Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο φτηνότερος τρόπος να βάλω wifi στο laptop

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:15, 09-04-06:

Θελω το laptop μου να το συνδέσω στο wifi router μου, με εχει κουρασει το καλωδιο και οποτε σκεφτομαι να του βαλω wifi. Το router θα είναι κάποιες φορες στο ιδιο δωματιο ή σε αλλό δωματιο και θα απέχει το πολυ 15μετρα.

Ακουω ιδεες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 20:22, 09-04-06:

PCMCIA καρτούλα...
30-40 ευρώ το πολύ...
Υπάρχουν και κάποιες καρτούλες σε μορφή USB-stick αλλά δεν ξέρω πόσο καλές είναι...

Μόνο πρόσεξε τη μέγιστη ισχύ εκπομπής.
Όσο πιο κοντά στα 20dBm είναι τόσο το καλύτερο (αν πάει και στα 23 ακόμα καλύτερα...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:48, 09-04-06:

τι λες για αυτη εδώ http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615042;

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 21:00, 09-04-06:

Μια χαρά είναι!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:07, 09-04-06:

με δουλεύεις; αφού το λινκ δεν δουλευει

οριστε το σωστο

-> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615042

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:20, 09-04-06:

Καλό τρύπημα με το Wi-Fi... 128 WEP Encryption my ας. Υπάρχει ενας θαυμάσιος τρόπος να σε κάνουν σουρωτήρι και να λες κι ευχαριστώ, οπότε μείνε στο καλώδιο.Ξέρω είναι σπαστικά τα καλώδια. Κάνει όμως καλό και στην υγεία σου πιο λίγη ΗΜ. Κι εγω κάποτε ήθελα να πάρω φορητό και να το συνδέσω ασύρματα με το πισί μου, για να τον έχω στο κρεβάτι αλλά κατάλαβα ότι:

α) Τα λεφτά είναι λεφτά και κάποιος σκίστηκε για να τα βγάλει.
β) Τα πισί δεν είναι για να τα παίρνουμε και στην τουαλέτα (εκτός κι αν είμαστε επαγγελματίες και βγάζουμε 4000? το μήνα)
γ) Η ζωή δεν είναι μόνο πισί και ίντερνετ. Αυτά τα έκανα στα 17 μου, στα 18, στα 19 μου, μέχρι που κατάλαβα οτι για άλλο πράγμα με έφτιαξαν οι θεοι/Θεος..... (ελα! Να ζω φυσιολογικά είναι η απάντηση!) εκτός φυσικα κι αν είμαστε και πάλι επαγγελματίες και βγάζουμε 8000? το μήνα.

Μην ανησυχείτε δεν έφαγα κάτι και με πείραξε, απλά λίγη αυτοκριτική που ίσως χρησιμεύσει και εκτός εαυτού.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:37, 09-04-06:

Το laptop μετακινήτε πολύ συχνά και αυτό κουράζει και εμένα και τον πατέρα μου αλλά ειναι και λίγο χαζο να περνάει ενα καλώδιο από το ένα δώματιο στο άλλο.

Οσο για την υγεία, κάποτε έλεγαν ότι ο σιδηρόδρομος θα κάνει τις αγγελάδες να ψωφάνε και τις εγγυές να αποβάλλουν ...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:24, 10-04-06:

offtopic

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 10:40, 12-04-06:

Καλό τρύπημα με το Wi-Fi... 128 WEP Encryption my ας.
Βαλε κατι αλλο, WPA, 802.1x αμα εχεις windows. (μονο που θες authentication server)
Και το mac filtering βοηθάει και αυτο.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:27, 12-04-06:

δλδ το wep ειναι μαπα;

Παράθεση

ΔΗΜΗΤΡΗΣ111

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΔΗΜΗΤΡΗΣ111
Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ΔΗΜΗΤΡΗΣ111 GIA έγραψε στις 15:40, 27-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Θελω το laptop μου να το συνδέσω στο wifi router μου, με εχει κουρασει το καλωδιο και οποτε σκεφτομαι να του βαλω wifi. Το router θα είναι κάποιες φορες στο ιδιο δωματιο ή σε αλλό δωματιο και θα απέχει το πολυ 15μετρα.

Ακουω ιδεες
Πώς έβαλες στο lapto wi-fi ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 27-05-11 στις 15:50. Αιτία: μετατροπή σε πεζά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους