Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γκάφες στο πρώτο ραντεβού...

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:17, 26-04-06:

Το έβαλα και σε άλλο φόρουμ αλλά το βάζω και εδώ γιατί μου αρέσει σαν θεματάκι.. Διάβαζα, λοιπόν, ένα άρθρο που έλεγε ότι στα πρώτα ραντεβού σχεδόν πάντα κάτι γίνεται και "ρεζιλεύεσαι".. και σκέφτηκα ότι εγώ την πρώτη φορά που γνώρισα τον καλό μου έγινα μούσκεμα από το ice-tea μου..
Εσείς τι πάθατε την πρώτη φορά που γνωρίσατε το έτερόν σας ήμισυ ή στο πρώτο σας ραντεβού;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:27, 26-04-06:

Την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον φίλο μου (φιλικά τότε) δεν ρεζιλεύτηκα εγώ αλλα εκείνος!
Είχε έρθει Αθήνα με τον πατέρα του για να βγούμε (έμενα Αθήνα τότε) και περνάγαμε τόσο καλά που ξεχαστήκαμε κάπου 7 ώρες οπότε άρχισε ο πατέρας του να τον ψάχνει και ήρθε στο cafe που καθόμασταν!! Εγώ δεν ξενέρωσα αλλά εκείνος φοβόταν ότι είχα ξενερώσει εντελώς!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:37, 26-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Την πρώτη φορά που βγήκαμε με τον φίλο μου (φιλικά τότε) δεν ρεζιλεύτηκα εγώ αλλα εκείνος!
Είχε έρθει Αθήνα με τον πατέρα του για να βγούμε (έμενα Αθήνα τότε) και περνάγαμε τόσο καλά που ξεχαστήκαμε κάπου 7 ώρες οπότε άρχισε ο πατέρας του να τον ψάχνει και ήρθε στο cafe που καθόμασταν!! Εγώ δεν ξενέρωσα αλλά εκείνος φοβόταν ότι είχα ξενερώσει εντελώς!!
lollllllllllllllllllllllll
λοιπόν θα σας πω το δικό μου ρεζιλίκι αν και δεν ήταν στο πρώτο ραντεβού αλλά την πρώτη φορά που ξέρετε...
ήμουν εντελώς απροετοίμαστη για κάτι τέτοιο, ήρθε ξαφνικά με αποτέλεσμα να με πετύχει με μια τρίχα ΝΑΑΑΑΑ στην γάμπα
Η ντροπή μου ήταν φυσικά πάρα πολύ μεγάλη αλλά ευτυχώς, δεν το ένοιαζε καθόλου το μανάρι μου (νεξτ τάιμ ήμουν ΑΠΟΛΥΤΑ έτοιμη )

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:34, 26-04-06:

Ενα καλό που θυμάμαι αλλα δεν ήταν ραντεβού.Διακοπές με παρέα στην Μήλο,έξοδος για καφέ με παιδιά που είχαμε γνωρίσει εκεί κι ανάμεσα τους κάποιος που μου άρεσε.Είχα καταφέρει να χωρεσω σε ένα τέλειο λευκό λινό παντελόνι το οποίο ίσα που κούμπωνε μετά απο 15μέρες κραιπάλη και πιώματα.Με το καλησπέρα σας που στρογγυλοκάθομαι ακριβώς απέναντι του μπιννννννννν το κουμπί του παντελονιού εκτοξέυεται κάτω απο το τραπέζι Δεν κατάλαβε κανείς τι έγινε απλά επι 2μιση ώρες καθόμουν σταυροπόδι σαν να είχα πάθει αγκύλωση, μετά δανείστηκα μια ζακέτα κι έδεσα στην μέση μου προκειμένου να φύγουμε

Αυτό δεν ήταν γκάφα δική μου αλλά έγινα ρεζίλι.Πιτσιρίκα (γύρω στα 14) ζαχάρωνα τον γιο αυτών που είχαν το μινι μάρκετ απέναντι απο το πατρικό μου.Έχω κατέβει λοιπόν το μεσημεράκι που δεν είχε δουλειά να του κάνω παρέα κι ενώ μιλάμε μια χαρά σκάει μύτη το αδερφάκι μου έξαλλο αρχίζοντας να φωνάζει:Εδώ είσαι;Σε ψάχνει η μαμά,είπε πρώτα να έρθεις να μαζέψεις όλα αυτά που είναι πεταμένα στο δωμάτιο σου και μετά να κάνεις βόλτες Μόλις φτάσαμε σπίτι τον έδειρα(τότε ακόμη μπορούσα ).

Κι ένα τλτ που θυμάμαι (γιατί έχω κάνει πολλάαααα ) έχω βγει με κάποιον μόλις πρωτοξεκίνησα να οδηγώ και κάνουμε βόλτα με το δικό μου αμάξι.Τεσπα οδηγώ και συζητάμε και προσπαθώ να είμαι άνετη,σε καποιο φανάρι βγάζω απο το ντουλαπάκι μαντηλάκι να καθαρίσω το γυαλιά μου κι εξακολουθώ να του μιλάω,κάποια στιγμή χαμηλώνω το βλέμμα και συνηδειτοποιώ ότι καθαρίζω το γυαλιά μου με σερβιετάκι Ευτυχώς μετά απο αυτό μας έπιασε και τους δύο νευρικό γέλιο και χαλάρωσα Επίσης σταμάτησα να βαζω σερβιετάκια στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου απο φόβο μην με σταματήσει η τροχαία και μαζί με την άδεια τους δώσω και κανένα carefree(είμαι λιγάκι αφηρημένη )

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:18, 26-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Κι ένα τλτ που θυμάμαι (γιατί έχω κάνει πολλάαααα ) έχω βγει με κάποιον μόλις πρωτοξεκίνησα να οδηγώ και κάνουμε βόλτα με το δικό μου αμάξι.Τεσπα οδηγώ και συζητάμε και προσπαθώ να είμαι άνετη,σε καποιο φανάρι βγάζω απο το ντουλαπάκι μαντηλάκι να καθαρίσω το γυαλιά μου κι εξακολουθώ να του μιλάω,κάποια στιγμή χαμηλώνω το βλέμμα και συνηδειτοποιώ ότι καθαρίζω το γυαλιά μου με σερβιετάκι Ευτυχώς μετά απο αυτό μας έπιασε και τους δύο νευρικό γέλιο και χαλάρωσα Επίσης σταμάτησα να βαζω σερβιετάκια στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου απο φόβο μην με σταματήσει η τροχαία και μαζί με την άδεια τους δώσω και κανένα carefree(είμαι λιγάκι αφηρημένη )
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FvR

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη FvR
H FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H FvR έγραψε στις 10:21, 26-04-06:

Xμμμμ..απο γκάφες..ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ!!!Αλλά όσον αφορά πρώτο ραντεβού και έτσι..απο τα πίο πρόσφατα που έχω κάνει είναι το εξης..με το παιδί βγαίναμε δεύτερη φορά εντελώς φιλικά..(εμένα βέβαια μου άρεσε )..και έχουμε πάει για ρακόμελα.Εγώ δεν πίνω..οπότε είχαμε πάει περισσότερο σαν πείραμα..να δώ και εγώ τι ήταν αυτά τα περιβόητα ρακόμελα.Μου βάζει το πρώτο σφηνάκι..φυσικά και ΔΕΝ το κατεβάζω με τη μία.Εεε καλό ήταν..μου καλ' άρεσε.. ...σε κάποια φάση μετά το τρίτο νομίζω...αποφασίζω με πυγμή να το κατεβάσω μια κι έξω..(ήθελα να το παίξω και εγώ δεν ξέρω τι )..και έτσι όπως πάω να το κατεβάσω..στραβοκαταπίνω..ήταν και δυνατό και το εκσφεντονίζω ΟΛΟ στο δίπλα τραπεζάκι..δόξα σοι το Θεό δεν καθόταν κανείς δίπλα εκείνη τη στιγμή..ύστερα έβγαλα τα χαρτομάντηλα να καθαρίσω ότι μπορούσα..αλλά ήταν ΗΔΗ αργά...η πατατιά είχε γίνει..για να μη σχολιάσω ότι τα ρακομελάκια με χτύπησαν και για να σηκωθώ να πάω να ρίξω λίγο νερό πήγαινα σαν βάρκα στο γυαλό...
Βέβαια γενικά όλο αυτό, αυτόν μάλλον δεν τον πείραξε γιατί μετά απο καμιά βδομάδα..είμασταν μαζί..

ΥΓ:Νίκο μου λυπάμαι που σε έχασα..και που δεν θα έχω πλέον άλλες ευτυχισμένες στιγμές μαζί σου..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 11:55, 26-04-06:

Καλοκαίρι σε beach bar της Χαλκιδικής.....5 γυναίκες μόνες, πίνουμε, χορεύουμε και είμαστε "παρμένες" διότι δεν υπάρχεί κανένα καλό αντράκι να "παίξουμε". Εγώ φρεσκοχωρισμένη, έχω γίνει "κουνουπίδι" εξακολουθώντας να κατεβάζω τεκιλίτσες σαν νερό.....ξαφνικά ο dj βάζει ένα καλό κομμάτι και για να εκτονωθώ ανεβαίνω στο μπαρ να χορέψω......ξαφνικά, βλέπω τον "άγγελο" μου μπρόστα στα πόδια μου να με κοιτάει.....προσπάθησα να κρύψω την ταραχή μου και συνέχισα να χορεύω.....όχι για πολύ όμως....ένα παραπάτημα ήταν αρκετό.....έπεσα από την μέσα μεριά του μπαρ.....και το χειρότερο (;;; μέσα σε έναν τεράστιο κάδο για τα σκουπίδια (ευτυχώς άδειο) με τον πισινό μου μέσα σ'αυτον και τα πόδια να κοιτάζουν τον ουρανό......τί ντροπή ......η μουσική χαμήλωσε και ο κόσμος άρχισε να γελάει.....σήκωνω τα μάτια μου και τον βλέπω από πάνω μου να προσπαθεί να σηκώσει.....μάταια όμως....γιατί το γέλιο δεν του άφηνε καθόλου δύναμη να με τραβήξει (δικό του το μαγαζί).....με τα πολλά βγήκα και έτρεξα να κρυφτώ στο αυτοκίνητο....ήρθε από πίσω μου, μου έδωσε νερό να πλυθώ και χωρίς να ανταλλάξουμε την παραμικρή κουβέντα με φίλησε!!!!!!!
Σε λατρεύω Μανωλιό μου......

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nicole!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole!
H nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H nicole! έγραψε στις 22:14, 01-05-06:

Τρομερή γκάφα είχα πάθει με ένα παιδί που έβγαινα δευτερη φορά.Ήρθε λοιπόν να με πάρει απο το σπίτι και του λέω πάμε μέχρι το ψιλικατζίδικο να πάρω μια κάρτα και φεύγουμε. Μόλις βγαίνω απο το ψιλικατζίδικο νιώθω κάτι να μην πηγαίνει καλά στο ένα μου πόδι...κοιτάω πίσω μου και βλέπω το τακούνι μου να έχει μείνει πίσω! Πεθάναμε στο γέλιο αλλά με πήγε σπίτι αγκαλίτσα και έβαλα αθλητικά.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:05, 01-05-06:

Σκηνικο με εμενα...ραντεβουδακι τωρα (οχι ακριβως πρωτο αλλα πανω που πηγαινε να δεσει το γλυκο) και ο υποφαινομαινος γαμπρος επρεπε να ειναι στην πενα!
Μπανια, αρωματα,χτενισμα,ντυσιμο κτλ κτλ...
Στο τελος παω να παρω και το μπουφαν μου απο τον καλογερο που το ειχα κρεμασμενο αλλα καταλαος παιρνω μαζι και μια γραβατα που ειχε κρεμασει εκει ο πατερας μου πανω στην βιασυνη του...(Εγω ειχα βαλει το μπουφαν μου απο πανω και χαμπαρι δεν πηρα οτι υπηρχε γραβατα απο κατω)
Φοραω τωρα το μπουφαν και η γραβατα να ειναι η μιση μπροστα (και οχι ακριβως στο κεντρο του στηθους αλλα πιο αριστερα και δεν φαινοταν μεχρι να το κουμπωσω) και η αλλη μιση να ειναι πισω στην πλατη και μαλιστα καμια 5αρια ++ εκατοστα να κρεμονται κατω κτω λες και ειχα ουρα...
Πρεπει να μπηκα ετσι σε 2-3 καφετερειες πριν συναντηθω με την κοπελα και το καταλαβα οταν τελικα εκατσα μαζι της και πηγα να βγαλω το μπουφαν...
Να βλεπατε την εκφραση της οταν εβλεπε να τραβαω απο την πλατη μου μια γραββατα...
Σου λεει "τι γινεται ρε συ;;;Με τον Χουντινι βγηκα;;;;Σε λιγο θα μας βγαλει και κανενα λαγο ή θα φτυσει κανενα αυγο"
Οχι ενταξει,λιωσαμε και οι δυο στα γελια και μαλιστα "συγκινηθηκε" που αλλαξα κατι χιλιαδες χρωματα απο ντροπη... (τυφλα να εχουν οι οθονες κινητων με 262000 χρωματα)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 01-05-06 στις 23:08.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 01:15, 02-05-06:

εγώ παραδόξως δεν έχω κάνει γκάφες στο πρώτο ραντεβού άλλα έχω φάει επικές χυλόπιτες θα περιμένω να ανοίξει άλλο θρέαντ

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:21, 02-05-06:

Καλό μου βρέφος, αν θες να μοιραστείς τις εμπειρίες σου σχετικά με τις χυλόπιτες που έχεις φάει, μπες εδώ.

Εγώ την μεγαλύτερη γκάφα που έχω κάνει ποτέ, ήταν πριν πολλά πολλά χρόνια (το 1993 συγκεκριμένα)όπου είχα δώσει ραντεβού με έναν τύπο που τον είχα δει 2-3 φορές στην ζωή μου, αλλά είχαμε κρατήσει τηλεφωνική επικοινωνία για 10 μήνες περίπου και λόγω του νεαρού της ηλικίας μου, τον είχα ερωτευτεί σφόδρα! Όταν κανονίστηκε λοιπόν να συναντηθούμε, εγώ δεν θυμόμουν καθόλου το παρουσιαστικό του, με αποτέλεσμα να μπω σε άλλο αυτοκίνητο και να πιάσω κουβέντα με άλλον άνθρωπο, ο οποίος φυσικά με κοίταγε καλά καλά, απορώντας ποιά είναι αυτή η τρελή που μπαίνει με τόση άνεση στο αμάξι του !!!!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:24, 02-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Καλό μου βρέφος, αν θες να μοιραστείς τις εμπειρίες σου σχετικά με τις χυλόπιτες που έχεις φάει, μπες εδώ.

Εγώ την μεγαλύτερη γκάφα που έχω κάνει ποτέ, ήταν πριν πολλά πολλά χρόνια (το 1993 συγκεκριμένα)όπου είχα δώσει ραντεβού με έναν τύπο που τον είχα δει 2-3 φορές στην ζωή μου, αλλά είχαμε κρατήσει τηλεφωνική επικοινωνία για 10 μήνες περίπου και λόγω του νεαρού της ηλικίας μου, τον είχα ερωτευτεί σφόδρα! Όταν κανονίστηκε λοιπόν να συναντηθούμε, εγώ δεν θυμόμουν καθόλου το παρουσιαστικό του, με αποτέλεσμα να μπω σε άλλο αυτοκίνητο και να πιάσω κουβέντα με άλλον άνθρωπο, ο οποίος φυσικά με κοίταγε καλά καλά, απορώντας ποιά είναι αυτή η τρελή που μπαίνει με τόση άνεση στο αμάξι του !!!!

Χα,χα,χα,αυτό παραήταν
Κατα τα άλλα τον είχες ερωτευτεί είπαμε;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:25, 02-05-06:

Χα,χα,χα,αυτό παραήταν
Κατα τα άλλα τον είχες ερωτευτεί είπαμε;
Σφόδρα κιόλας!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 01:01, 03-05-06:

Εγώ είχα γίνει αρκετά ρεζίλι σε κάποιο ραντεβού, δυστυχώς ήταν επαγγελματικό ραντεβού οπότε η χαζομάρα μου μετράει για διπλή.... Είχα πάει στην καφετέρια που είχαμε κανόνισει με την τωρινή εργοδότρια μου. Κουβαλούσα ένα σωρό χαρτιά κι από το σπίτι σκεφτόμουν μην ξεχάσω το ένα, το άλλο. Έτσι μέσα στην ζάλη μου αντί να πάρω το κινητό μου πήρα μαζί ... το τηλεκοντόλ Κι έτσι όταν κάθισα στην καρέκλα μου, έβγαλα τα τσιγάρα, τον αναπτήρα και το τηλεκοντόλ!! Ευτυχώς που είχε χιούμορ η κοπέλα και δεν με πέρασε για τρελή! Θυμάμαι που μου είπε κάτι του στυλ "κι αν βαρεθούμε αλλάζουμε και κανάλι ε;"

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:37, 03-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^
Εγώ είχα γίνει αρκετά ρεζίλι σε κάποιο ραντεβού, δυστυχώς ήταν επαγγελματικό ραντεβού οπότε η χαζομάρα μου μετράει για διπλή.... Είχα πάει στην καφετέρια που είχαμε κανόνισει με την τωρινή εργοδότρια μου. Κουβαλούσα ένα σωρό χαρτιά κι από το σπίτι σκεφτόμουν μην ξεχάσω το ένα, το άλλο. Έτσι μέσα στην ζάλη μου αντί να πάρω το κινητό μου πήρα μαζί ... το τηλεκοντόλ Κι έτσι όταν κάθισα στην καρέκλα μου, έβγαλα τα τσιγάρα, τον αναπτήρα και το τηλεκοντόλ!! Ευτυχώς που είχε χιούμορ η κοπέλα και δεν με πέρασε για τρελή! Θυμάμαι που μου είπε κάτι του στυλ "κι αν βαρεθούμε αλλάζουμε και κανάλι ε;"

Επιτέλους αφηρημενη οσο κι εγώ
Θες να κάνουμε παρέα;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 23:45, 03-05-06:

Ναι αμέ!!! Μόνο που εγώ είμαι λίίίίγο πιο αφηρημένη από όσο φαντάζεσαι. Για παράδειγμα τις προάλλες μου πήρε η κολλητή μου τηλέφωνο να πάω από το σπίτι της, σηκώθηκα από τον καναπέ, ντύθηκα, έβαλα πα*****ια, ξέχασα ότι φεύγω και ξανακάθισα στον καναπέ να τελειώσω το βιβλίο μου...
Μόνο με palmtop σώζομαι... ξέρεις, στυλό και σημείωμα στην παλάμη!!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 00:29, 04-05-06:

Ναι αμέ!!! Μόνο που εγώ είμαι λίίίίγο πιο αφηρημένη από όσο φαντάζεσαι. Για παράδειγμα τις προάλλες μου πήρε η κολλητή μου τηλέφωνο να πάω από το σπίτι της, σηκώθηκα από τον καναπέ, ντύθηκα, έβαλα πα*****ια, ξέχασα ότι φεύγω και ξανακάθισα στον καναπέ να τελειώσω το βιβλίο μου...
Μόνο με palmtop σώζομαι... ξέρεις, στυλό και σημείωμα στην παλάμη!!

Λατρεία μου
Μπορώ να σε χρησιμοποιήσω ως παράδειγμα για να σταματήσουν να με δουλεύουν οι φίλοι μου;

Υ.Γ.Τα παπου τσια εδω τα γράφουμε υποδήματα αν δεν θες να σου βγάζει αστεράκια

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 00:52, 04-05-06:

[offtopic im sorry ]

Υ.Γ.Τα παπου τσια εδω τα γράφουμε υποδήματα αν δεν θες να σου βγάζει αστεράκια
έλιωσα!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα (εγώ πάλι... το γράφω χαλαρά... παπoύτσια ) [/offtopic im sorry ]

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 01:02, 04-05-06:

kleftra εδώ είμαι! το φωτεινό παράδειγμα! κι αν σου τελειώσουν οι ιστορίες εδώ είμαι να σου πω άλλες. Αμέτρητες γκάφες από αφηρημάδα. Και don't worry ποτέ ξανά δεν θα πω την κακιά λεξούλα πα που τσια τσ τσ τσ είμαι απαράδεκτη!

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 17:21, 04-05-06:

Λοιπον, βρισκομαστε σε γνωστη καφετερια παραλιακου χωριου, οπου ολοι γνωριζουν ολους κι εγω καλουμαι για αλλη μια φορα να κρατησω φαναρι ωστε η φιλη μου να βρεθει με τον καλο της . Μπαινω με την φιλη μου στην καφετερια οπου βρισκουμε τον καλο της σ ενα τραπεζι με αλλο ενα ζευγαρι και τον απολυτο κουκλο, επισκεπτη απο το εξωτερικο. Βρισκομαι λοιπον καθυσμενη απεναντι απο το ονειρο ολων των κοριτσιων της ηλικιας μου(εχουν περασει κατι χρονια απο τοτε ), ο οποιος εχει μολις αρχισει να πινει την δευτερη μπιρα του. Κανενας δεν κανει τον κοπο να μας συστησει, αφου κι οι δυο εκτελουμε χρεη φαναροκρατητη(ο καθενας βεβαια για το δικο του φιλικο ζευγαρι). Σκεφτομαι οτι τετοια ευκαιρια δεν θα ξαναεχω και μαζευοντας ολο το κουραγιο μου, απλωνω το χερι μου και του λεω τ ονομα μου. Η συνεχεια? Στις ταινιες ο κουκλος απλωνει κι αυτος το χερι του, τα ματια του βρισκουν τα δικα σου και ο ερωτας ειναι κεραυνοβολος Στην πραγματικοτητα, ο κουκλος απλωνει το χερι του και οταν το μαζευει περνει σβαρνα το γεματο μπουκαλι μπυρα που βρισκεται μπροστα του και φυσικα χυνεται ολη σε συγκεκριμενο σημειο στο παντελονι του . Παντα τετοια !

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:41, 05-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Kassie
Λοιπον, βρισκομαστε σε γνωστη καφετερια παραλιακου χωριου, οπου ολοι γνωριζουν ολους κι εγω καλουμαι για αλλη μια φορα να κρατησω φαναρι....Στην πραγματικοτητα, ο κουκλος απλωνει το χερι του και οταν το μαζευει περνει σβαρνα το γεματο μπουκαλι μπυρα που βρισκεται μπροστα του και φυσικα χυνεται ολη σε συγκεκριμενο σημειο στο παντελονι του . Παντα τετοια !
και έτσι καταρρίπτεται κυρίες και κύριοι, το είδωλο. Προφανώς σου άρεσε περισσότερο μετά από αυτή τη φάση, φαντάζομαι μη σχολιάσω για την πάσα που σου έδωσε, να τον κεράσεις την επόμενη μπύρα...και πάει λέγοντας

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 01:47, 06-05-06:

Στα πρώτα ραντεβού είμαι άψογος. Να μην κρατήσω κάτι και για μετά????

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:12, 14-07-06:

αα,εγώ έχω master σε κάτι τέτοια.. το σκηνικό έχει ως εξής:1η φορά που βγαίνω μ'ένα παιδί που γουστάρω τρελά και επιτέλους επέστρεψε από εξωτερικό που σπούδαζε και είπαμε να βρεθούμε για μπυρίτσα...έχει περάσει λοιπόν αρκετή ώρα και μέχρι τότε δεν είχα πει/κάνει καμιά βλακεία,οπότε λέω "εντάξει την γλυτώσαμε..! "..μέχρι που φτάνει εκείνη η αποφράδα η ώρα,όπου το παιδί με ρωτάει με λάγνο ύφος "και τώρα πότε θα ξαναβρεθούμε..??"..οπότε εκεί,τα χάνω τελείως,κολλάω και θέλοντας να πω κάτι μεταξύ σοβαρού και αστείου (εντάξει,είπαμε..δεν χρειαζόταν να καταλάβει ότι "κόβω φλέβες" κιόλας.. ),γυρνάω και του λέω -με ύφος που νόμιζα ότι θα καταλάβαινε ότι έκανα πλάκα+ότι αυτό που θα'λεγα ήταν ειρωνικό..- "Ποτέ!!Σιγά μην ξαναβγώ μαζί σου..τόσο χάλια που περάσαμε..." ..πόσο μ@λ@κισμένη είμαι,που το συνέχισα κιόλας...!!! ε,φυσικά,το παιδί έμεινε να με κοιτάει σαν μπούφος με αυτό που του είπα...κι όταν κατάλαβα κι εγώ πώς ακούστηκε αυτό που είπα τελικά,σε σύγκριση με το πώς ήθελα να το πω και ν'ακουστεί,το ν'ανοίξει η γη και να με καταπιεί,ήταν ό,τι πιο απλό+ανώδυνο επιθυμούσα να μου συμβεί εκείνη τη στιγμή....

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 02:06, 15-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
αα,εγώ έχω master σε κάτι τέτοια.. το σκηνικό έχει ως εξής:1η φορά που βγαίνω μ'ένα παιδί που γουστάρω τρελά και επιτέλους επέστρεψε από εξωτερικό που σπούδαζε και είπαμε να βρεθούμε για μπυρίτσα...έχει περάσει λοιπόν αρκετή ώρα και μέχρι τότε δεν είχα πει/κάνει καμιά βλακεία,οπότε λέω "εντάξει την γλυτώσαμε..! "..μέχρι που φτάνει εκείνη η αποφράδα η ώρα,όπου το παιδί με ρωτάει με λάγνο ύφος "και τώρα πότε θα ξαναβρεθούμε..??"..οπότε εκεί,τα χάνω τελείως,κολλάω και θέλοντας να πω κάτι μεταξύ σοβαρού και αστείου (εντάξει,είπαμε..δεν χρειαζόταν να καταλάβει ότι "κόβω φλέβες" κιόλας.. ),γυρνάω και του λέω -με ύφος που νόμιζα ότι θα καταλάβαινε ότι έκανα πλάκα+ότι αυτό που θα'λεγα ήταν ειρωνικό..- "Ποτέ!!Σιγά μην ξαναβγώ μαζί σου..τόσο χάλια που περάσαμε..." ..πόσο μ@λ@κισμένη είμαι,που το συνέχισα κιόλας...!!! ε,φυσικά,το παιδί έμεινε να με κοιτάει σαν μπούφος με αυτό που του είπα...κι όταν κατάλαβα κι εγώ πώς ακούστηκε αυτό που είπα τελικά,σε σύγκριση με το πώς ήθελα να το πω και ν'ακουστεί,το ν'ανοίξει η γη και να με καταπιεί,ήταν ό,τι πιο απλό+ανώδυνο επιθυμούσα να μου συμβεί εκείνη τη στιγμή....
Λίγο offtopioc κ κουτσομπολίστικο Τί έγινε τελικά με το παιδί?

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 02:22, 15-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Λίγο offtopioc κ κουτσομπολίστικο Τί έγινε τελικά με το παιδί?
χαχαχαα.. βασικά,τότε που είχε παιχτεί το σκηνικό αυτό -πριν 2 χρόνια περίπου-,μετά από την έξοδό μας,μιλήσαμε καμια-δυο φορές στο τηλ. και μετά τίποτα.. χάσαμε τελείως επαφή.. όμως,κάποια στιγμή,ήρθαν έτσι τα πράγματα και ξαναμιλήσαμε,ξαναβρεθήκαμε και τώρα πια,δεν μπορώ να πω κάτι άλλο πέρα του ότι είναι ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου..!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 17:24, 25-07-06:

lolllllll

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:23, 30-07-06:

Χμ, εγώ να πω ένα, αν και δεν είναι στο πρώτο ραντεβού...
Ήμαστε στο σπίτι της θείας του ευρωπαϊκού καλού μου, κάπου στην Ελβετία.. μετά από τα βαφτίσια των παιδιών της ξαδέλφης του.
Την οικογένεια την ξέρω καιρό, κάποιους απλά τους είχα δει, άλλους τους έβλεπα για πρώτη φορά, αλλά έτσι κι αλλιώς είχα στρες, γιατί λόγω διαλέκτου δεν καταλάβαινα πολλά και τα έθιμα είναι αλλιώς... anyway!

Σε κάποια φάση, κάνω να προσεγγίσω το γιο του ξαδελφου του, ένα δίχρονο που δεν καταλάβαινε τα "καλά" γερμανικά καλά, μόνο διάλεκτο... και τον παίρνω στους ώμους μες στο σπίτι, να κάνουμε παιχνιδάκια...!
Ε, σε κάποιο σημείο ήταν ένα χαμηλό φωτιστικό από βαρύ κρύσταλλο: ΜΠΑΜ η κεφάλα του μικρού!!!
Αυτός έμεινε να κοιτάει σα χάνος, να καταλάβει τι του συνέβει, εγώ έμεινα να τον παρατηρώ να καταλάβω αν θέλει να κλάψει...!!
Οπότε εμπνευσμένη από το αντίστοιχο επεισόδιο Φιλαράκια, απλά του έβαλα πιο χαμηλά το καπέλο του και τον έβγαλα έξω με τους άλλους, καλύπτοντας ό,τι ήθελε να πει με ελληνικά, ότι και καλά του μάθαινα κάτι...!
Ευτυχώς ούτε καρούμπαλο έκανε, ούτε με πήραν χαμπάρι...!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 15:37, 01-08-06:

αχ δενε χει κανα εικονιδιο το στεκι με καμια μεγαλη μουτζα???
αχαχαχαχαχα ρε παλιογιδο, να να ναααααα!!! ναααααα!!!!
το παιζακι το κα'μενουλικο!
ΝΑ ΝΑ ΝΑΑΑΑΑ!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:24, 15-10-07:

Εγώ την έκανα την βλακεία αλλα ευτυχώς δεν φάνηκε, είχα ραντεβού με τον άντρα μου, το πρώτο, τηλεφωνιόμασταν αλλα δεν είχαμε δεί ποτέ φώτο ο ένας του άλλου, έτσι κλείσαμε ραντεβού στο αμάξι του μια στάνταρ ώρα, εκείνος επειδή δεν με είχε δεί πήγε ποιό κάτω να δεί τι φρούτο θα δεί πρώτη φορά.

Οπως λοιπόν ανέβενα για να πάω στο αμάξι, βλέπω ένα νεαρό να με κοιτάζει στα μάτια, γυρίζω το βλέμμα σε στύλ καμακιού, χαμογέλασα και άφησα να περάσει η στιγμή, μέσα μου έλεγα, άρε γμτ μακάρι να είναι τέτοιο κουκλί, αλλα μετά σκέυτηκα ότι έχω και κάποιον να με περιμένει

Φτάνω στο αμάξι και αυτός πουθενά, τότε κάνω το εξής, λέω κερατά με έστησες θα πάω πίσω και να δώ τι θα γίνει με τον άντρα τον καλό που στεκόταν στην γωνία...

Φαντάζεστε φυσικά ποιός ήταν αυτός, αφήστε που όταν πήγα πάλι να χαμογελάσω μου λέει: η Μαρίνα; ναι του απαντάω, έλα ρε ο Μιχάλης είμαι....

Ευτυχώς που τότε είμουν ντροπαλή, άν μηλούσα θα έκανα την ποιό μεγάλη πατάτα του κόσμου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 00:48, 19-12-07:

Γκάφες στο 1ο ραντεβού?

... ενώ ήμουν έτοιμη κ περίμενα (κανά τέταρτο) να χτυπήσει από λεπτό σε λεπτό το κουδούνι για να βγούμε... είχα πάρει παραμάσχαλα ένα μπουκαλάκι ούζο, λόγω άγχους, κ το έπινα σιγά σιγά (2 γουλίτσες έλεγα μωρέ, δεν θα πιω πολύ). Μέχρι που χτύπησε τελικά κ εγώ το είχα πιει όλο .

Αποτέλεσμα? Μύριζα ποτίλα όλο το βράδυ (έστω κ αν είχα πλύνει 3 φορές τα δόντια μου)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 01:41, 19-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Γκάφες στο 1ο ραντεβού?

... ενώ ήμουν έτοιμη κ περίμενα (κανά τέταρτο) να χτυπήσει από λεπτό σε λεπτό το κουδούνι για να βγούμε... είχα πάρει παραμάσχαλα ένα μπουκαλάκι ούζο, λόγω άγχους, κ το έπινα σιγά σιγά (2 γουλίτσες έλεγα μωρέ, δεν θα πιω πολύ). Μέχρι που χτύπησε τελικά κ εγώ το είχα πιει όλο .

Αποτέλεσμα? Μύριζα ποτίλα όλο το βράδυ (έστω κ αν είχα πλύνει 3 φορές τα δόντια μου)

Τους μπεκρηδες κι αν δικασουνε, αδικα θα με κρεμασουνε;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 03:52, 19-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Γκάφες στο 1ο ραντεβού?

Παλι καλα που δεν αργησε καμια ωρα δλδ ! Θα χες φτασει να χεις αιμα στο αλκοολ σου !

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 10:25, 19-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill

Τους μπεκρηδες κι αν δικασουνε, αδικα θα με κρεμασουνε;
Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Παλι καλα που δεν αργησε καμια ωρα δλδ ! Θα χες φτασει να χεις αιμα στο αλκοολ σου !

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:30, 19-12-07:

Eγώ πάλι μια γκάφα που ακόμα θυμάμαι και γελάω, δεν ήταν στο πρώτο ραντεβού, αλλά στο πέμπτο ή έκτο, όπου ο άνθρωπος με είχε πάει στο (άδειο) σπίτι του αδερφού του και μου έδειχνε κάτι φωτογραφίες από τα βαφτίσια του ανιψιού του (του γιου του αδερφού του δλδ). Σε πολλές από τις φώτο λοιπόν παρατήρησα πως ήταν κι ο παπάς μέσα.. λέω λοιπόν μόλις είδαμε όλο το άλμπουμ:

-"Κούκλος ο μικρός.. αλλά γιατί βγάλατε τον παπά σε όλες τις φώτο;"
Ολιγόλεπτη παύση.
-"..γιατί είναι ο πατέρας μου!"
Ολιγόλεπτη παύση.
-"Καμιά τσίχλα έχεις;"

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:56, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Χμ, εγώ να πω ένα, αν και δεν είναι στο πρώτο ραντεβού...
Ήμαστε στο σπίτι της θείας του ευρωπαϊκού καλού μου, κάπου στην Ελβετία.. μετά από τα βαφτίσια των παιδιών της ξαδέλφης του.
Την οικογένεια την ξέρω καιρό, κάποιους απλά τους είχα δει, άλλους τους έβλεπα για πρώτη φορά, αλλά έτσι κι αλλιώς είχα στρες, γιατί λόγω διαλέκτου δεν καταλάβαινα πολλά και τα έθιμα είναι αλλιώς... anyway!

Σε κάποια φάση, κάνω να προσεγγίσω το γιο του ξαδελφου του, ένα δίχρονο που δεν καταλάβαινε τα "καλά" γερμανικά καλά, μόνο διάλεκτο... και τον παίρνω στους ώμους μες στο σπίτι, να κάνουμε παιχνιδάκια...!
Ε, σε κάποιο σημείο ήταν ένα χαμηλό φωτιστικό από βαρύ κρύσταλλο: ΜΠΑΜ η κεφάλα του μικρού!!!
Αυτός έμεινε να κοιτάει σα χάνος, να καταλάβει τι του συνέβει, εγώ έμεινα να τον παρατηρώ να καταλάβω αν θέλει να κλάψει...!!
Οπότε εμπνευσμένη από το αντίστοιχο επεισόδιο Φιλαράκια, απλά του έβαλα πιο χαμηλά το καπέλο του και τον έβγαλα έξω με τους άλλους, καλύπτοντας ό,τι ήθελε να πει με ελληνικά, ότι και καλά του μάθαινα κάτι...!
Ευτυχώς ούτε καρούμπαλο έκανε, ούτε με πήραν χαμπάρι...!!!
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Eγώ πάλι μια γκάφα που ακόμα θυμάμαι και γελάω, δεν ήταν στο πρώτο ραντεβού, αλλά στο πέμπτο ή έκτο, όπου ο άνθρωπος με είχε πάει στο (άδειο) σπίτι του αδερφού του και μου έδειχνε κάτι φωτογραφίες από τα βαφτίσια του ανιψιού του (του γιου του αδερφού του δλδ). Σε πολλές από τις φώτο λοιπόν παρατήρησα πως ήταν κι ο παπάς μέσα.. λέω λοιπόν μόλις είδαμε όλο το άλμπουμ:

-"Κούκλος ο μικρός.. αλλά γιατί βγάλατε τον παπά σε όλες τις φώτο;"
Ολιγόλεπτη παύση.
-"..γιατί είναι ο πατέρας μου!"
Ολιγόλεπτη παύση.
-"Καμιά τσίχλα έχεις;"

Ενα καλό που θυμάμαι αλλα δεν ήταν ραντεβού.Διακοπές με παρέα στην Μήλο,έξοδος για καφέ με παιδιά που είχαμε γνωρίσει εκεί κι ανάμεσα τους κάποιος που μου άρεσε.Είχα καταφέρει να χωρεσω σε ένα τέλειο λευκό λινό παντελόνι το οποίο ίσα που κούμπωνε μετά απο 15μέρες κραιπάλη και πιώματα.Με το καλησπέρα σας που στρογγυλοκάθομαι ακριβώς απέναντι του μπιννννννννν το κουμπί του παντελονιού εκτοξέυεται κάτω απο το τραπέζι Δεν κατάλαβε κανείς τι έγινε απλά επι 2μιση ώρες καθόμουν σταυροπόδι σαν να είχα πάθει αγκύλωση, μετά δανείστηκα μια ζακέτα κι έδεσα στην μέση μου προκειμένου να φύγουμε

Αυτό δεν ήταν γκάφα δική μου αλλά έγινα ρεζίλι.Πιτσιρίκα (γύρω στα 14) ζαχάρωνα τον γιο αυτών που είχαν το μινι μάρκετ απέναντι απο το πατρικό μου.Έχω κατέβει λοιπόν το μεσημεράκι που δεν είχε δουλειά να του κάνω παρέα κι ενώ μιλάμε μια χαρά σκάει μύτη το αδερφάκι μου έξαλλο αρχίζοντας να φωνάζει:Εδώ είσαι;Σε ψάχνει η μαμά,είπε πρώτα να έρθεις να μαζέψεις όλα αυτά που είναι πεταμένα στο δωμάτιο σου και μετά να κάνεις βόλτες Μόλις φτάσαμε σπίτι τον έδειρα(τότε ακόμη μπορούσα ).

Είχα να γελάσω παααααααααααρα πολύ καιρό ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναμένω και για καινούργια κατορθώματα σας!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:18, 20-03-10:

δεν ηταν ραντεβου. σε καλοκαιρινες διακοπες στην πανεμορφη κερκυρα μερες πηγαινα στην ιδια καφετερια γιατι ειχα εντονο φλερτ με σερβιτορο του καφε.
το τελευταιο βραδυ λοιπον, με κερναει κατι σφηνακια και πριν τσουγκρισουμε μου λεει να μη χαθουμε στην αθηνα περιμενωντας ο ανθρωπος να του δωσω κινητο.. εγω λοιπον απαντησα: ''εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε''

μη περιμενετε συνεχεια. δενε χει. ο ανθρωπος γουρλωσε τα ματια του και εφυγε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:33, 20-03-10:

love angel πρέπει να είσαι πολύ καλή Ακατάληπτη σουρεολαγνεία ε;

Υ.γ.: Προφανώς είχε κάποια λογική η απάντηση σου. Ποία όμως;

Το ότι είχαμε να γράψουμε σε αυτό το θέμα 2 χρόνια σημαίνει ότι ήμασταν γαμάτοι εραστές ή ότι δεν βγαίναμε ραντεβού;

Παράθεση

dark angel (μια ξενη!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dark angel
H μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dark angel έγραψε στις 11:54, 20-03-10:

Θα σας πω κατι το οποιο μου ειχε μεινει !Ημουν 16 τοοοοοοοσο προσφατα [χχαχαχ]και ειχα γνωρισει εναν νεαρο γοητευτικο 15 χρονων ενα χρονο σιγα μωρε !Και τοτε εμενα με τους γονεις μου λοιπον το σπιτι οπου μεναμε ηταν στην εξοχη και με τον νεαρο ειχαμε δωσει ραντεβου αλλα ειμασταν και με 2 φιλους μας ενας δικος του και ενας δικος μου.Θα συναντιομασταν σε ενα λοφακι λοιπον συναντηθηκαμε αλλα κατα δικο μου λαθος μαλλον η κατα βλακεια του φιλου μου νομιζαμε οτι ερχοταν με πονηρο σκοπο [τι θελω να ακουω τους αλλους ]πριν μιλησουμε αρκετα καθως αυτος στρεφοταν προς την αλλη μερια εκανα νοημα στον φιλο μου να φυγουμε κατα καποιο τροπο ειχα μετανιωσει και αρχησαμε να τρεχουμε πανω κατω ως που κρυφτηκαμε επειτα τρεξαμε σε ενα αλλο λοφακι καθως μας πλησιαζαν και ο κακιασμενος ο βασκος δεν με ακουσε [του εκανα νοημα να μην του πει]και του ειπε με βρηκε και του ειπα να χωρισουμε [α ναι τα ειχαμε !]οποτε τι να πω να με βλεπατε ειχα γινει χαλια ποσο χορτο λασπη και αγκαθια ειχα παπαπα

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:55, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Το ότι είχαμε να γράψουμε σε αυτό το θέμα 2 χρόνια σημαίνει ότι ήμασταν γαμάτοι εραστές ή ότι δεν βγαίναμε ραντεβού;
Μάλλον ήσασταν δεσμευμένοι εδω και 2 χρόνια...

Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 16:11, 17-08-10:

ας πω και γω ενα περιστατικο
δεν ειναι απο ραντεβου, αλλα απο την πρωτη "συνευρεση" με τον τοτε συντροφο μου
τα ειχαμε λιγο καιρο, και μια μερα ημασταν σπιτι του και αποφασισαμε να γινει το μοιραιο...
αφου προχωραγε το .... θεματακι, ξαφνικα του λεω οτι μου μυριζει κατι σαν φραουλα
και ο ιδιος το μυρισε αλλα δεν ηξερε τι ηταν
τελικα ηταν το αρωμα του προφυλακτικου και δεν το ειχαμε καταλαβει...
επισης, στην ιδια φαση, εγινε και ενα αλλο περιστατικο...
το κρεβατι του ηταν σε κουκετα, και ειχαμε ξαπλωσει στο κατω μερος
οποτε καποια στιγμη (δεν θυμαμαι πως ακριβως) σηκωνει το κεφαλι του και χτυπαει στοπανω κρεβατι..
κατι το χτυπημα, κατι η φραουλα, ειχαμε ξεκαρδιστει στα γελια.....

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 09:22, 03-08-11:

Δεν θυμαμαι να εχω κανει καμια γκαφα :/

απλα το μονο που μου ερχεται στο μυαλο,επειδη ειμαι πολυ αυθορμητη και εξωστρεφης ειναι οτι στην πρωτη μου σχεση ηπια απο το ποτο του (ενω ειχαμε το ιδιο ποτο και οι 2),δεν ξερω καν αν θεωρειται γκαφα αυτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 19:55, 14-11-11:

δεν θυμάμαι να χω κάνει γκάφα..
το μόνο που μπορεί να θεωρηθεί κουλό (αν και δεν φταίω εγώ), ήταν στα 17 μου..
βγήκα ραντεβού με ένα παιδί (αυτός στα 20).. ήταν λίγο χοντροκομμένος αλλα εγώ μικρούλα τότε, είχα μαγευτεί (δεν ξέρω απο τι ακριβώς!!)

καθίσαμε σε μια καφετέρια, σε ένα καναπέ, δίπλα δίπλα, και έτσι πως μιλάμε (αυτός κυρίως,εγω ντρεπόμουν πολύ), γυρνάει και καρφώνει το βλέμμα του καπου μεταξύ του μάγουλου και του αφτιού μου... τα χασα εγώ και του λέω:
-Τι έπαθες?
-Πωωωωω ρε, έχεις έντονη τριχοφυία...
-εγώ?
- ναι... αλλα καλά μην μασάς,δεν τρέχει κάτι..

σας ορκίζομαι, μιλάμε για ξανθό χνουδάκι!!!!!
και αφού έχω χαλαρώσει λίγο, και η συζήτηση έχει φύγει απο το χνουδάκι μου, καρφώνει το βλέμμα του στο μάγουλό μου.. τα ξανάχασα εγώ και ξαναρωτάω...
-τι έπαθες?
-το ξέρεις οτι έχεις στο μάγουλο μια νυχιά?
-όχι!!
-ναι, ναι, έχεις.. πως και δεν το χεις προσέξει??

ειλικρινά, δεν την είχα προσέξει ποτέ, και σε όσους το λέω, ψάχνουν να την βρούν...

αν αναρωτιέστε, ξαναβγήκα μαζί του, αλλα δεν τα φτιάξαμε (άγιο είχα!!)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:13, 14-11-11:

Σε ένα από τα πρώτα ραντεβού με το τωρινό μου αγόρι, ήθελα να φορέσω φούστα. Και τη φόρεσα! Έλα όμως που ήθελα να ανέβω και στο μηχανάκι του για να έρθουμε και οι δύο πιο... κοντά
Το αποτέλεσμα? Αρκετός κόσμος ξέρει τι χρώμα εσώρουχο φορούσα εκείνο το βράδυ! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 05:03, 17-11-11:

Μου φύγε μια ... κλανιά ... για να την καλύψω την έπιασα και την φίλησα ... Η πλάκα είναι ότι όποιος μας ρωτούσε πώς έγινε η σύνδεση, έλεγα την ιστορία ... αυτή ντρεπόταν και εκνευριζόταν απίστευτα, εγώ παρ'ολα αυτά ακόμα γελάω...

Update: Ερχεται σπίτι μου, 1-2 μέρες μετά...Η πλάκα είναι ότι είχαμε διακοπή ηλεκτρικού στην περιοχή, και το νερό δεν είναι και το καλύτερο με αποτέλεσμα να αγοράζω εμφιαλωμένο (έως ότου βάλω φίλτρο)...Παραγγέλνουμε να φάμε, και τους λέω να με καλέσουν στο κινητό γιατί σταθερό δεν έχω, μετά τους λέω να με καλέσουν στο δικό της κινητό γιατί το κινητό δεν έπιανε σε όλο το σπίτι, τους λέω επίσης να πάρουν τηλέφωνο για να τους ανοίξουμε γιατί λόγω της διακοπής ρεύματος δεν θα μπορούσα να ακούσω το θυροτηλέφωνο...Αυτή έχει πεθάνει στα γέλια, και με το δίκιο της...

Αρχίζουμε το χαμούρεμα στον καναπέ...και σε κάποια φάση είμαι έτοιμος να διεισδύσω...βλέπω ότι έχουν τελειώσει τα προφυλακτικά...κατεβαίνω λοιπόν με την πιτζάμα (!!!) να πάρω από το μινι μαρκετ...κλειστό...ψάχνω να βρω ανοιχτό περίπτερο, ώσπου βλέπω ανοιχτό φαρμακείο...κλειστά λέει...γιατί δεν μπορώ να χτυπήσω απόδειξη...πάρε 10€ φίλε και κράτα τα ρέστα...

Πάω σπίτι τρέχοντας...μου ανοίγει, και συνεχίζουμε...ενώ είμαστε στη διάρκεια της πράξης...τσουπ το κουδούνι...είχε έρθει το φως και μαζί και η παραγγελία...αυτή γυμνή στον καναπέ, εγώ ομοίως...βάζω μόνο το κάτω μέρος...από κάτω πύραυλος με προφυλακτικό μαζί......έφυγε άρον άρον ο διανομέας...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cacofonix : 17-11-11 στις 05:32.
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 11:12, 17-11-11:

Μετα την ιστορία του κακοφωνίξ, δεν αντέχω άλλο, θα το πω κι ας εκτεθώ τα μάλλα (έτσι δε γράφεται;;!!!!)
Λοιπον πάλι με το ίδιο αγόρι (ήρωααααααας!!!) είμαστε στο κρεβάτι πρώτη φορά και... καταλαβαίνετε!!
Τέλος πάντων, τελειώνει το νταβαντούρι και όλα καλά, έχω κάνει και το τσιγάρο μου και σηκώνομαι απ το κρεβάτι (του). Και παρατηρώ στο σεντόνι έναν κόκκινο και αρκετά μεγάλου μεγέθους λεκέ!!!! Τι να κάνω αλλάζω χίλια χρώματα απ τη ντροπή μου (κι απ το φόβο μου γιατί δεν μου είχε ξανατύχει τα τελευταία 8 χρόνια που έχω ενεργή σεξουαλική ζωή) και του λέω μέσα στον πανικό μου: "Όχι έχω πάει και μ'άλλους, θέλω να με πιστέψεις!!!!!!!!!"
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα περιττό να σας πω οτι όταν το είπα στην κολλητή μου δε σταματήσαμε να γελάμε από τότε!!!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:58, 17-11-11:

Μου έχει τύχει κι εμένα παρόμοιο...είμαστε φιλοξενούμενοι στο σόι ενός φίλου του δικού μου (εξωτερικό) τους οποίους μόλις γνωρίσαμε. Μας βάζουν οι άνθρωποι στον ξενώνα και ξεραινόμαστε αμέσως (μεγάλη πτήση, κούραση, κλπ). Το πρωί που ξυπνάω, έχω κάνει τα σεντόνια κατακόκκινα! Που να θυμηθώ ότι θα ερχόταν εκείνη τη μέρα μέσα στη ντάγκλα μου? Το ξεστρώνω λοιπόν, το πλένω στο μπάνιο με σαπούνι για τα χέρια και το κρεμάω σε μια σιδερώστρα (δεν είχαν απλώστρα, είχαν μόνο στεγνωτήρα και δεν ήξερα να τον δουλέυω). Οταν γύρισαν σπίτι και το είδαν, τους είπα ότι έπεσε χυμός και ήλπιζα να πιστέψουν ότι ήταν σπέρμα (ώστε να μην είναι δικό μου το φταίξιμο! Χιχι) γιατί σιγά μην έχαφταν ότι έπεσε χυμός.
Γκαφες σε ραντεβού τώρα...για πρώτα δεν θυμάμαι, θυμάμαι κάτι σκόρπια. Οτι είχα πάρει το δίπλωμα και ήθελα να το παίξω Σουμάχερ στον δικό μου. Ειχαμε βγει, εγώ δεν είχα πιει πολύ αλλά με 3-4 ποτά γίνομαι ΛΙΩΜΑ οπότε μετά έχω την φαεινή ιδέα να τον πάω σε γνωστό βουνό των προαστείων για να "χαζέψουμε τη θέα". Ε, μόνο που δεν έριξα το αυτοκίνητο στο γκρεμό! Να με παίρνει πίσω στην ανηφόρα, να τρέχω σε κάτι χωματόδρομους, τέρμα ανοιχτές στροφές, να σπινιάρουν τα λαστιχα παντού, κλπ. Περιττό να πω ότι δεν κάναμε τίποτα εκεί, μετά από λίγα λεπτά φύγαμε για να βρούμε φαγητό.
Α, και έχω και πολύ χειρότερο. Μεγάλη εβδομάδα τρώω κάτι μπιφτέκια απ' εξω και παθαίνω σουπερ δηλητηρίαση. Είμαι λοιπόν σπίτι του και προσπαθώ να κοιμηθώ αλλά νιώθω ότι θα κάνω εμετό. Προσπαθώ να το καταπιέσω και να κοιμηθώ αλλά μετά από πολλές ώρες στριφογυρίσματος, πάω τουαλέτα και..... ταυτόχρονα κάνω εμετό και διάρροια. Εννοείται ότι τίποτα από τα δύο δεν κατέληξε εκεί που θα έπρεπε και καθόμουν 1 ώρα και καθάριζα το μπάνιο. Εβαλα τα ρούχα στο πληντύριο (τα έπλυνα στο φουλ με πρόπλυση 2 φορές) και γυάλισα το μπάνιο παντού. Εκανα ντουζ με ΠΑΓΩΜΕΝΟ νερό και αφού βεβαιώθηκα ότι δεν είχα αφήσει πουθενά πειστήρια, τον ξυπνησα να με πάει νοσοκομείο όπου και φόρεσα πάμπερ! Μιλάμε για πολύ σεξι πράγματα. Δεν εχω παραδεχτεί επίσημα ότι έτσι έγιναν τα πράγματα, αλλά νομίζω το ξέρει.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 00:03, 18-11-11:

Με την ίδια κοπέλα...
έμενε σε μια πολυκατοικία όπου στο υπόγειο ήταν η επιχείρηση, και σε κάθε όροφο έμενε άλλο μέλος της οικογένειας...

Είμαστε στο υπόγειο και πηδιόμαστε στο γραφείο της...σε μια φάση χτυπάει η πόρτα...
"Σου χω φτιάξει κουλουράκια..."
"Θεια, μην μπαίνεις...είμαι γυμνή"

Μόλις συνειδητοποίησε τι είπε...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 15:02, 18-11-11:

Ρε παιδιά έλεος, το πρωί με το που σηκώθηκα, θυμήθηκα άλλα 3 περιστατικά.. τι μου κάνετε τώρα..

Πριν κάποια χρόνια, ήμουν στο εξωτερικό, και είχα πάει σε ένα φοιτητικό πάρτυ.. Ο κόσμος εκεί δεν με ήξερε και ελάχιστοι ήξεραν ότι είμαι Ελληνίδα..
Eίχα πάρει μια μπύρα και χάζευα τον κόσμο που χόρευε και γλεντούσε (ήμουν λίγο έξω από τα νερά μου γιατι δεν μαρέσουν ούτε τα κλαμπ ούτε η πολλή φασαρία). Στεκόμουν λοιπόν και με πλησιάζει ένα παιδί και μου ζητάει να χορέψουμε.. Δεν τρελενόμουν εγώ, αλλα λέω οκ, ένας χορός έιναι.. Με την μπύρα στο χέρι, χορεύουμε μπλούζ, και αυτός αρχίζει τις ερωτήσεις…
-Πώς σε λένε?
-Πουλχερία (λέμε τώρα)
-Ααα ωραίο όνομα..και από πού είσαι?
-Από την Αθήνα.
-Από πού??
-Από την Αθήνα… Ελλάδα, Αθήνα
Οπότε με κοιτάει με ένα ειρωνικό αλλά παράλληλα συγκαταβατικό ύφος, μου παίρνει την μπύρα από το χερι και μου λέει «άσε, μην πίνεις άλλο».. Εγώ εκεί τα έχασα, δεν καταλάβαινα.. Εμένα μου φαινόταν τόσο νορμάλ να πω ότι είμαι από Αθήνα εκείνος νόμιζε ότι είμαι μεθυσμένη..

Το δεύτερο έγινε όταν ήμουν στο 2ο έτος.. τρελά ερωτευμένη με ένα παιδί, μου ζήτησε να βγούμε.. Εγώ είχα πιεί 4 μπύρες (δηλαδή 2 λίτρα) που είναι πάρα πολύ για το σώμα μου-είμαι αρκετά μικροκαμωμένη.. Σε κάποια φάση, ε΄φυγε από δίπλα μου για να χαιρετήσει κάτι παιδιά.. με το που έφυγε μου ρθε αναγούλα.. έτρεξα στο μπάνιο, έκανα εμετό, τα μαλλιά μου και τα χέρια μου ήταν μες τα ξερατά,οπότε και βγήκα να πλύνω τα χέρια μου.. έλα μου όμως που δεν είχε νερό.. εμένα δεν με ένοιαξε και πολύ, ήμουν άλλωστε εκτός πραγματικότητας.. πήρα λίγο χαρτί υγείας και σκουπίστηκα.. Συνάμενη κουνάμενη, επιστρέφω δίπλά του, και με το που πάω να κάτσω, πετάγεται πάνω και μου φωνάζει «παίζουν Μπίτλς!!» οπότε με αρπάζει από το χέρι (που ήταν μες τους εμετούς) και με τραβάει στη πίστα.. Σε μια στιγμή σταματάει, κοιτάζει το χέρι του και με κοιτάει όλο απορία.. οπότε του σκάω ένα τεράστιο χαμόγελο και του λέω «νερό είναι!!».. «ααααα».. μου λέει… και αρχίζουμε τον χορό..

Το τελευταίο έγινε πριν δύο χρόνια με έναν πρώην μου.. Πρώτο ραντεβού, πήγαμε στο θέατρο (εγω χωρίς το θέατρο δεν ζω, αυτός μέλος ερασιτεχνικής ομάδας). Πήγαμε να δούμε μια παράσταση στην οποία έπαιζαν οι φίλοι του. Το παιδί αυτό έχει φοβερό χιούμορ, γέλαγα συνέχεια μαζί του, κάτι που με ξετρέλαινε. Έχω όμως ένα κακό συνήθειο (το τελευταίο καιρό το χω κόψει).. όταν γελάω, βγάζω πολύ απότομα αέρα από την μύτη μου.. (δεν ξέρω πώς να το περιγράψω), αλλα εξφεντονίζω (το σκότωσα??) πολύ αέρα απότομα… Ήμουν και κρυωμένη εκείνη τη μέρα, οπότε με το που μου πε κάποιο αστείο, μου βγήκαν λίγα υγρά από την μύτη και προσγειώθηκαν στο μάγουλό του.. Το παιδί τα έχασε, αλλα συνέχισε την κουβέντα, και με την πρωτη ευκαιρία σκούπισε με τρόπο το μάγουλό του…

Πολύ φοβάμαι πως θα θυμηθώ και άλλα..

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 15:42, 18-11-11:

Δεν το κάνουμε γενικά Γκάφες; Εχω να γράψω τόμους...

Update:
Το άνοιξα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cacofonix : 18-11-11 στις 16:39.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους