Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι πιο εκνευριστικές ατάκες "συμπαράστασης" για χωρισμό

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:21, 12-05-06:

Όλοι έχουμε βρεθεί κάποιες φορές στη δυσσάρεστη θέση να χωρίσουμε και να μην είμαστε καλά ψυχολογικά. Έτσι, πάντα σπεύδουμε σε φίλους για υποστήριξη. Τι γίνεται όμως όταν οι "συμβουλές" τους είναι τόσο εκνευριστικές που αντί να σε κάνουν καλύτερα σου σπάνε τα νεύρα; Ας συγκεντρώσουμε εδώ αυτές τις σπαστικές ατάκες ώστε όταν έρθει η ώρα να παρηγορήσουμε κάποιο φίλο που χώρισε να μην του κάνουμε τα νεύρα κρόσσια.

Ξεκινάω απ'όσα θυμάμαι:

-"Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου! Τι κάθεσαι και στεναχωριέσαι;"
-"Σιγά τώρα που θα χαλιέσαι για έναν άντρα. Είσαι καλά;"
-"Δείξτου αδιαφορία, κόψε επαφές και θα γυρίσει" (και τι να τον κάνω εγώ αμα γυρίσει έτσι; Να τον βράσω τότε!)
-"Ε κάποτε θα γινόταν κι αυτό" (Τώρα σίγουρα ένιωσα καλύτερα)
-"Θα γυρίσει, θα το δεις" (να και το κληρονομικό χάρισμα!)
-"Άλλη παίζει σίγουρα" (γεμίσαμε μέντιουμ)
-"Καλά μη νομίζεις, ένα φιλικό ματσάκι θα παίζει σίγουρα πότε πότε" (το βρήκες φίλε, μόνο αυτό με ενδιαφέρει. Άλλος με κληρονομικό χάρισμα; )
-"Θα βρεις πιο ωραίο. Αυτός δεν ήταν καν όμορφος. Σαν [εισάγετε γελοία παρομοίωση εδώ] ήταν." (μήπως να σε ρώταγα και πριν κάνω σχέση αν σου φαίνεται ωραίος; Hellooo? Χέστηκα τι γνώμη έχεις!)
-"Θα σου περάσει" (Τώρα σίγουρα νιώθω καλύτερα που με πληροφόρησες )

Περιμένω τα δικά σας!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:39, 12-05-06:

Πρωτοτυπο thread Michelle!
Ακολουθουνε μερικες απο εμενα, αλλα να σημειωσω οτι τα προσωπικα μου σχολια ειναι για αστειο πιο πολυ, μιας και ειλικρινα αν δεν υπηρχαν πολλες απο αυτες τις "τυπικες" ατακες παρηγοριας που μας λενε, τα πραγματα θα ηταν ακομα πιο δυσκολα για εμας.Ακομα και αν τις ακουμε βερεσε τοτε, σκοπος τους ειναι να μας δωσουν κουραγιο.

"Ελα ρε συ μην στεναχωριεσαι...ολα καλα θα πανε!!!"
Ναι αμε το βλεπω!Ειναι σαν να γινεται σεισμος και να μου λες μην κουνιεσαι ρε μαμακα...ζαλιζομαι!

"Δεν σου αξιζε..."
Σωωωπα...νωρις μου το ειπες!Την επομενη να με προλαβεις ε!

"Ελα ρε συ πως κανεις ετσι για μια γκομενα;;"
Δεν κανω ετσι για ΜΙΑ γκομενα!Κανω ετσι για την κοπελα μου...ειδες που δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις την διαφορα;

Μεσα σε μπαρακι-"Σταματα να πινεις!Θα μεθυσεις και δεν αξιζει!"
Χικ!...σου πω ρε φιλααακο...ΧΙΚ!Τα ποδια μου ειναι μουσκεμα...ΧΙΚ!Κατουρηθηκα...ΧΙΚ! ή ειμαστε στην παραλια και μου τα βρεχει το κυμμα;...ΧΙΚ!

"Μην ακουω χαζομαρες οτι δεν θες να βγεις επειδη εισαι πεσμενος!"
Καλα μην τις ακους...θα στις στειλω με sms!

"Νταξ'..δεν εχασες και καμια Θεα..."
Σε πιο περιοδικο ειπαμε δουλευεις;Διασημε φωτομοντελοφωτογραφε!

"Ελα...παμε να βγουμε και κερναω εγω!"
Συγγνωμη κιολας αλλα...χωρισα!Δεν εχασα το πορτοφολι μου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:43, 12-05-06:

Χάχαχα!! Τελικά όντως βγάζουν πολύ γέλιο όταν τις δεις αργότερα! Εκείνη τη στιγμή σου σπάνε τα νεύρα!
Όντως μου άρεσε πολύ η ιδέα που είχα, τη σκεφτόμουν μέρες και συνέχεια το ξέχναγα

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 00:47, 12-05-06:

Αν και δεν έχω κάνει σχέση ώστε να χωρίσω, ομολογώ πως πολλές από τις παραπάνω τις έχω ακούσει κάμποσες φορές. Κάθομαι και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να κάνω κάτι με το x άτομο και λαμβάνω ως παρηγοριά το ''Θα βρεις άλλον'' και ένα σωρό άλλο που αναιρούν ότι μπορεί να γίνει κάτι

Όντως είναι σπαστικές τέτοιου είδους ατάκες
Πάντως έχω ακούσει και την ατάκα [αλα φιλοσοφικά]: ''Εγώ δε θα έκανα έτσι για μια χημεία του εγκεφάλου μου'' [=έρωτας] [ τώρα σώθηκα!]
Η και το άλλο: ''Ο έρωτας με έρωτα περνάει'' [κάποιος από δω μέσα μου το 'χει πει ]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 12-05-06 στις 00:49.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:52, 12-05-06:

Σας έχω το κορυφαίο:

"Αν ξανασχοληθείς μαζί του, δεν πρόκειται να σου ξαναμιλήσω" ...huh?
(ΧΕΣΤΗΚΑ!)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:54, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Σας έχω το κορυφαίο:

"Αν ξανασχοληθείς μαζί του, δεν πρόκειται να σου ξαναμιλήσω" ...huh?
(ΧΕΣΤΗΚΑ!)

ΕΛΕΟΣ??

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 01:05, 12-05-06:

"Θα σου περάσει"
Δεν έπρεπε να το βάλεις τλτ είναι το τοπ εκνευριστικό.

Αν κι έχετε γραψει τα περισσότερα να 2-3 ακομα που θυμάμαι:

"Αυτα συμβαίνουν"
Σε μένα μονίμως....

"Καθε εμποδιο για καλο"
Πλάκα μας κάνεις έτσι;

"Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρος"
Ναι αλλα περνάει βασανιστικά ο άτιμος

"Εκείνος/η θα χασει"
Το πόδι του,το χερι του,το ματι, δεν θα τον πετύχω θα τον πετύχω

"Να προσπαθήσετε να μείνετε φίλοι"
Πριν ή αφού τον πυροβολήσω;

"Μα καλά τι του/της βρήκε;"(σε περίπτωση που σας παρατήσει για αλλον/η)
Κι εγώ αυτο αναρωτιέμαι διαρκώς σε ευχαριστώ που μου το ξαναθύμισες.

"Να δεις που θα τον/την βαρεθεί και θα γυρίσει"
Κι εγω εκεί ποντάρω, έχεις δει που έβαλα τον αργαλειό;

"Πρεπει να κοιτάξεις μπροστά"
Στο απέναντι ντουβάρι συγκεκριμένα παίρνοντας φόρα απο τον καναπε.

"Υπάρχουν και χειρότερα"
Χ*στηκα.

"Όλοι/ες ίδιοι/ες είναι"
Ποσο κουράγιο μου δίνεις.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:08, 12-05-06:

Χαχαχα κλέφτρα, και αυτά και αυτά!! Ειδικά το "υπάρχουν και χειρότερα" ακολουθούμενο απο λεπτομερή περιγραφή του τι χειρότερα έχει πάθει αυτός/η που επιχειρεί να σε "παρηγορήσει"! Λες και χάνεις το χέρι σου και σου λένε για κάποιον που έχει καρκίνο είναι.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:57, 12-05-06:

Οταν ανοκοινωσα σε δυο γνωστους μου τον χωρισμο μου η απαντηση που πηρα απο τον γνωστο μου ηταν:
  • Παμε στο ********* τοτε;

Απο την γνωστη μου ηταν:
  • Α ναι; και μαλιστα ειχε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια ...
Καλα βρε γμτ μερικα ατομα δεν καταλαβαινουν τπτ ... ελεος ...

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:00, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
-"Θα σου περάσει"
Το πιο χαζο που εχω ακουσει.. Μα ΔΕΝ μιλαμε για συναχι!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:04, 12-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Οταν ανοκοινωσα σε δυο γνωστους μου τον χωρισμο μου η απαντηση που πηρα απο τον γνωστο μου ηταν:
  • Παμε στο ********* τοτε;

Όπου ****=μπ**ρδέλο. Απιστευτο;;;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:07, 12-05-06:

Χαχαχα κλέφτρα, και αυτά και αυτά!! Ειδικά το "υπάρχουν και χειρότερα" ακολουθούμενο απο λεπτομερή περιγραφή του τι χειρότερα έχει πάθει αυτός/η που επιχειρεί να σε "παρηγορήσει"! Λες και χάνεις το χέρι σου και σου λένε για κάποιον που έχει καρκίνο είναι.

Καλά αυτό είναι το απόλυτα σπαστικό σε όλες τις περιπτώσεις
Το παραθέτω γιατι πρεπει να υπάρχει
"Τα ίδια πέρασα κι εγώ"
Εσυ λες πως έχεις ζήσει κάτι παρόμοιο σε ΟΤΙ κι αν συζητάμε,σε δουλειά,αυτοκίνητο,διακοπές,διασωση της μπλε χελώνας, έλεος ούτε ο Χαιλάντερ ο αθάνατος δεν έχει βιωσει τόσα

@ΕΧΡ έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο η γνωστή σου να σε ψιλογουσταρει, το χαμογελο σε τετοιες περιπτώσεις υποδεικνύει ή αυτό ή ηλιθιότητα

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:07, 12-05-06:

χαχαχαχααχαχαχαχ "πάμε στο μπορdελο?" λέει

μου φαίνεται έξπυ ότι ο γνωστός σου είχε ταύλες, οπότε και να του λεγες "τι ωραίος καιρός σήμερα", πάλι το ίδιο θα σε ρώταγε

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:51, 12-05-06:

παντως για εμενα ηταν απαραδεκτες απαντησεις ... απο τοτε κανω τα παντα να μεινω μακρια απο αυτα τα ατομα

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 12:07, 12-05-06:

"σιγα.....αφου σε γουσταρουν κι αλλοι".
(εεεεεεεεελα. αλλα εγω θελω αυτον.)

"δεν ταιριαζατε"
(αυτο θα ηταν προβλημα αν ημασταν ενα σετ φουστας-μπλουζας. οντας αγορι-κοριτσι το επιχειρημα δε στεκει.)

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:37, 12-05-06:

"Σου'χω ένα καλό παιδί εγώ (συνάδελφο, φίλο, κουνιάδο, ξάδελφο κ.λ.π.) που θα σε κάνει μέχρι και τ'όνομα του να ξεχάσεις!!!" (του πρώην εννοείται)
Έλα βρε χρυσό μ'. Και τόσο καιρό γιατί δεν τον εμφάνιζες? Τι είναι ο άνθρωπος? Για τις δύσκολες ώρες?

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 14:00, 12-05-06:

Τελικά....πάνω κάτω, όλοι τα ίδια λέμε/νε στους άλλους για να τους παρηγορήσουμε εκτός φυσικά απο το απαράδεκτο "πάμε στο *******τότε;" (τί να εννοούσε ο ποιητής ;;;;ότι η καλή σου σε είχε δεμένο και δεν έκανες ρούπι χωρίς αυτήν;;;;....)
Νομίζω πως την μοναδική ατάκα που μου έχει πει μια γνωστή και δεν την είδα γραμμένη ήταν : "Χώρισες;;;....Τι να πω, τουλάχιστον..... σώθηκες!!!!" (Θα ζήσω δηλαδή;;

Και μετά από ένα χρόνο περίπου πνίγηκε αυτή μαζί του!!!! Απίστευτο;;;;

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 15:03, 12-05-06:

Και φυσικα το αλλο κλασικο
'Αντε βρε, τι να τον κανεις αυτον. Εκτος των αλλων ηταν και....(οπου....= κοντος, χοντρος, τερας, πανυβλακας, ανεγκεφαλος, κακασχημος, ηλιθιος ). Δηλαδη εγω τοσο καιρο εβγαινα με εναν πανηλιθιο κοντοχοντρο Κουασιμοδοο αλλα δεν μου το ελεγε για να μην με πληγωσει

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:19, 12-05-06:

ο,τιδήποτε και να ακούσω σε φάση χωρισμού ηχεί στα αυτάκια μου ως εκνευριστικό...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 21:29, 12-05-06:

"Εγώ στο είχα πει!" (γενικά είναι η ΠΙΟ εκνευριστική φράση του κόσμου)
Γιατί αν μου το είχες πει ρε φίλε, τότε όλα οκ, μπορώ να είμαι ήσυχη πλέον. Αφού το ήξερες εσύ τότε τι λόγος μου πέφτει εμένα!

"Μπράβο βρε! Καιρός ήταν!"
Ναι, το είχα καταλάβει κι εγώ ότι ήταν καιρός, είχα δει το δελτίο της ΕΜΥ χθες και το αποφάσισα.

"Τώρα που χωρίσατε μπορώ να σου πω ότι τον είδα τις προάλλες και ..... "
Καλό κουμάσι είσαι κι εσύ, αν δεν χώριζα θα με άφηνες να κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου.

"Αφού δεν είστε πια μαζί δεν πιστεύω να σε ενοχλεί να του πω να βγούμε;"
Μα και βέβαια δεν με ενοχλεί, αρκεί να πέσετε στον δρόμο και να σπάσετε κάθε κοκαλάκι του σώματος σας.

"Αχ κι εγώ να δεις τι είχα τραβήξει με τον χ ..." (ακολουθεί δύωρη περιγραφή)
Γιατί δεν μου φτάνει ο καημός μου, πρέπει τώρα να σε παρηγορώ και για τον super γκόμενο που είχες τον καιρό του Νώε...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:20, 12-05-06:

Το πιο γελοίο που έχω ακούσει (από φίλη σε άλλη φίλη η οποία χώρισε) είναι το "είδες που στά'λεγα, όλοι οι άντρες είναι γουρούνια".

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 00:38, 13-05-06:

η πιο κουλη απαντηση που πηρα ποτε σε χωρισμο μου ηταν ελα μωρε τι τον ηθελες τον παππου αυτος σε 2 χρονια θα θελει χαμομηλη κ εσυ κλαμπινγκ!!!!!!!!!!!! (καλα εμενα με ρωτησε αν αντεχω το κλαμπινγκ) αυτος που μου το ειπε τωρα ειναι μια ζωη πτωμα στη ηλικια μου κ ο αντρας μου βγαινει εξω σαν 15χρονο χαχαχαχααχαχαχαχα

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 12:08, 16-05-06:

...Ούτως ή άλλως, μάπα σουτζουκάκια έφτιαχνε...

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:52, 18-05-06:

''όλοι οι άντρες μαλ**ες είναι. Βρες τουλάχιστον τώρα έναν μαλ***α με λεφτά να περνάς και καλά.!!!!!!!!!!!!''

Αυτό ξεπέρασε μακράν ό.τι έχω ακούσει μετά από χωρισμό

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:55, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
''όλοι οι άντρες μαλ**ες είναι. Βρες τουλάχιστον τώρα έναν μαλ***α με λεφτά να περνάς και καλά.!!!!!!!!!!!!''

Αυτό ξεπέρασε μακράν ό.τι έχω ακούσει μετά από χωρισμό
αυτό δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα για γυναίκες μετά τα 30...αυτό κάνουν..

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:02, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
αυτό δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα για γυναίκες μετά τα 30...αυτό κάνουν..
Αυτό κάνουν ή αυτό λένε θες να πεις;
Εγω πάντως εχω βαρεθεί να ακούω αυτήν την ατάκα απο όλες τις ηλικίες....τους μεν άντρες να τους χαρακτηρίζουν μαλ*κες τις δε γυναίκες ηλίθιες...
έλεος δλδ όσο καιρό ήταν μαζί δεν το είχαν πάρει πρέφα κατόπιν ήρθε η επιφοίτηση και τεσπα αν θεωρούν όλους τους εκπρόσωπους του αντίθετου φύλου σκάρτους τότε γιατί δεν το παίρνουν απόφαση και δεν σταματούν να επιδιώκουν σχεσεις;

Τίποτε προσωπικό, απλά μου την δίνουν αυτές οι αβάσιμες γενικολογίες-αμπελλοσοφίες

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:04, 18-05-06:

δε διαφωνώ σε αυτό και ούτε το κατακρίνω..ο κεθένας σκέφτεται και ενεργεί όπως του ταιριάζει..αλλά η ατάκα ειπώθηκε κάποια χρόνια πριν που ήμουν πιο ρομαντική, συναισθηματική και δοτική απ' ότι τώρα.Το μόνο που δεν περίμενα να ακούσω ήταν αυτό.Τώρα δεν θα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση και μάλιστα όταν τα πράγματα έχουν αγριέψει πολύ στο θέμα ''άντρες με λεφτά''.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:16, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Αυτό κάνουν ή αυτό λένε θες να πεις;
Εγω πάντως εχω βαρεθεί να ακούω αυτήν την ατάκα απο όλες τις ηλικίες....τους μεν άντρες να τους χαρακτηρίζουν μαλ*κες τις δε γυναίκες ηλίθιες...
έλεος δλδ όσο καιρό ήταν μαζί δεν το είχαν πάρει πρέφα κατόπιν ήρθε η επιφοίτηση και τεσπα αν θεωρούν όλους τους εκπρόσωπους του αντίθετου φύλου σκάρτους τότε γιατί δεν το παίρνουν απόφαση και δεν σταματούν να επιδιώκουν σχεσεις;

Τίποτε προσωπικό, απλά μου την δίνουν αυτές οι αβάσιμες γενικολογίες-αμπελλοσοφίες
αυτό κάνουν...ή καλύτερα αυτό προσπαθούν να πετύχουν...και δεν τις κατηγορώ..
και όσον αφορά στις ατάκες του τύπου "οι αντρες ειναι μ----κες και οι γυναικες που...νες..όπως συνηθίζεται να λέγεται..με βρίσκεις σύμφωνη ότι είναι αηδίες και αμπελοσοφίες(ωραία λέξη) οι οποίες και εμένα με εκενυρίζουν ιδιαίτερα..

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:22, 18-05-06:

και αμπελοσοφίες(ωραία λέξη)
Βασικά είναι αμπελλοφιλοσοφίες αλλά εκ παραδρομής ξέχασα το "φι"

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:17, 18-05-06:

ετσι,ετσι!
αυτα ειναι κλεφτα!

μισελ αυτο οταν γινεται ειναι απιστευτα σπαστικο!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:43, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Βασικά είναι αμπελλοφιλοσοφίες αλλά εκ παραδρομής ξέχασα το "φι"
χαχαχαχαχαχα!!!
μπα σε καλό σου!! θα με πνίξεις!!!!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:27, 15-06-06:

Άνοιξα σήμερα ένα παλιο κινητό μου (Siemens s55) και βρήκα μέσα ένα μήνυμα που μου έστειλε μια "φίλη" μου μετά απο κάποιον χωρισμό μου.

"Να μην τα νοσταλγείς τα παλία, να είσαι χαρούμενος γιατι ήρθε ο καιρός για να αλλάξεις τον τρόπο που περνούσες τις ώρες σου"

Καλά πόσο γκαουγκαου πρέπει να είναι κάποιος για να στείλει τέτοιο μήνυμα συμπαράστασης;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 13:37, 15-06-06:

τι το κακό είχε το μήνυμα? σου λέει "προχώρα"....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:43, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
τι το κακό είχε το μήνυμα? σου λέει "προχώρα"....
"Ηρθε η ώρα να αλλάξεις τον τρόπο που περνάς τις ώρες σου";;; Λες και είναι η σχέση κανα χόμπι που απλώς περνάς τις ώρες σου και έλα μωρέ δεν έγινε τίποτα θα βρεις άλλο χόμπι! Κατανόηση μηδέν.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 13:46, 15-06-06:

"Ηρθε η ώρα να αλλάξεις τον τρόπο που περνάς τις ώρες σου";;; Λες και είναι η σχέση κανα χόμπι που απλώς περνάς τις ώρες σου και έλα μωρέ δεν έγινε τίποτα θα βρεις άλλο χόμπι! Κατανόηση μηδέν.
σύμφωνοι. Με το "προχώρα" πάντως σαν νόημα του μηνύματος, συμφωνώ και θα το έλεγα ως ατάκα συμπαράστασης πάντως.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:48, 15-06-06:

Δεν ειπε κανεις να μην μου πει "προχωρα" αλλα αυτη υποτιμησε τελειως την έννοια της σχέσης.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:49, 15-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
σύμφωνοι. Με το "προχώρα" πάντως σαν νόημα του μηνύματος, συμφωνώ και θα το έλεγα ως ατάκα συμπαράστασης πάντως.
Σημασία δεν έχει μόνο τι λες αλλά και πως το λες διότι μπορεί να παρερμηνευτεί. Στη συγκεκριμένη περίπτωση εμένα που το διάβασα μου έδωσε την εντύπωση τρομερά επιφανειακής και "χ3στηκ3 η φοράδα στ'αλώνι" κοπέλας. Προχώρα του είπε, ναι, αλλά με λάθος τρόπο και άλλο νόημα.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 07:56, 29-06-06:

"εντάξει μωρέ,και τι έγινε..?όπως θα βρει κι αυτός μια άλλη για να τα φτιάξει,έτσι θα βρεις κι εσύ κάποιον άλλον,κι όλα καλά..." μα,σου είπα εγώ ότι θέλω να βρω άλλον..?και μήπως σου είπα και ότι το τελευταίο πράγμα που έχω ανάγκη ν'ακούσω αυτήν την στιγμή,είναι ότι αυτός θα με ξεπεράσει χαλαρά και θα βρει άλλη..?? κοίτα τι βρίσκουν οι άνθρωποι να πουν σε τέτοιες στιγμές.. τελικά,όντως,μερικοί είναι πολύ καλύτερα να μασάνε,παρά να μιλάνε... γκρρρ... άντε,συγχίστηκα πάλι πρωί-πρωί...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 13:39, 03-07-06:

Για μένα η πιο εκνευριστική ατάκα είναι, να θέλεις πραγματικά να χωρίσεις οριστικά και αμετάκλητα... και όλοι οι φίλοι, που το μαθαίνουν να σου λένε με σιγουριά... :

"...μην ανησυχείς..., εσείς θα τα ξαναβρήτε..., δεν υπάρχει περίπτωση να χωρίσετε τελικά..."

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:20, 01-10-07:

Υπάρχει αυτή που με ακολούθησε

"όλο το σχολείο το ήξερε ότι ήταν ναρκομανής και ότι είχε 3 μήνες σε ψυχιατρίο, οπότε ξεπέρασε το"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 18:53, 01-10-07:

"Δεν πειράζει, σε κεράτωνε με μένα άλλωστε"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 22:36, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
"Δεν πειράζει, σε κεράτωνε με μένα άλλωστε"

Κι εσύ τί έκανες???

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:52, 01-10-07:

Toύς πάντρεψα

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 23:37, 01-10-07:

Να καλος ανθρωπος....

Το "ελα μωρε, πως κανεις ετσι για ενα μαλακα" το ειπαμε;

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 07:24, 02-10-07:

εισαι πολη καλη για αυτον
δεν του αξιζεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kakerlak : 02-10-07 στις 08:07.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 10:50, 02-10-07:

Κνευριστικατες ειναι οι προσπαθειες φιλων να σου συμπαρασταθουν οι οποιοι με το που χωριζεις αρχιζουν να σου λενε τα χιλια μυρια κακα για τον αλλον.
Να τρωει δηλαδη το θαψιμο της ζωης της η κοπελα ή ο αλλος...
Ενταξει ειπαμε θες να συμπαρασταθεις αλλα με αυτο που κανεις με κανεις να αισθανομαι χειροτερα, ελεοc.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 17:47, 23-12-07:

....Να με χωρισει χωρις να μου πει το λογο!

Παράθεση

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tofugirl
H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε στις 18:54, 23-12-07:

Η χειρότερη ατάκα που έχω ακούσει ήταν όταν αποφάσισα να δώσω εγώ τέρμα σε μία πολύχρονη σχέση...
Όπου σε παρέα φίλων εν μέσω κρασοκατάνυξης (για να πάνε τα φαρμάκια κάτω), φίλος γυρνά και μου λέει
: " Έχεις συνειδητοποιήσει τι έκανες..; Χάλασες την ισορροπία της παρέας! "

Ω, συγνώμη, όταν θα θέλω να χωρίσω θα κάνω πρώτα συμβούλιο με την παρέα
να δω αν είναι σε καλή φάση να το δεχθούν ή πρέπει να το καθυστερήσω....

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 19:51, 23-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από tofugirl
Η χειρότερη ατάκα που έχω ακούσει ήταν όταν αποφάσισα να δώσω εγώ τέρμα σε μία πολύχρονη σχέση...
Όπου σε παρέα φίλων εν μέσω κρασοκατάνυξης (για να πάνε τα φαρμάκια κάτω), φίλος γυρνά και μου λέει
: " Έχεις συνειδητοποιήσει τι έκανες..; Χάλασες την ισορροπία της παρέας! "

Ω, συγνώμη, όταν θα θέλω να χωρίσω θα κάνω πρώτα συμβούλιο με την παρέα
να δω αν είναι σε καλή φάση να το δεχθούν ή πρέπει να το καθυστερήσω....
Αχεμ. Δε νομίζω πως εννοεί αυτο ο δημιουργός του thread όταν λέει "Ατάκες Συμπαράστασης για Χωρισμό".

Παράθεση

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tofugirl
H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε στις 21:28, 23-12-07:

(πρέπει να επιβάλλω στον εαυτό μου να πιει πρώτα καφέ πριν αρχίσει να γράφει το πρωί... Σόρυ guyz)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους