Χαμογελάστε θα σας κάνει πιο όμορφους και ... όμορφες φυσικά!!!

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Έχετε παρατηρήσει ότι άνθρωποι που χαμογελάνε σας φαίνονται πιο όμορφοι; Έχετε παρατηρήσει ότι ομορφαίνουν όχι μόνο τους εαυτούς τους, αλλά και τις παρέες τους;:D
Χαμογελάτε στη ζωή σας αρκετά; Πιστεύω ότι όσο πιο πολύ χαμογελάω τόσο περισσότερα χαμόγελα εισπράττω κι απ΄τους γύρω μου! :clapup:

Εσείς τι λέτε;:)

Σας ευχαριστώ για τα χαμόγελα που θα μου δώσετε! Θα με κάνουν ομορφότερο στην καρδιά και στην ψυχή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μου θύμισες το πρωινάδικο του Μικρούτσικου τώρα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:) η μόνη προϋπόθεση είναι να έχω πιεί τον πρωινό μου καφέ :P
κατά τα άλλα θα έλεγα ότι είμαι ιδιαίτερα χαμογελαστός τύπος (μου έμαθαν από μικρή το κόλπο ότι έτσι είμαι πιο όμορφη :P )
Η αληθεια είναι ότι εγώ νομίζω ότι είναι θέμα νοοτροπίας.... θέμα σκεπτικού.... για μένα, ας είναι καλά η γιαγιά μου η καλή που μου δίδαξε πραγματικά πόσο σημαντικό είναι το χαμόγελο και πόσο ΠΙΟ σημαντικό και απαραίτητο είναι όταν όλα πάνε στραβά!!

Κατα τα άλλα.... ναι οι ομορφότεροι άνθρωποι είναι αυτοί που δείχνουν τα δόντια τους ενώ χαμογελούν και όχι ενώ σε βρίζουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγω πάλι χαμογελάω συνεχεια, βασικά κυρίως σκάω στα γέλια συνέχεια.:)
Εκτός του ότι το γέλιο έχει αποδεδειγμένα ευεργετικές ιδιοτήτες για τον οργανισμό κάνει και όλους τους άλλους να ανησυχούν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
:hehe::teasing::happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πόσο περισσότερο πια?!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το πιο σημαντικό είναι να μπορείς να τα κάνεις όλα με χαμόγελο. Όχι μόνο τα ευχάριστα, αλλά και τα δυσάρεστα. Αυτομάτως μετατρέπονται σε λιγότερο επώδυνα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
" Το κάλλος είναι μια δύναμη, που έχει για σπαθί της ... το χαμόγελο!"
μια λαϊκή ρήση που μου την έλεγε συχνά ο παππούς μου όταν με έβλεπε μουτρωμένη...τότε δεν καταλάβαινα την "δύναμη"... τώρα όμως...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οταν σου χαμογελαει ο αλλος, φωτιζει ολο του το προσωπο και ειναι λογικο να σου μεταφερει θετικη ενεργεια. Ναι, ειμαι χαμογελαστος ανθρωπος και μ' αρεσει! (Ασχετο.. :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Κι εμένα μ'αρέσει να χαμογελάω και να μου χαμογελούν. Τα ανέκφραστα πρόσωπα και οι χλιαροί άνθρωποι δεν μου κάνουν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κι εγώ χαμογελώ συχνά, αλλά κυρίως με τους ξένους... Μάλλον πάει ανάλογα με τα κέφια μου... μερικές φορές φοβάμαι μη με πουν χαζοχαρούμενη... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
@erodia: Θεός ο παππούς σου.

"Smile, the second best thing you can do with your lips.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
"Smile, the second best thing you can do with your lips.."

συγγνώμη που θα στο χαλάσω, αλλά υπάρχει φυλετική διάκριση σε αυτό :P
για τις γυναίκες είναι το 3ο καλύτερο πράμα που μπορούν να κάνουν με τα ... lips
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσπαθω να χαμογελω οσο γινεται περισσοτερο και ειδικα οταν ειμαι εξω με φιλους ή παρεα το καλλιτερο μου ειναι να τους βλεπω ολους να χαμογελουν!:) Και το επιδιωκω (οταν αρμοζει και στο κλιμα φυσικα) με καθε τροπο.
Ισως πολλες ασχημες και παρατεταμενες στιγμες που εζησα να μου ανεπτυξαν σαν (τελικη) μεθοδο αμυνας το χαμογελο-γελιο...;)
Πιστευω πως ο καθενας μας δειχνει πραγματικα ποσο ομορφος ανθρωπος ειναι μεσα απο το χαμογελο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θέλω επίσης να συμπληρώσω ότι όταν χαμογελάμε κάνει τους άλλους να ανησυχούν... που ήταν το αστείο και δεν το κατάλαβαν :P


:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Προσπαθω να χαμογελω οσο γινεται περισσοτερο και ειδικα οταν ειμαι εξω με φιλους ή παρεα το καλλιτερο μου ειναι να τους βλεπω ολους να χαμογελουν!:) Και το επιδιωκω (οταν αρμοζει και στο κλιμα φυσικα) με καθε τροπο.
Ισως πολλες ασχημες και παρατεταμενες στιγμες που εζησα να μου ανεπτυξαν σαν (τελικη) μεθοδο αμυνας το χαμογελο-γελιο...;)
Πιστευω πως ο καθενας μας δειχνει πραγματικα ποσο ομορφος ανθρωπος ειναι μεσα απο το χαμογελο του...

Συμφωνώ και επαυξάνω ότι το χαμόγελο δείχνει ένα κομμάτι της ψυχής. Άλλωστε με το χαμόγελο αλλάζει και η έκφραση των ματιών που λένε ότι επίσης είναι ο καθρέφτης της ψυχής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
θέλω επίσης να συμπληρώσω ότι όταν χαμογελάμε κάνει τους άλλους να ανησυχούν... που ήταν το αστείο και δεν το κατάλαβαν :P


:D :D :D

Και μενα μου αρεσει αυτη η εκφραση αλλα την ερμηνεύω λιγάκι διαφορετικά.
Δεν ανησυχούν γιατι δεν καταλαβαν το αστείο αλλα γιατι παρα τις φιλοτιμες προσπάθειες ορισμένων παραμένουμε χαμογελαστοί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Και μενα μου αρεσει αυτη η εκφραση αλλα την ερμηνεύω λιγάκι διαφορετικά.
Δεν ανησυχούν γιατι δεν καταλαβαν το αστείο αλλα γιατι παρα τις φιλοτιμες προσπάθειες ορισμένων παραμένουμε χαμογελαστοί;)
Κλεφτρουλα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Βεβαια για δοκιμαστε να εφαρμοσετε αυτη τη μεθοδο σε υπαλληλο σε δημοσια υπηρεσια(γιατι εγω την δοκιμασα:D ):clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, εκει χαμογελας για να δειξεις τα δοντια σου μονο :p Δεν ειμαι πολυ παιδακι της κρεστ, ειδικα με ατομα που δεν γνωριζω καλα :X Ειμαι λιγακι μουντρουχα γενικοτερα, θελω να το διορθωσω αλλα δεν μου καθεται! Με τους αγαπημενους μου απ'την αλλη χαρα θεου :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Ισως πολλες ασχημες και παρατεταμενες στιγμες που εζησα να μου ανεπτυξαν σαν (τελικη) μεθοδο αμυνας το χαμογελο-γελιο...;)
Σε αυτό συμφωνώ καθώς ισχύει και για μένα.
Γενικά, χαμογελάω αρκετά. Ακόμα και αν είμαι σε πολύ χάλια ψυχολογική κατάσταση, το χαμόγελο που μπορώ να βγάλω στους γύρω μου μη θέλωντας να μεταφέρω αρνητική ενέργεια λόγο της κατάστασης μου, κανείς δε [θα]σκέφτεται [/-όταν] ότι είμαι χάλια. :) :/: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top