Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,044 μέλη και 2,411,744 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 167 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
Windows 7
40
55,56%
Windows Vista
8
11,11%
Windows XP
19
26,39%
Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)
18
25,00%
MacOS
1
1,39%
Άλλη έκδοση των Windows
2
2,78%
Άλλο OS
2
2,78%

menace82 (Αντώνιος Δημόπουλος)

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος Δημόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O menace82 έγραψε: στις 12:41, 20-04-06:

Μιάς και υπάρχουν άλλα λειτουργικά συστήματα στα PC τα οποία άρχισαν να αποκτούν μεγάλη δημοτικότητα, σκέφτηκα να αναρτήσω μιά δημοσκόπηση για να δούμε την εξάπλωση των εναλλακτικών λειτουργικών.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,313 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 12:46, 20-04-06:

Εγώ χρησιμοποιοώ Windows XP και είναι μια χαρά,δεν υπάρχει λόγος να τα αλλάξω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 12:49, 20-04-06:

Και windows και linux γιατι τα θελω και τα δυο για διαφορετικους λογους το καθενα.
Παρακαλω καπιος mod να βαλει δυνατοτια πολαπλης επιλογης
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,313 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 12:50, 20-04-06:

Σου έχει την επιλογή Dual Boot σύστημα
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 12:53, 20-04-06:

Δεν το προσεξα, σορυ
Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

H Aayla έγραψε: στις 15:44, 20-04-06:

Και σπίτι και στη δουλειά windows XP.
Βέβαια έχουν τα προβληματάκια τους, αλλά σε γενικές γραμμές εντάξει τα βρίσκω (για το σκοπό που τα έχουμε τουλάχιστον...).
Τα Linux είναι καλύτερα; Τι διαφορές έχουν; [να μάθουμε και κάτι επι τη ευκαιρία... ]
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:48, 20-04-06:

Δεν μπορεις ουτε να πεις οτι ειναι καλυτερα αλλα ουτε και οτι ειναι χοιροτερα. Καθε ατομο εχει της αναγκες του απο ενα pc, για καπιον μπορει να ειναι πιο κιαλα ενω για αλλον αχρηστα. Το θεμα ειναι οτι δουλευουν με διαφορετικο τροπο, και αν δεν βρησκεις καπιον ιδιετερο λογο να βαλεις linux δεν σου το προτινω καθως θελει πολυ ψαξιμο και πολυ δουλεια, ειδικα αν εχεις συνιθισει με windows
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 676 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 15:55, 20-04-06:

Ψήφισα το dual boot αν και δεν τα χρησιμοποιώ μ'αυτό τον τρόπο.Έχω ένα παλιό pc μόνο με linux και ένα μόνο με windows.Αυτό με το linux είναι για το ίντερνετ, downloading κτλ και προτίμησα linux για λόγους ασφαλείας.
Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε: στις 16:21, 20-04-06:

Χρησιμοποιώ Windows XP, γιατί απλά κάνω τη δουλειά μου. Όταν πρίν από κάποιο καιρό ''έχτισα'' τον υπολογιστή μου και οι γνώσεις μου ήταν πιο περιορισμένες, οι ''ειδικοί'' μου τα είχαν προτείνει ως ότι πιο αξιόπιστο στην αγορά. Τώρα καταλαβαίνω ότι οι διαφορές με το Linux, είναι περισσότερο τεχνητές, παρά ουσιαστικές.
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 17:58, 20-04-06:

Windows.Και συγκεκριμένα xp pro,γιατί με αυτά μεγάλωσα και έχω συνηθίσει.
Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε: στις 00:59, 25-04-06:

macintosh φανατικα.τι εγινε παιδια μονος μου ειμαι?
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:25, 25-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από maxnikos
κοστιζουν ... κοστιζουν πολυ τα ατιμα και ακομη περισσοτερο για αυτον που ηδη εχει PC
Παράθεση

menace82 (Αντώνιος Δημόπουλος)

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος Δημόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O menace82 έγραψε: στις 09:44, 25-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από maxnikos
Mόνοι μας είμαστε εμείς με τα Unix-οειδή λειτουργικά . Εγώ χρησιμοποιώ Linux με KDE και σε σπίτι και σε δουλειά... Έχω φτάσει σε σημείο να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω Windows γιατί μου φαίνονται δύσχρηστα!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη menace82 : 25-04-06 στις 09:48.
Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε: στις 11:10, 25-04-06:

βλεπε imac μαι ibook ειναι προτιτα
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:12, 25-04-06:

με 1300 παιρνεις ενα μετριο mac ενω με 1300 παιρνεις ενα αξιολογω PC
Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O maxnikos έγραψε: στις 11:18, 25-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
με 1300 παιρνεις ενα μετριο mac ενω με 1300 παιρνεις ενα αξιολογω PC
μαζι και μια κληρονομια 10.000 ιων και κρασαρισματων
Δεν ειμαι εναντιων των windows αλλωστε τα δουλευω ακομα αλλα οταν δοκιμασα τα ...αλλα λειτουργικα τα βρηκα σαφως ανωτερα
Παράθεση

xmavidis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O xmavidis έγραψε: στις 15:40, 26-04-06:

Dual boot win και linux.
Μέσα στο καλοκαίρι όμως θα έχω το macbook μου!
Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O maxnikos έγραψε: στις 00:29, 29-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από xmavidis
Dual boot win και linux.
Μέσα στο καλοκαίρι όμως θα έχω το macbook μου!
Απο οτι εχω ακουσει τα macbook pro πετανε και ειδικα με εκδοσεις universal
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 02:02, 29-04-06:

universal = ?
Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O maxnikos έγραψε: στις 02:06, 29-04-06:

yeap!universal ειναι τα πραγραματα που τρεχουν καλυτερα σε macintel.ηδη εχουν βγει πολλα.πχ η adobe αναμενεται να βγαλει το cs τα χριστουγεννα.οι υπολοιπες εφαρμογες κυκλοφορουν ηδη
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια