Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,281 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χαμογελάστε θα σας κάνει πιο όμορφους και ... όμορφες φυσικά!!!

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 22:29, 07-05-06:

Έχετε παρατηρήσει ότι άνθρωποι που χαμογελάνε σας φαίνονται πιο όμορφοι; Έχετε παρατηρήσει ότι ομορφαίνουν όχι μόνο τους εαυτούς τους, αλλά και τις παρέες τους;
Χαμογελάτε στη ζωή σας αρκετά; Πιστεύω ότι όσο πιο πολύ χαμογελάω τόσο περισσότερα χαμόγελα εισπράττω κι απ΄τους γύρω μου!

Εσείς τι λέτε;

Σας ευχαριστώ για τα χαμόγελα που θα μου δώσετε! Θα με κάνουν ομορφότερο στην καρδιά και στην ψυχή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:34, 07-05-06:

Μου θύμισες το πρωινάδικο του Μικρούτσικου τώρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:43, 07-05-06:

η μόνη προϋπόθεση είναι να έχω πιεί τον πρωινό μου καφέ
κατά τα άλλα θα έλεγα ότι είμαι ιδιαίτερα χαμογελαστός τύπος (μου έμαθαν από μικρή το κόλπο ότι έτσι είμαι πιο όμορφη )
Η αληθεια είναι ότι εγώ νομίζω ότι είναι θέμα νοοτροπίας.... θέμα σκεπτικού.... για μένα, ας είναι καλά η γιαγιά μου η καλή που μου δίδαξε πραγματικά πόσο σημαντικό είναι το χαμόγελο και πόσο ΠΙΟ σημαντικό και απαραίτητο είναι όταν όλα πάνε στραβά!!

Κατα τα άλλα.... ναι οι ομορφότεροι άνθρωποι είναι αυτοί που δείχνουν τα δόντια τους ενώ χαμογελούν και όχι ενώ σε βρίζουν

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 22:52, 07-05-06:

Εγω πάλι χαμογελάω συνεχεια, βασικά κυρίως σκάω στα γέλια συνέχεια.
Εκτός του ότι το γέλιο έχει αποδεδειγμένα ευεργετικές ιδιοτήτες για τον οργανισμό κάνει και όλους τους άλλους να ανησυχούν

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:22, 08-05-06:

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:28, 08-05-06:

πόσο περισσότερο πια?!

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 09:35, 08-05-06:

Το πιο σημαντικό είναι να μπορείς να τα κάνεις όλα με χαμόγελο. Όχι μόνο τα ευχάριστα, αλλά και τα δυσάρεστα. Αυτομάτως μετατρέπονται σε λιγότερο επώδυνα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 09:47, 08-05-06:

" Το κάλλος είναι μια δύναμη, που έχει για σπαθί της ... το χαμόγελο!"
μια λαϊκή ρήση που μου την έλεγε συχνά ο παππούς μου όταν με έβλεπε μουτρωμένη...τότε δεν καταλάβαινα την "δύναμη"... τώρα όμως...

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:56, 08-05-06:

Οταν σου χαμογελαει ο αλλος, φωτιζει ολο του το προσωπο και ειναι λογικο να σου μεταφερει θετικη ενεργεια. Ναι, ειμαι χαμογελαστος ανθρωπος και μ' αρεσει! (Ασχετο.. )

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 22:58, 08-05-06:

Κι εμένα μ'αρέσει να χαμογελάω και να μου χαμογελούν. Τα ανέκφραστα πρόσωπα και οι χλιαροί άνθρωποι δεν μου κάνουν.

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 23:14, 08-05-06:

Κι εγώ χαμογελώ συχνά, αλλά κυρίως με τους ξένους... Μάλλον πάει ανάλογα με τα κέφια μου... μερικές φορές φοβάμαι μη με πουν χαζοχαρούμενη...

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:02, 09-05-06:

@erodia: Θεός ο παππούς σου.

"Smile, the second best thing you can do with your lips.."

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 23:49, 09-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
"Smile, the second best thing you can do with your lips.."
συγγνώμη που θα στο χαλάσω, αλλά υπάρχει φυλετική διάκριση σε αυτό
για τις γυναίκες είναι το 3ο καλύτερο πράμα που μπορούν να κάνουν με τα ... lips

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:56, 09-05-06:

Προσπαθω να χαμογελω οσο γινεται περισσοτερο και ειδικα οταν ειμαι εξω με φιλους ή παρεα το καλλιτερο μου ειναι να τους βλεπω ολους να χαμογελουν! Και το επιδιωκω (οταν αρμοζει και στο κλιμα φυσικα) με καθε τροπο.
Ισως πολλες ασχημες και παρατεταμενες στιγμες που εζησα να μου ανεπτυξαν σαν (τελικη) μεθοδο αμυνας το χαμογελο-γελιο...
Πιστευω πως ο καθενας μας δειχνει πραγματικα ποσο ομορφος ανθρωπος ειναι μεσα απο το χαμογελο του...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:42, 10-05-06:

θέλω επίσης να συμπληρώσω ότι όταν χαμογελάμε κάνει τους άλλους να ανησυχούν... που ήταν το αστείο και δεν το κατάλαβαν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 15:54, 11-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Προσπαθω να χαμογελω οσο γινεται περισσοτερο και ειδικα οταν ειμαι εξω με φιλους ή παρεα το καλλιτερο μου ειναι να τους βλεπω ολους να χαμογελουν! Και το επιδιωκω (οταν αρμοζει και στο κλιμα φυσικα) με καθε τροπο.
Ισως πολλες ασχημες και παρατεταμενες στιγμες που εζησα να μου ανεπτυξαν σαν (τελικη) μεθοδο αμυνας το χαμογελο-γελιο...
Πιστευω πως ο καθενας μας δειχνει πραγματικα ποσο ομορφος ανθρωπος ειναι μεσα απο το χαμογελο του...
Συμφωνώ και επαυξάνω ότι το χαμόγελο δείχνει ένα κομμάτι της ψυχής. Άλλωστε με το χαμόγελο αλλάζει και η έκφραση των ματιών που λένε ότι επίσης είναι ο καθρέφτης της ψυχής!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 23:20, 11-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
θέλω επίσης να συμπληρώσω ότι όταν χαμογελάμε κάνει τους άλλους να ανησυχούν... που ήταν το αστείο και δεν το κατάλαβαν

Και μενα μου αρεσει αυτη η εκφραση αλλα την ερμηνεύω λιγάκι διαφορετικά.
Δεν ανησυχούν γιατι δεν καταλαβαν το αστείο αλλα γιατι παρα τις φιλοτιμες προσπάθειες ορισμένων παραμένουμε χαμογελαστοί

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 23:26, 11-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Και μενα μου αρεσει αυτη η εκφραση αλλα την ερμηνεύω λιγάκι διαφορετικά.
Δεν ανησυχούν γιατι δεν καταλαβαν το αστείο αλλα γιατι παρα τις φιλοτιμες προσπάθειες ορισμένων παραμένουμε χαμογελαστοί
Κλεφτρουλα
Βεβαια για δοκιμαστε να εφαρμοσετε αυτη τη μεθοδο σε υπαλληλο σε δημοσια υπηρεσια(γιατι εγω την δοκιμασα )

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:35, 12-05-06:

Καλα, εκει χαμογελας για να δειξεις τα δοντια σου μονο :p Δεν ειμαι πολυ παιδακι της κρεστ, ειδικα με ατομα που δεν γνωριζω καλα :X Ειμαι λιγακι μουντρουχα γενικοτερα, θελω να το διορθωσω αλλα δεν μου καθεται! Με τους αγαπημενους μου απ'την αλλη χαρα θεου :X

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 00:43, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Σε αυτό συμφωνώ καθώς ισχύει και για μένα.
Γενικά, χαμογελάω αρκετά. Ακόμα και αν είμαι σε πολύ χάλια ψυχολογική κατάσταση, το χαμόγελο που μπορώ να βγάλω στους γύρω μου μη θέλωντας να μεταφέρω αρνητική ενέργεια λόγο της κατάστασης μου, κανείς δε [θα]σκέφτεται [/-όταν] ότι είμαι χάλια.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:33, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Kassie
Βεβαια για δοκιμαστε να εφαρμοσετε αυτη τη μεθοδο σε υπαλληλο σε δημοσια υπηρεσια(γιατι εγω την δοκιμασα )
Οσο και να προσπαθησω, δεν μπορω να τα καταφερω με τιποτα!
Μου τη δινει σου λεω..

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 02:18, 31-05-06:

Ήρθε η ώρα της κρίσεως.

Τελικά γίνατε πιό όμορφοι και όμορφες χαμογελώντας;

Τί δεν ξέρετε;

Ε, πηγένετε μια βόλτα μέχρι τον καθρέφτη και ελάτε να μας πείτε!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:24, 31-05-06:

Ναι αμε, σχεδον με ερωτευτηκα

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 18:28, 17-06-06:

Επαναφέρω το θέμα αφενώς γιατί έχουμε πολλά νέα μέλη από τότε που τέθηκε δημοσίως και αφετέρου γιατί νομίζω ότι παρα σοβαρέψαμε σήμερα(χωρίς να παρεξηγηθώ) και χρειαζόμαστε πολλά πολλά χαμόγελα!!!

Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά !!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:33, 17-06-06:

Δεν ειναι κακό να παρασοβαρεύουμε κάποιες φορες... είναι μάλλον και απαραίτητο....
Η ζωή δεν ειναι μόνο γελια και χαρες.... ειναι φυσικά και πίκρες
Το θεμα για μένα ειναι να μην ειναι κάποιος σοβαροφανής.... και να μπορεί μετα την όποια καταιγίδα να χαμογελά ... μετα όμως...

Για την ώρα είμαστε μέσα στην καταιγίδα

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 18:52, 17-06-06:

Εγώ πάντως βλέπω κι όλας τις πρώτες ηλιαχτίδες...

Πάντως πιστεύω ότι οι συμφορουμίστες μου έχουν πολλά χαμόγελα ακόμη και για τις δύσκολες στιγμές

ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ(ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ !

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:05, 17-06-06:

Τσάμπα τα φόραγα τόσα χρόνια τα σιδεράκια?

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 23:27, 17-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel

Τσάμπα τα φόραγα τόσα χρόνια τα σιδεράκια?
Το κορίτσι της Colgate ;

Μπράβο σου να είσαι πάντοτε χαμογελαστή.

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 02:30, 18-06-06:

Και εγώ χαμογελάω και μιλάω πολύ, τόσο σε σημεία που μια μέρα να μη γελάσω και να μη μιλήσω πολύ (ειδικά το τελευταίο), νομίζουν όλοι οτι κάτι έχω!!! Γενικά θεωρώ οτι το χαμόγελο είναι υγεία και τρόπος άμυνας ακόμα για να αντιμετωπίζεις τα δύσκολα!!!
Τώρα αν με κάνει ομορφότερη δεν ξέρω, τουλάχιστον με κάνει και νιώθω όμορφα μέσα μου!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:30, 19-06-06:

πάρτε ένα πρωινό Δευτεριάτικο χαμόγελο να 'χετε

Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cancerman
Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Cancerman έγραψε στις 10:43, 19-06-06:

βασικα δεν ξερω αν χαμογελαω ή αν απλα ειμαι χαζοχαρουμενο
ομως one way or an other το αποτελεσμα μαλλον ειναι ιδιο.....
ειμαι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 03:36, 02-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Η ζωή δεν ειναι μόνο γελια και χαρες.... ειναι φυσικά και πίκρες
Το θεμα για μένα ειναι να μην ειναι κάποιος σοβαροφανής.... και να μπορεί μετα την όποια καταιγίδα να χαμογελά ...
Διαβάζω συχνά τις απαντήσεις στο συγκεκριμένο θέμα αφενός γιατί μ΄αρέσει να παίρνω δύναμη και να χαμογελάω από τις απαντήσεις σας και αφετέρου γιατί θυμάμαι το meeting που ήμουνα στο Σύνταγμα και μου έρχονται στο μυαλό οι χαμογελαστές φάτσες σας ! Και για όσους δεν το έχουν ζήσει από κοντά σας λέω ότι οι στεκίτες είναι πολύ χαμογελαστά (και όμορφα) παιδιά!!!

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 09:09, 02-11-06:

Εγω δυστυχώς δε χαμογελάω συχνα δεν μου βγαινει τι να πω...
Και εχω πάντα ενα υφος λες και θελω να τους δειρω ολους...Ελεος δεν εχω τέτοιες προθέσεις αμάν...πάντως έχω ακούσει πως το γέλιο αδυνατιζει κιόλας ισχύει αυτό??

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:05, 02-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR
είναι πολύ χαμογελαστά (και όμορφα) παιδιά!!!
χοχοχοχο

Αρχική Δημοσίευση από smart
πάντως έχω ακούσει πως το γέλιο αδυνατιζει κιόλας ισχύει αυτό??
πιστεψε με... ΟΧΙ!!!
Αλλά... κάνει τους άλλους να μην κοιτάνε τα κιλά σου αλλά την χαρούμενη διάθεση σου....
αν και σχεδόν πάντα είχα το κάτι τις παραπάνω από κιλάκια... ουδέποτε μου δημιούργησαν "πρόβλημα" στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους και το άλλο φύλο... πιστεύω ακράδαντα ότι το χαμόγελο μου και το γέλιο μου (και η στάση μου φυσικά) έπαιξαν καθοριστικό ρόλλο σε αυτό

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:17, 02-11-06:

Καλά, εγώ να δείτε... Και καυγά έχω κάνει με φίλη, ότι ποτέ δε μου χαμογελάει!!!!
Δείξτε τα ρε τα δόντια τα ρημάδια, δεν τα έχουμε μόνο για να μασάμε...!

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:21, 02-11-06:

Τι ωραίο θέμα!
Δυστυχώς δε βλέπουμε χαμογελαστά πρόσωπα γύρω μας αρκετά συχνά.
Υπήρξα και εγώ ένα αγέλαστο, ανέκφρατο πρόσωπο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα –αρνητικό κύτταρο γαρ- αλλά απ’ ότι φαίνεται αυτές οι μέρες ανήκουν στο παρελθόν.

Σημαντικό είναι πάντως το χαμόγελο να είναι από ψυχής και όχι προσποιητό γιατί το δεύτερο πάντα το αντιλαμβάνεσαι και προσωπικά το εκλαμβάνω σαν εμπαιγμό.
Γι’ αυτό όταν δεν είμαι καλά δεν μπορώ να υποκριθώ και να χαμογελάσω ή να γελάσω.

Πετάξτε τη σαβούρα από τη ζωή σας και αντιμετωπίστε με ψυχραιμία τα προβλήματα όσο δύσκολο και αν σας φαίνεται.
Και αν μπορείτε χαρίστε πρώτιστα ένα χαμόγελο στον εαυτό σας.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 23:27, 02-11-06:

Το χαμόγελο είναι από τα πράγματα που με χαρακτηρίζουν! Και το πιο αστείο είναι όταν χαμογελάω μόνη μου στον δρόμο ή σε ξέμπαρκο μέρος επειδή σκέφτομαι κάτι. Επίσης χαμογελώ και όταν αισθάνομαι αμηχανία. Με λίγα λόγια, ναι χαμογελώ πολύ!

Για το αν με ομορφαίνει νομίζω ναι, όπως και όλους τους ανθρώπους, αν βέβαια το κάνουν αυθόρμητα και όχι αυτά τα παγωμένα χαμόγελα που είναι προσποιητά. Πάντως οι χαμογελαστοί άνθρωποι μου φτιάχνουν το κέφι και με κάνουν να αισθάνομαι ασφάλεια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 23:43, 03-11-06:

κι εγώ είμαι απ'τους τυχερούς ανθρώπους που χαμογελάνε πολύ..ακόμα και στα δύσκολα...πάντα αντλούσα τρομερή δύναμη απ'το χαμόγελο...

τώρα,όσον αφορά σε κάτι που είδα πιο πάνω,αν το να χαμογελάς πολύ αδυνατίζει.. καλά μου παιδιά,αν αυτό ίσχυε,τώρα δεν θα χρειαζόταν καν να μπω στη διαδικασία της δίαιτας..θα είχα εξα'υ'λωθεί εδώ και χρόνια...

κι ως προς το αν ομορφαίνει.. τι να σας πω.. εγώ ήδη έχω αρχίσει να σχηματίζω μια ρυτιδούλα δίπλα στα χείλη μου,λόγω μόνιμου χαμόγελου...δεν με ανησυχεί όμως,γιατί,αυτή η ρυτιδούλα,μετά από πολλάάά χρόνια,θα υποδηλώνει το πόσο όμορφα και πόσο χαμογελαστά πέρασα τη ζωή μου...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 23:47, 03-11-06:

Έχει ακουστεί ότι όταν γελάς χάνεις κάμποσες θερμίδες παραπάνω. Ναι αλλά και όταν περπατάς χάνεις. Οπότε καλύτερα να περπατάς γελώντας, έτσι θα μεταδίδεις χαρά και στον υπόλοιπο κόσμο. Είναι πολύ ωραίο όπου και να πας να σου φέρονται ευχάριστα. Όλοι προτιμούν τον άλλο χαμογελαστό, παρά μουρτζούφλη. Οπότε μπορεί να ειπωθεί ότι σε κάνει πιο όμορφο στα μάτια των άλλων (άλλωστε η ομορφιά είναι πάντα υποκειμενική). Έχα χαμόγελο είναι πολύ δυνατό, μην το υποτιμάτε...

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 23:09, 21-11-06:

χαμόγελο πάουα !

το χαμόγελο είναι κομμάτι του προσώπου ..... ένα σχήμα μόνιμο χαραγμένο στη φάτσα του νίντζα

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 02:00, 17-09-11:

Όταν έχεις δίπλα σου τέτοιες φάτσες είναι να μην χαμογελάς....;;;
Αυτό που δεν μπορώ είναι τα κατσουφικα πρωινά προσωπάκια που κυκλοφορούν μέσα στα μεσα μεταφοράς σταθερής τροχιάς.......
Μα ούτε ένα;;;;;
Χαμογέλα όσο πιο συχνά μπορείς!!!!! Δεν στοιχίζει τίποτα, είναι δωρεάν και κυρίως αξίζει πολλά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:02, 17-09-11:

μωρε οσο και να χαμογελασω το ιδιο χαλι παραμενω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 22:18, 05-11-11:

Όπως και ο Άσιμος, έτσι κι εγώ, "βαρέθηκα την μίζερή μου φύση" και προσπαθώ να χαμογελάω όσο πιο πολύ μπορώ.
Πέρα από το να δείχνεις ομορφότερος/η , νιώθεις καλύτερα. Στην αρχή σου είναι δύσκολο να χαμογελάσεις χωρίς λόγο, αλλά μετά το συνηθίζεις. Χαμογελάστε λοιπόν, για χάρη της ψυχικής σας υγείας.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:22, 05-11-11:

μας κανει πιο ομορφους.?

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 22:28, 05-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
μας κανει πιο ομορφους.?

συγκριτικά με το πώς θα ήταν μουτρωμένος, ναι.. Εντάξει ένα χαμόγελο είναι, όχι πλαστικός χειρούργος!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:22, 05-11-11:

Μπορεί όσα συμβαίνουν γύρω μας τον τελευταίο καιρό να μην μας αφήνουν πολλά περιθώρια χαράς. Μπορεί πρόσφατες έρευνες να έδειξαν ότι οι άνδρες που δεν χαμογελούν είναι ελκυστικότεροι. Επιστήμονες και ειδικοί σε θέματα ψυχικής υγείας, όμως, επιμένουν: Το χαμόγελο ενισχύει τη μακροζωία. Και παραθέτουν δέκα τουλάχιστον λόγους για τους οποίος πρέπει να χαμογελάμε όσο συχνότερα μπορούμε.

Το χαμόγελο μας κάνει πιο ελκυστικούς:
Ποιος δεν αρέσκεται να συναναστρέφεται χαμογελαστούς ανθρώπους; Οι χαμογελαστοί άνθρωποι είναι πάντα πιο «τραβηχτικοί» γιατί δείχνουν να έχουν λόγους να μας κάνουν να χαμογελάσουμε και εμείς.
Το χαμόγελο αλλάζει την διάθεσή μας:
Την επόμενη φορά που θα νιώθετε πεσμένοι, δοκιμάστε να χαμογελάσετε. Το πιθανότερο είναι ότι η διάθεσή σας θα αλλάξει προς το καλύτερο, καθώς το χαμόγελο μπορεί να «ξεγελάσει» το σώμα στο να αρχίσει να εκλύει ενδορφίνες, τις ορμόνες της χαράς.
Το χαμόγελο είναι κολλητικό:
Όταν κάποιος χαμογελά μπορεί να φωτίσει τον χώρο, να φτιάξει την διάθεση των γύρω του και να τα κάνει όλα με περισσότερο κέφι. Ένα χαμογελαστό πρόσωπο φέρνει χαρά, την οποία μπορεί να μεταδώσει και σε άλλους.
Το χαμόγελο ανακουφίζει από το στρες:
Όταν είμαστε στρεσαρισμένοι φαίνεται στο πρόσωπό μας. Το χαμόγελο όμως μπορεί να το εμποδίσει –μας κάνει να μη φαινόμαστε κουρασμένοι, πεσμένοι και με κακή διάθεση. Όταν έχετε στρες προσπαθήστε να βρείτε αφορμές για να χαμογελάσετε. Σύντομα θα νιώσετε πολύ καλύτερα.
Το χαμόγελο ενισχύει το ανοσοποιητικό σύστημα:
Όταν χαμογελάμε είμαστε πιο χαλαροί, τα επίπεδα των ορμονών που ελέγχουν το στρες μειώνονται και αυτό βοηθά στην καλύτερη λειτουργία του ανοσοποιητικού.
Το χαμόγελο μειώνει την αρτηριακή πίεση:
Έχει υπολογιστεί από εργαστηριακές έρευνες πως όταν κανείς χαμογελά υπάρχει υπολογίσιμη μείωση στην αρτηριακή του πίεση. Δοκιμάστε το και μόνοι σας αν έχετε πιεσόμετρο στο σπίτι: Καθίστε και χαλαρώστε για μερικά λεπτά, π.χ. διαβάστε ένα βιβλίο. Μετά αφιερώστε μερικά δευτερόλεπτα σε ένα χαμόγελο και έπειτα μετρήστε την πίεσή σας.
Το χαμόγελο εκλύει ενδορφίνες, φυσικά παυσίπονα και σεροτονίνη:
Μελέτες έχουν δείξει ότι οι συγκεκριμένες ορμόνες μας κάνουν να νιώθουμε καλύτερα. Το χαμόγελο, λοιπόν, είναι και φυσικό ναρκωτικό.
Το χαμόγελο «ανασηκώνει» το πρόσωπο και μας κάνει να δείχνουμε νεώτεροι:
Σύμφωνα με τους ειδικούς, οι μύες που χρησιμοποιούνται για να χαμογελάσει ένα πρόσωπο υπόκεινται ένα είδος lifting, με αποτέλεσμα το άτομα να δείχνει νεώτερο. Αν, λοιπόν, το lifting είναι στα άμεσα πλάνα σας, δοκιμάστε πρώτα μερικά… sessions χαμόγελου –πιθανώς να μην το χρειαστείτε!
Το χαμόγελο μας κάνει να δείχνουμε επιτυχημένοι:
Οι άνθρωποι που χαμογελούν φαίνεται να έχουν περισσότερη εμπιστοσύνη στον εαυτό τους, να είναι περισσότεροι επιτυχημένοι στην ζωή τους και έτσι πιθανώς να έχουν και μεγαλύτερη ζήτηση. Φορέστε, λοιπόν, το καλύτερο χαμόγελό σας στα επαγγελματικά σας meetings και ραντεβού και θα δείτε πόσο πιο εύκολα μπορείτε να πετύχετε τον σκοπό σας.
Το χαμόγελο μας βοηθά να διατηρούμε έναν θετικό τρόπο ζωής:
Δοκιμάστε το εξής τεστ: Χαμογελάστε. Τώρα σκεφτείτε κάτι δυσάρεστο χωρίς να σταματήσετε να χαμογελάτε. Είναι δύσκολο, ε; Όταν χαμογελάμε ο εγκέφαλος στέλνει στο σώμα μας στο μήνυμα ότι «η ζωή είναι ωραία!». Κρατήστε μακριά την κατάθλιψη, το στρες και τις ανησυχίες χαμογελώντας.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 17:35, 10-06-14:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 20:01, 10-06-14:

Κι εγώ χαμογελάω σχεδόν συνέχεια, όποτε με φωνάζει κάποιος ή μου λέει κάτι ή γενικά ακόμα κι αν με σκουντήξει κάποιος στον δρόμο χαμογελάω, μου βγαίνει αυθόρμητα.. Μάλιστα αν είναι άτομο που συμπαθώ και κάνουμε συζήτηση, χαμογελάω με τα δόντια σχεδόν όλη την ώρα!!

Πάντως ισχύει άπειρα ο τίτλος του θέματος... Έχω γνωρίζει ανθρώπους που, όσο κι αν δεν ήταν εμφανίσημοι ή αδιάφοροι, τους είχα στο μυαλό μου ως πολύ ευχάριστα και θετικά άτομα, ακριβώς επειδή χαμογελάνε σχεδόν συνέχεια! Και αυτό προσωπικά μου κάνει πολύ καλό, όταν συναναστρέφομαι με τέτοιους ανθρώπους, η διάθεση μου δεν πέφτει ποτέ.. Χαμογελάστε παιδιά, χαμογελάστε!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 12:10, 16-06-14:

ε δε ξέρω μάλλον γίνεται ασυνείδητα, πάντως σίγουρα δε χαμογελάμε το ίδιο σε όλους
όμως κάποιοι είναι επικίνδυνα κούκλοι όταν χαμογελάνε

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:01, 17-06-14:

Χαμογελαω καθημερινως κι αδιαλλειπτως, αλλα πρεπει να το κοψω λιγο γιατι ο καιρος περναει και θα κανω ρυτιδες
Πλακα κανω, οι ρυτιδες εκφρασης ειναι γοητεια!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Όμορφες εικόνες... - Από _DORA_
      Το θέμα έχει λάβει 3897 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-12-17 στις 00:14.
    • Θαύματα: Θεϊκή παρέμβαση ή φυσικά φαινόμενα; - Από simboy
      Το θέμα έχει λάβει 112 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεολογικά κι εκκλησιαστικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-12 στις 12:11.
    • Φυσικά μαγικά στη Θεσσαλονίκη - Από mikeros
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-05-10 στις 12:26.
    • Φυσικά… μαγικά! - Από mikeros
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-09 στις 12:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους