• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Η γνώμη σας για την πλαστική Χειρουργική

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεύτερον, η πρώτη εντύπωση που κάνει η εμφάνιση δεν είναι το παν... Ουτε καν το ήμισυ του παντός, όπως θα πεταχτούν πολλοί να πουν...
συμφωνω..

η εξωτερικη εμφανιση δειχνει και τον χαρακτηρα..
ετσι η υπερβολικα φτιαγμενη εξωτερικη εμφανιση..η υπερβολικα ατιμελητη,,κλπ..

αλλα δεν πας μακρια μονο με καλη εξωτερικη εμφανιση,,σαν γλαστρα καταντας,,αν δεν εχεις να πεις κατι αλλο..

Αμαν βρε Άγγελε με τα ενθέματα, ελάχιστες πλαστικές περιλαμβάνουν τέτοια. Κι εγώ θα τις απέφευγα αυτές.
ενθεματα ,εννοω ενεσεις σιλικονης και ενα σωρο αλλων ξενων ουσιων για φουσκωμα γεμισμα προσωπου ,χιλιων κλπ..και μποτοξ..
αυτες καταστρεφουν συνηθως το προσωπο,,οι ενεσεις καθε μερικους μηνες σαν πρεζακι..

αυτες ειναι οι χειροτερες..ενω η λιποαναρροφηση πχ,ειναι μια και εξω,,και δεν αφηνει κατι ξενο πανω σου..


το ιδανικο ειναι καλη εξωτερικη εμφανιση και μυαλο προσωπικοτητα χαρακτηρας μεσα..αλλα αν πρεπει να βαλω προτεραιοτητες ..πρωτα ειναι το περιεχομενο του κουτιου δωρο πχ,,και μετα το περιτυλιγμα..

τα παντα στη ζωη ειναι θεμα προτεραιοτητων..:)

Πρέπει μοιρολατρικά να το αποδεχτούμε;
δεν ειναι μοιρολατρια,,ειναι ρεαλισμος..
το οτι τα παντα στο συμπαν γενιουνται ζουν ,γερνανε και πεθαινουν..

αν δεν καταλαβουμε αυτα τα απλα ρεαλιστικα ορια,,απλα αυτοκαταστρεφομαστε ( πριν της ωρας μας)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
η εξωτερικη εμφανιση δειχνει και τον χαρακτηρα..
Ο Χριστός και η Παναγία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θελεις να σου φερω ερευνες που το δειχνουν?:worry::ropalo::shifty:
(έερχοονταιιι..:hypno::hypno:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μάλιστα... Μοιρολατρεία... Όχι, έχεις δίκιο είναι πιο πρακτικό να κολλήσεις μία μάσκα στο πρόσωπο σου για να κρύβεις τις ατέλειες... Αλλά ό,τι και να κάνεις θα εμφανίζονται και νέες...

Πλαστική δεν είναι μόνο το λίφτιγκ. Με το να διορθώσεις πχ μια μεγάλη μύτη, ένα διπλοσάγονο, πεταχτά αυτιά κτλ πώς ακριβώς θα εμφανιστούν νέες; Θα αλλάξει το DNA σου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί όχι;
Αυτοανερείσαι βέβαια σε πολλά σημεία, δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνεσαι.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί τόσο αλλά δε σας ενοχλεί αν πχ έχουμε ένα άλλο πρόβλημα και σπεύσουμε να το διορθώσουμε.
Και ναι, τώρα θα μου πείτε τα θέματα υγείας κτλ κτλ.

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η αλλαγή της εμφάνισης σηματοδοτεί και την αλλαγή της προσωπικότητας.
(Αυτά εν συντομία γιατί δεν έχω χρόνο, θα επανέλθω8))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με το να διορθώσεις πχ μια μεγάλη μύτη, ένα διπλοσάγονο, πεταχτά αυτιά κτλ πώς ακριβώς θα εμφανιστούν νέες; Θα αλλάξει το DNA σου; :P
συμφωνω με αυτα.

αλλα καμια φορα τα πεταχτα αυτια φτιαχνουν με το μεγαλωμα..και δινουν προσωπικοτητα..οπως και η κυρτη μυτη,που εχει ο Ρουβάς πχ ή και ολοκληρες φυλες΄οπως οι Αρμενιοι.

και το διπλοσαγονο,,αν παχαινει ο ανθρωπος και μαζευει λιπος,,θα ξαναγινει..

οποτε μετρο..και οχι υπερβολες..
μονο υπερβολικες καταστασεις να διορθωνουμε,,οχι οτι γουσταρουμε..

μην γινουμε ολοι με ισιες μυτες κολλητα αυτια,..

οπως πχ στη Κινα οι κινεζες προσπαθωντας να μοιασουν απεγνωσμενα με τις δυτικες γυναικες του θεαματος,,κανουν συνεχεια πλαστικες, και πεθαινουν και μικρα κοριτσια,συμφωνεις με αυτο?

να γινουν ολοι στον κοσμο οπως μερικοι δυτικοι σταρ?

η φυση εχει καποιο λογο που μας εχει συχνα οπως μας εχει..
και αν δεν εχουμε πρακτικο προβλημα λειτουργιας,,δεν ειναι σοφο να τα αλλαζουμε ετσι χωρις σκεψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αχ μην ακούω πάλι για την Μπάρμπαρα Στρέιζαντ. Ποιός τη θεωρούσε ωραία μωρέ; Έλεγε κανείς "αχ, πόσο με κ@**ώνει η Μπάρμπαρα Στρείζαντ"; Για τη φωνή της έγινε γνωστή και τα λοιπά ταλέντα της.
Και εγώ έχω βαρεθεί να ακούω ως παραδείγματα υπερμαχων κατά της πλαστικής, για την μύτη της Στρέιζαντ και του Ρουβά....;)
Ε, του Ρουβά δεν την θεωρώ και άσχημη στην τελική.., μου θυμίζει κατεξοχήν ελληνική μύτη, ελληνικού αγάλματος, του Απόλλωνα ας πούμε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε, του Ρουβά δεν την θεωρώ και άσχημη στην τελική.., μου θυμίζει κατεξοχήν ελληνική μύτη, ελληνικού αγάλματος, του Απόλλωνα ας πούμε..
γιατι?ε αυτο λεμε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αγγελάκο μου! :clapup: Πολύ σε πάω! (στο έχω δηλώσει)
Απολαμβάνω τα ποστ σου, ξεχυλίζουν αυθεντικότητα, και ειδικά κάποιες δηλώσεις σαν αυτή, πολύ τις γουστάρω!
¨αλλα καμια φορα τα πεταχτα αυτια φτιαχνουν με το μεγαλωμα..και δινουν προσωπικοτητα..¨ :hehe:
Είναι αυτό που λέμε ¨αυτο-πεποίθηση¨;;;;; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι αυτό που λέμε ¨αυτο-πεποίθηση¨;;;;;
ω,ναι..
φανταστητε τον Dumbo να εκανε πλαστικη..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
συμφωνω με αυτα.

αλλα καμια φορα τα πεταχτα αυτια φτιαχνουν με το μεγαλωμα..και δινουν προσωπικοτητα..οπως και η κυρτη μυτη,που εχει ο Ρουβάς πχ ή και ολοκληρες φυλες΄οπως οι Αρμενιοι.
Και μέχρι να φτιάξουν με το μεγάλωμα, έχει αποκτήσει ψυχολογικά προβλήματα από την καζούρα των υπόλοιπων (πάντα cruel) έφηβων και την αδιαφορία του αντίθετου (ή και ίδιου, περί ορέξεως...) φύλου.

και το διπλοσαγονο,,αν παχαινει ο ανθρωπος και μαζευει λιπος,,θα ξαναγινει..
Συμφωνώ αν είναι κάποιος γενικά παχύς. Ορισμένοι άνθρωποι έχουν διπλοσάγονο ενώ κατά τα άλλα είναι κανονικοί. Εγώ πχ έχω δυσανάλογα χοντρά μπράτσα σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα μου και έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να κάνω μια λιποαναρρόφηση εκεί κάποια στιγμή, όταν θα έχω καλύτερη οικονομική κατάσταση.

οποτε μετρο..και οχι υπερβολες..
μονο υπερβολικες καταστασεις να διορθωνουμε,,οχι οτι γουσταρουμε..

μην γινουμε ολοι με ισιες μυτες κολλητα αυτια,..

οπως πχ στη Κινα οι κινεζες προσπαθωντας να μοιασουν απεγνωσμενα με τις δυτικες γυναικες του θεαματος,,κανουν συνεχεια πλαστικες, και πεθαινουν και μικρα κοριτσια,συμφωνεις με αυτο?
Το κύριο πρόβλημα με αυτό είναι ότι πεθαίνουν. Προφανώς δεν γίνεται σωστά η εγχείριση.

να γινουν ολοι στον κοσμο οπως μερικοι δυτικοι σταρ?

η φυση εχει καποιο λογο που μας εχει συχνα οπως μας εχει..
και αν δεν εχουμε πρακτικο προβλημα λειτουργιας,,δεν ειναι σοφο να τα αλλαζουμε ετσι χωρις σκεψη
Από τη μία συμφωνώ μεν περί μέτρου, από την άλλη σκέφτομαι και το εξής. Έστω ένας άνθρωπος που γουστάρει πάαααρα πολύ ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό (πχ γαλλική μύτη) και δεν το έχει. Θα πρέπει να καταδικαστεί σε μια ζωή που θα βλέπει τον καθρέφτη του και θα στεναχωριέται για το πόσο μακριά είναι ο ίδιος από την δική του αισθητική; Γιατί;
Για μένα τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά, και όλα εξαρτώνται από τη συγκεκριμένη περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και μέχρι να φτιάξουν με το μεγάλωμα, έχει αποκτήσει ψυχολογικά προβλήματα από την καζούρα των υπόλοιπων (πάντα cruel) έφηβων και την αδιαφορία του αντίθετου (ή και ίδιου, περί ορέξεως...) φύλου.

Αυτό είναι αλήθεια.
Το ξαδερφάκι μου έκανε πλαστική όταν ήταν 5 χρονών στα αυτιά.Οι γιατροί είπαν ότι ήταν η καλύτερη ηλικία γιατί όταν θα πήγαινε δημοτικό ίσως του δημιουργούσαν προβλήματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@ Άγγελε,
Σε πολλά σημεία μου είναι αδύνατο να ακολουθήσω τον ειρμό της σκέψης σου. Ενώ ωρύεσαι για οποιαδήποτε πλαστική ξαφνικά μας λες ότι είσαι κατά της υπερβολής λες και κανείς δήλωσε υπέρ.

Το επιχείρημά σου δε, περί άρνησης πλαστικής, το βρίσκω τελείως πενιχρό. Τι πάει να πει «να μην αλλάξει το DNA»; Όταν αλλάζουμε το χρώμα των μαλλιών, όταν κάνουμε αποτρίχωση, όταν ισιώνουμε μαλλιά δεν πάμε κόντρα στο DNA;

Ακόμα περιμένω τις έρευνες που μου έταξες χτες, αφενός διότι δε θέλω να μένω με απορίες και αφετέρου γιατί μπορεί να εγγυάται ο καθένας την ορθότητα των λεγόμενων του κάνοντας επίκληση στην αυθεντία, την οποία και δεν παρουσιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Από τη μία συμφωνώ μεν περί μέτρου, από την άλλη σκέφτομαι και το εξής. Έστω ένας άνθρωπος που γουστάρει πάαααρα πολύ ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό (πχ γαλλική μύτη) και δεν το έχει. Θα πρέπει να καταδικαστεί σε μια ζωή που θα βλέπει τον καθρέφτη του και θα στεναχωριέται για το πόσο μακριά είναι ο ίδιος από την δική του αισθητική; Γιατί;
Για μένα τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά, και όλα εξαρτώνται από τη συγκεκριμένη περίπτωση.
δεν εχεις καμια λογικη τι ναπω..


Το κύριο πρόβλημα με αυτό είναι ότι πεθαίνουν. Προφανώς δεν γίνεται σωστά η εγχείριση.
θεος φυλαξει..:worry:



οκ,,για σενα ειναι θεμιτο ότι γουσταρουμε,,και να τιναξουμε τον κοσμο΄στον αερα,,και να κανουμε ολους τους ανθρωπους να μοιαζουν σαν σουηδους, και να μετατρεψουμε ολα τα διποδα σε 5 αποδα...

τα πάαντα.. φτανει να το γουσταρουμε..
ευτυχως οι επιστημονες δεν σκεφτονται ετσι,,ολοι τουλαχιστον..




τι να πω..:/:

Ακόμα περιμένω τις έρευνες που μου έταξες χτες, αφενός διότι δε θέλω να μένω με απορίες και αφετέρου γιατί μπορεί να εγγυάται ο καθένας την ορθότητα των λεγόμενων του κάνοντας επίκληση στην αυθεντία, την οποία και δεν παρουσιάζει.
για ποιο θεμα ?δεν θυμαμαι τωρα.


Εγώ πχ έχω δυσανάλογα χοντρά μπράτσα σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα μου και έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να κάνω μια λιποαναρρόφηση εκεί κάποια στιγμή,
η γυμναστικη με βαρη πχ,πιο ευκολη,φτηνη και μονιμη ειναι



ενα εχω να πω,,οταν βλεπεις πολλες πλαστικες,,κρυβονται πισω σιγουρα πολλες ανασφαλειες..και κατα κυριο λογο σε γυναικες..

για καλο και κακο,αν ειναι να κανετε σοβαρες πλαστικες,,πηγαινεται πριν σε εναν ψυχολογο για ψυχαναλυση,,ετσι απλα,,για να ειστε σιγουρες..

δεν βλεπω ανδρες να υπερασπιζονται τοσο εδω μεσα στην πλαστικη χειρουργικη

(και μετα λετε εσεις οι γυναικες για ισοτητες κλπ,,)

προσεχτε γυναικες,,πρωτα για το δικο σας καλο..

https://ezinearticles.com/?The-Addiction-Of-Cosmetic-Surgery-For-Women&id=463648
Cosmetic surgery for women, has an effect similar to certain mood enhancing drugs. It can seduce you like a swarthy stranger with a French accent and a wicked smile. Diving head first into addiction is always a lingering danger. There are inherent risks in becoming a 'cosmetic surgery junkie'. Women can go to great lengths to achieve physical perfection but cosmetic surgery for women should not be looked upon as a fashion statement, fad or craze similar to Yoga.
Article Source: https://EzineArticles.com/463648
surgery undertaken to change your look is infinitely more radical. When you keep transforming yourself, you will eventually lose your sense of identity, of who you really are as an individual. In such a case, cosmetic surgery for women is actually not advisable as it has inevitably caused them to loss your self-identity.
Article Source: https://EzineArticles.com/463648
https://www.suite101.com/blog/lauriepk/body-dysmorphic-disorder-and-plastic-surgery-addiction
How Do You Know If You're Addicted to Cosmetic Surgery?
"Patients who do not have addictions are satisfied when they walk away after surgery," says Dr. Guida. "Addicts think just one more procedure (and then another, and another, and another) will make them look perfect."
Body Dysmorphic Disoder
"Plastic surgery addiction can be the result of Body Dysmorphic Disorder, which is a negative preoccupation with physical appearance in a highly-exaggerated way," says Dr. Guida.
Body Dysmorphic Disorder involves an exaggerated concern about a minimal physical defect. Body Dysmorphic Disorder interferes with daily functioning in a significant way, and appears to others as an extreme self-obsession or self-absorption with one's appearance. Other symptoms of BDD involve a refusal to be social because of an obsession with physical flaws. People with Body Dysmorphic Disorder don't want to be seen.
If Dr. Guida thinks a patient is coming in too often for treatments or procedures they don't need and might have an addiction, he tells them he can't treat them anymore and refers them to a psychiatrist. Unfortunately, there are always doctors out there who will treat them, so he often doesn't know if they simply go to another plastic surgeon....or if they actually get the help they need.
προσοχη γυναικες,,....................
(λιγο λεπτοτερα μπρατσα,,λιγο φαρδυτερα χειλη,λιγο μεγαλυτερα ζυγωματικα,λιγο, λιγο,,και μετα δεν θα γνωριζεις τον εαυτο σου στον καθρεπτη..

Cosmetic Surgery Addiction An Alarming and Rising Phenomenon


Cosmetic surgery addiction is the latest jargon coined by the lifestyle and beauty magazine pundits, but it does reflect an emerging social trend that has taken the affluent western society by storm. The desire to look beautiful reigns supreme in the minds of most individuals of either sex and beauty or at least physical beauty has been worshipped down the ages. We all know of the legendary beauty of the Egyptian queen Cleopatra who could make Caesar and Mark Antony dance to her tunes by eclipsing their normal judgment with her dazzling and ravishing physical charm.


και αυτοι που επηρεεζονται απο τα μιντια,,και εχουν εθιστει,,το θελουν και το κανουν...
πρεπει ομως?

You would be surprised to know that breast augmentation with implants surgery which is the second most popular aesthetic surgery among women are usually opted for by individuals who have a previous history of psycho pathological disorder or psychiatric hospitalization, as shown by a Danish study.
There is a higher rate of suicide, death, alcohol abuse, substance abuse and drug addiction among women who undergo breast implant surgery and this has been proved conclusively through medical research.
Generally, cosmetic surgery addiction arises out of lack of self esteem and lack of self confidence or out of frustration with oneself.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κουράστηκα να λέω τα ίδια και τα ίδια. :/:

Θα μπορούσες να γυρίσεις μία σελίδα πίσω για να δεις τι έρευνα υποσχέθηκες ότι θα μου δείξεις. (#143 post)

Τα δίποδα σε 5ποδα που λες, δε σε πιάνω. Με την πλαστική διορθώνεις μέλη του σώματος, δεν προσθέτεις.

Ο ψυχολογικός παράγοντας είναι πάρα πολύ σημαντικός.
Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι οι γιατροί λένε σε κάποιον ασθενή τους να έχει ακμαίο ηθικό.
Σκέψου ακόμα δύο άτομα με την ίδια ασθένεια και διαφορετική ψυχολογική κατάσταση λόγω της ασθένειας. Ποιος θα είναι καλύτερα;

Και επιτέλους, γιατί σου φαίνεται τόσο κραυγαλέο;
Δεν είπε κανείς ότι είναι υπέρ της υπερβολής, γιατί την παρουσιάζεις ως επιχείρημα;

Ερώτηση:
Πες ότι έπεφτε καυτό νερό στο πρόσωπό σου και δημιουργούταν εγκαύματα τα οποία θα διορθωνόταν με πλαστική.
Θα έκανες ή όχι;
Θα το σκεπτόσουν;
(Υποθέτουμε ότι έχεις τα χρήματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ερώτηση:
Πες ότι έπεφτε καυτό νερό στο πρόσωπό σου και δημιουργούταν εγκαύματα τα οποία θα διορθωνόταν με πλαστική.
Θα έκανες ή όχι;
Θα το σκεπτόσουν;
(Υποθέτουμε ότι έχεις τα χρήματα)


Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια τώρα...

Άλλο να κάνεις πλαστική για να διορθώσεις ζημιά που προκλήθηκε στο σώμα σου, κι άλλο να κάνεις πλαστική απλώς επειδή δεν σου αρέσει το σχήμα της μύτης σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πες ότι έπεφτε καυτό νερό στο πρόσωπό σου και δημιουργούταν εγκαύματα τα οποία θα διορθωνόταν με πλαστική.
Θα έκανες ή όχι;
Θα το σκεπτόσουν;
(Υποθέτουμε ότι έχεις τα χρήματα)
ειμαι καθαρα υπερ της επανορθωτικης πλαστικης-που ελαχιστοι πλαστικοι πανε γιατι δεν εχει χρημα με ουρα οπως της αισθητικης-,παρολο που βοηθας κατακαημενους κυριολεκτικα ανθρωπους ή απο ατυχηματα..


αλλα ειμαι πολυ επιφυλακτικος και πολυ δυσπιστος και σκεπτικος οσον αφορα την αισθητικη πλαστικη χειρουργικη....

ειδικα οταν βλεπω αισθητικους πλαστικους χειρουργους να διαφημιζουν βυζια οπως ρουχα και μοδα στις εκπομπες με αυτα τα απολυτα πονηραδικα ματια,,καταπατωντας ουσιαστικα τον ορκο του ιπποκρατη(που λεει οτι θεραπευειες μονο τον αρρωστο,,δεν αλλαζεις τον υγιηγια τα λεφτα και προσπαθουν να τραβηξουν τις γυναικες να κανουν..
δεν εχουν βλεμμα και υφος γιατρου,,αλλα πλασιε..

ε,εκνευριζομαι πραγματικα..

οι αισθητικοι πλαστικοι χειρουργοι δεν ειναι πια γιατροι..απλα εχουν λεφτα,,κανονικα θα επρεπε απο πολλους απο αυτους να αφαιρεθουν αδειες επαγγελματος κλπ

αλλα αυτα ειναι ουτοπιες στις εποχες που ζουμε..οπου και κλινικες αδυνατισματος κανουν επεμβασεις για τα λεφτα..
οσο υπαρχει η ματαιοδοξια της εμφανισης τοσο αυτοι θα πλουτιζουν..

απλώς επειδή δεν σου αρέσει το σχήμα της μύτης σου...
και που μπορει να φτασει αυτο?που ειναι τα ορια?σημερα η μυτη,,αυριο οτιδηποτε πανω μας..και εμεις ας αυτοκαταστραφουμε..ο γιατρος ομως πρεπει να εχει συγκεκριμενη δεοντολογια..


Τα δίποδα σε 5ποδα που λες, δε σε πιάνω. Με την πλαστική διορθώνεις μέλη του σώματος, δεν προσθέτεις.
με την πλαστικη τα παντα κανεις..
αν δεν υπαρχει καμια επιστημονικη ιατρικη ηθικη κι δεοντολογια και κανουμε οτι γουσταρουμε αναλογα με τις υγιεις ή οχι ψυχικες μας διαθεσεις,τοτε
δεν θελω να ξερω τι τερατωδη κοινωνια θα φτιαξουμε..


Θα μπορούσες να γυρίσεις μία σελίδα πίσω για να δεις τι έρευνα υποσχέθηκες ότι θα μου δείξεις. (#143 post)
ειδα,,για το τι λενε τα χαρακτηριστικα του προσωπου για την προσωπικοτητα υπαρχουν παρα πολλες ερευνες φυσιογνωμιστων κλπ..ολοκληρη επιστημη ειναι..που εχουμε δει και στην τηλεορση και αλλου..και χρησιμοποιει και η αστυνομια .

τωρα για την ενδυμασια..το ξερουμε οτι ο καθενας μας αναλογα τον χαρακτηρα αμς διαλεγουμε να φοραμε διαφορετικα ρουχα..και αναλογα την ψυχικη μας διαθεση,,
αν εχουμε καταθλιψη πχ,,ειμαστε απολυτα ατημέλητοι,,πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
άντε ρε, αφήστε τις μύτες σας ήσυχες...έχουν πλουτίσει οι πλαστικοί από τις ανασφάλειες του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
άντε ρε, αφήστε τις μύτες σας ήσυχες...έχουν πλουτίσει οι πλαστικοί από τις ανασφάλειες του κόσμου.

Πολλοί έχουν πλουτίσει από τις ανασφάλειες και τα ψώνια του κόσμου, τι σημαίνει αυτό? Καλλυντικά, επώνυμα ρούχα, αυτοκίνητα κλπ. Μην μου πεις ότι εσύ δεν σπαταλάς λεφτά σε ουσιαστικά άχρηστα πράγματα μόνο και μόνο επειδή σ'αρέσουν. Ολοι το κάνουμε, άλλοι πολύ άλλοι λίγο. Κάποιοι δεν τρώνε για να πάνε μπουζούκια, ο καθένας με το ψώνιο του.
Στη δική μου περίπτωση το έκρινα κοινωνικά απαραίτητο...Σύντομα θα ανεβάσω και φωτογραφίες και θέλω να μου πεις ειλικρινά αν ήσουν στη θέση μου κατά πόσο θα καθόσουν χωρίς την πλαστική (είχα και στραβό διάφραγμα επίσης). Αν τώρα θεωρείς ότι "θα έπρεπε να είχα δεχτεί τον εαυτό μου όπως ήμουν", έχεις όλο το δικαίωμα απλά εγώ είμαι της άποψης ότι αν μπορώ να κάνω κάτι για να βελτιώσω ένα χαρακτηριστικό που με ενοχλεί, θα το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tom_

Νεοφερμένος

Ο Tom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Βρηκα την συγκεκριμενη ιστοσελιδα απο αναζητηση στο google οποτε οπως καταλαβαινετε δεν ξερω αν η ερωτηση μου ειναι σχετικη με το παρων φορουμ.
Θελω να κανω πλαστικη με εμφυτευματα σιλικονης στο προσωπο για να τονισω τις γωνιες της κατω γναθου αλλα δεν βρισκω πουθενα στο ιντερνετ αποψεις χρηστων που προεβησαν σε παρομοια διαδικασια. Θελω να μαθω για το κοστος, για τις προσωπικες εμπειριες, για τους γιατρους, για το τελικο αποτελεσμα...να σχηματισω ολοκληρωμενη αποψη πριν λαβω την τελικη μου αποφαση. Εαν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα του ημουν υποχρεος.

Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top