Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,047 μηνύματα σε 74,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Καλό Πάσχα

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:41, 20-04-06:

......δεν θα πούμε;Μόνο τα Χριστούγεννα θα έχουν ολόδικο τους θέμα;
Και σε εμάς που αρέσει πιο πολύ το Πάσχα θα μείνουμε παραπονεμένοι;
Νο,no,no, εδώ μπορείτε να ανταλλάξετε ευχές,να γράψετε τα σχέδια σας για το Πάσχα, που θα ξοδέψετε το (μικρούλη) δώρο σας και ο,τιδήποτε σας έρχεται στο μυαλό.Άντε 3 και σήμερα έμειναν.

Και θα ξεκινήσω πρώτη.
Ανέκαθεν μου άρεσε πιο πολύ το Πάσχα, θες γιατί έπεφτε άνοιξη,γιατί ήταν η γιορτή μου(διπλό χαρτζηλίκι ), γιατί θεωρούσα αισιόδοξο το μνμ της Ανάστασης(όχι θεολογικά με μια άλλη προσέγγιση ) , γιατί μου αρέσει η μαγειρίτσα, γιατί πάντα πήγαινα σε κάποιο χωριό και έβλεπα τα έθιμα τους, ειλικρινά δεν ξέρω το λόγο.
Φέτος και πάλι ανυπομονώ αν και θα μείνω Κρήτη θα κατέβουν οι φίλοι μου(αύριο έρχονται ) και θα αλωνίσουμε το νησί

Και για να μην ξεχαστώ

Καλό Πάσχα σε όλα τα στεκιόπαιδα

edit:Να ευχαριστήσω κάργα μια ψυχή που με βοήθησε με τον τρόπο της να θυμηθώ πόσο πολύ μου αρέσει το Πάσχα μιας και με τις τλτ μου υποχρεώσεις κόντευα να το ξεχάσω.Της ανήκουν τα πνευματικα δικαιώματα του θρεντ Ονόματα δεν λέω εκείνη κατάλαβε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleftra : 20-04-06 στις 11:15.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:58, 20-04-06:

kleftronim, ώρες μετράμε πια όχι μέρες (αύριο δε δουλεύουμε γιέα γιέα γιέα)
Πήρα και δύο μερούλες άδεια, θα λιώσω στο χωριό ακούγοντας την αιθέρια μουσική από τα τροκάνια των προβάτων και τα βαθιά λαρύγγια των γαϊδάρων
μαγειρίτσα σου 'ρχομαι, τζάκι περίμενέ με κι εσύ, θα σου φέρω λουκάνικα

kleftronim χρόνια σου πολλάαααααααααααααααα
(στα λέω από τώρα, γιατί αυριο τηγκάνω και στο χωριό ιντερνετ μόνο στις στάνες που έχουν το σήμα της ΕΟΚ)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 11:02, 20-04-06:

Μπράβο, kleftroula για το thread!!
Να πω κι εγώ ότι ευελπιστώ να πάμε κάπου εκτός Νομού, γύρω τριγύρω σε κάνα χωριό να κάνουμε Πάσχα μια και μας το επιτρέπει και στους 2 η δουλειά φέτος, αφού συνήθως κάναμε Πάσχα σπίτι μας, οικογενειακά.
Κι εμένα μου αρέσει πολύ το Πάσχα και όλη αυτή η κατανυκτική ατμόσφαιρα. Μου αρέσει πολύ να νηστεύω όλη τη Σαρακοστή και να πηγαίνω εκκλησία τη Μεγάλη Εβδομάδα, να βλέπω θρησκευτικές ταινίες ( ) και βεβαίως-βεβαίως...να καταβροχθίζω, την Ανάσταση και την Κυριακή του Πάσχα, αρνάκι, κοκορετσάκι, αυγουλάκια, τσουρέκια, κουλουράκια, σοκολατάκια, καλλιτσουνάκια και...ο κατάλογος είναι μακρύς (ε, μετά από 40 μέρες στερήσης, τι θέλατε;; )! Α, ξέχασα το σημαντικότερο: τη μαγειρίτσα! Νά'ναι καλά η μαμά μου που τη φτιάχνει κάθε χρόνο, γιατί εμένα μου πέφτει κομματάκι δύσκολη!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Υ.Γ. Και Χρόνια σου Πολλά, kleftra μου!![Αναστασία σε λένε δλδ;;]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aayla : 20-04-06 στις 11:04.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:04, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
kleftronim, ώρες μετράμε πια όχι μέρες (αύριο δε δουλεύουμε γιέα γιέα γιέα)
Πήρα και δύο μερούλες άδεια, θα λιώσω στο χωριό ακούγοντας την αιθέρια μουσική από τα τροκάνια των προβάτων και τα βαθιά λαρύγγια των γαϊδάρων
μαγειρίτσα σου 'ρχομαι, τζάκι περίμενέ με κι εσύ, θα σου φέρω λουκάνικα

kleftronim χρόνια σου πολλάαααααααααααααααα
(στα λέω από τώρα, γιατί αυριο τηγκάνω και στο χωριό ιντερνετ μόνο στις στάνες που έχουν το σήμα της ΕΟΚ)
ντουντούνι το έπιασες το νόημα, χεστ*κα για το Πάσχα για την γιορτή μου ήθελα να ψαρέψω ευχές

Σοβαρά τώρα Πάσχα σε χωριό ό,τι καλύτεροοοοοοοοοοοοοοοοοοο
Σου εύχομαι να ξεθεωθείς στο αραλίκι, να απολαύσεις την απόλυτη ησυχία (αν δεν μαζευτεί όλη η Αθήνα δλδ ) και να φας του σκασμού

edit: no Anastasia yes Georgia και τώρα που το θυμήθηκα κάτσε να δω πότε ακριβώς θα πέσει φέτος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleftra : 20-04-06 στις 11:06.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:08, 20-04-06:

Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση κι από μένα
Τελικά η γιορτή σου kleftra ισχύει ή όχι?Μπερδεύτηκα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill_1992 : 20-04-06 στις 11:13.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:12, 20-04-06:

Καλή Ανάσταση παιδάκια. Καλά να περάσετε!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:17, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση κι από μένα
Τελικά η γιορτή σου kleftra ισχύει ή όχι?Μπερδεύτηκα
Γιαπ γιαπ γιαπ φυσικά ισχύει απλά είναι κι αυτή κουνιστή
Αλλά ας μην ξεχνιόμαστε εδώ μιλάμε για το Πάσχα για την γιορτή μου θα σας ανοίξω άλλο θέμα

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:20, 20-04-06:

Καλά εγώ τα λέω προκαταβολικά τα χρόνια πολλά για να μην τα ξεχάσω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill_1992 : 20-04-06 στις 11:23.
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 11:32, 20-04-06:

Εγώ πιο πολύ είμαι χριστουγεννιάτικος τύπος, αλλά και το Πάσχα καλό είναι.Διακοπές να'ναι κι ότι να'ναι.Στα συν του Πάσχα είναι φυσικά και το ψητό.Χωριό θα είμαι κι εγώ τις μέρες που πρέπει.
@kleftra: Μήπως πέφτει Δευτέρα του Πάσχα η γιορτή σου?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:36, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Εγώ πιο πολύ είμαι χριστουγεννιάτικος τύπος, αλλά και το Πάσχα καλό είναι.Διακοπές να'ναι κι ότι να'ναι.Στα συν του Πάσχα είναι φυσικά και το ψητό.Χωριό θα είμαι κι εγώ τις μέρες που πρέπει.
@kleftra: Μήπως πέφτει Δευτέρα του Πάσχα η γιορτή σου?

Γιαπ φέτος πέφτει στην ώρα της(την έχω κάνει και πρωτομαγιά και με έίχαν ξεχάσει όλοι)

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:39, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Γιαπ φέτος πέφτει στην ώρα της(την έχω κάνει και πρωτομαγιά και με έίχαν ξεχάσει όλοι)
Οπότε σε λένε Αναστασία ή Λίνα ή Γεωργία ή Πασχαλίνα ή Λαμπρινή()αν δεν κάνω λάθος

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:43, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Οπότε σε λένε Αναστασία ή Λίνα ή Γεωργία ή Πασχαλίνα ή Λαμπρινή()αν δεν κάνω λάθος

Μπιλάκο έχω γράψει πως με λένε στο δεύτερο μου ποστ
Ευχαριστώ προκαταβολικά τον καλό μοντ που θα έρθει να βγάλει αυτα τα δύο μνμ οφ

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 12:02, 20-04-06:

Καλό Πάσχα σε όλους παιδιά.

Να περάσετε όλοι καλά.Υγεία σε όλους

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:10, 20-04-06:

κλεφτρόνι, την Κυριακή είναι η γιορτή σου, όχι τη Δευτέρα!! κοίτα μη ξεχαστείς και κλαις μετά που δεν σε θυμήθηκαν

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:38, 20-04-06:

κλεφτρόνι, την Κυριακή είναι η γιορτή σου, όχι τη Δευτέρα!! κοίτα μη ξεχαστείς και κλαις μετά που δεν σε θυμήθηκαν
Όχι τη Δευτέρα είναι!Αφού το είδα απ'το www.eortologio.gr

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 08-04-07 στις 14:23. Αιτία: Διόρθωση link
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:45, 20-04-06:

Καλο πασχα και καλη ανασταση σε ολους!
Και εγω προτιμο το πασχα. Δεν ξερω γιατι αλλα παντα το προτιμουσα. Ισως γιατι πηγενουμε ολοι η οιικογενια μαζι στην εκκλησια (5 λεπτα πριν τα μεσανυχτα και φευγουμε πεντε λεπτα μετα) Ισως γιατι ειναι και η γιορτι μου, ισως γιατι περναω πολλες ωρες με τον ξαδερφο μου αυτες της μερες (και ειδικα οταν ειμουν 5-10 που ητανε με την παρεα του και εμπενα και εγω μεσα δεν περυγραφετε η χαρα μου) ισως επειδη κανουμε ολα οσα κανουμε και τα χριστουγεννα αλλα εχχω και γιορτι, ισως γιατι ειναι πιο ανοιχτος ο καιρος και δεν κρυωνω, ισως για ολο το νταβαντουρι, ισως για της λαμπαδες, ισως για τις κροτιδες (που δεν με ενδιαφερουν πια αλλα μια εποχη ειχα ξετραλαθει και εγω σαν παιδι) ισως και για κατι αλλο που να μην μου ερχετε στο μυαλο τωρα. Παντος καθε πασχα της ζωης μου το θυμαμε πολυ καλα και ξεχωριστα, ενω απο τα χριστουγεννα δεν θυμαμε και πολλα και δεν απολαμβανω και την αναμνηση, απλος λεω ωραια περασα τοτε παμε παρακατω, αντιθετα με το πασχα νοσταλγω κιολας.

Απο εκει και περα, φετος θα κανω οτι πανω-κατω και τα προηγουμενα χρονια.Θα μαζευτουεμ στην γιαγια μου, θα παμε στην εκκλησια θα γυρισουμε και θα πεσουν ολοι μετα μουτρα στην μαγειριτσα ενω η γιαγια μου θα προσπαθει απεγνωσμενα να κανει εμενα και της δυο ξαδερφες μου να φανε μαγειριτσα, πραγμα που αποκλειτε,θα τσουγκριζουμε αυγα κλπ. Την επομενη μερα θα κανω βολτες με τον μπαμπα (με το αμαξι), θα μαζευτουμε κατα της 1-2 στην πιτσερια οπου ο παπους μου θα εχει βαλει το γουρουνοπουλο με τον καπαμα στον ξυλοφουρνο (χωρις φωτια, να ψηθει με την ζεστη που εχει μεινει μεσα) απο το προΐγουμενο απογευμα και θα φαμε του σκωτομου. Θα εχει της διαφορες σηζιτησεις και τα υπολιπα γνωστα και το βραδυ θα παμε πρωτα απο τον παπου μου θα κατσουμε εκει αρκετη ωρα μετα θα ανεβουμε μερικα σκαλια να παμε στον ξαδερφο μου και θα κατσουμε εκι μεχρι να παμε σπιτι μου (και γλυτωνω και της επισκεψεις)

Εχω και να παω 3 μερες στον παπου μου και θελει να μου δωσει ενα πενινταρικο... πρεπει οποσδοιποτε να παω αυριο, θελω και να κουρευτω οποτε πρεπει να περασω και απο την θεια μου.... Εχω μπολικα να κανω το πασχα...!
Επισης με αυτο το τοπικ συνιδιτοποιησα για αλλη μια φορα οτι εχω κολιμα με τον ξαδερφο μου...

Χρονια πολλα και παλι! Καλη ανασταση, καλο σουβλισμα και καλη εκδρομη σε οσους θα πανε! Παντα με ζωνη η κρανος, χωρις ποτο και χωρις τρελο γκαζι, ειδικα αυτες της μερες!
Καλα να περασατε, να περασετε το καλυτερο πασχα της ζωης σας

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:17, 20-04-06:

αν εδω μέσα λέτε τα χρόνια πολλά και για τις ονομαστικές γιορτές του Πάσχα... θέλω και τις δικές μου
ναι γιορτάζω και γω το Πάσχα ανήμερα (κάποιοι το ξέρετε άλλωστε )
Λοιπόν αν και ειλικρινά εμένα ποτέ δε μου άρεσε ιδιαίτερα το Πάσχα (ίσως γιατί εγώ ποτέ δεν κονόμαγα διπλό χαρτζηλίκι όπως το κλεφτρόνι γμτ ).... τελικώς όσο μεγαλώνω αρχίζω και την βρίσκω με το όλο θέμα
φέτος θα πάω να κάνω Πάσχα μαζί με τους γονείς μου και έεεεενα σωρό άλλο κόσμο Επίσης συμφώνησα με την μάνα μου ότι φέτος για πρώτη χρονιά θα κάνω εγώ την μαγειρίτσα.... άντε καιρός μου να μαθαίνω και να παίρνω σιγά σιγά τα ηνία της κούρασης και της ταλαιπωρίας απ την μανούλα μου

Θα φύγω βέβαια Σάββατο πρωί και θα γυρίσω Κυριακή βράδυ (είπαμε να κάνω μαζί τους Πάσχα, περισσότερο δεν αντέχω )

Σε όλους λοιπόν Καλο και ευτυχισμένο Πάσχα και..... μην οδηγείτε αν πιείτε και... PLEASE.... τα βεγγαλικά με μέτρο και ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ... είναι άσχημα τα ατυχήματα από βεγγαλικά αυτές τις μέρες

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:52, 20-04-06:

Kαλό Πάσχα κι απο εμένα!

Αν και δεν είναι η αγαπημένη μου γιορτή φέτος είναι τελειώς διαφορετική και ιδιαίτερη για πάρα πολλους λόγους!

Καλό Πάσχα, Καλή Ανάσταση και καλό φαγοπότι

Κλεφτρούλα χρόνια πολλά για την γιορτούλα σου!

Μάκια!

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:55, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
αν εδω μέσα λέτε τα χρόνια πολλά και για τις ονομαστικές γιορτές του Πάσχα... θέλω και τις δικές μου
ναι γιορτάζω και γω το Πάσχα ανήμερα (κάποιοι το ξέρετε άλλωστε )
Λοιπόν αν και ειλικρινά εμένα ποτέ δε μου άρεσε ιδιαίτερα το Πάσχα (ίσως γιατί εγώ ποτέ δεν κονόμαγα διπλό χαρτζηλίκι όπως το κλεφτρόνι γμτ ).... τελικώς όσο μεγαλώνω αρχίζω και την βρίσκω με το όλο θέμα
φέτος θα πάω να κάνω Πάσχα μαζί με τους γονείς μου και έεεεενα σωρό άλλο κόσμο Επίσης συμφώνησα με την μάνα μου ότι φέτος για πρώτη χρονιά θα κάνω εγώ την μαγειρίτσα.... άντε καιρός μου να μαθαίνω και να παίρνω σιγά σιγά τα ηνία της κούρασης και της ταλαιπωρίας απ την μανούλα μου

Θα φύγω βέβαια Σάββατο πρωί και θα γυρίσω Κυριακή βράδυ (είπαμε να κάνω μαζί τους Πάσχα, περισσότερο δεν αντέχω )

Σε όλους λοιπόν Καλο και ευτυχισμένο Πάσχα και..... μην οδηγείτε αν πιείτε και... PLEASE.... τα βεγγαλικά με μέτρο και ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ... είναι άσχημα τα ατυχήματα από βεγγαλικά αυτές τις μέρες
Άρα σε λένε μάλλον Αναστασία,σε ανακάλυψα
Χρόνια πολλά και σε σένα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:06, 20-04-06:

Σε μενα κανεις δεν μου ευχετε για την γιορτη μου;

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:12, 20-04-06:

Κι εσύ μες στο Πάσχα έχεις γιορτή?Υποθέτω Γιώργο σε λένε

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:12, 20-04-06:

KOYE μου χρόνια σου πολλλλαααααααααααααααααααααααααααααα για τη Κυριακή

(να σε δω να πλένεις τα άντερα για τη μαγειρίτσα και δε θέλω τίποτα άλλο)

κρονάκιμ, χρόνια σου πολλά και σε σένα και να προσέχεις να μαζέψεις το μαλλί κότσο το μ.σάββατο

επίσης, τη Κυριακή φέτος είναι του Αγίου Γεωργίου (23/4, ας πέφτει ανήμερα του Πάσχα), και όχι τη Δευτέρα. Ο ντάντι ειναι Τζωρτζ, καρατσεκαρισμένη η φετινή ημερομηνία.

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 15:24, 20-04-06:

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτόζαντες λοιπόν (θα υπάρχουν και πολλοί που δε θα μας αποκαλύφθηκαν)!!!

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 15:33, 20-04-06:

Καλά να περάσετε όλοι σας το Πάσχα!!!!
Και φυσικά σε όλους αυτούς που γιορτάζουν , τις ευχές μου!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:43, 20-04-06:

Τασο με λενε Βill, απο το Αναστασιος! Ευτιχος δεν εχω ενα τοσο συνιθισμενο ονομα!

Γιατι να το μαζεψω κοτσο το M.Σαββατο καλε doo; Μια χαρα δεν ειναι ελυθερο και ανεμελο;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:57, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τασο με λενε Βill, απο το Αναστασιος! Ευτιχος δεν εχω ενα τοσο συνιθισμενο ονομα!

Γιατι να το μαζεψω κοτσο το M.Σαββατο καλε doo; Μια χαρα δεν ειναι ελυθερο και ανεμελο;
Γιατί τα κεράκια ένα περίεργο πράγμα, βάζουν στόχο το μακρί μαλλί και μυρίζουν άσχημα όταν καίγονται... μας ενοχλεί η μυρωδιά

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 21:00, 20-04-06:

KOYE μου χρόνια σου πολλλλαααααααααααααααααααααααααααααα για τη Κυριακή

(να σε δω να πλένεις τα άντερα για τη μαγειρίτσα και δε θέλω τίποτα άλλο)

κρονάκιμ, χρόνια σου πολλά και σε σένα και να προσέχεις να μαζέψεις το μαλλί κότσο το μ.σάββατο

επίσης, τη Κυριακή φέτος είναι του Αγίου Γεωργίου (23/4, ας πέφτει ανήμερα του Πάσχα), και όχι τη Δευτέρα. Ο ντάντι ειναι Τζωρτζ, καρατσεκαρισμένη η φετινή ημερομηνία.

Mάλλον εσύ θα πεις στον ντάντι σου πιο νωρίς χρόνια πολλά
Λοιπόν η γιορτή επισήμως πεφτει 23/4 αλλά επειδή έχουμε κι άποψη για το όνομα μας την μεταφέρουμε ανάλογα με το πότε είναι Πάσχα.Δλδ αν το Πάσχα πεφτει πριν τις 23/4 τότε γιορτάζουμε κανονικά, αν πέφτει απο τις 23/4(με αυτήν την μέρα μέσα) και μετά τότε γιορτάζουμε την Δευτέρα της διακαινησιμου
Προσπαθήσαμε να γιορτάσουμε κι ανήμερα το Πάσχα αλλα δεν μας το επέτρεψαν

Πέρα απο τις πασχαλινες ευχές να πω και σε όλους όσους γιορτάζουν

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:27, 20-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Γιατί τα κεράκια ένα περίεργο πράγμα, βάζουν στόχο το μακρί μαλλί και μυρίζουν άσχημα όταν καίγονται... μας ενοχλεί η μυρωδιά
Τωρα που το σκευτομια ειναι και αυτο... Θα τα πιασω κοτσο, θα τα βρεξω, θα τους βαλω καπια κρεμα που να περιεχει αζωτο και θα θα φορεσω καπελα... Ετσι και πιασουν φωτια και ετσι πια θα τα παρω πολυ αγρια...

Τι μπερδεμα ειναι αυτος με τους Γιωργιδες και της Γιωργιες;

Ευχαριστουμε κλεφτρα

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 11:13, 21-04-06:

Εύχομαι σε όλους και όλες, καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση. Καλά να περάσουμε και να το ευχαριστηθούμε για τα καλά.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:42, 21-04-06:

Χρόνια πολλά και σε όσους γιορτάζουν λόγω ονόματος!Ο,τι επιθυμείτε παιζάκια! Και εννοείται να περάσετε ένα super duper sexy wow Πάσχα! Τελειώνει και η νηστεία

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:54, 21-04-06:

καλο πασχα παιδια, με υγεια σε ολους!

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 18:15, 21-04-06:

Καλό Πάσχα...

(προσωπικά μισώ το Πάσχα..)

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:00, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Χρόνια πολλά και σε όσους γιορτάζουν λόγω ονόματος!Ο,τι επιθυμείτε παιζάκια! Και εννοείται να περάσετε ένα super duper sexy wow Πάσχα! Τελειώνει και η νηστεία
Αυτό ακριβώς.

Χρόνια πολλά σ' όλους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:09, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Χρόνια πολλά και σε όσους γιορτάζουν λόγω ονόματος!Ο,τι επιθυμείτε παιζάκια! Και εννοείται να περάσετε ένα super duper sexy wow Πάσχα! Τέλειωσε και η νηστεία
και φέτος... Χρόνια πολλά!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 10:34, 08-04-07:

Χρόνια πολλά

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 11:14, 08-04-07:

Χρονια πολλα!!! Καλα σουβλισματα!!!!!!!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:45, 08-04-07:

Χριστός ανέστη παιδια

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 12:52, 08-04-07:

Ναι το έμαθα, γαμάτο έτσι, πώς το κάνει και ανασταίνεται;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:15, 09-04-07:

Καλό Πάσχααα!!!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 00:16, 09-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από truffinho
Ναι το έμαθα, γαμάτο έτσι, πώς το κάνει και ανασταίνεται;
Εγώ πάντως δεν είδα τίποτα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:42, 09-04-07:

Χρόνια Πολλά σε όλους! Χριστός ανέστη! Εγώ πέρασα ένα ψιλοελεεινό Πάσχα κάνοντας την διαδρομή χωριό μου-Κόρινθος-Βενιζέλος-Άμστερνταμ-Γλασκώβη, αλλά τις προηγούμενες μέρες ευχαριστήθηκα το χωριό μου με τους δικούς μου και νηστίσημα (ο Θεός να τα κάνει) μεζεδάκια.

Εύχομαι να διασκεδάσατε!

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 17:16, 09-04-07:

χρονια πολλα και χριστος ανεστη σε ολους παιδακιαααααα....

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:45, 10-04-07:

Χριστός ανέστη θα πώ και εγώ μιας και πάντα αργώ

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:47, 10-04-07:

Χριστός Ανέστη και από μένα παίδες.
Ό,τι καλύτερο για όλους!

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 11:07, 10-04-07:

Χρόνια Πολλά σε όλους!
Παραθέτω και ένα υπέροχο μήνυμα από κρητικιά ξαδέρφη:

Μήνυμα πέμπω τση καρδιάς
να 'ρθει να σ'ανταμώσει
Χριστός ανέστη να σου πεί
κι αγάπη να σου δώσει

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 15:42, 22-04-08:

Αλήθεια που θα κάνετε πάσχα? θα πάτε στον επιτάφιο και στην ανάσταση με φίλους, με γονείς? πως θα περάσετε αυτές τις άγιες μέρες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:47, 22-04-08:

Για πάμε; Που θα πάτε για Πάσχα; Που θα κάνετε ανάσταση;

Εγώ φέτος θα κάνω Χάνουκα και ελπίζω να κάνω ανάσταση με τη Μάνια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:47, 22-04-08:

Τι είναι η Χάνουκα ωρέ μποράτιε;

Εγώ πάλι μένω στο νέφος της Αθήνας, να φυλάω τα τσιμέντα!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:52, 22-04-08:

Κατηγορία: Εβραϊσμός

Αν κάποιος σας ρωτήσει ποια είναι η διαφορά μεταξύ των Χριστουγέννων και του Χανουκά,
θα ξέρετε τι και πώς να απαντήσετε!

27/12/2005

1. Τα Χριστούγεννα είναι μία ημέρα, ίδια κάθε μέρα, 25 Δεκεμβρίου. Και οι Εβραίοι αγαπούν την 25η Δεκεμβρίου γιατί είναι αργία. Πηγαίνουμε κινηματογράφο, μετά για κινέζικο και για ισραηλινούς χορούς. Το Χανουκά είναι 8 ημέρες. Ξεκινά το βράδυ της 24ης Κισλέβ, όποτε πέφτει αυτή η μέρα. Κανείς δεν είναι ποτέ σίγουρος. Οι Εβραίοι δεν ξέρουν ποτέ ποια μέρα ξεκινά μέχρις ότου ένας μη- Εβραίος φίλος ρωτήσει πότε ξεκινά, κάτι που μας αναγκάζει να κοιτάξουμε το ημερολόγιο ώστε να μη φανούμε ανόητοι. Όλοι έχουμε το ίδιο ημερολόγιο, που μας δίνεται δωρεάν με μια δωρεά στο World Jewish Congress, τον κόσερ χασάπη, ή την τοπική κοινότητα.

2. Τα Χριστούγεννα είναι μια μεγάλη γιορτή. Το Χανουκά είναι μια μικρότερη γιορτή με το ίδιο θέμα όπως οι περισσότερες εβραϊκές γιορτές. Προσπάθησαν να μας σκοτώσουν, επιβιώσαμε, ας φάμε.

3. Οι Χριστιανοί παίρνουν υπέροχα δώρα όπως κοσμήματα, αρώματα, στερεοφωνικά… Οι Εβραίοι παίρνουν πρακτικά δώρα όπως εσώρουχα, κάλτσες, ή το έργο του Rambam, που φαίνεται εντυπωσιακό στη βιβλιοθήκη.

4. Υπάρχει ένας τρόπος για να γράψει κάποιος τη λέξη Χριστούγεννα στα Αγγλικά (Christmas). Κανείς δεν μπορεί να αποφασίσει ποια είναι η σωστή ορθογραφία της λέξης Χανουκά στα αγγλικά, Chanukah, Chanukkah, Chanukka, Channukah, Hanukah, Hannukah, και άλλα.

5. Τα Χριστούγεννα είναι περίοδος μεγάλης πίεσης για συζύγους και φίλους. Οι σύντροφοι τους περιμένουν ξεχωριστά δώρα. Οι Εβραίοι άντρες δεν κουβαλούν αυτό το φορτίο. Κανείς δεν περιμένει ένα διαμαντένιο δαχτυλίδι το Χανουκά.

6. Τα Χριστούγεννα ανεβάζουν κατά πολύ το λογαριασμό του ηλεκτρικού. Το Χανουκά χρησιμοποιούνται μόνο κεριά. Όχι μόνο γλυτώνουμε το μεγάλο λογαριασμό του ηλεκτρικού, αλλά νιώθουμε καλά που δε συμβάλλουμε στην ενεργειακή κρίση.

7. Τα Χριστουγεννιάτικά κάλαντα είναι όμορφα. Άγια Νύχτα, Καλήν Εσπέρα Άρχοντες… Τα τραγούδια του Χανουκά μιλούν για σβούρες φτιαγμένες από πυλό ή για πάρτυ ή για χορούς. Βεβαίως, χαιρόμαστε που πολλά από τα ωραία κάλαντα γράφτηκαν από μέλη της φυλής μας. Και πραγματικά η Barbara Streisand και ο Neil Diamond τα τραγουδούν υπέροχα!!

8. Ένα σπίτι που προετοιμάζεται για τα Χριστούγεννα μυρίζει υπέροχα. Η γλυκιά μυρωδιά των μπισκότων και των γλυκών που ψήνονται. Χαρούμενοι άνθρωποι μαζεύονται με γιορταστική διάθεση. Ένα σπίτι που προετοιμάζεται για το Χανουκά μυρίζει λάδι, πατάτες και κρεμμύδια. Το σπίτι, όπως πάντα, είναι γεμάτο από ανθρώπους που μιλούν δυνατά και όλοι μαζί.

9. Οι Χριστιανές διασκεδάζουν ψήνοντας χριστουγεννιάτικα κουλουράκια. Οι Εβραίες καίνε τα μάτια τους και κόβουν τα χέρια τους καθαρίζοντας πατάτες και κρεμμύδια για να φτιάξουν λάτκας το Χανουκά. Άλλη μια υπενθύμιση του πόσο έχουμε υποφέρει στο πέρασμα των αιώνων.

10. Οι γονείς δίνουν δώρα στα παιδιά τους τα Χριστούγεννα. Οι Εβραίοι γονείς δεν έχουν καμία αναστολή στο να μη δώσουν δώρα στις οχτώ μέρες του Χανουκά.

11. Αυτοί που παίζουν σε Χριστιανικό θεατρικό έχουν να προφέρουν εύκολα ονόματα όπως Μαρία, Ιωσήφ, και Ιησούς. Αυτοί που παίζουν σε έργο του Χανουκά έχουν ονόματα όπως Αντίοχος, Μακκαββαίος και Μάττα. Κανείς δεν μπορεί να τα προφέρει. Στον αντίποδα αυτού, μπορούμε να λέμε οτιδήποτε στους φίλους μας και αυτοί πιστεύουν ότι γνωρίζουμε άριστα την ιστορία μας.

12. Πολλοί Χριστιανοί πιστεύουν στη θεία γέννηση. ΟΙ Εβραίοι πιστεύουν, «Γιοσέλλα, Μπουμπέλα, ξύπνα. Η γυναίκα σου είναι έγκυος, εσύ δεν κοιμήθηκες μαζί της και τώρα τα ρίχνεις στο Θεό; Πάρε τον αριθμό του ψυχιάτρου μου».

13. Τα τελευταία χρόνια τα Χριστούγεννα έχουν γίνει ολοένα και πιο εμπορευματοποιημένα. Το ίδιο ισχύει και για το Χανουκά, αν και είναι μικρή γιορτή. Είναι λογικό. Πως θα μπορούσαμε να εμπορευματοποιήσουμε μια γιορτή όπως το Γιομ Κιπούρ; Ξέχνα τους εορτασμούς. Πρέπει να προσευχηθείς. Έλα στη συναγωγή, κάνε νηστεία για 27 ώρες, γίνε ένα με την αφυδατωμένη ψυχή στου, χτύπα το στήθος σου, εξομολογήσου τις αμαρτίες σου, εξασφαλισμένη διασκέδαση για σένα και την οικογένεια σου. Τα εισιτήρια κοστίζουν μόνο 200 δολάρια το άτομο. Καλύτερο το Χανουκά!!

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:54, 22-04-08:

Το ζήτημα είναι ότι έχουμε Πάσχα και όχι Χριστούγεννα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πάσχα - Από aipal
      Το θέμα έχει λάβει 51 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεολογικά κι εκκλησιαστικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-04-14 στις 14:37.
    • Νηστέψατε για το Πάσχα; - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 70 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-12 στις 12:58.
    • Επανάληψη το Πάσχα - Από DrHouse
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-12 στις 12:59.
    • Μαθήματα το Πάσχα; - Από everes
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-04-10 στις 00:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους