Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,182 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο "εύκολα" χωρίζετε;

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 16:24, 12-04-06:

Πόσο "εύκολα" παίρνετε την απόφαση να χωρίσετε με τον σύντροφό σας,όταν υπάρχουν ακόμα συναισθήματα αλλά για κάποιους λόγους δεν γίνεται να συνεχίσετε να είστε μαζί και πώς δέχεστε τον χωρισμό γενικότερα?Είστε από εκείνους,που λένε ότι "όλα είναι καλά,αύριο είναι μια καινούρια ημέρα"και συνεχίζετε με ευκολία την ζωή σας ή κολλάτε στο παρελθόν και σας παίρνει πολύ χρόνο για να το ξεπεράσετε,με όλα τα επακόλουθα που αυτό συνεπάγεται..?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:31, 12-04-06:

Προσωπικά χωρίζω πολύ δύσκολα, όταν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος και δεν μου επιτρέπει η αυτοεκτίμηση μου και η αξιοπρέπεια μου να συνεχίσω να είμαι σε αυτή τη σχέση ή αν δω οτι έχουν χαθεί για πάντα τα όποια συναισθήματα. Ποτέ μα ποτέ δεν θα χώριζα για γελοίους λόγους όπως κάποιο καυγαδάκι, απόσταση κλπ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:50, 12-04-06:

Ωραιο thread μπουρμουληθρα.
Προσωπικα για να χωρισω πρεπει να εχω εξαντλησει καθε τροπο και "ιδεα" ωστε να σωσω την σχεση...
Και μιλαμε για σχεση ε!Οχι για "f...k buddies"!
Απο την στιγμη που μιλαμε οτι υπαρχουν συναισθηματα, αλlα gια τον "χ", "ψ" λογο δεν οδηγει πουθενα αυτη η σχεση και μας κανει πιο πολυ κακο παρα καλο...τοτε το τελος ειναι αναποφευκτο.
Ακομα μου ειναι δυσκολο εκεινη την στιγμη να το πω...να βγαλω απο το στομα μου δηλαδη "Χωριζουμε γιατι, αυτο κι αυτο κι αυτο".Ε...παιρνω μια νασα και το λεω...φυσικα οχι χυμα ε!Δεν ειμαι καφρος!
Οπως και να εχει ομως οταν δω οτι η σχεση πλεον εχει φτασει στο τερμα της ΔΕΝ μου αρεσει ουτε να κοροιδευομαι, αλλα κυριως να κοροιδευω τον αλλο.Θα της το πω ακομα και αν ξερω οτι θα την πληγωσω, ετσι ωστε να μην την κραταω "δεσμια" ενος εντως εισαγωγικων παραμυθιου.
Και το ιδιο θελω κι εγω απο τον αλλο...Γιατι εαν καταλαβω οτι ΔΕΝ αντεχει αλλο σε αυτη την σχεση (ασχετα εαν φταιω ή οχι) και συνεχισει να ειναι μαζι μου, ναι μεν θα πω οτι το κανει επειδη κατι αισθανεται για μενα, αλλα απο την αλλη θα στεναχωριεμαι γιατι θα μου φαινεται οτι κανει αγκαρια ή ακομα και οτι με λυπαται...Ασχετα εαν ισχυουν ή οχι!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 18:15, 12-04-06:

Δυσκολα, και μονο εφοσον εχω εξαντλησει τα περιθωρια μου.
Μετα τον χωρισμο, ασχετα απ'το ποιος το 'ηθελε' (αν και οταν κανεις 'σοβαρες' σχεσεις νομιζω και οι δυο εχουν συνειδητοποιησει οτι το πραγμα δεν παει αλλο, αρα δεν τιθεται πολυ ζητημα εγωισμου), μου παιρνει παααααααρα πολυ καιρο να επανελθω. Ψυχοπλακωθηκα μονο που τα θυμηθηκα:p

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 19:00, 12-04-06:

same shit κι εδώ . όσο εύκολα ξεκινάω σχέση, άλλο τόσο εύκολα την τερματίζω. κοινώς, καθόλου εύκολα .

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 19:24, 12-04-06:

τοσο πολυ απιστευτα ακατορθοτα δυσκολα

Παράθεση

susceptible

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη susceptible
Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

O susceptible έγραψε στις 20:05, 12-04-06:

εγω..ενω θελω..δεν εχω την δυναμη να το κανω..και ξανακολαω..

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 23:27, 12-04-06:

Δύσκολα....πολύ δύσκολα.Νομίζω ότι είναι η νούμερο 2(νούμερο 1 είναι ο χωρισμός) πιο δύσκολη περίοδος σε μια σχεση αυτή που προσπαθείς να αποφασίσεις τι θα κάνεις ή ψαχνεις τρόπους να το πεις.Ειδικά όταν ο αλλος δείχνει να μην έχει καταλαβει πως τα πράγματα πάνε προς τα εκεί(ή μάλλον κάνει πως δεν έχει καταλάβει λες και αν θα το αγνοήσουμε θα περάσει ).Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως ποτέ δεν υπάρχει η "πιο κατάλληλη στιγμή"για να το πεις(δεν υπάρχει αυτό το πράγμα είναι ουτοπία, όλες τις στιγμές ίδιο δύσκολο θα είναι).Κι όπως λέει και το γνωστό άσμα:Είναι βαρύ και δύσκολο να πεις στον άλλο φύγε.........

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:41, 12-04-06:

Χωριζω πολυ δυσκολα.Οταν δεθω με μια κοπελα και δω οτι ταιριαζουμε (λαμβανω υποψιν μου προσωπικοτητα και το συναισθηματικο της κοσμο) δυσκολα ξεκολλαω γιατι θελω εναν ανθρωπο να με αγαπαει να με νοιαζεται να μου μιλαει και να συζηταμε.Ως τωρα δεν εχω πει καθολου την λεξη χωριζουμε γιατι δεν εχω κανει καμια επιπολαια σχεση.Συνοψιζοντας προσεχω που λεω το σ αγαπω για να μην πω χωριζουμε!

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 09:04, 14-04-06:

Στην πρώτη μου σχέση πάλεψα πολύ να την κρατήσω, εξάντλησα όλα τα περιθώρια, αντοχές, ανοχές, ακόμα και ένα πολύ μεγάλο μέρος από την αξιοπρέπια μου.....το αποτέλεσμα;;; Να φύγει ο "κύριος" με ψηλά το κεφάλι και μένα ένα ράκος.....
Στην δεύτερη πρόσπάθησα να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος.....κάτι κατάφερα....στην τρίτη ακόμα καλύτερα.....
Πλέον μπορώ να πω, πως δεν έχω καμιά δυσκολία στο να πω "αντίο" (εφόσον βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά)....γιατί κατάλαβα πως μεγαλύτερη αξία για μένα έχει η ψυχική μου ηρεμία, από οτιδήποτε άλλο στον κόσμο....και εφόσον έχω τους φίλους μου και την οικογένειά μου, την δουλειά μου και πάνω από όλα την υγεία μου.....δεν υπάρχει λόγος να "σέρνομαι" πίσω από κάποιον ο οποίος στην ουσία ίσως και να μην αξίζει.....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:58, 14-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
same shit κι εδώ . όσο εύκολα ξεκινάω σχέση, άλλο τόσο εύκολα την τερματίζω. κοινώς, καθόλου εύκολα .
το αυτό...

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:02, 14-04-06:

Πολυ δυσκολα.. Προσπαθω να εξαντλησω τα περιθωρια των ευκαιριων που μπορω να δωσω στην καθε σχεση.
Αν δω οτι μια σχεση δεν "παει" ομως με τιποτα, παρολες τις προσπαθειες που εχουν γινει,
απλα την τερματιζω (οσο απλο μπορει να ειναι κατι τετοιο) ακομα κι αν ειμαι τρελα ερωτευμενη με τον αλλον. Το να συντηρεις μια κατασταση που δεν βγαζει πουθενα δεν νομιζω οτι εχει κανενα νοημα.

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 01:37, 15-04-06:

Αν είμαι σίγουρη ότι μια κατάσταση πρέπει να τελειώσει, κάνω εγώ την κίνηση να την τελειώσω. Όσο κι αν πονάει... Παριστάνω την δυνατή... Αν και δεν είμαι.

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 11:26, 19-04-06:

Προ γάμου, ήμουν σε κατάσταση παρόμοια με αυτή που είπε ο weak and powerless (δύσκολη αρχή & δύσκολο τέλος). Γενικά όμως δεν είχα και σοβαρές σχέσεις. Πιο πολύ επιπολαιότητες ήταν, αλλά παρ'όλα αυτά, τη στιγμή που ήθελα να πω "τέλος", ήθελα να ανοίξει η γη και να με καταπιεί! Γι'αυτό κατέφευγα πολλές φορές και σε γραπτό "αντίο"...
Όντως παντρεμένη τώρα και στιγμές που μου περνάει απ'το μυαλό να χωρίσω είναι φυσικά εντελώς άλλο πράγμα (πάνω σε καυγάδες τό'χω πει καμιά 100στή φορές!! )και εννοείται πολύ πιο δύσκολο (όχι πια να το πεις, αλλά να το κάνεις).

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:15, 19-04-06:

χμμμ
σε γενικές γραμμές... εύκολα
το δύσκολο είναι να το αποφασίσω αν πρέπει να γίνει
βασικά εξαντλείω και γω όλα τα περιθώρια αλλά αν τελικά το πάρω απόφαση, το κάνω σχετικά εύκολα...
ξερά στεγνά και αποφασιστικά.... δεν σηκώνει περιθώρια... είναι κατά 99% οριστικό αν πω εγω το τέρμα... πάρα πολύ δύσκολα γυρνάω πίσω σε τελειωμένη σχέση....
από κει και πέρα....
ναι θα κλάψω κάποιες μέρες (άντε έστω βδομάδες) αλλά μετά θα σηκώσω εύκολα κεφάλι... το παίρνω γενικώς εύκολα απόφαση
Βέβαια, μου έχει τύχει περίπτωση που τον έκλαιγα μήνες τον "μακαρίτη" αλλά τες πα... ήταν εξαίρεση (που δεν επιβεβαιώνει τον κανόνα )

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:34, 19-04-06:

Same here με ΚΟΥ.Ε

Το πιο δύσκολο είναι να το αποφασίσω....και βασικά το αποφασίζω όταν βλέπω ότι έχω σχέση για δύο Ε, μετά το λέω χύμα και σταράτα....Γιατί να τυραννιόμαστε και οι δύο; Άλλωστε τον χωρισμό όπως και να το σερβίρεις πονάει ακόμα και αν το πεις με το πιο γλυκό τρόπο! Και επειδή όταν κάτι τελειώνει πάντα λέω ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Βασικά όταν χωρίζω κάνω ένα delete για κάποιο χρονικό διάστημα και αυτό που μου λείπει είναι η ρουτίνα αλλά με ένα ωραίο προγραμματάκι και μια γλυκιά αγκαλίτσα ξεπερνιέται κι αυτό ...Αλλά για να χωρίσω είμαι 100% σίγουρη ότι δεν...οπότε το ξεπερνάω χαλαρά και αβίαστα!Άσε που βρίσκω την "παλιά" Βίκυ και τους παλιούς καλούς μου ρυθμούς και το all time moto "Girls just wanna have fun! "

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 12:40, 19-04-06:

ααααααχ....γιατι αυτο το θρεντ γιατι...........?
λοιπον. οπως ειπα με πονο καρδιας και σε ενα αλλο θεμα, προσφατα χωρισα με ενα χρυσο, τελειο, αξιολατρευτο παιδι με το οποιο τα ειχα πεντε μερες.....δραμα. ακομα υπαρχουν αισ8ηματα (κυριως απο μερους του) αλλα επρεπε να γινει ετσι λογω μετακομισης.
ηταν σιχαμενο. αισχος. εχω την υποψια οτι δε μου αρεσει να χωριζω. οσο για παρενεργειες......

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:41, 19-04-06:

Girls just wanna have fun!
ινδίδ.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 13:22, 19-04-06:

Χωρίζω πανεύκολα...μου το λέει και ο ψυχαναλυτής μου..οι σχέσεις είναι σαν ένα ώριμο αχλάδι με έπιασα να λέω δια τηλέφώνου στο νέο αμόρε που εμφανίστηκε επι σκηνής...μέχρι να πέσουν οι κουρτίνες και πάλι και βροχηδόν η μελαγχολία και το αμόκ της μοναξιάς να κυριεύσει το παραπόταμο της ψυχής (=καρδούλα)...Χωρίζουμε δύσκολα γιατί δύσκολα αντέχουμε τον εαυτό μας..
Όσο για το αχλάδι για να μη το αφήσω στη μέση, εννοώ οτι η σχέση μου μοιάζει με τη γλυκειά και συνάμα στιφή αίσθηση που αφήνει στις απολήξεις της γλώσσας μου ένα ώριμο αχλαδάκι εκτός εποχής...Κάνουμε σχέσεις για να γεμίσουμε τα κενά μας και χωρίζουμε επειδή τα κενά αυτά δε καλύφθηκαν ή τα κενά φούλαραν..
Καλώς σας βρήκα μικρά απαίσια απίδια...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 13:43, 19-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από avaptistos
...οι σχέσεις είναι σαν ένα ώριμο αχλάδι ..εννοώ οτι η σχέση μου μοιάζει με τη γλυκειά και συνάμα στιφή αίσθηση που αφήνει στις απολήξεις της γλώσσας μου ένα ώριμο αχλαδάκι εκτός εποχής..
Καλώς σας βρήκα μικρά απαίσια απίδια...
και μόλις χτύπησα ένα αχλαδάκι. γλύκισμα ήταν.

γουέλκαμ. τα απίδια του φόρουμ σε χαιρετούν.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:26, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από avaptistos
Κάνουμε σχέσεις για να γεμίσουμε τα κενά μας και χωρίζουμε επειδή τα κενά αυτά δε καλύφθηκαν ή τα κενά φούλαραν..
Τι θλιβερή σκέψη
Σαν να λες κάνουμε σχέσεις εξ ανάγκης
Όχι ότι δεν περιέχει μια δυνατή δόση αλήθειας αυτό που γράφεις αλλά αρνούμαι πεισματικά να δεχθώ ότι προσπαθώ να καλύψω (για την δική μου περίπτωση μιλάω ναι) κενά μέσω κάποιου άλλου.Χαμένο απο χέρι, ο άλλος θα φύγει τα κενά θα μείνουν.Πρώτα θέλω να τα βρω εγώ με τον εαυτό μου (στο σημείο που μπορώ) να σταθώ στα πόδια μου και μετά να επιλέξω κάποιον για να συμπορευτεί μαζί μου ισότιμα κι όχι ως σωσίβιο.Αυτό προυποθέτει για μένα μια ουσιαστική σχέση και δεν μετρώ τις σχέσεις που είναι just for f**k (τον κανω κι αυτό τον διαχωρισμό ).

Παράθεση

Green Bunny

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Green Bunny
H Green Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Green Bunny έγραψε στις 22:51, 20-04-06:

avaptistos: Κοίτα 'δω βερμπαλισμοι... Τι είναι αυτά που λές για εκμετάλλευση?? Εξαρτάται πως την ορίζεις. Βασικά, πρακτικά δεν είναι δυνατόν να υπάρχει εκμετάλλευση, ειδικά από τη στιγμή που ο καθένας μένει εκούσια στη σχέση του. Μάλλον αυτό που λές εσύ εκμετάλλευση εγώ θα το ονόμαζα "αλληλοσυμπλήρωση". (Εχοντας ώς δεδομένο ότι υπάρχει καλή πίστη και από τις 2 μεριές. Γιατί αλλιώς δε σουτκεις γκόουζ λονγκ).

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 23:06, 20-04-06:

Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να κάνει σχέσεις, αλλά δεν είναι όλες οι σχέσεις που κάνει από ανάγκη.Και στο κάτω κάτω, η επιλογή με ποιόν θα κάνει σχέσεις παραμένει δική του, έχει δεν έχει ανάγκη να τις κάνει.
Την αλληλοεκμετάλλευση μπορεί κάποιος να την πει άγραφη συμφωνιά μεταξύ των δύο πλευρών, που αν λειτουργεί σωστά βγαίνουν όλοι κερδισμένοι.Η λέξη "εκμετάλλευση" προϋποθέτει ότι η μία πλευρά βρίσκεται αδικημένη στο τέλος, ενώ σε μια υγιή σχέση, ακόμα και με άδοξο τέλος, όλοι κάτι έχουν πάρει, έστω εμπειρίες που θα χρησιμεύσουν στο μέλλον.

Παράθεση

milopita!!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη milopita!!!
H milopita!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H milopita!!! έγραψε στις 16:12, 21-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να κάνει σχέσεις, αλλά δεν είναι όλες οι σχέσεις που κάνει από ανάγκη.Και στο κάτω κάτω, η επιλογή με ποιόν θα κάνει σχέσεις παραμένει δική του, έχει δεν έχει ανάγκη να τις κάνει.
Την αλληλοεκμετάλλευση μπορεί κάποιος να την πει άγραφη συμφωνιά μεταξύ των δύο πλευρών, που αν λειτουργεί σωστά βγαίνουν όλοι κερδισμένοι.Η λέξη "εκμετάλλευση" προϋποθέτει ότι η μία πλευρά βρίσκεται αδικημένη στο τέλος, ενώ σε μια υγιή σχέση, ακόμα και με άδοξο τέλος, όλοι κάτι έχουν πάρει, έστω εμπειρίες που θα χρησιμεύσουν στο μέλλον.
Απλα υποκλεινομαι!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:39, 21-04-06:

Κάποια off-topics μετακινήθηκαν και μπορείτε να τα βρείτε εδώ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 21-04-06 στις 18:41.
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:14, 23-04-06:

χωριζω μονο οταν νιωθω οτι αρχισα να γινονμαι βαρος γιατι ηρθα σαν κυρια κ φευγω παλι σαν κυρια πριν με διωξουν γιατι εχω κ εναν εγωισμο μεγαλο που ειναι πολλες φορες πανω απο το νιωθω

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maxnikos
Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε στις 12:41, 24-04-06:

Πλεον πολυ ευκολα και χωρις δευτερη σκεψη.

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poyka
H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 14:56, 01-10-09:

Γενικά δεν τα πάω καλά με τους χωρισμούς. Η τελευταία μου σχέση που έληξε άδοξα πριν μερικούς μήνες με διέλυσε. Νιώθω ακόμα ερωτευμένη μαζί του αλλά δεν μπορώ να αντέξω ότι ο ίδιος με ήθελε μεν αλλά με αντιμετώπιζε σαν κάτι δεδομένο. Δεν ξέρω αν με ερωτεύτηκε ποτέ γιατί απέφευγε τις εντάσεις. Ηθελε μονο διάρκεια και στηριξη. Ένιωσα σαν το δεκανίκι του. Δεν μπορούσα να συμβιβαστώ. Θέλω ο άλλος να με λατρεύει και να μου το δείχνει. Το κακό είναι οτι του είπα ότι τον λατρέυω. Ισως τώρα να θεωρεί οτι τον κοροίδεψα αφου εγώ του είπα να χωρίσουμε. Δεν έκανε όμως τιποτα να με διεκδικησει.................... Αν και ήταν ο πρώτος μου μαζί του απελυθερώθηκα εκείνος κράτουσε πολλές άμυνες. Δεν το άντεξα...........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:05, 01-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από poyka
Θέλω ο άλλος να με λατρεύει και να μου το δείχνει.
Θα κάνεις πολύ καιρό να βρείς έναν τέτοιο. Όχι γιατί δεν υπάρχουν, το αντίθετο μάλιστα, υπάρχουν μια χαρά τέτοιοι άντρες. Αν όμως σε δει να μιλάς με τέτοια συναισθηματική ζημία/μελαγχολία, δεν πρόκειται να σου τα εμπιστευτεί αυτά. Κανείς δεν θέλει να επενδύει σε καρδιές που είναι ακόμα υποθηκευμένες σε αισθήματα για πρώην!

Γι αυτό λοιπόν συμβουλή: Δεν έχει σημασία πόσο εύκολα χωρίζουμε τον άλλο στα λόγια, πρέπει να καταφέρουμε να τον χωρίσουμε κι από μέσα μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 15:13, 01-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Θα κάνεις πολύ καιρό να βρείς έναν τέτοιο. Όχι γιατί δεν υπάρχουν, το αντίθετο μάλιστα, υπάρχουν μια χαρά τέτοιοι άντρες. Αν όμως σε δει να μιλάς με τέτοια συναισθηματική ζημία/μελαγχολία, δεν πρόκειται να σου τα εμπιστευτεί αυτά. Κανείς δεν θέλει να επενδύει σε καρδιές που είναι ακόμα υποθηκευμένες σε αισθήματα για πρώην!

Γι αυτό λοιπόν συμβουλή: Δεν έχει σημασία πόσο εύκολα χωρίζουμε τον άλλο στα λόγια, πρέπει να καταφέρουμε να τον χωρίσουμε κι από μέσα μας.
valder εισαι ποιητής

γενικά δεν χωρίζω ευκολα, χωρίς να έχω και ιδιαίτερη πείρα βεβαίως βεβαίως

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 15:30, 01-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder

Δεν νομίζω πως το να χωρίσουμε τον άλλον απο μέσα μας είναι στο χέρι μας.. σε καμία περίπτωση.. μόνο η τύχη και οι συγκιρίες μπορουν να βοηθήσουν σε αυτό.. και ο χρόνος φυσικά πρωτίστος...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:02, 09-11-09:

Οποιος ξερει να αγαπα , λεει μια αοιδος, ξερει και να χωριζει.
Καμια σχεση δεν κρατα για παντα και μαλλον ολοι μας πρεπει να μαθουμε πως τα απολυτα ποτε και παντα καταστρεφουν πρωτα εμας τους ιδιους κι επειτα τους γυρω μας.
Αν ρωτας εμενα ποσο ευκολα χωριζω, θα σου πω πως χωριζω δυσκολα, τι εννοω?(σε ολες τις σχεσεις μου ομως ισχυει αυτο κι οχι μονο στις ερωτικες) Πρεπει τα πραματα να χουν φτασει στο απροχωρητο, δυσκολευομαι να ζητησω κατι τετοιο απο τη μεγαλη μου σχεση που εχω αγαπησει, υπολογιζω τα συναισθηματα των αλλων σε υπερμετρο βαθμο, κατι που μπορει να δαμαστει, προτιμω ναρχονται τα πραματα φυσικα οπως σε ολες τις αλλες σχεσεις..
αφου συζητας και δε τραβα αλλο απο ενα σημειο κι επειτα απομακρυνεσαι για να σκεφτεις, να συνειδητοπιησεις να ξεκαθαρισεις το τοπιο.
Το ασχημο σε καποιες περιπτωσεις ειναι οταν ο αλλος δε σου δινει τον χρονο που ζητας κι απαιτει κι εχω τυχει τετοιων περιπτωσεων, ειναι ασχημο να σε πιεζουν καθως επισης να πιεζεις.

πιστευω στην αξιοπρεπεια. ειναι αρετη. συστηνω την καλλιεργεια της ανεπιφυλακτα, σωζει εαυτο, σωζει δηλαδη τα παντα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 09-11-09 στις 22:12.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 22:23, 09-11-09:

Καμια σχεση δεν κρατα για παντα και μαλλον ολοι μας πρεπει να μαθουμε πως τα απολυτα ποτε και παντα καταστρεφουν πρωτα εμας τους ιδιους κι επειτα τους γυρω μας.
Ποιός το λέει αυτό ; Γνωρίζω τουλάχιστον 4 ζευγάρια στην ηλικία των γονιών μου που ερωτεύθηκαν στο σχολείο και παντρεύτηκαν και είναι ακόμα παντρεμένοι και πολύ αγαπημένοι. Πραγματικά ζηλεύω κάτι τέτοια ζευγάρια, αυτό είναι η μόνη ουσιαστική ευτυχία, η βεβαιότητα που έχουν γι'αυτό το "για πάντα". Προσωπικά μου αρέσουν τα απόλυτα "για πάντα" και θα τα ελπίζω και θα τα οραματίζομαι και θα τα κυνηγάω όσο αντέχω.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:26, 09-11-09:

...ίσως βέβαια ο μόνος δρόμος που οδηγεί στο "για πάντα" είναι το "μαζί για σήμερα"

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:30, 09-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Ποιός το λέει αυτό ; Γνωρίζω τουλάχιστον 4 ζευγάρια στην ηλικία των γονιών μου που ερωτεύθηκαν στο σχολείο και παντρεύτηκαν και είναι ακόμα παντρεμένοι και πολύ αγαπημένοι. Πραγματικά ζηλεύω κάτι τέτοια ζευγάρια, αυτό είναι η μόνη ουσιαστική ευτυχία, η βεβαιότητα που έχουν γι'αυτό το "για πάντα". Προσωπικά μου αρέσουν τα απόλυτα "για πάντα" και θα τα ελπίζω και θα τα οραματίζομαι και θα τα κυνηγάω όσο αντέχω.
σε πιστευω, εχω πολλα παραδειγματα και πολυ δικα μου.
κατι αλλο θελω να πω εδω ομως.
αυτα τα ζευγαρια ποτε δηλωσαν ολαυτα τα χρονια αναμεταξυ τους πως θαναι για παντα μαζι και ποτε το πιστεψαν? ρωτησε τους μια μερα, βαλε τους να χουν το χερι στην καρδια καθως θα σου απαντουν και κοιτα τα ματια τους.
το παντα δε λεγεται ουτε νιωθεται, ερχεται....

(μη ζηλευεις, με τη ζηλεια δε θαχεις ποτε τη χαρα να το νιωσεις. μολις παψεις να το ζηλευεις θα ρθει το παντα να σε βρει. η ζηλια φερει εγωισμο. ο εγωισμος δε συναδει με την αγνη αγαπη που δενει τα παντοτινα ζευγαρια...)

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
...ίσως βέβαια ο μόνος δρόμος που οδηγεί στο "για πάντα" είναι το "μαζί για σήμερα"
]
ετσι ακριβως ισιλιελ! συμφωνω ''απολυτοτατα''(αν και μου τη δινει αυτη η λεξη )

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 22:32, 09-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Μαζί κάθε μέρα, φίλοι και εραστές μαζί. Σπανιότατο, βράσε όρυζα.

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus

(μη ζηλευεις, με τη ζηλεια δε θαχεις ποτε τη χαρα να το νιωσεις. μολις παψεις να το ζηλευεις θα ρθει το παντα να σε βρει. η ζηλια φερει εγωισμο. ο εγωισμος δε συναδει με την αγνη αγαπη που δενει τα παντοτινα ζευγαρια...)
Δεν ζηλεύω μ'αυτή την έννοια βρε, καμμία σχέση, τους θαυμάζω όμως και νοιώθω απεριόριστο σεβασμό, και τους θεωρώ πρότυπά μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 09-11-09 στις 23:03. Αιτία: merge
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:38, 09-11-09:

Μαζί κάθε μέρα, φίλοι και εραστές μαζί. Σπανιότατο, βράσε όρυζα.
συχνοτατο που ισως να μην κρατα για παντα.
και τι σε νοιαζει αν δεν κρατα για παντα?
σημασια εχει το λιγο να χει δυναμη.
ολα δικα μας γιατρε μου?

Δεν ζηλεύω μ'αυτή την έννοια βρε, καμμία σχέση, τους θαυμάζω όμως και νοιώθω απεριόριστο σεβασμό, και τους θεωρώ πρότυπά μου.
γιατι να χουν προτυπα οι ανθρωποι?
μηπως δε θαπρεπε?
μηπως οι ιδιοι ειναι προτυπα?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 22:46, 09-11-09:

γιατι να χουν προτυπα οι ανθρωποι?
μηπως δε θαπρεπε?
μηπως οι ιδιοι ειναι προτυπα?
Τα πρότυπα είναι απαραίτητα, τουλάχιστον για εμένα. Για να επιβιώσω ψυχολογικά, για να μην ξεχάσω ότι δεν ηττήθηκαν και δεν πουλήθηκαν όλοι. 'Exω ισχυρά πρότυπα και το θαυμάζω και θα τα θαυμάζω για πάντα, άνθρωποι που ούτε τους παίρνει χαμπάρι ο διπλανός, χωρίς τίποτα ιδιαίτερα αξιώματα και τιμές, αυτοί είναι τα πρότυπά μου, που οι νίκες τους και οι θρίαμβοί τους είναι καθημερινοί και αθόρυβοι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:55, 09-11-09:

Τα πρότυπα είναι απαραίτητα, τουλάχιστον για εμένα. Για να επιβιώσω ψυχολογικά, για να μην ξεχάσω ότι δεν ηττήθηκαν και δεν πουλήθηκαν όλοι. 'Exω ισχυρά πρότυπα και το θαυμάζω και θα τα θαυμάζω για πάντα, άνθρωποι που ούτε τους παίρνει χαμπάρι ο διπλανός, χωρίς τίποτα ιδιαίτερα αξιώματα και τιμές, αυτοί είναι τα πρότυπά μου, που οι νίκες τους και οι θρίαμβοί τους είναι καθημερινοί και αθόρυβοι.

δεκτο και σεβαστο.
εγω δεν εχω η μαλλον... δε θελω να εχω.
σε ολα τα προτυπα μου που ειχα αρκετα πιο μικρη, οπως ειναι φυσιλογικο για πολλα παιδια, η ηθελα να εχω ''καταφερα'' και ειδα την αλλη πλευρα του νομισματος. παντα υπαρχει. και οσοι εχουν προτυπα αρνουνται να την δουν.
δε θεοποιω κανεναν. θαυμαζω και σεβομαι. αλλα προτυπα οχι.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 23:07, 09-11-09:

δεκτο και σεβαστο.
εγω δεν εχω η μαλλον... δε θελω να εχω.
σε ολα τα προτυπα μου που ειχα η ηθελα να εχω καταφερα και ειδα την αλλη πλευρα του νομισματος.παντα υπαρχει. και οσοι εχουν προτυπα αρνουνται να την δουν.
δε θεοποιω κανεναν. μπορει να θαυμαζω και να σεβομαι. αλλα προτυπα οχι, εχω εμενα ισως και κανενα.
Πρότυπο τον εαυτό μας ; Πώς είναι δυνατόν αυτό ; 'Ισως κάτι άλλο εννοείς. Ούτε εγώ θεοποιώ. Θαυμάζω τα συγκεκριμένα "αιώνια" ζευγάρια που γερνάνε αγαπημένοι μαζί. Πιστεύω αυτοί ζουν τον παράδεισο σ'αυτή τη ζωή, έστω κι αν στερούν την κοινωνία από άλλες "υπηρεσίες" τους και τους συνανθρώπους τους από περισσσότερο ενδιαφέρον επειδή είναι τόσο κολλημένοι και αφοσοιωμένοι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:15, 09-11-09:

δεν ξερω γιατι αλλα η λεξη προτυπο, η εννοια αυτη με παραπεμπει σε κατι αρνητικο, σε κατι που δε με τραβα.
τι θελω να πω, μηπως το εξηγεις κι εσυ.
δε θα μου αρεσε μενα να μεχουν για προτυπο αλλα να με θαυμαζουν, να μεκτιμουν και να με σεβονται.
γιαυτο κι εγω επιμενω πως δε θελω να εχω και προτυπα.
αν ερθει καποιος να μου πει σε εχω ως προτυπο και θελω να σου μοιασω, να δω τα βηματα σου και να κανω τα ιδια η να κινηθω προς τα κει θα μου ηχησει ασχημα, θα μου φανει κακο.
Ισως παιζει ρολο η σημασια της λεξης που εχει δοθει σημερα, δες γενια δικη μου.

προτυπο- μιμηση σε κατι που ειναι αρεστο.
ισως λεμε το ιδιο πραμα αλλα στο μυαλο μας εχει διαφορετικες εννοιες.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 23:53, 09-11-09:

προτυπο- μιμηση σε κατι που ειναι αρεστο.
ισως λεμε το ιδιο πραμα αλλα στο μυαλο μας εχει διαφορετικες εννοιες.
Σίγουρα λέμε άλλο πράγμα. Μίμηση είναι προσπάθεια, έμπνευση είναι άλλο. Το πρότυπο είναι έμπνευση.
Θύμησε μου μια μέρα να σου πω πριβέ για μια διαβολεμένη σύμπτωση του καλοκαιριού. Σίγουρα τότε θα καταλάβεις ίσως μάλιστα συγκινηθείς για τα πρότυπα. Γεια χαρά προς το παρόν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 22:49, 12-12-09:

Πόσο εύκολα χωρίζετε?

Αερα πατέρα.. μόλις πάρω γραμμή ότι κάτι δν πάει καλά την έκανα λούης.. πιο παλιά είχα πρόβλημα και δυσκολευόμουν να πώ τέλος.. τώρα δεν νιώθω.. απλά διαολοστέλνω.. γτ πολύ απλά κάθε σελίδα που ανοίγει στη ζωή μας, όσο όμορφη και αν ήταν η προηγούμενη, είναι μακράν ομορφότερη απο κάθε άλλη. Το βίωσα και δεν φοβάμαι τπτ πια........ Δεν αξίζει να χαραμίζουμε ούτε λεπτό σε ανθρώπους που είναι λίγοι και δεν μας γεμίζουν...

Παράθεση

helga

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη helga
H helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H helga έγραψε στις 10:41, 14-12-09:

Πφφφφφ!!!....κ μόνο που το σκέφτομαι πνίγομαι!
Κ γω θα συμφωνήσω με τους περισσότερους.Όταν η σχέση είναι σοβαρή εξαντλώ όλα τα όρια όχι τόσο της υπομονής όσο της ''ευκαιρίας'' στο να επανέλθει η σχέση.Βασική προυπόθεση βέβαια είναι να το θέλουμε κ οι δυό αλλιώς δεν υπάρχει κανένας λόγος προσπάθειας.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:52, 14-12-09:

ειναι τετοιος ο χαρακτηρας μου, (και το ζωδιο μου ) που δε μπορω τις μεγαλες αλλαγες στη ζωη μου.
ειμαι ανθρωπος που μαθαινει να ζει στη ρουτινα του και με τον καιρο να την αγαπαει.
γιαυτο αν και πολλες φορες ξερω οτι ηρθε ο καιρος να πουμε ''αντιο'', φοβαμαι να το πω. και μενω σε μια σχεση η οποια δε τραβαει και ακομα και οταν με χωρισουν... περναω πολυ δυσκολα μεχρι να ξαναβρω τη ρουτινα μου.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:35, 15-12-09:

Για να είμαι με κάποιον, πάει να πει οτι έχω κάνει σχέδια για το μέλλον μαζί του, κι όταν χαλάνε τα σχέδιά μου με χαλάει πολύ...

Δε χωρίζω καθόλου εύκολα. Δίνω άπειρες ευκαιρίες, όταν όμως πέσει η σταγονίτσα που ξεχειλίζει το ποτήρι - που μπορεί να πέσει σε άσχετη στιγμή και για άσχετη αιτία - λέω Καιρός να πάμε ... παρακάτω.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 00:34, 23-07-11:

Φαινομενικα ευκολα αλλα καταβαθος δυσκολα :/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 00:35, 23-07-11:

Δυσκολα,πολυ δυσκολα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 01:02, 23-07-11:

πολυ ευκολα κυριως ομως αν με απατησουν....

Παράθεση

ets32kate (Katerina)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ets32kate
H Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H ets32kate έγραψε στις 18:46, 20-09-11:

Πιστευω πως για κανεναν δεν ειναι πολυ ευκολο να χωρισει, οταν υπαρχει, ή τουλαχιστον υπηρχε αγαπη.
Αν το ατομο δεν ειναι το καταλληλο, τοτε ειναι για ολους ευκολος ο χωρισμος μαζι του. Αν ομως με το ατομο αυτο, υπαρχει μεγαλο και ωραιο παρελθον, τοτε πιστευω πως ειναι δυσκολοτερο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους