Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλτράροντας τη ζωή σας...

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 00:58, 27-06-06:

Εγώ δύσκολα βάζω Χ.

Αν πληγωθώ άσχημα από κάποιον απομακρύνομαι. Κι όσο πιο μεγάλο πρόβλημα μου δημιουργεί, τόσο πιο μακρυά τον κρατάω.

Απλά διακρίνω και προσέχω για την επόμενη φορά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 01:09, 27-06-06:

καλα κανεις. εγω οτι και να εχει ειπωθει στο ποστ, οσο δικιο κι αν εχουν καποιοι και το παραδεχομαι, μυαλο δε βαζς και σημερα εχωσα ενα διπλωματικο μεν εντονο ομως χι, που ηταν ολο δικο του. σιχτιρια νυχτιατικο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:35, 06-07-06:

Εδώ τα καλά φίλτρααααααααααα...!!! Τώρα, τώρα της έρχεται...
Και, για να απαντήσω, εγώ γενικά έχω κάνει τέχνη τα φίλτρα. Είναι λίγο δυσδυάκριτο, αλλά υπάρχει ένα σημείο, μετά από το οποίο απλά δεν υπάρχει θέση για αυτό το άτομο.
Αρχικά, δίνω.
Αν δω ότι το άτομο δεν καταλαβαίνει ή δεν ανταποδίδει, αποστασιοποιούμαι λίγο συναισθηματικά, αλλά επιμένω.
Άμα επιμείνω κι ακόμα είναι...ε, έτσι κι έτσι, το σκέφτομαι...

Και μετά από το μαγικό κλικ, που πλέον φθείρομαι, απλά βάζω ένα μεγάαααααλο Χ...

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς ποτέ δε βιάστηκα να βάλω φίλτρο, συχνά όμως άργησα και έφαγα τα μούτρα μου πρώτα...

Ξέρει η Gio, τώρα, της έρχεται της χαζής!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:31, 07-07-06:

Λοιπόν γράψατε πολλά και διαφορετικά άτομα συνεπώς δεν παίζει quoting.

Αρικά να πω ότι η διπλωματία είναι κάτι 1)σαν το ψέμα. Και αυτό γιατί η αλήθεια δεν επιδέχεται καμιά μοροφοποιήση ώστε να είναι πιο ευκολοχώνεπτη. Επίσης η διπλωματία απαιτεί τον συμβισμό σε ορισμένα ζητήματα κάτι που από μόνο του είναι κακό. Ο συμβιβασμός είναι κακό πράγμα πάντα.

Αυτά σε ουτοπικές συνθήκες. Στην πράξη διπλωματία και συμβιβασμός(περιλαμβάνεται είπαμε στην διπλωματία) είναι αναγκαία γιατί μερικές σχέσεις είναι απαραίτητες , όπως οι επαγγελματικές που βιοπορούν εσένα και την οικογένεια αν πρέπει! Συνεπώς ο καθένας για μένα ζυγίσει πάντα το πόσο ρόμπα θα γίνει στον εαυτό του σε σχέση με το τι έχει να κερδίσει!

Δηλαδή η διπλωματία είναι για μένα ψυχοφθόρα και αλλοτροιώνει την προσωπικότητα του καθενός και γιαυτό εξασκείται όσο ο καθένας πιστεύει ότι αξίζει να θυσιάσει το κάτι από τον εαυτό του. Γιαυτό και για μένα με άτομα που είναι πάρα πολύ διπλωματικά ανάλλογα και με τις αιτίες δεν μπορώ να συνυπάρξω.

Γενικά όσο μεγαλώνουμε και αυξάνουν οι ευθύνες που έχουμε δυστυχώς γινόμαστε όλο και πιο διπλωματικοί και πολλές φορές πιο συγκαταβατικοί. ΤΟ όριο το ορίζουμε εμείς και οι συνέπειες που θα υπάρξουν.

Εκτός επαγγελματικού χώρου δηλαδή στον χωρο παρέα η φιλία έχει ώς εξής
Παρέα: Σκασιλάρα μου για όλους. Και σε οποιον αρέσω. Χαβαλέ άνετα όσο δεν υπάρχει θέμα προσβολής μου και αντίθετα. Όποιος παρεξηγείτε απλά δεν θα ξαναβρεθούμε. Τώρα αν όμως αν μετά την προειδοποιήση επιμένει τότε θα νιώσει πολύ άσχημα. Μηδέν διπλωματία!

Φίλοι: ΤΟ πιο σημαντικό για μένα και τελείως ανάποδο από το επαγγελματικό. Μηδεν διπλωματία. Φίλος είναι μεγάλη ταμπέλα και πολύ σημαντική. Κερδίζεται κάθε μέρα η σχέση και όχι με οποιαδήποτε μορφής ψέματα. Τώρα αν κάποιο πράγμα με ενοχλεί η δεν συμφωνώ αλλά δεν με προσβάλει τότε το λέω και η πορεία θα δείξει.
Κάτι που ειπώθηκε από κάποιον ότι είναι τυχερός που έχει τέτοιους φίλους μπλα μπλα. Η διαπροσωπικές σχέσεις είναι ίσως από τις πιο δυναμικές και ευμετάβλητες καταστάσεις που υπάρχουν. Ειδικά στο θέμα φίλοι κανένας δεν σου λέει ότι θα είναι πάντα φίλος σου, γιατί ίσως αλλάξει ή ίσως αλλάξεις ή ίσως η δουλειά ή ίσως μια σχέση ή ίσως κάτι άλλο. Να τους χαίρεσαι τους φίλους αλλά μην τους θεωρείς δεδομένους.
Εγώ πίστευω ότι είχα φίλους που με κάποιους ποια δεν είμαι. Συγκυρίες της ζωής αλλά και διαφορετικές καταστάσεις οδήγησαν σε αλλαγή τους, αλλαγή μου και κάτι σαν τα φίλτρα που λέτε. Στεναχωρήθηκα πολύ την πρώτη φορά αλλά μια δεν μασάω μιας και πρόσφατα η παρέα μου διαλύθηκε λόγω μιας πουτάνας και τελικά δύο μη πω δούλων. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ήταν φίλοι μου. Απλά ο καθένας με τις επιλογές του. Έτσι και εγώ τις δικές μου. Στο καλό και με την νίκη.!

Και μια άλλη κατηγορία σχέσεων οι οικογενειακές: Καλά εκεί και αν απαιτώ να με δεχθεί ο άλλος για αυτό που είμαι. Κανένας συμβιβασμός!! Αν η μάνα μου με αγαπάει να βρει τον τρόπο να με αποδεχθεί.

Γενικά στην ζωή δεν χρειάζεται πάντα να σε καταλάβει άλλος. Χρειάζεται μόνο να σε αποδεχθεί χωρίς κρίση. Οκ διαφωνία απόψεων αλλά ποτέ κρίση για το ποιόν του άλλου. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΗ και μη διαπραγματεύσιμο στην ζωή. Κάτι που διπλωματία ξεχνάει κατεπιλογή ειδικά στην επαγγελματική. Δεν είναι τυχαίο ότι οι χώροι εργασίας δεν είναι και οι πιο ευχάριστοι. Δεν μπορείς πάντα να είσαι ο πραγματικός ευατός σου!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:08, 08-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Και μετά από το μαγικό κλικ, που πλέον φθείρομαι, απλά βάζω ένα μεγάαααααλο Χ...

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς ποτέ δε βιάστηκα να βάλω φίλτρο, συχνά όμως άργησα και έφαγα τα μούτρα μου πρώτα...

Αχ βρε Γίδι πόση δύναμη χρειάζεται για να κάνεις πράξη την αποφασή σου να βγάλεις ένα άτομο απο την ζωή σου, και πόση ακόμη περισσότερη ώστε όταν καταλαγιάσει ο θυμός και η απογοήτευση να διατηρήσεις την απόφαση σου;
Κι ενώ τα έχω ξαναπεράσει γιατί κάθε φορά να επιλέγω τον ίδιο πόνο;
Παρακαλώ ένα μεγάλο Χ και για μένα αλλά και 4 πρόκες να το καρφώσω να μείνει απαραβίαστο.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:57, 08-07-06:

Αχ βρε Γίδι πόση δύναμη χρειάζεται για να κάνεις πράξη την αποφασή σου να βγάλεις ένα άτομο απο την ζωή σου, και πόση ακόμη περισσότερη ώστε όταν καταλαγιάσει ο θυμός και η απογοήτευση να διατηρήσεις την απόφαση σου;

Ειναι λιγο και θεμα εγωισμου αυτο.. 'Η μπορει να κανω και λαθος, αλλα σε εμενα ισχυει.
Προσωπικα, βαζω δυσκολα Χ σε ανθρωπους κι αυτο μονο οταν εχουν φερθει πραγματικα σκαρτα, κι οταν γινεται αυτο (να βαλω Χ) δεν μπορω με τιποτα να γυρισω πισω..

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 22:46, 08-07-06:

Η παραβίαση της εμπιστοσύνης είναι κάτι που δύσκολα ανακτιέται.
Για μένα μάλλον ποτέ πάντως.
Προσωπικά εμπιστεύομαι όλους και πιστεύω ότι όλοι είναι καλοί άνθρωποι μέχρι να μου αποδείξουν ότι δεν είναι που συνήθως είναι και ο κανόνας. Αν όμως καταχρασει την καλοσύνη μου ανάλλογα με το τι σχέση έχουμε οι συνέπειες είναι και ανάλλογες.
Το παραπάνω ποια ισχύει για όλους εκτός τους μόνιμους των στρατιωτικών σωμάτων που απλά θεωρώ defacto γύφτους μέχρι να μου αποδείξουν κάτι άλλο. ΣΥγνώμη αλλα είναι ένα από τα συμπεράσματα της θητείας.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:13, 09-07-06:

Κοίτα, δεν είναι εύκολο.. Πρώτα πρέπει να φας τα μούτρα σου ΓΕΡΑ μερικές φορές... Να νιώσεις γελοία ή απατημένη... "Πρέπει"... τέλος πάντων, είναι πιο εύκολη η αγανάκτηση και η κρίση εγωισμού, αν το έχεις πάθει...! Αν βέβαια μιλάμε και για ερωτικό, γίνεται ακόμα πιο περίπλοκο...!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:26, 09-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Κοίτα, δεν είναι εύκολο.. Πρώτα πρέπει να φας τα μούτρα σου ΓΕΡΑ μερικές φορές... Να νιώσεις γελοία ή απατημένη... "Πρέπει"... τέλος πάντων, είναι πιο εύκολη η αγανάκτηση και η κρίση εγωισμού, αν το έχεις πάθει...! Αν βέβαια μιλάμε και για ερωτικό, γίνεται ακόμα πιο περίπλοκο...!!
Δεν συμφωνώ ότι πρέπει να φας τα μούτρα σου.
Μυαλό, σοβαρότητα στα κρίσιμα και αυτογνωστία είναι κάποιες από τις προυποθέσεις.

Εμένα δεν μου έκανε πάντως καθόλου καλό.

Παράθεση

Valida

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Valida
H Valida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Valida έγραψε στις 16:11, 09-07-06:

Η αλήθεια είναι ότι όσο μεγαλώνουμε γινόμαστε πιο απαιτητικοί απο τίς σχέσεις μας και διακρίνουμε πράγματα που μικρότεροι κάναμε ότι δεν τα βλέπαμε. Κι εγώ έχω "πληγωθεί" απο φίλες και το χειρότερο είναι απο την τελευταία που την θεωρούσα την καλύτερη μου φίλη για 20+ χρόνια η οποία εδώ και 2-3 χρόνια είχε ολοκληρωτικά αλλάξει συμπεριφορά απεναντί μου, έδειχνε μεγάλη ζήλια, πολλές φορές όταν θύμωνε μου μιλούσε προσβλητικά,παρεξηγιόταν με το παραμικρό και η συμπεριφορά της μου φαινόταν παιδιάστικη και ανώριμη. Αποφάσιζα μετά απο κάθε προστριβή να την απομακρύνω και να έχω μαζί της τυπικές σχέσεις αλλά μου ζητούσε συγγνώμη για την συμπεριφορά της και την συγχωρούσα. Ώσπου τελικά για έναν ακόμα ασήμαντο λόγο διακόψαμε. Συμφωνώ με όσους απο σας λέτε ότι όποιος και ότι μας κάνει κακό και μας πηγαίνει πίσω πρέπει να τον απομακρύνουμε. Πάντως όταν μια φιλική σχέση τελειώνει πέρα απο την πικρία και την απογοήτευση που σου αφήνει σου δίνει και κάποια μαθήματα ζωής -το θετικό της υπόθεσης- που σου μαθαίνουν πράγματα χρήσιμα και σε βοηθούν σε καλύτερες και σωστότερες επιλογές στο μέλλον. Τα προβλήματα είναι που μας κάνουν να γινόμαστε πιο ώριμοι και πιο σοφοί στη ζωή μας.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 16:16, 10-07-06:

Θεωρώ ότι η ζωή είναι ένα ΤΙΠΟΤΑ αν δεν έχεις ανθρώπους δίπλα σου. Ανθρώπους να σε κάνουν να ξεχνιέσαι, να μιλάς, να λες αστεία, να βγάζεις το "άχτι" σου, να διασκεδάζεις, να τους κοιτάς απλά και να μην μιλάς καθόλου μέχρι να βαρεθείς, ανθρώπους που θα τους δεις και θα σου φτιάξει η διάθεση, ανθρώπους που θα σε πάρουν μια αγκαλιά και θα τα ξεχάσεις όλα έστω για 1'. Εκτός από την οικογένειά μου που είναι το Α και το Ω και δεν βάζω ΚΑΝΕΝΑΝ πάνω από αυτή, έχω 2 φίλες. Δύο φίλες παιδικές που έχουν ΑΓΝΗ ψυχή, είναι καλόκαρδες και ξέρω ότι θα είναι ΠΑΝΤΑ δίπλα μου. Είμαι ΠΟΛΥ τυπική και ΔΙΝΟΜΑΙ στις φιλίες μου και γι'αυτό ΑΠΑΙΤΩ. Έχω διαγράψει ΠΟΛΥ κόσμο και έχω διαγράψει αφού τους έχω πει τι με χάλασε, τι με ξενέρωσε, τι με πλήγωσε. Είμαι θρασύτατη και πολύ ειλικρινής. Φίλες για να περνάω καλά έχω πολλές, γνωστές ακόμα περισσότερες. Όμως παντού είμαι ειλικρινής. Όταν διαγράφω, διαγράφω παντοτινά. Η ζωή μου είναι πολύ μικρή για να έχω ανθρώπους δίπλα μου που δεν αξίζουν...Και το έχω κάνει με ΜΕΓΑΛΗ ευκολία.

**΄Θα ήταν σημαντικό να προσθέσω ότι λειτουργώ σχεδόν πάντα με τη λογική σε όλους τους τομείς της ζωής μου.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:28, 30-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Θεωρώ ότι η ζωή είναι ένα ΤΙΠΟΤΑ αν δεν έχεις ανθρώπους δίπλα σου.
...Η ζωή μου είναι πολύ μικρή για να έχω ανθρώπους δίπλα μου που δεν αξίζουν...Και το έχω κάνει με ΜΕΓΑΛΗ ευκολία.
Εν ολίγοις, ο βασικός "κανόνας" φιλίας...!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 06:40, 31-07-06:

ωραιο ποστ αυτο, θα το εκτυπωσω μαλλον!

και το περιεργο ειναι οτι συμφωνω με τους περισσοτερους ακομα και αν λενε τελειως αντιθετα μεταξυ τους...!

τωρα ειμαι σε φαση να βρισω την αφεντικινα μου, η οποια μου κανει τη ζωη μαυρη καθε σκ που δουλευω!!!!
απλα, πηρα θαρρος τωρα γιατι τη βριζουν και οι υπολοιποι 3 υπαλληλοι!
ουφ, μαλλον θα πρεπει να βρω τροπο να τη βρισω ΕΥΓΕΝΙΚΑ, γιατι ποτε δε ξες τι γινεται.
αλλα το μπινελικακι της θα το φαει, αλλιως θα σκασω λεμε!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:26, 31-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
ουφ, μαλλον θα πρεπει να βρω τροπο να τη βρισω ΕΥΓΕΝΙΚΑ
Ποτε δεν καταλαβα πως γινεται αυτο..

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 08:38, 31-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Ποτε δεν καταλαβα πως γινεται αυτο..
Γίνεται χαλάρα και είναι η προτιμώμενη μέθοδος!
Με σπόντες και υπονοούμενα! Έτσι κάνουν και τα αφεντικά συνήθως! Μπιχτές!

Αρχική Δημοσίευση από giovanna
καθε σκ που δουλευω
τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται?
Να έρθω και εγώ δλδ αν είναι να περνάω τέτοια μαύρα ΣΚ τον Αϋγουστο!

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 03:19, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Γίνεται χαλάρα και είναι η προτιμώμενη μέθοδος!
Με σπόντες και υπονοούμενα! Έτσι κάνουν και τα αφεντικά συνήθως! Μπιχτές!

αααα....!!!! να χαθείς....!!!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 10:09, 09-08-06:

φχαριστω καλο μου. δε το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου...
αχ, μη λες μεγαλες κουβέντες!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:13, 09-08-06:

φχαριστω καλο μου. δε το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου...
αχ, μη λες μεγαλες κουβέντες!
Από ΣΚ σπίτι με γονείς, νομίζω ότι μπορώ να γίνω χειρότερος από τον εχθρό σου! Αρκεί να μην περιλαμβάνει πρωινό(=μέχρι 10) ξύπνημα

Για να μελετήσω όλα τα post σου να δω πως μπορείς να με μισήσεις!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 13:50, 09-08-06:

Από ΣΚ σπίτι με γονείς, νομίζω ότι μπορώ να γίνω χειρότερος από τον εχθρό σου! Αρκεί να μην περιλαμβάνει πρωινό(=μέχρι 10) ξύπνημα

Για να μελετήσω όλα τα post σου να δω πως μπορείς να με μισήσεις!
αχααχαχα!!!!! ΛΟΛ!!!!
ΠΡΟΣΠΑΘΑ ΠΟΛΥ!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:50, 16-09-06:

Όταν είμαι από τα τέλη Ιουλίου τρελαμένη από τη δουλειά, όταν είμαι γενικά σε περίεργη φάση... Και ξαφνικά πιάνουν τα καταθλιπτικά τη συγκάτοικο... Και τα ξεσπάει σε μένα...

Κι εγώ λέω, οκ, δε με ρωτάς τι κάνω, κοντεύω να λιποθυμίσω στη μέση του δρόμου από την κούραση κι εσύ κλείνεις την πόρτα χωρίς καληνύχτα...

Κι από πάνω με κάνεις να νιώθω και υπεύθυνη που δε βλεπόμαστε και είμαστε έτσι, να μην ξέρω αν είσαι μέσα στο σπίτι ή σε άλλη χώρα...

Ξαφνικά πάει να σε φιλήσει ο μεθυσμένος νοτιοαμε
ρικάνος (παίζει ρόλο κι αυτό) κολλητός του περίπου γκόμενού σου, του παντρεμένου με παιδί "φίλου" σου (η ίδια το λες)...

Παρατάς το τρένο (ναι, έτσι χάνουμε τα τρένα) και γυρνάς σπίτι κοπανώντας πόρτες και κάνοντας δράμα, λέγοντας πόσο ΣΚΑΤΑ είναι η ζωή σου...

Και σε ακούω.. κυριολεκτικά να μιλάς μόνο εσύ, για όλα, ένα τρελό παραλήρημα...

Κι αφού σου δώσω αυτό που θες, καληνύχτα...

Τι φίλτρο να βάλω, που είσαι και μέσα στο σπίτι μου;;;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:53, 16-09-06:

πωωωωωωωωω αυτη η μουρι ρε παιδι μου παλι?

Παράθεση

ζουμπουρλουδι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ζουμπουρλουδι
H ζουμπουρλουδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H ζουμπουρλουδι έγραψε στις 00:24, 19-09-06:

@Γίδι Πολυ απλα, της ξεκαθαριζεις πως επειδη αυτο το διαστημα εισαι στριμωγμενη/κουρασμενη/ταλαιπωρημενη, θα ηθελες να εχεις μια σχετικη ηρεμια στο σπιτι σας. Πες της πως θα την ακουσεις, αλλα πρεπει να σε ακουσει και αυτη, και τα χτυπηματα σε πορτες καλο θα ηταν να αποφευγονται, γιατι κι εσυ ανθρωπος εισαι και ταραζεσαι. Εν ολιγοις καντην να αισθανθει πως το σπιτι σας ειναι το καταφυγιο σας, η ηρεμια σας απο ο,τι στραβο γινεται εκει εξω, και να το κρατησετε ετσι για να ειστε καλα και οι δυο.
Αν το ατομο μεσα στο παραληρημα του εξακολουθει να αδειαζει σε σενα την τρελα του και μετα να χανεται, την επομενη και ολες τις επομενες φορες που θα ερχεται να σε τρελανει, εισαι απασχολημενη με κατι, δεν μπορεις κ.ο.κ.

Η συγκατοικος ειναι στην τρελα της. Οταν ομως δεν βαζεις εσυ οριο στην επικοινωνια σας και στη συμβιωση σας, κανεις εξισου μεγαλο σφαλμα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:34, 19-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από ζουμπουρλουδι
@Γίδι Πολυ απλα, της ξεκαθαριζεις πως επειδη αυτο το διαστημα εισαι στριμωγμενη/κουρασμενη/ταλαιπωρημενη, θα ηθελες να εχεις μια σχετικη ηρεμια στο σπιτι σας. Πες της πως θα την ακουσεις, αλλα πρεπει να σε ακουσει και αυτη, και τα χτυπηματα σε πορτες καλο θα ηταν να αποφευγονται, γιατι κι εσυ ανθρωπος εισαι και ταραζεσαι. Εν ολιγοις καντην να αισθανθει πως το σπιτι σας ειναι το καταφυγιο σας, η ηρεμια σας απο ο,τι στραβο γινεται εκει εξω, και να το κρατησετε ετσι για να ειστε καλα και οι δυο.
Αν το ατομο μεσα στο παραληρημα του εξακολουθει να αδειαζει σε σενα την τρελα του και μετα να χανεται, την επομενη και ολες τις επομενες φορες που θα ερχεται να σε τρελανει, εισαι απασχολημενη με κατι, δεν μπορεις κ.ο.κ.

Η συγκατοικος ειναι στην τρελα της. Οταν ομως δεν βαζεις εσυ οριο στην επικοινωνια σας και στη συμβιωση σας, κανεις εξισου μεγαλο σφαλμα.
Να είσαι καλά, καλο μου... Μη νομίζεις, έχω τραβήξει τα όρια μου ανάμεσα μας... Και ευτυχώς έχω πράγματα στη ζωή μου, στα οποια μπορώ να καταφεύγω!

Αλλα όταν τα μεσάνυχτα μπαίνει αυτή μέσα, μισοκλαμένοι και λέει ότι η ζωή τις είναι τραγωδία, πρώτα αναρωτιέμαι ποιος πέθανε και μετά λέω, πάλι υπερβάλλει η χαζή...!

Τι να πεις...

Και, αμάν πια, τι φίλτρο να βάλω όταν δεν καθαρίζουν το σπίτι?!?!

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 00:52, 17-10-06:

Στο παρελθόν έχει τύχει να διαμαρτυρηθώ εντόνως σε φίλες μου για ενδεχόμενη αδιαφορία τους.

Πλέον δεν το κάνω.
Αποφάσισα , ότι αν κάποιες φιλικές σχέσεις δεν "τραβάνε" και από την άλλη μεριά, τότε και για μένα τελειώνουν. Δεν χρειάζεται πια και τόση..προσπάθεια από πλευράς διπλωματίας. Απλά απομακρύνεσαι από κάποιον, σταματάς να παίρνεις π.χ. τηλέφωνο, και μετά από διάστημα κάποιων μηνών ξεκόβεις.

Έχω μπει και εγώ πάντως παλιότερα σε αυτές τις σκέψεις για το τι πρέπει να κάνω. Είχα κάποιες φίλες που περνούσαμε πάρα πολύ καλά μεν, όμως προσπαθούσα πάντα εγώ να βρισκόμαστε. Τώρα έχω πολύ λιγότερα άτομα κοντά μου, όμως τα συναισθήματα είναι αμοιβαία.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 10:11, 17-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Στο παρελθόν έχει τύχει να διαμαρτυρηθώ εντόνως σε φίλες μου για ενδεχόμενη αδιαφορία τους.

Πλέον δεν το κάνω.
Αποφάσισα , ότι αν κάποιες φιλικές σχέσεις δεν "τραβάνε" και από την άλλη μεριά, τότε και για μένα τελειώνουν. Δεν χρειάζεται πια και τόση..προσπάθεια από πλευράς διπλωματίας. Απλά απομακρύνεσαι από κάποιον, σταματάς να παίρνεις π.χ. τηλέφωνο, και μετά από διάστημα κάποιων μηνών ξεκόβεις.

Έχω μπει και εγώ πάντως παλιότερα σε αυτές τις σκέψεις για το τι πρέπει να κάνω. Είχα κάποιες φίλες που περνούσαμε πάρα πολύ καλά μεν, όμως προσπαθούσα πάντα εγώ να βρισκόμαστε. Τώρα έχω πολύ λιγότερα άτομα κοντά μου, όμως τα συναισθήματα είναι αμοιβαία.
Μονομερές ενδιαφέρον για κάποιον/α δεν.. ποια. Ας πρόσεχε για οποιαδήποτε λόγω.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 13:47, 09-02-07:

το επομενο μου φιλτρο θα μπει... αμεσα...
και λυπαμαι που θα το βαλω, αλλα δεν τραβαει αλλιως.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 14:46, 09-02-07:

φιλτράρω κ ξαναφιλτράρω...άτομα που πέρασαν από φίλτρο κ ξαναμπήκαν στη ζωή μου, άτομα που έμειναν απέξω για πάντα κ άτομα που ακόμα δεν ξέρω αν πρέπει να φιλτράρω. δεν κόβω γέφυρες, αλλά φτιάχνω καινούριες. αν έρθει κάποτε κάποιος είναι καλοδεχούμενος, αλλά ποτέ όπως παλιά. δεν πιέζω καταστάσεις, ειδικά στους φίλους που διαλέγουμε εμείς.

στα μούτρα κατευθείαν στους φίλους. αν είναι πραγμτικοί φίλοι θα το αντιμετωπίσουν και θα το συζητήσουν, βρίσκοντας σωστές κ λάθος γνώμες. αν απλά ήταν ψευδαίσθηση θα φύγουν...

κ μένεις με τον αληθινό χρυσό στα χέρια...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 13:28, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
φιλτράρω κ ξαναφιλτράρω...άτομα που πέρασαν από φίλτρο κ ξαναμπήκαν στη ζωή μου, άτομα που έμειναν απέξω για πάντα κ άτομα που ακόμα δεν ξέρω αν πρέπει να φιλτράρω. δεν κόβω γέφυρες, αλλά φτιάχνω καινούριες. αν έρθει κάποτε κάποιος είναι καλοδεχούμενος, αλλά ποτέ όπως παλιά. δεν πιέζω καταστάσεις, ειδικά στους φίλους που διαλέγουμε εμείς.

στα μούτρα κατευθείαν στους φίλους. αν είναι πραγμτικοί φίλοι θα το αντιμετωπίσουν και θα το συζητήσουν, βρίσκοντας σωστές κ λάθος γνώμες. αν απλά ήταν ψευδαίσθηση θα φύγουν...

BOW!

PS.αν και αυτο που λες, καταμουτρα, δεν το πολυεφαρμοζω.. αλλα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nemain

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nemain
H Nemain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Nemain έγραψε στις 23:41, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover

Σωστή αντιμετώπιση, κάπως έτσι αντιδρώ και εγώ, πονάει όμως η διαδικασία του φιλτραρίσματος. Τελικά όμως μένεις με τον αληθινό χρυσό στα χέρια η' είναι μόνο στάχτη;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 08:24, 12-06-07:

Βασικά το Χ΄το τελευταίο μπήκε πέρισυ μετά τον θάνατο της γιαγιας της, ήταν δυπλό Χ και το ευχαριστήθηκα, ανέχτηκα πολλά άλλα έλεγα εντάξει καλά κορίτσια είναι, με πειραξε πάρα πολλύ γιατί φύλτρο βάζω γενικά σε όλους όλους όσους βάζω στο σπίτι μου και γενικά στην ζωή μου, εκείνες δεν σεβάστηκαν βασικά το σπίτι μου και μετά εμένα, δεν λέω με πείραξε γιατί ήταν η πρώτη φορά που δεν τα έχωσα σε κάποιο άτομο, συνήθος λέω τον λόγο και αρχήζω ένα μεγάλο ξέσπασμα, τώρα που δεν τα έχωσα δεν μπορώ να το ξεχάσω, πρέπει να τα πώ.

Οσο για τις ευθύνες δεν θυμάμε ποιος το είπε είμαι πάντα έτοιμη να τις πάρω πάνω μου ότι και να γίνει, να καθαρίσω όλο το τοπιο θέλω με όμορφο ή άσχημο τρόπο, θα το κάνω

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:50, 12-06-07:

την διπλωματια την χρεισημοποιω..στην δουλεια μου... εκει ποτε δεν πρεπεινα κλεινεις πορτες... κ δυστηχως αυτο που λεω παντα η δουλεια ειναι σαν την οικογενεια... δεν την επιλεγεις πρεπει να συμβιβαστεις με αυτην....

τωρα σε πρσωπικο επιπεδο πιστευω οτι αν εστω κ λιγο παω να σκεφτω οτι πρεπει να το παιξω διπλωματιακα υποχωρω να φευγω σε φιλιες κ σχεσεις δεν υπαρχουν διπλωματικα πραγματα...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:33, 12-06-07:

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να βάλω Χ σε κάποιον τόσο πολύ κοντινό μου άνθρωπο.
Βέβαια στη ζωή, άνθρωποι περνούν από τη ζωή μας χιλιάδες, και άλλοι μένουν, άλλοι φεύγουν, αλλά αν υπάρχει καλή διάθεση και καλές προθέσεις, όλα πάνε μια χαρά.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:16, 16-06-07:

Πολλοι ομως μπερδευουν τη διπλωματια με την υποκρισια.Η διπλωματια ειναι οχι το τι λες αλλα το πως το λες
Μμμ....δε μπορω να πω οτι συμφωνω 100%

H διπλοματια ειναι λιγο πιο γενικος ορος. Το να εισαι επιδεξιος στο να χειριζεσαι μια επικοινωνια με καποιον. Αυτο δε σημαινει οτι απαραιτητα εισαι και ειλικρινης μαζι του. Μπορει να εισαι , μπορει και οχι.

Προσωπικά , δεν ειμαι πολυ καλος στη διπλωματια ακομα σε προσωπικο επιπεδο. Σε επαγγελματικο αναγκαζομαστε, εως ενα βαθμο, ελπιζω να ειναι παντα μικρος.

Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 22:08, 20-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
H διπλοματια ειναι λιγο πιο γενικος ορος. Το να εισαι επιδεξιος στο να χειριζεσαι μια επικοινωνια με καποιον. Αυτο δε σημαινει οτι απαραιτητα εισαι και ειλικρινης μαζι του. Μπορει να εισαι , μπορει και οχι.
Συμφωνώ απόλυτα!Υπάρχουν περιπτώσεις που ακόμα και αν δεν συμπαθείς κάποιον η καλύτερη λύση δεν είναι πάντα οι φωνές!Βέβαια στην περίπτωση που κααλάβεις ότι κάποιος δικό σου άνθρωπος σε πρόδωσε ίσως εκεί να μην χρειάζεται διπλωματία αλλά κανονικό χώσιμο και μόνιμη διαγραφή από τη ζωή σου.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 13:56, 22-06-07:

ειναι παντως μερικες φορες απο απλα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να εισαι διπλωματης.
θελεις να τους ξεχεσεις ολους.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 15:10, 22-06-07:

ειναι παντως μερικες φορες απο απλα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να εισαι διπλωματης.
θελεις να τους ξεχεσεις ολους.
Είναι μερικές φορές που φτάνεις στα άκρα και το μόνο που σε νοιάζει είναι να πετύχεις αυτό που σε πνίγει, έστω και αν αφήσεις πίσω σου καμένη γη!

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 15:13, 22-06-07:

διπλωματης is my middle name
Δεν μπορώ να φανταστω τη ζωή μου χωρις διπλωματία, είναι χρήσιμη παντού και πάντα. (για μένα τουλάχιστον)

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 16:27, 22-06-07:

angie ann, My compliments.

metal lover, επισης.

μα πως γινεται να σας συγχαιρω και τους δυο?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:28, 22-06-07:

Καποια στιγμή για τους δικους σας λογους αποφασιζετε να βαλετε "Χ" σε καποιους ανθρωπους. Φιλους παλιους, φιλους καινουριους, σχεσεις περασμενες η φρεσκιες. Σας εχει τυχει? και τι κανατε? Ποιοι ηταν οι λογοι και τι στοιχισε σε σας..? Διπλωματια και τυπικοτητες ή Χωσιμο, ακομα κι αν αυτο εχει συνεπειες?
Δυστυχώς ποτέ δεν ήμουν διπλωμάτης γι'αυτό και την πάτησα χάνοντας πολλούς ανθρώπους και πολλά προνόμια. Η διπλωματία ήταν κάτι που δεν το καταλαβαίνω. Διαφέρει απο την ευελιξία και την προσαρμοστικότητα, είναι σαν τέχνη, σαν επάγγελμα. Δεν θυμάμαι και να παρίστανα τον καλό ποτέ. Ενώ δίνω την εντύπωση πολύ ειρηνικού ανθρώπου, όταν με προσέβαλλαν, έβρισα ακόμα και αφεντικό και έφυγα. Πάντα έφευγα απ'τις δουλειές, ποτέ δεν με έχουν απολύσει. Διπλωματία είναι η ικανότητα να μοιράζεις κομμάτια από το κέικ σε όλους, με τρόπο που να πιστεύουν όλοι ότι έχουν το μεγαλύτερο. 'Αρα είναι και λίγο απάτη και υποκρισία. Είναι το ρητό που έβαλα στο στέκι πρόσφατα. Με τους φίλους είναι διαφορετικά, δεν σου χρειάζεται διπλωματία, αλλά υποχωρητικότητα που και που. Η διπλωματία εμπεριέχει και ψέμμα, η υποχωρητικότητα όχι. Δεν συμφωνείς και τότε αν επιμένει ο άλλος υποχωρείς και λες πάσο, αλλιώς του δίνεις δύναμη του άλλου όταν δει ότι σε απασχολεί πολύ η ''νίκη''.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 17:30, 22-06-07:

angie ann, My compliments.

metal lover, επισης.

μα πως γινεται να σας συγχαιρω και τους δυο?
Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 17:31, 22-06-07:

ντοινκ? μα ειστε τελειως αντιθετων αποψεων????

τελοσπαντων

χρυση τομη εγω...

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 18:32, 22-06-07:

ντοινκ? μα ειστε τελειως αντιθετων αποψεων????

τελοσπαντων

χρυση τομη εγω...
Κάνεις λάθος και τα 2 μορφές διπλωματίας είναι .Οσο για την χρυσή τομή δεν θα διαφωνίσω καθόλου

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 19:08, 22-06-07:

Εντάξει αν συνδιαστούμε με τον Metal_Lover σε ένα άτομο μπορούμε να δημιουργήσουμε τη χρυσή τομή

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 02:43, 02-09-07:

το τελευταιο μου φιλτρο μπηκε πριν απο μερικους μηνες σε καποιον ανθρωπο με τον οποιο ημουν πολυ δεμενη...
νομιζω θα επρεπε να ειχε μπει πολυ νωριτερα, αλλα καθυστερησα ψαχνοντας τη.. "χρυση τομη", μ@λακια μου γιατι πληγωθηκε κοσμος... θα πρεπε να ειχα "σουρωσει" την κατασταση νωριτερα!...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:29, 02-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Είναι μερικές φορές που φτάνεις στα άκρα και το μόνο που σε νοιάζει είναι να πετύχεις αυτό που σε πνίγει, έστω και αν αφήσεις πίσω σου καμένη γη!

E όχι και έτσι...

Τη ζημιά θα την πληρώσουν άλλοι.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 19:23, 02-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
E όχι και έτσι...

Τη ζημιά θα την πληρώσουν άλλοι.
Ενίοτε δεν υπάρχουν επιλογές Ρεμπέσκες. Είναι ή οι άλλοι ή εσύ! Τόσο απλά..

Εγώ πάντως έχω βαρεθεί να βάζω φίλτρα τον τελευταίο καιρό.. μάλλον άλλαξα πολύ εγώ και δεν με σηκώνει το κλίμα.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 00:37, 03-09-07:

Πολυ πιθανο.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:07, 03-09-07:

Κοσκινίζω συνέχεια. Από τότε που ξέρω τον κόσμο μου. Ανθρώπους, καταστάσεις, συναισθήματα, τις σκέψεις μου...
Προσπαθώ να έχω καθαρά υλικά για να ζυμώσω το ψωμί μου. Κάπου στο κοσκινακι πρέπει να έχει μια τρύπα πιο μεγαλη που μου ξέφυγε. Γιατί συχνά πυκνά βρίσκω στο αλεύρι και …χμ…πώς τα λένε αυτά τα μικρά μαύρα που πετάμε γιατί δεν τρώγονται? Προβλήματα? α ναι…
Μα τι να κάνω? Πεινάω και θέλω να ζήσω…μάλλον να επιβιώσω. Εγώ (και όχι μόνο) πρέπει να φάω από το ψωμί που ζυμώνω….δεν είναι?

Λοιπόν… κοσκιν…εε…φιλτράρω και εγώ καταστάσεις, ανθρώπους ιδέες, συναισθήματα, την ζωή μου και τον εαυτό μου.
Είμαι ευχαριστημένη… όχι επειδή κατάφερα να έχω καλά αποτελέσματα αλλά επειδή δεν έπαψα ποτέ να προσπαθώ να βάλω τα καθαρότερα υλικά στο ψωμί μου.

Παράθεση

Bugs Bunny

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bugs Bunny
H Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Bugs Bunny έγραψε στις 10:19, 03-09-07:

Πόσο καλά θα ήταν να μπορούσα κι εγώ να φιλτράτω καταστάσεις ή να είμαι διπλωμάτης στις σχέσεις μου!
Τριαντάρισα και μυαλό δεν έβαλα!!!
Μια ζωή ήμουν βιβλίο ανοιχτό... και μπορώ να πω ότι υπάρχουν φορές που το μετάνοιωσα κι ότι επάνω στα νεύρα μου είπα ότι πλέον θα το σταματήσω... αλλά, αλλάζει ο άνθρωπος;
Τελευταίο Χ ήταν σε μία φίλη. Καινούργια φίλη μεν, αλλά ήξερε τόσα πολλά για εμένα, σα να με ήξερε χρόνια. Το χειρότερό μου είναι να μου λένε ψέματα.. κι εκείνη το έκανε και δεν είχε καν το θάρρος να το παραδεχτεί.
Δεν της τα "χωσα", της είπα ότι μετά το καλοκαίρι περιμένω πρότασή της για καφέ για να τα πούμε....
θέλει κότσια για να παραδεχτείς τα λάθη σου
κι απ' ό,τι φαίνεται, δεν τα έχει!
Δεν πειράζει, πάμε γι άλλα

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 21:14, 03-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Κοσκινίζω συνέχεια. Από τότε που ξέρω τον κόσμο μου. Ανθρώπους, καταστάσεις, συναισθήματα, τις σκέψεις μου...
Προσπαθώ να έχω καθαρά υλικά για να ζυμώσω το ψωμί μου. Κάπου στο κοσκινακι πρέπει να έχει μια τρύπα πιο μεγαλη που μου ξέφυγε. Γιατί συχνά πυκνά βρίσκω στο αλεύρι και …χμ…πώς τα λένε αυτά τα μικρά μαύρα που πετάμε γιατί δεν τρώγονται? Προβλήματα? α ναι…
Μα τι να κάνω? Πεινάω και θέλω να ζήσω…μάλλον να επιβιώσω. Εγώ (και όχι μόνο) πρέπει να φάω από το ψωμί που ζυμώνω….δεν είναι?

Λοιπόν… κοσκιν…εε…φιλτράρω και εγώ καταστάσεις, ανθρώπους ιδέες, συναισθήματα, την ζωή μου και τον εαυτό μου.
Είμαι ευχαριστημένη… όχι επειδή κατάφερα να έχω καλά αποτελέσματα αλλά επειδή δεν έπαψα ποτέ να προσπαθώ να βάλω τα καθαρότερα υλικά στο ψωμί μου.
επετρεψε μου να σου δωσω copyright αλλα να το βαλω στο blog Μου. ειναι μακραν οτι καλυτερο διαβασα τις τελευταιες μερες, καλο μου. μπραβο σου, ατο ειναι το νοημα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους