Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,780 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 309 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
Windows 7
40
55,56%
Windows Vista
8
11,11%
Windows XP
19
26,39%
Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)
18
25,00%
MacOS
1
1,39%
Άλλη έκδοση των Windows
2
2,78%
Άλλο OS
2
2,78%

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 23:02, 21-05-08:

Ακριβώς αυτό που είπε ο Anarki, το Google (1998) και το youtube (2005) ήταν πολύ καινοτόμα για την εποχή τους και για αυτό και άντεξαν, αν προσφέρεις κάτι που ήδη υπάρχειστον τομέα του διαδυκτίου, σίγουρα θα αποτύχεις να το κάνεις ευρύτερα γνωστό.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 23:04, 21-05-08:

Πάμε στοίχημα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 23:09, 21-05-08:

Το δικτυάκι σου, τη σύμβαση με την εταιρεία του host και τις 7 χιλιάδες που βάζεις αρχικό budget.

Εγώ επιμένω στην πρότασή μου πάντως. Καλύτερα να επενδύσεις εκεί που υπάρχει ήδη ψωμί και μην ψάχνεις την επιτυχία απ'το τίποτα. Θα χαλάσεις τόσα λεφτά και τόσο χρόνο για να σου μείνει αμανάτι το δίκτυο και να μην ξέρεις τι να το κάνεις...
Παράθεση

Kido (Μάνος)

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Kido έγραψε: στις 23:10, 21-05-08:

Windows XP HE

Τα βαρέθηκα τα linux. Δε λέω, εύχρηστα αλλά πολλές φορές δεν εξυπηρετούν. Για μία περίοδο ειχα XP με linux αλλα εντάξει, δε με βόλευε καθόλου, οπότε διάλεξα ξανά windows.
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 06:11, 22-05-08:

Φίλε mmpf, αυτό που περιγράφεις είναι αυτολεξεί το myspace.
Social Networking με IM, photos, videos, e-radio και μάλιστα με μια πολύ δυνατή υποδομή
σε hardware απο πίσω.
Το facebook απο την άλλη έχει δικό του framework για ανάπτυξη εφαρμογών, το οποίο το δίνει free στους χρήστες, κάτι που δίνει απεριόριστες δυνατότητες. Και αυτό με άριστη τεχνική υποδομή.
Tώρα για να πούμε την αλήθεια, ένα social networking site είναι πολύ εύκολο να στηθεί (υπάρχουν έτοιμα πακέτα, όπως το phpfox) και απο ότι έχω δει απο ελληνικά που σηκώνονται έχουν κόσμο. Απλα θα είναι "ένα ακόμα social networking site".

Καλη τύχη πάντως ό,τι και να κάνεις και εγώ θα γίνω και μέλος όταν το φτιάξεις, αν τελικά, το φτιάξεις.
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 11:31, 22-05-08:

Τέσπα αν μπορέσεις mmpf να φτιάξεις κάτι, σε παρακαλώ κράτα μας ενήμερους. ΟΚ;

Ωραία....
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 11:34, 22-05-08:

Κι αν πετύχει, εγώ θα γίνω...βασικός μέτοχος της ανώνυμης εταιρείας που θα το διαχειρίζεται.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 13:53, 22-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από halvas
Τέσπα αν μπορέσεις mmpf να φτιάξεις κάτι, σε παρακαλώ κράτα μας ενήμερους. ΟΚ;

Ωραία....
Η ειρωνεία εκεί που σε παίρνει
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 13:58, 22-05-08:

Κατ'αρχάς δε νομίζω να είπε με τέτοιο τόνο, αλλά απλά εννοούσε, όπως κι εγώ και άλλοι να μας πεις να γίνουμε μέλη όταν το φτιάξεις.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 14:02, 22-05-08:

.....
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 16:21, 22-05-08:

Δεν είχα καθόλου ειρωνικό ύφος, αλλά καλοπροαίρετο.

Και μην επιτίθεσαι σε όλους χωρίς λόγο
Παράθεση

myle

Linux Geek

Ο myle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O myle έγραψε: στις 00:08, 23-05-08:

Και εγώ dual boot έχω. 5 gb partition στα Windows που μπήκα μόνο μια φορά για να κατεβάσω ένα πρόγραμμα για να ρυθμίσω το ίντερνετ και 60 gb root partition του linux και τα άλλα για το /home.
Προς το παρόν έχω Ubuntu Hardy αλλά όταν με το καλό βάλω router και αφού εξοικιωθώ λίγο παραπάνω με debian μέσω Vmware θα γυρίσω στην unstable έκδοση του.
Δεν θέλω να το παίξω καμμένος linuxας αλλά απλά με έχει βολέψει η ευκολία του Ubuntu όταν το συνηθίσεις, η ταχύτητα της κονσόλας και πολλές δυνατότητες που προσφέρει σε διάφορα θέματα υπολογιστών.
Υπάρχουν και άλλα θετικά όπως η απουσία antivirus, η μικρή ενασχόληση με ένα από τα καλύτερα firewalls (iptables) αλλά αυτά τα θεωρώ παρελκόμενα. Η δύναμη που σου προσφέρει όταν το συνηθίσεις δεν έχει καμία σχέση με τα Windows που σε θεωρούν εισβολέα στο σύστημα σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 15:22, 23-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από sophaki983
XP pro.......... Τα vista δεν είναι λιγάκι δύσκολα.? Το λέω αυτό γιατί μια φίλη μου έχει στο laptop της vista και δυσκολεύεται πάρα πολύ.... Μέχρι και εγώ που ξοδεύω ώρες ατελίωτες στον υπολογιστή όταν τα είδα για πρώτη φορά έπαιθα κρίση.......

πάντος για τα vista δεν ισχύει αυτό.δεν είναι ούτε πιο δύσκολα ούτε πιο εύκολα.είναι σχεδόν ίδια με τα xp pro αλλά με περισσότερα βοηθητικά tools και design.

Leopard στο macbook συμφωνό απόλυτα δεν έχει πιάσει ποτέ ιούς και τίποτα τέτοιο!επίσης είναι πανεύκολα στη χρήση.Άμα ξεκινήσεις από mac θα σαι τρελός αν αλλάξεις για windows !!και sVista στο pc .
Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε: στις 00:51, 24-05-08:

Και εγώ dual boot αλλά ομολογώ ότι τα ubuntu αρχίζουν και ανεβαίνουν πάρα πολύ στην εκτίμησή μου!!!
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 22:24, 25-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
πάντος για τα vista δεν ισχύει αυτό.δεν είναι ούτε πιο δύσκολα ούτε πιο εύκολα.είναι σχεδόν ίδια με τα xp pro αλλά με περισσότερα βοηθητικά tools και design.

Leopard στο macbook συμφωνό απόλυτα δεν έχει πιάσει ποτέ ιούς και τίποτα τέτοιο!επίσης είναι πανεύκολα στη χρήση.Άμα ξεκινήσεις από mac θα σαι τρελός αν αλλάξεις για windows !!και sVista στο pc .
Τα Vista έχουν διατηρηθεί σχεδόν ίδια με τα XP στα βασικά τους χαρακτηριστικά και το βασικό περιβάλλον Desktop, Start bar. Στα administrative έχουν σχεδόν τα πάντα αλλάξει προς το καλύτερο.
Παράθεση

michael925508 (Μιχάλης)

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O michael925508 έγραψε: στις 10:01, 27-05-08:

Windows Vista and Ubuntu Linux...
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 00:12, 14-08-08:

Πλέον μόνο windows xp sp2(πάλι)!

πς: αλλά θα επανέλθω στο λίνουξ.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:15, 14-08-08:

Γιατί δεν βάζεις SP3;
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 00:18, 14-08-08:

Δε γίνεται.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 00:22, 14-08-08:

Στο Laptop: Dual Boot, Fedora Core 8 και WinXP sp2
Στο Desktop: Dual Boot, Fedora Core9 και Win Vista
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια