεει και ο παλτος δεν πας καλα, παρτο ολο αριστερα

Αμαν πια με τα θυλικα και την ιστερια με το παχος. Φαε, δεν θ απεθανεις... Στο μυαλο σου ειναι ολα! Αρκει να μην γινεις και μπαλα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 15:46, 23-03-06:

αυτη ειναι η ευκολη αντιδραση. εσεις που δε σας βλεπετε οπως με βλεπω εγω. κι επειδη γενικα ισχυει, στον κυκλο μου, αυτη η υστερια..............
και καλα τρως ομως. αλλα μετα εχεις τυψεις. σιχαμενες. τα ευ***** εννουμενα παραλειπονται.

(θελω να βαλω ενα σμαιλι εδω περα, αλλα δε ξερω ποιο. τεσπα. *σμαιλι.*)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:49, 23-03-06:

εγώ πάντως δεν έχω τύψεις, ακόμα κι αν φάω ένα ταψί γαλακτομπούρεκο και 6 κομμάτια μουσακά

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 15:52, 23-03-06:

Είσαι πολύ κακός φρουφρου..Θα σου σπάσω τα σι ντι σου

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 15:52, 23-03-06:

πατα και τον πονο μας.............. μιλουσα βασικα για γυναικες, γιατι ειναι γεγονος οτι δεν ειμαι η μονη υστερικη. αααααααχ, δραματα, δραματα.

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 15:56, 23-03-06:

εγώ πάντως ότι και να φάω και σε οποιαδήποτε ποσότητα δεν παχαίνω..Πάντα μου λείπουν 2-3 κιλάκια όσο και αν προσπαθώ για το ιδανικό βάρος!Ανήκω στις τυχερές...! Ουφ!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 16:07, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από ines
εγω θα ηθελα να ημουν χοντρη. κανονικα. με απ'ολα.θα ηθελα να τρωω οτι θελω, οποτε θελω, αμα θελω, που θα θελω.
ines, το να είσαι χοντρή δεν είναι καθόλου καλό και καλύτερα να μην το επιθυμείς...
Το υπερβολικό πάχος [με απ' όλα ], μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στην υγεία. Επίσης κάποιος με βάρος άνω του κανονικού [όσο να ναι] θα δυσκολεύεται και στη κίνηση.

Μπορείς να τρως ότι θες όποτε θες κτλ, αρκεί να κάνεις και λίγη γυμναστική ώστε να χάνεις τις παραπανήσιες θερμίδες που λαβμάνεις [ε δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα ].

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 16:12, 23-03-06:

ινες μου, τρώγε ότι θες και μην ακούς τους άλλους!
Εμένα πολλοί μου λένε να αδυνατίσω, να κόψω το πολύ φαί κλπ αλλά τους γράφω κανονικά!
Κάνω αυτό που γουστάρω εγώ!!!

ΥΓ>Πάντως πολύ υστερία ρε παιδί μου.... πάρ' τ' αλλιώς γιατ' θα βρεις!!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:12, 23-03-06:

Εγώ πάλι τον όρο κοινωνικά αποδεκτό βάρος δεν τον έχω ξανακούσει
μάλλον θα τον εφηύραν οι κατακρίνω τους πάντες γύρω μου για να κρύψω την δική μου ανασφάλεια άνθρωποι.

Ιδανική τομή για μένα είναι το παν μέτρον άριστο ναι μεν δεν ζω για να τρώω αλλά ούτε θέτω τον εαυτό μου σε νηστεία αν φάω ένα γλυκό παραπάνω.
Προτιμώ να νοιώθω τύψεις για άλλα πράγματα που έχω κάνει στη ζωή μου παρά για το ότι τσιμπολόγησα.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:13, 23-03-06:

ινες, φάε καλό μου όσο θες................................

αρκεί να είναι φρουτα

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 16:15, 23-03-06:

ντου κατά τη γνωστή στιχομυθία (από ελληνική τηλεοπτική σειρά):

-Άσε, μόνο ένα φρούτο έχω φάει από το πρωί!
-Τι φρούτο;
-Ένα καρπούζι!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:17, 23-03-06:

το παν είναι να κατουράς....

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 16:19, 23-03-06:

Ινάκι.....ένα θα σου πω.....

Συμπάσχω απόλυτα!!!!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:39, 23-03-06:

giostau αλλο ενας γεματουλης-χοντρουλης αντρας κι αλλο μια κοπελα.
Δυστυχως ειναι ετσι τα πραγματα.
Απο την αλλη προσωπικα δεν θα σου ελεγα ines να τρως οτι θες και οσο θες.Παιζουν πολλα ρολο συν του οτι ενας παχυς-αρκος ανθρωπος εχει καποια-εως πολλα προβληματα υγειας.(Για να μην πω ολοι θα πω το 99%)
Δεν ειναι μονο λογοι αισθητικοι!Ειναι και θεμα υγειας οπως και να το κανουμε.
Καλο ειναι να τρως απο τα παντα και με μετρο.Δεν ειναι αναγκη να καθισεις να τσακισεις μια τουρτα!
Φαε ενα κομματι!
Δεν ειναι αναγκη να τρως γλυκα καθε μερα!Φαε δυο φορες την εβδομαδα...Και παει λεγοντας...
Μετρον αριστο!
Ουτε 90 κιλα με 1.60 υψος ειναι καλο να εισαι ουτε και 35.
Απλως ενα λαθος που κανουν πολλοι μας ειναι οτι ειμαστε των ακρων...'Η θα καθισουμε και θα φαμε μια σκάφη φαγητο ή φρουτα (που επισης παχαινουν!) ή δεν θα βαλουμε μπουκια στο στομα μας...
Δεν ειμαι κολλημενος με την διατροφη μιας και απο μικρος εως και τωρα εχω εναν ταχυτατο μεταβολισμο κι εγω ειμαι στην θεση του να πρεπει να τρωω οσο γινεται περισσοτερο μπας και παρω κανα κιλο.Τωρα ειμαι κανονικος (αν και θελω καμια 5αρια ακομα) αλλα καποτε ημουν 1.83 υψος και 57 κιλα βαρος...οποτε... !
Παντως το θεμα δεν ειναι και να πεθανει κανεις απο το αγχος του για το σωμα του.Ηρεμια και μετρο θελει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 23-03-06 στις 16:57.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:44, 23-03-06:

Εγω ειμαι τις αποψης του μετρου ...
Προσωπικα με αιδιαζουν κατι καλαμιδες που κυκλοφορουν στο δρομο . Εκτος ομως απο αυτο ... εναν νορμαλ βαρος πιστευω χρειαζεται να εχει καποιος ... Και εγω δεν μιλαω μονο για θεματα υγειας αλλα και θεματα ναρκισσισμού ... Σας αρεσει να εχετε ενα σωμα που δεν σας αρεσει; Δεν νομιζω ...
Αν δεν σας αρεσει το σωμα σας πως θα πεισεται τον υποψηφιο συντροφο;

Φανταζομαι δεν σας αρεσει να περπατε το καλοκαιρι με δυσκολια ή τα σκαλια να τα ανεβετε σαν χελωνα ...

Ναι μεν θεωρω αρρωστια την ψυχωση με την διαιτα αλλα το ιδιο ασχημο μου καθετε και το η ψυχωση με το φαγητο σε σημειο αιδιας ... Γιατι να θας 5 σοκολατες; ... Φτανει η μια ... Γιατι να φας μια giga-piza πιστα ... Φτανει και η νορμαλ ...

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 16:45, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Ινάκι.....ένα θα σου πω.....

Συμπάσχω απόλυτα!!!!
α γεια σου!! αρα καταλβαινεις το πνευμα!

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 16:46, 23-03-06:

Μάριε από την 3η γραμμή του πόστ σου και κάτω συμφωνούμε.....
Αυτό που λέω είναι ότι δε μου αρέσει η κατάσταση όπου η δίαιτα είναι σκοπός ζωής, το να πάρεις ένα κιλό ισοδυναμεί με την καταστροφή του κόσμου και τέτοιες καταστάσεις!
Και δε μιλάω για χοντρή...
Μιλάμε για κανονική! Με τις καμπύλες και τα πιασίματά της!

Όσο για την πρώτη γραμμή.... δυστυχώς είναι ένα από κακά που έφερε η τηλεόραση, τα περιοδικά κλπ...

ΥΓ>Βρε συ, άλλαξε λίγο την πρώτη γραμμή του μηνύματός σου... από άνρθωπος σε άντρας! θα σε κατηγορήσουν για ροτσιστή/οπισθοδρομικό/δεξερωκαιγωτι....
Όπως λέγανε παλία "έχω δυο παιδιά και ένα κορίτσι"

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 17:00, 23-03-06:

Πωωωω...μιλαμε ουτε που καταλαβα οτι εγραψα ανθρωπος....
Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα με οσα λες!Και ειναι και μια αληθεια αυτη που λες.Οτι η διαιτα σε πολλες κοπελες εχει γινει αυτοσκοπος, ακουνε οτι διαιτες μπορουν να δουν σε φυλλαδες αμφιβολου εγκυροτητας αντι να πανε σε διαιτολογο (αν εχουν σημαντικο προβλημα) και γενικα προτιμουν να ειναι πετσι και κοκκαλο παρα με κανα 2 - τρια - πεντε εν παση περιπτωση κιλα παραπανω...

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:04, 23-03-06:

Τελικα το κολλημα το εχουν οι αντρες και θελουν τις γυναικες αδυνατες ή οι γυναικες;

Εγω απο τι βλεπω ολοι αντρες εδω ... νορμαλ καταστασεις θελουν

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 17:13, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Τελικα το κολλημα το εχουν οι αντρες και θελουν τις γυναικες αδυνατες ή οι γυναικες;

Εγω απο τι βλεπω ολοι αντρες εδω ... νορμαλ καταστασεις θελουν
νορμαλ λενε, χωρις να αμφισβητω οτι το πιστευουν κιολας, ομως ειναι αλλο να το λες και αλλο να πετας κατι σποντες, η να σε δυσαρεστει το οτι η σιφερ και το κοριτσι σου ειναι δυο και τα αυτα.

Ναι μεν θεωρω αρρωστια την ψυχωση με την διαιτα αλλα το ιδιο ασχημο μου καθετε και το η ψυχωση με το φαγητο σε σημειο αιδιας
καλα, δε φτασαμε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο. ειναι μια ενδιαμεση κατασταση που εχει το εξης: εισαι μια χαρα, κανα δυο τρια κιλα σου περισσευουν κι αυτα δεν ειναι δραμα (λεεεεεεεεμε) αλλα πρεπει να προσεχεις μη γινεις και ελεφαντας. για αυτο και δεν τρως οσο θα ηθελες. γιατι ζεις με τον πανικο. και τα τρια κιλα που περισσευουν (ευφημιστικα "πιασιματα") μη γινουν κι εννεα. αρα, αντιστεκεσαι σε οοολους (λεεεεεμε τωρα) τους πειρασμους. αλλα η κατασταση δε σου αρεσει. θα θελες να μην ειχες κανενα οριο, απολυτη ελευθερια.
δες το σαν αναρχια στο φαγητο.
(φραση ομως......)

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 17:18, 23-03-06:

νορμαλ λενε, χωρις να αμφισβητω οτι το πιστευουν κιολας, ομως ειναι αλλο να το λες και αλλο να πετας κατι σποντες, η να σε δυσαρεστει το οτι η σιφερ και το κοριτσι σου ειναι δυο και τα αυτα.

καλα, δε φτασαμε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο. ειναι μια ενδιαμεση κατασταση που εχει το εξης: εισαι μια χαρα, κανα δυο τρια κιλα σου περισσευουν κι αυτα δεν ειναι δραμα (λεεεεεεεεμε) αλλα πρεπει να προσεχεις μη γινεις και ελεφαντας. για αυτο και δεν τρως οσο θα ηθελες. γιατι ζεις με τον πανικο. και τα τρια κιλα που περισσευουν (ευφημιστικα "πιασιματα") μη γινουν κι εννεα. αρα, αντιστεκεσαι σε οοολους (λεεεεεμε τωρα) τους πειρασμους. αλλα η κατασταση δε σου αρεσει. θα θελες να μην ειχες κανενα οριο, απολυτη ελευθερια.
(φραση ομως......)
Δηλαδή με λίγα λόγια ινες θα ήθελες να τρως τα πάντα και σε απεριόριστη ποσότητα χωρίς να παχαίνεις;
Ε τότε ναι κι εγώ μαζί σου
Που το ψηφίζουν αυτό το νομοσχέδιο να πάω;
Όλοι μαζί για την κατάργηση των θερμίδων

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:19, 23-03-06:

Προσωπικα η σιφερ δεν μου αρεσει ...
Αλλα εκτος απο αυτο ... απο την στιγμη που πεταει καποιος σποντες δεν το πιστευει

Θα στο θεσω αλλιως ...
Ποιο το νοημα καθε μερα να τρως υπερβολικα πολυ; Και εγω καμια μερα τρωω υπερβολικα πολυ δεν λεω ... αλλα υπαρχουν και μερα που εχω μονο χυμο εχω πιει ... Δεν το κανω επιτιδες ... απλως ετσι μου βγαινει

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 17:23, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Δηλαδή με λίγα λόγια ινες θα ήθελες να τρως τα πάντα και σε απεριόριστη ποσότητα χωρίς να παχαίνεις;
Ε τότε ναι κι εγώ μαζί σου
Που το ψηφίζουν αυτό το νομοσχέδιο να πάω;
Όλοι μαζί για την κατάργηση των θερμίδων
ναι πλιζ!! αντε, και σε δυο χρονια ψηφιζουμε, τι να κανουμε για να εφαρμοστει;

Ποιο το νοημα καθε μερα να τρως υπερβολικα πολυ; Και εγω καμια μερα τρωω υπερβολικα πολυ δεν λεω ... αλλα υπαρχουν και μερα που εχω μονο χυμο εχω πιει ... Δεν το κανω επιτιδες ... απλως ετσι μου βγαινει
το θεμα ειναι οτι δεν θελω, κι εγω και αλλες, να σκοτωνομαστε στο φαι. ειναι η ελευθερια, να ξερεις οτι και να φας και να μη, παλι μια χαρα θα εισαι.
ουτοπιες.........

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:32, 23-03-06:

το θεμα ειναι οτι δεν θελω, κι εγω και αλλες, να σκοτωνομαστε στο φαι. ειναι η ελευθερια, να ξερεις οτι και να φας και να μη, παλι μια χαρα θα εισαι.
ουτοπιες.........
Τι να σου πω ... εγω ετσι νιωθω ... ακομη και αν τρωω ... δεν τρωω ποτε πολυ γιατι μετα μονο υπνο θελω ...

[kafros mode on]Οσο για τον νομο που θελετε ... θα βγουμε οι αντρες εναντιον σας ... γιατι μας αρεσει να παιζουμε με τις γυναικες και να τις βασανιζουμε [kafros mode off]

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:01, 23-03-06:

offtopic

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 18:21, 23-03-06:

παίζει ρόλο και ο μεταβολισμός του κάθε ενός, αλλά εδώ που τα λέμε άμα δεν κάθεσαι όλη μέρα σε μια καρέκλα-πολυθρόνα-καναπέ και κουνάς λίγο τον πισινό σου, ε πόσο να παχύνεις...

εγώ σήμερα ας πούμε έχω φάει μια μερίδα κρέας με ρύζι, 3-4 μπιφτέκια, μία γαβάθα σαλάτα (για να χωνέψω πάντα ), 3 κομμάτια κέικ, 2 μπανάνες, 2 μήλα και 2 choco orange (όχι 2 κουτιά ε ) και με τόσο τρέξιμο, ανέβασμα σε σκάλα, μπογιάτισμα κτλ που χω ρίξει, ε, την νιώθω μια λιγούρα (για να μην πω ότι λιμοκτονώ ). ευτυχώς έχει μείνει μισό κέικ ακόμα .

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:30, 23-03-06:

Λοιπόν ines, άκου και μένα, γιατί αυτά που λες τα έχω περάσει στο μέγιστο.
Στην ηλικία σου, είχα τρελό κόλλημα με τις δίαιτες, σε σημείο να φτάσω στα όρια νευρικής ανορεξίας (πιθανότατα να τα πέρασα κιόλας, είχα όλα σχεδόν τα συμπτώματα). Ο λόγος; Ακριβώς τα ίδια με αυτά που λες κι εσύ.
Συν τοις άλλοις πίστευα οτι αν αρχίσω να τρώω όσο θέλω, θα γινόμουν τετράπαχη μιας και ο μεταβολισμός μου είχε συνηθίσει στις δίαιτες.
Ε λοιπόν ξέρεις κάτι; Όταν σταμάτησα να ζυγίζομαι κάθε μέρα και να προσέχω τόσο πολύ τι τρώω (αυτό βέβαια δεν έγινε απο τη μια μέρα στην άλλη, μου πήρε κάπου 2-3 χρόνια για να ξεκολλήσω εντελώς και να μην έχω συνέχεια στο μυαλό τον counter με τις θερμίδες που έφαγα εκείνη τη μέρα), έβαλα μεν κάποια κιλάκια και δεν με λές αδύνατη πλέον, αλλά ούτε παχουλή με λες. Συγκεκριμένα απο τα 47 κιλά που ήμουν τις εποχές αυτές, έφτασα τώρα στα 58 περίπου, με κάποια σκαμπανεβάσματα (χάνω το καλοκαίρι και πάω στα 56, το χειμώνα βάζω και πάω 59-60) και τρώω Ο,ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ. Πραγματικά στην ηλικία σου πίστευα οτι ποτέ δεν θα καταφέρω να τρώω ο,τι να ναι και να μην παχαίνω, αλλα τελικά είμαι ακόμα νέα και δεν είχα καταστρέψει τόσο το μεταβολισμό μου. Και ούτε πρόβλημα με την εμφάνιση μου έχω, δεν με έχει κοιτάξει ποτέ στραβά πωλήτρια, ο φίλος μου δεν έχει κανένα πρόβλημα με το σώμα μου (ίσα ίσα που δεν θέλει να ήμουν πιο αδύνατη). Εντάξει, αν ερχόταν η νεράιδα με το μαγικό ραβδάκι, ίσως μέσα σε αυτά που θα της ζητούσα να συμπεριλαμβάνεται και το να ζυγίζω μερικά κιλάκια λιγότερο. Αλλά δεν με καίει καθόλου. Προτιμώ με χίλια την απόλυτη ελευθερία στο φαγητό που έχω τώρα, και που τότε αποτελούσε μακρινό όνειρο, όπως ακριβώς τα λέτε κι εσείς, παρά να ζυγίζω μερικά κιλά λιγότερο. Σε όποιον αρέσω στην τελική, σε μένα τουλάχιστον αρέσω πάρα πολύ και αυτό μου αρκεί
Ναι, υπάρχουν άντρες που γουστάρουν μόνο κοκκαλιάρες, και στην ηλικία σου είναι και πολύ περισσότεροι γιατί έτσι είναι η μόδα και επηρεάζονται. Θα δείς όμως οτι καθώς μεγαλώνεις και ανακαλύπτουν και αυτοί το σέξ, αυτό το πρότυπο ξεθωριάζει και προτιμούν πλέον τις γυναίκες με κάποιες καμπύλες (καμπύλες ε, όχι δίπλες! ).
Tο μόνο που μου λείπει απο τότε είναι κάποια αποκαλύπτικά ρούχα που πλέον δεν μου πάνε (όχι οτι δεν μου μπαίνουν, απλά δεν μου πάνε), όπως τα τοπάκια που αφήνουν ακάλυπτη την κοιλιά.
Αλλά προκειμένου να νιώθω ΕΛΕΥΘΕΡΗ, να μην είναι όλη μέρα στο μυαλό μου ο counter, να μην ονειρεύομαι αυτό που θέλω να φάω αλλά να το τρώω, να μην ψάχνω πως να μαγειρέψω κάτι ώστε να γίνει νόστιμο και με λίγες θερμίδες (αν και αυτό ομολογώ οτι ήταν μια καλή πρόκληση, είχα φτιάξει τότε μια συνταγή δικής μου επινόησης για τσιζκεικ διαίτης με τις μισές θερμίδες και μια χαρά γευση! Αν την βρώ ποτέ και τη θέλετε να σας την δώσω ). Για μένα αυτά αξίζουν και με το παραπάνω τα τοπάκια που παλιώνουν στο συρτάρι. Και δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή που βγήκα απο αυτή τη φυλακή. Άλλωστε, ούτε χοντρή έγινα Νομίζω οτι γενικά έχω βρει τη χρυσή τομή, ώστε να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο ευτυχισμένη. Γιατί το φαί ΕΙΝΑΙ απόλαυση.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:49, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Νομίζω οτι γενικά έχω βρει τη χρυσή τομή, ώστε να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο ευτυχισμένη.
Το ποιο σωστο που εχω ακουσει εδω μεσα .... Φανταζομαι δεν σε πειραζει να το αλλαξω λιγακι και το κανω υπογραφη;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 04:05, 24-03-06:

Το καλυτερο που χω ακουσει σχετικα με το θεμα (και ειναι καποιου που δεν θυμαμαι:p): Αν δεν υπηρχαν ανδρες, ο κοσμος θα ηταν γεματος με ευτυχισμενες χοντρες γυναικες με μουστακι!

Η σοβαρη μου απαντηση ειναι παν μετρον αριστον

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:23, 24-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Το καλυτερο που χω ακουσει σχετικα με το θεμα (και ειναι καποιου που δεν θυμαμαι:p): Αν δεν υπηρχαν ανδρες, ο κοσμος θα ηταν γεματος με ευτυχισμενες χοντρες γυναικες με μουστακι!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:57, 24-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Και αν δεν υπηρχαν γυναικες ο κοσμος θα ηταν γεματος απο χοντρους ευτυχισμενους αντρες που θα επιναν μπιρες και ειτε θα βλεπαν ματς.

Εισαι σιγουρη οτι αυτο ειναι ευτυχια; Γιατι για εμενα μου ακουγεται ως η απολυτη δυστυχια ... Για εμενα ο ανθρωπος πλεον ειναι υπερετης του ομορφου αλλα συγχρονως και εραστης ... Δεν εχει αδικο ... Ειναι οντως ομορφο το ομοφο

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 17:05, 24-03-06:

Ειμαι σιγουρη οτι αυτο δεν ειναι ευτυχια..Αυτες οι ατακες ειναι για να σκασουν χαμογελα, οχι για να φιλοσοφεις

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:26, 24-03-06:

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι το κοινωνικά αποδεκτό βάρος είναι πρόβλημα που αφορά και τα δύο φύλα. Πιστεύω οτι εντάσσεται στη θεωρία της κοινωνικά αποδεκτής εμφάνισης που με τη σειρά της εντάσσεται στη θεωρία του κοινωνικά αποδεκτού.

Τι εστί όμως κοινωνικά αποδεκτό; Εκεί είναι η ουσία του παρόντος θέματος. Εξίμισι δισεκατομμύρια άνθρωποι ζούν επάνω στη Γη και συναναστρέφονται ο ενας με τον άλλο, επιλέγουν, κρίνουν κλπ. Ολα αυτά γίνονται με κάποια κριτήρια, μέρος των οποίων προέρχεται μέσω επιρροής από τα ΜΜΕ που σκόπιμα προβάλλουν υλικό που να μας οδηγεί στο να κρίνουμε. Πχ παλιά διαφήμιση του γιαουρτιού "Αγελαδίτσα" έδειχνε εναν καλογυμνασμένο νεαρό να απολαμβάνει το εν λόγω προϊόν. Άλλο παράδειγμα το Cosmopolitan: "10 συμβουλές για να γίνεις η θεα που θα τον ρίξει στο κρεβάτι με μια ματιά".

Άλλο εφαλτήριο που προκαλεί κριτική είναι το περιβάλλον μας. Πχ " Έλα ρε Νίκο, που θα πας με δαύτο το βουζέλι... εδω μέχρι κι ο Σωτήρης τα χει την Πένυ που είναι από τα καλύτερα μωρά όλης της Αθήνας.
Άλλα παραδείγματα: Γονείς: πόσες φορές οι γονείς σας δεν έχουν πει στο τραπέζι "Καλά ρε Δημήτρη κι αυτό θα το φας; Όταν σε γνώρισα ήσουν παιδαράς...τώωωρα έχεις απογίνει" και έρχεται η απάντηση από τον Δημητράκη "Πρόσεξε Σοφάκι γιατί η μπογιά μου περνάει ακόμα και θα με δεις να φεύγω με καμιά Ουκρανή που θα ναι και κορμάρα". Εκκλησία: Είδατε ποτέ τον Αδάμ και την Ευα του γνωστού εβραϊκού παραμυθιού να είναι παχύσαρκοι, ή κάποιον άγιο να είναι παχύσαρκος; Αρχαία Ελλάς: Όλα τα αγάλματα τι απεικονίζουν; Παχύσαρκους/ες Αρχαίους/ες; Δεν το νομίζω. Καλά εκεί υπήρχε και η φιλοσόφηση του πάχους περι υγείας και λοιπών θεμάτων οπότε υποθέτω οτι οι παχύσαρκοι ίσως και να ήταν αυστηρά μειοψηφία. (>1%)

Έτσι έρχεται ο Αλέξανδρος, η Έλλη, ο Jack, η Kate, ο Luc, η Jannine, κλπ και σκέφτονται... "Άρα αυτό είναι το φυσιολογικό". Εξίμισι δισεκατομμύρια απόψεων, συνδιασμένα, δεν θα σημάνει αυτομάτως και τρελές αποκλίσεις στα κριτήρια αλλά πιθανότατα το αντίθετο. Βέβαια θα υπάρχουν και κάποιες μειοψηφίες πχ Οι λάτρεις των κοκκαλιάρηδων γυναικών, οι λάτρεις των παχύσαρκων, οι λάτρεις των μακρυμάλληδων, οι λάτρεις των ανδρών με σώμα τύπου Ράμπο κλπ. Οι υπόλοιποι/ες όταν θα δούμε την Heidi Klum/τον Γιάννη Τσιμιτσέλη θα πέσουμε/νε ξεροί/ες ή έστω τα βλέμματα μας θα μαγευτούν λίγο.

Ελάτε, έτσι έχει η κατάσταση! Τι να κάνουμε, το ξέρω, κι εγω θα ήθελα να τρώω όσο θέλω και να παραμείνω 85 κιλά ή να βάψω το μαλλί μου μωβ και δεν ξέρω κι εγω τι άλλο... αλλά δεν μπορώ και δεν είναι φυσιολογικό αντίστοιχα. Οι άνθρωποι είναι όντα με κρίση, ενίοτε καλή, ενίοτε κακή (που ακόμα και το τι είναι καλή κρίση και κακή κρίση, διαφέρει ανάλογα με την... κρίση μας(!) και γενικεύεται και αυτό στο βαθμό του κοινωνικά αποδεκτού) και ζούμε με ανθρώπους και οχι μόνοι μας, οπότε θα δεχθούμε βροχή κρίσεων από τους άλλους. Τέλος._

Για την ιστορία:

Έχω ύψος 1,85 και ζυγίζω 85 κιλά και με θεωρώ ωραίο (ας είμαστε ειλικρινείς και μην κοροϊδευόμαστε, κανένα άτομο δεν είναι τυφλό και μετριόφρον απέναντι στον εαυτό του άσχετα αν πρέπει να εκφραζόμαστε έτσι για να μη μας πούν οι γύρω μας ψώνια). Επιπρόσθετα, μου αρέσουν οι καλλίγραμμες γυναίκες (αυτό θεωρώ ποιότητα στην εμφάνιση γιατί συνολικά για μένα ποιότητα έχει μια γυναίκα όταν μαζί με την ποιότητα της εμφάνισης, έχει και ποιότητα χαρακτήρα).

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 08:57, 25-03-06:

προσωπικα θεωρω τις μοντελες απαραδεκτες.

τα σωματα τους ειναι σαν κουκλες απο μαγαζι, και το πιο φρικτο πραγμα επανω τους ειναι αυτα τα μπουτακια-ξυλαρακια. Δεν μπορω με ανατριχιαζουν!

απο την αλλη εμενα δεν μου αρεσουν γυναικες που κανουν κατω απο 60 κιλα βαθυ καθισμα οποτε...

τι χρειαζεται για να πας απο αυτο:

σε αυτο:

χρειαζεται να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος επιβιωσε τα τελευταια 1.999.900 χρονια βασιζομενος στο μυαλο *και* το σωμα του. Προσωπικα δεν ξερω ΚΑΝΕΝΑ που να μην εχει ιδανικο για τα γονιδια του και "ομωρφο" για το μεγαλυτερο μερος των ανθρωπων σωμα *απλα* κανοντας σωστη και εξυπνη γυμναστικη για μια ωρα την ημερα και επιλεγοντας το *μεγαλυτερο* μερος των τροφων του (οχι το συνολο) απο τις λεγομενες "υγειηνες" τροφες.

δεν λεει κανενας να μην τρως σοκολατες. Αλλα φαε και τα ****μενα τα καροτα βρε παιδι μου, σηκωσε και κανα σιδερο στο γυμναστηριο...

vs

βγαλτε τα συμπερασματα σας...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 11:16, 25-03-06:

epote με βρισκεις απολυτα συμφωνο στα οσα γραφεις.
Προσωπικα ΔΕΝ μου αρεσουν ποι κοπελες που ειναι τελειως στεγνες...στεκες δηλαδη!Θελω η κοπελα μου να εχει κανονικο βαρος, αλλα πολυ σημαντικο για εμενα ειναι να μην ειναι "πλαδαρη"...εχω πετυχει κοπελες που ενω ειναι αδυνατες ειναι απιστευτα πλαδαρες.Θελω το σωμα τους να ειναι σφιχτο-με σωστες αναλογιες και κανονικου βαρους.(καλα μην νομιζετε οταν λεω "σφιχτες" να εννοω σαν καναν "σφιχτερμαν"!)
Ουτεομως και οι παχουλες μου αρεσουν.(Και δεν μιλαω για δυο-τρια κιλα παραπανω)
Και σε περιπτωση που δω οτι η κοπελα μου εχει αρχισει να χανει τον μπουσουλα απο θεμα βαρους (και ΔΕΝ ειναι θεμα υγειας κτλ κτλ) αλλα θεμα πηρουνιου, προσωπικα εχω και τον τροπο και το θαρρος να της το πω.Οπως το ιδιο "απαιτω" και απο αυτην.
Το σωμα ειναι ο ναος του πνευματος και το θεωρω κριμα καποιος να το αφηνει στην μοιρα της πεινας του.
Αν και λιγο off topic, αλλα θα το πω...ενας τυπος κοπελας με ενοχλει...αυτος που οταν ειναι να γινει το κονε μεταξυ σας προσεχει τον εαυτο της,ντυνεται ομορφα,βαφεται καλα κτλ κτλ....και απαξ' και "τα φτιαξει" (δεν ειναι αισχος αυτη η φραση; ) μαζι σου, μετα απο λιγο ξεχναει τα παντα και παραταει τον εαυτο της στο ελεος του Θεου!
Δηλαδη τι ειμαι εγω ο γάιδαρος της που μολις τον δεσαμε και ησυχασαμε;Εγω γιατι παντα βρισκω χρονο και ορεξη να κανω σε μενα ολα οσα πρεπει ωστε να δειχνω ΚΑΙ εξωτερικα οσο το δυνατον πιο ομορφος για αυτην;(Και οχι μονο μεχρι να την κανω δικια μου)

P.S.->Epote μια χαρουλα.Επειδη μπορει μερικα παιδια απο εδω να μην εχουνε γρηγορη συνδεση, να μην βαζεις τοσο μεγαλες φωτογραφιες.(και για λογους αισθητικης)
Αντιθετα μπορεις να ανεβασεις την φωτογραφια σου εδω:
http://www.imageshack.us/
και μετα να διαλεξεις το link που θα σου δωσει και θα λεει "thumbnail for forums", oποτε θα την δειχνει μικρη την φωτο και πατωντας εμεις επανω της θα την βλεπουμε στο κανονικο της μεγεθος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 25-03-06 στις 11:30.
Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 15:07, 25-03-06:

κοιταξτε, μετα απο τοσες απαντησεις κι ετσι το σκεφτομαι λιγο πιο σφαιρικα το θεμα, και νομιζω πως ειναι θεμα ηλικιας. δλδ στην ηλικια μου η κατασταση ειναι μια: σου περισσευει μισο γραμμαριο; να κοψεις το λαιμο σου να το χασεις για να γινεις σαν ολες τις αλλες. δεν καταλαβαινω και γιατι απαραιτητα η εφηβεια συνεπαγεται και λιγο βαρος, αλλα πρεπει να εχει σχεση με το ποσο επηρεαζουν, ας πουμε, τα γουστα του ενος τον αλλο. επειδη προσπαθουμε ολοι να γινουμε ενα με το κοπαδι, αποκταμε και τα ιδια γουστα ωστε να προχωρησει η δουλεια.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:47, 25-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Αν και λιγο off topic, αλλα θα το πω...ενας τυπος κοπελας με ενοχλει...αυτος που οταν ειναι να γινει το κονε μεταξυ σας προσεχει τον εαυτο της,ντυνεται ομορφα,βαφεται καλα κτλ κτλ....και απαξ' και "τα φτιαξει" (δεν ειναι αισχος αυτη η φραση; ) μαζι σου, μετα απο λιγο ξεχναει τα παντα και παραταει τον εαυτο της στο ελεος του Θεου!
Δηλαδη τι ειμαι εγω ο γάιδαρος της που μολις τον δεσαμε και ησυχασαμε;Εγω γιατι παντα βρισκω χρονο και ορεξη να κανω σε μενα ολα οσα πρεπει ωστε να δειχνω ΚΑΙ εξωτερικα οσο το δυνατον πιο ομορφος για αυτην;(Και οχι μονο μεχρι να την κανω δικια μου)

Νομιζω οτι δεν χρειαζεται να αναφερω οτι συμφωνω απολυτα σε αυτο!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 19:28, 25-03-06:

mario:

οκ θα το εχω υποψιν μου, τωρα προσπαθησα να το αλαξω αλλα δεν τα καταφερα
επειδη προσπαθουμε ολοι να γινουμε ενα με το κοπαδι, αποκταμε και τα ιδια γουστα ωστε να προχωρησει η δουλεια.
και το λες για καλο αυτο? επειδη ολοι οι αλλοι ειναι αρνια να γινουμε και εμεις?

το λυκειο ειναι 3 χρονια απο τη ζωη σου. 3 απο τα 80...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:08, 25-03-06:

epote απ'οσο κατάλαβα δεν το λέει για καλό η ines... Για κακό το λέει...

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 21:15, 25-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από epote
και το λες για καλο αυτο? επειδη ολοι οι αλλοι ειναι αρνια να γινουμε και εμεις?

το λυκειο ειναι 3 χρονια απο τη ζωη σου. 3 απο τα 80...
το λεω για κακιστο, γιατι ειναι μια απο τις στασεις ζωης τις οποιες ξερω οτι οχι μονο δεν εχω αλλα δε θα αποκτησω κιολας, γιατι δε με κανει να νιωθω ανετα με τον εαυτο μου.

και το οτι στο λυκειο δε θα κατσω πολυ ακομα δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο......βασικα δε με επηρεαζει το κοπαδι, αρα χαλαρα. ..εννοεις κατι που δε καταλαβα;;

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 21:31, 25-03-06:

το λεω για κακιστο, γιατι ειναι μια απο τις στασεις ζωης τις οποιες ξερω οτι οχι μονο δεν εχω αλλα δε θα αποκτησω κιολας, γιατι δε με κανει να νιωθω ανετα με τον εαυτο μου.
Εννοείται ότι είναι κακό και είναι προς τιμήν σου που λες ότι ποτέ δε θα υιοθετήσεις μια τέτοια στάση.Δε σε υποχρεώνει κανένας άλλωστε.Το σημαντικότερο είναι να νιώθεις εσύ καλά.

βασικα δε με επηρεαζει το κοπαδι, αρα χαλαρα.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 16:35, 29-04-06:

Φακ "κοινωνικα αποδεκτο βαρος". Απλα κανε το σωστο για το σωμα σου, για λογους υγειας. Αν το κανει ςαυτο, θα αποκτησεις ετσι κι αλλιως μια χαρα σωμα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:32, 29-04-06:

Bρε κορίτσια με αγχώσατε και άγχος για το σώμα μου ποτέ δεν είχα!Ούτε πρόβλημα....Και πριν παρεξηγηθώ δεν είμαι κοκκαλιάρα και βασικά ούτε ήθελα να είμαι....Έχω τα γνωστα 2-3 κιλάκια παραπάνω και λόγω ύψους ε...αυτά δείχνουν πιο πολύ....Είμαι κοντούλα βρεεεεεε....Τέσπα....Δεν έχω κάνει ποτέ δίαιτα στην ζωή μου ακόμα και όταν έπρεπε να χάσω αυτά τα 2-3 απλά πρόσεξα λίγο και έφαγα πιο υγιεινά...Είμαι άπο τις γυναίκες που παχαίνουν και αδυνατίζουν από μόνες τους χωρίς προσπάθεια και μπορώ σε μια βδομάδα να πάρω τα κιλά και σε 2 μήνες να χάσω και περισσότερα....

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα για το σώμα μου αν και δεν έχω τις προδιαγραφές μοντέλου...Το 90-60-90 δεν με χαρακτηρίζει...ενώ το 90-60-900 ίσως -λέμε τώρα - ....Βασικά το καλύτερο είναι να αποδεχτείς το σώμα σου και κυρίως να τ'αγαπήσεις με τα δυνατά και αδύνατα σημεία...Να τονίσεις τα δυνατά και να κρύψεις τα αδύνατα στο ντυσιμό σου!Υπάρχουν τρικ για αυτά τα θέματα....Επιπλέον να μην αγχώνεσαι για τις θερμίδες....Αχ...έφαγα τόσο πήρα 5 θερμίδες παραπάνω από το κανονικό τι θα κάνω; Τίποτα δεν θα κάνεις....Κάνε λίγο γυμναστική, κανένα περπάτημα και χαλάρωσε....Κανένας άντρας δεν με έχει απορρίψει για το σώμα μου γιατί δεν το άφησα...Το αγαπώ ρε γμτ....Αγάπα το κι εσύ....Τι κι αν η άλλη έχει ξυλαράκια για χέρια, εσύ δεν έχεις...Όπως εγώ δεν έχω γαλανά μάτια όπως η Angolina Jolie...τι να κάνω δηλαδή; Άλλωστε τα γούστα είναι πολύ υποκειμενικά....Ένας γνωστός μου γύρισε και είπε ότι είμαι μικροκαμωμένη απ'όλες τις απόψεις και με θεωρεί κανονική!Αν και για εμένα το κανονικό μου είναι αυτά τα 2-3 κιλάκια παρακάτω...Αλλά και με αυτά μια χαρά επιβιώνω και απολαμβάνω την ζωή μου και την σοκολάτα μου όταν το ζητάει ο οργανισμός μου και έχει βαρέσει κόκκινο!

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 22:55, 29-04-06:

εγω παλι κανω διαιτα γιατι ο δικος μου αρχισε να τσιριζει οτι παχυνα κ ειμαιο σαν ντουλαπα κ οτι δεν με κανει κ πολυ κεφι ετσι οπως εγινα λετε να αλλαξω αντρα?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:23, 29-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ladycat
εγω παλι κανω διαιτα γιατι ο δικος μου αρχισε να τσιριζει οτι παχυνα κ ειμαιο σαν ντουλαπα κ οτι δεν με κανει κ πολυ κεφι ετσι οπως εγινα λετε να αλλαξω αντρα?
εξαρτάται....
εσύ κάνεις δίαιτα γιατί ο καλός σου έχει δίκιο και θες να χάσεις τα παραπάνω κιλά που πήρες για να νιώθεις καλύτερα (και υγεια και ομορφία) ή γιατί ο καλός σου έχει άδικο αλλά βαριέσαι να τον ακούς να τσιρίζει και φοβάσαι μην τον χάσεις?
αν η απάντηση είναι ναι στο πρώτο, τότε συνέχισε ακάθεκτη τη διατροφή που έχεις επιλέξει να κάνεις, αν η απάντηση σου είναι ναι στο δεύτερο, μάλλον πρέπει να κάτσεις να σκεφτείς πολύ σοβαρά κάποια πράγματα....
Από την άλλη θα μου επιτέψετε να μην διαφωνώ με κανέναν άντρα ή γυναίκα που τσιρίζει, ορίεται, απειλεί κλπ δεδομένου ότι γνώρισε το ταίρι του σε Χ κιλά και μετά από μερικά χρονάκια το ταίρι του είναι Χ κιλά ΣΥΝ 10... 20.... 30!!!! Εκτός αν παίζει θέμα υγείας φυσικά όπου εκεί ουτε κουβέντα ούτε συζήτηση!!!

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:58, 29-04-06:

συμφωνω με το πρωτο καλε οχι για το δευτερο προσπαθει να μου βαλει μυαλο

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 01:07, 30-04-06:

Από την άλλη θα μου επιτέψετε να μην διαφωνώ με κανέναν άντρα ή γυναίκα που τσιρίζει, ορίεται, απειλεί κλπ δεδομένου ότι γνώρισε το ταίρι του σε Χ κιλά και μετά από μερικά χρονάκια το ταίρι του είναι Χ κιλά ΣΥΝ 10... 20.... 30!!!! Εκτός αν παίζει θέμα υγείας φυσικά όπου εκεί ουτε κουβέντα ούτε συζήτηση!!!
Γιατι το λες αυτο ;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:03, 30-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ

Βρε ΚΟΥΕ μέσα στις αλλαγες που επιφέρει στο σώμα μας ο χρόνος είναι και οι λιγότερες καύσεις όσο μεγαλώνουμε.Αλλιώς βάζει κιλά ένας 20χρονος και με άλλο ρυθμό ένας 30χρονος.Είναι μοιραίο λοιπόν για ένα ζευγάρι που είναι μαζί ένα εύλογο διάστημα (φαντάζομαι ότι μιλάμε για 10 χρόνια και άνω) να έχουν και οι δύο εχμ....στρογγυλέψει κάπως.Βέβαια αν αυτό δεν συνεπάγεται μόνο την φυσικη φθορά των χρόνων αλλά και την αντίληψη "έδεσα το γάιδαρο μου" και ξεκίνησα να τρώω απο το 1ο ραντεβού και εκτοτε δεν σταμάτησα...ε τότε κι εγώ μαζί σου.Τίποτα χειρότερο απο έναν άνθρωπο που ηθελημένα παραμελεί τον εαυτό του, γιατί οκ η εξωτερική ομορφιά χάνεται με την πάροδο του χρόνου και μένουν μόνο τα εσωτερικά χαρίσματα που μας τράβηξαν στον άλλον, όμως κάθε ηλικία(και ειδικότερα στην περίπτωση που το ζευγάρι "γερνάει" μαζί) έχει την δική της γοητεία και είναι απαραίτητο να την αναδεικνύουμε όσο περισσότερο γίνεται.
(και γράφοντας αυτό θα εγκαταλείψω την ιδέα να πάω με τις πυτζάμες στο περίπτερο....... )

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους