Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,800 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,504 μηνύματα σε 93,220 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 500 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς κρίνετε τη μανία της Eurovision;

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 23:52, 07-05-06:

Παρακολουθώ τα τελευταία χρόνια την μανία που έχει πιάσει τους Έλληνες με την Eurovision. Έναν διαγωνισμό τραγουδιού τον έχουμε ανάγει σε μέγιστο εθνικό θέμα.. Διαγωνισμοί για τις δεύτερες φωνές, διαγωνισμοί για το κύριο τραγούδι, τρελά έξοδα για promotion ανά την Ευρώπη, τρελά έξοδα για την φετινή διοργάνωση.
Όσο για τους λόγους που γίνεται αυτό έχουν κατά καιρούς ακουστεί πολλά. Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο για όλο αυτό το πανηγύρι που ξεσηκώνεται στην Ελλάδα. Αυτό που ξέρω είναι πως εχουμέ τόσα άλλα προβλήματα και το μόνο που κάνει η Eurovision, είναι να αποκοιμίζει τον κόσμο και να απορροφά κονδύλια.
Πιστεύετε πως αξίζει να γίνεται όλος αυτός ο χαμός -και η σπατάλη κατα τη γνώμη μου- για έναν απλό διαγωνισμό?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,352 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 01:04, 08-05-06:

ειναι τροπος για ναμας αποσπαν την προσοχη κ να κανουν οτι θελουν μας τονωνουν μαλλον τον εθνικισμο μας με κατι τετοια κουλα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 01:34, 08-05-06:

H Eurovision είναι ένα προς μελέτη θέμα... Πράγματι οι κοινωνιολόγοι και οι αναπτυξιακοί ψυχολόγοι το έχουν συνδέσει και με τον εθνικισμό, παρέα με άλλες εκδηλώσεις, όπως το παγκόσμιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κτλ. Αλλά δεν νομίζω ότι κάποιοι μας το κάνουν επίτηδες. Απλά μας βγαίνει επειδή μεγαλώσαμε με αυτόν τον τρόπο σκέψης (εμείς VS οι άλλοι) και είναι φυσικό.

Αλλά βέβαια η εξήγηση αυτή είναι μονοδιάστατη και ο εθνικισμός δεν νομίζω πως είναι αρκετή αιτιολογία. Στο εξωτερικό δεν υπάρχει τέτοια μανία (Γερμανία ας πούμε). Ίσως εκεί η ένταση να βρίσκει άλλες εξόδους ή απλά η ματιά τους να διαφέρει, λόγω του ότι δεν χρειάζονται την Eurovision για αποδείξουν κάτι, όπως εμείς(

Νομίζω πως απλά έτσι είναι η μόδα. Και ναι, η μόδα πλασσάρεται. Τα γούστα μας είναι εύπλαστα. Όταν μας το προβάλουν ως κάτι μεγαλειώδες και με τεράστια σημαντικότητα είναι φυσικό η λαϊκή μάζα να το βλέπει έτσι.

Πάντως ως γενικότερο σχόλιο έχω να πω πως πιο πολύ μου άρεσε παλαιότερα που ήταν πιο ethnic η μουσική. Τώρα τα περισσότερα είναι αγγλοβλακειούλες. Προτιμώ να ακούω περίερργους ήχους από τη χώρα του καθενός (Αθάνατο Sanomi!!!)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 06:37, 08-05-06:

Για εμενα ενα απλο πανηγυρι ειναι ... δεν κρυβεται τπτ πισω του ... καμια συνομωσια ... ενα πανηγυρι ... ισως ειναι τοσο διασημο επειδη ειναι το μοναδικο ...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 06:45, 08-05-06:

Βρίσκουν και τα κάνουν

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:48, 08-05-06:

Το φαινόμενο συνομοσιάς και εμένα δεν μου ακούγετε νορμάλ, απλά είναι το κλασικό... κόλλημα που έχουμε σαν λαός να θεωρούμε ότι όλοι ασχολούνται με την πάρτυ μας. Σε άλλες χώρες την ευροβίζιον την έχουν λίγο στο φτύσιμο ειδικά επειδή έχουν καταλάβει ότι στηρίζεται πάνω σε σημμαχίες και όχι στο τραγούδι αυτός αν θυμάμε καλά είναι και ο λόγος που δεν συμμετέχει η ιταλία.
Είναι τυχαίο που μέσα σε 2 χρονίες έχουμε πάρει την 3η και την 1η θέση υπολογίζοντας ότι το 2004 είχαμε Ολυμπιακούς και το Ευρωπαικό κύπελλο πιστέυω ότι όποιος ψηφίζει το κάνει απο συμπάθεια προς την άλλη χώρα και όχι βάση τραγουδιού.
Ποιός θα ψήφιζε απο εμάς Αλβανία, Σκόπια η Τουρκία ανεξάρτητα με το πόσο καλό ήταν το τραγούδι τους.
Δυστηχώς κάθε χρόνο τα ίδια όλοι να λένε ότι είμαστε φαβορί, να ασχολούμαστε νυχθημερόν με το θέμα, μετά μια άσχημη θέση και για κανα-δυο μέρες η γκρίνια απο όλους σε όλους. Προσωπικά είτε πρώτη είτε 18η θέση εμένα το ίδιο μου κάνει καθώς είναι απλά ένας διαγωνισμός τραγουδιού και τίποτα παραπάνω. Δεν είναι καθόλου άσχημος τρόπος όμως να περάσεις ένα βράδυ με φίλους αλλα ως εκεί!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 11:05, 08-05-06:

Συμφωνώ Γιάννη... Μόνο να διευκρυνήσω πως ούτε εγώ μίλησα για μυστικές συνωμοσίες, αλλά για την λειτουργικότητα του θεσμού στα απλά άτομα. Σιγά τώρα να μην υπάρχουν ολόκληρα σχέδια πίσω από το πολύχρωμο πανηγύρι...

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 11:27, 08-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Στο εξωτερικό δεν υπάρχει τέτοια μανία (Γερμανία ας πούμε). Ίσως εκεί η ένταση να βρίσκει άλλες εξόδους ή απλά η ματιά τους να διαφέρει, λόγω του ότι δεν χρειάζονται την Eurovision για αποδείξουν κάτι, όπως εμείς

Νομίζω πως απλά έτσι είναι η μόδα. Και ναι, η μόδα πλασσάρεται. Τα γούστα μας είναι εύπλαστα. Όταν μας το προβάλουν ως κάτι μεγαλειώδες και με τεράστια σημαντικότητα είναι φυσικό η λαϊκή μάζα να το βλέπει έτσι.
Μοναχέ συμφωνώ μαζί σου σε κάποια σημεία.
Το πρώτο έχει κάποια βάση. Πράγματι, δεν έχουμε να επειδείξουμε και πολλά κατορθώματα σε σχέση με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους, και ίσως μέσω της Eurovision θέλουμε να δείξουμε πως και μεις αξίζουμε κάτι.

Όσο για το δεύτερο, αυτό είναι που πιστεύω και εγώ. Το πασάρουν στον κόσμο λες και είναι εθνική μας υπόθεση. Και ο πανηγυρτζής ο Έλληνας δεν θέλει και πολύ να ξεχάσει όλα τα υπόλοιπα και να ασχολείται πως ξυπνάει και πώς κοιμάται η Βίσση και η κάθε Βίσση..

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 11:34, 08-05-06:

εγω ενα πργμα ξερω και μονο, φετος ειμαστε κυριολεκτικα για τα μπαζα, προσωπικη μου αποψη παντα

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,845 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 11:34, 08-05-06:

(Αθάνατο Sanomi!!!)
Καλά αυτό ήταν κορυφαίο και ****το είχε βγει 2ο αλλιώς θα το ακούγαμε συνέχεια στη TV!
Έχω κατεβάσει και το mp3.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 11:35, 08-05-06:

Συμφωνώ Γιάννη... Μόνο να διευκρυνήσω πως ούτε εγώ μίλησα για μυστικές συνωμοσίες, αλλά για την λειτουργικότητα του θεσμού στα απλά άτομα. Σιγά τώρα να μην υπάρχουν ολόκληρα σχέδια πίσω από το πολύχρωμο πανηγύρι...
Στην κοσμάρα μου είμαι σήμερα! Καταραμένο χανκ όβερ! Είχα διαβάσει πάντος την τηλεθέαση του διαγωνισμού στην Ελλάδα και στις άλλες χώρες 4-5 θέση σε όλους τους άλλους 1 σε εμάς.
Όσο πλησιάζουν οι μέρες πάντος όλο και θα αυξάνονται οι συζητήσεις ά ρε παράθυρο που έχει να πέσει πάλι με όποιον έχει συμμετάσχει απο το 1822 και μετά!

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 11:41, 08-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Το φαινόμενο συνομοσιάς και εμένα δεν μου ακούγετε νορμάλ, απλά είναι το κλασικό... κόλλημα που έχουμε σαν λαός να θεωρούμε ότι όλοι ασχολούνται με την πάρτυ μας. Σε άλλες χώρες την ευροβίζιον την έχουν λίγο στο φτύσιμο ειδικά επειδή έχουν καταλάβει ότι στηρίζεται πάνω σε σημμαχίες και όχι στο τραγούδι αυτός αν θυμάμε καλά είναι και ο λόγος που δεν συμμετέχει η ιταλία.
Γιάννη δεν μίλησα για καμία συνομωσία από το εξωτερικό ή κάτι τέτοιο. Οι ξένοι μάλλον είναι μάλλον αρκετά ώριμοι για να μην ασχολούνται όπως εμείς. Η μόνη συνομωσία από τις άλλες χώρες θα μπορούσε να γίνει μόνο για να βλέπουν πώς ασχολούμαστε εμείς με το θέμα κ να γελάν μαζί μας.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:15, 08-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Γιάννη δεν μίλησα για καμία συνομωσία από το εξωτερικό ή κάτι τέτοιο. Οι ξένοι μάλλον είναι μάλλον αρκετά ώριμοι για να μην ασχολούνται όπως εμείς. Η μόνη συνομωσία από τις άλλες χώρες θα μπορούσε να γίνει μόνο για να βλέπουν πώς ασχολούμαστε εμείς με το θέμα κ να γελάν μαζί μας.
Ναι βρε maik μου το ξέρω απλά όπως έγραψα και στον monaxo διάβασα άλλα ντάλον λόγω χανκ - όβερ!Οι ξένοι είναι αρκετά ώριμοι ώστε να ασχολούνται με πολύ πιο σοβαρά πράγματα!
Όταν εκείνοι έχουν τις πρωτιές σε αθλήματα, τεχνολογία, άλματα προόδου, βιομηχανική ανάπτυξη, θέματα που επιρρεάζουν την παγκόσμια πορεία και κινήσεις που σε κάποιες περιπτώσεις γράφουν ιστορία, εμείς έχουμε να θυμόμαστε τι έκαναν οι αρχαίοι να θυμήζουμε τι εστί σουβλάκι για την παγκόσμια ιστορία και κανα 2 διακρίσεις.
Γενικά όταν κάπιοι σχεδιάζουν αποικίες στο διάστημα εμείς έχουμε να κοκορεβόμαστε για την επιτυχία στο Αμερικάνικο σοφτμπολ του Στιβ παπαδάκις 3ης γενιάς μετανάστης που απο Ελληνικά δεν ξέρει λέξη με τον τίτλο σε όλα τα δελτιά Ο Έλληνας που κατέκτησε την Αμερική, και αν το παράδειγμα σας φαίνετε υπερβολικό δυστηχώς αντικατροπτίζει την πραγματικότητα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O MonaXoS έγραψε στις 15:24, 08-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Γενικά όταν κάπιοι σχεδιάζουν αποικίες στο διάστημα εμείς έχουμε να κοκορεβόμαστε για την επιτυχία στο Αμερικάνικο σοφτμπολ του Στιβ παπαδάκις 3ης γενιάς μετανάστης που απο Ελληνικά δεν ξέρει λέξη με τον τίτλο σε όλα τα δελτιά Ο Έλληνας που κατέκτησε την Αμερική, και αν το παράδειγμα σας φαίνετε υπερβολικό δυστηχώς αντικατροπτίζει την πραγματικότητα.
Τι είναι αυτό; Θα βγούμε off topic, αλλά θα σκάσω! Ποιος είναι πάλι αυτός και τι κατέκτησε ακριβώς;

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:28, 09-05-06:

Τι είναι αυτό; Θα βγούμε off topic, αλλά θα σκάσω! Ποιος είναι πάλι αυτός και τι κατέκτησε ακριβώς;
Παράδειγμα ήταν βρε μοναχέ δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Απλά ανάλογα παραδείγματα μικρής σημασία κατακλίζουν τα δελτιά ειδήσεων με βαρύγδοπους τίτλους

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O MonaXoS έγραψε στις 14:06, 09-05-06:

ΟΚ!

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 20:46, 09-05-06:

Ένα άθλιο πανιγίρι που πάνε κάτι φάλτσοι χαζοχαρούμενοι τραγουδιάριδες τραγουδντας
μερικές χαζομάρες που τις έγραψαν κάτι άλλοι βλάκες και πηγαίνει ο κόσμος δίνει ένα κάρο ? για να τους ακούσει.

ΥΓ : Όταν θα φωνάζουμε δεν έχουμε λεφτά να μην ξεχάσουμε τους ολυμπιακούς και όλες αυτές τις μπούρδες.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:07, 09-05-06:

Καλά ρε λοστ, τους Λόρντι τους ξεχνάς;

Γκλαμ δεν είναι και αυτοί;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O MonaXoS έγραψε στις 23:46, 09-05-06:

Άκουσα το τραγούδι τους σήμερα και μου άρεσε! Δείτε το εδώ αν ενδιαφέρεστε...

Μέσα στην τρέλα της Eurovision η αλήθεια είναι ότι κάθε χρόνο ξεχωρίζω 2-3 τραγουδάκια που μου αρέσουν κ φέτος νομίζω αυτό είναι ένα από αυτά, αν και δεν είναι πρωτότυπος ο ρυθμός...

Υ.Γ. Σκεφτείτε να κερδίζουν αυτοί! Θα βουήξουν οι μεσημεριανές εκπομπές, αλλά και οι βραδινές "δημοσιογραφικές" με παπάδες, αναλυτές κτλ οι οποίοι θα μιλάνε για σατανάδες, διαόλια κ τέτοια! Καλή φάση!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MonaXoS : 09-05-06 στις 23:50.
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 02:01, 10-05-06:

Πωπω...Mοναχέ,κατά τη γνώμη μου τραγικοί οι Φιλανδοί
Και τους συμπαθούσα..

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 07:59, 10-05-06:

φινλανδοι ftw !!!!

ξέ κανείς αν παίζουν ημιτελικό ή τελικό κατευθείαν? αν είναι ημιτελικό, να τους περάσουμε στο τελικό άμεσα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:31, 10-05-06:

Ημιτελικο ειναι, εγω παντος θα τους ψηφισω και της δυο μερες

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 22:58, 10-05-06:

Δεν έχει σημασία ούτε το πως είμαστε φέτος, ούτε το πόσο είναι της μόδας η eurovision. Το βασικό είναι ότι έχει βρει δουλειά η tv και θα μας πρίξουν τα συκώτια με το όλο show. Θα ακούμε eurovision και θα παθαίνουμε αλεργία...

Παράθεση

Lexx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lexx
Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O Lexx (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 03:17, 11-05-06:

Η eurovision είναι ακόμα μια βλακειούλα για να μ@λ@κιστούμε το σαββατοκύριακο. Δεν έγινε και τίποτα. Άλλα είναι τα προβλήματα.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:49, 12-05-06:

Η γιουροβίζιον ειναι άλλη μια ευκαιρία για να αναπτύξουν οι χωρες της "διεθνείς δημόσιες σχεσεις τους" και αυτο γίνεται ολοφάνερο αν παρατηρηθεί η καθιερωμενη ανταλλαγή βαθμών, εδώ ακομη και το Ισραήλ βαφτίστηκε Ευρώπη και μη μου πείτε πως αυτό έγινε χαρην μουσικής και όχι πολιτικών διεργασιων
Για την εξαρση του φαινομένου στη χωρα μας φταίνε οι Αντίκ Αν δεν είχαν παρει την ρημάδα 3η θεση το 2001 θα εξακολουθούσαμε να στελνουμε γραβιεροντυμενες Γαρμπες και δεν θα γινόταν τόσο πολύ κακό για το τίποτα

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 11:01, 12-05-06:

Θα συμφωνήσω με την kleftra και να προσθέσω, ότι μου φαίνεται όλο το σκηνικό πολύ "πουλημένο". Μπορεί μεν να γίνεται η ψηφοφορία από τηλεφωνήματα τηλεθεατών, αλλά μετά...στην επεξεργασία, πιστεύω ότι πέφτει πολύ μαγείρεμα!
Γενικά, δεν είμαι και πολύ φαν της Eurovision. Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή και ήταν κάτι σαν το γεγονός της χρονιάς! Μαζευόταν κόσμος στα σπίτα, στα καφενεία, στις καφετέριες για να δούνε όλοι τη Γιουροβίζιον...Παρόλο που τώρα ξανάρθε στο προσκήνιο με τη νίκη μας, πιστεύω ότι θα ξεφουσκώσει πάλι και θα ξεχαστεί. Όσο για τη Βίσση, καλή και άξια, αλλά το τραγούδι δε μ'αρέσει τόσο...Θα ήταν αδικία να βγει πρώτο.

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 11:51, 12-05-06:

ΕΛΕΟΣ, ετσι? ελεος!! ενθυμουμαι περσι που νικησε το ατομο η ελενα, και ειχε βγει ακομα και η βεφα να πει οτι "ο ελληνας αμα θελει, παντα νικα!!" γκγκκρρχχ, εχω να πω. και "ο ελληνας ειναι περιφανος" κι ετσι. ε οχι και να εχουμε βαση της εθνικης μας περηφανιας το φορεματακι της ******ζου!!

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:55, 12-05-06:

άρτος και θέαμα...για να μας παραπλανούν από τα πραγματικά προβλήματα

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 16:52, 15-05-06:

Διάβασα σήμερα την είδηση και δεν πίστευα στα μάτια μου.
Το φόρεμα που θα φορέσει η Βίσση στον τελικό κοστίζει... κρατηθείτε 170.000 euro (μόνο θα συμπληρώσω εγώ). Όπως το βλέπετε. Αυτό το πωταπό ποσό για ένα απλό φόρεμα Ζαν Πωλ Γκωτιέ στολισμένο με διαμάντια και άλλες πολύτιμες πέτρες. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν συμβιβασμός άλλωστε.
Συγχαρητήρια πάντως στους υπεύθυνους, που -σε εποχή σχεδόν λιτότητας- πολύ σοφά σκέφτηκαν να κάνουν αυτή την επένδυση. Τώρα σε τί θα χρησιμεύσει η επένδυση στο... φόρεμα, άλλο αυτό.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O MonaXoS έγραψε στις 17:30, 15-05-06:

Εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου, την μεγαλύτερη μαύρη χολή που μπορώ να βγάλω, από τα σώψυχα και τα λοιπά ενδότερά μου να βγούμε από τους τελευταίους, αν όχι τελευταίοι!!!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:36, 15-05-06:

ππφφφφ!!
εδώ ο κόσμος χάνεται και το μ***** χτενίζεται!!
τς τς τς

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 17:46, 15-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Διάβασα σήμερα την είδηση και δεν πίστευα στα μάτια μου.

Το φόρεμα που θα φορέσει η Βίσση στον τελικό κοστίζει... κρατηθείτε 170.000 euro (μόνο θα συμπληρώσω εγώ). Όπως το βλέπετε. Αυτό το πωταπό ποσό για ένα απλό φόρεμα Ζαν Πωλ Γκωτιέ στολισμένο με διαμάντια και άλλες πολύτιμες πέτρες. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν συμβιβασμός άλλωστε.
Συγχαρητήρια πάντως στους υπεύθυνους, που -σε εποχή σχεδόν λιτότητας- πολύ σοφά σκέφτηκαν να κάνουν αυτή την επένδυση. Τώρα σε τί θα χρησιμεύσει η επένδυση στο... φόρεμα, άλλο αυτό.
δεν ειμαστε καλα. τι προσπαθουμε να κανουμε, να κερδισσουμε την πρωτια στην ευρωπη μεσω τραγουδοφεστιβαλ; αντι, ας πουμε, να αλλαξουμε κατι ασημαντα στατιστικα αποτελεσματα περι ναρκωτικων, διαζηγιων, και τροχαιων δυστυχηματων;; απο τη βισση περιμενουμε να μας βαλει στον ισιο δρομο; ε οχι πια.
και δεν ειναι ειδη αρκετα αισχρο που αντι να χτιζουμε νοσοκομεια χτιζουμε εκκλησιες επι εκκλησιων.....αντι να φροντισουμε την παιδεια δινουμε τα λεφτα στο στρατο (επειδη οι τουρκοι, καραδοκουν συνεχως για να μας επιτεθουν!! ιτε παιδες ελληνων!!) πως θα το πεις βεβαια, ομως, το "αερα" και το "για την ελλαδα ρε ****το" αν δεν εχεις μαθει να συλλαβιζεις? ε? κι αν, στη σκεψη της eurovision σε πιανει το πατριωτικο και ουρλιαζεις "παμε αννουλα!!". μονο τοτε σε πιανει, ομως. οταν βλεπεις αλητες και μιζερια και φτωχεια στη χωρα σου δε σε ενδιαφερει προς τα που παει η ελλαδα. ("εμπρος της ελλαδος παιδια!!") φακελακι, τσεπουλα, αμαξακι, τελειωσαμε. και home cinema φυσικα, για να δουμε την αννουλα, το καμαρι μας, αντε και προς ελενα μερια, και να πουμε στον εαυτο μας και σε οσους ενδιαφερονται¨: "οταν ο ελλην θελει, μπορει να τα καταφερει".
ε, ρε σωκρατη.....

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 19:14, 15-05-06:

τι σου φταίει ο κόκκαλης τώρα;

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 21:02, 16-05-06:

μα ειναι γνωστό οτι για ολα φταίει ο Κόκκαλης!!!
ακόμα και οταν βρέχει ή οταν η Βίσση δεν μπορεί να διαλέξει φόρεμα... λαμογιά του Σωκράτη είναι απο πίσω...

ps. Κάτι πήρε το αυτί μου οτι το φόρεμα που τελικά διάλεξε η Αννούλα κοστίζει 150.000Ε ??? Αληθέυει???

ps2. Ε.Λ.Ε.Ο.Σ. πλέον με την eurovision!!! IT SUCKZ!!! αντε να γίνει να πάρουμε απο τα 3 το μακρύτερο για να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία...

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:06, 16-05-06:

170.000 λένε οι πλεροφορίες της προηγούμενης σελίδας. όσο και να ναι...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 21:18, 16-05-06:

και ολα αυτα χρεώνονται στο λογαριασμό της ΔΕΗ ε???
χμ... καλή φάση!

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 21:28, 16-05-06:

Εγώ δεν βλέπω κρατικά κανάλια γιατί πρέπει να πληρώσω για την Eurovision;

ΥΓ : Αν κόψω την ΔΕΗ θα γλιτώσω;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:26, 18-05-06:

είπανε ότι μπορείς να πας να καταθέσεις το ποσό που αφορά μόνο το ρεύμα που έκαψες στο Παρακαταθηκών και Δανείων, και μετά η ΔΕΗ ή η ΕΡΤ, δε θυμάμαι, στρέφεται εναντίον σου δικαστικά (και σιγά μη το κάνει για τόσο μικρό ποσό, αλλά και να το κάνει, ζήσε μάη μου να φας τριφύλλι), οπότε και το ρεύμα σου έχεις πληρωμένο και η ΕΡΤ θα μείνει με το ....φόρεμα της βίσση στο χέρι

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:06, 18-05-06:

ΟΧΙ αλλο καρβουνο..

Χρυσο θα κοστισει στον καθενα μας αυτη η μ@λ@κι@..

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:13, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
είπανε ότι μπορείς να πας να καταθέσεις το ποσό που αφορά μόνο το ρεύμα που έκαψες στο Παρακαταθηκών και Δανείων, και μετά η ΔΕΗ ή η ΕΡΤ, δε θυμάμαι, στρέφεται εναντίον σου δικαστικά (και σιγά μη το κάνει για τόσο μικρό ποσό, αλλά και να το κάνει, ζήσε μάη μου να φας τριφύλλι), οπότε και το ρεύμα σου έχεις πληρωμένο και η ΕΡΤ θα μείνει με το ....φόρεμα της βίσση στο χέρι

Αυτο δεν το ειχα ακουσει..
Υπαρχει νομικο τμημα της ΔΕΗ ή της ΕΡΤ οποτε δεν εχουν λογο να ΜΗΝ σε τραβηξουν εφοσον χρωστας.. Βεβαια, ειναι ολοκληρη διαδικασια και το χειροτερο (για εκεινους στην προκειμενη περιπτωση) ειναι οτι ειναι και χρονοβορα.
Αν ομως στο τελος δικαιωθουν (πχ μετα απο καμια 25αρια χρονια) εισαι υποχρεωμενος να τους καταβαλεις το αρχικο ποσο συν τους νομιμους τοκους! Οποτε δεν ξερω τι συμφερει τελικα..

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 09:13, 18-05-06:

Καταλάβαινα όταν κάποιοι δεν ήθελαν τους ολυμπιακούς, αλλά τουλάχιστον για την Αθήνα κάτι έμεινε πίσω.Η eurovision είναι πεταμένα λεφτά από την αρχή μέχρι το τέλος.Καλά, θα ήταν να ήταν μόνο το φόρεμα της Βίσση.Σίγουρα όλα αυτά τα ταξίδια που έχει κάνει αυτό τον καιρό για promotion τα πληρώνει από την τσέπη της...
Απορώ με κάποιους που θέλουν και του χρόνου τα ίδια.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε στις 09:17, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Καταλάβαινα όταν κάποιοι δεν ήθελαν τους ολυμπιακούς, αλλά τουλάχιστον για την Αθήνα κάτι έμεινε πίσω.
Το τι εμεινε και τι το "κανουμε" τελικα ειναι μεγαλο θεμα και ειναι και ασχετο με το συγκεκριμενο topic για να το αναλυσουμε.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:38, 18-05-06:

Μια και το πήγατε στο "πόσο πάει το μαλλί" μην κολλάτε μόνο στην Βίσση, θα ντυσουμε και τους παρουσιαστές, θα πληρώσουμε τους παρουσιαστές,μπαλέτο,χορογράφους,σκηνογράφους κλπ.
Φοβερή αρπαχτή έτσι;Για δυο βραδιες κάποιοι θα βγάλουν χιλιάδες ευρώ.
Αυτο που έχει ακουστεί όμως είναι πως όλα τα έξοδα της βραδιάς δεν τα έχει αναλάβει η ΕΡΤ αλλα οι χορηγοί
Βέβαια εγώ δεν είδα και κάποιον χορηγό στον οποίο να μην συμμετέχει το δημόσιο(πχ.ΟΤΕ,ΚΟΣΜΟΤΕ κλπ) οπότε......

Βασικά χθες άκουσα και το άλλο ανεκδιήγητο στην τιβι, είναι λεει απογοητεύμενοι οι διοργανωτές απο την αντιμετώπιση του κοινού προς την γιουροβίζιον.Πέρσι στο Κίεβο όλη η πόλη κινούνταν στους ρυθμούς της, ακούγονταν τραγούδια στους δρόμους κλπ.
Έλεος Πόσο πιο "αμερικανάκια" θέλουν πια να γίνουμε;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:21, 18-05-06:

δεν ασχολουμαι καθολου. μη σου πω οτι με το ζορι ξερω και ποιος συμμετεχει. ακους εκει!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O MonaXoS έγραψε στις 00:23, 19-05-06:

Καλά ε! Το πόσο χάρηκα που οι Lordi πήγαν τελικό δεν λέγεται! Πιο πολύ το χάρηκα γιατί έλεγα σε έναν φίλο μου: "Πολύ 'τέλειο' (<=εδώ είχε λέξη "μπιπ") αυτό της Φιλανδίας! Εάν ψήφιζα, αυτό θα επέλεγα" και αυτός μου απαντά: "Τι λες; Χάλια τραγούδι και τα φρικιά ακόμη πιο χάλια" Χεχεχε! GO LORDI! GO!!!!

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 00:31, 19-05-06:

Έσκισαν οι Lordi!!! Ανατρεπτική παρουσία!!!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 00:33, 19-05-06:

λόρντι φου του γου

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:08, 19-05-06:

Lordi rulez και θα σας φύγει το κρανίο που μου θέλετε και Βίσση!!!!!!!

Και φυσικά η πανέμορφη Ουκρανή ΘΕΑ, Tina Carol rulez και χιλιο-rulez!!! Αχ η καρδούλα μου λιώνει!

Και η Ελενίτσα από τα Σκόπια είναι κουκλάρα, αλλά η Ουκρανή την κάνει μια μπουκιά!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 04:27, 19-05-06:

Βαρεθηκα πια! Βαρεεεεθηκα μ'αυτο το πραγμα! Και τη Βισση που κοπανιεται σαν να χει σνιφαρει 1 κιλο, και τους lordi με το "ανατρεπτικο" τους στυλ-σιγα-τα-ωα που εκανε φαν της eurovision και τους μεταλαδες που ηταν η μονη ελπιδα οτι δε θα κανουν κι αυτοι πανηγυρια για την μπουρδα, και τον καπουτζιδη με τη ζετα βαρεθηκα που χουν γινει μαιντανοι, και τα χαζοσκηνικα με τα βλακοχορευτικα βαρεθηκα, και να βλεπω παντου στα καναλια να μιλανε για τους αντιπαλους της βισση βαρεθηκα, και ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 08:07, 19-05-06:

ποτε την έδειξε ρε παιδιά τh eurovision?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους