Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,817 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Windows XP 64bit

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:37, 07-04-06:

Εκανα αναβαθμηση τον επεξεργαστη μου σε 64bit και σκεφτηκα ισως θα ηταν καλλιτερα να παω σε 64bit xp.

Ποια ειναι η γνωμη σας σχετικα με αυτη την κινηση μου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:43, 07-04-06:

Από τη στιγμή που έχεις τον επεξεργαστή, γιατί να μην το εκμεταλλευτείς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:45, 07-04-06:

Αυτο σκεφτομαι ... αλλα σκεφτομαι μηπως το μονο που αλλαζει ειναι το ονομα

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:50, 07-04-06:

Το μόνο που ξέρω είναι gamers που έχουν δει βελτίωση στην απόδοση.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:00, 07-04-06:

αχα ... χμ ομως θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:51, 05-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Μόνο για WINXP64 δεν υπάρχει μια σωστή υλοποιήση του uxtheme unlocker και έχω ξαναγυρίσει στο κλασσικό!!

Από πολύ παλιά και δεν ξέρω αν έχεις αλλάξει την μορφή που δίνει τα themes το site ήταν www.themexp.org
Ασε τα WinXP 64Bit ενώ μοιάζουν πολύ πιο σταθέρα και γενικά πιο αξιόλογα από τα XP, ειδικά εποχής πριν το SP2, η ασυμβατότητες είναι τεράστιες. Π.χ. ένω έχω άδεια για τα XP 64Bit δεν την χρησιμοποιώ

Υ.γ.: Διόρθωσα ένα λαθάκι που είχα κάνει στις οδηγιές εγκατάστασης ενος theme. Εύχομαι να μην δημιουργήσα κάποια αναστάτωση

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 15:37, 05-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ασε τα WinXP 64Bit ενώ μοιάζουν πολύ πιο σταθέρα και γενικά πιο αξιόλογα από τα XP, ειδικά εποχής πριν το SP2, η ασυμβατότητες είναι τεράστιες. Π.χ. ένω έχω άδεια για τα XP 64Bit δεν την χρησιμοποιώ

Υ.γ.: Διόρθωσα ένα λαθάκι που είχα κάνει στις οδηγιές εγκατάστασης ενος theme. Εύχομαι να μην δημιουργήσα κάποια αναστάτωση
Offtopic εντελώς
Δεν μοιάζουν είναι. Λοίπουν και όλες οι βλακείες άσχετα services.Είναι πιο 2003.
Και μόνο δύο πράγματα δεν παίζουν στα 64.
Το sony ericson 750I και είναι ευθύνη της SE
Και το uxtheme.dll το οποίο δεν βρίσκω ένα με την build έκδοση που έχω. Και δεν ξέρω αν κάνει να έχει άλλη.
Και έχω και TVTuner.

Άντε και καμιά φορά βαράει στον κώδικα το OleDB.JetEngine4 αλλά no problem.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:22, 06-12-06:

Λοιπον εγω ειχα προβλημα με πολλα θεματα.
1. Το itunes δεν δουλευε, την μιση μουσικη μου δεν μπορουσα να την ακουσω
2 TVtunes
3. Bluetooth
4. Τοτε δεν υπηρχαν drivers για τον εκτυπωτη μου
5. και SonyEricsson k750i

Ολα αυτα πολυ βασικα για εμενα ... οποτε πισω σε XP SP2

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:18, 06-12-06:

Itunes δεν ξέρω γιατί το θεωρώ μεγάλη πατάτα.
tvtunes? τι είναι?
BlueTooth έχεις δίκιο πιθανά
Για το Κ750Ι ξεφτίλα.

Πάντως εγώ τα έχω κανά μήνα έτσι. Δηλαδή έχει περάσει και 1-1.5 χρόνος συνεπώς έχει ωριμάσει καλύτερα. Λένε πάντως ότι πχ το Farcry είναι άλλο παιχνίδι. Εγώ περιμένω να δω νέες υλοποιήσεις παιχνιδιών σιγά σιγά.

Πάντως εγώ βλέπω SQLServer 2005 πετάει,MS Visual Studio 2005 και αυτό πολύ καλά και η .NET2 εφαρμογές σε 64bit είναι μια χαρά αρκεί να μην χρησιμοποιούν JetEngine 4. Κοινώς Access σαν Βάση δεδομένων.

Αλλά αν θεωρείς τα gadgets σημαντικά τότε πακέτο τα 64Bit. Και ότι και να πεις δίκιο έχεις.
Ούτε που το είχα δει το thread.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:20, 06-12-06:

Tvtunes = tv tuner λαθος γραμμενο

Πάντως θα συμφωνησω απόλυτα ότι για τον απλό χρήστη δεν αξίζει να βάλει 64bit, ετσι και αλλιως δεν θα δεις διαφορες

Παράθεση

cakrit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cakrit
Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O cakrit έγραψε στις 07:08, 16-04-07:

Εγώ τα χρησιμοποιώ σπίτι από τις αρχές που βγήκαν σχεδόν. Οι απόψεις μου:
Καταρχάς κάνεις έναν έλεγχο αν το Υλικό σου ( hardware, gadgets, etc) έχει οδηγούς για 64ρια. Αν δεν έχει ... δεν είναι και λάθος των 64-bit αλλά της εταιρίας του Hardware.
Από εκεί και εμπρός παρατήρησα διαφορά ακόμα και στις απλές λειτουργίες (μου φάνηκαν αρκετά πιο γρήγορα από την πρώτη στιγμή)
Από ασυμβατότητες δεν συνάντησα καμία που να μην μπορούσε να επιλυθεί με αρκετά μάλιστα εύκολο τρόπο και έχω δοκιμάσει αρκετά πραγματάκια πάνω (κυρίως hardware) λόγω δουλειάς.
Η άποψη μου είναι η εξής: Σίγουρα αν έχετε 64bit επεξεργαστή πρέπει να τον εκμεταλευτείτε..

ΥΓ: πρέπει να βρω το κουράγιο για επανεγκατάσταση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:06, 16-04-07:

το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς αυτή τη στιγμή πάντως είναι οτι δυσκολευτήκαμε να βρουμε free αντιβιωτικά για το 64

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cakrit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cakrit
Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O cakrit έγραψε στις 08:34, 16-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε εμείς αυτή τη στιγμή πάντως είναι οτι δυσκολευτήκαμε να βρουμε free αντιβιωτικά για το 64
Σε αυτό δεν μπορώ να πάρω θέση γιατι ποτέ δεν χρησιμοποιώ anitvirus (μου καθυστερεί το σύστημα χωρίς λόγο)

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 09:45, 16-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Δυστυχώς μεγάλη αλήθεια και κάποια gadgets όπως της Sony-Ericson δεν έχουν υποστήριξη

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 17:25, 15-07-12:

ευχαριστώ πολύ γιατί και γω είχα την ίδια απορία, τα έβαλα και δεν μπορούσα να βάλω το greek language pack

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

stefanos1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stefanos1
Ο stefanos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stefanos1 έγραψε στις 12:28, 02-02-14:

Καλημέρα καλός σας βρήκα ,θέλω να "με βοιθισετε" σε κάτι,έκανα format σε ένα λάπτον ενώ μπαίνει κανονικά στα Windows δε μπορώ να μπω στο bίος πατάω delete όπου με αυτό έμπαινα και μου βγάζει κάτι άλλες "ριθμισις",αν μπορείτε "βοιθιστεμε"...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Windows 10 - Από kleop
      Το θέμα έχει λάβει 175 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-17 στις 03:14.
    • Windows 7 vs. Windows Vista - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 20:47.
    • 32bit vs 64bit (x86 vs x64) - Από Boom
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-12-10 στις 02:01.
    • pdf thumbnails σε Windows 64bit - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-10 στις 15:05.
    • Windows XP ή Windows Vista; - Από Carl
      Το θέμα έχει λάβει 270 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-09 στις 18:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους