Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,453 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,485 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 697 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γνώμη σας για την πλαστική Χειρουργική

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 13:52, 03-05-11:

εγώ δεν είμαι κατά της πλαστικής.. μου αρέσει αν έχει καλό αποτέλεσμα..όμως μη ξεχνάμε ότι δεν υπάρχουν πάντα επιτυχίες.

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και ποιος ειπε οτι η γυαλιστερη"μασκα" στη 2η φωτο ειναι καλυτερη?
εκτος φακου,φωτων κλπ..
εχουμε τοσο διαστρεβλωσει τη φυσικη ομορφια..
τουλάχιστον δεν την αποκαλείς τέρας όπως την 3η εικόνα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 03-05-11 στις 14:02. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:28, 03-05-11:

η πλαστικη ειναι οπως και οι αλλες τεχνολογιες τεχνικες ιατρικης κλπ..

για αποκατασταση ειναι δεκτη σιγουρα..

αλλα για αισθητικη μονο,,θελει μετρο ..ειναι σαν το μαχαιρι,,κοβει ψωμι και λαιμους,,αναλογα τι κανεις με αυτο..

οι περισσοτεροι πλαστικοι ομως γινανε για το χρημα και οχι για το κοινο καλο..ή για να βοηθησουν κοσμο..

οποτε βλεπουμε τα διαφορα στο θεαμα και στον πλουσιο κοσμο,,που ολες σχεδον οι 40 και πανω γυναικες κανουν επεμβασεις,,τουλαχιστον botox..
και γινονται παρομοιες "μασκες" μεγαλωνοντας,,εχω σιχαθει να τα βλεπω πια..

τα λεφτα να βγαινουν,,και τα αλλα λιγο μετρανε..

http://www.inews.gr/98/kabanaki-kind...a-to-Botox.htm
Καμπανάκι κινδύνου για το Botox

15 Δεκεμβρίου 2010, 15:09

Ενέσεις Botox… με μέτρο συμβουλεύουν οι ειδικοί, καθώς νέα έρευνα φέρνει στο φως επικίνδυνες παρενέργειες. Καναδοί επιστήμονες ανακάλυψαν ότι η εν λόγω ουσία εξαφανίζει εκτός από τις ρυτίδες, και τον μυϊκό ιστό ακόμα και σε περιοχές του σώματος όπου δεν έχουν γίνει ενέσεις. Οι ερευνητές κρούουν έτσι τον κώδωνα του κινδύνου για τις σοβαρές παρενέργειες του Botox, στο οποίο καταφεύγουν κάθε χρόνο εκατομμύρια γυναίκες ανά τον κόσμο.

Μελετώντας τις επιπτώσεις της τοξίνης βοτουλίνης Α σε ομάδα δεκαοχτώ κουνελιών για διάστημα έξι μηνών, παρατήρησαν ότι τα άκρα των ζώων που είχαν δεχτεί ενέσεις εμφάνιζαν απώλεια μυϊκής μάζας της τάξης του 50%. Το σημαντικότερο, ωστόσο, είναι ότι το ίδιο φαινόμενο παρατηρούταν και στα άκρα στα οποία δεν είχαν γίνει ενέσεις, γεγονός που μαρτυρά ότι οι παρενέργειες των ενέσεων μπορούν να εξαπλωθούν σε όλο το σώμα.

Η επιστημονική ομάδα του University of Calgary που πραγματοποίησε την έρευνα προειδοποιεί ότι τα ευρήματά της εγείρουν σοβαρά ερωτήματα αναφορικά με τη μακροχρόνια χρήση της δημοφιλούς αισθητικής θεραπείας.

Οι ειδικοί γνώριζαν ήδη τις πιθανόν βλαβερές παρενέργειες του Botox, όπως είναι η χαλάρωση του προσώπου και η εξασθένιση των μυών, όμως μέχρι πρότινος πίστευαν ότι επηρέαζαν μονάχα περιοχές του προσώπου στις οποίες είχε εφαρμοστεί η μέθοδος. Η νέα αυτή έρευνα όμως δείχνει ότι οι γυναίκες που κάνουν, για παράδειγμα, Botox στο μέτωπο μπορεί να παρουσιάσουν μυϊκή ατροφία ή απώλεια μυϊκής μάζας σε άλλα μέρη του σώματός τους.

Το Botox λειτουργεί μπλοκάροντας τις χημικές αντιδράσεις που δημιουργούν σύσπαση των μυών, προκαλώντας ουσιαστικά την παράλυσή τους. Εγχέεται στους μυς, που όταν συσπώνται προκαλούν ρυτίδες σε εκείνη την περιοχή της επιδερμίδας. Μετά την πάροδο τριών έως πέντε μηνών ο μυς αποκτά και πάλι την ικανότητα να συσπάται. «Αυτό που παρατηρήσαμε εμείς είναι ότι μέρος του μυϊκού ιστού αντικαθίσταται από λίπος» εξηγεί ο επικεφαλής της έρευνας, Ραφαέλ Φορτούνα, ο οποίος επισημαίνει ότι θα πρέπει να είμαστε περισσότερο προσεκτικοί στη μακροχρόνια θεραπευτική χρήση του Botox, ιδιαίτερα σε παιδιά και εφήβους.
Espressonews.gr
ετσι δημιουργουνται οι γνωριμες μασκες τρομου,,που βλεπουμε πια σε τοσες γυναικειες φατσες,,κανουν τη μουρη τους χλαπατσα,,και μετα αναρωτιουνται..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

oLgA 19956 (olga-maria)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη oLgA 19956
H olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H oLgA 19956 έγραψε στις 15:00, 03-05-11:

Εγώ προσωπικά είμαι κατά των πλαστικών!!!!!! Δεν είναι σωστό να επεμβαίνουμε στη φύση και στη ροή των πραγμάτων!!!!!!!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 15:59, 03-05-11:

Eιμαι υπερ των πλαστικων μονο οταν γινονται για ιατρικους λογους. Οπως ειπε και η Ολγα ειναι πολυ εγωιστικο να επεμβαινουμε στο εργο της φυσης μονο και μονο για να φαινομαστε ομορφοι στα ματια των αλλων. Αλλωστε η ομορφια ειναι κατι τελειως αντικειμενικο.
Η μονη περιπτωση πλαστικης που υποστηριζω εκτος των παραπανω ειναι η πλαστικη στηθους που κανουν γυναικες που εχουν καρκινο του μαστου. Δεν μπορω να ξερω αλλα εχω ακουσει πολλες φορες οτι οι γυναικες που το παθαινουν αυτο πολλες φορες αποκτουν ψυχολογικα προβληματα.

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HappyDays
H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 16:00, 03-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από oLgA 19956
Εγώ προσωπικά είμαι κατά των πλαστικών!!!!!! Δεν είναι σωστό να επεμβαίνουμε στη φύση και στη ροή των πραγμάτων!!!!!!!!!!!
Αφού θεωρείς ότι δεν είναι σωστό να επεμβαίνουμε στη φύση, φαντάζομαι ότι δεν θα τρυπήσεις ποτέ τα αυτιά σου για να βάλεις σκουλαρίκια, δεν θα βάλεις ποτέ κραγιόν, ούτε ρουζ ή μέικ απ, και δεν θα καλύψεις ποτέ τη φυσική μυρωδιά σου με κάποιο άρωμα. Έτσι δεν είναι; Ή μήπως όχι; Ή μήπως δεν έχεις σκεφτεί σε βάθος το νόημα της απολυτότητας των λεγομένων σου. Ίσως επειδή είσαι 16 ετών και ακόμα δεν ανησυχείς για το πέρασμα του χρόνου πάνω σου. Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως. Κι εκεί που είσαι ήμουνα κι εκεί που είμαι θα 'ρθεις. Και τότε ίσως αλλάξεις το πρίσμα με το οποίο θα βλέπεις τα πράγματα, λόγω προσωπικής ανάγκης και ιδιοτέλειας.
Νομίζεις ότι είναι μακρυά αυτή η εποχή; Ο χρόνος γρήγορα κυλά, όταν δεν το θέλουμε και πολύ αργά κυλά, όταν θέλουμε να περάσει γρήγορα.

Αρχική Δημοσίευση από DreamRider
Eιμαι υπερ των πλαστικων μονο οταν γινονται για ιατρικους λογους. Οπως ειπε και η Ολγα ειναι πολυ εγωιστικο να επεμβαινουμε στο εργο της φυσης μονο και μονο για να φαινομαστε ομορφοι στα ματια των αλλων. Αλλωστε η ομορφια ειναι κατι τελειως αντικειμενικο.
Η μονη περιπτωση πλαστικης που υποστηριζω εκτος των παραπανω ειναι η πλαστικη στηθους που κανουν γυναικες που εχουν καρκινο του μαστου. Δεν μπορω να ξερω αλλα εχω ακουσει πολλες φορες οτι οι γυναικες που το παθαινουν αυτο πολλες φορες αποκτουν ψυχολογικα προβληματα.
Φαντάζομαι ότι θέλεις να πεις ότι η ομορφιά είναι κάτι τελείως υποκειμενικό κι όχι αντικειμενικό, όπως έγραψες, αλλιώς δεν συμβαδίζουν τα υπόλοιπα λεγόμενά σου. Αν και πρέπει να σου πω ότι η επιστήμη έχει δείξει ότι υπάρχουν αντικειμενικές μετρήσεις αρμονίας, συμμετρίας και εν τέλει ομορφιάς στο πρόσωπο και στο σώμα (από την εποχή των Αρχαίων Ελλήνων, στην εποχή του Ντα Βίντσι, ως και σήμερα), με παροδικές αλλαγές στα πρότυπα ομορφιάς (μπορείς να διαβάσεις το "Η Ιστορία της Ομορφιάς" του Ουμπέρτο Έκο).
Πάντως σε ένα συμφωνώ μαζί σου, ότι μπορείς να κάνεις πλαστική για να εξαλείψεις τυχόν ψυχολογικά προβλήματα που μπορούν να υπάρχουν. Εσύ αναφέρεις τις γυναίκες που έχουν υποστεί μαστεκτομή, αλλά που αρχίζει και που σταματά αυτό; Ποιός το καθορίζει; Εσύ; Εγώ; Όχι φυσικά. Για τον κάθε άνθρωπο το πρόβλημά του είναι σημαντικό. Θα πεις όχι σε μια κοπέλα που έχει σχεδόν ανύπαρκτο στήθος από τη φύση της και αισθάνεται μειονεκτικά; Θα πεις όχι σε έναν άντρα που έχει πολύ μικρό πέος και γίνεται περίγελος σε κάθε καινούργια σχέση που κάνει, γι' αυτό θέλει να μεγαλώσει το πέος του έστω 3-5 εκατοστά, για να έχει ένα ελάχιστα αξιοπρεπές όργανο; Θα πεις όχι σε ένα παιδάκι που έχει πεταχτά αυτιά και το κοροϊδεύουν όλα τα άλλα παιδάκια στο σχολείο του και το έχουν απομονώσει κοινωνικά; Θα πεις όχι σε μια κοπέλα που θέλει να κάνει λιποαναρρόφηση στα ψωμάκια γιατί έχει μόνο εκεί τοπικό πάχος κι αυτό την εμποδίζει από το να κάνει καριέρα ως φωτομοντέλο; Θα πεις όχι...; Θα πεις όχι...κλπ;
Ένα τελευταίο έχω να πω: όποιος είναι έξω από το χορό, πολλά τραγούδια ξέρει.
Ακούω πολλούς να λένε ότι είναι εναντίον της πλαστικής και να κατηγορούν αυτούς και αυτές που κάνουν, όταν όμως οι ίδιοι δεν έχουν ανάγκη κάποιας επέμβασης. Κι εγώ θα ήθελα να ήμουν πλούσια, όμορφη και υγιής. Αλλά στη ζωή δεν τα έχουμε όλα μαζί, δυστυχώς.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 03-05-11 στις 17:13. Αιτία: merge
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:55, 03-05-11:

μπορείς να κάνεις πλαστική για να εξαλείψεις τυχόν ψυχολογικά προβλήματα που μπορούν να υπάρχουν.
τοτε δεν θελεις πλαστικη,,πρωτα ψυχοθεραπεια θελεις..
και μετα πλαστικη,,αν ακομα την θελεις..

αλλα ετσι πώς θα βγουν τα ωραια λεφτα?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:04, 03-05-11:

και μετα πλαστικη,,αν ακομα την θελεις..

αλλα ετσι πώς θα βγουν τα ωραια λεφτα?
lol.
Γιατί βρε Άγγελε;
Σιγά μη θες και φάρμακα. Αν ένα σημείο του σώματος σε κομπλάρει, σε κάνει να μη νιώθεις άνετα γιατί να μην κάνεις;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 10:43, 04-05-11:

και μετα πλαστικη
Δεν ζούμε μόνοι μας σε αυτόν τον κόσμο. Έκανες ένα σχόλιο πάνω στη γενικότητα. Στα ειδικά παραδείγματα που ακολουθούν δεν λες τίποτα. Κατά τη δικιά σου μέθοδο δράσης και με τη δικιά μου ερμηνεία, μάλλον θα πρέπει να κάνουν ψυχοθεραπεία όλοι οι άλλοι κι όχι αυτός ή αυτή που έχει το πρόβλημα. Ας μην μιλάμε για ουτοπικές κοινωνίες, αλλά για ρεαλιστικές καταστάσεις. Εξάλλου, όλοι λίγο πολλοί έχουμε ψυχολογικά προβλήματα και πάθη, κρυφά ή φανερά, εκδηλωμένα ή καταπιεσμένα. Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθος βαλέτω.
Και κάτι ακόμα: πολύ εύκολη και αυτοαθωωτική η εξήγηση για τα χρήματα, αλλά η ανάπτυξη της πλαστικής χειρουργικής δεν δημιουργήθηκε από την ανάγκη ευπορισμού των πλαστικών, αλλά από την ανάγκη της κοινωνίας για λύσεις σε προβλήματά της.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:53, 04-05-11:

μεγαλο ποσοστο των πλαστικων θα μπορουσαν να μη γινουν με καταλληλη ψυχοθεραπεια,,
μη γελιομαστε..

αλλα οπως ειπαμε,,η κοινωνια εχει πανω απο όλα το χρημα,,τα αλλα ειναι ψιλα γραμματα..

οι γιατροι πια δεν κανουν λειτουργημα,απλα λεφτακια βγαζουν..

Αν ένα σημείο του σώματος σε κομπλάρει, σε κάνει να μη νιώθεις άνετα γιατί να μην κάνεις;
ξερεις ποσες γυναικες ή ανδρες καποιες φορες,εχουν ψυχολογικο προβλημα ιδεοληψια με κατι που ειναι μια χαρα?

ανορεξια πχ..

και εκει πλαστικη να κανουμε?

ειπαμε,,πρωτα την ψυχη,,μετα την πλαστικη..
αλλα ετσι θα χαθει χρημα,,και οι εποχες ειναι δυσκολες..για τετοια ουτοπικα πραγματα..

συγκεκριμενα ειμαι υπερ των επεμβασεων χωρις ξενα σωματα..σιλικονες κλπ..
μια λιποαναρρόφηση πχ σε μια κατασταση που χρειαζοταν πχ δεν θα ημουν κατά..
ειμαι υπερ πχ επεμβασεων αυξησης στηθους με λιπος απο τον οργανισμο και οχι με ξενα σωματα που μενουν για ολη τη ζωη ..

ειμαι τελειως κατα με ενεσεις μποτοξ πχ που γινονται καθε μερικους μηνες σαν πρεζα..

ειμαι υπερ μονιμων και "φυσικων" λυσεων

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,219 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 15:50, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Hiro
Προς το παρόν, η πλαστική χειρουργική μπορεί να δώσει πολύ περιορισμένα αποτελέσματα. Δεν μπορεί πχ κάποιον στα 40 να τον κάνει να μοιάζει 17.

Μετά την γέννηση είναι αργά για σημαντικές αλλαγές.. Με genetic engineering πριν την γέννηση όμως, εκεί μάλιστα, μπορούν να γίνουν τρομερά πράγματα.
Dude, έχεις ξεφύγει... Μέχρι να φτάσουμε να κάνουμε αισθητικές επεμβάσεις με χρήση genetic engineering έχουμε μπόλικο καιρό ακόμη...

Αρχική Δημοσίευση από HappyDays
Αφού θεωρείς ότι δεν είναι σωστό να επεμβαίνουμε στη φύση, φαντάζομαι ότι δεν θα τρυπήσεις ποτέ τα αυτιά σου για να βάλεις σκουλαρίκια, δεν θα βάλεις ποτέ κραγιόν, ούτε ρουζ ή μέικ απ, και δεν θα καλύψεις ποτέ τη φυσική μυρωδιά σου με κάποιο άρωμα. Έτσι δεν είναι; Ή μήπως όχι; Ή μήπως δεν έχεις σκεφτεί σε βάθος το νόημα της απολυτότητας των λεγομένων σου. Ίσως επειδή είσαι 16 ετών και ακόμα δεν ανησυχείς για το πέρασμα του χρόνου πάνω σου. Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως. Κι εκεί που είσαι ήμουνα κι εκεί που είμαι θα 'ρθεις. Και τότε ίσως αλλάξεις το πρίσμα με το οποίο θα βλέπεις τα πράγματα, λόγω προσωπικής ανάγκης και ιδιοτέλειας.
Νομίζεις ότι είναι μακρυά αυτή η εποχή; Ο χρόνος γρήγορα κυλά, όταν δεν το θέλουμε και πολύ αργά κυλά, όταν θέλουμε να περάσει γρήγορα.
Ο χρόνος όντως γρήγορα κυλά... Ο μόνος τρόπος να τον νικήσεις όμως είναι να το αποδεχτείς, αντί να προσπαθείς να τον ξεγελάσεις με ανόητα τρικ...
Κι έχει σημαντική διαφορά το να περιποιείται κάποιος τον εαυτό του με καλλυντικά κλπ, από το να επεμβαίνεις χειρουργικά...

Γενικά τώρα... Το υπέρ ή κατά είναι περίεργη κουβέντα... Είμαι σίγουρα υπέρ των επεμβάσεων που γίνονται για ιατρικούς λόγους, μετά από ένα ατύχημα ας πούμε, στην περίπτωση που προκληθεί κάποια παραμόρφωση και τέτοια πράγματα...
Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ με τις επεμβάσεις, που γίνονται από ματαιοδοξία του "ασθενή"... Το βρίσκω χαζό, υπό την έννοια ότι πρέπει να είμαστε συμφιλιωμένοι με το σώμα μας και γενικά με τον εαυτό μας και τότε μόνο μπορούμε να δείξουμε την πραγματική ομορφιά που κρύβεται μέσα μας... Σε κάθε άλλη περίπτωση, απλά κοροϊδεύουμε, όχι τους άλλους, αλλά τον ίδιο μας τον εαυτό και δεν μπορούμε να έρθουμε σε αρμονία με αυτόν... Όσο καλό κι αν είναι το αποτέλεσμα...
Βέβαια είναι απλά γελοίο να αρνούμαστε, ότι σε πολλές περιπτώσεις, το αποτέλεσμα είναι πραγματικά ωραίο... Όπως και ακόμη πιο γελοίο είναι αυτό που λέγεται, ότι φαίνεται με την μία η πλαστική... Εντάξει, όταν ξέρεις ένα άτομο και έρχεται αλλαγμένο ή η εμφανισή ενός ατόμου που γνωρίζεις εκείνη την ώρα είναι εντελώς εξωπραγματική... Αλλά όχι πάντα...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:57, 04-05-11:

Ο χρόνος όντως γρήγορα κυλά... Ο μόνος τρόπος να τον νικήσεις όμως είναι να το αποδεχτείς, αντί να προσπαθείς να τον ξεγελάσεις με ανόητα τρικ...
ή απλα να ζεις καλυτερα..

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 16:03, 04-05-11:

Είμαι υπέρ της πλαστικής. Όταν κάποιος δεν αισθάνεται καλά ψυχολογικά και αυτό τον επηρεάζει στην καθημερινότητά του, στις συναναστροφές του, στις προσωπικές του σχέσεις και δεν μπορεί να ξεχάσει στιγμή το πρόβλημά του και αυτό στέκεται εμπόδιο ακόμη και να γελάσει (ήξερα τέτοιο άτομο, με μεγάλη μύτη που δεν γελούσε για να μην φαίνεται μεγαλύτερη, ούτε και φωτογραφιζόταν) πλαστική και πάλι πλαστική. Είμαι κατά των ΥΠΕΡΒΟΛΩΝ ΤΗΣ ΠΛΑΣΤΙΚΗΣ!!!! Ας μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια, όσοι δεν χρειαζόμαστε καμία πλαστική επέμβαση.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:24, 04-05-11:

Αυτό το "να συμφιλιωθείς με τον εαυτό σου" μου φαίνεται από ουτοπικό έως και αστείο.
Όταν υπάρχει κάποια αντικειμενική ατέλεια, το να "συμφιλιωθείς με τον εαυτό σου" σημαίνει να κάνεις εκπτώσεις στην αισθητική σου ή να αποδεχτείς ότι έχεις ένα ελάττωμα που δεν αλλάζει. Ευχαριστώ, αλλά προτιμώ το ρεαλισμό.

HappyDays, μπράβο και για τις ψύχραιμες απόψεις σου και για τα καλογραμμένα ποστ σου. Είναι ευχαρίστηση να τα διαβάζει κανείς

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:29, 04-05-11:

Όταν υπάρχει κάποια αντικειμενική ατέλεια,
αν ειναι αντικειμενικο νταξει,,

αλλα πολλες φορες δεν ειναι,,και οι γιατροι δεν σταματουν τετοια ατομα.κυριως γυναικες. που εχουν ψυχολογικο προβλημα και οχι σωματικο ουσιαστικα,,ειναι γνωστα στους ειδικους τετοια προβληματα..

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 16:43, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Κι έχει σημαντική διαφορά το να περιποιείται κάποιος τον εαυτό του με καλλυντικά κλπ, από το να επεμβαίνεις χειρουργικά...
Κανείς δεν προσπαθεί να νικήσει το χρόνο, όλοι ξέρουμε ότι θα πεθάνουμε, αλλά δεν χρειάζεται να πεθάνουμε πατσουριασμένοι.
Είμαι σίγουρα υπέρ των επεμβάσεων που γίνονται για ιατρικούς λόγους, μετά από ένα ατύχημα ας πούμε, στην περίπτωση που προκληθεί κάποια παραμόρφωση και τέτοια πράγματα...
Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ με τις επεμβάσεις, που γίνονται από ματαιοδοξία του "ασθενή"... Το βρίσκω χαζό, υπό την έννοια ότι πρέπει να είμαστε συμφιλιωμένοι με το σώμα μας και γενικά με τον εαυτό μας και τότε μόνο μπορούμε να δείξουμε την πραγματική ομορφιά που κρύβεται μέσα μας... Σε κάθε άλλη περίπτωση, απλά κοροϊδεύουμε, όχι τους άλλους, αλλά τον ίδιο μας τον εαυτό και δεν μπορούμε να έρθουμε σε αρμονία με αυτόν... Όσο καλό κι αν είναι το αποτέλεσμα...
"Την ομορφιά που κρύβεται μέσα μας" το έχω ακούσει ως ατάκα χιλιάδες φορές, αλλά οι ίδιοι αυτοί που το λένε ασχολούνται περισσότερο με ένα ωραίο μωρό, παρά με ένα άσχημο, χαμογελάνε χαζά κι εξυπηρετούν μια νέα κι ωραία κοπέλα, παρά ένα 45άρη αξύριστο, κοιλαρά άντρα, φοράνε "τα καλά τους" και κοιτιόνται στον καθρέπτη, όταν πάνε να ρίξουν καμιά γκομενίτσα, κ.α.
Ναι, θέλω να γίνω καλύτερη. Σε όλα θέλω να γίνω καλύτερη. Διαβάζω βιβλία, βλέπω θέατρο και κινηματογράφο, μιλάω με τους φίλους μου. Όμως προσέχω και το ντυσιμό μου, βάζω τις κρέμες μου και τα αρώματά μου ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΒΟΤΟΧ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΜΟΥ. Αποδέχομαι ότι έχω πάθη (και ποιός δεν έχει, από αυτόν που καπνίζει, μέχρι τον 55άρη που διαλύει το σπίτι του για μια 20άρα), αλλά κοιτάω να γίνω καλύτερος άνθρωπος. Τουλάχιστον εγώ το παραδέχομαι. Αυτό που λέω το κάνω. Και τώρα και στο μέλλον. Όχι σαν κάτι άλλους και άλλες που μιλάνε γενικά εναντίον, αλλά όταν έρχεται η ώρα που το θέμα τους αφορά, βρίσκουν μια ωραία δικαιολογία στον εαυτόν τους και στους άλλους και γίνονται κωλοτούμπες.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:50, 04-05-11:

ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΒΟΤΟΧ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΜΟΥ
με μετρο ελπιζω..
γιατι ειδες παραπανω τι κανει το μποτοξ σε πολλη χρηση..

και καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις με σωστη διατροφη και κομμενο τσιγαρο, ..(καπνιζεις?)
καλο υπνο και γυμναστικη..
πολλη καλυτερη διατηρηση στο χρονο ετσι,,

αλλα αυτα θελουν πολυ περισσοτερο κοπο και αντοχη απο τις πλαστικες επεμβασεις..

αλλά δεν χρειάζεται να πεθάνουμε πατσουριασμένοι.
αλλα ουτε ακομα χειροτερα φρικιαστικα πλαστικοι..

ποσες εχω δει που εχουν αλλαξει χαρακτηριστικα και εκφραση μετα απο μποτοξ πλαστικες κλπ..ειναι αλλοι ανθρωποι,,
και θα προτιμουσα να τις εβλεπα να καλογερναγανε με τις ρυτιδες και τα ολα τους σαν παρασημα παλης με το χρονο..

φαντασου στα 60σου,,να κοιτιέσαι στον καθρεπτη και απο τις πλαστικες να μην αναγνωριζεσαι..ΜΗ αναστρεψιμα.

"Την ομορφιά που κρύβεται μέσα μας" το έχω ακούσει ως ατάκα χιλιάδες φορές, αλλά οι ίδιοι αυτοί που το λένε ασχολούνται περισσότερο με ένα ωραίο μωρό, παρά με ένα άσχημο, χαμογελάνε χαζά κι εξυπηρετούν μια νέα κι ωραία κοπέλα, παρά ένα 45άρη αξύριστο, κοιλαρά άντρα, φοράνε "τα καλά τους" και κοιτιόνται στον καθρέπτη, όταν πάνε να ρίξουν καμιά γκομενίτσα, κ.α.
αυτοι απλα δεν εχουν αρκετη προσωπικοτητα ,ωστε να καλυψει ή φωτισει την οχι καλη εξωτερικη εμφανιση..
με οτι εχει παιζει κανεις..

η μπαρμπαρα στρειζαντ μπορεσε να στηριξει την μυτη της πχ..
αλλες ομως γινονται παρομοιες με ιδιες ολοισιες μυτες,ιδιο γυαλιστερο πλαστικο δερμα,,και ανεκφραστα παγωμενα χαμογελα λογω μποτοξ..

ολοι θα γερασουμε και θα πατσαβουριασουμε,,φτανει να το κανουμε με αξιοπρεπεια και δειχνοντας τον καλυτερο χαρακτηρα μας,,γιατι αυτος θα βγει προς τα εξω..

πως θα βλεπατε τον βεγκο με πλαστικες πχ,ως γερο?

σε εναν καλο ανθρωπο καθε ρυτιδα ειναι ομορφια..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 04-05-11 στις 17:07.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,219 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:51, 04-05-11:

Ναι, θέλω να γίνω καλύτερη. Σε όλα θέλω να γίνω καλύτερη. Διαβάζω βιβλία, βλέπω θέατρο και κινηματογράφο, μιλάω με τους φίλους μου. Όμως προσέχω και το ντυσιμό μου, βάζω τις κρέμες μου και τα αρώματά μου ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΒΟΤΟΧ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΜΟΥ. Αποδέχομαι ότι έχω πάθη (και ποιός δεν έχει, από αυτόν που καπνίζει, μέχρι τον 55άρη που διαλύει το σπίτι του για μια 20άρα), αλλά κοιτάω να γίνω καλύτερος άνθρωπος. Τουλάχιστον εγώ το παραδέχομαι. Αυτό που λέω το κάνω. Και τώρα και στο μέλλον. Όχι σαν κάτι άλλους και άλλες που μιλάνε γενικά εναντίον, αλλά όταν έρχεται η ώρα που το θέμα τους αφορά, βρίσκουν μια ωραία δικαιολογία στον εαυτόν τους και στους άλλους και γίνονται κωλοτούμπες.
Mάλλον είμαι αθεράπευτα ρομαντικός, αλλά δεν πιστεύω ότι προσπαθώντας να βελτιώσεις την εμφάνιση σου σε κάνει καλύτερο άνθρωπο ούτε στο ελάχιστο... Ματαιόδοξο βέβαια, πολύ...
Αν δεν μπορείς να αποδεχτείς τον εαυτό σου με τις ατέλειες του, δεν μπορείς να γίνεις καλύτερη...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:58, 04-05-11:

το μονο που νικαει το χρονο δεν ειναι η σαρκα,,που διαλυεται και γινεται τροφη για σκουληκια ετσι και αλλιως..

αλλα ο χαρακτηρας μας,,η μνημη μας,,και ισως κατι αλλο αυλο,,

υπαρχει εμφανισιακη δυναμη και δυναμη χαρακτηρα..

τι εχει περισσοτερο ο καθενας ειναι το θεμα..τι υπερισχυει

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 17:10, 04-05-11:

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν σε κάτι, έστω κάποιοι από εμάς.
Το πρόβλημα δεν είναι οι πλαστικές, αλλά οι υπερβολές. Αλλά αυτό ισχύει σε κάθε πτυχή της ζωής μας. Στην Ιατρική λένε ότι και το νερό ακόμη, θέλει μέτρο, γιατί αν πιείς 30 λίτρα σε μία μέρα, θα πάθεις δηλητηρίαση από νερό.
Μέτρον άριστον, λοιπόν.

Και για να θυμηθούμε λίγο και τον Ελύτη στη "Μαρία Νεφέλη":
"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά".
Σε όλα τα επίπεδα, συμπληρώνω εγώ η ταπεινή.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:23, 04-05-11:

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν σε κάτι, έστω κάποιοι από εμάς.
Το πρόβλημα δεν είναι οι πλαστικές, αλλά οι υπερβολές. Αλλά αυτό ισχύει σε κάθε πτυχή της ζωής μας. Στην Ιατρική λένε ότι και το νερό ακόμη, θέλει μέτρο, γιατί αν πιείς 30 λίτρα σε μία μέρα, θα πάθεις δηλητηρίαση από νερό.
Μέτρον άριστον, λοιπόν.
Πάντα είναι οι υπερβολές το πρόβλημα... Θα έλεγα ότι ο καθένας μας όμως, έχει πολύ διαφορετική άποψη για το ποια είναι αυτή η υπερβολή...

Και για να θυμηθούμε λίγο και τον Ελύτη στη "Μαρία Νεφέλη":
"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά".
Σε όλα τα επίπεδα, συμπληρώνω εγώ η ταπεινή.
Το θέμα είναι, ότι δεν μπορείς να κάνεις 100 άλματα ταυτόχρονα... Οπότε πρέπει να επιλέξεις τι θα αφήσεις στο έλεος της...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:24, 04-05-11:

αν ειναι αντικειμενικο νταξει,,

αλλα πολλες φορες δεν ειναι,,και οι γιατροι δεν σταματουν τετοια ατομα.κυριως γυναικες. που εχουν ψυχολογικο προβλημα και οχι σωματικο ουσιαστικα,,ειναι γνωστα στους ειδικους τετοια προβληματα..
Πρόσεξε, δεν είπα "δυσμορφία", είπα "ατέλεια". Είναι δικαίωμα του καθενός να θέλει η εξωτερική του εμφάνιση να συμβαδίζει με την αισθητική του.
Οι μόνες περιπτώσεις τις οποίες θεωρώ πραγματικά περιττές είναι όταν πρόκειται για κάτι που δεν είναι αντικειμενική ατέλεια, αλλά απλά διαφοροποίηση. Πχ τα λεπτά χείλη δεν είναι από μόνα τους ατέλεια (εκτός αν παραείναι λεπτά). Η καμπουρίτσα στη μύτη ή το διπλοσάγονο, είναι (ανεξαρτήτως για πόσο σοβαρή ή μη ατέλεια πρόκειται).
Που και πάλι δηλαδή, το ότι τις θεωρώ περιττές δεν σημαίνει ότι τις κατακρίνω. Μπορεί κάποιος να έχει μεγάλη λατρεία ας πούμε με τα σαρκώδη χείλη, γιατί να είναι υποχρεωμένος να ζήσει όλη του τη ζωή χωρίς αυτό το χαρακτηριστικό που τόσο λατρεύει; Εγώ πχ λατρεύω τα γαλάζια μάτια. Τα θεωρώ ο,τι πιο όμορφο μπορεί να έχει κάποιος/α στο πρόσωπο του/της. Αν υπήρχε κάποια εγχείριση που να στα δίνει μόνιμα (οι χρωματιστοί φακοί είναι ο,τι πιο ψεύτικο) και δεν είχε ιδιαίτερους κινδύνους, θα την έκανα.

η μπαρμπαρα στρειζαντ μπορεσε να στηριξει την μυτη της πχ..
αλλες ομως γινονται παρομοιες με ιδιες ολοισιες μυτες,ιδιο γυαλιστερο πλαστικο δερμα,,και ανεκφραστα παγωμενα χαμογελα λογω μποτοξ..
Αχ μην ακούω πάλι για την Μπάρμπαρα Στρέιζαντ. Ποιός τη θεωρούσε ωραία μωρέ; Έλεγε κανείς "αχ, πόσο με κ@**ώνει η Μπάρμπαρα Στρείζαντ"; Για τη φωνή της έγινε γνωστή και τα λοιπά ταλέντα της.

Αν δεν μπορείς να αποδεχτείς τον εαυτό σου με τις ατέλειες του, δεν μπορείς να γίνεις καλύτερη...
Θα μου εξηγήσει κανείς τι σημαίνει αυτό το να αποδεχτείς τον εαυτό σου; Να πεις "αυτή είμαι και δεν αλλάζει, τι να κάνουμε"; Μα αλλάζει. Να πεις "είμαι κουκλάρα όπως είμαι"; Μα δεν είσαι.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:33, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Θα μου εξηγήσει κανείς τι σημαίνει αυτό το να αποδεχτείς τον εαυτό σου; Να πεις "αυτή είμαι και δεν αλλάζει, τι να κάνουμε"; Μα αλλάζει. Να πεις "είμαι κουκλάρα όπως είμαι"; Μα δεν είσαι.
Μα δεν αλλάζει... Ό,τι μα ό,τι και να κάνεις, θα είσαι το ίδιο άτομο... Το μόνο που θα κάνεις είναι να δίνεις μια χαμένη μάχη για να γίνεις κάτι άλλο... Δεν χρειάζεται να είσαι κουκλάρα... Έχει πήξει ο κόσμος από κουκλάρες... Πραγματικούς ανθρώπους δεν έχουμε πια...
Δεν μπορώ να καταλάβω πια αυτή την μανία...

Είπε ο ρομαντικός μέσα στο παραλήρημμα του

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 17:34, 04-05-11:

Πραγματικά, απ'όποιον, μα απ'όποιον και να ακούσω (και ναι, πρόκειται για γενίκευση, απλώς το λέω, πριν μπείτε στην διαδικασία να μου το προσάψετε! Δίκιο θα έχετε! ) επιχειρήματα τύπου πλαστική=παρέμβαση στη φύση, και πλαστική = ματαιοδοξία, μου φαίνεται μεγάλη αντίφαση...
Καλά, το θέμα της ματαιοδοξίας ας μην το θίξουμε εκτενώς, σε μία χώρα και σε μία εποχή που ακριβώς αυτή τη σφραγίδα φέρουν, που ακριβώς λόγω άκρατης ματαιοδοξίας έχουμε οδηγηθεί εδώ που είμαστε... Πολλά πράγματα γύρω μας βρίθουν ματαιοδοξίας... Ματαιόδοξα δάνεια ευμάρειας και ευδαιμονίας, ματαιόδοξα αυτοκίνητα, ματαιόδοξα σπίτια, ματαιόδοξος τρόπος ζωής, ματαιόδοξο life style,ματαιόδοξα όνειρα, ματαιόδοξα ψάχνουμε ομορφούλες και ομορφούληδες, κτλ, κτλ!

Εκτός της ματαιοδοξίας, ένα σωρό πράγματα γύρω μας κραυγάζουν παρέμβαση στη φύση! Ο άνθρωπος του νεάντερταλ είναι αντιπροσωπευτικό παράδειγμα μη παρέμβασης στη φύση... Να βάλουμε ταχύτητα όπισθεν;;;; Οκ, ας σταματήσουμε τις παρεμβάσεις κατά της φύσης, ας πάψουμε να κουρευόμαστε, να λουζόμαστε, να βάζουμε αποσμητικά, να βαφόμαστε, ας ρίξουμε και ένα κουρέλι πάνω μας να μας προστατεύει από το κρύο, και βουρ! Επιστροφή στη φύση! Να ξαμολύσω και τις γάτες μου ελεύθερες στη φύση (η ζωή στο διαμέρισμα παρά φύσει είναι), κακώς τους έκανα και στείρωση (παρέμβαση στη φύση τους επίσης), άστες free να γαστρώνονται και να γεννοβολάνε και να'χαμε να λέμε!

Αυτό που με στενοχωρεί όμως, είναι ότι όχι για botox δεν έχω λεφτά, αλλά ούτε για υδατική....
Και κάνω έκκληση κυρίες μου στα φιλάνθρωπά σας αισθήματα... επειδή το botox είναι χορός για δύο, και η ένεση takes two, αν υπάρχει καβάτζα από καμία φιλάνθρωπη,φιλάρεσκη, ματαιόδοξη, που θέλει να πάει κόντρα στη φύση, ψάχνει παρτενέρ στο παρά φύσει αυτό και δεν έχει,αν θέλει να κάνει μια καλή πράξη σε αυτή τη ζωή, δέχομαι τη botoxφιλανθρωπία, και προσφέρομαι και να μου στείλει πμ! Καλά ,είναι νωρίς, έχω περιθώρια, αλλά των φρονίμων τα παιδιά, πριν σταφιδιάσουν μαγειρεύουν!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:36, 04-05-11:

Είναι δικαίωμα του καθενός να θέλει η εξωτερική του εμφάνιση να συμβαδίζει με την αισθητική του.
βαρυ..

η κοινωνια φτιαχνει προτυπα καθε εποχη..

παλια ωραιες ηταν οι γυναικες με ταδε χαρακτηριστικα..
τωρα αλλες..

φαντασου να αλλαζαν μυτες με τις μοδες..οπως αλλαζουμε ρουχα..

κοινωνια freakshow

υπαρχουν καποια ορια,,και αυτα φαινονται στην πραξη,,αφου δυστυχως εχει παραγινει το κακο..

ακομα και την γεννετικη απολυτη δυναμη να ειχαμε..(που θα φτασουμε κοντα στο μελλον)
παλι θα επρεπε να ειχαμε τη σοφια γνωση,,να αλλαζουμε οτι πρεπει μεσα σε καποια ορια..

και οχι ότι απλα γουσταρουμε..τα μαθηματα τα παιρνουμε ,αφου παθουμε δυστυχως..

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 17:38, 04-05-11:

Μα δεν αλλάζει... Ό,τι μα ό,τι και να κάνεις, θα είσαι το ίδιο άτομο... Το μόνο που θα κάνεις είναι να δίνεις μια χαμένη μάχη για να γίνεις κάτι άλλο... Δεν χρειάζεται να είσαι κουκλάρα... Έχει πήξει ο κόσμος από κουκλάρες... Πραγματικούς ανθρώπους δεν έχουμε πια...

Ρομαντικέ μου παραληρηματικέ μην ανησυχείς!
Κανένας πλαστικός δεν σε κάνει ¨κουκλάρα¨, αν δεν βρει προυπάρχον γόνιμο έδαφος για κάτι τέτοιο και αν δεν έχεις τις προδιαγραφές γι'αυτό... Με λεπτομέρειες και ψιλομερεμέτια παλεύει...
Αν του πήγαινες τη Βασιλειάδου, Βασιλειάδου-πλαστικός σημειώσατε 1....
Επίσης, μην φαντάζεσαι ότι η Ατζελίνα ήταν πατσαβούρι πριν τις πλαστικές... (Μην ακούτε τις γυναίκες που τα επικαλούνται αυτά!) Νυστέρι κρατάνε, όχι μαγικό ραβδάκι! Οι αναλογίες όμορφων - άσχημων στον μάταιο τούτο κόσμο δεν αλλάζουν από τους πλαστικούς, ρετουσάρισμα απλώς κάνουν.... (και ενέσεις αυτοπεποίθησης... μάταιες ή μη, υποκειμενικό...)

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:43, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Κανένας πλαστικός δεν σε κάνει ¨κουκλάρα¨, αν δεν βρει προυπάρχον γόνιμο έδαφος για κάτι τέτοιο και αν δεν έχεις τις προδιαγραφές γι'αυτό... Με λεπτομέρειες και ψιλομερεμέτια παλεύει...
Επίσης, μην φαντάζεσαι ότι η Ατζελίνα ήταν πατσαβούρι πριν τις πλαστικές... (Μην ακούτε τις γυναίκες που τα επικαλούνται αυτά!) Νυστέρι κρατάνε, όχι μαγικό ραβδάκι! Οι αναλογίες όμορφων - άσχημων δεν αλλάζουν από τους πλαστικούς, ρετουσάρισμα απλώς κάνουν....
Ένας ακόμη λόγος για να μην κάνεις κάτι τέτοιο τότε... Δεν έχει ουσιαστικό νόημα... Νομίζω δηλαδή...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:43, 04-05-11:

Κανένας πλαστικός δεν σε κάνει ¨κουκλάρα¨,
οι περισσοτεροι χαλανε κουκλαρες..
ποσες φορες το εχω δει αυτο..

πανεμορφες γυναικες,, ή και ανδρες ηρωες του σινεμα ,να ξεφτιλιζονται απο τις πλαστικες και να γινονται πολυ μα πολυ ασχημοτεροι..

και λεω.."Γιατι?" απλα αν γερνουσανε,,πιο ωραιοι θα ηταν..

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:46, 04-05-11:

....ρετουσάρισμα απλώς κάνουν....
Ενίοτε κάνουν και πολλά περισσότερα. Αξίζει να δείτε αυτή την ομιλία στο TED, όπου ο Iain Hutchison, εξηγεί πώς η πλαστική χειρουργική καλυτερεύει τις ζωές των ασθενών του.
(Δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους, αλλιώς θα την έβαζα στο στέκι.)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 17:48, 04-05-11:

Ένας ακόμη λόγος για να μην κάνεις κάτι τέτοιο τότε... Δεν έχει ουσιαστικό νόημα... Νομίζω δηλαδή...
Καλώς ή κακώς, η οικονομική μου κατάσταση με βγάζει από τέτοια διλήμματα ή μάλλον δεν με βάζει καν!!!!
Πλάκα θα είχε πάντως να πήγαινα και να ερχόμουν τόσους μήνες στον ΟΑΕΔ με το βυζί τούρλα ,τον κώλο τούρλα, το φρύδι πάνω στο κούτελο μποτοξαρισμένο-σινιαρισμένο....

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ενίοτε κάνουν και πολλά περισσότερα. Αξίζει να δείτε αυτή την ομιλία στο TED, όπου ο Iain Hutchison, εξηγεί πώς η πλαστική χειρουργική καλυτερεύει τις ζωές των ασθενών του.
Ναι, ναι, ναι, ναι!
Σωστά!
Γιατί εμείς έχουμε επικεντρωθεί στην πιο φιλάρεσκη πλευρά των πλαστικών, και παραβλέπουμε την πιο ¨λειτουργική¨ τους... (και ψυχολογική)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 04-05-11 στις 18:41. Αιτία: merge
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:51, 04-05-11:

βυζί τούρλα ,τον κώλο τούρλα, το φρύδι πάνω στο κούτελο μποτοξαρισμένο-σινιαρισμένο....
κλοουν..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:55, 04-05-11:

βαρυ..

η κοινωνια φτιαχνει προτυπα καθε εποχη..

παλια ωραιες ηταν οι γυναικες με ταδε χαρακτηριστικα..
τωρα αλλες..

φαντασου να αλλαζαν μυτες με τις μοδες..οπως αλλαζουμε ρουχα..

κοινωνια freakshow
Είπα να συμβαδίζει με την αισθητική του, όχι με τη μόδα. Αν η αισθητική κάποιου αλλάζει ανάλογα με τη μόδα, είναι άξιος της μοίρας του.

Επίσης, μην φαντάζεσαι ότι η Ατζελίνα ήταν πατσαβούρι πριν τις πλαστικές... (Μην ακούτε τις γυναίκες που τα επικαλούνται αυτά!) Νυστέρι κρατάνε, όχι μαγικό ραβδάκι! Οι αναλογίες όμορφων - άσχημων στον μάταιο τούτο κόσμο δεν αλλάζουν από τους πλαστικούς, ρετουσάρισμα απλώς κάνουν.... (και ενέσεις αυτοπεποίθησης... μάταιες ή μη, υποκειμενικό...)
Μην το λες. Υπάρχουν άσχημοι άνθρωποι που είναι άσχημοι λόγω συγκεκριμένων ατελειών και υπάρχουν και άσχημοι άνθρωποι που δεν έχουν απλά τίποτα ωραίο πάνω τους. Με τους πρώτους, πιθανόν και να γίνει αυτό.

Βρε καλό μου, είπε κανείς ότι γίνεσαι διαφορετικός άνθρωπος; Δηλαδή οτιδήποτε δε σε κάνει διαφορετικό άνθρωπο είναι άσκοπο; Ε να σταματήσουμε και να πλενόμαστε τότε, να σταματήσουμε να νοιαζόμαστε τι ρούχα φοράμε και να γυρνάμε έξω φορώντας ένα τσουβάλι ο καθένας. Καλώς ή κακώς, η εμφάνιση ανέκαθεν έπαιζε ρόλο στις ανθρώπινες κοινωνίες. It's human nature. Ακόμα κι εσύ ο ...ρομαντικός, αμφιβάλλω αν ανήκεις στις σπάνιες εξαιρέσεις που δεν κοιτάνε εμφάνιση στο ερωτικό τους ταίρι.

ΥΓ: Προσωπικά το να αυτοαποκαλείται κάποιος ρομαντικός (πόσω δε μάλλον και επαναλαμβανόμενα) για μένα αποτελεί μια από τις μεγαλύτερες ενδείξεις ότι δεν είναι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:58, 04-05-11:

πρωτα η ουσια,,μετα το περιτυλιγμα..

μην μπλεκουμε τις προτεραιοτητες..

και καταληγουμε με πολυχρωμα κουτια που δεν εχουν τιποτα μεσα..

Αν η αισθητική κάποιου αλλάζει ανάλογα με τη μόδα, είναι άξιος της μοίρας του.
στα ρουχα αυτο γινεται καθε μερα με την πλειοψηφια,,και στις μυτες,στηθια,κλπ..καθαρη μοδα..

αλλα το κορμι δεν ειναι ρουχο,,και πρεπει να το σεβομαστε..και οχι να παιζουμε τοσο ελαφρα τη καρδια με αυτο..

άσχημοι άνθρωποι που δεν έχουν απλά τίποτα ωραίο πάνω τους.
τα "μπαζα" που λεμε?

ποσο απεραντα λαθος ειναι αυτο...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:16, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αυτό το βίντεο είναι ακριβώς ο λόγος, για τον οποίο πρέπει να υπάρχει η πλαστική χειρουργική...

Βρε καλό μου, είπε κανείς ότι γίνεσαι διαφορετικός άνθρωπος; Δηλαδή οτιδήποτε δε σε κάνει διαφορετικό άνθρωπο είναι άσκοπο; Ε να σταματήσουμε και να πλενόμαστε τότε, να σταματήσουμε να νοιαζόμαστε τι ρούχα φοράμε και να γυρνάμε έξω φορώντας ένα τσουβάλι ο καθένας. Καλώς ή κακώς, η εμφάνιση ανέκαθεν έπαιζε ρόλο στις ανθρώπινες κοινωνίες. It's human nature. Ακόμα κι εσύ ο ...ρομαντικός, αμφιβάλλω αν ανήκεις στις σπάνιες εξαιρέσεις που δεν κοιτάνε εμφάνιση στο ερωτικό τους ταίρι.

ΥΓ: Προσωπικά το να αυτοαποκαλείται κάποιος ρομαντικός (πόσω δε μάλλον και επαναλαμβανόμενα) για μένα αποτελεί μια από τις μεγαλύτερες ενδείξεις ότι δεν είναι.
Είναι φύσει αδύνατον να μην παρατηρούμε την εξωτερική εμφάνιση... Ποικίλει βέβαια το πόση έμφαση δίνουμε...

Επίσης δεν νομίζεις ότι έχει μια σημάντικη διαφορά το να προσέχεις την εμφάνιση σου, με το να μπαίνεις στο χειρουργείο για να την αλλάξεις???
Το δε πλύσιμο έγκειται στους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής, δεν το κάνεις για τους άλλους, αλλά για σένα...

Υγ. Λες??? Μακάρι να μην ισχύει...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:59, 04-05-11:

Είναι φύσει αδύνατον να μην παρατηρούμε την εξωτερική εμφάνιση... Ποικίλει βέβαια το πόση έμφαση δίνουμε...
Άφου λοιπόν παραδέχεσαι ότι όλοι την παρατηρούν, είναι λογικό να θέλουν και όλοι να γίνονται αρεστοί.

Επίσης δεν νομίζεις ότι έχει μια σημάντικη διαφορά το να προσέχεις την εμφάνιση σου, με το να μπαίνεις στο χειρουργείο για να την αλλάξεις???
Η μόνη διαφορά που βλέπω έγκειται στους πιθανούς κινδύνους που έχει η πλαστική χειρουργική. Κατά τα άλλα, όχι.
Άσε που μου φαίνεται μοιρολατρία να σε ενοχλεί κάτι πάνω σου, να έχεις την οικονομική δυνατότητα και να μην κάνεις πλαστική γιατί ..."έτσι σε ήθελε ο θεός".

Το δε πλύσιμο έγκειται στους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής, δεν το κάνεις για τους άλλους, αλλά για σένα...
Και την εμφάνιση την προσέχεις (και) για σένα.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:21, 04-05-11:

Άφου λοιπόν παραδέχεσαι ότι όλοι την παρατηρούν, είναι λογικό να θέλουν και όλοι να γίνονται αρεστοί.
Ναι, αλλά πρέπει να μάθουμε ότι δεν είναι ο μόνος τρόπος να γίνει κάποιος αρεστός...

Η μόνη διαφορά που βλέπω έγκειται στους πιθανούς κινδύνους που έχει η πλαστική χειρουργική. Κατά τα άλλα, όχι.
Άσε που μου φαίνεται μοιρολατρία να σε ενοχλεί κάτι πάνω σου, να έχεις την οικονομική δυνατότητα και να μην κάνεις πλαστική γιατί ..."έτσι σε ήθελε ο θεός".
Μπρος τα κάλη τι 'ναι ο πόνος???
Δεν ξέρω τι ήθελε ο Θεός... Ξέρω μόνο τι γράφει στο DNA για το πως θα δείχνεις...

Και την εμφάνιση την προσέχεις (και) για σένα.
Δηλαδή, αν δεν είχες να πας στην δουλειά σου, να βγεις μια βόλτα κλπ, θα ντυνόσουν στην τρίχα, θα βαφόσουν και θα αρωματιζόσουν μόνη σου, για τον εαυτό σου???

I am sorry, but I highly doubt it...

Αντίθετα, μπάνιο θα έκανες...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:32, 04-05-11:

Ξέρω μόνο τι γράφει στο DNA για το πως θα δείχνεις...
και αυτο δεν αλλαζει ουτε με ενα τονο σιλικονης..

αν ηταν ουσιαστικη γεννετικη αλλαγη πχ,,δεν θα ημουν κατα βασικα..

αλλα ψευτικα επιφανειακα φτιασιδια οπως ενθεματα κλπ.διαφωνω ριζικα..

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 16:27, 06-05-11:

Μα τι διαβάζω από κάποιους εδώ μέσα;;;
Στη θεωρία είστε καλοί, αλλά στην πράξη...;;;
Δηλαδή, θέλετε να μου πείτε ότι βλέπετε δυο άγνωστα άτομα σε ένα πάρτυ (άνδρας 'η γυναίκα δεν παίζει ρόλο). Το ένα είναι όμορφο, καλοντυμένο, περιποιημένο και το άλλο άσχημο, με παλιόρουχα, απεριποίητο, εσείς θα διαλέγατε να πάτε να μιλήσετε σε ποιό από τα δύο; Σε αυτό που έχει πιο ωραίο εσωτερικό κόσμο; Μηχάνημα με ακτίνες Χ κουβαλάτε μαζί σας; Όλα αυτά που λέτε, τα λέτε για να κοροϊδέψετε τον εαυτό σας. Στην πράξη τι κάνετε;;;
Υπάρχει ένα κείμενο του Παπανούτσου που πρέπει να διαβάσετε. Λέει για το ότι "Τα ράσα κάνουν τον παπά". Δηλαδή πρακτικά θα καλούσατε ποτέ ένα παπά να κάνει τρισάγιο στον τάφο του πατέρα σας αν αυτός δεν φορούσε ράσο; Αν ήταν ντυμένος με T-shirt και βερμούδα; Θα εμπιστευόσασταν ένα γιατρό που η άσπρη του μπλούζα ήταν λερωμένη από παλιά, ξεραμένα αίματα σαν του κρεοπώλη της γειτονιάς; Θα πηγαίνατε στο ράφτη να σας διορθώσει ένα παντελόνι, όταν βλέπατε ότι στο πουκάμικό του λείπουν 3 κουμπιά; Θα πηγαίνατε σε ένα μπαρ για να χαραλώσετε με το ποτάκι σας, αν ο μπάρμαν ήταν ντυμένος με ράσα και είχε μακρυά γενειάδα σαν ασκητής του Αγίου Όρους; Θα ζητούσατε να σας φτιάξει τον υπολογιστή σας, που του χάλασε η μητρική, ένας 65χρονος ασπρομάλλης ή ένας 25χρονος;

Και θα τελειώσω με ένα ανέκδοτο, που ταιριάζει στην περίπτωσή σας:
Κάποτε ένας μαχαραγιάς, που ήθελε να παντρευτεί, έδωσε εντολή στους έμπιστους συμβούλους του να διατρέξουν τη χώρα και να του φέρουν τις 3 καλύτερες υποψήφιες νύφες.
Μετά από 3 μήνες ερευνών, οι σύμβουλοι έφεραν τις 3 υποψήφιες και κατ' εντολή του μαχαραγιά τις έβαλαν σε ένα δωμάτιο. Ο μαχαραγιάς είπε στους συμβούλους του ότι θα μπει στο δωμάτιο, θα κάνει την ίδια ερώτηση και στις 3 κοπέλες και μετά θα αποφασίσει ποιά από τις 3 θα παντρευτεί.
Μπήκε μέσα στο δωμάτιο και ρώτησε την πρώτη:
"1+1 πόσο κάνουν;"
"Ένα" απάντησε η κοπέλα.
Ρομαντική είναι αυτή, σκέφτηκε ο μαχαραγιάς. Ο άνδρας (1) όταν ενώνεται (+) με τη γυναίκα (1) δημιουργούν ένα ζευγάρι, μία ψυχή (1).
Πάει στη δεύτερη και της κάνει την ίδια ερώτηση:
"1+1 πόσο κάνουν;"
"Δύο" απαντάει η κοπέλα.
Λογική είναι αυτή, σκέφτηκε ο μαχαραγιάς. 1+1=2 θα είναι και οικονόμα.
Πάει στην τρίτη κοπέλα και της κάνει την ίδια ερώτηση:
"1+1 πόσο κάνουν;"
"Τρία" απαντάει η κοπέλα.
Αυτή είναι κοπέλα που θέλει να κάνει οικογένεια και παιδιά, σκέφτηκε ο μαχαραγιάς. Γιατί όταν ένας άνδρας (1) ενώνεται (+) με μια γυναίκα (1) τότε θα κάνουν οικογένεια και παιδιά (3).

Ο μαχαραγιάς βγήκε έξω από το δωμάτιο και ανακοίνωσε στου συμβούλους του ποια κοπέλα θα παντρευόταν. Θα παντρευόταν.....
.
.
.
.
την πιο όμορφη από τις τρεις.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:02, 06-05-11:

Άκουσες κανέναν να λέει ότι δεν μετράει η εξωτερική εμφάνιση???

Αλλά, πρώτον τα κριτήρια ομορφιάς είναι διαφορετικά για τον καθένα κι εσύ πιάνεις ακραίες περιπτώσεις...
Δεύτερον, η πρώτη εντύπωση που κάνει η εμφάνιση δεν είναι το παν... Ουτε καν το ήμισυ του παντός, όπως θα πεταχτούν πολλοί να πουν...
Τρίτον, εγώ πάντως θα προσπαθούσα να μιλήσω και με τα δύο άτομα, ασχέτως που θα ήμουν πιο ευνοϊκός προς το πιο προσεγμένο άτομο...

Όλα αυτά που λες, ότι συμβαίνουν, ισχύουν... Γιατί δεν διαθέτουμε χρόνο να γνωρίσουμε τον άλλο και να εκτιμίσουμε αυτό που είναι... Γι' αυτό και τα έχουμε κάνει όλα σκατά...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:19, 06-05-11:

και αυτο δεν αλλαζει ουτε με ενα τονο σιλικονης..

αν ηταν ουσιαστικη γεννετικη αλλαγη πχ,,δεν θα ημουν κατα βασικα..

αλλα ψευτικα επιφανειακα φτιασιδια οπως ενθεματα κλπ.διαφωνω ριζικα..
Αμαν βρε Άγγελε με τα ενθέματα, ελάχιστες πλαστικές περιλαμβάνουν τέτοια. Κι εγώ θα τις απέφευγα αυτές.

Ναι, αλλά πρέπει να μάθουμε ότι δεν είναι ο μόνος τρόπος να γίνει κάποιος αρεστός...
Δεν είδα να υπονόησε κανείς ότι είναι. Για να ανακαλύψεις όμως τον όμορφο εσωτερικό κόσμο κάποιου, πρώτα πρέπει να σε τραβήξει η εμφάνιση. Εκτός αν πρόκειται για περίπτωση που θα τον γνώριζες έτσι κι αλλιώς.

Μπρος τα κάλη τι 'ναι ο πόνος???
Δεν ξέρω τι ήθελε ο Θεός... Ξέρω μόνο τι γράφει στο DNA για το πως θα δείχνεις...
So? Πρέπει μοιρολατρικά να το αποδεχτούμε; Σόρρυ αλλά η μοιρολατρία έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το χαρακτήρα μου, και μέχρι στιγμής αυτό με έχει βοηθήσει σε πολλά πράγματα.

Δηλαδή, αν δεν είχες να πας στην δουλειά σου, να βγεις μια βόλτα κλπ, θα ντυνόσουν στην τρίχα, θα βαφόσουν και θα αρωματιζόσουν μόνη σου, για τον εαυτό σου???

I am sorry, but I highly doubt it...

Αντίθετα, μπάνιο θα έκανες...
Ναι, αλλά σπανιότερα.

Επίσης, τι σχέση έχει το βάψιμο και όλα αυτά; Προσωπικά το βάψιμο το βρίσκω πολύ πιο ψεύτικο από τις πλαστικές και σπανίως βάφομαι. Κοιμάσαι με κάποιον και φεύγει. Ομοίως και τα υπόλοιπα που αναφέρεις. Τουλάχιστον η πλαστική, αν γίνει σωστά δε φεύγει ποτέ (ή τουλάχιστον κρατάει χρόνια).

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:58, 06-05-11:

So? Πρέπει μοιρολατρικά να το αποδεχτούμε; Σόρρυ αλλά η μοιρολατρία έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το χαρακτήρα μου, και μέχρι στιγμής αυτό με έχει βοηθήσει σε πολλά πράγματα.
Μάλιστα... Μοιρολατρεία... Όχι, έχεις δίκιο είναι πιο πρακτικό να κολλήσεις μία μάσκα στο πρόσωπο σου για να κρύβεις τις ατέλειες... Αλλά ό,τι και να κάνεις θα εμφανίζονται και νέες...

Ναι, αλλά σπανιότερα.

Επίσης, τι σχέση έχει το βάψιμο και όλα αυτά; Προσωπικά το βάψιμο το βρίσκω πολύ πιο ψεύτικο από τις πλαστικές και σπανίως βάφομαι. Κοιμάσαι με κάποιον και φεύγει. Ομοίως και τα υπόλοιπα που αναφέρεις. Τουλάχιστον η πλαστική, αν γίνει σωστά δε φεύγει ποτέ (ή τουλάχιστον κρατάει χρόνια).
Η αλήθεια είναι ότι θαυμάζω την στάση σου, ακόμη κι αν διαφωνώ σχετικά με τις πλαστικές... Οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:59, 06-05-11:

Δεύτερον, η πρώτη εντύπωση που κάνει η εμφάνιση δεν είναι το παν... Ουτε καν το ήμισυ του παντός, όπως θα πεταχτούν πολλοί να πουν...
συμφωνω..

η εξωτερικη εμφανιση δειχνει και τον χαρακτηρα..
ετσι η υπερβολικα φτιαγμενη εξωτερικη εμφανιση..η υπερβολικα ατιμελητη,,κλπ..

αλλα δεν πας μακρια μονο με καλη εξωτερικη εμφανιση,,σαν γλαστρα καταντας,,αν δεν εχεις να πεις κατι αλλο..

Αμαν βρε Άγγελε με τα ενθέματα, ελάχιστες πλαστικές περιλαμβάνουν τέτοια. Κι εγώ θα τις απέφευγα αυτές.
ενθεματα ,εννοω ενεσεις σιλικονης και ενα σωρο αλλων ξενων ουσιων για φουσκωμα γεμισμα προσωπου ,χιλιων κλπ..και μποτοξ..
αυτες καταστρεφουν συνηθως το προσωπο,,οι ενεσεις καθε μερικους μηνες σαν πρεζακι..

αυτες ειναι οι χειροτερες..ενω η λιποαναρροφηση πχ,ειναι μια και εξω,,και δεν αφηνει κατι ξενο πανω σου..

το ιδανικο ειναι καλη εξωτερικη εμφανιση και μυαλο προσωπικοτητα χαρακτηρας μεσα..αλλα αν πρεπει να βαλω προτεραιοτητες ..πρωτα ειναι το περιεχομενο του κουτιου δωρο πχ,,και μετα το περιτυλιγμα..

τα παντα στη ζωη ειναι θεμα προτεραιοτητων..

Πρέπει μοιρολατρικά να το αποδεχτούμε;
δεν ειναι μοιρολατρια,,ειναι ρεαλισμος..
το οτι τα παντα στο συμπαν γενιουνται ζουν ,γερνανε και πεθαινουν..

αν δεν καταλαβουμε αυτα τα απλα ρεαλιστικα ορια,,απλα αυτοκαταστρεφομαστε ( πριν της ωρας μας)..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:05, 06-05-11:

η εξωτερικη εμφανιση δειχνει και τον χαρακτηρα..
Ο Χριστός και η Παναγία.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:08, 06-05-11:

θελεις να σου φερω ερευνες που το δειχνουν?
(έερχοονταιιι..)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:12, 06-05-11:

Μάλιστα... Μοιρολατρεία... Όχι, έχεις δίκιο είναι πιο πρακτικό να κολλήσεις μία μάσκα στο πρόσωπο σου για να κρύβεις τις ατέλειες... Αλλά ό,τι και να κάνεις θα εμφανίζονται και νέες...
Πλαστική δεν είναι μόνο το λίφτιγκ. Με το να διορθώσεις πχ μια μεγάλη μύτη, ένα διπλοσάγονο, πεταχτά αυτιά κτλ πώς ακριβώς θα εμφανιστούν νέες; Θα αλλάξει το DNA σου;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:17, 06-05-11:

Γιατί όχι;
Αυτοανερείσαι βέβαια σε πολλά σημεία, δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνεσαι.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί τόσο αλλά δε σας ενοχλεί αν πχ έχουμε ένα άλλο πρόβλημα και σπεύσουμε να το διορθώσουμε.
Και ναι, τώρα θα μου πείτε τα θέματα υγείας κτλ κτλ.

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η αλλαγή της εμφάνισης σηματοδοτεί και την αλλαγή της προσωπικότητας.
(Αυτά εν συντομία γιατί δεν έχω χρόνο, θα επανέλθω)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:23, 07-05-11:

Με το να διορθώσεις πχ μια μεγάλη μύτη, ένα διπλοσάγονο, πεταχτά αυτιά κτλ πώς ακριβώς θα εμφανιστούν νέες; Θα αλλάξει το DNA σου;
συμφωνω με αυτα.

αλλα καμια φορα τα πεταχτα αυτια φτιαχνουν με το μεγαλωμα..και δινουν προσωπικοτητα..οπως και η κυρτη μυτη,που εχει ο Ρουβάς πχ ή και ολοκληρες φυλες΄οπως οι Αρμενιοι.

και το διπλοσαγονο,,αν παχαινει ο ανθρωπος και μαζευει λιπος,,θα ξαναγινει..

οποτε μετρο..και οχι υπερβολες..
μονο υπερβολικες καταστασεις να διορθωνουμε,,οχι οτι γουσταρουμε..

μην γινουμε ολοι με ισιες μυτες κολλητα αυτια,..

οπως πχ στη Κινα οι κινεζες προσπαθωντας να μοιασουν απεγνωσμενα με τις δυτικες γυναικες του θεαματος,,κανουν συνεχεια πλαστικες, και πεθαινουν και μικρα κοριτσια,συμφωνεις με αυτο?

να γινουν ολοι στον κοσμο οπως μερικοι δυτικοι σταρ?

η φυση εχει καποιο λογο που μας εχει συχνα οπως μας εχει..
και αν δεν εχουμε πρακτικο προβλημα λειτουργιας,,δεν ειναι σοφο να τα αλλαζουμε ετσι χωρις σκεψη

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 11:54, 07-05-11:

Αχ μην ακούω πάλι για την Μπάρμπαρα Στρέιζαντ. Ποιός τη θεωρούσε ωραία μωρέ; Έλεγε κανείς "αχ, πόσο με κ@**ώνει η Μπάρμπαρα Στρείζαντ"; Για τη φωνή της έγινε γνωστή και τα λοιπά ταλέντα της.
Και εγώ έχω βαρεθεί να ακούω ως παραδείγματα υπερμαχων κατά της πλαστικής, για την μύτη της Στρέιζαντ και του Ρουβά....
Ε, του Ρουβά δεν την θεωρώ και άσχημη στην τελική.., μου θυμίζει κατεξοχήν ελληνική μύτη, ελληνικού αγάλματος, του Απόλλωνα ας πούμε...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:57, 07-05-11:

Ε, του Ρουβά δεν την θεωρώ και άσχημη στην τελική.., μου θυμίζει κατεξοχήν ελληνική μύτη, ελληνικού αγάλματος, του Απόλλωνα ας πούμε..
γιατι?ε αυτο λεμε..

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:01, 07-05-11:

Αγγελάκο μου! Πολύ σε πάω! (στο έχω δηλώσει)
Απολαμβάνω τα ποστ σου, ξεχυλίζουν αυθεντικότητα, και ειδικά κάποιες δηλώσεις σαν αυτή, πολύ τις γουστάρω!
¨αλλα καμια φορα τα πεταχτα αυτια φτιαχνουν με το μεγαλωμα..και δινουν προσωπικοτητα..¨
Είναι αυτό που λέμε ¨αυτο-πεποίθηση¨;;;;;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:20, 07-05-11:

Είναι αυτό που λέμε ¨αυτο-πεποίθηση¨;;;;;
ω,ναι..
φανταστητε τον Dumbo να εκανε πλαστικη..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους