Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,031 μέλη και 2,416,311 μηνύματα σε 75,348 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 573 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
Windows 7
40
55,56%
Windows Vista
8
11,11%
Windows XP
19
26,39%
Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)
18
25,00%
MacOS
1
1,39%
Άλλη έκδοση των Windows
2
2,78%
Άλλο OS
2
2,78%

01011001 (Elric)

Δραστήριο Μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

O 01011001 έγραψε: στις 13:41, 11-03-08:

Στο PC win xp pro. Στο lappy vista αλλά όταν τελειώσουν οι εξετάσεις θα βάλω ubuntu.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 15:02, 11-03-08:

Dual Boot Windows Vista/ Ubuntu Linux. Παλιά έκανα Tripple boot XP/Vista/ubuntu.
Πιστεύω ότι θα έπρεπε να αναφέρεις και τους MAC OS πάντως, αν και δεν είναι τόσο δημοφιλή όσο τα Win & τα Linux.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 15:14, 11-03-08:

XP pro.......... Τα vista δεν είναι λιγάκι δύσκολα.? Το λέω αυτό γιατί μια φίλη μου έχει στο laptop της vista και δυσκολεύεται πάρα πολύ.... Μέχρι και εγώ που ξοδεύω ώρες ατελίωτες στον υπολογιστή όταν τα είδα για πρώτη φορά έπαιθα κρίση.......
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 15:36, 11-03-08:

XP pro.......... Τα vista δεν είναι λιγάκι δύσκολα.? Το λέω αυτό γιατί μια φίλη μου έχει στο laptop της vista και δυσκολεύεται πάρα πολύ.... Μέχρι και εγώ που ξοδεύω ώρες ατελίωτες στον υπολογιστή όταν τα είδα για πρώτη φορά έπαιθα κρίση.......
ΚΑι εγώ στο ένα το λάπτοπ έχω βίστα(Μόλις το πήρα) .Είναι κάπως δυσκολα είναι η αλήθεια αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα είνάι μέχρι να τα μάθω. Επίσης είναι πολύ αυστηρά σε θέματα υιών και τα λοιπά κάτι πολύ καλό!
Αλλά στο άλλο το λαπτοπ έχω τα XP όμως όταν χρησιμοποιώ αυτά μ φαίνονται πολύ αρχαία σε σχέση με τα βίστα!
Παράθεση

noobaki

Νεοφερμένος

Ο noobaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O noobaki έγραψε: στις 16:39, 11-03-08:

Φυσικά Mac Os X
τέλεια σταθερότητα,πολλά προγράμματα,χωρίς ιους και crashes.Το απόλυτο λειτουργικό!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 17:28, 11-03-08:

Του βασιλάκη του γκέιτς κλασικά...
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:32, 11-03-08:

Eγώ χρησιμοποιώ ΧP στο pc και σε παρτίτιον θα βάλω λίνουξ μετά τις εξετάσεις. Στο psp μου έχω windows 95.
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Διάσημο Μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε: στις 18:03, 11-03-08:

διάβασα πως πολλά παιδιά θα βάλετε linux μετά τις εξετάσεις .
γιατί μετά ;
να 'χετε χρόνο να μάθετε ;
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 18:09, 11-03-08:

Εγώ επειδή έχω 2 δίσκους στον ένα έχω Windows και στον άλλο Linux. Βέβαια τα Mac νομίζω ότι είναι τα καλύτερα αν και τα έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.
Παράθεση

desolator_X

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O desolator_X έγραψε: στις 18:25, 11-03-08:

'Τρέχω' xp pro προς το παρόν βέβαια
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 18:37, 11-03-08:

Μία συμπλήρωση: Linux Fedora
.
Παράθεση

parantop

Δραστήριο Μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O parantop έγραψε: στις 22:14, 11-03-08:

99% linux (κατά καιρούς RedHat, Fedora, Ubuntu, Slackware) και 1% WinXp pro
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 22:15, 11-03-08:

WIN XP PRO SP2 FTW
μα δεν μπορω να καταλαβω τι καλο εχει το ubuntu και εχουν φαιει ατομα τοσο κολλημα???
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Διάσημο Μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε: στις 22:20, 11-03-08:

www.whylinuxisbetter.net (:
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 22:27, 11-03-08:

Αυτα τα εχω διαβασει 1000000000δες φορες.Αλλα και παλι τα apps που ειναι τσαμπα και καλα ειναι μουφα!!αντιγραφες καποιων progs για win.Αλλο ΠΟΛΥ σημαντικο για μενα ειναι οτι δεν εχει σχεδον κανενα game!!!!Και αυτο που λενε οτι και καλα δεν χρειαζεται δυνατο συστημα για τα τρεξει εμενα δεν με ενδιαφερει θελω να εχω καλο συστημα ανεξαρτητως λογισμικου.Τεσπα σεβομαι τις αποψεις των αλλων αλλα για μενα την παρουσα στιγμη το ολο θεμα linux δεν με ελκυει καθολου!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 22:35, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Melkon
Αλλα και παλι τα apps που ειναι τσαμπα και καλα ειναι μουφα!!αντιγραφες καποιων progs για win.
Το interface τους είναι παρόμοιο με των αντίστοιχων προγραμμάτων για windows για λόγους ευκολίας, ο κώδικας απο πίσω δεν είναι σε καμία περίπτωση κλεμένος και είναι προσβάσιμος απο όλους (open source γαρ).

Αλλο ΠΟΛΥ σημαντικο για μενα ειναι οτι δεν εχει σχεδον κανενα game!!!!
Τα γνωστά παιχνίδια όντως δεν κυκλοφορούν επίσημα για linux, αλλά το wine κάνει θαύματα .

Και αυτο που λενε οτι και καλα δεν χρειαζεται δυνατο συστημα για τα τρεξει εμενα δεν με ενδιαφερει θελω να εχω καλο συστημα ανεξαρτητως λογισμικου.
Τα windows, ειδικά τα vista, υποβαθμίζουν το hardware σου, το διαχειρίζονται άθλια και χρησιμοποιούν απίστευτα πολλούς πόρους μόνο και μόνο για να τρέξουν.
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Διάσημο Μέλος

O Αντώνης έγραψε: στις 22:38, 11-03-08:

ωρέα τοποθέτηση (:
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 00:04, 12-03-08:

οντως δεν διαφονω με τπτ απο αυτα που λεει ο Anarki αλλα εγω παντα προτιμω το προτοτυπο.και τωρα περι του wine πιστευω πως ακομα θελει αναπτυξη το ολο θεμα αλλα αν στο μελλον μπορεσει linux λογισμικο να τρεξει windows προγραμματα εγω θα παω με τα 1000!αλλα για αυτη τη παρουσα στιγμη μενω στα πολυαγαπημενα μου XP!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 00:09, 12-03-08:

Καλά κι εγώ Windows XP χρησιμοποιώ, απο συνήθεια καθαρά.
Απλώς το linux είναι σε πολλούς και σημαντικούς τομείς ανώτερο λειτουργικό (ασφάλεια, διαχείριση μνήμης, updates κτλ) και νομίζω οτι οφείλουμε να το αναγνωρίσουμε.
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 00:17, 12-03-08:

ναι δεν διαφωνω και το αναγνωριζω!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια