Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,046 μέλη και 2,411,840 μηνύματα σε 75,395 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 549 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ερασιτεχνικά Συγκροτήματα

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 15:30, 01-05-06:

Επειδή η μουσική λιγο πολύ σε όλους μας αρέσει κάποιοι απο εμάς αποφασίζουν να ασχοληθούν και με ένα όργανο ή να τραγουδήσουν και να φτίαξουν με φίλους τους ένα συγκρότημα.Εγώ προσωπικά παίζω ηλεκτρικό μπάσο σε ερασιτεχνικό rock γκρουπάκι με μερικά φιλαράκια και γουστάρω πολύ (ειδικά στα live)!Εσείς;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:02, 01-05-06:

Εγω εδω και λιγο καιρο μαθενω ηλεκτρικη. Αργοτερα θελω να μαθω και μπασο και ντραμς. Θελω και να μπω σε καπιο συγκροτιμα μολις βελτιωθω αρκετα, το προβλημα ειναι οτι δυστιχος δεν θα βρω ευκολα ατομα. Θα ηθελα να παιξω σαν lead αλλα θα μου αρεσε και να ειμαι ρυθμικη και φωνη συνχρονος (αν και η φωνη μου θελει δουλεια, εκτος και αν τραγουδαω με brutal κλπ). Επλιζω μεχρι να αιστανομαι ετοιμος να μπω σε μπαντα να εχουν γινει περισσοτεροι οι ροκαδες/μεταλαδες στην ηλικια μου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vertical_Vampire έγραψε: στις 21:57, 01-05-06:

Είσαι αρκετά φιλόδοξος!Για μπάσο εντάξει αλλά τα drums είναι εντελώς άλλη φάση.Άμα έχεις όρεξη όμως όλα γίνονται.Γιατί λες οτι θα βρείς δύσκολα άτομα;Ξέρεις πόσοι γουστάρουν να παίζουν σε μπάντα;Εκτός αν αναφέρεσαι σε black metal ή και metal γενικός.Πάντως πιστέυω ότι σε πιο χαλαρό ρεπερτόριο θα βρείς.Ροκάδες υπάρχουν αρκετοί.Σχεδόν όλοι ακούνε λίγο rock εκτός απο τους πορωμένους τρέντουλες.Βασικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην ακούς λιγο rock όταν παιρνάς την εφηβεία όπως εμείς.Εξάλου είναι η περίοδος που συνεχώς θέλουμε να αντιδρούμε και να επαναστατούμε.Αυτο ειναι rock.Γιαυτό ακριβώς μ'αρέσει.Είναι και στάση ζωής.ROCK ON!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vertical_Vampire : 01-05-06 στις 22:05.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:09, 02-05-06:

Πολυ ειναι αυτοι που ακουνε εστω και λιγο ροκ, αλλα για να βρω ατομα για μπαντα στην ηλικια μου περιπου δυσκολο. Δεν θελω κατι συγκεκριμενο, γενικα ροκ και μεταλ, τωρα αμα βρω ατομα που θελουνε trash δεν θα τους πω δεν μπαινω στην μπαντα γιατι θελω να παιζω και heavy. Ελπιζω στο λυκειο πια να εχει περισσοτερους ροκαδες αλλα και εκει βλεπω οτι τελευταια...
Οσο για μπασο και drums, χαλαρα. Θα κανα κανα δυο χρονια ακομα κιθαρα, θα κανω μπασσο η drums στο πανεπιστιμιο και αργοτερα το αλλο. Χρονο εχουμε...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 02-05-06 στις 14:21.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 00:18, 01-07-06:

λοιπον, μια ικρη ενημερωση:
Οργανονω συγκροτιμα. Εχουμε ετοιμα τρια μελη. Για περισσοτερες πληροφοριες ανατραξτε στην κουβεντουλα χωρις θεμα. Πληρης ενημερωση οταν τα πουμε απο κοντα και σοβαρα με την ξαδερφη μου (η οπια θα ειναι ενα απο τα ιδριτικα μελη, οπως και εγω. Τωρα που το σκευτομαι θα γινω co-founder!!!! Ωραια!!!!)
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 13:19, 01-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vertical_Vampire
Βασικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην ακούς λιγο rock όταν παιρνάς την εφηβεία όπως εμείς.Εξάλου είναι η περίοδος που συνεχώς θέλουμε να αντιδρούμε και να επαναστατούμε.Αυτο ειναι rock.Γιαυτό ακριβώς μ'αρέσει.Είναι και στάση ζωής.ROCK ON!!!
Με αυτα τα λογια εχω την αισθηση οτι προσβαλεις και τον εαυτο σου και την ροκ και πολλους ακομα.Υποτιμας πολυ το ροκ κινημα[που παιζει και να εχει γινει μια κακη απομιμηση αλλα τελοσπαντων]

Εγω δηλωνω οτι θα κανω συγκροτημα σε καποια φαση ο κοσμος να χαλασει.Εχω ηδη ψησει την κατασταση γραφω και τα δικα μου παιζω και ολη την ωρα..εχω βρει που θα προσανατολιζεται η ολη φαση[βασικο αυτο για μενα]...και φυσικα ελληνικοσ στιχος
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 13:25, 01-07-06:

Ultra progressive δεν είπαμε;
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 18:35, 03-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Ultra progressive δεν είπαμε;
Εννοειται....
Παράθεση

argyro

Νεοφερμένος

H argyro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H argyro έγραψε: στις 19:23, 16-09-08:

Έχετε κάνει πολλά live;Μπορώ να ακούσω ένα δείγμα της δουλειάς;Ψάχνω ερασιτεχνικά συγκροτήματα για εμφανίσεις σε συναυλιακό χώρο.

Το μύνημα πήγαιεν στον vertical vampire.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 16-09-08 στις 22:44. Αιτία: μετατροπή greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

Martha Mest

Νεοφερμένος

H Martha Mest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Martha Mest έγραψε: στις 19:39, 08-04-13:

γεια σας παιδια! παιζω ντραμς 2 χρονια.. και τωρα ψαχνω και εγω ατομα για μπαντα..οποιος ενδιαφερεται ας μου πει
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:38, 08-04-13:

Αν δεν μας πεις περιοχη πως θα ξερουμε αν ενδιαφερωμαστε;
Παράθεση

Martha Mest

Νεοφερμένος

H Martha Mest έγραψε: στις 20:50, 08-04-13:

απο πτολεμαιδα ειμαι
Παράθεση

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Μητσάρας έγραψε: στις 21:33, 08-04-13:

Παίζω ντραμς 2 χρόνια και είμαι σε 3 μπάντες..με την μία παίζουμε proggresive metal με την 2η παίζουμε hard και funk ροκ και με την 3η βγάζουμε μελωδίες στυλ μπαλάντες/χαλαρό ροκ
Παράθεση

Martha Mest

Νεοφερμένος

H Martha Mest έγραψε: στις 21:36, 08-04-13:

αρα εχεις ντραμς και φωνητικα
Παράθεση

Μητσάρας

Νεοφερμένος

O Μητσάρας έγραψε: στις 21:47, 08-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Martha Mest
αρα εχεις ντραμς και φωνητικα
yeah :Ρ
Παράθεση

Martha Mest

Νεοφερμένος

H Martha Mest έγραψε: στις 21:48, 08-04-13:

χαχα αρα δεν ψαχνεις και για ατομα ;p
Παράθεση

Μητσάρας

Νεοφερμένος

O Μητσάρας έγραψε: στις 16:38, 14-04-13:

χαχα αρα δεν ψαχνεις και για ατομα ;p
οχι ...
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,349 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 21:22, 14-04-13:

γεια σας παιδια! παιζω ντραμς 2 χρονια.. και τωρα ψαχνω και εγω ατομα για μπαντα..οποιος ενδιαφερεται ας μου πει
τι κομμάτια παίζεις, και για τι είδους μουσική ενδιαφέρεσαι να παιζει η μπαντα?
Παράθεση

Martha Mest

Νεοφερμένος

H Martha Mest έγραψε: στις 18:43, 24-04-13:

απο κομματια μπορω να βγαλω οτι δηποτε εκτος θρας...απο θρας εχω βγαλει krator μεχρι και judas priest μονο
για ροκ-μεταλ ενδιαφερομαι
Παράθεση

ΞεφυσκωτοΤουρσι (Τζορτζ)

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O ΞεφυσκωτοΤουρσι έγραψε: στις 14:48, 29-09-13:

Εγω παιζω μπασο και τραγουδαω 2η σε ροκ συγκροτημα!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια